Tüm Vizeler

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Bulgaristan vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bulgaristan’a seyahat edebilmek için aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yalnızca, Korona testi yaptırılması yeterlidir.

Bu sayfa içerisinde Bulgaristan vizesi hakkında aradığınız birçok sorunun yanıtını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İzmir ve çevre illerinde yaşayan misafirlerimiz, Bulgaristan vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Bulgaristan Vize Başvurunuzu Bizim Desteğimiz ve Danışmanlığımız ile Birlikte Gerçekleştirmek için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Bulgaristan vizesi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Bulgaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Diplomatik (Siyah) pasaport, Hizmet (Gri) pasaport ve Husisi (Yeşil) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeden muaftır.

Bulgaristan vizesi Schengen vizesi değildir. Çok girişli Schengen vizeniz varsa Bulgaristan’a giriş yapabilirsiniz. Bununla birlikte, Bulgaristan vizesi ile Schengen bölgesine giriş yapamazsınız.

90 güne kadar olan Bulgaristan vize başvuruları (turistik, aile ve arkadaş ziyareti, ticari, kısa süreli eğitim vizesi) VFS Global vize başvuru merkezi ya da Bulgaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirilebilir.

90 günden uzun süreli Bulgaristan vize başvuruları (aile birleşimi, çalışma, uzun süreli eğitim vizesi) ikamet ettiğiniz şehre göre değişiklik gösteren Bulgaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirilir.

Sayfanın devamında ilgili vize başvurusu için gerekli evraklar, bölge ayrımları ve Bulgaristan vize başvurusu hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevapları paylaşılmıştır.


Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan vizesi nasıl alınır? Bulgaristan vizesi almak zor mu? Bu sorular Bulgaristan vize başvurusu yapmayı düşünenlerin ilk aklına gelen sorulardandır.

Bulgaristan vizesi almak için aşağıdaki kriterleri sağlama konusunda sorun yaşamamanız gerekiyor olmalı.

 • Bulgaristan vizesi alabilmek için zorunlu olan temel gereklilikleri ve şartları sağlamak
 • Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar içindeki tüm evrakları sağlayabiliyor olmak
 • Bulgaristan vize başvurusu yapmak için yeterli sürenin olması

Burayı incelerken aklınıza bazı soruların geldiğinin ve henüz tatmin olmadığınızın farkındayım. Ama hiç merak etmeyin, aklınıza gelen tüm soruların yanıtlarını ayrıntıları ile bu sayfanın ilerleyen kısımlarında bulacaksınız.

Bulgaristan vizesi almak için gerekli şartlar hakkında bilgi vererek başlayalım.


Bulgaristan Vizesi Almak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Bulgaristan Vizesi Almak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Bulgaristan vize başvurusu yapmak ve başvuru sonucunda olumlu sonuç alabilmek için belirli gereklilikler ve şartları yerine getiriyor olmanız gerekiyor.

Bu şartları sağlamadan (sağlık ve acil durumlar hariç) Bulgaristan vizesi almanız çok zordur. Hatta durum acil bile olsa, bu şartlar sağlanamıyorsa vize almanız zor olabilir. Yani herkes Bulgaristan vizesi alamıyor.

Bulgaristan vizesi almak için temel olarak 3 şartı yerine getiriyor olmalısınız. Bu 3 şart sağlandıktan sonra diğer problemler çok daha kolay bir şekilde giderilebiliyor.

Birinci Şart: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ya da Türkiye’de yasal oturum iznine sahip olmak.

Türkiye’den Bulgaristan vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için olmazsa olmaz şartlardan birincisi budur.

İkinci Şart: Türkiye’de düzenli bir yaşantınız olmalı.

Buradaki düzenden kastımız, bir aileniz ve/veya düzenli işiniz olmasıdır. Bu düzenin Türkiye’de kurulu olması gereklidir. Aksi durumda, düzeninizin olduğu ülkeden başvuru yapmanız beklenir. Öğrenciler ve ev hanımları için, içinde bulundukları durum düzenli bir iş anlamına gelmektedir.

Bizim önerimiz, Bulgaristan vize başvurusu yapmadan önce en az 1 senedir aynı iş yerinde çalışıyor olmanızdır. Bunun iki sebebi var.

 1. Birincisi, bir sene dolmadan yıllık izin hakkınız olmaz. Bir seneden az çalışanlar için konsolosluk vize almak için çalışma durumunun göstermelik olduğunu düşünebilir. Emin olun bunu yapan çok sayıda insan var. Siz onlardan biri olmayabilirsiniz ama konsolosluk bunu düşünebilir.
 2. İkincisi ise, düzenli olarak mevcut işinizde çalıştığınıza ve bir düzenin olduğuna konsolosluğun inanması için, konsolosluğun beklentisi en az bir yıldır aynı kurumda çalışıyor olmanızdır.

Burada birçoğunuzun aklına gelen bir soru olacak. En az 1 senelik çalışma sağlanmadan vize alamaz mısınız? Tabi alabilirsiniz. Biz de daha kısa çalışması olan oldukça çok sayıda misafirimiz için vize aldık. Çünkü konsolosluğun talep ettiği son 3 aya ait çalışma evraklarıdır.

Bununla birlikte, 3 aydan daha kısa çalışan ya da çalışmayanlara da vize alınabiliyor. Bunları da bizzat ve şahsen tecrübe ettik.

Bu durumda seçim yapılması gereken konu, kumar oynamak mı istiyorsunuz yoksa sorunsuz olarak vize almak mı istiyorsunuzdur. Biz tavsiyemizi veririz, gerekçeleri sunarız ama karar sizindir.

Kararınız doğrultusunda da Bulgaristan vizesi alabilmeniz için gerekli her şeyi yapacağımızdan da emin olabilirsiniz.

Üçüncü Şart: Belgeler ile ispatlanabilir düzenli gelir ve birikime sahip olmalısınız.

Belgeler ile ispatlanabilir gelir, düzenli çalıştığınız yerden maaşınızın olması, düzenli olarak gelen kira gelirleri gibi gelir kaynaklarınızı kanıtlamanızdır. Şirket sahipleri için de iş yerinden gelir elde ettiğinizi gösterir banka hesapları ile bu durumu kanıtlayabiliyoruz.

