Bilgi BankasıYunanistan Vizesi

Yunanistan Schengen Vize Başvuru Formu

Yunanistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yunanistan Schengen vize başvuru formu doldurmak birçok kişi için çok zor görünebiliyor. Aşağıda video ile size Yunanistan Schengen vize başvuru formunun nasıl doldurulduğunu uygulamalı olarak gösterdik.

Videonun devamında ise Yunanistan Schengen vize başvuru formu doldururken nelere dikkat etmeniz gerekiyor ve püf noktalar hakkında yazılı bilgi paylaştık.

Formu ne şekilde ve nereden indirebileceğiniz video içerisinde anlatıldı.

Yunanistan Schengen Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Püf Noktalar

 1. Bölge ayrımına göz atın ve hangi formu doldurmanız gerektiğini öğrenin
 2. Eğer VFS Global’e bağlı bir şehirde ikamet ediyorsanız formu el ile de doldurabilirsiniz, bilgisayar üzerinden de. Eğer el ile dolduracaksanız kesinlikle okunaklı doldurun ki yanlış anlaşılmasın.
 3. Meslek kısmına sadece ”mühendis” gibi net olmayan şekilde yazmayın. Örneğin ”elektrik mühendisi-özel sektör-sigortalı çalışan” şeklinde yazın ki çalışma durumunuz ve şekliniz net anlaşılsın.
 4. Gidilecek asıl ülke kısmına, eğer sadece Yunanista’a gidecekseniz zaten sorun yok. Ancak Avrupa’da birkaç yer gezecek ve ilk giriş Yunanistan’dan olacaksa bunu doğru belirtmeye özen gösterin. (Eğer kısa bir seyahat planladıysanız sadece Yunanistan’a seyahat edecek gibi göstermek daha faydalı olabilir).
 5. Giriş sayısı kısmında her zaman çok giriş işaretleyin. Avrupa’ya ilk seyahatiniz bile olsa ya da sadece tek bir kez bile seyahat edecek olsanız yine de çok giriş işaretlemenizde hiçbir sorun yok.
 6. Kalış süresini hesaplarken ilk ve son günü de hesaba katarak yazın. Örn; 01/10/2020 ile 05/10/2020 arası seyahatiniz olduğunu düşünelim. Buraya 5 yazmalısınız, yani gerçekten yapacağınız ve ilk seyahat süreniz kadar. Uzun süre vize almak için buraya uzun süre yazmayın. Zaten uzun süre vize vereceklerse zaten verirler.
 7. Son 3 yıl içerisinde vize aldınız mı kısmına en son aldığınız vize tarihlerini yazabilirsiniz. Bu kısıma son 3 yılda vizeniz yoksa ve 5 yıl önce varsa yine yazabilirsiniz. Yani son 5 sene içinde aldığınız Schengen vizesini yazmanızda genellikle sorun olmuyor. Ama 5 seneden önce aldığınız vizeyi kesinlikle yazmayın ve hayır işaretleyin.
 8. Parmak izi verildi mi sorusuna, yine son 5 yıl içerisinde vermiş olduğunuz parmak izinin tarihini yazmalısınız. Parmak izi verdiğiniz vize üzerinde tarihi yazmaktadır.
 9. Gidilecek asıl ülkenin başka bir ülke olası durumunda kısmına, eğer başka bir ülkeye gitmek için Yunanistan’ı sadece geçiş için kullanacakların doldurması gereken alandır.
 10. Öngörüşen giriş ve çıkış süresi kısımlarına planladığınız Yunanistan’a gidiş ve dönüş tarihlerinizi yazmalısınız. Evraklarınız ile uyumlu tarihler yazdığınızdan emin olunuz.
 11. 31. (Kosmos için 30/A ve 30/B) alan konaklayacağınız yerin ismidir. Otel ise otelin ismi, bir yakınınızda konaklayacaksanız kişinin isim ve soyisim yazılmalı. Altındaki alanlara da iletişim bilgileri yazılacak.
 12. 32. (Kosmos için 31/A ve 31/b) alan ticari ya da bir kurum tarafından davet edilenler içindir. Kişi davetleri için bir üst kısım kullanılacak. Bu alana sizi davet eden kurumun isim ve iletişim bilgileri yazılmalıdır.
 13. 33. (Kosmos 32/A) alan masraflarınızı karşılama biçiminizdir. Sol taraf şahsınız tarafından karşılanacaksa işaretlenmeli. Sağ taraf ise size biri sponsor oluyorsa işaretlenmelidir.
 14. 34 ve 35. (Kosmıs 17) alanlar AB, EEA veya İsviçre vatandaşlarının aile bireylerinin doldurması gereken kısımdır. Bu alana aile bireyinizin bilgileri girilmeli. Böyle bir akrabalığınız yoksa bu alanı boş geçeceksiniz.
 15. Artık form bitti, vize başvurusunu yapacağınız yer-tarih yazılıp imza atmanız gerekli. İmza ıslak imza olmalı. Fotokopi kabul edilmez.
Yunanistan vizesi hakkında merak ettiğiniz diğer soruların yanıtlarını https://brsvize.com/yunanistan-vizesi/ sayfamız içerisinde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button