Kanada VizesiTüm Vizeler

Kanada Vizesi

Kanada Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Kanada vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İnternet sitemiz içerisinde Kanada vizesi hakkında aradığınız birçok sorunun yanıtını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İzmir ve çevre illerde yaşayan misafirlerimiz, Kanada vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilir ve olumlu sonuç alabilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Kanada Vize Başvurunuzu Bizim Desteğimiz ve Danışmanlığımız ile Birlikte Gerçekleştirmek için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Kanada vizesi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

Kanada Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Kanada Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Kanada’yı ziyaret etmek isteyen isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Diplomatik (Siyah) pasaport, Hizmet (Gri) pasaport ve Husisi (Yeşil) pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Vize başvurusunun olumlu ya da olumsuz sonuçlanma kararı tamamen konsolosluğa aittir. BRS Global Vize Danışmanlık olarak bizim farkımız, Kanada vize başvurusu sonunda olumlu sonuç alma ihtimalinizi yükseltmektir.

Tüm Kanada Vize kategorileri başvuruları Amerika Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu Ankara ve İstanbul’da bulunan VFS Kanada vize başvuru merkezleri üzerinden yapılmaktadır. Bu sayfada bulacağınız tüm bilgiler Kanada Göçmen Olmayan Vize kategorileri içindir. İlgili vize kategorileri bu sayfanın devamında paylaşılmıştır ve yalnızca bu vize kategorilerinde hizmet vermekteyiz.

Kanada göçmen olan vize kategorileri; çalışma, oturum, evlilik, aile birleşimi vb. gibi vize çeşitleri hakkında hizmet vermemekteyiz.


Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada Vizesi Nasıl Alınır? Kanada vizesi almak zor mu? Kanada vizesi alabilmek için daha önce başka bir ülkeye seyahat etmiş olmak gerekiyor mu? Kanada vize başvurusu yapmayı düşünenlerin ilk aklına gelen sorulardandır.

Kanada vizesi almak için aşağıdaki kriterleri sağlama konusunda sorun yaşamamanız gerekiyor olmalı.

 • Kanada vizesi alabilmek için zorunlu olan temel gereklilikleri ve şartları sağlamak
 • Kanada vizesi için gerekli evraklar içindeki tüm evrakları sağlayabiliyor olmak
 • Kanada vize başvurusu yapmak için yeterli sürenin olması
 • Kanada vize başvurusu yapıp olumlu sonuç alabilmek için daha önce yurt dışına seyahat etmiş olmanıza gerek yoktur. Hayatınız boyunca ilk kez yapacağınız seyahat Kanada’ya olabilir.

Burayı incelerken aklınıza bazı soruların geldiğinin ve henüz tatmin olmadığınızın farkındayım. Ama hiç merak etmeyin, aklınıza gelen tüm soruların yanıtlarını ayrıntıları ile birlikte sizlere anlatacağım.

Kanada vizesi almak için gerekli şartlar hakkında bilgi vererek başlayalım.


Kanada Vizesi Almak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Kanada Vizesi Almak için Gerekli Şartlar

Kanada vize başvurusu yapmak ve başvuru sonucunda olumlu sonuç alabilmek için belirli gereklilikler ve şartları yerine getiriyor olmanız gerekiyor.

Bu şartları sağlamadan (sağlık ve acil durumlar hariç) Kanada vizesi almanız çok zordur. Hatta durum acil bile olsa, bu şartlar sağlanamıyorsa vize almanız zor olabilir. Yani herkes Kanada vizesi alamıyor.

Kanada vizesi almak için temel olarak 3 şartı yerine getiriyor olmalısınız. Bu 3 şart sağlandıktan sonra diğer problemler çok daha kolay bir şekilde giderilebiliyor.

Birinci Şart: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ya da Türkiye’de yasal oturum iznine sahip olmak.

Türkiye’den Kanada vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için olmazsa olmaz şartlardan birincisi budur.

İkinci Şart: Türkiye’de düzenli bir yaşantınız olmalı.

Buradaki düzenden kastımız, bir aileniz ve/veya düzenli işiniz olmasıdır. Bu düzenin Türkiye’de kurulu olması gereklidir. Aksi durumda, düzeninizin olduğu ülkeden başvuru yapmanız beklenir. Öğrenciler ve ev hanımları için, içinde bulundukları durum düzenli bir iş anlamına gelmektedir.

Bizim önerimiz, Kanada vize başvurusu yapmadan önce en az 1 senedir aynı iş yerinde çalışıyor olmanızdır. Bunun iki sebebi var.

 1. Birincisi, bir sene dolmadan yıllık izin hakkınız olmaz. Bir seneden az çalışanlar için konsolosluk vize almak için çalışma durumunun göstermelik olduğunu düşünebilir. Emin olun bunu yapan çok sayıda insan var. Siz onlardan biri olmayabilirsiniz ama konsolosluk bunu düşünebilir.
 2. İkincisi ise, düzenli olarak mevcut işinizde çalıştığınıza ve bir düzenin olduğuna konsolosluğun inanması için, konsolosluğun beklentisi en az bir yıldır aynı kurumda çalışıyor olmanızdır.

