İngiltere VizesiTüm Vizeler

İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

İngiltere vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İnternet sitemiz içerisinde İngiltere vizesi hakkında aradığınız birçok sorunun yanıtını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İzmir ve çevre illerde yaşayan misafirlerimiz, İngiltere vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilir ve olumlu sonuç alabilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

İngiltere (UK) Vize Başvurunuzu Bizim Desteğimiz ve Danışmanlığımız ile Birlikte Gerçekleştirmek için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

İngiltere vizesi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

İçindekiler Tablosu

İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İngiltere vize istiyor mu? İngiltere’yi ziyaret etmek isteyen isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Husisi (Yeşil) pasaport ve Hizmet (Gri) pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, İngiltere’ye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Almış olduğunuz İngiltere vizesi aslında Birleşik Krallık vizesidir. Birleşik Krallık vizesi ile İngiltere, İskoçya, Galler (Wales) ve Kuzey İrlanda ülkelerini ziyaret edebilirsiniz.

Vize başvurusunun olumlu ya da olumsuz sonuçlanma kararı tamamen konsolosluğa aittir. BRS Global Vize Danışmanlık olarak bizim farkımız, İngiltere vize başvurusu sonunda olumlu sonuç alma ihtimalinizi yükseltmektir.

İngiltere vize başvurusu direkt olarak konsolosluğa yapılamaz. İngiltere Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu başvuru merkezi olan TLS Contact üzerinden başvurular gerçekleştirilmektedir.

Bu sayfada bulacağınız tüm bilgiler İngiltere Göçmen Olmayan Vize kategorileri içindir. İlgili vize kategorileri bu sayfanın devamında paylaşılmıştır ve yalnızca bu vize kategorilerinde hizmet vermekteyiz.

İngiltere göçmen olan vize kategorileri; çalışma, oturum, evlilik, aile birleşimi vb. gibi vize çeşitleri hakkında hizmet vermemekteyiz.


İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır? İngiltere vizesi almak zor mu? İngiltere vize başvurusu yapmayı düşünenlerin ilk aklına gelen sorulardandır.

İngiltere vizesi almak için aşağıdaki kriterleri sağlama konusunda sorun yaşamamanız gerekiyor olmalı.

 • İngiltere vizesi alabilmek için zorunlu olan temel gereklilikleri ve şartları sağlamak
 • İngiltere vizesi için gerekli evraklar içindeki tüm evrakları sağlayabiliyor olmak
 • İngiltere vize başvurusu yapmak için yeterli sürenin olması

Burayı incelerken aklınıza bazı soruların geldiğinin ve henüz tatmin olmadığınızın farkındayım. Ama hiç merak etmeyin, aklınıza gelen tüm soruların yanıtlarını ayrıntıları ile birlikte sizlere anlatacağım.

İngiltere vizesi almak için gerekli şartlar hakkında bilgi vererek başlayalım.


İngiltere Vizesi Almak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

İngiltere Vizesi Almak için Gerekli Şartlar

İngiltere vize başvurusu yapmak ve başvuru sonucunda olumlu sonuç alabilmek için belirli gereklilikler ve şartları yerine getiriyor olmanız gerekiyor.

Bu şartları sağlamadan (sağlık ve acil durumlar hariç) İngiltere vizesi almanız çok zordur. Hatta durum acil bile olsa, bu şartlar sağlanamıyorsa vize almanız zor olabilir. Yani herkes İngiltere vizesi alamıyor.

İngiltere vizesi almak için temel olarak 4 şartı yerine getiriyor olmalısınız. Bu 4 şart sağlandıktan sonra diğer problemler çok daha kolay bir şekilde giderilebiliyor.

Peki bu İngiltere vize şartları nelerdir?

Aşağıda İngiltere vizesi almak için gerekli şartlar detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

Birinci Şart: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ya da Türkiye’de yasal oturum iznine sahip olmak.

Türkiye’den İngiltere vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için olmazsa olmaz şartlardan birincisi budur.

İkinci Şart: Türkiye’de düzenli bir yaşantınız olmalı.

Buradaki düzenden kastımız, bir aileniz ve/veya düzenli işiniz olmasıdır. Bu düzenin Türkiye’de kurulu olması gereklidir. Aksi durumda, düzeninizin olduğu ülkeden başvuru yapmanız beklenir. Öğrenciler ve ev hanımları için, içinde bulundukları durum düzenli bir iş anlamına gelmektedir.

Bizim önerimiz, İngiltere vize başvurusu yapmadan önce en az 1 senedir aynı iş yerinde çalışıyor olmanızdır. Bunun iki sebebi var.

 1. Birincisi, bir sene dolmadan yıllık izin hakkınız olmaz. Bir seneden az çalışanlar için konsolosluk vize almak için çalışma durumunun göstermelik olduğunu düşünebilir. Emin olun bunu yapan çok sayıda insan var. Siz onlardan biri olmayabilirsiniz ama konsolosluk bunu düşünebilir.
 2. İkincisi ise, düzenli olarak mevcut işinizde çalıştığınıza ve bir düzenin olduğuna konsolosluğun inanması için, konsolosluğun beklentisi en az bir yıldır aynı kurumda çalışıyor olmanızdır.

Burada birçoğunuzun aklına gelen bir soru olacak. En az 1 senelik çalışma sağlanmadan vize alamaz mısınız? Tabi alabilirsiniz. Biz de daha kısa çalışması olan oldukça çok sayıda misafirimiz için vize aldık. Çünkü konsolosluğun talep ettiği son 6 aya ait çalışma evraklarıdır.

Bununla birlikte, 6 aydan daha kısa çalışan ya da çalışmayanlara da vize alınabiliyor. Bunları da bizzat ve şahsen tecrübe ettik.

Bu durumda seçim yapılması gereken konu, kumar oynamak mı istiyorsunuz yoksa sorunsuz olarak vize almak mı istiyorsunuzdur. Biz tavsiyemizi veririz, gerekçeleri sunarız ama karar sizindir.

Kararınız doğrultusunda da İngiltere vizesi alabilmeniz için gerekli her şeyi yapacağımızdan da emin olabilirsiniz.

Üçüncü Şart: Belgeler ile ispatlanabilir düzenli gelir ve birikime sahip olmalısınız.

Belgeler ile ispatlanabilir gelir, düzenli çalıştığınız yerden maaşınızın olması, düzenli olarak gelen kira gelirleri gibi gelir kaynaklarınızı kanıtlamanızdır. Şirket sahipleri için de iş yerinden gelir elde ettiğinizi gösterir banka hesapları ile bu durumu kanıtlayabiliyoruz.

Bu gelirleriniz ile de İngiltere’ye gitmek ve vize almak için gerekli olan maddi birikimi sağlayabiliyor olmak gereklidir. Yine burada öğrenci ve ev hanımları için kendisine sponsor olan kişinin gelir kaynakları önemlidir.

İngiltere vizesi almak için bankada ne kadar para olması gerektiğine dair sorunuzun yanıtını da tüm ayrıntıları ile bu sayfanın devamında açıklayacağım.

Bu üç şartı sağladığınızı düşünerek devam ediyorum. Şimdi gelelim vize başvurusu yapmaya.


İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • İngiltere vize başvurusu için en uygun vize kategorisini belirleyerek gerekli evraklarınızı hazırlayın. Konsolosluk sitesinde sunulması gereken zorunlu belgeler hakkında detaylı bilgi mevcut değil, genel bir liste bulunmaktadır. Aynı zamanda İngiltere Konsolosluğu’nun internet sitesinin kullanım zorluğu sebebiyle aranılan bilgiye erişebilmekte sisteme hakim olmayan kişiler için zordur. İngiltere Konsolosluğu’na herhangi bir konu hakkında soru sormak ücrete tabidir ve ödeme Pound olarak yapılmaktadır. Bu önemli ilk adımı kolaylaştırabilmek adına aşağıda temel evraklar, çalışma ve meslek durumuna göre gerekli evraklar, seyahat aracına ilişkin evraklar, finansal durumu gösterir evraklar, seyahat amacı ve vize kategorisine göre ayrı olarak hazırlanmış olan gerekli evraklar listelerine ulaşabilirsiniz.
 • İngiltere vizesi online başvuru formunu doldurun, online ödemeleri gerçekleştirin ve İngiltere vize randevunuzu alın. Konsolosluk sitesinden erişilen online sistem üzerinden İngiltere vize online başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmalısınız. İngiltere online vize başvuru formunu doldurulduktan sonra İngiltere vize harç ücreti ödemesi online olarak yapılmaktadır. İkinci ödeme ise İngiltere vize randevusu için yapılmaktadır. Size en uygun tarihli randevuyu alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ek hizmet almanız gerekli mi? Eğer bir ek hizmet almak istiyorsanız evraklarınızın taratılarak sisteme yüklenmesi gibi, TLS Contact başvuru merkezine bu ek hizmet için ek bir ödeme yapılması gerekiyor. İhtiyacınız doğrultusunda size en uygun randevuyu ve hizmet için ödeme yapılması gerekmektedir.
 • Seçmiş olduğunuz şehirdeki İngiltere vize randevunuza gidin. İngiltere vize başvuru durumunu takip edin ve pasaportunuzu teslim alın. Randevu günü İngiltere vize randevusu gerekli evraklar dosyanız ile beraber mülakata katılın. İngiltere vize randevusu için hazırlanması gerekli olan evrakların tamamı randevuya girebilmeniz için yanınızda olmalıdır. İngiltere vize randevusu alındıktan sonra tüm aşamaların doğru şekilde gerçekleştirildiğini belirten evraklar vardır. Hangi evrakların alınması gerektiği konusunda İngiltere vize randevusu alındıktan sonra randevuda ibraz edilmesi gereken evraklar e-posta olarak gönderilmektedir. Başvurunuzun durumunu başvuru numaranız olan GWF numarası ile beraber konsolosluk sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Pasaport randevu gününden yaklaşık 21 gün sonra randevuya girilen TLS Contact başvuru merkezine teslim olduktan sonra konsolosluk tarafından bilgilendirme e-postası tarafınıza gelecektir. E-postalarınızı kontrol etmeyi unutmayın. TLS Contact başvuru merkezinden pasaport teslim alınabilir.

İngiltere Vize Kategorileri

İngiltere Vize Kategorileri

İngiltere vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri de doğru vize kategorisi seçimidir. Bu vize kategorileri;

 • İngiltere Turistik Vize (İngiltere Turist Vizesi) (UK Standart Turist Vizesi)
 • İngiltere Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi (UK Standart Ziyaretçi Vizesi)
 • İngiltere İş, Ticari Vize ve Fuar Vizesi (UK Standart İş Ziyareti Vizesi)
 • İngiltere Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi
 • İngiltere Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi (Göçmen Olmayan)
 • İngiltere Öğrenci Gezileri için Vize
 • İngiltere Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

Seyahat amacınıza uygun vize kategorisini seçmeniz ve ilgili vize kategorisine göre için gerekli evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

Aşağıda sizlere İngiltere vizesi kategorilerini açıkladım. Aynı zamanda ilgili vize başvurusunda bulunabilmek için bazı kilit evraklardan da burada bahsettim. Seyahat etme amacınıza uygun vize kategorisi seçmede yardımı olacağını düşünüyorum.

İngiltere Turistik Vize (İngiltere Turist Vizesi)

İngiltere Turistik Vize

İngiltere’ye turistik maksatlı seyahat edecek kişilerin başvuru yapması gereken vize kategorisidir.

Tarafınıza İngiltere’den gönderilmiş olan bir davetiye yoksa ve orada bulunduğunuz süre boyunca müzeleri gezmek, yeni yerler keşfetmek, alışveriş yapmak gibi yalnızca turistik maksatlı faaliyetler yerine getirecekseniz başvurmanız gereken vize kategorisidir.

İngiltere turistik vize (turist vizesi) başvurusunda bulunabilmek için herhangi bir tur satın almanıza gerek yok. Tam aksine vize sonuçlanmadan herhangi bir satın alım kesinlikle önermiyoruz. Bir tur paketinin satın alınmış olması vizenin onaylanmasını garantilemez. İngiltere turistik vize hakkında yetkin olmayan kişi ve kurumlar genellikle başvuru kişilerini bu konuda yanlış yönlendirerek kazançlarını arttırmaya çalışırlar. Bir tur satın alındığında bu tur meblağı vize ret ile sonuçlansa dahi başvuru kişisine iade edilmez. Aynı zamanda tur paket fiyatları vize başvuru ücretlerine oranla daha yüksek kazançlıdır. İngiltere vize başvurusunda yukarıda açıkladığım sebeplerle bir tur satın alınması herhangi bir avantaj sağlamıyor tam aksine boşuna ciddi masraf oluyor.

İngiltere Turistik vize başvurusunda en önemli unsurlar ulaşım ve konaklama rezervasyonlarının başvuru sonuçlanana kadar aktif ve teyit edilebilir durumda olmalıdır.

İngiltere Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

İngiltere Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

İngiltere’de yaşan bir aile bireyinizi, akrabanızı veya arkadaşınızı ziyaret edebilmek maksadı ile İngiltere’ye seyahat edecek kişilerin seçmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bu vize kategorisini seçebilmeniz için İngiltere’den tarafınıza gönderilmiş olan bir davetiye mektubu olması zorunludur. Bu davetiyeye ile beraber başvuru yapılmalıdır.

Davetiye ile beraber davet eden kişinin İngiltere pasaport, kimlik veya oturum kartının fotokopisi de evraklara dahil edilmelidir.

Davet eden kişinin aynı zamanda tüm masrafları da karşılar şekilde bir davetiye ve ek evrakları göndermesi olumlu sonuç oranınızı arttıracaktır.

Yalnızca ziyaret etmeye değil aynı zamanda düğün, yaşı günü, doğum vb. gibi özel bir durum var ise bu durumun ek evraklar ile desteklenmesi olumlu sonuç alınmasında ciddi önem taşır.

İngiltere İş, Ticari Vize ve Fuar Vizesi

İngiltere İş, Ticari Vize ve Fuar Vizesi

İngiltere’de gerçekleşecek olan bir toplantıya, iş görüşmesine, fuara katılabilmek için başvurulması gereken vize kategorisidir. Aynı zamanda bu vize kategorisinde bir fuarda stand kurabilmek, mevcut iş birliği içerisinde olduğunuz firmayı denetlemek vb. gibi yalnızca ticari maksatlı faaliyetler yerine getirilebilmektedir.