Bu gelirleriniz ile de Bulgaristan’a gitmek ve vize almak için gerekli olan maddi birikimi sağlayabiliyor olmak gereklidir. Yine burada öğrenci ve ev hanımları için kendisine sponsor olan kişinin gelir kaynakları önemlidir.

Bulgaristan vizesi almak için bankada ne kadar para olması gerektiğine dair sorunuzun yanıtını da tüm ayrıntıları ile bu sayfanın devamında açıklayacağım.

Bu iki şartı sağladığınızı düşünerek devam ediyorum. Şimdi gelelim vize başvurusu yapmaya.


Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • Bulgaristan vize başvurusu için gerekli evrakları hazırlayın. Durumunuza uygun olarak Bulgaristan vizesi için gerekli evrakları hazırlamanız gerekiyor.
 • Başvuruya gidin. İkamet ettiğiniz bölgeye göre ilgili Bulgaristan konsolosluğu ya da VFS Global vize başvuru merkezine başvuruya gidin.
 • Başvurunuzu takip edin ve pasaportunuzu teslim alın. Pasaportunuz sonuçlandığında size bilgi gelecektir ve pasaportunuzu başvurunuzu yaptığınız yerden teslim alın.
Bizimle çalışmanız halinde gerekli evraklar ve izlenecek yol hakkında bilgi tarafınıza sağlanacaktır. Bizden destek almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Bulgaristan Vize Kategorileri ve Bulgaristan Vizesi için Gerekli Evraklar

Bulgaristan Vize Kategorileri ve Bulgaristan Vizesi için Gerekli Evraklar

Bulgaristan vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri de doğru vize kategorisi seçimidir. Bu vize kategorileri temel olarak ikiye ayrılır. Birincisi kısa süreli (B ve C tipi vize), diğeri ise uzun süreli (D tipi vize).

Vize kategorinize göre Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar değişiklik gösterir. Aşağıda her bir vize kategorisi hakkında bilgi ve Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar listesi paylaşılmıştır.

Bulgaristan Kısa Süreli Vize Kategorileri (B ve C Tipi Vize)

Aşağıdaki vize kategorileri Bulgaristan’da en fazla 90 güne kadar kalmanıza olanak tanıyan vize kategorileridir.

 • Bulgaristan Turistik Vize (Bulgaristan Turist Vizesi)
 • Bulgaristan Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Bulgaristan İş Gezisi, Ticari Vize ve Fuar Vizesi
 • Bulgaristan Bilimsel Araştırma, Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi
 • Bulgaristan Eğitim, Öğrenci Vizesi
 • Bulgaristan’daki Bir Şirketin Ortakları için Vize
 • Bulgaristan Vatandaşı Eş / Aile Bireyi
 • Bulgaristan Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

Aşağıda Bulgaristan kısa süreli (B ve C Tipi Vize kategorileri açıklanmış ve gerekli evraklar listelenmiştir).

Bulgaristan Turistik Vize (Bulgaristan Turist Vizesi)

Bulgaristan Turistik Vize - Bulgaristan Turist Vizesi

Bulgaristan’a turistik maksatlı seyahat edecek kişilerin başvuru yapması gereken vize kategorisidir.

Konuyu biraz daha açmak gerekirse, Bulgaristan’dan tarafınıza gönderilmiş bir davetiye mektubu yoksa Bulgaristan  turistik vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Bulgaristan’a tamamen turistik faaliyetlerde bulunmak amacıyla yani, sadece gezmek, müzeleri ziyaret etmek, futbol maçı izlemek, tur kapsamında seyahat etmek gibi faaliyetler bunlardan bazılarıdır.

Bulgaristan Turistik Vize (Turist Vizesi) için Gerekli Evraklar

Aşağıdaki evrak listesi Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir ve Yalova şehirlerinde ikamet eden ve vize başvurusunu İzmir ya da  Bursa’dan gerçekleştirilecek başvuru sahipleri için geçerlidir.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak sadece yukarıda bahsedilen şehirler için hizmet vermekteyiz.

 • Vize başvuru formu (Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış). Başvuru sahibi 18 yaşın altındaysa başvuru formuna her iki velinin imzası gerekmektedir.
 • 2 adet biometrik fotoğraf,35×45,renkli,arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı. Kadınların fotoğraflarında yüz hatlarının, boyun ve kulaklarla birlikte görünür olması gerekmektedir. Bu talebe uymayan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
 • Garanti Bank’a konsolosluk adına yatırılmış vize harç bedeli (Dekonta kişinin adı,soyadı ve pasaport numarası yazmak zorunda).
 • Bulgaristan’da kalınacak günleri belirten otel rezervasyonu onayı / seyahat acentası tarafından verilen otel vouçeri. Otel rezervasyonunun en az % 30 ödendiğini kanıtlayan makbuz.
 • Seyahatiniz boyunca masrafların nasıl karşılanacağını gösteren belgeler:

-Son üç aylık hareketlerini gösteren banka hesabı (Uçak bileti ve otel masraflarınıza ek olarak günlük en az 50 Euro)

-Düzenli geliri kanıtlayan belgeler, son üç ayın maaş bordroları ya da benzeri.

 • Aile bağlarının olduğuna dair belge (tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği – anne, baba, kardeşler, varsa eş ve çocuklar gözükecek). Yerleşim yeri yazılı, eğer nüfus kayıt örneği ikamet adresini göstermiyorsa kişi ayrıca ikamet belgesini sunmak durumundadır.
 • Öğrenciler için gerekli belgeler: Son 6 ayı aşmamış güncel tarihli öğrenci belgesi.
 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin ve varsa vize sayfalarının fotokopisi. Eski tür pasaport sahibi olanlar pasaportun son sayfasının fotokopisini de eklemelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonraki en az 6 (altı) ay boyunca geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az iki boş sayfa içermelidir.
 • Bulgaristan Cumhuriyeti’nde geçerli 30.000 euro ve tüm seyahatini kapsayan kişisel seyahat sağlık sigortası.
Bizimle çalışmanız halinde yukarıda bahsedilen belgeleri toplamanıza gerek yoktur. Size özel evrak listesi tarafımızca sağlanacaktır.

Bulgaristan Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Bulgaristan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Bulgaristan’da yaşayan aile, akraba ya da arkadaşınızı ziyaret etmek amacıyla Bulgaristan’a seyahat edeceklerin Bulgaristan aile, arkadaş ve akraba ziyareti vizesi başvurusunda bulunması gereklidir.