Burada birçoğunuzun aklına gelen bir soru olacak. En az 1 senelik çalışma sağlanmadan vize alamaz mısınız? Tabi alabilirsiniz. Biz de daha kısa çalışması olan oldukça çok sayıda misafirimiz için vize aldık. Çünkü konsolosluğun talep ettiği son 6 aya ait çalışma evraklarıdır.

Bununla birlikte, 6 aydan daha kısa çalışan ya da çalışmayanlara da vize alınabiliyor. Bunları da bizzat ve şahsen tecrübe ettik.

Bu durumda seçim yapılması gereken konu, kumar oynamak mı istiyorsunuz yoksa sorunsuz olarak vize almak mı istiyorsunuzdur. Biz tavsiyemizi veririz, gerekçeleri sunarız ama karar sizindir.

Kararınız doğrultusunda da Kanada vizesi alabilmeniz için gerekli her şeyi yapacağımızdan da emin olabilirsiniz.

Üçüncü Şart: Belgeler ile ispatlanabilir düzenli gelir ve birikime sahip olmalısınız.

Belgeler ile ispatlanabilir gelir, düzenli çalıştığınız yerden maaşınızın olması, düzenli olarak gelen kira gelirleri gibi gelir kaynaklarınızı kanıtlamanızdır. Şirket sahipleri için de iş yerinden gelir elde ettiğinizi gösterir banka hesapları ile bu durumu kanıtlayabiliyoruz.

Bu gelirleriniz ile de Kanada’ya gitmek ve vize almak için gerekli olan maddi birikimi sağlayabiliyor olmak gereklidir. Yine burada öğrenci ve ev hanımları için kendisine sponsor olan kişinin gelir kaynakları önemlidir.

Kanada vizesi almak için bankada ne kadar para olması gerektiğine dair sorunuzun yanıtını da tüm ayrıntıları ile bu sayfanın devamında açıklayacağım.

Bu üç şartı sağladığınızı düşünerek devam ediyorum. Şimdi gelelim vize başvurusu yapmaya.


Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • Kanada vize başvurusu için en uygun vize kategorisini belirleyerek gerekli evraklarınızı hazırlayın. VFS Kanada vize başvuru merkezi ve konsolosluk sitesinde sunulması gereken zorunlu belgeler hakkında detaylı bilgi mevcut değil, genel bir liste bulunmaktadır. Bu önemli ilk adımı kolaylaştırabilmek adına aşağıda temel evraklar, çalışma ve meslek durumuna göre gerekli evraklar, seyahat aracına ilişkin evraklar, finansal durumu gösterir evraklar, seyahat amacı ve vize kategorisine göre ayrı olarak hazırlanmış olan gerekli evraklar listelerine ulaşabilirsiniz.
 • Kanada vizesi online başvuru formunu ve ek formları doldurun, Kanada vize randevunuzu alın ve online ödemesini gerçekleştirin. Konsolosluk sitesinden erişilen online sistem üzerinden Kanada vize online başvuru formunu ve ek formları eksiksiz olarak doldurmalısınız. Online başvuru formu ve ek formları doldurulduktan sonra seçiminiz doğrultusunda Ankara veya İstanbul’dan gerçekleşecek olan vize randevunuzu alın. Kanada vize harç ücreti ödemesi online olarak yapın.
 • Seçmiş olduğunuz şehirdeki Kanada vize randevunuza gidin ve biometri işlemlerinizi tamamlayın. Kanada vize başvuru durumunu takip edin ve pasaportunuzu teslim alın. Randevu günü Kanada vize randevusu gerekli evraklar dosyanız ile beraber randevunuza katılın. Randevu bitiminde pasaport başvuru kişisine geri teslim edilir. Başvurunuzun durumunu başvuru numaranız ile beraber konsolosluk sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Başvuru kişinin verdiği iletişim bilgilerinde bulunan eposta adresine konsolosluk tarafından kararın verildiği bu sebeple pasaportun işlem için kargo yolu ile verilen kargo adresine gönderilmelidir. Pasaport gönderdikten ve işlem tamamlandıktan sonra pasaport başvuru kişisine geri gönderilir. Tüm süreç boyunca epostalarınızı kontrol etmeyi unutmayın.

Kanada Vize Kategorileri

Kanada Vize Kategorileri

Kanada vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri de doğru vize kategorisi seçimidir. Bu vize kategorileri;

 • Kanada Turistik Vize
 • Kanada Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Kanada İş, Ticari Vize ve Fuar Vizesi
 • Kanada Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi
 • Kanada Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi (Göçmen Olmayan)
 • Kanada Öğrenci Gezileri için Vize
 • Kanada Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize
 • Kanada Süper Vize (Göçmen Olmayan)

Seyahat amacınıza uygun vize kategorisini seçmeniz ve ilgili vize kategorisine göre için gerekli evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

Aşağıda sizlere Kanada vizesi kategorilerini açıkladım. Aynı zamanda ilgili vize başvurusunda bulunabilmek için bazı kilit evraklardan da burada bahsettim. Seyahat etme amacınıza uygun vize kategorisi seçmede yardımı olacağını düşünüyorum.

Kanada Turistik Vize (Kanada Turist Vizesi)

Kanada Turistik Vize

Kanada’ya turistik maksatlı seyahat edecek kişilerin başvuru yapması gereken vize kategorisidir.

