Tüm Vizeler

Küba Vizesi

Küba Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Küba vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İnternet sitemiz içerisinde Küba vize başvuru işlemleri hakkında aradığınız birçok sorunun yanıtını bulacağınızdan emin olabilirsiniz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Küba vizesi başvurularınızı BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde gerçekleştirebilir, 24 saat içerisinde Küba vizesi alabilirsiniz.

Küba vize başvurusu için pasaportunuzun orijinaline ya da ek evraklara gerek yoktur (Detayları sayfanın devamında açıklanmıştır). Sadece pasaportunuzun kimlik bilgileri içeren kısmın net bir görüntüsü ile kolaylıkla Küba vizesi alabilirsiniz. Bu sayede, ofisimizin İzmir‘de bulunmasına rağmen, Türkiye’nin tüm şehirlerinde yaşan misafirlerimiz için kolaylıkla hizmet verebilmekteyiz. İzmir’de yaşayan misafirlerimiz için 1 iş gününde vize teslim edilir. Diğer şehirlerde yaşayan misafirlerimizin vizeleri en fazla 3 iş günüde (Kargo süresi) teslim edilir.

Küba Vize Başvurunuzu Bizim Desteğimiz ve Danışmanlığımız ile Birlikte Gerçekleştirmek için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Küba vizesi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

İçindekiler Tablosu

Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Küba Vize Örneği - Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Küba’ya seyahat etmek isteyen isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Diplomatik (Siyah) pasaport, Hizmet (Gri) pasaport ve  Husisi (Yeşil) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeden muaftır.

Küba vizesi almak diğer ülkelere kıyasla çok daha kolaydır. Küba vizesi, e-visa şeklinde A5 formatında özel bir kağıttır ve pasaport arasına iliştirilerek kullanılıyor. Schengen, İngiltere, Amerika gibi pasaportunuzu teslim etmenize ve konsolosluk tarafından pasaportunuza yapıştırılmasına gerek yoktur.

Küba vizesi almak için tek ihtiyacınız olan pasaportunuzdur. Pasaportunuzun kimlik bilgilerini içeren kısmını güzel bir görüntü kalitesi ile bize göndermeniz yeterlidir, pasaportunuzun orijinaline ya da ek bir evrağa ihtiyacımız yoktur. Vizeniz, siz bize görüntüyü ulaştırıp ödemeyi gerçekleştirdikten sonra hemen hazır olacaktır.

Küba vizesi alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir konu vardır. Türkiye’den aldığınız Küba vizesi ile  Amerika üzerinden Küba’ya gidemezsiniz. Amerika’dan Küba’ya geçişler için sadece Amerika’dan alabileceğiniz özel bir vize vardır. Ancak Kanada ve Meksika üzerinden Küba’ya seyahat etmenizde bir sakınca yoktur.

Bizim aracılığımız ile alabileceğiniz vize ile Küba’da 30 gün kalış hakkına sahip olursunuz ve tek girişlidir. Daha uzun süreli vizeye ihtiyacınız varsa Ankara Küba Büyükelçiliği’nden vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, sadece Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için hizmet vermekteyiz.


Küba Vize Ücreti Ne Kadar?

Küba Vize Ücreti Ne Kadar?

Küba vizesi ücretleri ne kadar? Bu soru bize en çok sorulan sorulardan biridir. Evraksız olarak yani sadece pasaport görüntüsü ile alabileceğiniz tek tip vize vardır (Detaylar internet sitemiz içerisinde anlatılmıştır) ve bu tip Küba vize ücreti aşağıdaki gibidir.

Geçerlilik Süresi Giriş Sayısı Kalış Hakkı Vize Çıkış Süresi Küba Vize Ücreti
6 AY Tek Giriş 30 Gün 1 İş Günü 1000 TL

**Not: Yukarıda paylaşılmış olan Küba vize ücreti KDV dahildir.


Küba Vizesi için Gerekli Evraklar

Küba Vizesi için Gerekli Evraklar

1. Pasaport Görüntüsü

Pasaportunuzun kimlik bilgileri içeren kısmın görüntüsünü bizimle paylaşmanız yeterlidir. Pasaport fotoğrafını iletişim sayfamız içerisindeki whatsapp hattımız üzerinden ya da mail yolu ile gönderebilirsiniz.