Bulgaristan Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi için Gerekli Evraklar

Aşağıdaki evrak listesi Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir ve Yalova şehirlerinde ikamet eden ve vize başvurusunu İzmir ya da  Bursa’dan gerçekleştirilecek başvuru sahipleri için geçerlidir.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak sadece yukarıda bahsedilen şehirler için hizmet vermekteyiz.

 • Vize başvuru formu (Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış). Başvuru sahibi 18 yaşın altındaysa, başvuru formuna her iki velinin imzası gerekmektedir.
 • 2 adet biometrik fotoğraf, 35×45, renkli, arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı. Kadınların fotoğraflarında yüz hatlarının, boyun ve kulaklarla birlikte görünür olması gerekmektedir. Bu talebe uymayan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
 • Garanti Bank’a Konsolosluk adına yatırılmış vize harç bedeli (Dekonta kişinin adı,soyadı ve pasaport numarası yazmak zorunda).
 • Bulgaristan göçmenlik bürosundan alınan davetiyenin orijinali ve fotokopisi (göçmenlik bürosundan ve noterden onaylı).
 • Davetiyeyi imzalayan kişinin oturum iznin kopyası. Kişinin oturumu yok ise bulunma sebebini kanıtlayan belge (kira kontratı, öğrenci belgesi v.b.)
 • Seyahatiniz boyunca masrafların nasıl karşılanacağını gösteren belgeler:

-Son üç aylık hareketlerini gösteren banka hesabı (Uçak bileti ve otel masraflarınıza ek olarak günlük en az 50 Euro)

-Düzenli geliri kanıtlayan belgeler, son üç ayın maaş bordroları ya da benzeri.

 • Aile bağlarının olduğuna dair belge (Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği – anne, baba, kardeşler, varsa eş ve çocuklar gözükecek). Yerleşim yeri yazılı, Eğer nüfus kayıt örneği ikamet adresini göstermiyorsa kişi ayrıca ikamet belgesini sunmak durumundadır.
 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin ve varsa vize sayfalarının fotokopisi. Eski tür pasaport sahibi olanlar pasaportun son sayfasının fotokopisinide eklemelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonraki en az 6 (altı) ay boyunca geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az iki boş sayfa içermelidir.
 • Bulgaristan Cumhuriyeti’nde geçerli 30.000 euro ve tüm seyahatini kapsayan kişisel seyahat sağlık sigortası.
Bizimle çalışmanız halinde yukarıda bahsedilen belgeleri toplamanıza gerek yoktur. Size özel evrak listesi tarafımızca sağlanacaktır.

Bulgaristan İş Gezisi, Ticari Vize ve Fuar Vizesi

Bulgaristan İş Gezisi, Ticari Vize ve Fuar Vizesi

Bulgaristan’a ticari ve iş görüşmeleri yapmak, Bulgaristan’da düzenlenecek olarak fuara katılmak ya da stand kurmak, Bulgaristan’da düzenli olarak çalıştığınız bir firmaya eğitim almak ya da eğitim vermek, satmış olduğunuz ürünlerin kurulum ya da montajını yapmak gibi sebepler ile seyahat edecekseniz Bulgaristan ticari vize ve fuar vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Bulgaristan İş Gezisi, Ticari Vize ve Fuar Vizesi için Gerekli Evraklar

Aşağıdaki evrak listesi Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir ve Yalova şehirlerinde ikamet eden ve vize başvurusunu İzmir ya da  Bursa’dan gerçekleştirilecek başvuru sahipleri için geçerlidir.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak sadece yukarıda bahsedilen şehirler için hizmet vermekteyiz.

 • Vize başvuru formu (Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış).
 • 2 adet biometrik fotoğraf, 35×45, renkli, arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı. Kadınların fotoğraflarında yüz hatlarının, boyun ve kulaklarla birlikte görünür olması gerekmektedir. Bu talebe uymayan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
 • Garanti Bank’a konsolosluk adına yatırılmış vize harç bedelinin orijinal dekontu. (Dekonta kişinin adı, soyadı ve pasaport numarası yazmak zorunda).
 • Başvuru sahibinin görevini, kişisel özelliklerini, gidiş amacını, gidiş ve dönüş tarihlerini içeren referans mektubu.
 • Bulgaristan Yabancılar Şubesinden onaylı TİCARİ DAVETİYE.(orijinal ve fotokopisi).
 • Davet eden firma ile Bulgaristanda yapılmış noter onaylı iş sözleşmesi veya davet mektubu.
 • Bulgaristan ile iş ilişkilerini kanıtlayan belgeler: Yöneticiler ve şirket çalışanları için antetli kağıda yazılmış ve iletişim bilgilerinin olduğu, ticari ilişkileri ve bağlantıları (ya da buna benzer) gösteren destek mektubu. Fatura veya gümrük beyannameleri.
 • Fuara katılacaksa giriş kartı ya da katılıma ilişkin belgeler.
 • Seyahatiniz boyunca masrafların nasıl karşılanacağını gösteren belgeler:

-Son üç aylık hareketlerini gösteren banka hesabı (Uçak bileti ve otel masraflarınıza ek olarak günlük en az 50 Euro (en az 500 euro bakiyesi olan), banka yazısı veya banka cüzdanı güncel olmalı, son 15 gün içerisinde işlenmiş olmalı)

-Düzenli geliri kanıtlayan belgeler, son üç ayın maaş bordroları ya da benzeri.

