Almanya VizesiBilgi Bankası

Almanya Çalışma Vizesi – Çalışma İzni

Almanya Çalışma Vizesi - Çalışma İzni Hakkında Her Şey

Almanya çalışma vizesi – çalışma izni sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu sayfamız içerisinde Almanya çalışma vizesi ve çalışma izni hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İzmir ve çevre illerinde yaşayan misafirlerimiz, Almanya çalışma vizesi – çalışma izni başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Almanya Çalışma Vizesi – Çalışma İzni Başvurusu Hakkında Ücretsiz Ön Danışmanlık Almak için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Almanya Çalışma Vizesi – Çalışma İzni Hakkında Genel Bilgi

Almanya Çalışma Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Almanya çalışma vizesi – çalışma izni ulusal vize (D tipi vize) kapsamındadır. Almanya’daki bir firmada çalışıp maaş alacak her bir TC vatandaşı Almanya çalışma izni başvurusunda bulunmak ve çalışma vizesi almak zorundadır.

Almanya çalışma izni – çalışma vizesi ile Almanya’da 90 günden daha uzun süre çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu vizeye sahip olduktan sonra Almanya oturum hakkınız olur ve bu sayede ailenizi de yanınıza alabilirsiniz.

Bireysel olarak Almanya’da iş bulmuş ve işe kabul edilmiş yahut şuan aktif olarak çalıştığı şirketin Almanya’daki bir firma ile şirket içi / şirketler arası personel değişimi ya da transferi gerçekleştirecek kişiler Almanya çalışma vizesi – çalışma izni vize başvurusunda bulunabilir.

Almanya Çalışma Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Almanya Çalışma İzni Başvurusu Nereden Yapılır?

Almanya İzmir Konsolosluğunun yetki bölgesi gri alanları kapsamaktadır. Bu şehirlerde ikamet eden kişiler, 17 Şubat 2020 tarihinden itibaren İDATA vize başvuru merkezi üzerinden randevu alarak, İzmir’deki konsolosluk üzerinden Almanya çalışma vizesi – çalışma izni başvurusu gerçekleştirebilir.

Almanya İzmir Konsolosluğu yetki alanı içerisindeki iller; Afyon, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla, Isparta, Uşak illeri bulunacaktır.

Yeşil bölge Almanya İstanbul Başkonsolosluğu yetki bölgesi olduğundan burada ikamet eden kişilerin İstanbul Konsolosluğu üzerinden vize başvurusu gerçekleştirilir.

Almanya İstanbul Büyükelçiliği yetki alanı içerisindeki iller; Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmit, Kırklareli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova.

Kırmızı bölge Almanya Ankara Büyükelçiliği yetki bölgesi olduğundan buralarda ikamet eden kişilerin Ankara Büyükelçiliği Vize Departmanı üzerinden vize başvurusu gerçekleştirilir.

Almanya Ankara Büyükelçiliği yetki alanı içerisindeki iller; Adana, Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Aksaray, Amasya, Ankara, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Hakkari, Hatay, İçel (Mersin), Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kilis, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak.

Almanya Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 • Uygun bulunan başvuru, yapıldığı tarihten itibaren 3 ay içinde karara bağlanır.
 • Özellikle başvurunun ayrıntılı bir tahkikat gerektirdiği bazı durumlarda bu süre daha uzun tutulabilir.
 • İstisnai olarak, özel bazı durumlarda ek bir takım belgelerin sunulması gerektiğinde, bu süre daha da uzayabilir.
Bu duruma istinaden BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Almanya çalışma vizesi başvurusunun seyahate en az 6 ay kala gerçekleştirilmesini tavsiye ediyoruz.

Almanya Çalışma İzni Almak İçin Yapılması Gerekenler

Almanya Çalışma Vizesi Nedir?

Eğer Türkiye’de iseniz ve Almanya’da bulunan firma sizi işe almaya karar verirse, genellikle tarafınıza eposta yolu ile bir iş teklifi ve iş sözleşmesi gönderir. Siz de bu iş teklifini ve iş sözleşmesini imzalarsınız ve gerekli diğer evraklar ile birlikte Almanya’daki firmaya geri epostalarsınız (Gerekli evraklar konusunda Almanya’daki firma sizi bilgilendirecektir).