2. Vize Ücreti Ödeme Dekontu

Küba vize ücretini İzmir’deki ofisimize gelerek elden nakit olarak gerçekleştirebilir.

Ofisimize gelemeyecek olanlar, aşağıdaki hesap numarasına vize ücreti ödemesini gerçekleştirebilirler. Açıklamaya muhakkak isim, soy isim ve Küba vize ücreti ödemesi şekline açıklama eklenmelidir.

Hesap İsmi: Brs Global Turizm Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi (”BRS Global” yazmanız yeterli oluyor)

IBAN: TR59 0011 1000 0000 0078 5286 09

Banka adı: QNB Finansbank

3. Adres ve Telefon Bilgisi

Sizinle iletişime geçebilmemiz, vizenizi kargolayabilmemiz adına bizimle adresinizi ve telefonunuzu paylaşmalısınız.


Küba Vizesi Kategorileri Nelerdir?

Küba Vize Kategorileri Nelerdir?

Bizim aracılığımız ile evraksız olarak alabileceğiniz tek bir vize tipi vardır. Bu vize genel olarak turistik vize olarak geçer ancak özel bir kategorisi aslında yoktur. Alacağınız bu vizenin 6 ay geçerlilik süresi vardır, Küba’ya tek giriş hakkına sahip olursunuz ve 1 ay kalış hakkınız vardır. Daha uzun süreli vize almanız gerekiyorsa bu işlemleri Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nden şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir.

Küba Turistik Vize Nasıl Alınır?

Küba’da turistik amaçlı ziyarette bulunmak isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gereken vize türüdür. Vize başvuru sürecini en doğru şekilde başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Küba turistik vize için gerekli evrak listesi aşağıdaki gibidir.

 1. Renkli taranmış pasaport (kişisel bilgileri içeren bölüm)(kaliteli bir şekilde fotoğraf çekip whatsapp üzerinden ya da mail yolu ile gönderebilirsiniz).
  • Küba vizesinin hazırlanma süresi 1  iş günüdür.
  • Adınıza düzenlenmiş olan Küba vizesini ofisimizden elden teslim alabilirsiniz. Ofisimize gelemeyecek iseniz ya da İzmir dışında bir şehirde yaşıyorsanız, bize bildirmiş olduğunuz adrese kargo ile gönderilecektir.
  • Almış olduğunuz vize ile Küba’da 30 gün kalma hakkına sahip olursunuz.
  • Küba vizesinin 6 ay geçerlilik süresi vardır ve Küba’ya tek giriş hakkına sahip olursunuz.

Türkiye’den Sadece Turistik Vize Mi Alınır?

Türkiye’den tüm Küba vizesi başvurularında bulunabiliyorsunuz. Bizim aracılığımız ile evraksız olarak Küba turistik vize alabiliyorsunuz. Bizim aracılığımız ile alacağınız vize ile Küba’da 1 ay kalış hakkına sahip oluyorsunuz.

Ancak eğitim, çalışma gibi sebeplerle 1 aydan uzun süre Küba’da kalmanız gerekiyorsa, bu tip vize başvurularını şahsen ve Ankara’daki Küba Büyükelçiliği’nden gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Küba Ticari Vize Nasıl Alınır?

Küba’ya iş görüşmeleri ve ya ticari maksat ile seyahat edecekseniz ve bu seyahatiniz 1 aydan kısa sürecekse bizim aracılığımız ile alacağınız Küba vizesi ile ticari seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

1 aydan uzun sürecek seyahatleriniz için Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği üzerinden vize başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Küba Eğitim ve Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Küba eğitim ve öğrenci vizesi başvuruları Ankara’daki Küba Büyükelçiliğinden gerçekleştirilmektedir. Ancak katılacağınız eğitim 1 aydan daha kısa sürecek ise, bizim aracılığımız ile aldığınız Küba vizesi ile eğitiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Sağlık Sebepli ve Tıbbi Tedavi Vizesi Nasıl Alınır?

