İtalya VizesiBilgi Bankası

İtalya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi

İtalya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Hakkında Her Şey

İtalya eğitim, öğrenci ve erasmus vizesi (90 günden uzun süreli eğitimler, üniversite eğitimi ve erasmus öğrenci vizesi) sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu sayfamız içerisinde İtalya eğitim, öğrenci ve erasmus vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İzmir ve çevre illerinde yaşayan misafirlerimiz, İtalya eğitim, öğrenci ve erasmus (D Tipi vize)  başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

İtalya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vize Başvurunuzu Bizim Desteğimiz ile Gerçekleştirmek için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

İtalya eğitim, öğrenci ve erasmus vizesi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

İtalya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İtalya Ulusal Eğitim Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İtalya’da 90 günden uzun sürecek olan kurs, dil okulu, staj, erasmus ve erasmus+, üniversite ve doktora gibi eğitimlere katılacak olanlar İtalya ulusal vize başvurusunda bulunmalıdır.

İtalya ulusal vize ile diğer Schengen ülkelerini 180 gün içerisinde 90 günden fazla kalmamak şartı ile ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfanın içerisinde İtalya ulusal eğitim vizesi için gerekli evraklar, izlenmesi gereken yol, ücretler, kaç günde çıkar, vize başvurusu nereden yapılır gibi soruların cevapları paylaşılmıştır.

İtalya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Nasıl Alınır?

 1. İtalya’daki eğitim kurumundan tarafınıza gönderilmesi gereken onay belgesi gibi diğer evrakların tarafınıza ulaşmasını bekleyiniz (gerekli evraklar başlığının devamında ayrıntılı olarak paylaşılmıştır)
 2. Bu adımdan sonra Türkiye’deki okulunuzun (Liseden ya da üniversiteden henüz mezun olanlar için okulun bulunduğu şehir) bağlı olduğu şehirlerin birinden randevu almak olmalıdır. Çünkü randevular çok hızlı dolabilmektedir. Aşağıda ikametinize göre vize başvurusunu nereden yapabileceğiniz açıklanmıştır.
 3. Randevunuza göre gerekli evrakları, formları ve dilekçeleri hazırlayın (Aşağıdaki gerekli evraklar kısmında gerekli olan form ve evraklar açıklanmıştır).
 4. Randevu günü başvuru merkezine giderek başvurunuzu gerçekleştirin.
 5. Başvurudan sonra size verilen takip fişindeki numara ile pasaport takibini yapabilirsiniz. Eğer kargo talimatı verdiyseniz pasaportunuz size direkt kargo ile gelir. Vermediyseniz pasaportunuzu başvuru yaptığınız aynı yerden teslim alabilirsiniz.
Bizim ile birlikte çalışacak misafirlerimiz için tüm süreç tarafımızca yönetilecek ve hangi durumda hangi adımların atılması gerektiği konusunda yönlendirmeler uzmanlarımızca yapılacaktır.

İtalya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Başvurusu Nereden Yapılır?

İtalya konsolosluklarının bölge ayrımı vardır. Türkiye’deki okulunuzun (Liseden ya da üniversiteden henüz mezun olanlar için okulun bulunduğu şehir)bulunduğu şehre göre vize başvurusu yapacağınız yer değişiklik gösterir. Aşağıda bölgelere göre vize başvurusunun nerede yapılacağı açıklanmıştır.

İzmir İtalya Başkonsolosluğu Yetki Alanları;

Adana, Afyon, Aksaray, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Karaman, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Uşak.

Bu şehirlerde yaşayanlar İtalya vize başvurularını İzmir, Antalya, Bodrum ve Adana’daki iDATA ofislerinden yapabilirler.

İstanbul İtalya Başkonsolosluğu Yetki Alanları;

Amasya , Ardahan, Artvin, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorum, Düzce, Edirne, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, İstanbul, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Ordu, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Yozgat, Zonguldak.

Bu şehirlerde yaşayanlar İtalya vize başvurularını İstanbul (Avrupa ve Asya), Bursa ve Trabzon’daki iDATA ofislerinden yapabilirler.

Ankara İtalya Büyükelçiliği Yetki Alanları;

Adıyaman, Ağrı, Ankara, Batman, Bingöl, Bitlis, Bolu, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van.