Bu vize kategorisini seçebilmeniz için iş veren, sigortalı çalışan, kamu çalışanı, çiftçi, freelancer, sanatçı, sporcu, vb. gibi bir statünüz sahibi ve aktif bir çalışma hayatınızın olması gerekiyor. Burada anlatmak istediğim mesela yalnızca emekli durumunda olarak ticari vize kategorisine başvuru yapılamaz.

İngiltere’den tarafınıza katılacağınız ticari faaliyet hakkında tam detaylı bir davetiye veya katılım bileti sağlanması gerekmektedir. Davetiyeyi imzalayan kişinin İngiltere pasaport, kimlik veya oturum kartının fotokopisi de gerekmektedir. Bu evrakların orijinaline gerek yoktur. Kaliteli bir şekilde taratılıp e-posta ile gönderilebilir.

İngiltere Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

İngiltere Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

İngiltere’de düzenlenecek olan bir konferansa, kültürel etkinliğe ya da sportif etkinliğe katılmak amacıyla seyahat edecekseniz, İngiltere kültürel ve sportif etkinlik vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

İngiltere kültürel ve sportif etkinlik vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için, İngiltere’den tarafınıza gönderilmiş davetiye mektubuna ya da katılım belgesine ihtiyacınız vardır. İngiltere’den gelecek davetiye mektubunun ya da etkinliğe giriş belgesinin resmi kurumlarca onaylanmış ve orijinal olması gibi bir zorunluluk yoktur. Davetiye gönderecek kişi davetiyeyi okunaklı bir şekilde el yazısı ile ya da bilgisayar ortamında yazıp imzaladıktan sonra kaliteli bir şekilde taratıp e-posta yolu ile size iletebilir. Kesinlikle fotoğraf görüntüsü kabul edilmemektedir.

İngiltere Erasmus, Eğitim ve Öğrenci Vizesi

İngiltere Eğitim ve Öğrenci Vizesi

İngiltere’de düzenlenen bir eğitime, erasmus ya da erasmus plus programına, dil okulu eğitimine katılmak amacıyla İngiltere’ye seyahat edecekseniz, İngiltere eğitim ve öğrenci vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken konu eğitimin kapsamı ve başvuru yapacağınız vize kategorisidir. Bu detay size gönderilen davetiye içerisinde de genellikle belirtilir.

İngiltere eğitim ve öğrenci vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için, İngiltere’den tarafınıza gönderilmiş davetiye mektubuna ihtiyacınız vardır. Eğer konaklamanız da bu eğitim kurumu tarafından sağlanıyorsa veya bir yurt ile anlaşmalı şekilde gerçekleşiyor ise konaklamanız hakkında tüm detayların yer aldığı ek bir evrak da olmalıdır.

İngiltere Öğrenci Gezileri için Vize

İngiltere Öğrenci Gezileri için Vize

İngiltere’deki lise ya da üniversite gezileri için öğrencilerin ve refakat eden öğretmenlerin İngiltere öğrenci gezileri vizesi başvurusunda bulunulması gereklidir. Genellikle lise ve ilk okul öğrencilerinin İngiltere’deki okulları ziyaret etmek için grup halinde vize başvurusunda bulunduğu vize kategorisidir.

İngiltere öğrenci gezileri vizesi için başvuruda bulunabilmek için İngiltere’de gezilecek tüm okulların ve konaklanacak yerlerin bilgilerini içeren davetiye mektubuna sahip olmak gereklidir. Bu davetiye mektubunda tüm öğrencilerin isimleri ve refakat edecek öğretmenlerin de isimleri muhakkak geçmelidir. Buna ek olarak Türkiye’deki okuldan geziyi kanıtlar evrak da sunulmalıdır.

İngiltere öğrenci gezileri vizesi başvurusunda bulunacak 18 yaş altı çocuklar için, anne ve babaları tarafından imzalanmış yurt dışına çıkmak için refakat edecek öğretmene izin verildiğini kanıtlar muvafakatname sunulmalıdır.

İngiltere öğrenci gezilerinde öğrencilere refakat edecek öğretmenlerin sanki ticari vize başvurusunda bulunuyormuş gibi evrak sunması gereklidir. Bu ne demek oluyor? Hemen açıklıyorum. Okuldan bu amaç için görevlendirildiğine dair yazı alınmalı ve tüm masraflarının okul tarafından karşılanacağı ibaresi kesin olmalıdır. Aynı şekilde İngiltere’den gelecek davetiye ve okuldan seyahat edecek kişiler listesinde de öğretmenlerin isimleri muhakkak geçmelidir.

İngiltere Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

İngiltere Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

İngiltere’ye bir hastane veya kliniğe tedavi almak maksadı ile veya İngiltere’de bir hastanede tedavi gören yakının görülebilmesi için seçilmesi gereken vize kategorisidir.

Türkiye’de ki hastanelerden alınmış olan heyet ve sağlık raporları ile beraber İngiltere’de ki hastane veya doktor tarafından gönderilmiş olan tedavinin tam detaylı açıklandığı davetiye ile beraber başvuru yapılabilmektedir.

Tedavi gören kişiyi ziyaret edebilmek için ise; tedavi gören kişinin durumunu açıklayan İngiltere’de ki hastane ve doktor tarafından onaylanmış davetiye ile başvuru yapılabilmektedir. Durumun aciliyeti olduğu ve davetiyede belirtildiği, ek evraklarla desteklendiği taktirde standart başvuru süresi gözetilir. Durumun aciliyeti söz konusu ise İngiltere vizesi işlem süresinin daha aza indirgendiği ekspres hizmetlerden yararlanmanızı tavsiye ederiz.


İngiltere Vizesi için Gerekli Evraklar

İngiltere Vizesi için Gerekli Evraklar

İngiltere vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar temel olarak 5 başlık altında toplanır.

 • Temel evraklar; her durumda hazırlanması gereken evraklar
 • Seyahat aracını ve ulaşım aracını gösterir evraklar; uçak bileti vb.
 • Seyahat amacını ve konaklamayı kanıtlar evraklar; turistik vize için otel ya da tur rezervasyonu, aile ziyareti, ticari seyahatler için davetiye v.b
 • Finansal durumu gösterir evraklar; banka hesap dökümleri, kira kontratı vb.
 • Çalışma durumunu gösterir evraklar; sigortalı çalışan, iş veren, öğrenci vb.

Aşağıda bu durumları her bir çalışma durumuna ve seyahat amacına göre açıklayacağım.

Burada belirtmek isteriz ki aşağıdaki evraklar haricinde kişinin durumuna göre destekleyici ek evrakların da sunulması gerekebilir. Bizim ile çalışmanız halinde kişiye özel evrak listeleri tarafınıza gönderilmektedir.