Tarafınıza Kanada’dan gönderilmiş olan bir davetiye yoksa ve orada bulunduğunuz süre boyunca müzeleri gezmek, yeni yerler keşfetmek, alışveriş yapmak gibi yalnızca turistik maksatlı faaliyetler yerine getirecekseniz başvurmanız gereken vize kategorisidir.

Kanada turistik vize (turist vizesi) başvurusunda bulunabilmek için herhangi bir tur satın almanıza gerek yok. Tam aksine vize sonuçlanmadan herhangi bir satın alım kesinlikle önermiyoruz. Bir tur paketinin satın alınmış olması vizenin onaylanmasını garantilemez. Kanada turistik vize hakkında yetkin olmayan kişi ve kurumlar genellikle başvuru kişilerini bu konuda yanlış yönlendirerek kazançlarını arttırmaya çalışırlar. Bir tur satın alındığında bu tur meblağı vize ret ile sonuçlansa dahi başvuru kişisine iade edilmez. Aynı zamanda tur paket fiyatları vize başvuru ücretlerine oranla daha yüksek kazançlıdır. Kanada vize başvurusunda yukarıda açıkladığım sebeplerle bir tur satın alınması herhangi bir avantaj sağlamıyor tam aksine boşuna ciddi masraf oluyor.

Kanada Turistik vize başvurusunda en önemli unsurlar ulaşım ve konaklama rezervasyonlarının başvuru sonuçlanana kadar aktif ve teyit edilebilir durumda olmalıdır.

Kanada Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kanada Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Kanada’da yaşan bir aile bireyinizi, akrabanızı veya arkadaşınızı ziyaret edebilmek maksadı ile Kanada’ya seyahat edecek kişilerin seçmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bu vize kategorisini seçebilmeniz için Kanada’dan tarafınıza gönderilmiş olan bir davetiye mektubu olması zorunludur. Bu davetiyeye ile beraber başvuru yapılmalıdır.

Davetiye ile beraber davet eden kişinin Kanada pasaport, kimlik veya oturum kartının fotokopisi de evraklara dahil edilmelidir.

Davet eden kişinin aynı zamanda tüm masrafları da karşılar şekilde bir davetiye ve ek evrakları göndermesi olumlu sonuç oranınızı arttıracaktır.

Yalnızca ziyaret etmeye değil aynı zamanda düğün, yaşı günü, doğum vb. gibi özel bir durum var ise bu durumun ek evraklar ile desteklenmesi olumlu sonuç alınmasında ciddi önem taşır.

Kanada İş, Ticari Vize ve Fuar Vizesi

Kanada İş, Ticari Vize ve Fuar Vizesi

Kanada’da gerçekleşecek olan bir toplantıya, iş görüşmesine, fuara katılabilmek için başvurulması gereken vize kategorisidir. Aynı zamanda bu vize kategorisinde bir fuarda stand kurabilmek, mevcut iş birliği içerisinde olduğunuz firmayı denetlemek vb. gibi yalnızca ticari maksatlı faaliyetler yerine getirilebilmektedir.

Bu vize kategorisini seçebilmeniz için iş veren, sigortalı çalışan, kamu çalışanı, çiftçi, freelancer, sanatçı, sporcu, vb. gibi bir statünüz sahibi ve aktif bir çalışma hayatınızın olması gerekiyor. Burada anlatmak istediğim mesela yalnızca emekli durumunda olarak ticari vize kategorisine başvuru yapılamaz.

Kanada’dan tarafınıza katılacağınız ticari faaliyet hakkında tam detaylı bir davetiye veya katılım bileti sağlanması gerekmektedir. Davetiyeyi imzalayan kişinin Kanada pasaport, kimlik veya oturum kartının fotokopisi de gerekmektedir. Bu evrakların orijinaline gerek yoktur. Kaliteli bir şekilde taratılıp e-posta ile gönderilebilir.

Kanada Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

Kanada Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

Kanada’da düzenlenecek olan bir konferansa, kültürel etkinliğe ya da sportif etkinliğe katılmak amacıyla seyahat edecekseniz, Kanada kültürel ve sportif etkinlik vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Kanada kültürel ve sportif etkinlik vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için, Kanada’dan tarafınıza gönderilmiş davetiye mektubuna ya da katılım belgesine ihtiyacınız vardır. Kanada’dan gelecek davetiye mektubunun ya da etkinliğe giriş belgesinin resmi kurumlarca onaylanmış ve orijinal olması gibi bir zorunluluk yoktur. Davetiye gönderecek kişi davetiyeyi okunaklı bir şekilde el yazısı ile ya da bilgisayar ortamında yazıp imzaladıktan sonra kaliteli bir şekilde taratıp e-posta yolu ile size iletebilir. Kesinlikle fotoğraf görüntüsü kabul edilmemektedir.

Kanada Erasmus, Eğitim ve Öğrenci Vizesi

Kanada Erasmus, Eğitim ve Öğrenci Vizesi

Kanada’da düzenlenen bir eğitime, erasmus ya da erasmus plus programına, dil okulu eğitimine katılmak amacıyla Kanada’ya seyahat edecekseniz, Kanada eğitim ve öğrenci vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken konu eğitimin kapsamı ve başvuru yapacağınız vize kategorisidir. Bu detay size gönderilen davetiye içerisinde de genellikle belirtilir.

