fbpx
Tüm Vizeler

Dubai Vizesi

Dubai Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Dubai vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İnternet sitemiz içerisinde Dubai vize başvuru işlemleri hakkında aradığınız birçok sorunun yanıtını bulacağınızdan emin olabilirsiniz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Dubai vizesi (Birleşik Arap Emirlikleri vizesi) başvuru işlemlerini BRS Global Vize Danışmanlık ile gerçekleştirebilir, 1-3 gün içerisinde Dubai vizesi alabilirsiniz. Bizim aracılığımız ile alacağınız Dubai vizesi, Dubai ile gerçekleştirmiş olduğumuz anlaşmalar ile birlikte tamamen şirketimizin sorumluluğu ve garantisi altındadır.

Dubai vize başvuruları son zamanlarda askıya alınmıştı ve uzun zamandır Türkiye’den direkt uçuş bulunmuyordu.

Dubai Türkiye Konsolosluğu’nun 11 Aralık 2020 tarihinde yaptığı açıklama aşağıdaki gibidir.

”Uzun bir süredir askıda olan Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye arasındaki tarifeli seferlerin yeniden başlayacağını sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Uçuşlar için gerekli izinler temin edilebilmiş olup, önümüzdeki haftalarda, yıl sonundan önce, havayolu şirketlerinin kendi tespit edecekleri tarihlerde seferlerin faaliyete geçmeleri öngörülmektedir.

Her havayolunun uçuş tarifelerini kendi internet siteleri veya müşteri hizmetlerinden önümüzdeki günlerde öğrenebilirsiniz. Keza, biletlerin önümüzdeki günlerde satışa açılacağı bildirilmektedir.”

Şuan için kadınlar, aileler ve 60 yaş üstü erkekler için vize başvurusu açılmış durumdadır. Covid-19 öncesinde olduğu gibi Dubai vize başvurusunun ve direkt uçuşların yakın zamanda normale dönmesi bekleniyor.

Yeni haberler geldiğinde tekrar sitemizi konu ile alakalı güncelleyeceğiz.

Dubai (BAE) Vize Başvurusu Hakkında Ücretsiz Ön Danışmanlık Almak için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Dubai (BAE) vizesi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz ya da dilerseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Dubai Vizesi İzmir

Size burada ilk belirtmek istediğimiz konu Dubai vizesi olarak adlandırılan vize aslında Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vizesidir. Dubai vizesi denmesinin asıl sebebi de, Türkiye’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat edenlerin genel olarak Dubai’ye gitmesinden kaynaklıdır. Bu sebepten ötürü, genel olarak Dubai vizesi olarak adlandırılmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat etmek isteyen isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Diplomatik (Siyah) pasaport, Hizmet (Gri) pasaport ve  Husisi (Yeşil) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeden muaftır.

Dubai vizesi başvuru işlemleri online sistem üzerinden gerçekleştirilmektedir. Alacağınız vize A4 formatında elektronik bir vizedir. Size vizeyi e-posta ya da whatsapp üzerinden iletiyoruz. Size göndermiş olduğumuz bu belge Elektronik Dubai vizesidir. Bu vizenizin çıktısı ve pasaportunuz ile birlikte Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat edebilirsiniz.

Dubai vizesi ile vizenin basıldığı günden itibaren 60 gün içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) 7 emirlikten oluşmaktadır. Bunlar; Abu Dabi, Dubai, Acmen, Fuceyra, Re’sü El Hayme, Eş Şarika ve Ummu El Gayevin. Federe’dir. Almış olduğunuz Dubai yani Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vizesi ile tüm bu emirliklere giriş yapabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vizesi geçerlilik süresini aşanlar 3.000 USD para cezasına çarptırılır. Bu sebepten dolayı vize geçerlilik süreniz dolmadan Birleşik Arap Emirliklerinden ayrılmanızı tavsiye ederiz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, sadece Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için hizmet vermekteyiz. Ofisimiz İzmir‘de bulunmaktadır. Bununla birlikte, Dubai vizesinin elektronik bir vize olması sayesinde, Dünya’nın neresinde olursanız olun bizim aracılığımız ile Dubai vizesi alabilirsiniz.


Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai (BAE) vizesi ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


Dubai Vizesi (Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi) için Gerekli Evraklar

Dubai Vizesi için Gerekli Evraklar

Dubai vizesi almak için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir. Aşağıdaki evrakları iletişim sayfamız içerisindeki whatsapp hattımıza ya da mail adresimize gönderilebilirsiniz.

1. Pasaport Görüntüsü

Pasaportunuzun kimlik bilgileri içeren kısmın görüntüsü. Kaliteli bir şekilde fotoğrafı çekilmiş ya da taranmış olmalı (Taratılması tercih edilir). (Pasaportun geçerlilik süresi seyahatin bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalı).