İngiltere Vize Başvurusu için Gerekli Temel Evraklar

 • Pasaport, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli ve en az 2 boş sayfası olmalıdır. Pasaportun kimlik bilgileri içeren kısmın ve işlenmiş sayfaların fotokopileri eklenmeli. Varsa eski pasaportlardaki son 3 yıl içerisinde alınmış vize fotokopileri eklenmelidir.
 • İngiltere online vize başvuru formu; online sistem üzerinden doğru ve eksiksiz doldurulmalıdır. Açıklama kısımlarında ilgili detaylı bilgiler mutlaka yazılmalıdır. Formun ve Check List’in ilk sayfalarının çıktısını muhakkak almalısınız.
 • Biyometrik fotoğraf; 35×45 mm boyutunda ve biyometrik olmalı, herhangi bir rötuş yapılmamalı, arka fonu beyaz olmalı, 6 aydan eski olmamalı, yüz açık bir şekilde görünüyor olmalı, alın ve kulak görünmeli, gözlük, küpe vb. gibi aksesuarlar ve takılar çıkarılmalı, eğer başörtüsü kullanıyorsanız, alın ve kulaklar muhakkak görünmeli, net olmalı, kesinlikle bulanık olmamalı
 • Seyahat sağlık sigortası; İngiltere vize başvurusunda zorunlu değildir.
 • İngiltere vize talep dilekçesi; Seyahatinizi niyetinizi açıkladığınız, eklemek istediğiniz ek bilgilere yer verebileceğiniz en önemli evrak diyebiliriz. Kısa ve öz bir bicinde ve resmi bir dil ile yazılmalıdır. İlgili İngiltere Konsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır. İletişim bilgileriniz, tarih kesinlikle olmalıdır ve imzalanmalıdır. (Dilekçe İngilizce olmalıdır).
 • Nüfus Kayıt Örneği; E-devlet üzerinden barkodlu olarak alınmış nüfus ailenin göründüğü tam vukuatlı nüfus kayıt örneği. (18 yaşından küçükler için nüfus müdürlüğüden alınacak).
 • Tarihçeli İkametgah; E-devlet üzerinden barkodlu olarak alınmış tarihçeli ikametgah. (18 yaşından küçükler için nüfus müdürlüğüden alınacak)
 • Kimlik Fotokopisi; Başvuru sahibinin arkalı-önlü kimlik fotokopisi sunulmalıdır
 • Muvafakatname; 18 yaşından küçük başvuru sahipleri anne ve babaları ile birlikte seyahat etseler ve vize başvurusunu birlikte gerçekleştirseler dahi, yasal vasileri tarafından imzalanmış noter onaylı tebliğ/muvafakatname sunmak zorundadırlar. 18 yaşından küçük birey anne ya da babası dışında bir kişi ile seyahat edecekse muhakkak izin yazısında belirtilmelidir. Belge anne ve baba tarafından imzalanmalıdır. Eğer 18 yaşından küçük olan bireyin velayeti tek bir kişide ise muvafakatnameye ek olarak boşanma/ölüm raporu ve velayet belgesi de sunulmalıdır.
 • AB / AET vatandaşın aile bireyi için; AB/AET vatandaşı aile bireyleri akrabalığı kanıtlar evraklar (Nüfus kayıt örneği vb) ile birlikte AB/AET vatandaşına ait pasaport fotokopisini de ibraz etmelidir.

Seyahat ve Ulaşım Aracını Kanıtlar Evraklar;

 • Şahsi araç ile seyahat edilecekse ruhsatın altına yazılmış detaylı seyahat rotası ve araç içerisinde başka yolcular var ise listesi yazılmalıdır. Şoförün ehliyeti (yeni ehliyet). Aracın yeşil sigortası sunulmalıdır.
 • Tur satın alınmışsa seyahat acentasından temin edilmiş ulaşım rezervasyonları alınmalıdır.
 • Uçak ya da otobüs ile seyahat edilecekse uçak bileti rezervasyonu eklenmelidir.

Seyahat Amacını ve Konaklamayı Kanıtlar Evraklar;

İngiltere turistik vize/turist vizesi için gerekli evraklar

 • Başvuru sahibinin isminin geçtiği otel vb. konaklama rezervasyonu sunulmalıdır.
 • Tur satın alındıysa, tur satın alınan firmadan vize kiti temin edinmelidir (Vize kiti, tur kapsamındaki tüm ulaşım, konaklama, ödeme ve tur kapsamını gösterir belgeler bütünüdür, İngilizce olarak almanızı tavsiye ederiz).
 • Eğer satın aldıysanız ziyaret edilecek yerler için (müze, konser bileti vb) biletin bir kopyası eklenmelidir. (Vize başvurusu sonuçlanmadan otel, uçak bileti v.b. satın alım önermiyoruz)

İngiltere aile ve arkadaş ziyareti için gerekli evraklar

 • İngiltere’den başvuru sahibi adına gönderilmiş davetiye mektubu (Kaliteli taratılıp e-posta olarak gönderilmesi yeterlidir, orijinaline gerek yoktur.)
 • Davetiyeyi gönderen kişinin İngiltere pasaport, kimlik ya da oturum kartı fotokopisi de eklenmelidir.

İngiltere iş, ticari vize ve fuar vizesi başvurusu için gerekli evraklar

 • İngiltere’de görüşme yapılacak firma tarafından gönderilmiş davetiye mektubunun kopyası ile birlikte davetiyeyi imzalayan kişinin İngiltere pasaport, kimlik ya da oturum kartı fotokopisi de eklenmelidir.
 • İngiltere ticari vize ve fuar vizesi başvurusunda bulunacak firma çalışanların iş yeri tarafından görev ve izin yazısı alması gereklidir. İş yeri görev ve izin yazısı şirket antetli kağıdına yazılmalı, şirket yetkilisi tarafından kaşelenip imzalanmalıdır. Seyahate çıkacak kişinin iş yerindeki görevi, seyahate şirket tarafından gönderildiği, seyahat amacının izah edildiği ve seyahat tarihlerinin net bir şekilde yazdığı İngilizce dilekçe sunulmalıdır.
 • Çalışanların seyahat masrafları çalıştıkları şirket tarafından karşılanmalıdır. İş yeri görev ve izin yazısı içerisinde masrafların karşılanacağı taahhüt edilmek zorundadır. Şirket banka hesabı sunulmak zorunda değildir. Bizim tavsiyemiz ise şirket açısında sorun yok ise banka hesap dökümü sunulması yönündedir. Eğer şirket banka hesaplarını çalışanları ile paylaşmak istemiyor ise, iş yeri görev ve izin yazısında ‘’banka hesaplarımızı çalışanlarımız ile paylaşmıyoruz, konsolosluğun talep etmesi durumunda konsolosluk ile paylaşabiliriz’’ şeklinde açıkça belirtmelidir.

İngiltere kültürel ve sportif etkinlik vizesi için gerekli evraklar

 • İngiltere kültürel ve sportif etkinlik vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için İngiltere’deki etkinlik sağlayıcısı kurum tarafından tarafınıza gönderilmiş davetiye mektubuna ihtiyacınız vardır.
 • Davetiyeyi gönderen kişinin İngiltere pasaport, oturum kartı ya da kimlik kartı fotokopisi de eklenmelidir.
 • Düzenlenen etkinlikte görev almaya yeterliliğinizi gösterir belgeler de sunmanız beklenir.
 • Türkiye’den bir kurum aracılığı ile seyahat edilecekse kurumdan İngilizce imzalı ve kaşeli belge de alınmalıdır.

İngiltere erasmus, eğitim ve öğrenci vizesi için gerekli evraklar

 • İngiltere’deki eğitim kurumu ya da staj yapılacak kurumdan alınmış kabul yazısı. Erasmus stajı için bu Learning Aggrement olarak geçer. (İngilizce olmalıdır.)
 • İngiltere’deki eğitim ya da staja İngiltere’den bir aracı kurum aracılığı ile gidiliyorsa, bu aracı kurumdan alınmış onay yazısı. (İngilizce olmalıdır.)
 • Türkiye’deki bir kurum aracılığı ile İngiltere’deki eğitime gidiyorsanız onay yazısı. (İngilizce olmalıdır.)
 • Hibe, burs ya da destek alıyorsanız bu durumu kanıtlar belgeler. (İngilizce olmalıdır.)
 • İngiltere’deki eğitim ya da staj süresince konaklamanızın ne şekilde gerçekleşeceğini gösterir belgeler. (İngilizce olmalıdır.)