Kanada eğitim ve öğrenci vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için, Kanada’dan tarafınıza gönderilmiş davetiye mektubuna ihtiyacınız vardır. Eğer konaklamanız da bu eğitim kurumu tarafından sağlanıyorsa veya bir yurt ile anlaşmalı şekilde gerçekleşiyor ise konaklamanız hakkında tüm detayların yer aldığı ek bir evrak da olmalıdır.

Kanada Öğrenci Gezileri için Vize

Kanada Öğrenci Gezileri için Vize

Kanada’daki lise ya da üniversite gezileri için öğrencilerin ve refakat eden öğretmenlerin Kanada öğrenci gezileri vizesi başvurusunda bulunulması gereklidir. Genellikle lise ve ilk okul öğrencilerinin Kanada’daki okulları ziyaret etmek için grup halinde vize başvurusunda bulunduğu vize kategorisidir.

Kanada öğrenci gezileri vizesi için başvuruda bulunabilmek için Kanada’da gezilecek tüm okulların ve konaklanacak yerlerin bilgilerini içeren davetiye mektubuna sahip olmak gereklidir. Bu davetiye mektubunda tüm öğrencilerin isimleri ve refakat edecek öğretmenlerin de isimleri muhakkak geçmelidir. Buna ek olarak Türkiye’deki okuldan geziyi kanıtlar evrak da sunulmalıdır.

Kanada öğrenci gezileri vizesi başvurusunda bulunacak 18 yaş altı çocuklar için, anne ve babaları tarafından imzalanmış yurt dışına çıkmak için refakat edecek öğretmene izin verildiğini kanıtlar muvafakatname sunulmalıdır.

Kanada öğrenci gezilerinde öğrencilere refakat edecek öğretmenlerin sanki ticari vize başvurusunda bulunuyormuş gibi evrak sunması gereklidir. Bu ne demek oluyor? Hemen açıklıyorum. Okuldan bu amaç için görevlendirildiğine dair yazı alınmalı ve tüm masraflarının okul tarafından karşılanacağı ibaresi kesin olmalıdır. Aynı şekilde Kanada’dan gelecek davetiye ve okuldan seyahat edecek kişiler listesinde de öğretmenlerin isimleri muhakkak geçmelidir.

Kanada Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

Kanada Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

Kanada’ya bir hastane veya kliniğe tedavi almak maksadı ile veya Kanada’da bir hastanede tedavi gören yakının görülebilmesi için seçilmesi gereken vize kategorisidir.

Türkiye’de ki hastanelerden alınmış olan heyet ve sağlık raporları ile beraber Kanada’da ki hastane veya doktor tarafından gönderilmiş olan tedavinin tam detaylı açıklandığı davetiye ile beraber başvuru yapılabilmektedir.

Tedavi gören kişiyi ziyaret edebilmek için ise; tedavi gören kişinin durumunu açıklayan Kanada’da ki hastane ve doktor tarafından onaylanmış davetiye ile başvuru yapılabilmektedir. Durumun aciliyeti olduğu ve davetiyede belirtildiği, ek evraklarla desteklendiği taktirde ve acil randevu alınarak başvuru süresi gözetilmeden birkaç gün içerisinde vize alınabilmektedir.

Kanada Süper Vize

Kanada Süper Vize

Bu vize tipi diğer vize kategorilerinin çok daha farklılık göstermektedir. Başvuru kişisinin yerinme getirmesi gereken ek şart ve koşullar aynı zamanda farklı ek evrakların da dahil edilmesi zorunludur.

Kanada Süper vize başvurusu gerçekleştirilebilmesi için Kanada’da yaşayan kızı veya oğlu olmalıdır. Fakat bu şartı yerine getirmek yetmiyor. Bir torununuz olması ve ona bakabilmeniz için verilen ayrıcalıklı bir vizedir. Aynı zamana Kanada’ya gittikten sonra hiç ülkeden çıkmadan, 2 sene boyunca kalabilme hakkı tanıyor. Gerekli evrakların yanı sıra Kanada’da hazırlanması gereken ek evrak da mevcut. Ancak bu koşul ve şartları yerine getirebilen ve ek gerekli evrakları temin edebilen kişiler bu vize kategorisinden yararlanabilirler.

Diğer vize kategorilerinden farklı olarak Kanada’dan hiç çıkmadan kalınabilen süre ve amaç daha farklı olmasına rağmen diğer vize kategorileri ile aynı ödemelere sahiptir.


Kanada Vizesi için Gerekli Evraklar

Kanada Vizesi için Gerekli Evraklar

Kanada vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar temel olarak 5 başlık altında toplanır.

 • Temel evraklar; her durumda hazırlanması gereken evraklar
 • Seyahat aracını ve ulaşım aracını gösterir evraklar; uçak bileti vb.
 • Seyahat amacını ve konaklamayı kanıtlar evraklar; turistik vize için otel ya da tur rezervasyonu, aile ziyareti, ticari seyahatler için davetiye v.b
 • Finansal durumu gösterir evraklar; banka hesap dökümleri, kira kontratı vb.
 • Çalışma durumunu gösterir evraklar; sigortalı çalışan, iş veren, öğrenci vb.

Aşağıda bu durumları her bir çalışma durumuna ve seyahat amacına göre açıklayacağım.