Son zamanlarda Küba’da tedavi çok popüler olmuştur. Özellikle kanser tedavisinde Küba’nın çok başarılı olduğu söylenmektedir.

Küba sağlık sebepli ve tıbbi tedavi vizesi başvuruları Ankara’daki Küba Büyükelçiliğinden gerçekleştirilmektedir. Ancak tedaviniz 1 aydan daha kısa sürecek ise, bizim aracılığımız ile aldığınız Küba vizesi ile tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Küba’da Kanser Tedavisi için Vize Nasıl Alınır?

Küba kanser tedavisi için vize başvuruları Ankara’daki Küba Büyükelçiliğinden gerçekleştirilmektedir. Ancak tedaviniz 1 aydan daha kısa sürecek ise, bizim aracılığımız ile aldığınız turistik vize ile tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Küba Vizesi Hakkında Merak Edilen Sorular

Küba Vizesi Hakkında Merak Edilen Sorular

Küba vizesi hakkında aklınıza takılabileceğini düşündüğümüz diğer tüm soruları burada topladık. Bu sorular dışında bir sorunuz olursa bu sayfanın en altında yorum ile bize iletmenizi rica ederiz ki aynı soruyu merak edebilecek diğer kişiler de bu soruların cevaplarını bulabilsinler.

Küba Vizesi Nasıl Alınır?

Küba vizesini bizim aracılığımız ile almak için pasaportunuzun sadece kimlik bilgileri içeren kısmın görüntüsü bize yeterlidir.

Şahsi olarak Küba Büyükelçiliği’nden vize almak için ise, otel ve uçak rezervasyonlarınız gibi evraklara da ihtiyacınız olacaktır.

Küba Vizesi Nereden Alınır?

Küba vize başvurusu yapmanın 3 yolu vardır. Aşağıda detaylar yazılmış durumdadır.

 1. Şahsen konsolosluğa giderek
 2. Konsolosluğa kargo ile evrak göndererek
 3. Bizim ile çalışıp online başvuru yaparak

Bunlardan herhangi birini kullanarak vize almanız mümkündür. Burada bizim farkımız sizi hiç yormadan, bir evrak istemeden, sorunsuz ve hızlı bir şekilde vize almanızı sağlamaktır.

Kimler Küba Vizesi Alabilir?

Küba’ya seyahat etmek isteyen ve Bordo pasaport sahibi olan her Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı kolaylıkla Küba vizesi alabilir.

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Küba vizeniz, pasaport görüntüsünü bize iletip,  ödemeyi gerçekleştirdikten 1 saat sonra hazırlanır. Eğer İzmir’de yaşıyorsanız size 24 saat içerisinde vizenizi iletebiliriz, ancak uzak bir şehirde yaşıyorsanız en fazla 2 iş günü kargo süresi vardır. Alacağınız vize 6 ay geçerlilik süresine sahiptir, tek giriş hakkına sahip olursunuz ve 1 ay kalış hakkı sunmaktadır. Bizim aracılığımız ile alabileceğiniz tek vize tipi de budur.

Küba Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Cevap, hayır istemiyor. Bu konuda güncel bilgiye dış işleri bakanlığının sitesinden ulaşabilirsiniz. Şuan için bu konudaki güncel bilgi aşağıdaki gibidir. Zaman içerisinde bir değişiklik olursa sitemizdeki bilgileri güncellemeye özen göstereceğiz.

Küba: Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik (Siyah pasaport), Hizmet (Gri pasaport) ve Hususi Pasaport (Yeşil pasaport) hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Türkiye’de Bir İşi Olmayan, Sabit Geliri Bulunmayan ve Bankada Para Gösteremeyenler Küba Vizesi Alabilir Mi?