Daha sonrasında Almanya’daki firma sizin adınıza çalışma izni talebinde bulunur ve çalışma izni belgesini size posta yoluyla ulaştırılır. Elinize çalışma izni ulaştıktan sonra aşağıdaki evrakları hazırlamaya başlayarak Almanya çalışma vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Almanya Çalışma Vizesi kapsamında iş bulma ve işe yerleştirme konularında hizmet vermemekteyiz.

Almanya çalışma vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için Almanya’daki işinizi kendiniz bulmanız ve Almanya’dan tarafınıza gelmesi zorunlu olan evrakların tarafınıza ulaşmış olması gereklidir.

Almanya Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Almanca olarak okunaklı ve dikkatlice doldurulmuş, tarih yazılmış ve imzalanmış 2 adet Almanya ulusal vize başvuru formu (Almanya Ulusal Vize Başvuru Formu – Türkçe).
 • Kriterlere uygun pasaport (Daha önceden alınan pasaportlar ve emniyetten alınacak pasaport protokolü. Pasaportta bilgilerin olduğu sayfanın ve son 3 yılda verilen Almanya ve diğer Schengen ülkelerine ait vize fotokopileri).
 • Kriterlere uygun 2 adet biyometrik fotoğraf (35×45 mm boyutunda biyometrik)
 • İş sözleşmesinin başlangıç tarihine kadar kapsayan, minimum 30.000 € teminatlı sağlık sigortası veya benzeri
 • Almanya’da gönderilen çalışma izni/ ön onayı orijinali.
 • Almanya’daki firma ile aranızdaki iş teklifi/ iş sözleşmesi ya da kontrat
 • Meslek diploması veya mesleki eğitim ve vasıflarını gösteren belge ve sertifikalar YA DA yüksekokul diploması, alınan ek eğitimler ve kursuları gösteren karne, sertifika vb.
 • Özgeçmiş
 • Barkodlu SGK hizmet dökümü ve son iş yerine ait SGK işe giriş bildirgesi. (E-devlet üzerinden ya da SGK’dan alınabilir).
 • Türkiye’deki iş verenden iş ve görev dilekçesi
 • Varsa dil yeterlilik belgesi (A1, B2 vb.)
 • Türk vatandaşı olmayanlar: Türkiye’den planlanan çıkış tarihine kadar geçerli İkamet Tezkeresi.

Şirket İçi Transfer için Gerekli Evraklar

Yukarıdaki evraklara ek olarak aşağıdaki evrakların da hazırlanması gerekmektedir.

 • Çalıştığınız şirket tarafından şirket için transferi açıklayan dilekçe (Şirket antetli kağıdına yazılmalı, kaşe ve imza olmalı).
 • Almanya’daki şirket ile aradaki bağı gösterir sözleşme vb.
 • Türkiye’deki şirkete ait güncel vergi levhası, son 6 ay içinde alınmış oda faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi ve ticaret sicil tastiknamesi.
 • SGK işe giriş bildirgesi (Şirket tarafından kaşe ve imzalı olmalı).
 • Son 6 aya ait maaş bordrosu (Şirket tarafından kaşe ve imzalı olmalı).
 • Bazı durumlarda meslek yetkinlik denkliği alınması da gereklidir.

DİKKAT:

 • İstenilen belgeler güncel olmalıdır (3 aydan daha yeni).
 • Belgelerin aslı ve iki adet fotokopisi sunulmalıdır.
 • Konsolosluğun yukarıdaki evraklar dışında ek evrak talebinde bulunma ve sizi mülakata çağırma yetkisi olduğu unutulmamalıdır.
 • Özgeçmiş, dilekçe, yüksekokul veya meslek diplomaları, karne, sertifika gibi Türkçe belgelerin Almanca/ İngilizce tercümeleri gerekmektedir.