İngiltere öğrenci gezileri vizesi için gerekli evraklar

 • İngiltere’de ziyaret edilecek okullardan alınmış davetiye mektubu. Davetiye mektubu içerisinde tüm öğrenci ve öğretmenlerin isimleri geçmelidir. (İngilizce olmalıdır.)
 • Türkiye’deki eğitim kurumundan alınmış yazı. Tüm öğrencilerin ve öğretmenlerin isimleri geçmeli ve gezi hakkında bilgi içermelidir. (İngilizce olmalıdır.)
 • Seyahat boyunca gerçekleştirilecek konaklama ve ulaşım detayları sunulmalıdır. (İngilizce olmalıdır.)
 • Refakat edecek öğretmenler ticari vize başvurusunda bulunuyor gibi diğer evraklarını ibraz etmelidir. (İngilizce olmalıdır.)

İngiltere sağlık ve tedavi sebepli vize için gerekli evraklar

 • İngiltere’deki doktor/hastane tarafından gönderilmiş İngilizce kabul mektubu.
 • Tedavinin masraflarının ödendiğine dair banka dekontu ya da makbuz.
 • Tedavi olacağınız rahatsızlığı kanıtlar nitelikte Türkiye’den alınmış sağlık raporu. (İngilizce çevirisini tavsiye ederiz.)
 • Rahatsız olan bir yakınınızı ziyaret edecekseniz, yakınınıza ait doktor ya da hastaneden alınmış İngilizce sağlık raporu ve tarafınıza gönderilmiş İngilizce davetiye mektubu.

Finansal Durumu Kanıtlar Evraklar;

Banka hesap dökümleri bankadan imzalı ve kaşeli olarak alınmalıdır. Banka hesap dökümünü aldığınız tarih net bir şekilde görülmelidir. Banka hesap dökümlerinin vize başvuru tarihinden en fazla 15 gün içerisinde alınmış olması gerekmektedir.
 • Son 6 aya ait gelirini ispatlar nitelikte (Emekli iseniz emekli maaşın yattığı banka, çalışan iseniz maaşınızı aldığınız banka vb.) ıslak imzalı ve kaşeli banka hesap dökümü sunulması gerekmektedir. Gelirinizi ispatlar hesabınız dışında bakiyesi olan banka hesap dökümleri var ise onlar da eklenmelidir.
 • Varsa tapu, ruhsat ve kira kontratı fotokopileri eklenmelidir.

Çalışma durumunu gösterir evraklar;

SGK tescil ve hizmet dökümleri vize başvuru tarihinden en fazla 7 gün içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Öğrenci belgesi ve dilekçeler 15 gün içinde alınmış olmalıdır.

İş verenler için gerekli evraklar;

 • Son yılı gösterir vergi levhası
 • Bağlı bulunan odadan son 6 ay içinde alınmış oda faaliyet belgesi
 • Güncel ve ortaklığı gösterir sicil gazetesi (Şahıs şirketleri için zorunlu değildir)
 • İmza sirküleri ya da imza beyannamesi

Avukat, doktor ve eczacılar için gerekli evraklar;

 • Son yılı gösterir vergi levhası
 • Bağlı bulunan odadan son 6 ay içinde alınmış oda faaliyet belgesi
 • İmza sirküleri ya da imza beyannamesi

Sigortalı çalışanlar için gerekli evraklar;

 • İş yerinden alınmış ve imza yetkilisi tarafından imzalanmış İngilizce görev ve izin yazısı.
 • Son 6 aya ait imzalı ve kaşeli maaş bordrosu.
 • Uzun barkodlu, imzalı ve kaşeli SGK işe giriş bildirgesi.
 • Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü (e-devletten alınabilir).
 • Çalıştığınız şirkete ait; son yılı gösterir vergi levhası, bağlı bulunan odadan son 6 ay içinde alınmış oda faaliyet belgesi, güncel ve ortaklığı gösterir sicil gazetesi (Şahıs şirketleri için zorunlu değildir), imza sirküleri ya da imza beyannamesi.

Freelancer ya da kontratlı çalışanlar için gerekli evraklar;

 • Freelancer olarak çalıştığınızı kanıtlar nitelikte sunabileceğiniz sözleşme kontrat ve ödemeler ile ilgili güncel tüm evraklar.
 • Kontratlı çalışanlar için güncel kontrat ve kontrata ek olarak sigortalı çalışanlar kategorisindeki sunulabilen tüm evraklar.

Emekliler için gerekli evraklar;

 • Emekliliği kanıtlar belge. SGK emeklileri için e-devletten alınmış barkodlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü. Emekli sandığı için barkodlu SGK dan alınmış hizmet dökümü. Banka sandıklarından (MUNZAM vb) emekliler için ilgili bankadan alınmış emekliliği kanıtlar evraklar.

Çiftçiler için gerekli evraklar;

 • Ziraat odasından alınmış güncel çiftçilik belgesinin orijinali ve 1 adet fotokopisi.

Kamu Çalışanları için gerekli evraklar;

 • Çalışılan kurumdan alınmış İngilizce görev ve izin yazısı.
 • Son 6 aya ait imzalı ve kaşeli maaş bordrosu.
 • Uzun barkodlu imzalı ve kaşeli SGK işe giriş bildirgesi.
 • Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü (e-devletten alınabilir).

Sanatçılar ve sporcular için gerekli evraklar

 • Sanatçılar ve sporcular bu konuda yeterliliklerini kanıtlar belgeleri ibraz etmelidir. Sanatçılar için diploma ya da sanatçı kartı. Sporcular için lisansları ya da bağlı bulundukları spor kulübünden sporcu olduğuna dair belgeler.
 • Sanatçı ve sporcular bir firma altında çalışıyorsa bu evraklara ek olarak, sigortalı çalışanlar kategorisi içerisindeki evrakları da ibraz etmek zorundadır.
 • Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü (e-devletten alınabilir).

Öğrenciler için gerekli evraklar;

 • 18 yaşından büyükler e-devletten barkodlu İngilizce öğrenci belgesi sunabilirler.
 • 18 yaşından küçükler için okuldan alınmış öğrenci belgesi ve seyahat okul dönemi içerisindeyse okuldan alınmış İngilizce izin yazısı (Üniversite öğrencileri hariç).
 • Öğrencilerin İngiltere’ye seyahat edebilmesi için birinci derece bir akrabasının (Anne, baba, eş ya da çocuk. Kardeşler birinci derece kabul edilmez) sponsor olması gerekmektedir. Sponsor olan kişi yukarıdaki gelir ve çalışma evraklarını sunmak ve İngilizce sponsorluk dilekçesi yazmak zorundadır.