Bu şehirlerde yaşayanlar İtalya vize başvurularını Ankara ve Gaziantep’teki iDATA ofislerinden yapabilirler.

İtalya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Her bir başvuru kendi durumuna göre değerlendirilir ve bu nedenle uzun vadeli (Ulusal) vizeler için özel bir işlem süresi yoktur.

Tüm başvuru sahiplerinin seyahat planlarını ancak vizeyi aldıktan sonra onaylamaları önerilir.

Bununla birlikte vizenin sonuçlanma süresi genel olarak;

 • Uygun bulunan başvuru, yapıldığı tarihten itibaren 30 takvim günü içinde karara bağlanır.
 • Özellikle başvurunun ayrıntılı bir tahkikat gerektirdiği bazı durumlarda bu süre, 30 iş gününe kadar uzatılabilir.
 • İstisnai olarak, özel bazı durumlarda ek bir takım belgelerin sunulması gerektiğinde, 60 iş gününe çıkabilir.
Bu duruma istinaden BRS Global Vize Danışmanlık olarak, İtalya ulusal eğitim vizesi başvurusunun seyahate en az 2 ay kala gerçekleştirilmesini tavsiye ediyoruz.

İtalya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi için Gerekli Evraklar

İtalya Ulusal Eğitim Vizesi için Gerekli Evraklar

İtalya ulusal eğitim vizesi başvurusu için gerekli evraklar Türkiye’deki okulunuzun bulunduğu şehre göre değişiklik gösterir. Aşağıda yazılmış olan İtalya ulusal eğitim vizesi evrakları İtalya İzmir Başkonsolosluğu yetki alanındaki şehirlerde ikamet eden kişiler için geçerlidir. Diğer şehirlerde yaşayanlar için bazı küçük değişiklikler gösterir.

Her Başvuruda Hazırlanması Gereken Evraklar

 1. İtalya ulusal vize başvuru formu: Okunaklı ve dikkatlice doldurulmuş, tarih yazılmış ve imzalanmış olmalı.
 2. Pasaport: Talep edilen vizenin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli pasaportun orijinali. Kullanılan ve son 10 yılda alınan pasaportun ilk sayfasının, son 3 yılda verilen İtalya ve diğer Schengen ülkelerine ait vize fotokopileri ve giriş-çıkış mührünün olduğu sayfanın fotokopisi.
 3. Kriterlere uygun 3 adet biyometrik fotoğraf (35×45 mm boyutunda biyometrik)
 4. Öngörülen yolculuk tarihlerinden bir kaç gün önce ve sonrasını kapsayan, teminat limiti en az 30.000 EURO veya 50.000 USD olan ve Schengen ülkelerinde geçerli seyahat sağlık sigortası (kaşeli ve imzalı). Erasmus başvurularında sigortanız tüm seyahatinizi kapsamalıdır.
 5. Gidiş-Dönüş Uçak/Tren/Otobüs/Feribot bilet rezervasyonu.Rezervasyon gibi belgelerde yolcuların isimleri muhakkak gözükmelidir.
 6. Katılması planlanan süre için konaklamaya ilişkin belge. Rezervasyon/Bilet gibi belgelerde yolcuların isimleri muhakkak gözükmelidir. Otelden e-mail olarak gönderilen rezervasyonlarda otel tarafından kaşe imzalı belge talep edilir. Kısa süreli konaklama göstermeniz halinde mutlaka dilekçe ile daha sonraki konaklama planınızı açıklamanız gerekmektedir. Eğer bir evde, aile yanında ya da arkadaşınızın evinde kalacaksanız, karşı taraftan davetiye (sitemizden temin edebileceğiniz aile arkadaş ziyareti davetiyesi), davet edenin kimlik fotokopisi, İtalyan değilse oturum kartı fotokopisi – vize fotokopisi – eğer orada çalışıyorsa çalıştığına dair belge – okula gidiyorsa öğrenci olduğuna dair belge, ve sizi davet ettiği ev ile ilgili kira kontratı ya da tapu sunulmalıdır.