Almanya Çalışma Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Konsolosluk Vİze Harcı Başvuru Merkezi Ödemesi BRS Vize Hizmet Bedeli & ZORUNLU SİGORTA Toplam
75 € 35 € + 10 € Kargo 230 € 350 €
 • Yukarıdaki ücretlere KDV dahildir.
 • Yukarıdaki ücretlere Almanca/ İngilizce gerekli çeviri ücretleri dahil değildir.
 • Kalabalık grup başvuruları için bizimle iletişime geçerek fiyat alabilirsiniz.
Hizmet verdiğimiz ve bilgi alabileceğiniz diğer Almanya vizesi kategorileri hakkında detaylı bilgi için  >> https://brsvize.com/category/almanya-vizesi/
Daha Detaylı Bilgi ve Destek Almak için Bizimle İletişime Geçin

51 Yorum

 1. Veediğiniz bilgilere teşekkürler,peki mesleğimizle ilgili Denklik buradan yapmamiz gerekiyor mu?is veren denklik gerekli görmemisse ve Almanyada iş kabulunden sonra oradan denklik yapmak olabilir mi?Teşekkürler

  1. Rica eder, biz teşekkür ederiz. Denklik vize başvurusu önce yapılmalıdır. Bizden destek alarak da denklik sağlanabilir veya iş veren adınıza gerçekleştirebilir. Ancak genellikle çalışacağınız yer bu işlemle uğraşmıyor süreç sebebiyle. Denklik onaylandıktan sonra çalışma vizesi için sürece başlayabilirsiniz.

   1. Merhaba. Ben uluslar arası tır şoförüyüm. Almanya’da şirket buldum. Yabancılar şubesinde ve işsizler kurumundan alınan onay belgem var. Onay belgesini alırken kurslarımı Almanya’da göreceğim diyerekten yabancılar şubesine başvuru yaptım. Onay verdiler. Ama dil sertifikam falan yok. Şuan dosyam pasaportla beraber konsoloslukta. Cevap ne olur red gelme ihtimali var mı acaba. Cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

 2. Merhaba , Ben İşletme bölümü mezunuyum almanyadan muhasebe üzerine iş davetiyesi ve çalışma onayı aldım fakat belgeler arasinda dil sertifikasi zorunlu mu yani şart koşuyorlar mi almanca dil sertifikası için ?

  1. Merhaba,

   Bayram sonrası bizi ararsanız bize bazı sorular sorup durumunuzu net analiz eder, sizinle doğru bilgileri paylaşabiliriz. 0554 141 44 78 numaralı telefonda n bize ulaşabilirsiniz.

 3. Merhaba ben liseden yeni mezun oldum henüz 18 yaşındayım bir mesleğim yok. Workaway sitesi ile kalmama yeme içmeme sponsor olacak aynı zamanda yanlarında çalışabileceğim bir aile buldum. (Almanya’da) Çalışma vizesine başvurmak istiyorum. Yine de banka hesabımda para olması gerekir mi ya da 30.000 euro değerlik sağlık sigortam ve sürecim nasıl işler birazcık bilgi verir misiniz lütfen teşekkürler şimdiden

  1. Sağlık sigortası zorunludur. Detaylı bilgi için https://www.brsvize.comseyahat-saglik-sigortasi/ a bilgi alabilirsiniz. Bununla birlikte, Almanya’da çalışabilmeniz için çalışacağınız meslek ile alakalı diploma ya da sertifikaya denklik yapılmalı, aynı zamanda dil yeterliliğiniz olmalı. Hesapta bulunması gereken miktara gelirsek, Almanya’da en azından ilk 1 ayı rahatlıkla geçirebilecek kadar bir miktar banka hesabınızda bulunmalı. İyi günler dilerim.

  2. Merhaba sinem hanım, Ne yaptınız çıkabildiniz mi Almanya’ya ? Çıktıysanız birkaç bir şey sormak istiyorum.

 4. Merhaba ben kaynak ustasıyım Almanya da iş aramak için gitmek istiyorum ablam da orda yaşıyor bütün belgelerim mevcut 26 yaşındayım dil zorunluluğu sartmidir

  1. Merhaba, Almanya çalışma ve iş arama vizesi başvuruları için dil sertifikası ve mesleki denklik şartı bulunmaktadır.

 5. Merhaba. Almanyada inşaat firmasında inşaat işçisi olarak iş buldum yakında is sözleşmem ve ön onay belgesi yolucaklar . Inşaat işçisi mesleki yeterlilik belgem ve yuksekte çalışabilir belgem var.bunlarin haricinde gerekli diğer belgeler nelerdir

  1. Merhaba, bunların haricinde meslekli yeterlilik belgenize denklik işleminin uygulanması gerekiyor ve dil sertifikasına ihtiyacınız olacak. Detaylı bilgi ve bizden destek almak için 0554 141 44 78 ya da 0552 605 44 78 numaralı telefonlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dilerim.