Ev hanımları için gerekli evraklar;

 • Çalışmadığını kanıtlamak maksadı ile e-devlet üzerinden alınmış barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü sunulmalıdır.
 • Çalışmayanlar ve öğrencilerin İngiltere’ye seyahat edebilmesi için birinci derece bir akrabasının (Anne, baba, eş ya da çocuk. Kardeşler birinci derece kabul edilmez) sponsor olması gerekmektedir. Sponsor olan kişi yukarıdaki gelir ve çalışma evraklarını sunmak ve İngilizce sponsorluk dilekçesi yazmak zorundadır.

BRS Global Vize Danışmanlık ile İngiltere Vize Başvurusu Adımları

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, sürecin en başından en sonuna kadar her adımda sizlere destek oluyoruz ve bu sürecin kusursuz yönetilmesini sağlıyoruz. Bizimle çalıştığınız takdirde İngiltere vizesi almak için uygulayacağınız birkaç adım vardır. Bunları sizlere aşağıda listeledik. Aynı zamanda hizmetlerimiz menüsü içerisinde de hizmet kapsamımız olabildiğince detaylı bir şekilde açıkladık.

Burada sizlere tekrar hatırlatmak isteriz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak İzmir merkezli bir şirketiz. Bu sebepten dolayı, Ege bölgesinde ikamet eden ve İngiltere vize başvuru işlemlerini İzmir’den gerçekleştirecek misafirlerimiz için hizmet verebilmekteyiz.

İngiltere Vizesi Almanın Kolay Yolu

İngiltere Vize Danışmanlık Merkezi İzmir

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış İngiltere vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Gönderdiğiniz evrakları kontrol ediyoruz, online başvuru formunu dolduruyoruz, randevunuzu alıyoruz, evraklarınızı taratıp sisteme yüklüyoruz ve dosyanızı İngiltere vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Başvuruya Danışmanlarımız Eşliğinde Gidin

Randevu günü İzmir TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezine randevuya hazır bir şekilde danışmanlarımız eşliğinde giriyorsunuz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Randevu bitiminde size verilen pasaport teslim belgesini danışmanınıza teslim ediyorsunuz. İşlem tamamlandı.

HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN


İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere vize ücreti bazı vize kategorilerinde değişmektedir. Aşağıda yer almayan bir vize tipinin vize ücreti hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İngiltere vize başvurularında yaş gözetmeksizin her başvuru kişisi için ödeme yapılmalıdır. İngiltere vize harç ödemeleri talep edilen vize uzunluğuna (6 aylık, 2 yıllık, 5 ve 10 yıllık) göre de değişmektedir. Aşağıdaki ücretler 6 aylık İngiltere vize ücretleridir. Retli dosya fiyatları için lütfen iletişime geçiniz. Aşağıda sırası ile;

 • İngiltere vizesi fiyatları
 • Fiyatlar ile ilgili açıklamalar

ayrıntılı olarak paylaşılmıştır.

Vize Tipi Vize Harç Bedeli Randevu Ücreti (İzmir için) BRS Vize Hizmet ve evrak tarama ücreti Toplam
6 Aylık Ziyaretçi Vizesi 151 $ 76,5 £ 170 $ 420 $
2 Senelik Ziyaretçi Vizesi 530 $ 76,5 £ 170 $ 810$
5 Senelik Ziyaretçi Vizesi 1015 $ 76,5 £ 180 $ 1300 $
10 Senelik Ziyaretçi Vizesi 1267 $ 76,5 £ 200 $ 1570 $
6 Aylık Eğitim Vizesi (Dil okulu vb.) 151 $ 76,5 £ 170 $ 420 $
11 Aylık Eğitim Vizesi (Dil okulu vb.) 260 $ 76,5 £ 170 $ 520 $
11 Aylık Sağlık Vizesi 260 $ 76,5 £ 170 $ 550 $
12 Aya Kadar Akademik Vize 260 $ 76,5 £ 170 $ 520 $
 • İngiltere başvuru formu tamamladıktan sonra konsolosluk ödemesi online olarak yapıldıktan sonra randevu ekranına ulaşılabilmektedir. Konsolosluk harç bedeli ödemesi yapıldıktan sonra randevu oluşturulabilir ve değişiklik yapılabilmektedir. Randevu ödemesi bu aşamada yapılmalıdır.
 • Vize başvurusunun ret ile sonuçlanma durumunda vize başvurusu için gerçekleştirmiş olduğunuz ücretler iade edilmez.
 • İngiltere vizesi için yapılması gereken tüm ödemeler online olarak konsolosluk sitesi üzerinden ödenmektedir. Bu sitede bir hesap oluşturarak ödeme yapılması gerekmektedir. Ödeme yapılacak kartın uluslararası çekime açık olup günlük limiti düşük olmamalıdır. Aynı zamanda kart visa veya mastercard özelliği taşımalıdır.
 • Schengen ülkelerinde olduğu gibi İngiltere vize başvurusunda seyahat sağlık sigortası zorunlu değildir. Başvuru kişisinin isteğine göre yapılabilmektedir.
 • İngiltere vize ücreti yaşa göre değişmemektedir. Her yaş için aynı ödemelerin yapılması zorunludur.
 • İngiltere vizesi için yapılan ödemeler 1 yıl boyunca kullanılabilir. İngiltere online vize başvuru formu doldurulup konsolosluk sitesi üzerinden hesap açılarak ödeme yapıldıktan sonra, herhangi istisnai bir durumdan dolayı başvuru ertelenmek zorunda kalınırsa; yapılan ödeme iade işlemleri tamamlandığı taktirde 1 ay içinde iade edilir. Aynı zamanda bu ödemenin yapıldığı gün dahil olmak üzere 365 gün boyunca işlem yapabilme hakkı tanınmaktadır.

İngiltere Vizesi Hakkında Merak Edilen Diğer Sorular

İngiltere Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere vize başvurusu kesinlikle diğer ülkeler ile kıyaslanmamalıdır. Başvuru süreci tamamen farklıdır. Konsolosluk internet sitesindeki bilgiler çok yüzeysel olup kullanımı oldukça zordur. Aranılan bilgiye erişebilmek oldukça güçtür. Yetkin olmayan kişi ve kurumlar tarafından sağlanan yanlış bilgiler sebebiyle de doğru bilinen birçok yanlış var. İngiltere vizesi ile İngiltere’ye gidebilmek ve İngiltere vize başvuru işlemleri hakkında en çok merak edilen ve sorulan soruları sizin için doğru cevaplar ile aşağıda topladık. Sizin de doğru cevabını bulamadığınız başkalarına İngiltere vize başvuru sürecinde ışık olabilecek sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar ve Hızlandırma Oluyor Mu?

İzmir’den gerçekleştirilen İngiltere vize başvuruları 21 günde sonuçlanıyor. Bu sürenin içerisinde kargo süresi dahildir. Aynı zamanda konsolosluğun hakkınızda daha fazla araştırma yapılmasına karar verebilir ve ek evrak talep etme hakkı da vardır. İngiltere Başkonsolosluğu’na istenen ek evrakları konsolosluğa sunmak da zaman almaktadır ve vize başvuru süreci bu sebepten ötürü de uzayabilmektedir. Aynı zamanda tecrübelerimize göre politik ve siyasi gündemler de bu süreçleri ciddi şekilde etkilemektedir.

İngiltere’ye gitmek için acil bir sebebiniz varsa Öncelikli Vize Hizmeti ek servisinden yararlanarak toplam 5 iş gününde İngiltere vize başvurunuz sonuçlanır. İşlem süresini toplam 5 iş gününe düşüren bu ek hizmet için online ve başvuru ücretine ek olarak 220 Pound ödemeniz gerekiyor.