Aşağıda belirtilen belgelerin ziyaretin amacına uygun olanlar ibraz edilecektir. Belgeler 2 nüsha olarak teslim edilmesi gerekmektedir (1 nüsha asıl, diğer 1 fotokopi olarak dikkate alınmasına)

a. Öğrenim amacıyla / Erasmus:

 • Ulusal mevzuata uygun davet mektubu, Kayıt belgesi
 • Türkiye’deki üniversiteden alınmış yazı (Başvuru sahibinin gidiş amacına ve Erasmus / Sokrates burslu olarak bir İtalyan Üniversitesi’nde eğitim göreceğine dair belgeler
 • Hibe yazısı (E-imzalı ya da Apostilli olarak sunulması gerekmektedir. Üniversiteden E-imzalı ve barkotlu olarak verilen hibe yazılarına apostil yaptırma zorunluluğu yoktur)
 • Transkript (Yabancı uyruklu öğrencilerin hangi ilde okuyorsa oradan alınmış Apostilli transkript ve hibe yazısı sunmaları gerekmektedir)
 • Learning agreement 3 taraftan imzalı ve kaşeli olmalıdır. Tüm imzaların ıslak imza olarak sunulması gerekmektedir. (Başvuru sahibinin imzası, Türkiye’de bulunan üniversitenin imzası, İtalya’da bulunan kurumun imzası). Eğer ıslak imzalı olarak temin edilemiyorsa renkli fotokopisinin sunulması gerekmektedir.

*Hibe alıyor olmanız sponsor sunmaktan muaf olmanızı sağlamaz. Sponsor sunmanız gerekmektedir. Lütfen sponsor evraklarına bakınız.

Eğer Tıp Öğrencisi iseniz; öğrencinin hiçbir tıbbi müdahalede bulunmayacağına dair İtalya’daki okul tarafından verilmiş ve okulun yasal temsilcisi tarafından imzalı belge. (NO TOUCH belgesi)

Başvuru sahibi öğretmen veya öğretim görevlisi ise: İşveren mektubu ve izin onayı, SGK işe giriş bildirgesi, barkodlu hizmet dökümü, son 3 aylık kaşe imzalı ya da barkodlu maaş bordroları, son 1 yıllık maaş hesap dökümüz (kaşe, imza, imza sirküleri ile bankadan alınmalıdır).

Başvuru sahibi öğrenci ise: Son 6 ayı aşmamış güncel tarihli Öğrenci Belgesi. Öğrenci Belgesi (Edevletten barkodlu talep edilmektedir). Yabancı uyruklular için transkriptleri Apostilli talep edilmektedir. Sponsor evrakları.

b. AB’nin eğitim, öğrenim veya araştırma programlarına katılım amacıyla:

 • Üniversite veya araştırma merkezi tarafından gönderilen davet mektubunun aslı.
 • Vize başvurusu yapanın, bir Avrupa Birliği Programı kapsamında desteklendiğini gösterir. Türkiye Ulusal Ajansı (AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi) veya TÜBİTAK tarafından verilmiş mektup. Islak imzalı olarak sunulmalıdır. Ayrıca derneğin kuruluş evrakları mutlaka eklenmelidir

c. Staj programına katılım amacıyla:

 • Ulusal mevzuata uygun davetiye ve/veya teminat (davetiye yollayan kişiye ait kimlik veya pasaport görütüsü talep edilmektedir)
 • Türkiye’deki üniversiteden alınmış yazı (Başvuru sahibinin gidiş amacına ve Erasmus / Sokrates burslu olarak bir İtalyan Üniversitesi’nde eğitim göreceğine dair belgeler hibe yazısı (Apostilli olarak sunulması gerekmektedir. Üniversiteden E-imzalı ve barkodlu olarak verilen hibe yazılarına apostil yaptırma zorunluluğu yoktur)
 • Transkript (Yabancı uyruklu öğrencilerin hangi ilde okuyorsa oradan alınmış Apostilli transkript sunmaları gerekmektedir)
 • Learning agreement 3 taraftan imzalı ve kaşeli olmalıdır. Tüm imzaların ıslak imza olarak sunulması gerekmektedir. (Başvuru sahibinin imzası, Türkiye’de bulunan üniversitenin imzası, İtalya’da bulunan kurumun imzası). Eğer ıslak imzalı olarak temin edilemiyorsa renkli fotokopisinin sunulması gerekmektedir.
 • Staj eğer İtalyan bir firmada yapılacak ise o firmadan davet mektubu (sitemizden temin edebileceğiniz ticari davetiye formatı), davet eden kişinin kimlik fotokopisi ve firmaya ait Visura Camerale sunması gerekmektedir.
 • Eğer bir dernek aracılığı ile gidiliyorsa, dernekten orjinal yazı ve o derneğin kuruluş evrakları gerekmektedir.

d. AFS programına katılım amacıyla:

Türkiyedeki AFS’den ve İtalya’daki AFS’den alınmış yazı.