Burada belirtmek isteriz ki aşağıdaki evraklar haricinde kişinin durumuna göre destekleyici ek evrakların da sunulması gerekebilir. Bizim ile çalışmanız halinde kişiye özel evrak listeleri tarafınıza gönderilmektedir.

Kanada Vize Başvurusu için Gerekli Temel Evraklar

 • Pasaport, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli ve en az 2 boş sayfası olmalıdır. Pasaportun kimlik bilgileri içeren kısmın ve işlenmiş sayfaların fotokopileri eklenmeli. Varsa eski pasaportlardaki son 3 yıl içerisinde alınmış vize fotokopileri eklenmelidir.
 • Kanada online vize başvuru formu ve ek formlar; online sistem üzerinden doğru ve eksiksiz doldurulmalıdır. Açıklama kısımlarında ilgili detaylı bilgiler mutlaka yazılmalıdır. Formun çıktısını almanıza gerek yoktur.
 • Biyometrik fotoğraf; rötüş yapılmamış, arka fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, daha önce pasaport ya da vizelerde kullanılmamış, kafa boyutu baştan çeneye kadar 31 ile 36mm olmalıdır, 240 KB dan büyük boyutta olmamalı, görüntü boyutu 420 pixel x 540 pixel olmalı, JPEG veya JPEG2000 formatında, yüz açık bir şekilde görünüyor olmalı, alın ve kulak görünmeli, yüzde gözlük, küpe vb. takılar çıkarılmalı, eğer başörtüsü kullanıyorsanız, alın ve kulaklar muhakkak görünmeli, fotoğraf net olmalı, kesinlikle bulanık olmamalı. Fotoğrafçıdan mail ortamında tarafınıza gönderilmesini talep etmeyi unutmayınız.
 • Seyahat sağlık sigortası; Kanada vize başvurusunda zorunlu değildir.
 • Kanada vize talep dilekçesi; Seyahatinizi niyetinizi açıkladığınız, eklemek istediğiniz ek bilgilere yer verebileceğiniz en önemli evrak diyebiliriz. Kısa ve öz bir bicinde ve resmi bir dil ile yazılmalıdır. İlgili Kanada Konsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır. İletişim bilgileriniz, tarih kesinlikle olmalıdır ve imzalanmalıdır. (Dilekçe İngilizce olmalıdır).
 • Nüfus Kayıt Örneği; E-devlet üzerinden barkodlu olarak alınmış nüfus ailenin göründüğü tam vukuatlı nüfus kayıt örneği. (18 yaşından küçükler için nüfus müdürlüğüden alınacak).
 • Tarihçeli İkametgah; E-devlet üzerinden barkodlu olarak alınmış tarihçeli ikametgah. (18 yaşından küçükler için nüfus müdürlüğüden alınacak)
 • Kimlik Fotokopisi; Başvuru sahibinin arkalı-önlü kimlik fotokopisi sunulmalıdır
 • Muvafakatname; 18 yaşından küçük başvuru sahipleri anne ve babaları ile birlikte seyahat etseler ve vize başvurusunu birlikte gerçekleştirseler dahi, yasal vasileri tarafından imzalanmış noter onaylı tebliğ/muvafakatname sunmak zorundadırlar. 18 yaşından küçük birey anne ya da babası dışında bir kişi ile seyahat edecekse muhakkak izin yazısında belirtilmelidir. Belge anne ve baba tarafından imzalanmalıdır. Eğer 18 yaşından küçük olan bireyin velayeti tek bir kişide ise muvafakatnameye ek olarak boşanma/ölüm raporu ve velayet belgesi de sunulmalıdır. (İngilizce çevirisinin yaptırılmasını tavsiye ederiz.)
 • AB / AET vatandaşın aile bireyi için; AB/AET vatandaşı aile bireyleri akrabalığı kanıtlar evraklar (Nüfus kayıt örneği vb) ile birlikte AB/AET vatandaşına ait pasaport fotokopisini de ibraz etmelidir.

Seyahat ve Ulaşım Aracını Kanıtlar Evraklar;

 • Uçak bileti rezervasyonu vb.

Seyahat Amacını ve Konaklamayı Kanıtlar Evraklar;

Kanada turistik vize/turist vizesi için gerekli evraklar

  • Başvuru sahibinin isminin geçtiği otel vb. konaklama rezervasyonu sunulmalıdır.
  • Tur satın alındıysa, tur satın alınan firmadan vize kiti temin edinmelidir (Vize kiti, tur kapsamındaki tüm ulaşım, konaklama, ödeme ve tur kapsamını gösterir belgeler bütünüdür, İngilizce olarak almanızı tavsiye ederiz).
  • Eğer satın aldıysanız ziyaret edilecek yerler için (müze, konser bileti vb) biletin bir kopyası eklenmelidir. (Vize başvurusu sonuçlanmadan otel, uçak bileti v.b. satın alım önermiyoruz)

Kanada aile ve arkadaş ziyareti için gerekli evraklar

 • Kanada’dan başvuru sahibi adına gönderilmiş davetiye mektubu (Kaliteli taratılıp e-posta olarak gönderilmesi yeterlidir, orijinaline gerek yoktur.)
 • Davetiyeyi gönderen kişinin Kanada pasaport, kimlik ya da oturum kartı fotokopisi de eklenmelidir.