İngiltere vize başvurum 24 saatte değerlendirip sonuçlandırılmasını isterseniz Süper Öncelikli Vize Hizmeti’nden yararlanabilirsiniz. Süper öncelikli vize hizmetini ciddi bir aciliyetiniz yoksa yüksek meblağ sebebiyle önermiyoruz. Süper öncelikle bize hizmeti için tüm ödemelerin yanında ayrıca website üzerinden 956 Pound ek ücret ödemeniz gerekiyor.

Eğer İngiltere vize başvuru ile beraber başka bir ülkeye vize başvurusunda bulunacaksanız veya İngiltere vize başvurunuz değerlendirilirken başka bir yere seyahat etmeniz gerekiyorsa Pasaportum Kalsın hizmeti ile İngiltere vize başvuru randevusu bittikten sonra ek olarak başvuru merkezine 400 TL ödeme yaparak pasaportunuzu alabilirsiniz. İngiltere Konsolosluğu başvurunuzu değerlendirdikten sonra size bir e-posta gönderir. Başvurunuzun sonucu alabilmek için bu e-posta geldikten 7 iş günü içerisinde pasaportu ilgili TLS Contact İngiltere başvuru merkezine teslim etmeniz gerekmektedir. Teslim ettikten sonra en fazla 7 iş gününde pasaportunuz İngiltere vize başvuru sonucunuz ile beraber size teslim edilir.

İngiltere Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılabilir ve Ne Zaman Yapmalıyım?

İngiltere vize başvuruları seyahate 1 sene kala gerçekleştirilebilir.

Edindiğimiz tecrübelere istinaden İngiltere vize başvuruları bazı zamanlar mülakat bitiminden sonra 2 hafta ile 21 gün arasında sonuçlanabiliyor. Yine tecrübelerimize istinaden 1 ayda sonuçlandığına da tanık olduk. Özellikle yaz dönemlerinde yakın randevu tarihi bulabilmek çok zordur. Tüm bu bilgilere istinaden, İngiltere vize başvurunuzu seyahatinize en az 3 ay kala gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz.

İngiltere vize başvurusu için randevu sistemi bazı zamanlarda çok dolu oluyor. Bu durumu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Kimler İngiltere Vizesi Alabilir?

Öncelikle İngiltere vizesi alabilmek için ilk şart Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ya da Türkiye’de yasal oturum hakkına sahip olmaktır.

İngiltere vizesi alabilmek için belirli gereklilikleri sağlayabiliyor olmak gerekmektedir. Bu gereklilikler; finansal durumunuz, Türkiye’ye bağlayıcı sebep sunmak ve İngiltere’ye seyahat etme amacınızı belgeler ile ispatlamaktır.

25 yaş ve üstü çalışmayan erkeklerin İngiltere vize başvurusu sonunda olumlu sonuç alma ihtimali çok düşüktür.

İngiltere Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Amerika vize başvurusu direkt olarak konsolosluklardan gerçekleştirilmektedir. Seçim başvuru kişisine kalmaktadır. İngiltere vize başvurusunu TLS Contact İngiltere Başvuru Merkezleri üzerinde gerçekleştiriliyor. Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve İzmir’de TLS Contact İngiltere Başvuru Merkezi bulunuyor. İstediğiniz şehirden İngiltere vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak TLS Contact İngiltere Başvuru Merkezi ödemeleri her şehir için değişmektedir.

Randevu adımına gelene kadar tüm işlemler online olarak konsolosluğun beyan etmiş olduğu internet siteleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. İngiltere online vize başvuru formu ve başvuru yapılacak İngiltere vize kategorisine göre hazırlanması gerekli evrakların online sisteme taratılarak yüklenmesi gerekiyor.

İngiltere Vizesi için Randevu Nasıl Alınır? Ek Hizmet Almalı Mıyım?

İngiltere vize başvuru randevusu online olarak alınıyor. İngiltere vize randevusu online sistemine ancak İngiltere vize harç ücretini ödedikten sonra ulaşılabiliyor. TLS Contact İngiltere Başvuru Merkezi internet sitesi üzerinden başvuru kişisine özel açılan hesaptan İngiltere Vize Randevusu alınabiliyor. Size en uygun tarihi seçerek İngiltere vize randevusunu oluşturabilirsiniz. İngiltere vize randevusuna 48 saat kalana kadar randevu tarihi veya saatinde değişiklik yapılabilir veya iptal edilebilmektedir.

İngiltere vize randevusu alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise herhangi bir ek hizmet talep etmek isteyip istemediğinizdir. İngiltere vize başvurusunu bizzat gerçekleştiriyor ancak gerekli evrakları sisteme taratıp yüklemek için Tarama Yardımı ek hizmetini ayrıca 210 TL ödeme yaparak alabilirsiniz. Bu ödemeyi başvuru merkezinde gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Hızlı Kurye Teslimatı (Ülke içi) İngiltere vize başvuru işlemi sonuçlanan başvuru merkezine giderek pasaportu teslim alamayacak kişiler için sağlanmıştır ve 135 TL ek ödemesi mevcut. Premium Lounge İngiltere vize randevusunda başvuru kişisine ayrıcalıklı hizmet sağlanır ve 620 TL ek ödemeye tabidir. Esnek Randevu İngiltere vize randevusuna dakik olamayacak fakat o gündeki randevuyu kaçırmak istemeyenler için ve 530 TL ek ödemesi vardır. Yoğun Zaman Randevusu 590 TL ek ödeme ile mesai saatleri dışında başvuru yapılmasına olanak sağlar. Grup Hizmeti beraber seyahat edecek kişilerin aynı anda İngiltere vize randevusuna alınmasını sağlar 430 TL ek ücrete tabidir. İsteğe Bağlı Mobil Vize Hizmeti ile İngiltere Başvuru Merkezi başvuru kişisinin ayağına gelir ek olarak 413 Pound ek ücreti banka transferi olarak önceden ödemeniz gerekir. SMS Bildirim ise başvurunuz sonuçlandığında sms ile bilgi alabilmek için 7 TL ek ödemeye yapmanız gerekir. Ancak tüm aşamalarda konsolosluk e-posta ile başvuru kişisini adım adım bilgilendirir.

Tüm ek hizmetler İngiltere vize başvuru ücretlerinin yanında ayrıca ödenmesi gereken ek ücretlere tabidir. Genellikle bu hizmetler fiyat performans ilişkisi açısından başvuru kişilerini tatmin etmediği için zorunda kalınmadığı taktirde pek tavsiye etmiyoruz.

İngiltere Vize Başvuru Randevusunda Ne Yapılıyor?

İngiltere vize başvurusu için alınması gereken İngiltere vize randevusu bir mülakat değildir. İngiltere vize randevusuna randevunuzdan 15 dakika önce tercih edilen şehirde ki TLS Contact İngiltere Başvuru Merkezi’nde hazır olmak gerekiyor. Randevu saati geldiğinde içeri yalnızca başvuru kişisi alınır. Eğer tüm aşamalar tamamlandıysa ve ek hizmet alınmayacak biyometri işlemleri olan fotoğraf çekimi ve parmak izi vermek kalıyor.

Eğer tüm aşamaları bitiremediyseniz ve ek hizmet alacaksanız adım adım bu aşamalar bitilir daha sonra biyometri işlemi gerçekleştirilir.