Küba vize başvurusu için çalışma, gelir ve finansal evraklar sunulmuyor. Yani çalışmıyor olmanız, sabit gelirinizin olmaması ya da bankada para göstermemeniz Küba vizesi almanıza engel değildir. Bu durumlarda da kolaylıkla Küba vizesi alabilirsiniz. Şahsen yapılan vize başvurusu için konsolosluk tarafından gelir evrakları istenebilir.

18 Yaşından Küçükler için Küba Vize Prosedürleri

18 yaşından küçük ve reşit olmayan kişilerin Küba vize başvurusu esnasında sadece pasaportunun görüntüsü yeterlidir. Bununla birlikte, Türkiye çıkışında gümrük memurları tarafından noter onaylı muvafakatname istenebilir. Bu sebepten dolayı yurtdışına çıkmadan önce muvafakatname edinmenizi tavsiye ederiz. 18 yaşından küçükler için Küba vize ücreti değişiklik göstermez, ücretlendirme yetişkinler ile aynıdır.

Küba Vize Başvurusu Aracı Firma Olmadan Yapılabiliyor Mu?

”Evet” yapabilirsiniz. Bununla birlikte, aracı bir firma olmadan Küba vize başvurusu yapmak için şahsen konsolosluğa gitmeniz ve ek evraklar sunmanız gerekmektedir.

Küba Vize Başvurusu Yapmak için Konsolosluğa Gitmek Gerekir Mi?

Eğer şahsen başvuru yapacaksanız cevap ”Evet”. Bizim ile ya da bizim gibi firmalar aracılığı ile vize başvurusunda bulunacaksanız konsolosluğa gitmenize gerek yok.

Küba Vize Başvurusu için Parmak İzi Vermek Gerekiyor Mu?

Küba vize başvurusu için parmak izi vermek gerekli mi? Kübavize başvurusu için konsolosluğa gitmek gerekli mi? Küba vize başvurusu için mülakata gidiliyor mu? Bu sorular Küba vize başvuru işlemleri hakkında en çok sorulan sorulardandır. Tüm bu soruların cevabı ”HAYIR”. Küba vize başvurusu için parmak izi vermeniz, Ankara ya da İstanbul’a konsolosluğa şahsen gitmeniz ya da mülakata girmeniz gerekmiyor. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, sadece birkaç evrak ve bizim aracılığımız ile hiç yorulmadan ve kolaylıkla vizenizi alabiliyorsunuz.

Küba Vize Başvurusu Red ile Sonuçlanma Durumunda Ne Yapmalıyım?

Küba vize başvurusunun red ile sonuçlanma ihtimali yoktur. En azından bizimle çalışmanız halinde böyle bir ihtimal yoktur demek daha doğru olacak. Bunun nedeni ise, Küba vizesi özel bir kağıttır ve üzerine başvuru sahibinin bilgileri el ile yazılarak hazırlanır. Bu kağıtların boş halleri elimizde olup, üzerini biz doldurduğumuz için red ihtimali bulunmamaktadır. Bu şekilde rahat vize almanızın sebebi ise, size biz referans olduğumuz içindir.

Küba Vizesi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Küba vizesi alırken temel olarak iki konuya dikkat etmelisiniz. Bunlardan birincisi güvenilir bir şirket ile çalışmaktır. Birçok firma Küba vizesi konusunda hizmet vermektedir. Daha önce sıklıkla insanların dolandırıldıkları haberlerini aldık ve almaya da devam ediyoruz.

İkinci dikkat etmeniz konu ise Türkiye’den aldığınız Küba vizesi ile  Amerika üzerinden Küba’ya gidemezsiniz. Amerika’dan Küba’ya geçişler için sadece Amerika’dan alabileceğiniz özel bir vize vardır. Ancak Kanada ve Meksika üzerinden Küba’ya seyahat etmenizde bir sakınca yoktur.