2. Fotoğraf

Dubai vize başvurusu için fotoğraf zorunlu değildir. Ancak, bazı zamanlarda konsolosluk fotoğraf talep edebilmektedir. Elinizde fotoğrafınız varsa, kaliteli bir şekilde taratarak ya da arka fon beyaz olmak sureti ile kaliteli bir fotoğraf çekerek bize iletmeniz.

3. Dubai Vize Ücreti Ödeme Dekontu

Dubai vize ücreti ödemesi İzmir’deki ofisimizden nakit olarak gerçekleştirilebilir. İzmir’e ofisimize gelemeyecek kişiler şirket banka hesabımıza vize ücretini ödeyebilirler. Havala/EFT ile ödeme yapacaklar için vize ücreti güncel kur üzerinden TL olarak ödenmelidir. Açıklama kısmına İsim Soyisim – Dubai ve istenen vize süresi ve giriş süresi yazılmalıdır. Örn: BRS Global – Dubai – 1 Ay – Tek Giriş şeklinde.

Banka Hesabımız:

Hesap İsmi: Brs Global Turizm Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi (”BRS Global” yazmanız yeterli oluyor)

IBAN: TR59 0011 1000 0000 0078 5286 09

Banka adı: QNB Finansbank

4. 18 Yaşından Küçükler için Ek Belgeler

18 yaşından küçük başvuru sahipleri için anne ve babasının e-devletten alınmış tam vukuatlı nüfus kayıt örneği istenmektedir. Bazı zamanlarda çocuğa ait nüfus müdürlüğünden alınmış nüfus kayıt örneği de istenebilmektedir.


Dubai Vizesi Kategorileri

Dubai Vizesi Kategorileri

Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri)’ye turistik, ticari, fuar, konferans, aile ya da arkadaş ziyareti maksadıyla seyahat edecekseniz almanız gereken vize tipinde ve gerekli evraklarda herhangi bir fark bulunmamaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri’nde 90 güne kadar kalış sürelerinde tek tip vize alarak seyahat edebilirsiniz. Aşağıda bizim aracılığımız ile alabileceğiniz vize kategorileri listelenmiş durumdadır.

Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Turistik Vize / Turist Vizesi

Dubai Turistik Vize

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nin bir emirliği olan Dubai, dünyanın en popüler turizm şehirlerindendir. Türkiye’de kış yaşanırken Dubai’de hava oldukça sıcaktır. Bu sebeple Dubai, özellikle Ekim – Nisan aylarında çok sayıda Türk, Avrupa ve Amerika’lı turistlerin akınına uğramaktadır.

Türkiye’de insanların üşüdüğü zamanlarda siz Dubai’de denize girebilir, güneşlenebilir ve çölde safari yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda alışveriş konusunda Dubai çok popüler bir şehirdir. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi The Dubai Mall’da Türkiye’de bulamayacağınız birçok ürünü bulabilirsiniz. Özel üretim kozmetik, giyim ve teknolojik ürünler The Dubai Mall’da sergilenmektedir. Aynı zamanda Dubai’deki teknolojik ürünler Türkiye’den daha ucuzdur.

Dubai’ye En’lerin şehri denilmektedir. En’lerin şehri Dubai’de dünyanın en büyük alışveriş merkezi, en büyük şişme su parklı, en büyük gökteleni gibi birçok ”en”i bulabilirsiniz.

Tüm bu sebeplerden dolayı, Dubai aile ya da arkadaşlar ile birlikte ya da tek başınıza tatil yapmak, turistik aktiviteler gerçekleştirmek ve alışveriş yapmak amacıyla ziyaret edebileceğiniz muhteşem şehirlerden biridir.

Dubai’de yaşayabileceğiniz tüm bu turistik deneyimler için ihtiyacınız olan Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Turistik Vize / Turist Vizesi almak çok kolay ve hızlıdır. Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Turistik Vize / Turist Vizesi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri ) Ticari Vize ve Fuar Vizesi

Dubai Ticari Vize ve Fuar Vizesi

Dubai son yıllarda ticari anlamda kendini çok geliştirmiş bir şehir konumuna gelmiştir ve dünyaca ünlü birçok firma Dubai’de ofisler açmıştır. Bununla birlikte Dubai, dünyanın en büyük fuarlarına, konferanslarına ve organizasyonlarına ev sahipliği yapmaya başlamıştır.

Dubai’de her sene birçok fuar, konferans ve organizasyon düzenlenmeye başlamıştır. Dubai’de her sene sağlık/medikal, eğitim, inşaat, mobilya, gıda, elektronik fuarları gibi birçok fuar düzenlenmektedir.