Başvuru sahibi 16 yaşını doldurmadıysa muvafakatnamesinde İtalya’da yanında kalacağı ailenin isimleri ve adres bilgisi mutlaka belirtilmelidir. 16 yaşını dolduran başvuru sahipleri için bu durum zorunlu değildir. Eğer bir evde, aile yanında kalacaksanız, karşı taraftan davetiye (sitemizden temin etmeniz gereken aile arkadaş ziyareti davetiyesi, davet edenin kimlik fotokopisi, İtalyan değilse oturum kartı fotokopisi, vize fotokopisi, öğrenci olarak İtalya’da bulunuyorsa öğrenci belgesi, evinin kira kontratı ya da tapusu sunulmalıdır).

e. Üniversite başvurusu için:

Tüm AŞAĞIDAKİ belgelerin 1 orjinali ve 2 fotokopisi getirilmelidir.

-Universitaly portalından gelen üniversitenin onaylamış olduğu ön kayıt belgesi (2 fotokopi) (Summary olmamasına dikkat ediniz, ön kayıt oluşturduktan sonra size bir onay mail ı gelecek. Gelen onay mail ından sonra portaldan çıktı almalısınız ve gelen onay mail ı çıktısını da evraklarınıza eklemelisiniz.)

-İtalya’daki okuldan kabul belgesi, Eğitim kurumuna kayıt belgesi;

-Özel bir eğitim kurumu olması durumunda, ilgili kurumun resmi makamlar nezdinde akrediten olduğunu gösteren “akreditasyon belgesi”;

-Okul harçlarının ödenmiş olduğunu gösteren makbuzlar; Eğitim bursu alınması durumunda, bunu kanıtlayıcı belge

-Eğitim ile ilgili Italya’daki okuldan gönderilen tüm belgeler

-Okul Kabul belgesi

– Vergi Numarası

-Lise diplomasının orjinali kaymakamlık tarafından onaylanmalı ve üzerinde “Apostille” mührü olmalıdır. Diploma daha sonra Italyanca’ya tercüme edilmeli, tercüme noter tarafından tastik edilmeli ve sonrasında ise yeniden Kaymakamlık tarafından onaylanıp “Apostille” yapılmalıdır. Aslı gibidir belgesi üzerine yapılan apostiller Kabul edilmemektedir.

• Öğrencinin Türkiye’de üniversiteye giriş sınavı olan YKS’yi geçtiğine dair belgenin 2 fotokopisi. Öğrenci her iki sınavda da yani hem TYT hem AYT’de belirlenen minimum puanı almış olması gerekmektedir.

-6000 Euro bakiyeli hesap dökümü (kaşe, imzalı, imza sirküleri ile bankadan döküm olarak alınmalıdır)

f. Yüksek Lisans

Tüm AŞAĞIDAKİ belgelerin 1 orjinali ve 2 fotokopisi getirilmelidir.

-Universitaly portalından gelen üniversitenin onaylamış olduğu ön kayıt belgesi (Summary olmamasına dikkat ediniz, ön kayıt oluşturduktan sonra size bir onay mail ı gelecek. Gelen onay mail indan sonra portaldan çıktı almalısınız ve gelen onay mail ı çıktısını da evraklarınıza eklemelisiniz.)

-Okul Kabul belgesi

– Vergi Numarası

-Lise diploması fotokopisi

-Kaymakamlık tarafından onaylanmış ve üzerinde “Apostil”mührü olan üniversite diplomasının ve diploma supplement’in orjinali. Diploma Italyanca’ya tercüme edilmeli, tercüme noter tarafından tastik edilmeli ve sonrasında ise yeniden Kaymakamlık tarafından onaylanıp “Apostil”yapılmalıdır. Aslı gibidir belgesi üzerine yapılan apostiller Kabul edilmemektedir.