   1. Merhaba, mesai saatlerimiz içinde 0554 141 44 78 ya da 0552 605 44 78 numaralı telefonlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dilerim.

 6. Merhabalar sadece şunu merak ediyorum cevap verirseniz çok memnun kalırım ben araba tamircisiyim uluslar arası tamirci belgemde var benim tanıdığım Alman vatandaşı ustam var Franfkurta dükkan açıcak tekrardan bana oradan kalifiyeli elaman isteği yapıcak bana ev sigortali iş hepsini ayarlıyacak sizce bu vizenin sonucu kaç ay sürer beni,götürecek kişi 2 ay sonra gidicek çok teşekkür ederim

  1. Merhaba, Almanya’da çalışabilmeniz için Almanca dil bilgisine ve mesleki denkliğe ihtiyacınız var. Bunları sağladıktan sonra karşıdan da gelecek ön onay belgesi ile başvuru yapacaksınız. Randevu almak da zaman alacak. Bunların hiç birine kesin şu kadar sürer diyemem. Denklik yaklaşık 6-8 hafta. Dil konusu seviyenizi bilmediğimden birşey diyemiyorum, bunun için Goethe Institut ile görüşebilirsiniz. Randevu konusu konsolosluğun insiyatifinde, birkaç haftaya da randevu verebilir birkaç ay da. Yine vizenin çıkma süresi de aynı şekilde.

   1. Merhaba
    8 yıldır tekstil sektöründe Almanya müşteri temsilcisi olarak çalışıyorum. Almanya tekstil firmasında satın alma departmanından is teklifi aldım. Sözleşmem elimde mevcut.
    Bu doğrultuda uzman olarak mı başvurumu yapmalıyım? On onay yinede gerekiyor mu zavdan?
    Tsk

   2. Benim sabıka kaydim yok ama adlı arşiv kaydım var diğer kriterlerin hepsi uyuyor bı sıkıntı cikarmi

 7. Merhabalar sizden rıcam edıyorum ben Almanya iş teklifi geldı kabul ettım ve benden bazı evraklar istendı onları yollarım yabancı şube ve beledıyeden bana onay geldıgını kabul olduğumu soyledıler bana kapalı bir zarf gonderıler kesınlıkle açmayın konsolosluğa götürün dıye ne yapmam gerekıyor konsolosluk Almanya onay verdıkten sonra bana vıze vermeme gıbı bi ımkanları varmı sıkıntı çıkarırlarmı ?

  1. Merhaba, açıkçası daha önce kapalı zarf verip açmayın konsolosluğa verin şeklinde bir durum ile karşılaşmadık. Almanya çalışma vizesi başvurusunda sadece iş teklifi yeterli değildir, bunun dışında sizin mesleki tecrübe ve yeterlilikleriniz gibi konular da vize alıp alamayacağınıza etkendir. Vize verme konusu tamamen konsolosluk yetkisindedir.

   1. Merhaba almanyada bir gbr restoranta ortak oldum schengen vizesi ile gelip bütün işlemlerimi hallettim ve yabancılar dairesinden bana da kapalı zarf verdiler açılması kesinlikle yasak konsolosluğa gidecek dediler . Vize işleminde sıkıntı çıkartırlar mi sizce ?