Dubai’ye yeni iş birlikleri kurmak, ticari ilişkileri tazelemek, düzenlenen fuar, konferans ya da organizasyonlara katılmak için ihtiyacınız olan Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Ticari Vize ve Fuar Vizesi almak çok kolay ve hızlıdır. Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Ticari Vize ve Fuar Vizesi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Dubai Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Dubai’de yaşayan aile, akraba ya da arkadaşlarınız ziyaret etmek amacıyla Dubai’ye seyahat etme düşünceniz var ise bir davetiye almanız gerekmiyor. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere sadece pasaport görüntüsü ile Dubai vizesi alarak yakınlarınızı ziyaret edebilirsiniz.

Dubai’de yaşayan yakınlarınızı ziyaret etmek için ihtiyacınız olan Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak çok kolay ve hızlıdır. Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Dubai Vizesi Hakkında Merak Edilen Diğer Sorular

Dubai Vizesi Hakkında Merak Edilen Diğer Sorular

Dubai vizesi hakkında aklınıza takılabileceğini düşündüğümüz diğer tüm soruları burada topladık. Bu sorular dışında bir sorunuz olursa bu sayfanın en altında yorum ile bize iletmenizi rica ederiz ki aynı soruyu merak edebilecek diğer kişiler de bu soruların cevaplarını bulabilsinler.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai vize başvurusunu şahsi olarak yapmanız mümkün değildir. Bunun için yetkilendirilmiş acentalar kullanmak zorundasınız. Burada tek dikkat etmeniz gereken güvenilir bir firma ile çalışmanız ve bir mağduriyet yaşamamız olacaktır. Bu sebepten dolayı çalışacağınız firmayı iyi araştırmanızı öneriyoruz.

Dubai vizesi almak gerçekten çok kolaydır. Dubai vizesi pasaportunuza baskı yapılmaz, A4 şeklinde bir özel kağıttır ve üzerindeki kod sizin vizeniz yerine geçer. Dubai’ye girerken size vermiş olduğumuz vizeyi pasaportunuzun arasında tutmanız yeterli olacaktır. Bu sebepten dolayı bize pasaportunuzu teslim etmenize de gerek yoktur ve tüm işlemler online olarak tamamlanmaktadır. Tek ihtiyacımız olan pasaportunuzun kimlik bilgileri içeren kısmın kaliteli görüntüsüdür ve 1 iş gününde Dubai vizesi elinizde olacaktır.

Bir işinizin olmasına ya da bankada paranızın olmasına gerek yoktur. Herkes kolay bir şekilde Dubai vizesi (BAE vizesi) alabilir. Schengen, Amerika ya da İngiltere vizesi gibi birçok evrak sunmanız da gerekmiyor ayrıca işlem süresi de çok kısadır. Banka hesaplarınızı, iş yeri evrakları sunmanızı, gelir kaynakları göstermenizi istemiyoruz.

Dubai vize başvurusu aracı firma olmadan yani şahsen yapılamamaktadır. Sadece bu konuda hizmet veren firmalar aracılığı ile Dubai vize başvurusu gerçekleştirilebiliyor.

Dubai Vize Başvurusu için Parmak İzi Vermek Gerekiyor Mu?

Dubai vize başvurusu elektronik sistem üzerinden yapıldığından ve sonunda yine elektronik vize aldığınız için, Dubai vize başvurusu için parmak izi vermenize gerek yoktur.

Dubai Vize Başvurusu için Konsolosluğa Gitmek Gerekir Mi?

Dubai vize başvurusu için konsolosluğa gitmeniz gerekmez. Hatta, Dubai konsolosluğundan dubai vize başvurusu yapılamıyor. Dubai vizesi almak için Türkiye’den bir firmanın size referans ve garantör olması gereklidir. Burada biz size referans ve garantör oluyoruz.

90 Gün Üzeri Dubai Vizesi (Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi) Nasıl Alınır?

90 gün üzeri Dubai vizesi (Birleşik Arap Emirlikleri vizesi) oturum vizesi olarak geçmektedir. Bu vizeler, Birleşik Arap Emirlikleri’nde çalışmak, eğitim görmek, evlenmek ve sürekli Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşamak içindir. Birleşik Arap Emirlikleri – Dubai oturum vizesi olarak adlandırılmaktadır. 90 gün üzeri vize başvurusu Türkiye’den gerçekleştiremezsiniz. Bu işlemler sadece Birleşik Arap Emirlikleri’nden gerçekleşmektedir.

90 gün üzeri Dubai vizesi (Birleşik Arap Emirlikleri vizesi) almak için 30 günlük ve tek girişli bir vize alarak Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmeli ve işlemlere orada devam etmelisiniz. 30 gün içerisinde vizenizi oturum vizesine çevirerek Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) oturum vizesi alabilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak; iş bulma, işe yerleştirme, eğitim kurumu bulma ve göçmenlik işlemleri konusunda hizmet vermemekteyiz.

