Kanada VizesiBilgi Bankası

Kanada Depremzede Vizesi

Kanada Depremzede Vize Başvurusu Hakkında Merak Edilenler

Kanada depremzede vizesi, Kanada’nın Türkiye ve Suriye’li depremzedelere tanımış olduğu özel bir kolaylaştırılmış vize tipidir. Vizeniz pasaportunuzun süresi kadar verilir ve Kanada’ya gittikten sonra 3 seneye kadar çalışma iznine çevrilebilir.

Kanada depremzede vize başvuruları son güncelleme ile 3 Ocak 2024 tarihine kadar uzatıldı. Daha önce bu ayrıcalıktan faydalanamayanların ve faydalanmak isteyenlerin hızlı hareket etmesi gerekmektedir. Çünkü aşırı yoğunluk sebebi ile işlem süreleri oldukça uzundur.

Kanada Depremzede Vizesinden Kimler Faydalanabilir?

6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen ve deprem anında afet bölgesi ilan edilen Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır, Adana, Kilis ve Elazığ illerinden herhangi birinde ikamet edip bunu kanıtlayabilen depremzedeler Kanada Depremzede vizesi başvurusunda bulunabilir.

Kanada Depremzede Vizesi için Gerekli Evraklar

  1. Pasaport; seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli ve en az 2 boş sayfası olmalıdır. Pasaportun kimlik bilgileri içeren kısmın ve işlenmiş sayfaların fotokopileri eklenmeli. Varsa eski pasaportlardaki son 10 yıl içerisinde alınmış vize fotokopileri eklenmelidir.
  2. Biyometrik fotoğraf; rötüş yapılmamış, arka fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, daha önce pasaport ya da vizelerde kullanılmamış, kafa boyutu baştan çeneye kadar 31 ile 36mm olmalıdır, 240 KB dan büyük boyutta olmamalı, görüntü boyutu en az 35x45mm boyutunda olmalı, JPEG veya JPEG2000 formatında, yüz açık bir şekilde görünüyor olmalı, alın ve kulak görünmeli, yüzde gözlük, küpe vb. takılar çıkarılmalı, eğer başörtüsü kullanıyorsanız, alın ve yüz tamamen görünmeli, fotoğraf net olmalı, kesinlikle bulanık olmamalı. Fotoğrafçıdan mail ortamında tarafınıza gönderilmesini talep etmeyi unutmayınız.
  3. Bilgi formu; Tarafınıza göndereceğimiz bilgi formu tam ve eksiksiz doldurulmuş olmalı.
  4. Finansal belgeler; Banka hesabınızda kişi başı en az 4000 € ya da USD olmasını tavsiye ederiz.
  5. Depremzede olduğunuzu kanıtlar evraklar; Evinizin hasarlı fotoğrafları, depremden sonra çadırda kalındıysa buna dair fotoğraflar, e-devletten alınmış tarihçeli yerleşim yeri ve depremzede olduğunuzu kanıtlar tüm belgeler.
  6. E-devletten alınacak diğer belgeler; tam vukuatlı ve tüm ailenin göründüğü nüfus kayıt örneği, adli sicil, protokol belgesi, yurda giriş belgesi, yetişkinler için SGK hizmet dökümü ve öğrenciler için öğrenci belgesi, aktif çalışıyorsanız işe giriş bildirgesi.
  7. Aktif çalışanlar için; şirket evrakları, bordrolar ve şirket yazısı
  8. Yeterlilik ve mesleki belgeler; eğer varsa diploma, sertifika, dil yeterlilik belgesi vs.

Kişisel durumuna istinaden destekleyici ek evraklar ve bilgiler gerekebilir.

Kanada Depremzede Vize Başvurunuzu Bizim Desteğimiz ve Danışmanlığımız ile Birlikte Gerçekleştirmek, Daha Detaylı Bilgi Almak için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button