 8. Merhaba , Ben İşletme bölümü mezunuyum almanyadan muhasebe üzerine iş davetiyesi ve çalışma onayı aldım fakat belgeler arasinda dil sertifikasi zorunlu mu yani şart koşuyorlar mi almanca dil sertifikası için bide mülakatta almanca konuşmak zorunlumu yoksa türkçe mülakat yapıyorlar mı? ( almanyada türk firmasıyla çalışıcam)

  1. Merhaba, çalışacağınız firma Türk firması da olsa Almanya’da yaşayıp çalışacağınız için konsolosluk dil bilmenizi istiyor. Özellikle pandemiden sonra meslek durumuna göre Almanya konsolosluğu B1 – B2 ya da C seviyesinde dil ister.

   Artık her zaman konsolosluktan başvuru olmuyor, bazen iData’dan bazen ise konsolosluktan randevu veriliyor. Bununla birlikte her zaman konsolosluğun da sizi mülakata çağırma şansı vardır. Almanya çalışma vizesi için danışmanlık hizmeti almak isterseniz mesai saatlerimiz içinde bizimle whatsapp ya da telefon ile iletişime geçebilirsiniz >> https://www.brsvize.comiletisim/

 9. Mrb bana almanyada iş teklifi iş sözlesmesi geldi ama almanya calişma ajansindan ön onay belgesi gelmedi onu kim temin edip yollayacak ?

 10. Merhabalar kolay gelsin Almanya’da bir restorana aşçı olarak gidicem ilk önce oranın bana calişma izni vizesi mi göndermesi gerekiyor be sonraki aşamalar ?

 11. Merhabalar ben almanyadan iş teklifi aldım yukarıda belirttiğiniz gibi Almanya’daki firmamı Almanya’dan çalışma iznine başvuru yapacak ben direk Türkiye’den başvuru yapamıyormuyum karşı taraf yapmadan

  1. Merhaba, Almanya’dan gelen ön onay belgesi ile başvuru yapmak en güvenilir yol oluyor. Bu sebepten onların önce oradan bu işi halletmelerini bekleyip ön onay belgesi geldikten sonra buradan başvuru başvuru yapmanızı öneririm.

 12. merhaba bir arkadaşım seniorenheim’da (yaşlı bakımevi huzurevinde) iş buldu,elinde hiç bir belge yoktu sadece iş sözleşmesi ile gitti.bu nasıl oldu acaba çünkü siz belge denkliği isterler diye yazmışsınız.bu konuda bizi aydınlatısanız sevinirim .iyi çalışmalar.

 13. Merhaba ben ortaokul meuznuyumbi meslegim yok fakat almanyaya gidip calismak istiyorum dil bilgim A2 seviyesinde ama sinava girmedim hic bu durumda ne yapmaliyim nazil bir yol izlemeliyim yardimci olursaniz cok sevinirm:)

 14. 19 yaşındayım fransa ya akrabanın lokantasına calismaya gitsem burda sigortam olmasi gerekiyor mu yani hiç sigortali calismadim öyle fransaya gidebilir miyim işçi davetiyesi atsa akrabam

 15. Turkiyeden memur emeklisiyim almanya ya çalışmak ve yerleşmek istiyorum.kardeslerim alman vatandaşı.bende ilkokulu almanyada okumuştum.nasıl bir yol izlemem gerekir

 16. Merhaba. Bana almanyadaki bir restorandan iş teklifi var. Garsonluk ve ya mutfakta bulaşık çı olarak lazım . Bu meslek dallarında denklik almak şartmı. Yani bir belge veya diploma gerekiyormu bu iş dallarında. Cevaplarsanız memnun olurum. İyi günler

 17. Merhabalar , Almanya’dan bana iş davetiyesi gönderecekler , bunun için Türkiye’de sigortalı çalışıyor olmam gerekiyormu ve dil sertifika zorunluluğu varmı. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

 18. Merhabalar, ben Makine Mühendisiyim. Ancak şuan mesleğim harici bir iş yapıyorum ve bu iş için bir program öğrendim. Almanya’da aynı program kullanılacak ve şirket beni Almanya’ya çağırıyor. Mesleğim harici bir iş yapıyor olmam, çalışma vizesine başvurmak için bir engel mi?