Dubai Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Dubai yeşil pasaporta vize istiyor mu? Cevap, hayır istemiyor. Bu konuda güncel bilgiye dış işleri bakanlığının sitesinden ulaşabilirsiniz. Şuan için bu konudaki güncel bilgi aşağıdaki gibidir. Zaman içerisinde bir değişiklik olursa sitemizdeki bilgileri güncellemeye özen göstereceğiz.

Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri): Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik (Siyah pasaport), Hizmet (Gri pasaport) ve Hususi Pasaport (Yeşil pasaport) sahipleri ise, Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır.

Dubai Vizesi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Dubai vizesi alırken temel olarak iki konuya dikkat etmelisiniz. Bunlardan birincisi güvenilir bir şirket ile çalışmaktır. Birçok firma Dubai vizesi konusunda hizmet vermektedir. Daha önce sıklıkla insanların dolandırıldıkları haberlerini aldık ve almaya da devam ediyoruz.

İkinci dikkat etmeniz konu ise vizenizi aldıktan sonra bu süreyi aşmamanız yönündedir. Dubai bu konuda çok serttir ve affı yoktur. Vize sürenizi bir gün dahi geçerseniz ciddi maddi yaptırımlar uygulamaktadır. Bu sebepten ötürü vize sürenizi doldurmadan muhakkak Dubai’den ayrılmış olmanız gerekmektedir.

Dubai Vize Başvurusu Red ile Sonuçlanma Durumunda Ne Yapmalıyım?

Dubai vize başvurusu sonucunda firma olarak şimdiye kadar hiçbir red ile karşılaşmadık. Dubai vize başvurusu sonucunun red olması sizin sicil kaydınızda bir sorun ya da yurt dışı çıkış yasağınız varsa olduğu söylenmektedir. Dubai vize başvurusu sonucunun red olması durumunda itiraz hakkınız yoktur ve vize ücreti iade edilmez.

18 Yaşından Küçükler için Dubai Vizesi Prosedürleri

18 yaşından küçükler eğer tek başına Dubai’ye seyahat edecekse anne ve baba tarafından imzalanmış noter onaylı muvafakatname sunmalıdır. Eğer anne ve babası ile birlikte seyahat edecekse anne ve babanın pasaportu ve nüfus kayıt örneği sunulmalıdır. Anne ya da babadan sadece biri ile seyahat etmesi durumunda birlikte seyahat etmeyen kişinin noter onaylı muvakafatnamesi gereklidir. 18 yaşından küçük bireyler için Dubai vize ücreti yetişkinler ile aynıdır.

Türkiye’de Bir İşi Olmayan, Sabit Geliri Bulunmayan ve Bankada Para Gösteremeyenler Dubai Vizesi Alabilir Mi?

Dubai vize başvurusu için çalışma, gelir ve finansal evraklar sunulmuyor. Yani çalışmıyor olmanız, sabit gelirinizin olmaması ya da bankada para göstermemeniz Dubai vizesi almanıza engel değildir. Bu durumlarda da kolaylıkla Dubai vizesi alabilirsiniz. Bazı ülke başvurusunda bu evrakların istenmesinin sebebi ülkede kaçak kalmayacağınızdan emin olmaları içindir. Dubai konusuna gelirsek, Dubai kaçak kalanlara diğer ülkelerde olduğu gibi yumuşak davranmaz. Dubai’de kaçak kalmanız durumunda ciddi para ve hukuki ceza ile karşılaşırsınız. Bu sebepten Dubai’de kimse kaçak olarak kalmak istemez.

Abu Dhabi bildiğiniz üzere Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkentidir. Bununla birlikte, Abu Dhabi vizesi diye bir vize yoktur. Dubai mantığında, Birleşik Arap Emirlikleri olarak değil de Abu Dhabi vizesi ismi ile bahsedilmesinden kaynaklı Abu Dhabi vizesi ismini duymuşsunuzdur.

Dubai (BAE) Vizesi ile Hangi Emirliklere Giriş Yapılabilir?

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) 7 emirlikten oluşmaktadır. Bunlar; Abu Dabi, Dubai, Acmen, Fuceyra, Re’sü El Hayme, Eş Şarika ve Ummu El Gayevin. Federe’dir. Almış olduğunuz Dubai yani Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vizesi ile tüm bu emirliklere giriş yapabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri Başkonsolosluk ve Büyükelçilik İletişim Bilgileri

Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği

Adres: İlkbahar Mahallesi, Medine Müdafii Caddesi, Fahrettin Paşa Sokak No:13, 06550 Çankaya/Ankara

Telefon: (0312) 490 14 14

Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Konaklar Mahallesi, Meşelik Sk. No:11, 34330 Beşiktaş/İstanbul

Telefon: (0212) 317 92 57


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button