Fransa VizesiBilgi Bankası

Fransa Aile Birleşimi Vizesi

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Hakkında Her Şey

Fransa aile birleşimi vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu sayfamız içerisinde Fransa aile birleşimi vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İzmir ve çevre illerinde yaşayan misafirlerimiz, Fransa aile birleşimi vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Fransa Aile Birleşimi Vize Başvurusu Hakkında Ücretsiz Ön Danışmanlık Almak için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Fransa aile birleşimi vizesi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Birinci derece (Eş, çocuk, anne ya da baba) aile bireyin Fransa’da yaşıyorsa ve kendisinin Fransa oturum hakkı ya da vatandaşlığı bulunuyorsa, siz de bu sayede Fransa’da yaşama hakkı alabilirsiniz.

Fransa aile birleşimi vizesi ulusal vize (D tipi vize) kapsamındadır. Yani, Fransa aile birleşimi vizesi ile 90 günden daha uzun süre Fransa’da kalabilir ve orada yaşayabilirsiniz.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

 • İlk olarak aşağıda listelemiş olduğumuz evrakları hazırlamalısınız.
 • Daha sonra Fransa konsolosluğu resmi sitesi üzerinden online formu doldurmalısınız
 • Formu doldurduktan sonra ilgili başvuru merkezinden randevunuzu almanız gerekmektedir
 • Randevu günü başvuruda bizzat bulunarak biyometri işlemini tamamlamalı ve başvuru dosyanızı teslim etmelisiniz
 • Başvuru sonrası size verilen takip fişi ile başvurunuzu takip edip, işlem tamamlandığında başvuru yaptığınız yerden pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.
 • Vizeniz onaylandıktan sonra 3 ay içerisinde Fransa’ya giderek Fransa’daki göç ofisine kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Başvurusu Nereden Yapılır?

Fransa vize başvurusu Covid-19 pandemi öncesi sadece Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği üzerinden yapılıyordu. Pandemi döneminde alınan karar ile birlikte başvuru merkezleri üzerinden başvuru kabul edilmektedir.

Resmi ikamet adresleri aşağıdaki şehirlerde olan başvuru sahipleri için İzmir ve İstanbul’daki vize başvuru merkezi üzerinden Fransa aile birleşimi vize başvurusu yapılabilmektedir.

Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak.

Yukarıdaki şehirler dışında ikamet eden başvuru sahipleri, Fransa aile birleşimi vize başvurusunu Ankara’dan gerçekleştirmek zorundadır.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Her bir başvuru kendi durumuna göre değerlendirilir ve bu nedenle uzun vadeli (Ulusal – D Tipi) vizeler için özel bir işlem süresi yoktur.

Konsolosluğun yoğunluğuna göre Fransa aile birleşimi vize başvurusu sonuçlanma süresi 1 ay ile 3 ay arasında değişir. Konsolosluğun ek evrak talep etmesi ya da beklenmedik gecikmeler sebebiyle bu süre daha da uzayabilmektedir.

Bu duruma istinaden BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Fransa aile birleşimi vizesi başvurusunun planlanan seyahate en az 3 ay kala gerçekleştirilmesini tavsiye ediyoruz.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi için Gerekli Evraklar

Fransa’daki Eş Fransız Vatandaşı ise;

 • Eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış Fransa Ulusal Vize Başvuru Formu.
 • İki adet 35x45mm boyutunda biyometrik fotoğraf
 • Son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 boş sayfası olan ve planlanan seyahatten itibaren en az 3 ay geçerli pasaportun orijinali.
 • Sadece üst bölümü doldurulmuş OFII Formu.
 • Kimlik Fotokopisi (Yabancı ülke vatandaşları için Türkiye oturum kartı fotokopisi).
 • Son iki aya ait, Fransız evlilik akdinin tamamını içeren aslı gibi sureti Veya yabancı evlilik akdinin son üç aya ait transkriptinin aslı gibi sureti Aile cüzdanı Nikahın üç aydan eskiye dayanması halinde : Türk vatandaşı eşin, son bir aya ait ahvali şahsiye aile kayıt örneği.
 • CNIS veya Fransız vatandaşlığı sertifikası veya doğum belgesinin tamamının sureti veya Fransız eşin Fransız vatandaşlığına geçiş belgesinin aslının sureti

Fransa’daki Eş Fransa Oturum Sahibi Olan Yabancı Ülke Vatandaşı ise;