Kanada iş, ticari vize ve fuar vizesi başvurusu için gerekli evraklar

 • Kanada’da görüşme yapılacak firma tarafından gönderilmiş davetiye mektubunun kopyası ile birlikte davetiyeyi imzalayan kişinin Kanada pasaport, kimlik ya da oturum kartı fotokopisi de eklenmelidir.
 • Kanada ticari vize ve fuar vizesi başvurusunda bulunacak firma çalışanların iş yeri tarafından görev ve izin yazısı alması gereklidir. İş yeri görev ve izin yazısı şirket antetli kağıdına yazılmalı, şirket yetkilisi tarafından kaşelenip imzalanmalıdır. Seyahate çıkacak kişinin iş yerindeki görevi, seyahate şirket tarafından gönderildiği, seyahat amacının izah edildiği ve seyahat tarihlerinin net bir şekilde yazdığı İngilizce dilekçe sunulmalıdır.
 • Çalışanların seyahat masrafları çalıştıkları şirket tarafından karşılanmalıdır. İş yeri görev ve izin yazısı içerisinde masrafların karşılanacağı taahhüt edilmek zorundadır. Şirket banka hesabı sunulmak zorunda değildir. Bizim tavsiyemiz ise şirket açısında sorun yok ise banka hesap dökümü sunulması yönündedir. Eğer şirket banka hesaplarını çalışanları ile paylaşmak istemiyor ise, iş yeri görev ve izin yazısında ‘’banka hesaplarımızı çalışanlarımız ile paylaşmıyoruz, konsolosluğun talep etmesi durumunda konsolosluk ile paylaşabiliriz’’ şeklinde açıkça belirtmelidir.

Kanada kültürel ve sportif etkinlik vizesi için gerekli evraklar

 • Kanada kültürel ve sportif etkinlik vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için Kanada’daki etkinlik sağlayıcısı kurum tarafından tarafınıza gönderilmiş davetiye mektubuna ihtiyacınız vardır.
 • Davetiyeyi gönderen kişinin Kanada pasaport, oturum kartı ya da kimlik kartı fotokopisi de eklenmelidir.
 • Düzenlenen etkinlikte görev almaya yeterliliğinizi gösterir belgeler de sunmanız beklenir.
 • Türkiye’den bir kurum aracılığı ile seyahat edilecekse kurumdan İngilizce imzalı ve kaşeli belge de alınmalıdır.

Kanada erasmus, eğitim ve öğrenci vizesi için gerekli evraklar

 • Kanada’daki eğitim kurumu ya da staj yapılacak kurumdan alınmış kabul yazısı. Erasmus stajı için bu Learning Aggrement olarak geçer. (İngilizce olmalıdır.)
 • Kanada’daki eğitim ya da staja Kanada’dan bir aracı kurum aracılığı ile gidiliyorsa, bu aracı kurumdan alınmış onay yazısı. (İngilizce olmalıdır.)
 • Türkiye’deki bir kurum aracılığı ile Kanada’daki eğitime gidiyorsanız onay yazısı. (İngilizce olmalıdır.)
 • Hibe, burs ya da destek alıyorsanız bu durumu kanıtlar belgeler. (İngilizce olmalıdır.)
 • Kanada’daki eğitim ya da staj süresince konaklamanızın ne şekilde gerçekleşeceğini gösterir belgeler. (İngilizce olmalıdır.)

Kanada öğrenci gezileri vizesi için gerekli evraklar

 • Kanada’da ziyaret edilecek okullardan alınmış davetiye mektubu. Davetiye mektubu içerisinde tüm öğrenci ve öğretmenlerin isimleri geçmelidir. (İngilizce olmalıdır.)
 • Türkiye’deki eğitim kurumundan alınmış yazı. Tüm öğrencilerin ve öğretmenlerin isimleri geçmeli ve gezi hakkında bilgi içermelidir. (İngilizce olmalıdır.)
 • Seyahat boyunca gerçekleştirilecek konaklama ve ulaşım detayları sunulmalıdır. (İngilizce olmalıdır.)
 • Refakat edecek öğretmenler ticari vize başvurusunda bulunuyor gibi diğer evraklarını ibraz etmelidir. (İngilizce olmalıdır.)

Kanada sağlık ve tedavi sebepli vize için gerekli evraklar

 • Kanada’daki doktor/hastane tarafından gönderilmiş İngilizce kabul mektubu.
 • Tedavinin masraflarının ödendiğine dair banka dekontu ya da makbuz.
 • Tedavi olacağınız rahatsızlığı kanıtlar nitelikte Türkiye’den alınmış sağlık raporu. (İngilizce çevirisini tavsiye ederiz.)
 • Rahatsız olan bir yakınınızı ziyaret edecekseniz, yakınınıza ait doktor ya da hastaneden alınmış İngilizce sağlık raporu ve tarafınıza gönderilmiş İngilizce davetiye mektubu.

