Bilgi BankasıYunanistan Vizesi

Yunanistan Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Yunanistan Vizesi için Şahsi Dilekçe, Sponsorluk Dilekçesi ve İş Yeri Yazısı Örneği

Yunanistan Schengen vize başvurusu için gerekli dilekçeler nelerdir, nasıl yazılır? Bu soruların yanıtlarını aşağıdaki videoda anlattık.

Aynı zamanda, video devamında Yunanistan Schengen vizesi için hazırlanması gereken şahsi dilekçe, sponsorluk dilekçesi, iş yeri görev ve izin yazısı örneği de paylaşıldı.

**Not: Dilekçeleri birebir almamanızı tavsiye ederim. Bu örnekler mantığı kavramanız ve size yol göstermesi amacıyla hazırlanmıştır. Her bir kişi/kurum kendi durumuna özgü bir şekilde bu dilekçeleri hazırlamalıdır.

Bu sayfada bulacağınız Yunanistan vize dilekçe örnekleri aşağıdaki gibidir.

  • Yunanistan vize başvurusu için şahsi dilekçe örneği
  • Yunanistan sponsorluk dilekçesi örneği
  • Yunanistan’a turistik seyahatler için iş yeri görev ve izin yazısı örneği
  • Yunanistan’a ticari seyahatler için iş yeri görev ve izin yazısı örneği

Yunanistan Şahsi Vize Talep Dilekçesi Örneği

Yunanistan vize başvurusu yaparken her bir kişinin durumu izah eden ve vize verilmesini talep eden bir dilekçe yazması gerekmektedir. Özellikle Yunanistan turistik vize başvurusu için bu dilekçenin önemsiz olduğu söylenir. Bununla birlikte, biz kesinlikle yazılmasını tavsiye ederiz. Yunanistan şahsi vize talep dilekçesi aşağıdaki gibidir.

TARİH

YUNANİSTAN KONSOLOSLUĞU

VİZE DEPARTMANI

Ben T.C. 12345678900 (isim, soy isim) 20/09/2020 tarihinde günübirlik olarak Chios’a turistik maksatlı bir seyahat planım bulunmaktadır. Seyahat bitiminde vize geçerlilik süresi bitmeden ülkeme geri döneceğimi ve seyahatim boyunca oluşacak tüm masrafların şahsıma ait olup tarafımca karşılanacağını garanti ve taahhüt ederim.

Tarafınıza sunulan tüm bilgilere ve kanıtlayıcı nitelikli evraka istinaden tarafınıza uygun görülen vizeniz onaylanmasını saygılarımla arz ederim.

Saygılarımla,

(İsim, Soy isim)

(Pasaport No)

(İmza)

Yunanistan Sponsorluk Dilekçesi Örneği

Yunanistan’a seyahat edecek kişi ev hanımı, öğrenci veya çalışmayan bir kişi ise birinci dereceden aile bireylerinden bir kişinin kendisine sponsor olması gerekmektedir.

Sponsorluk yapacak kişi gelir evrakları ile birlikte bir de sponsorluk dilekçesi hazırlamalıdır. Yunanistan sponsor dilekçesi örneği aşağıdaki gibidir.

TARİH

YUNANİSTAN KONSOLOSLUĞU

VİZE DEPARTMANI

           Kızım (TC ve İsim-Soyisim) 01/01/2020 ile 05/01/2020 tarihleri arasında Yunanistan’a turistik seyahat planlamaktadır.

Kızımın seyahati boyunca oluşabilecek tüm masraflarının şahsım tarafından karşılanacağını garanti ederim.

Kızımın vize geçerlilik süresi bitmeden ülkesine geri döneceğini garanti ve taahhüt eder, gerekli olan vizenin onaylanmasını arz ederim.

Saygılarımla,

Ad, Soyadı

İletişim Bilgileri

İmza

Yunanistan Turistik Seyahatler için İş Yeri Görev ve İzin Yazısı Örneği

Yunanistan’a turistik seyahat edecek çalışanların iş vereni tarafından şirket antetli kağıdına yazılmış, kaşeli ve şirket imza yetkilisi tarafından imzalanmış iş yeri görev ve izin yazısı alması gerekmektedir. Yunanistan’a turistik seyahat yapacak çalışanın alması gereken iş yeri görev ve izin yazısı örneği aşağıdaki gibidir.

TARİH

YUNANİSTAN KONSOLOSLUĞU

VİZE DEPARTMANI

(Şirket ismi) şirketi çalışanımız (isim, soy isim) (T.C. numarası) (görev/pozisyon) (işe giriş tarihi) tarihinden beri kurumuzda çalışmaktadır. 15/09/2020 ile 26/09/2020 tarihleri arasında yıllık izni süresinde Yunanistan’a bir seyahat planı bulunmaktadır. Seyahat bitiminde vize geçerlilik süresi bitmeden ülkesine geri döneceğini ve 28/09/2020 tarihinde Türkiye’deki işinde olacağını garanti ve taahhüt ederiz. (Şirket ismi) şirketi olarak (isim, soy isim) yurt dışına çıkışında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Saygılarımla,

(Kurum yetkilisi İsim, Soy isim)

(T.C. No)

(Kaşe ve İmza)

Yunanistan Ticari Seyahatler için İş Yeri Görev ve İzin Yazısı Örneği

Yunanistan’a ticari bir maksat için şirketiniz tarafından görevlendirdiyseniz şirket yetkilisi bu durumu izah eden bir dilekçe de yazmalıdır. Dilekçe şirket antetli kağıdına yazılmalı, kaşelenmeli ve şirket yetkilisi tarafından imzalanmalıdır. Yunanistan ticari seyahatler için iş yeri görev ve izin yazısı örneği aşağıdaki gibidir.

TARİH

YUNANİSTAN KONSOLOSLUĞU

VİZE DEPARTMANI

(Şirket ismi) şirketi çalışanımız (isim, soy isim) (T.C. numarası) (görev/pozisyon) (işe giriş tarihi) tarihinden beri kurumuzda çalışmaktadır. Şirketimizin bilgisi ve onayı dahilinde, kurumumuzu temsilen tarafımıza gelen ticari davetiyeye istinaden 15/09/2020 ile 26/09/2020 tarihleri arasında Yunanistan’a bir seyahat planı bulunmaktadır. (Seyahat amacı detayları ile buraya eklenmelidir). Seyahat bitiminde vize geçerlilik süresi bitmeden ülkesine geri döneceğini ve 28/09/2020 tarihinde Türkiye’deki işinde olacağını garanti ve taahhüt ederiz. (Şirket ismi) şirketi olarak (isim, soy isim) yurt dışına çıkışında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Aynı zamanda şirket çalışanımız (isim, soy isim) seyahati boyunca oluşacak tüm masrafları şirketimize ait olup tarafımızca karşılanacağını garanti ve taahhüt ederim.

Şirketimiz adına yapılması gereken ticari ziyaretin yerine getirilebilmesi adına (isim, soy isim) adına talep edilen vizenin onaylanmasını saygılarımızla arz ederiz.

Saygılarımla,

(Kurum yetkilisi İsim, Soy isim)

(T.C. No)

(Kaşe ve İmza)

Yunanistan vizesi hakkında merak ettiğiniz diğer soruların yanıtlarına https://brsvize.com/yunanistan-vizesi/ sayfamız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button