Diploma Supplement yoksa transcript sunmanız gerekmektedir. Diplomanız İngilizce ise çeviri yaptırmanıza gerek yoktur.

7. Seyahat amacını belirten dilekçe; (Dilekçede kiminle, nereye, hangi amaç ile gidiliyor, masraflar kim tarafından karşılanıyor gibi, özel durum istekleri içeren dilekçe). Üniversite ve yüksek lisans başvurularında lise – üniversite
– yüksek lisans eğitimi süresince ara verilmişse neden ara verildiği dilekçe ile anlatılmalıdır. Dilekçe İngilizce yazılmalıdır. 

8. Sponsor evrakları: Sponsor dilekçesi, sponsora ait yeni kimlik veya pasaport veya ehliyet fotokopisi yok ise noterden imza beyannamesi talep edilmektedir. Öğrenciye eğitim süresince sponsor olacak ebevynlerin meslek durumuna ilişkin evraklar. (Lütfen aşağıdaki başlıklara bakarak kendinize uygun sponsor evraklarını ekleyiniz). Eğer sponsor eş, anne ya da baba dışında bir kimse olacaksa (kardeş, ikinci derece akraba), bu kişinin noterden tüm masrafları karşılayacağına dair “Taahhütname” vermesi gerekmektedir.

Başvuru sahibi çalışmıyorsa, sponsoru aşağıdaki maddelerden kendine uygun olan kısımdaki
belgeleri sunmalıdır.

Çalışanlar için evraklar; Antetli kağıda işveren yazısı veya izin onayı (iş yeri merkezi Konsolosluğun hukuki çalışma bölgesi dışında bir yere bağlı ise, işveren yazısında Konsolosluğun hukuki çalışma bölgesindeki şube ve o kişinin orada çalışıyor olduğu belirtilmelidir), şirketin imza sirküleri, 6 ayı aşmamış güncel faaliyet belgesi, sicil gazetesi kopyası, güncel vergi levhası, barkodlu işe giriş bildirgesi, 4A/4B/4C detaylı ve barkodlu hizmet dökümü (SGK), son 3 aylık maaş bordrosu (kaşeli imzalı) Maaş bankaya yatıyor ise son 1 yıla ait banka hesap dökümü (kaşeli, imzalı, imza sirküleri dahil). Eğer maaş elden alınıyor ise çalıştığı firma tarafından kaşeli imzalı olarak maaşını düzenli olarak elden aldığını belirten bir yazı alması gerekmektedir.

İşverenler için gerekli belgeler: İşyerinin antetli veya kaşeli kağıdına yazılmış dilekçe, imza sirküleri, bağlı bulunduğu odadan son 6 ay içerisinde alınmış oda kayıt belgesi ve faaliyet belgesi, sicil gazetesi kopyası (kurucu ismi gözükmeli), güncel vergi levhası, detaylı ve barkodlu hizmet dökümü (SGK) – e devletten temin edilebilir. İşveren emekli ise emekliler için gerekli belgeler kısmındaki belgeleri de ayrıca sunmalıdır.

Emekliler için gerekli belgeler: 4A-4B-4C detaylı ve barkodlu hizmet dökümü (SGK)- (edevletten alınabilir). Emekli maaşını gösterir son 1 yıla ait banka hesap dökümü (kaşeli, imzalı, imza sirküleri dahil). Ölüm aylığı alınıyor ise barkotlu hizmet dökümü sunulması ve maaşın yattığı banka dökümünün 1 yıllık olarak bankadan kaşe imzalı temin edilmesi gerekmektedir. SGK hizmet dökümünün olmaması durumunda (sandık emeklisi) bağlı olunan Emekli Sandığından orjinal, kaşe imzalı belge gerekmektedir.

9. Ebeveynlerin/Sponsorun maddi durumuna ilişkin varsa ek evraklar (tapu, ruhsat, altın hesabı vb…)

10. Erasmus öğrencileri için: Öğrenciye ait banka hesap dökümü euro hesabı, bakiyeli sunulmalıdır. Hesaplama şu şekilde yapılmalıdır: Kalacağı gün X 28 Euro – HIBE =? Kaşeli, imzalı, imza sirküleri dahil, bankadan döküm olarak sunulmalıdır. TL karşılığı da yatırılabilir fakat öğrenci mutlaka bakiyesiz bile olsa bir Euro hesabı dökümü sunmalıdır.