Bizimle çalışmanız halinde herhangi bir ek hizmet almadan randevu günü sadece 15 dakikada tüm işlemleri tamamlıyoruz. BRS Global Vize Danışmanlık, tüm bu süreçte sizlere destek oluyoruz.

İngiltere Vizesi için Pasaport Durumu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İngiltere vize başvurusu yaklaşık 21 günde sonuçlanır. İngiltere konsolosluğundaki işlemlerin bitmesinden sonra İngiltere vize başvuru sonucunuzu randevuya girdiğiniz şehirdeki TLS Contact İngiltere Başvuru Merkezi’nden teslim alabilirsiniz. Pasaport İngiltere konsolosluğunca kargoya verildikten sonra ve TLS Contact İngiltere başvuru merkezine geldikten sonra bilgi e-postaları başvuru kişisine geliyor. Pasaport durumunuzu İngiltere vize başvuru numaranız ile beraber İngiltere Konsolosluğu’nunyetkilendirmiş olduğu TLS Contact İngiltere Başvuru Merkezi’nin internet sitesinden sorgulatabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvurusu Sonunda Pasaportumu Nasıl Teslim Alırım?

İngiltere vize başvurusu için randevu alınan şehirdeki TLS Contact İngiltere Başvuru Merkezlerinden teslim alınır. Pasaportunuz konsolosluk tarafından ilgili TLS Contact şubesine gönderilir. Pasaportunuzun gönderime çıktığı hakkında tarafınıza bilgilendirici bir e-posta gönderilmektedir. Pasaport TLS Contact şubesine ulaştıktan sonra da pasaportun başvurusu sahibi tarafından teslim alabileceği hakkında yine bilgilendirici bir e-posta tarafınıza gelmektedir.

10 Yıllık İngiltere Vizesi Nasıl Alabilirim?

İngiltere Konsolosluğu İngiltere vizesi için farklı süre seçimleri sunar. İngiltere vizesi 6 aylık, 2 yıllık, 5 ve 10 yıllık olmak üzere 4 farklı uzunlukta seçim sağlar. Daha önce herhangi bir İngiltere vizesine sahip olmayan kişilerin ilk ve tek seferde 10 yıllık İngiltere vizesi almak için mantıklı bir sebebi yoksa İngiltere vize başvurusu ret ile sonuçlanır. Ancak daha önceden alınmış 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık, 10 yıllık İngiltere vizesi varsa, başvuru kişisinin yine uzun süreli bir İngiltere Vizesi talep etmesi mantıklı olacak ve büyük olasılıkla olumlu sonuçlanacaktır. 10 Yıllık İngiltere vizesini almanın ilk şartı İngiltere Konsolosluğu’nun size güvenmesini sağlamaktır. Bunun için yukarıda bahsetmiş olduğumuz tüm adımların doğru uygulanması ve İngiltere online vize başvuru formu tamamen ve kusursuz olarak doldurulmalı doğru cevaplar verilmesi gerekmektedir.

İngiltere Vize Başvurusunu Şahsen mi yapmak gerekir?

İngiltere vize başvurusunu şahsen yapabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz ise mutlaka yetkin bir kişi veya kurum ile beraber online kısmı yönetmeniz üzerine olacaktır. İngiltere vize başvurusu son adımı olan İngiltere vize randevusuna her başvuru kişisi şahsen gitmesi zorunludur.

Ayrıca İngiltere vize başvurusunda her başvuru kişisinin biyometri işlemlerinin sağlanabilmesi için şahsen İngiltere vize randevusunda bulunması gerekiyor.

İngiltere Vizesi için Fotoğraf Ölçüsü ve Standartları

İngiltere vizesi için fotoğraf sunmanız gerekmiyor. Fotoğrafınız başvuru merkezinde çekiliyor. Ancak biz yine de yanınızda 2 adet fotoğraf getirmenizi öneriyoruz. Bunun sebebi ise çok nadir de olsa fotoğraf çekilememesi ve bu durumda sizden fotoğraf talep etmeleridir. Özellikle küçük çocuklar için muhakkak yanınızda fotoğraf bulundurmalısınız. Çünkü çocuklar başvuru merkezinde fotoğrafını çektirmezse, oradaki görevliler bunun için beklemeyecek ve sizden fotoğraf talep edeceklerdir.

İngiltere vizesi için fotoğraf ölçüsü ve standartları aşağıdaki gibidir.

  1. 35×45 mm boyutunda ve biyometrik olmalı
  2. Herhangi bir rötuş yapılmamalı
  3. Arka fonu beyaz olmalı
  4. 6 aydan eski olmamalı
  5. Yüz açık bir şekilde görünüyor olmalı, alın ve kulak görünmeli
  6. Yüzde gözlük, küpe vb. takılar çıkarılmalı
  7. Eğer başörtüsü kullanıyorsanız, alın ve kulaklar muhakkak görünmeli
  8. Fotoğraf net olmalı, kesinlikle bulanık olmamalı herhangi bir takı bulunmamalı

İngiltere Vize Reddine İtiraz Nasıl Yapılır?

İngiltere vize başvurusu ret ile sonuçlandığı takdirde konsolosluğun vermiş olduğu başvuru kişisine özel yazılan bir ret mektubu vardır. Konsolosluğun sağlamış olduğu bu ret mektubunda genellikle ret sebepleri detaylı bir şekilde bahsedilmiş olup, başvuru kişisinin bu ret sebeplerine dayandırılarak İngiltere vizesine uygun olmadığını belirtmektedir. Aynı zamanda İngiltere Konsololsuğunun sağlamış olduğu bu kişiye özel ret mektubunun son sayfasında İngiltere vize reddine itiraz ve temyiz hakkının bulunmadığına dair bir ibare mevcuttur. Dolayısıyla bu karara itiraz etmek mümkün değildir. Ancak İngiltere vizesi alabilmek için tüm şartlara uyulduğundan ve yapılan İngiltere vize başvurusunun eksiksizliğinden, kusursuzluğundan eminseniz hukuki yollara başvurularak itiraz yoluna gidilebilmektedir.

İngiltere Konsolosluğu ve Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Kamer Hatun Mahallesi, Meşrutiyet Cd. No:34, 34435 Beyoğlu/İstanbul

Web Sitesi: https://www.gov.uk/

Telefon: (0212) 334 64 00 

Mail: [email protected]

Çalışma saatleri için, https://tr.usembassy.gov/tr/embassy-consulates-tr/

İngiltere Ankara Büyükelçiliği

Adres: Çankaya Mh, Şht. Ersan Cd. 46/A, 06680 Çankaya/Ankara

Web Sitesi: https://www.gov.uk/

Telefon: (0312) 455 33 44

Çalışma saatleri için, https://tr.usembassy.gov/tr/embassy-consulates-tr/

İngiltere vizesi vizesi hakkında merak ettiğiniz diğer sorular, bazı püf noktalar ve dikkat etmeniz gereken konular için >> https://brsvize.com/category/ingiltere-vizesi/

Yorumlar

Bir Yorum

 1. Merhabalar İngiltere’den bir restoranda çalışmak için davetiye alicam. Kalacak yer ve çalışmak içi iş vize bunları karşı taraf karşılıyor. Benden her hangi bir ücret istenir mi? Sigortam için para istenir mi benden ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button