Schengen Vizesi Kapsamındaki Ülkeler | BRS Global Vize Danışmanlık

Schengen Vizesi Kapsamındaki Ülkeler

Schengen vizesi nedir? Schengen vizesi kapsamındaki ülkeler hangileridir?

Schengen vizesi kapsamındaki ülkeler hakkında arananları sizler için özel olarak bir araya getirdik. 

Adını 14 Haziran 1985 tarihinde imzalanan Schengen Anlaşması’ndan alan Schengen Bölgesi, dış sınırları kontrol etmeye ve ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirerek suçla savaşmaya yönelik ortak kurallarla uyum içinde olarak insanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımı için diğer üye ülkelerle iç sınırlarının kaldırılmasını kabul eden 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölgeyi ifade eder. Schengen Bölgesinde 22 tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Anlaşması ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 üye ülke bulunmaktadır.

Schengen Vizesi verme yetkisi olan ülkeler; 

 1. Almanya
 2. Avusturya
 3. Belçika
 4. Çek Cumhuriyeti
 5. Danimarka
 6. Estonya
 7. Finlandiya
 8. Fransa
 9. Hollanda
 10. İspanya
 11. İsveç
 12. İsviçre – Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi
 13. İtalya
 14. İzlanda – Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi
 15. Letonya
 16. Lihtenştayn – Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi
 17. Litvanya
 18. Lüksemburg
 19. Macaristan
 20. Malta
 21. Norveç – Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi
 22. Polonya
 23. Portekiz
 24. Slovakya
 25. Slovenya
 26. Yunanistan

Schengen üyesi olmayan fakat Schengen vizesi ile ziyaret edilebileceğiniz ülkeler; 

 1. Bulgaristan
 2. Hırvatistan
 3. Monaco
 4. Romanya
 5. San Marino
 6. Vatikan

Schengen Vizesi için

Ücretsiz Randevunu Oluştur

Schengen vizesi ile kaç ülkeye seyahat edilebilir?

Schengen vizesi ile yukarıda bahsettiğimiz birbirinden farklı güzelliklere, tarihe, sanata, kültüre, gastronomi ve yaşam tarzlarına sahip olan 32 ülkeyi ziyaret etme şansınız vardır. Tek girişli vizelerle, bu ülkeler arasında seyahat etmeniz serbesttir. Çoklu giriş Schengen vizesine sahip iseniz bu ülkeler dışındaki herhangi bir ülkeye gittikten sonra dahi tekrar Schengen Bölgesi’ne giriş yapma fırsatınız olacaktır. Çoklu girişli Schengen vizesine sahip kişiler vize süresinin bitimine kadar Schengen Bölgesi’nde rahatlıkla seyahat edebilir.  

Schengen Bölgesi dahilindeki ülkelere seyahat etmeyi planlarsanız, ilk olarak pasaport ve Schengen vizesine sahip olmanız gerekir. Schengen vize başvuru işlemleri karmaşık ve yorucu olabilir, fakat bu süreç stratejik, planlı ve doğru yönetildiğinde vize alınmaması için herhangi bir sebep yoktur. İnternet sitemiz içerisinden konsoloslukların talep etmiş olduğu gereklilikler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Seyahat edeceğiniz ülkenin sayfasını ziyaret ederek, merak ettiğiniz tüm konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek Schengen vizesi almak için ücretsiz randevunuzu oluşturabilirsiniz.

6 YORUM
  1. BRS Vize

   Merhaba, maalesef ki sadece 1 günde Slovenya vizesi almanız mümkün değil. Slovenya vizesi için detaylı bilgi için 0232 503 41 11 ya da 0554 141 44 78’den bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 1. Ayhan Ozgur

  Bulgaristan kimlik/pasaportuyla Türkiye’den Macaristan’a vize vs. almadan gidebilir miyim?

  İlgi alakanızdan dolayı şimdiden teşekkürler.

  1. BRS Vize

   Merhaba, Evet Schengen vizesi aldığınızda Yunanistan’dan Macaristan’a gidebilirsiniz. Bununla birlikte, Schengen vizesi ile yukarıda bahsetmiş olduğumuz tüm ülkeleri ziyaret edebilirsiz.

Yorum Bırakın

Call Now Button