Finansal Durumu Kanıtlar Evraklar;

Banka hesap dökümleri bankadan imzalı ve kaşeli olarak alınmalıdır. Banka hesap dökümünü aldığınız tarih net bir şekilde görülmelidir. Banka hesap dökümlerinin vize başvuru tarihinden en fazla 15 gün içerisinde alınmış olması gerekmektedir.
 • Son 6 aya ait gelirini ispatlar nitelikte (Emekli iseniz emekli maaşın yattığı banka, çalışan iseniz maaşınızı aldığınız banka vb.) ıslak imzalı ve kaşeli banka hesap dökümü sunulması gerekmektedir. Gelirinizi ispatlar hesabınız dışında bakiyesi olan banka hesap dökümleri var ise onlar da eklenmelidir.
 • Varsa tapu, ruhsat ve kira kontratı fotokopileri eklenmelidir.

Çalışma durumunu gösterir evraklar;

SGK tescil ve hizmet dökümleri vize başvuru tarihinden en fazla 7 gün içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Öğrenci belgesi ve dilekçeler 15 gün içinde alınmış olmalıdır.

İş verenler için gerekli evraklar;

 • Son yılı gösterir vergi levhası
 • Bağlı bulunan odadan son 6 ay içinde alınmış oda faaliyet belgesi
 • Güncel ve ortaklığı gösterir sicil gazetesi (Şahıs şirketleri için zorunlu değildir)
 • İmza sirküleri ya da imza beyannamesi

Avukat, doktor ve eczacılar için gerekli evraklar;

 • Son yılı gösterir vergi levhası
 • Bağlı bulunan odadan son 6 ay içinde alınmış oda faaliyet belgesi
 • İmza sirküleri ya da imza beyannamesi

Sigortalı çalışanlar için gerekli evraklar;

 • İş yerinden alınmış ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış İngilizce görev ve izin yazısı.
 • Son 6 aya ait imzalı ve kaşeli maaş bordrosu.
 • Uzun barkodlu, imzalı ve kaşeli SGK işe giriş bildirgesi.
 • Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü (e-devletten alınabilir).
 • Çalıştığınız şirkete ait; son yılı gösterir vergi levhası, bağlı bulunan odadan son 6 ay içinde alınmış oda faaliyet belgesi, güncel ve ortaklığı gösterir sicil gazetesi (Şahıs şirketleri için zorunlu değildir), imza sirküleri ya da imza beyannamesi.

Freelancer ya da kontratlı çalışanlar için gerekli evraklar;

 • Freelancer olarak çalıştığınızı kanıtlar nitelikte sunabileceğiniz sözleşme kontrat ve ödemeler ile ilgili güncel tüm evraklar.
 • Kontratlı çalışanlar için güncel kontrat ve kontrata ek olarak sigortalı çalışanlar kategorisindeki sunulabilen tüm evraklar.

Emekliler için gerekli evraklar;

 • Emekliliği kanıtlar belge. SGK emeklileri için e-devletten alınmış barkodlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü. Emekli sandığı için barkodlu SGK dan alınmış hizmet dökümü. Banka sandıklarından (MUNZAM vb) emekliler için ilgili bankadan alınmış emekliliği kanıtlar evraklar.

Çiftçiler için gerekli evraklar;

 • Ziraat odasından alınmış güncel çiftçilik belgesinin orijinali ve 1 adet fotokopisi.

Kamu Çalışanları için gerekli evraklar;

 • Çalışılan kurumdan alınmış İngilizce görev ve izin yazısı.
 • Son 6 aya ait imzalı ve kaşeli maaş bordrosu.
 • Uzun barkodlu imzalı ve kaşeli SGK işe giriş bildirgesi.
 • Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü (e-devletten alınabilir).

Sanatçılar ve sporcular için gerekli evraklar

 • Sanatçılar ve sporcular bu konuda yeterliliklerini kanıtlar belgeleri ibraz etmelidir. Sanatçılar için diploma ya da sanatçı kartı. Sporcular için lisansları ya da bağlı bulundukları spor kulübünden sporcu olduğuna dair belgeler.
 • Sanatçı ve sporcular bir firma altında çalışıyorsa bu evraklara ek olarak, sigortalı çalışanlar kategorisi içerisindeki evrakları da ibraz etmek zorundadır.
 • Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü (e-devletten alınabilir).

Öğrenciler için gerekli evraklar;

 • 18 yaşından büyükler e-devletten barkodlu İngilizce öğrenci belgesi sunabilirler.
 • 18 yaşından küçükler için okuldan alınmış öğrenci belgesi ve seyahat okul dönemi içerisindeyse okuldan alınmış İngilizce izin yazısı (Üniversite öğrencileri hariç).
 • Öğrencilerin Kanada’ya seyahat edebilmesi için birinci derece bir akrabasının (Anne, baba, eş ya da çocuk. Kardeşler birinci derece kabul edilmez) sponsor olması gerekmektedir. Sponsor olan kişi yukarıdaki gelir ve çalışma evraklarını sunmak ve İngilizce sponsorluk dilekçesi yazmak zorundadır.

Ev hanımları için gerekli evraklar;

 • Çalışmadığını kanıtlamak maksadı ile e-devlet üzerinden alınmış barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü sunulmalıdır.
 • Çalışmayanlar ve öğrencilerin Kanada’ya seyahat edebilmesi için birinci derece bir akrabasının (Anne, baba, eş ya da çocuk. Kardeşler birinci derece kabul edilmez) sponsor olması gerekmektedir. Sponsor olan kişi yukarıdaki gelir ve çalışma evraklarını sunmak ve İngilizce sponsorluk dilekçesi yazmak zorundadır.