Üniversite ve Yüksek Lisans öğrencileri 6000 € bakiyeli banka hesap dökümü (kaşe imza ve imza
sirküleri ile sunmalıdır)

11. Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği. Nüfus kayıt örneği açıklamalı olması gerekmektedir. (Anne, baba, eş, çocuk gibi kişilerin görüntülenmesi). Tarihçeli yerleşim yeri belgesi (e-devlet üzerinden temin edebilirsiniz).

12. Nüfus Cüzdanı fotokopisi. Yabancı uyruklular için TC makamları tarafından verilmiş oturma izninin fotokopisi. Oturum uzatmaya başvurulmuşsa uzatma belgesi sunulmalıdır.

13. Geçerli (son 10 yıl içerisinde alınmış, en az karşılıklı 2 sayfası boş, talep edilen vize süresinin bitiminden itibaren en az 90 gün geçerli olan) pasaportun ilk sayfası dahil işlenmiş tüm sayfalarının fotokopileri. (Eski pasaportunuz mevcut ise; ilk sayfası, son 3 yıla ait Schengen Vizelerinin ve giriş-çıkış kaşelerinin fotokopileri)

14. Birlikte seyahat edilen kişiler varsa, geçerli vizelerinin görüntüleri başvuru esnasında sunulmalıdır.

Reşit olmayan başvuru sahipleri :18 yaş altı her başvuru sahibi, her iki ebeveyninden de mutlaka noter onaylı muvafakatname almalıdır. Orijinali katlanıp pasaportun içine iliştirilecek, fotokopisi sunulan belgelerin arasında olacak. Çocuk ebeveynleri ile seyahat edecek olsa bile muvafakantame sunmak zorunludur. Ek olarak çocuğa refakat edecek kişi anne ya da baba dışında bir kişi ise, muvafakatnamede çocuğun tüm hukuki ve cezai sorumluluğunu üstlenen kişinin tam adı ve soyadı, çocuğa yakınlık derecesi ve birlikte kalacakları adres
belirtilmelidir.

**Önemli: Muvafakatnameye ek olarak, Çocuğa anne ya da babadan bir kişi eşlik edecekse, İtalya’ya gitmeyen ebeveyn, imzalı olarak çocuğun diğer ebeveynle birlikte gittiğinin bilgisi dahilinde olduğunu belirten dilekçe yazılmalıdır. Anne-baba dışında biriyle gidiyorsa, her iki ebeveynden de dilekçe gereklidir. Anne-baba dışında biriyle gidiyorsa, her iki ebeveynden de çocuklarının birlikte gideceği kişinin ismini belirten dilekçe gereklidir.

BRS Vize ile İtalya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Almanın Kolay Yolu

İtalya Vize Danışmanlık İzmir

 1. İtalya’dan gerekli evraklar elinize ulaştıktan sonra bizimle iletişime geçiyorsunuz.
 2. Durumunuza en uygun ve en güncel İtalya ulusal eğitim vizesi için gerekli evrakları tarafınıza gönderiyoruz.
 3. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra kontrolleri yapıyoruz. Hatalı ya da eksik evrak var ise düzeltilmesini sağlıyoruz.
 4. Size ve bize en uygun günü kararlaştıralım ve vize başvurusu için randevunuzu alıyoruz.
 5. E-devletten alınacak evrakları alıyoruz, formları ve dilekçelerinizi biz hazırlıyoruz.
 6. Vize başvuru günü İtalya ulusal eğitim vizesi (D-Tipi vize) başvurunuzu birlikte gerçekleştiriyoruz.
 7. Vize başvurusu sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu biz teslim alıyoruz ve sizlere iletiyoruz.

İtalya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Ücreti Ne Kadar?

İtalya Ulusal Eğitim Vizesi Ücreti Ne Kadar?

İtalya eğitim, öğrenci ve erasmus vizesi ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Diğer İtalya vize kategorileri hakkında detaylı bilgi için >> https://brsvize.com/category/italya-vizesi/

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button