 • Aile bağlarının olduğuna dair belge (tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği – anne, baba, kardeşler, varsa eş ve çocuklar gözükecek). Yerleşim yeri yazılı, eğer nüfus kayıt örneği ikamet adresini göstermiyorsa kişi ayrıca ikamet belgesini sunmak durumundadır.
 • Başvuru sahipleri, aşağıda belirtilen belgelerden kendi durumlarına uygun olanları ibraz edecektir:

Başvuru sahibi çalışan ise:

– SGK (Sosyal Güvenlik) İşe Giriş Bildirgesi ve SGK Hizmet Dökümü
– Başvuru sahibinin görevini,kişisel özelliklerini,gidiş amacını, gidiş ve dönüş tarihlerini içeren referans mektubu (antetli kağıda yazılmış kaşeli ve imzalı)
– Vergi levhası
– Ticaret odasındaki kaydı/Faaliyet belgesi
– İmza sirküleri
– Ticaret sicil gazetesinin kopyası

Başvuru sahibi şirket sahibi ise:

– Başvuru sahibinin görevini,kişisel özelliklerini,gidiş amacını, gidiş ve dönüş tarihlerini içeren referans mektubu (antetli kağıda yazılmış kaşeli ve imzalı)
– Vergi levhası
– Ticaret odasındaki kaydı/Faaliyet belgesi
– İmza sirküleri
– Ticaret sicil gazetesinin kopyası

Başvuru sahibi çiftçi ise:

– Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi

Başvuru sahibi emekli ise:

– Emekli maaşını kanıtlayan belge (banka hesap özeti veya emekli cüzdanı)

 • Uçak rezervasyonları ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeler.
 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin ve varsa vize sayfalarının fotokopisi. Eski tür pasaport sahibi olanlar pasaportun son sayfasının fotokopisini de eklemelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonraki en az 6 (altı) ay boyunca geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az iki boş sayfa içermelidir.
 • Bulgaristan Cumhuriyet’nde geçerli, gidiş ve dönüş tarihlerini kapsayan 30.000 € teminatlı kişisel seyahat sağlık sigortası.
Bizimle çalışmanız halinde yukarıda bahsedilen belgeleri toplamanıza gerek yoktur. Size özel evrak listesi tarafımızca sağlanacaktır.

Bulgaristan Bilimsel Araştırma, Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

Bulgaristan Araştırma, Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

Bulgaristan’da düzenlenecek olan bir kongre ya da konferansa, yarışmalara, kültürel ve sportif etkinliklere katılmak maksadı ile seyahat edecekseniz Bulgaristan kültürel ve sportif etkinlik vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Bulgaristan Bilimsel Araştırma, Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi için Gerekli Evraklar

Aşağıdaki evrak listesi Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir ve Yalova şehirlerinde ikamet eden ve vize başvurusunu İzmir ya da  Bursa’dan gerçekleştirilecek başvuru sahipleri için geçerlidir.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak sadece yukarıda bahsedilen şehirler için hizmet vermekteyiz.

 • Vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış). Başvuru sahibi 18 yaşın altındaysa, başvuru formuna her iki velinin imzası gerekmektedir.
 • 2 adet Biometrik fotoğraf,35×45,renkli,arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı. Kadınların fotoğraflarında yüz hatlarının, boyun ve kulaklarla birlikte görünür olması gerekmektedir. Bu talebe uymayan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
 • Garanti Bank’a Konsolosluk adına yatırılmış vize harç bedeli imzalı ve kaşeli orjinal dekontu (Dekonta kişinin adı,soyadı vepasaport numarası yazmak zorunda).

– Kültürel etkinlik için: Etkinlik organizatöründen / resmi olmayan organizasyonlardan / kültürel servis sağlayıcı tarafından onaylanmış davetiye ya da sanatsal iş için davetiye.

– Spor Müsabakaları için: Spor kulübünden / spor federasyonundan davetiye ya da spor müsabakasına katılacağını gösteren akreditasyon kartı. Gönderilen spor kulübünden ya da spor federasyonundan mektup.

– AB kapsamında eğitim ve araştırma programlarına katılacaklar için: Üniversiteden ya da araştırma merkezinden davet mektubu ve Türkiye’deki eğitim kurumundan katılıma dair onay mektubu.

* Konaklama davetiyede belirtilmemişse, otel rezervasyonu zorunludur.

 • Seyahatiniz boyunca masrafların nasıl karşılanacağını gösteren belgeler:

-Son üç aylık hareketlerini gösteren banka hesabı (Uçak bileti ve otel masraflarınıza ek olarak günlük en az 50 Euro)

-Düzenli geliri kanıtlayan belgeler, son üç ayın maaş bordroları ya da benzeri.

 • Aile bağlarının olduğuna dair belge (tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği – anne, baba, kardeşler, varsa eş ve çocuklar gözükecek). Yerleşim yeri yazılı, eğer nüfus kayıt örneği ikamet adresini göstermiyorsa kişi ayrıca ikamet belgesini sunmak durumundadır.
 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin ve varsa vize sayfalarının fotokopisi. Eski tür pasaport sahibi olanlar pasaportun son sayfasının fotokopisini de eklemelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonraki en az 6 (altı) ay boyunca geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az iki boş sayfa içermelidir.
 • Bulgaristan Cumhuriyeti’nde geçerli 30.000 euro ve tüm seyahatini kapsayan kişisel seyahat sağlık sigortası.
Bizimle çalışmanız halinde yukarıda bahsedilen belgeleri toplamanıza gerek yoktur. Size özel evrak listesi tarafımızca sağlanacaktır.

Bulgaristan Erasmus, Eğitim ve Öğrenci Vizesi

Bulgaristan Erasmus, Eğitim ve Öğrenci Vizesi

Burada size bahsedeceğim bilgiler Bulgaristan’a dil kursu, sertifika programlar gibi kısa süreli eğitimler gibi 90 günden kısa süreli eğitime katılacaklar için geçerlidir. 90 günden kısa süreli erasmus ya da erasmus plus + programına katılacak kişiler de aynı vize kategorisinden başvuru yapacaktır. Bulgaristan erasmus stajı için bazı ek evraklar da istenmektedir.

Bulgaristan Erasmus, Eğitim ve Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar

Aşağıdaki evrak listesi Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir ve Yalova şehirlerinde ikamet eden ve vize başvurusunu İzmir ya da  Bursa’dan gerçekleştirilecek başvuru sahipleri için geçerlidir.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak sadece yukarıda bahsedilen şehirler için hizmet vermekteyiz.

 • Vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış). Başvuru sahibi 18 yaşın altındaysa, başvuru formuna her iki velinin imzası gerekmektedir.
 • 2 adet Biometrik fotoğraf,35×45,renkli,arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı. Kadınların fotoğraflarında yüz hatlarının, boyun ve kulaklarla birlikte görünür olması gerekmektedir. Bu talebe uymayan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
 • Garanti Bank’a Konsolosluk adına yatırılmış vize harç bedeli imzalı ve kaşeli orjinal dekontu (Dekonta kişinin adı,soyadı vepasaport numarası yazmak zorunda).

