Bilgi Bankasıİngiltere Vizesi

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere Vizesi için Online Form Nasıl Doldurulur?

İngiltere vize başvuru formu online sistem üzerinden doldurulur.

İngiltere Online Vize Başvuru Formu Doldururken Dikkat Edilmesi Gereken Konular ve Püf Noktalar

 1. İngiltere vize başvuru formu Türkçe mi İngilizce mi doldurulmalı? Türkçe doldurulabildiği de söyleniyor. Bununla birlikte biz hiç Türkçe doldurmadık. Kesinlikle İngilizce doldurulmasını öneriyoruz. (Not: Adres ve özel isimler Türkçe yazılmalı, örn: Ev adresinizi yazarken caddesi kullanın, street değil.).
 2. Ev adresinizde kaç yıldır yaşadığınız sorusuna cevap verirken resmi evraklarda (tarihçeli yerleşim yeri) görünen tarihlere göre cevap vermelisiniz. Aynı zamanda ev kime ait kısmı da yine resmiyette görünen şekilde yazılmalı.
 3. İşe başlama tarihinizi ve iş yerindeki görevinizi yazarken yazarken; SGK işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü ya da iş verenseniz vergi levhanız vb resmi evrakta yazan tarihleri baz alarak yazmalısınız.
 4. Çalıştığınız işteki geliriniz yazılırken, bordro ve banka hesabınızda görünen değerler ile uyuşur şekilde yazmalısınız. Resmiyette ve evrakta görünen dışında yüksek bir gelir yazarsanız sırf bu yüzden sonuç ret olabilir.
 5. Diğer gelirleriniz kısmına çalıştığınız iş dışından gelir elde ediyorsanız bu tutar yazılmalı. Örn: bir firmada çalışıyorsunuz ve maaşınız var bunun dışında da kira gelirleri alıyorsunuz. Kira gelirleriniz buraya yazılmalı. Tabiki bu da banka hesaplarınızda ve resmi belgede görünür olmalı.
 6. Birikimler kısmına banka hesabınızda görünen tutar yazılmalı. Yine burada da evrak ile kanıtlanamayan miktarlar kesinlikle yazılmamalı.
 7. İngiltere’de harcamanız gereken tutar yazarken uçak bileti, konaklama ve oradayken harcayacağınız tutarı toplayıp, hesaplayarak yazın. Bu konuya çok dikkat edin, yersiz az ya da fazla yazmadığınızdan emin olun. Aynı zamanda banka hesaplarınız ile bu maliyeti karşılayabileceğiniz net görünmeli.
 8. Aylık ne kadar harcadığınızı da gerçekçi yazmalısınız. Banka hesapları ve mevcut durumunuz ile alakalı tutar yazılması. Çok az yazarsanız inandırıcı olmayabilir, çok fazla yazarsanız seyahat etmek için gerekli tutarı nasıl biriktirdiğiniz açıklayamaya bilirsiniz. Bu sebepten ince çizgiyi iyi ayarlamak gerekiyor.
 9. Seyahat masrafları kim tarafından karşılanacak kısmına eğer bir işte çalışıyorsanız kendiniz olmalısınız. Ticari bir faaliyet için seyahat edecekseniz çalıştığınız şirket olmalı. Eğer öğrenci ve çalışmıyorsanız birinci derece akraba olan anne ya da baba yazılmalıdır.
 10. Seyahat tarihleri yazılırken gereksiz bir şekilde çok uzun tarih aralığı yazılmamalı. Seyahatinizin amacına uygun gerçekçi bir zaman aralığı belirlenmeli.
 11. Seyahat amacı işaretlenirken evraklar ile kanıtlanır durumlar göz önünde bulundurularak işaretlenmeli. Örn: ticari davetiye ve business, ya da yakınınız davetiye gönderdi tourism kısmı denilip arkasından visiting family ya da friend işaretlenebilir. Herhangi bir davetiye yoksa turistik diyip devam edebilirsiniz.
 12. Açıklamalar bölümlerinde kısa ve öz olarak İngilizce olarak açıklanmalı. Buraya yapacağınız açıklamalar değerlendirmeyi yapan kişinin niyetinizi daha net anlamasını sağlar. Olumlu sonuç almanıza ciddi katkı sağlar.
 13. Vize süresi talep edilme kısmında 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl gibi seçenekler mevcut. Burada seçim yaparken hiç seyahat yapmadıysanız 6 ay ile başlamanızı, daha önce seyahat ettiyseniz de sırası ile süreyi arttırmanızı tavsiye ederim. İlk seferden 10 sene de talepte bulunabilirsiniz ancak kesinlikle önermem.
 14. Son 10 sene içerisinde ret aldınız mı sorusunu yanıtlarken, eğer ret aldıysanız muhakkak yazın. Çünkü siz yazmasanız da konsolosluk bunu zaten görecektir. Dürüst olmak her zaman iyidir.
 15. Sonuç olarak; finansal kısımlar, açıklamalar ve diğer tüm bilgileri evraklarda görünen bilgiler ile doldurmanız gereklidir. Bunlara dikkat etmezseniz konsolosluk sonucu olumsuz olarak değerlendirir. Yanlışlıkla böyle yazmıştır diye düşünüp göz yummazlar. Ayrıca, konsolosluğu kesinlikle kandırmaya çalışmayın, emin olun bu konuda çok iyiler ve tecrübeliler.
İngiltere vizesi hakkında merak ettiğiniz diğer soruların yanıtlarına https://brsvize.com/ingiltere-vizesi/ sayfamız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button