 19. Merhaba,

  Almanyada 45 günlük çalışma durumum sözkonusu. Konsolosluk web sayfasındaki bilgiye göre 90 günden az çalışma sözkonusu ise schengen vizesi yeterli diyor. Çalışma izni için ne yapmam gerekiyor bilgi alabilir miyim? Teşekkür ederim

 20. merhabalar almanyadan bir iş buldum ve bir görüntülü bir görüşme gerçekleştirdik işveren almanydan arbeitsageturdan ön onay alması gerekiyor ama işveren iş ve işci bulma kurumunu aradıgında ona şu şekilde söylemişler sizin yapabileceginiz birşey yok işci kim ise alman konsolosluğuna gidip işci vizesine başvurması gerekiyor demişler bu nasıl bir iş bilmiyorum

 21. Merhaba, Almanya’dan Türk bir arkadaşımdan iş daveti bekliyorum. Kendisinin orda işyeri var. Mesleki belgem olmalı mı veya dil bilmeli miyim veya dil sertifikası gerekiyor mu? Ve vize alma işlemleri kaç gün sürer en fazla? En önemlisi devam eden Boşanma süreci ve adli yargılama süreçleri vizeye sorun olur mu ? Herhangi bir yurt dışı çıkış yasağım ve sabıka kaydım yoktur.

 22. Merhaba öncelikle kolay gelsin. Çalışma izni için gerekli işlemleri okudum fakat kafama takılanlar var.Endüstri meslek lisesi elektrik elektronik mezunuyum ayrıca Kadir has üniversitesi grafik mezunuyum. 2 dalada hakimim tecrübeliyim.Fakat elektronik üzerine cvim daha kuvvetli meslek olarak hangisini öne sürmem daha avantajlı olur. Ayrıca ünniversitem anabinde gözükmüyor.Şırnak üniversitesi dahi var kadir has yok çok şaşırdım iyi günler.

 23. Merhabalar Almanya’da faaliyet gösteren bir şirket benden evraklarımı istedi yolladıktan sonra Almanya iş ve işçi bulma kurumuna ön onay için gönderdik dendi. Bunun sonucu ne zaman ve nasıl gelir yardımcı olabilir misiniz

 24. Merhaba ben meslek lisesi mezunuyum kaynak bölümü bitirdim ve hocalar Almanya işçi alımı var dedi aradık konuştuk belgeler tamam dedi evrakları ayarladık pasaport vs. Hepsini hallettik ve yolladık üzerinden 3 ay geçti ve hala daha haber bekliyoruz dedi ve ben hiç bi şekilde onayı takip edemiyorum sadece iletişime geçebiliyorum sizce bu kadar uzun sürmesi normalmi?

 25. MRB BEN MOBİLYA iç mekan tasarımı bölümü mezunuyum ustalık belgem var denkligim mevcut a1 dil sertifikam var nasıl vize basvurusu yapa bilirim

 26. İyi günler
  Hırvatistan çalışma vizesi ile Almanya’ya geçiş yapılabilir mi
  Yapılamazsa ne yapmamız gerekiyor şirket Hırvatistan firması teşekkürler

 27. Merhaba . Ben Almanya’da çalışacağım yeri ayarladım şuanda denkligimin çıkmasını bekliyorum.B1 Almanca sertifam mevcut. Şunu merak ediyorum vize başvurusu sırasında Almanca mülakat yapıyorlar mı. Yani konsoloslukta Almanca konuşmamı gerektirecek bir durum var mı?

 28. İyi günler dilerim,açıklayıcı bilgiler paylaştığınız için çok tesekkürler.benim sorum yukarıda ki bilgilerle tam olarak aynı mı yapmam gerekenler.Abim almanyada restorant işletiyor,yanına çağırıyor işçi olarak.yukarıdaki bilgilerden farklı bir durum oluşur mu evrak hazırlamam için.kıymetli vaktinizi ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim

 29. Slmlar benim Sorum şu kardesım ıs kur üzerınden Burdakı bır fırmaya işcı olarak gelcek acaba oklenmısı uzun sürermi bırde red gelebılırmı tskler sımdıden

 30. Merhaba
  Almanya’dan iş kontratım gelecek ve vizem var ama turistlik direk gitmelimişim yoksa tekrardan işçi vizesi bavrusumu yapayım ne yapmalıyım süreç nasıl işler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button