– Eğitim amaçlı gidecekler için: Bulgaristan’daki eğitim kurumundan eğitim ücretinin ödendiğine dair onay mektubu.

– AB kapsamında eğitim ve araştırma programlarına katılacaklar için: Üniversiteden ya da araştırma merkezinden davet mektubu ve Türkiye’deki eğitim kurumundan katılıma dair onay mektubu.

* Konaklama davetiyede belirtilmemişse, otel rezervasyonu zorunludur.

 • Seyahatiniz boyunca masrafların nasıl karşılanacağını gösteren belgeler:

-Son üç aylık hareketlerini gösteren banka hesabı (Uçak bileti ve otel masraflarınıza ek olarak günlük en az 50 Euro)

-Düzenli geliri kanıtlayan belgeler, son üç ayın maaş bordroları ya da benzeri.

 • Aile bağlarının olduğuna dair belge (tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği – anne, baba, kardeşler, varsa eş ve çocuklar gözükecek). Yerleşim yeri yazılı, eğer nüfus kayıt örneği ikamet adresini göstermiyorsa kişi ayrıca ikamet belgesini sunmak durumundadır.
 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin ve varsa vize sayfalarının fotokopisi. Eski tür pasaport sahibi olanlar pasaportun son sayfasının fotokopisini de eklemelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonraki en az 6 (altı) ay boyunca geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az iki boş sayfa içermelidir.
 • Bulgaristan Cumhuriyeti’nde geçerli 30.000 euro ve tüm seyahatini kapsayan kişisel seyahat sağlık sigortası.
Bizimle çalışmanız halinde yukarıda bahsedilen belgeleri toplamanıza gerek yoktur. Size özel evrak listesi tarafımızca sağlanacaktır.

Bulgaristan’daki Bir Şirketin Ortakları için Vize

Bulgaristan İş Ortakları için Vize

Bu vize kategorisi, yabancı ülke vatandaşının sınırlı bir süre Bulgaristan’ı ziyaret etmesine izin vermek amacını taşımaktadır. Bulgar-Türk ortaklığındaki şirketlere sahip /çalışan ve iş amacıyla sık sık Bulgaristan’ı ziyaret eden kişiler içindir. Başvuru Sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir. Gerekli evraklar aşağıdaki gibidir.

Bulgaristan’daki Bir Şirketin Ortakları için Gerekli Evraklar

Aşağıdaki evrak listesi Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir ve Yalova şehirlerinde ikamet eden ve vize başvurusunu İzmir ya da  Bursa’dan gerçekleştirilecek başvuru sahipleri için geçerlidir.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak sadece yukarıda bahsedilen şehirler için hizmet vermekteyiz.

 • Vize başvuru formu (Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış). Başvuru sahibi 18 yaşın altındaysa başvuru formuna her iki velinin imzası gerekmektedir.
 • 2 adet Biometrik fotoğraf,35×45,renkli,arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı. Kadınların fotoğraflarında yüz hatlarının, boyun ve kulaklarla birlikte görünür olması gerekmektedir. Bu talebe uymayan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
 • Garanti Bank’a Konsolosluk adına yatırılmış vize harç bedelinin orijinal dekontu.(Dekonta kişinin adı, soyadı ve pasaport numarası yazmak zorunda).
 • Şirketin Ticaret Odası Kaydı,vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazetesi veya sicil kaydı, şirket tarafından antetli kağıda yazılmış yazı.
 • Başvuru sahibinin Bulgaristan’da bağlı olduğu şirketle ortaklığının bulunduğunu kanıtlayan belgeler.
 • Şirketin Bulgaristan’da maddi yükümlülüklerinin olmadığını kanıtlayan belge.
 • Şirketin Bulgaristan’da Ticaret Odası’na kayıt olduğunu kanıtlayan belge
 • Seyahatiniz boyunca masrafların nasıl karşılanacağını gösteren belgeler:

-Son üç aylık hareketlerini gösteren banka hesabı (Uçak bileti ve otel masraflarınıza ek olarak günlük en az 50 Euro(en az 500 euro bakiyesi olan), banka yazısı veya banka cüzdanı güncel olmalı, son 15 gün içerisinde işlenmiş olmalı)

-Düzenli geliri kanıtlayan belgeler, son üç ayın maaş bordroları ya da benzeri.

 • Aile bağlarının olduğuna dair belge (tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği – anne, baba, kardeşler, varsa eş ve çocuklar gözükecek). Yerleşim yeri yazılı, eğer nüfus kayıt örneği ikamet adresini göstermiyorsa kişi ayrıca ikamet belgesini sunmak durumundadır.
 • Başvuru sahipleri, aşağıda belirtilen belgelerden kendi durumlarına uygun olanları ibraz edecektir:

Başvuru sahibi çalışan ise:

– SGK (Sosyal Güvenlik) İşe Giriş Bildirgesi ve SGK Hizmet Dökümü
– Başvuru sahibinin görevini,kişisel özelliklerini, gidiş amacını, gidiş ve dönüş tarihlerini içeren referans mektubu (antetli kağıda yazılmış kaseli ve imzalı)
– Vergi levhası
– Ticaret odasındaki kaydı/Faaliyet belgesi
– İmza sirküleri
– Ticaret sicil gazetesinin kopyası

Başvuru sahibi şirket sahibi ise:

– Başvuru sahibinin görevini,kişisel özelliklerini,gidiş amacını, gidiş ve dönüş tarihlerini içeren referans mektubu (antetli kağıda yazılmış kaşeli ve imzalı)
– Vergi levhası
– Ticaret odasındaki kaydı/Faaliyet belgesi
– İmza sirküleri
– Ticaret sicil gazetesinin kopyası

Başvuru sahibi çiftçi ise:

– Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi

Başvuru sahibi emekli ise:

– Emekli maaşını kanıtlayan belge (banka hesap özeti veya emekli cüzdanı)

 • Uçak rezervasyonları ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeler.
 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin ve varsa vize sayfalarının fotokopisi. Eski tür pasaport sahibi olanlar pasaportun son sayfasının fotokopisini de eklemelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonraki en az 6 (altı) ay boyunca geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az iki boş sayfa içermelidir.
 • Bulgaristan Cumhuriyet’nde geçerli, gidiş ve dönüş tarihlerini kapsayan 30.000 € teminatlı kişisel seyahat sağlık sigortası.
Bizimle çalışmanız halinde yukarıda bahsedilen belgeleri toplamanıza gerek yoktur. Size özel evrak listesi tarafımızca sağlanacaktır.

Bulgaristan Vatandaşı Eşi ve Aile Bireyleri

Bulgaristan Vatandaşı Eşi ve Aile Bireyleri için Vize

Bulgaristan vatandaşının eşlerinin ve birinci derece aile bireylerinin (eş, anne, baba ve çocuk) başvuru yapması gereken vize kategorisidir.

Bulgaristan Vatandaşı Eşi ve Aile Bireyleri için Gerekli Evraklar

Aşağıdaki evrak listesi Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir ve Yalova şehirlerinde ikamet eden ve vize başvurusunu İzmir ya da  Bursa’dan gerçekleştirilecek başvuru sahipleri için geçerlidir.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak sadece yukarıda bahsedilen şehirler için hizmet vermekteyiz.

 • Vize başvuru formu (Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış olmalı). Başvuru sahibi 18 yaşın altındaysa, başvuru formuna her iki velinin imzası gerekmektedir.
 • 2 adet Biometrik fotoğraf, 35×45, renkli,arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı. Kadınların fotoğraflarında yüz hatları, boyun ve kulaklarla birlikte görünür olması gerekmektedir. Bu kurala uymayan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
 • Hem Türkiye’den hem de Bulgaristan’dan evlilik kayıt örneği (Orijinal ve fotokopi).
 • Bulgar vatandaşlığı olan kişinin vatandaşlığını kanıtlayan belgeler. BG pasaport ve BG Kimlik kartı. Orijinal ve fotokopi.
 • Seyahatiniz boyunca masrafların nasıl karşılanacağını gösteren belgeler:

-Son üç aylık hareketlerini gösteren banka hesabı (Uçak bileti ve otel masraflarınıza ek olarak günlük en az 50 EUR);

-Düzenli geliri kanıtlayan belgeler, son üç ayın maaş bordroları ya da benzeri.

 • Aile bağlarının olduğuna dair belge (Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği – anne, baba, kardeşler, varsa eş ve çocuklar gözükmelidir).
 • Bulgaristan vatandaşı olan kişinin Türk vatandaşlığı yok ise, ikamet tezkeresinin işlem gören sayfalarının fotokopileri.
 • Bulgaristan Cumhuriyeti’nde geçerli 30 000 EUR ve tüm seyahatini kapsayan kişisel seyahat sağlık sigortası.
 • BG vatandaşı olan kişinin isim farklılığı var ise isim denklik belgesi gerekmektedir.
 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin ve varsa vize sayfalarının fotokopisi. Eski tür pasaport sahibi olanlar pasaportun son sayfasının fotokopisini de eklemelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonra en az 6 (altı) ay boyunca geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az iki boş sayfası olmalıdır.
Bizimle çalışmanız halinde yukarıda bahsedilen belgeleri toplamanıza gerek yoktur. Size özel evrak listesi tarafımızca sağlanacaktır.

Bulgaristan Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

Bulgaristan Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

Bulgaristan sağlık ve tedavi sebepli vize başvurusunda bulunmak için iki farklı durum vardır. Bunlardan birincisi, Bulgaristan’a bir sağlık sorununuz için tedavi olmak maksadıyla seyahat edecekseniz Bulgaristan sağlık ve tedavi sebepli vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. İkincisi ise Bulgaristan’daki sağlık sorunu olan bir yakınınızı ziyaret edecekseniz de bu vize kategorisi üzerinden başvuru yapılabilir. Her iki durum için de gerekli temel şartları aşağıda açıkladım.

Bulgaristan Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize için Gerekli Evraklar

Aşağıdaki evrak listesi Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir ve Yalova şehirlerinde ikamet eden ve vize başvurusunu İzmir ya da  Bursa’dan gerçekleştirilecek başvuru sahipleri için geçerlidir.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak sadece yukarıda bahsedilen şehirler için hizmet vermekteyiz.

 • Vize başvuru formu (Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış). Başvuru sahibi 18 yaşın altındaysa başvuru formuna her iki velinin imzası gerekmektedir.
 • 2 adet Biometrik fotoğraf,35×45,renkli,arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı. Kadınların fotoğraflarında yüz hatlarının, boyun ve kulaklarla birlikte görünür olması gerekmektedir. Bu talebe uymayan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
 • Garanti Bank’a Konsolosluk adına yatırılmış Vize harç bedeli imzalı ve kaşeli orjinal dekontu (Dekonta kişinin adı,soyadı ve pasaport numarası yazmak zorunda).
 • Bulgaristan’daki hastane/doktor tarafından onaylanmış tedavisini ve kalacağı yer ve gün sayısını kanıtlayan belgeler ve fotokopisi.
 • Seyahatiniz boyunca masrafların nasıl karşılanacağını gösteren belgeler:

-Son üç aylık hareketlerini gösteren banka hesabı (Uçak bileti ve otel masraflarınıza ek olarak günlük en az 50 Euro)

-Düzenli geliri kanıtlayan belgeler, son üç ayın maaş bordroları ya da benzeri.

 • Aile bağlarının olduğuna dair belge (Tam Tekmil Vukuatlı Nufüs Kayıt Örneği – anne, baba, kardeşler, varsa eş ve çocuklar gözükecek). Yerleşim yeri yazılı, Eğer Nufüs Kayıt Örneği ikamet adresini göstermiyorsa kişi ayrıca ikamet belgesini sunmak durumundadır.
 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin ve varsa vize sayfalarının fotokopisi. Eski tür pasaport sahibi olanlar
  pasaportun son sayfasının fotokopisinide eklemelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonraki en az 6 (altı) ay boyunca geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az iki boş sayfa içermelidir.
 • Bulgaristan Cumhuriyeti’nde geçerli 30 000 euro ve tüm seyahatini kapsayan kişisel seyahat sağlık sigortası.
Bizimle çalışmanız halinde yukarıda bahsedilen belgeleri toplamanıza gerek yoktur. Size özel evrak listesi tarafımızca sağlanacaktır.

Bulgaristan Uzun Süreli Vize Kategorileri (D Tipi Vize)

Aşağıdaki vize kategorileri Bulgaristan’da 90 günden uzun süre kalmanıza olanak tanıyan vize kategorileridir.

 • Bulgaristan Çalışma İzni (Çalışma Vizesi)
 • Bulgaristan Ticari Yatırımcılar için Vize
 • Bulgaristan 90 Günden Uzun Süreli Eğitim ve Öğrenci Vizesi
 • Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi

Seyahat amacınıza uygun vize kategorisini seçmeniz ve ilgili vize kategorisine göre için gerekli evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

Bulgaristan Çalışma Vizesi (Çalışma İzni)

Bulgaristan Çalışma Vizesi - Çalışma İzni

Bu vize yabancı uyrukluların Bulgaristan Cumhuriyeti’nde 90 günden uzun süre kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizeyi içerir. Bulgaristan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kurumlarının onayıyla yasal iş verme çerçevesinde çalışmak isteyen kişiler bu vizeye başvurmalıdır. Gerekli evraklar aşağıdaki gibidir.

 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin ve varsa vize sayfalarının fotokopisi. Eski tür pasaport sahibi olanlar pasaportun son sayfasının fotokopisini de eklemelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonraki en az 3 (üç) ay boyunca geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az iki boş sayfa içermelidir.
 • Fotoğraf, şahsi bilgiler, ülkeye giriş vizesi ve ülkeye son giriş damgası ile birlikte yurtdışı seyahat belgesinin sayfalarının fotokopisi.
 • D vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış).
 • Bir adet biometrik fotoğraf, 35x45mm, renkli, arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı.
 • Ülkede kaldığı süre boyunca konaklama ve geçim teminatını gösteren kanıtlar.
 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı İş Kurumu tarafından verilme çalışma izninin tasdikli fotokopisi
 • Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli 30.000 euro teminatlı Seyahat sağlık sigortası (orijinal belge ve fotokopisi)
 • Sicil kayıt örneği / Sabıka kaydı
Bizimle çalışmanız halinde yukarıda bahsedilen belgeleri toplamanıza gerek yoktur. Size özel evrak listesi tarafımızca sağlanacaktır.

Bulgaristan Ticari Yatırımcılar için Vize

Bulgaristan Ticari Yatırımcılar için Vize

Bu vize yabancı uyrukluların Bulgaristan Cumhuriyeti’nde 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizeyi içerir. Ülkede kanuni yollarla ticari faaliyette bulunan, bu faaliyet sonucunda, Bulgar Vatandaşları için en az 10 kişi için iş olanağı sağlayanlar bu vizeye başvurmalıdır. Ancak onaylanmış, ilan edilmiş ve Bulgaristan Cumhuriyeti’nde yürürlüğe girmiş uluslararası sözleşmede farklı bir koşul olması durumunda bu koşul aranmaz.

Bulgaristan Ticari Yatırımcılar için Gerekli Evraklar

Aşağıdaki evrak listesi Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir ve Yalova şehirlerinde ikamet eden ve vize başvurusunu İzmir ya da  Bursa’dan gerçekleştirilecek başvuru sahipleri için geçerlidir.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak sadece yukarıda bahsedilen şehirler için hizmet vermekteyiz.

 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin ve varsa vize sayfalarının fotokopisi. Eski tür pasaport sahibi olanlar pasaportun son sayfasının fotokopisini de eklemelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonraki en az 3 (üç) ay boyunca geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az iki boş sayfa içermelidir.
 • Fotoğraf, şahsi bilgiler, ülkeye giriş vizesi ve ülkeye son giriş damgası ile birlikte yurtdışı seyahat belgesinin sayfalarının fotokopisi.
 • D vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış).
 • Bir adet biometrik fotoğraf, 35x45mm, renkli, arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı.
 • Ülkede kaldığı süre boyunca konaklama ve geçim teminatını gösteren kanıtlar.
 • Kayıt ajansı tarafından verilen belge;
 • Vergi Dairesinden alınan belgenin onaylanmış kopyası;
 • Bulgaristan Tanımlama Kodu/Numarası veren kurum (BULSTAT) tarafından kaydının onaylanmış kopyası.
 • Milli gelir dairesinden alınan ve ödenen vergileri, sigorta primlerini ve 10 Bulgar vatandaşına sağlanan çalışma olanaklarını gösteren belgenin onaylı kopyası;
 • Ülkede bulunacağı sürede bakımını idame ettirmesi için gerekli kaynakları gösteren belge;
 • Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli 30.000 euro teminatlı Seyahat sağlık sigortası (orjinal belge ve fotokopisi)
 • Sicil kayıt örneği / Sabıka kaydı

Yabancıların ayni sebepten dolayı bir sonraki uzun süreli ikamet için izin isteğinde;

 • Firma faaliyetleri ile ilgili güncel durumu gösteren adli sicil belgesi.
 • Kişinin ikamet ettiği Bölgenin Milli gelir dairesinden alınan ve mali beyanları, ödenen vergileri ve sigorta primlerini gösteren belge.
 • Ülkede kalacağı sürede idamesini sağlayabileceğini gösterir belgeler.
Bizimle çalışmanız halinde yukarıda bahsedilen belgeleri toplamanıza gerek yoktur. Size özel evrak listesi tarafımızca sağlanacaktır.

Bulgaristan 90 Günden Uzun Süreli Eğitim, Erasmus ve Öğrenci Vizesi

Bulgaristan D Tipi Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi

Bu vize yabancı uyrukluların Bulgaristan Cumhuriyeti’nde 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizeyi içerir. Örgün eğitim için lisanslı eğitim kurumlarına kabul edilmiş olanlar bu vizeye başvurmalıdır.

Bulgaristan 90 Günden Uzun Süreli Eğitim ve Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar

Aşağıdaki evrak listesi Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir ve Yalova şehirlerinde ikamet eden ve vize başvurusunu İzmir ya da  Bursa’dan gerçekleştirilecek başvuru sahipleri için geçerlidir.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak sadece yukarıda bahsedilen şehirler için hizmet vermekteyiz.