 • Son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 boş sayfası olan ve planlanan seyahatten itibaren en az 3 ay geçerli pasaportun orijinali.
 • İki adet 35x45mm boyutunda biyometrik fotoğraf
 • Kimlik Fotokopisi (Yabancı ülke vatandaşları için Türkiye oturum kartı fotokopisi).
 • Sadece üst bölümü doldurulmuş OFII Formu.
 • Fransa’da ikamet eden lehtara ait detaylı ahvali şahsiye aile kayıt örneği
 • Talep eden kişiye ait detaylı ahvali şahsiye aile kayıt örneği
 • Evlilik akdinin tamamı (mernis) (noter tasdikli tercümesi)
 • Boşanma durumunda : boşanmaya dair mahkeme kararı
 • Reşit olmayan çocuklar için : çocukların doğum belgelerinin tamamı (mernis) (noter tasdikli tercümesi)
 • Ebeveynlerin boşanması durumunda : reşit olmayan çocuklar için Türkiye’de kalan velinin vekaletnamesi (noter tasdikli tercümesi)

Fransa Aile Birleşimi Vize Başvurusu için Dil Şartı Aranıyor Mu?

Türkiye’den yaptığınız Fransa aile birleşimi vize başvurusu için dil zorunluluğu yoktur.

Bununla birlikte, konsolosluğun sizden ek evraklar ve dil yeterliliği talep etme hakkı mevcuttur.

BRS Vize ile Fransa Aile Birleşimi Vizesi Almanın Kolay Yolu

Fransa Vize Danışmanlık Merkezi İzmir

Fransa aile birleşimi vize başvurusunun her adımında sizlere destek oluyoruz. Pasaportunuzu tekrar teslim alana kadar takibini yapıyor, konsolosluğun ek evrak talep etmesi halinde evrak temininin olabildiğince hızlı olmasını sağlayarak işlemin kısa sürede ve olumlu sonuçlanması için sizlere destek veriyoruz.

 1. Durumunuza en uygun ve en güncel Fransa aile birleşimi vizesi için gerekli evrakları tarafınıza gönderiyoruz.
 2. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra kontrolleri yapıyoruz. Hatalı ya da eksik evrak var ise düzeltilmesini sağlıyoruz.
 3. Randevunuzu alıyoruz.
 4. E-devletten alınacak evrakları alıyoruz, formları ve dilekçelerinizi biz hazırlıyoruz.
 5. Çeviri gerektiren evrakların belirlenmesi ve gerekli çevirilerin yapılması konusunda yardımcı oluyoruz.
 6. Vize başvuru günü Fransa aile birleşimi vizesi başvurunuza birlikte gidiyoruz.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Ücreti Ne Kadar?

 • Konsolosluk Ücreti; 99 € (Eş Fransız vatandaşı ise ücretsiz).
 • Başvuru Merkezi Ücreti; 26 €.
 • Bizim ile çalışmanız halinde BRS Global Vize Danışmanlık hizmet bedeli; 60 €.
 • Seyahat sağlık sigortası zorunlu değildir. Talep edilmesi durumunda harici fiyat bilgisi verilecektir.
 • Çeviri gerekmesi durumunda evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra anlaşmalı olduğumuz tercümanlardan fiyat teklifi alınıp tarafınıza bilgi sağlanacaktır.

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

21 Yorum

 1. Merhaba. Ben yakın bir zamanda fransız kız arkadaşım ile istanbulda evleneceğim. Belgelerimi sizin yardımınız ile ilerleyen zamanda tamamlamayı düşünüyorum.
  Evlendikten sonra fransaya aile birleşimi vizesi alırken benden herhangi bir banka dökümü isteniyor mu? Yada banka ile borç durumu var ise bu vizede sorun olur mu?
  Teşekkür ederim. Cevabınızı bekliyorum.

  1. Merhaba hayırlısı olsun. Hesap dökümü başvuru dosyasına dahil ediyoruz. Alacağınız hesap döküm özetinde borcun nasıl göründüğü önem taşıyor bu sebeple görmeden net bir şey söylemek olası değil. Daha detaylı bilgi için 0554 141 44 78 numaralı şirket hattımızdan veya info@brsvize.com eposta yolu ile bize ulaşabilirsiniz. Rica eder biz teşekkür ederiz.

 2. