Litvanya VizesiBilgi Bankası

Litvanya Çalışma Vizesi – Çalışma İzni

Litvanya Çalışma Vizesi - Çalışma İzni Hakkında Her Şey

Litvanya çalışma vizesi – çalışma izni sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu sayfamız içerisinde Litvanya çalışma vizesi ve çalışma izni hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İzmir ve çevre illerinde yaşayan misafirlerimiz, Litvanya çalışma vizesi – çalışma izni başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Litvanya Çalışma Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Ücretsiz Ön Danışmanlık Almak için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Litvanya çalışma vizesi – çalışma izni hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

Litvanya Çalışma Vizesi – Çalışma İzni Hakkında Genel Bilgi

Litvanya Çalışma Vizesi - Çalışma İzni Genel Bilgi

Litvanya çalışma vizesi – çalışma izni ulusal vize (D tipi vize) kapsamındadır. Litvanya’daki bir firmada çalışıp maaş alacak her bir TC vatandaşı Litvanya çalışma izni başvurusunda bulunmak ve çalışma vizesi almak zorundadır.

Litvanya çalışma izni – çalışma vizesi ile Litvanya’da 90 günden daha uzun süre çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu vizeye sahip olduktan sonra Litvanya oturum hakkınız olur ve bu sayede ailenizi de yanınıza alabilirsiniz.

Bireysel olarak Litvanya’da iş bulmuş ve işe kabul edilmiş yahut şuan aktif olarak çalıştığı şirketin Litvanya’daki bir firma ile şirket içi / şirketler arası personel değişimi ya da transferi gerçekleştirecek kişiler Litvanya çalışma vizesi – çalışma izni vize başvurusunda bulunabilir.

Litvanya Çalışma İzni Nedir?

Litvanya Çalışma İzni Nedir?

Litvanya çalışma izin belgesi ile Litvanya çalışma vizesi çokça karıştırılır. Burada size bu iki belge arasındaki farkları açıklayacağım. İlk olarak Litvanya çalışma izni ile başlayalım.

Litvanya çalışma izni belgesi, Litvanya’ya çalışmak için gidebilmek ve Litvanya çalışma vizesi alabilmek için gerekli en temel evraktır. Bu evrak Litvanya’daki işveren/şirket tarafından Litvanya’daki İstihtam Bürosundan sizler adına temin edilir ve size gönderilir.

Siz de Litvanya çalışma vizesi başvurusu yapacağınızda gerekli diğer evraklar ile birlikte Litvanya çalışma izin belgenizi de konsolosluğa sunarsınız.

Litvanya Çalışma İzni Nasıl Alınır? Litvanya Çalışma İzni Almak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Litvanya çalışma izni alabilmek için öncelikle Litvanya’da çalışacağınız bir firma bulmanız gereklidir. Litvanya’da bulunan firma sizi işe almaya karar verirse, genellikle Türkiye’deki adresinize bir niyet mektubu ve iş sözleşmesi gönderir. Siz de bu niyet mektubu ve iş sözleşmesini imzalarsınız ve gerekli diğer evraklar ile birlikte Litvanya’daki firmaya geri yollarsınız (Gerekli evraklar konusunda Litvanya’daki firma sizi bilgilendirecektir).

Daha sonrasında Litvanya’daki firma sizin adınıza çalışma izni talebinde bulunur ve çalışma izni belgesini size posta yoluyla ulaştırılır. Elinize çalışma izni ulaştıktan sonra aşağıdaki evrakları hazırlamaya başlayarak Litvanya çalışma vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Litvanya’da iş bulma ve işe yerleştirme konularında hizmet vermemekteyiz.

Litvanya çalışma vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için Litvanya’daki işinizi kendiniz bulmanız ve Litvanya’dan tarafınıza gelmesi zorunlu olan evrakların tarafınıza ulaşmış olması gereklidir.

Litvanya Çalışma Vizesi Nedir?

Litvanya Çalışma Vizesi Nedir, Nasıl Alınır?

Litvanya çalışma vizesi, Litvanya’da uzun süre çalışabilmeniz için gerekli olan Litvanya ulusal (D-Tipi) vize tipidir. Bu vize ile Litvanya’da uzun süre çalışabilir ve oturum hakkına sahip olabilirsiniz. Daha sonrasında dilerseniz Litvanya aile birleşimi vizesi ile ailenizi de yanınıza alabilirsiniz.

Litvanya Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Litvanya çalışma vizesi alabilmeniz için en önemli şart Litvanya’daki firma tarafından kabul edilmiş olmanız ve Litvanya çalışma izni belgesinin elinize ulaşmış olması gereklidir.

Litvanya çalışma izin belgesi elinize ulaştıktan sonra gerekli diğer evraklar ile birlikte Litvanya vize başvuru merkezine giderek Litvanya çalışma vizesi başvurusunda bulunmanız gerekir (Gerekli evraklar bu sayfanın devamında paylaşılmıştır). Bunun sonucunda Litvanya konsolosluğu sizi vize almaya uygun görürse Litvanya çalışma vizesi sahibi olabilirsiniz.

Almış olduğunuz bu vize süresini Litvanya’ya gittikten sonra uzatma hakkınız da vardır ve Litvanya’ya gittikten sonra size oturum kartı da verilecektir.

Litvanya Çalışma Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Litvanya çalışma vizesi – çalışma izni başvuruları randevu alınarak direkt olarak Ankara’daki Litvanya Büyükelçiliği üzerinden yapılabilir. Malum salgın hastalık sebebi ile elçilik başvuru almayı kabul etmeyebilir.

Bunun haricinde İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya, Gaziantep, Bodrum, Bursa, Edirne ve Trabzon’da bulunan Litvanya vize başvuru merkezleri üzerinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Litvanya Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 • Vize verilmek üzere uygun bulunan başvurular, vize başvurusu yapıldığı günden itibaren 15 iş günü içinde sonuçlanır.
 • Başvurunun ayrıntılı bir inceleme gerektirdiği bazı durumlarda bu süre, en fazla 30 takvim gününe kadar uzatılabilir.
 • Çok nadir olarak görünen, bazı özel durumlarda bir takım ek belgelerin sunulması gerektiğinde, bu süre 60 takvim gününe kadar uzayabilir.
Bu duruma istinaden BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Litvanya çalışma vizesi başvurusunun seyahate en az 2 ay kala gerçekleştirilmesini tavsiye ediyoruz.

Litvanya Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar

Litvanya Çalışma Vizesi - Çalışma İzni için Gerekli Evraklar ve Belgeler

 • Eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış Litvanya ulusal vize başvuru formu.
 • Pasaport; geçerlilik süresi, talep edilen vizenin geçerlilik süresinden en az üç ay daha uzun olmalıdır, en az iki adet boş sayfaya sahip olmalıdır ve en fazla son 10 yıl içinde verilmiş olmalıdır.
 • Kriterlere uygun 2 adet biyometrik fotoğraf (35×45 mm boyutunda biyometrik).
 • Seyahat Sağlık Sigortası, Litvanya Cumhuriyetindeki konaklamaları sırasında tıbbi nedenlerle yurda nakil, acil tıbbi yardım ve/veya acil hastane tedavisi veya ölüm gibi hususlardan doğabilecek her türlü masrafı kapsamalıdır. Sigorta, üye Ülkelerinde geçerli olacak ve tüm konaklama süresini kapsayacaktır. Minimum teminat 30,000 EUR olacaktır (Anlaşmalı olduğumuz kurumlar vasıtasıyla öğrenci sigortaları tarafımızca sağlanmaktadır).
 • Uçak / seyahat rezervasyonları veya planlanan diğer seyahate ilişkin belge. NOT: Litvanya’dan farklı Schengen ülkelerine yapılmış olan rezervasyonlar/satın alınmış biletler kabul edilmeyecektir. (Litvanya vize başvurusu için gerekli olan rezervasyonlar tarafımızca düzenlenmektedir, vize çıkmadan önce satın alım yapmanıza gerek yoktur).
 • Planlanan konaklamanın tüm süresi boyunca konaklama yerini gösterir belge (örn. konaklama sağlayan kuruluşun hazırladığı belge, şahsi konaklama belgesi veya ilgili Üye Ülkenin mevzuatına uygun bir şekilde planlanan konaklamayı gösteren herhangi bir diğer geçerli belge).(Henüz konaklama kesinleşmediyse tarafımızca rezervasyon yapılmaktadır, bununla birlikte çalışacağınız kurum davetiyesinde konaklama ile alakalı bir bilgi vermesi gereklidir).
  NOT: Konaklamaya ilişkin bilgiler arabuluculuk yazısında bulunduğu takdirde, ek olarak
  konaklama belgesi sunulmayabilir.
 • Başvuru sahibinin ziyaret edeceği kendisini davet eden Litvanya Cumhuriyetinde yerleşik bir kurum, kuruluş veya işletmenin usulüne uygun bir şekilde düzenlediği arabuluculuk mektubu kodu(başvuru sahibine birden fazla giriş vizesinin verilmesine ilişkin talep) Arabuluculuk Mektubu elektronik olarak Elektronik Hizmetler Bilgi Sistemi (https://epis.vrm.lt/epis) üzerinden sunulur. Elektronik bilgi sistemi, yabancı kişinin VAC’a varış üzerine bildirmesi gerektiği seri numaralı bir arabuluculuk yazısı sağlamaktadır.
 • Litvanya İstihdam Bürosu tarafından yabancı kişiye verilmiş olan çalışma izni (Leidimas Dirbti) (sezonluk çalışanlar için de sezonluk çalışma izni alınmalıdır)
 • Litvanya’da bulunan firmadan kişinin işe alınma niyetini belirten, antetli kağıda yazılmış imzalı ve kaşeli şirket yazısı. Yazıda imzası bulunan kişinin adı, soyadı ve unvanının bulunması gereklidir.
 • Litvanya’daki firma ile aranızdaki iş sözleşmesi ya da kontrat.
 • Meslek diploması veya mesleki eğitim ve vasıflarını gösteren belge ve sertifikalar. Varsa QR koduna sahip mesleki yeterlilik belgesi.
 • Son 3 aylık hesap hareketlerini gösterir banka hesap özeti aslı. NOT: İş sözleşmesinde aylık maaş miktarı bilgisi bulunduğu takdirde, banka hesap cüzdanlarında herhangi bir bakiye olması zorunlu değildir.
 • Barkodlu SGK hizmet dökümü ve son iş yerine ait SGK işe giriş bildirgesi. (E-devlet üzerinden ya da SGK’dan alınabilir).
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (E-devletten alınabilir).
 • Tarihçeli yerleşim yeri (E-devletten alınabilir).
 • Askerlik durum belgesi (E-devletten alınabilir).
 • Türk vatandaşı olmayanlar: Türkiye’den planlanan çıkış tarihine kadar geçerli İkamet Tezkeresi.

Şirket İçi Transfer için Gerekli Evraklar

Yukarıdaki evraklara ek olarak aşağıdaki evrakların da hazırlanması gerekmektedir.

 • Çalıştığınız şirket tarafından şirket için transferi açıklayan dilekçe (Şirket antetli kağıdına yazılmalı, kaşe ve imza olmalı).
 • Litvanya’daki şirket ile aradaki bağı gösterir sözleşme vb.
 • Türkiye’deki şirkete ait güncel vergi levhası, son 3 ay içinde alınmış oda faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi ve ticaret sicil tastiknamesi.
 • SGK işe giriş bildirgesi (Şirket tarafından kaşe ve imzalı olmalı).
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu (Şirket tarafından kaşe ve imzalı olmalı).

BRS Vize ile Litvanya Çalışma Vizesi Almanın Kolay Yolu

LİTVANYA VİZE İŞLEMLERİ SORUN OLMASIN

 1. Litvanya çalışma izni belgeniz elinize ulaştıktan sonra bizimle iletişime geçiyorsunuz.
 2. Durumunuza en uygun ve en güncel Litvanya çalışma vizesi için gerekli evrakları tarafınıza gönderiyoruz.
 3. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra kontrolleri yapıyoruz. Hatalı ya da eksik evrak var ise düzeltilmesini sağlıyoruz.
 4. Size ve bize en uygun günü kararlaştıralım ve vize başvurusu için randevunuzu alıyoruz.
 5. E-devletten alınacak evrakları alıyoruz, formları ve dilekçelerinizi biz hazırlıyoruz.
 6. Vize başvuru günü randevunuza danışmanlarımızdan biri eşliğinde gidiyorsunuz ve başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.
 7. Vize başvurusu sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu biz teslim alıyoruz ve sizlere iletiyoruz.

Litvanya Çalışma Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Litvanya çalışma vizesi – çalışma izni ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Diğer Litvanya vize kategorileri hakkında detaylı bilgi için https://brsvize.com/category/litvanya-vizesi/

8 Yorum

 1. merhabalar ben litvanya ülekrsine çalışmak için gidiyorum elime litvanya cunhuryeti tarahından davetyesi ulaştı ama viza başuvursu için elimde yeterlik mesleki sertifikam yok yanlız üniversite diplomam var ama litvanyada çalışıcagım iş ilen üniversitde bitirdiğim bölüm aynı değil sertifikat alamak zorundayımı ya-da üniversite diplomam geçerli olacakmıdır bu konuda yardamcı oluradnız çok sevinirim

 2. Merhaba ben okul öncesi öğretmenliği bölümü son sınıf öğrencisiyim. Litvanya’da çalışmak istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor? Ankara anlaşması ile de gidebilir miyim? Teşekkürler.

 3. Merhabalar eşim Türkiye’den Litvanya’ya tır şöförü olarak çalışmaya gittti firma 2 yıllık oturumunuda aldı fakat Türk projesi bitti denilip Türklerin hepsi çıkartıldı elindeki oturum kimliği iptal mi oluyor yoksa onunla Türkiye’den yurtdışına gene tır kullanıp gidebiliyormu yardımcı olursanız sevinirim yani geçerliliği varmı hiç bir şey bilmiyoruz şu an vizeside yok o sürede bu oturumla Avrupa’ya çalışabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button