 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin ve varsa vize sayfalarının fotokopisi. Eski tür pasaport sahibi olanlar pasaportun son sayfasının fotokopisini de eklemelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonraki en az 3 (üç) ay boyunca geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az iki boş sayfa içermelidir.
 • Fotoğraf, şahsi bilgiler, ülkeye giriş vizesi ve ülkeye son giriş damgası ile birlikte yurtdışı seyahat belgesinin sayfalarının fotokopisi.
 • D vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış).
 • Bir adet Biometrik fotoğraf, 35×45, renkli, arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı.
 • Ülkede kaldığı süre boyunca konaklama ve geçim teminatını gösteren kanıtlar.
 • Kişinin örgün öğretime kabulünü ve o yıl içerisinde bu okulda eğitimini sürdürdüğünü gösteren belge;

-Birinci sınıflar için – Eğitim ve bilim Bakanlığınca verilen tasdikname

-Diğer sınıflar için – Yüksek Eğitim Okulundan geçerli tasdikname (belgit).

 • Ülkede kalacağı sürede idamesini sağlayabileceğini ve ödediği tarifeleri (harçları) gösterir belgeler;
 • /fıkra 1. Bend.2 ye göre Bulgar milliyetinden olan yabancı kişiler için sürekli geçim kanıtı istenmemektedir/
 • Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli 30.000 euro teminatlı Seyahat sağlık sigortası (orjinal belge ve fotokopisi)
 • Sicil kayıt örneği / Sabıka kaydı
Bizimle çalışmanız halinde yukarıda bahsedilen belgeleri toplamanıza gerek yoktur. Size özel evrak listesi tarafımızca sağlanacaktır.

Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi

Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi

Bu vize yabancı uyrukluların Bulgaristan Cumhuriyeti’nde 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizeyi içerir. Bulgaristan Cumhuriyeti yasalarına ve prosedürlerine göre Bulgar vatandaşının aile fertleri bu vizeye başvurmalıdır.

Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi için Gerekli Evraklar

Aşağıdaki evrak listesi Bursa, Bilecik, Balıkesir, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir ve Yalova şehirlerinde ikamet eden ve vize başvurusunu İzmir ya da  Bursa’dan gerçekleştirilecek başvuru sahipleri için geçerlidir.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak sadece yukarıda bahsedilen şehirler için hizmet vermekteyiz.

Bulgaristan’da Oturumu Olan Kişinin Aile Bireyleri için Gerekli Evraklar
 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin ve varsa vize sayfalarının fotokopisi. Eski tür pasaport sahibi olanlar pasaportun son sayfasının fotokopisini de eklemelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonraki en az 3 (üç) ay boyunca geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az iki boş sayfa içermelidir.
 • Fotoğraf, şahsi bilgiler, ülkeye giriş vizesi ve ülkeye son giriş damgası ile birlikte yurtdışı seyahat belgesinin sayfalarının fotokopisi.
 • D vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış).
 • Bir adet Biometrik fotoğraf, 3.5×4.5, renkli, arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı.
 • Ülkede kaldığı süre boyunca konaklama ve geçim teminatını gösteren kanıtlar.
 • Çocukların tercüme edilmiş ve onaylanmış doğum belgesi.
 • Tercüme edilmiş ve onaylanmış Evlilik belgesi (cüzdanı) –bayan veya erkek eş için.
 • İkamet adresini gösteren belge.
 • Vize başvurusunda bulunan kişi ülkede kalacağı sürede bakımını teminat altına aldığını dair gösteren beyanname.
 • Vize başvurusunda bulunan kişi Uzun süreli ikamet izninin bulunduğunu gösteren belgenin kopyası
 • Sicil kayıt örneği / Sabıka kaydı
Bulgaristan Vatandaşı Aile Bireyleri için Gerekli Evraklar
 • Pasaport ya da diğer seyahat belgesinin ve varsa vize sayfalarının fotokopisi. Eski tür pasaport sahibi olanlar pasaportun son sayfasının fotokopisini de eklemelidir. Pasaport, vizenin sona erme tarihinden sonraki en az 3 (üç) ay boyunca geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve en az iki boş sayfa içermelidir.
 • Fotoğraf, şahsi bilgiler, ülkeye giriş vizesi ve ülkeye son giriş damgası ile birlikte yurtdışı seyahat belgesinin sayfalarının fotokopisi.
 • D vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış).
 • Bir adet Biometrik fotoğraf, 3.5×4.5, renkli, arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı.
 • Ülkede kaldığı süre boyunca konaklama ve geçim teminatını gösteren kanıtlar.
 • Bulgaristan kanunlarına göre çıkartılmış resmi evlenme belgesi.
 • Bulgaristan doğum belgesi ve şayet Çocuğun Bulgaristan’da doğmaması durumunda – belediyeden alınmış ve içeriğinde akrabalık derecesi gösteren medeni durum belgesi.
 • Bulgaristan Cumhuriyeti Yabancılar Kanununun Madde 2 Fıkra 2 ye göre diğer durumlardaki argümanları gösteren belge.
 • Bulgaristan vatandaşının kimliğinin fotokopisi
 • Sicil kayıt örneği / Sabıka kaydı
Bizimle çalışmanız halinde yukarıda bahsedilen belgeleri toplamanıza gerek yoktur. Size özel evrak listesi tarafımızca sağlanacaktır.

Bulgaristan Vize Ücreti Ne Kadar?

Bulgaristan Vize Ücreti Ne Kadar?

Bulgaristan vizesi ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar ve Hızlandırma Oluyor Mu?

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan B ve C tipi yani 90 günden kısa süreli vize başvurusu ortalama 15 günde sonuçlanır.

Bulgaristan D Tipi yani 90 günden uzun süreli kalışlar için vize başvurusu ortalama 2 ayda sonuçlanır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

2 Yorum

 1. Merhabalar kolay gelsin eşim bulgaristan vatandaşı biz 1 hafta önce evlilik işlemlerini bulgaristan a giderek hallettik simdi d vize oturum iznine başvuru yapmak istiyoruz ve onun olumlu sonucunda da licna kartına başvurmak istiyoruz tabikide profesyonel birimlerinden yardım almak istiyoruz aşamaları ve fiyat konusunda bilgi verebilir misiniz teşekkürler

  1. Merhaba hayırlı olsun öncelikle, 0554 141 44 78 numaralı hattımızdan mesai saatleri içerisinde bize ulaşabilirseniz detaylı bilgi sağlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button