30 ve 90 Gün Üzeri Küba Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

30 ve 90 gün üzeri Küba vize başvurusu yapmak için direkt olarak Ankara’daki Küba Cumhuriyeti’ne giderek oradan başvuru yapılması gereklidir. Firma olarak 30 ve 90 gün üzeri vize başvurusu için hizmet vermediğimizden prosedürleri konusunda bilgi sahibi değiliz.

Küba’ya Giriş Yapanlar Amerika’ya Gidebilir Mi? Küba Vizesi Almak Amerika Vizesi Almayı Engeller Mi?

Küba’ya giriş yapanlar Amerika’ya gidebilir mi? Ya da Küba vizesi almak Amerika vizesi almayı engeller mi? Bazılarınızın aklında bu soruların olduğunu biliyoruz. Size burada tüm ayrıntıları açıklayacağım.

2010 yılı öncesinde Küba’ya seyahatlerde pasaporta mühür vurulmazdı. Ayrı bir kağıda giriş-çıkış mührü vurulurdu. 2010 yılında verilen karardan sonra Küba’ya girişlerde pasaporta giriş-çıkış mührü vurulmaya başlandı. Bunun akabinde, o zamanlardaki Amerika ile Küba arasındaki sorunlardan dolayı Küba’ya giren kişilerin Amerika vizesi alamayacağı ve Amerika’ya giremeyeceği söylentileri dolanmaya başladı. Aslında bu sorunun kaynağı bu zamanlarda başlamıştır.

Ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kesinlikle böyle bir sorun yoktur. O zamanlardaki bu problem de Amerika vatandaşları içindi. 2016 yılında Obama’nın Küba’yı ziyaretinden sonra Amerika ile Küba arasındaki gerilim yumuşamasıyla ortalık bir hayli duruldu.

Günümüzde, TÜRSAB, DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI ve HAVANA BÜYÜKELÇİLİĞİ’mizin yaptığı açıklamalara göre Küba vizesi alan ya da Küba’yı ziyaret eden vatandaşlarımızın Amerika vizesi almasında ya da Amerika’yı ziyaret etmesinde hiçbir sorun yoktur.

Amerika Vizesi ile Küba’ya Gidilir Mi? Amerika’dan Küba’ya Nasıl Gidilir?

Amerika vizenizin olması Küba’ya gitmenize engel değildir. Ancak hangi tip Amerika vizenizin olduğu gözetilmeksizin, Küba’ya gidecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Yani Amerika vizesi ile Küba’ya serbest geçiş hakkı yoktur.

Eğer Küba’ya Amerika üzerinden geçecekseniz, Türkiye’den alacağınız vize yeterli olmayacaktır. Bunun için Amerika’daki bazı hava yolu şirketlerinden ya da Amerika’daki Büyükelçilikten Küba’ya gidebilmeniz için özel bir vize almanız gerekmektedir.

Türkiye’den alınan vize ile Kanada ve Meksika üzerinden Kanada’ya geçiş yapmanızda herhangi bir sorun yoktur.

Küba Cumhuriyeti Büyükelçilik İletişim Bilgileri

Küba’ya uzun süreli eğitim, çalışma, sağlık sebebiyle, kanser tedavisi görmek amacıyla ya da Küba’da uzun süreli yaşamak maksadı ile seyahat etmek isteyen kişiler, Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’ne şahsen vize başvurusunda bulunarak vize alabilirler. Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği

Adres: Çankaya Mahallesi, Pak Sokak. No:1 D:28, 06540 Çankaya/Ankara

Telefon: (0312) 442 89 70

E-mail: [email protected]


2 Yorum

 1. Merhaba KKTC ye posta olarak Küba vizesi gönderebiliyormusunuz? Kac gun surer be ucret nedir? Acil iletisime gecerseniz sevinirim. Tel 05338335714

  1. Evet gönderebiliyoruz, kargo firması ile alakalı süre. Bir kargo şirketinden bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button