BRS Global Vize Danışmanlık ile Kanada Vize Başvurusu Adımları

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, sürecin en başından en sonuna kadar her adımda sizlere destek oluyoruz ve bu sürecin kusursuz yönetilmesini sağlıyoruz. Bizimle çalıştığınız takdirde Kanada vizesi almak için uygulayacağınız birkaç adım vardır. Bunları sizlere aşağıda listeledik. Aynı zamanda hizmetlerimiz menüsü içerisinde de hizmet kapsamımızı olabildiğince detaylı bir şekilde açıkladık.

Burada sizlere tekrar hatırlatmak isteriz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak İzmir merkezli bir şirketiz. Fakat Kanada vize başvuruları yalnızca Ankara veya İstanbul’dan gerçekleştirilebildiği için, tüm Türkiye’de ikamet eden ve Kanada vize başvuru işlemlerini Ankara veya İstanbul’dan gerçekleştirecek misafirlerimiz için hizmet verebilmekteyiz.

Kanada Vizesi Almanın Kolay Yolu

Kanada Vize Danışmanlık Merkezi İzmir

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış Kanada vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Gönderdiğiniz evrakları kontrol ediyoruz, online başvuru formu ve ek formları dolduruyoruz, randevunuzu alıyoruz ve dosyanızı Kanada vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Biometrik İşlemlerini Tamamlayın

Randevu günü belirlemiş olduğunuz Kanada VFS Global başvuru merkezine gidiyor ve biyometrik işlemlerinizi tamamlıyorsunuz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Konsolosluk karar verdikten sonra pasaportunuzu ilgili adrese kargo ile gönderiyorsunuz ve işlem tamamlandıktan sonra pasaportunuzu geri alıyorsunuz. İşlem tamamlandı.

HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN


Kanada Vize Ücreti Ne Kadar?

Kanada Vize Ücreti Ne Kadar?

Kanada vize ücreti bazı vize kategorilerinde değişmektedir. Aşağıda yer almayan bir vize tipinin vize ücreti hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kanada vize başvurularında yaş gözetmeksizin her başvuru kişisi için ödeme yapılmalıdır. Aşağıda sırası ile;

 • Kanada vizesi fiyatları
 • Fiyatlar ile ilgili açıklamalar

ayrıntılı olarak paylaşılmıştır.

Vize Tipi Vize Harç Bedeli biyometrik işlem bedeli BRS Vize Hizmet Bedeli Toplam
Turistik, Ticari, Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti (Tek Kişilik) 100 $CAN 85 $CAN 265 $CAN 450 CAD
Öğrenci ve Eğitim 150 $CAN 85 $CAN 265 $CAN 500 CAD
Süper Vize 100 $CAN 85 $CAN 265 $CAN 450 CAD
 • Yukarıdaki fiyatlar tek kişiliktir.
 • 5 aile bireyi veya daha fazla bireyden oluşan gruplar için toplam biyometrik işlem ücret bedeli 500 $CAN’dır.
 • Aile veya grup olarak maximum harç bedeli 500 $CAN’dır.
 • 2 kişilik biyometrik işlem ücreti 170 $CAN, 3 kişilik veya daha fazla kişi için işlem ücreti ise 255 $CAN’dır.

Kanada Konsolosluğu ve Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Kanada Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği iletişim bilgileri aşağıdadır. Kanada vizesi kategorilerinden hangisi için başvuru yaparsanız yapın, VFS Global Kanada vize başvuru merkezine giderek biyometrik işlemleri tamamlamanız gerekmektedir.

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: 209 Büyükdere Caddesi Tekfen Tower Levent 4, 34394 İstanbul

Web Sitesi: https://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turquie/offices-bureaux/consulate-consulat.aspx?lang=tur#Istanbul-3

Telefon: (0212) 385 97 00

E-posta: [email protected]

Çalışma saatleri için, https://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turquie/offices-bureaux/consulate-consulat.aspx?lang=tur#Istanbul-3

Kanada Ankara Büyükelçiliği

Adres: Cinnah Caddesi No: 58, 06690 Çankaya, Ankara

Web Sitesi: https://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turquie/offices-bureaux/embassy-ambassade.aspx?lang=tur#n3

Telefon: (0312) 409 27 00

E-posta: [email protected]

Çalışma saatleri için, https://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turquie/offices-bureaux/embassy-ambassade.aspx?lang=tur#n3


2 Yorum

 1. Bilgilendirminiz için çok teşekkür ederim. Çok faydalı olacağına inanıyorum.
  Eşimle birlikte kasım ayına Kanada’da yaşayan kızım ve ailesini ziyarete gitmek istiyoruz. kızım davetiye gönderecek. Kızım ve ailesi 1,5 yıldır oradalar. kızım yüksek lisans yapıyor, torunlarım okuyor, damadım da eylül ayından beri askeri gemi işinde gemi inşa yüksek mühendisi olarak çalışıyor. Kızım davetiye mektubunda çocuklara bakacaklar diye de belirtecek. Biz Antalya’da yaşıyoruz. Bize yardımcı olabilirmisiniz?

  1. Rica eder bizimle iletişime geçtiğiniz için biz teşekkür ederiz. Mesai saatlerimiz içerisinde 0554 141 44 78 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirseniz yardımcı olabilmekten memnuniyet duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button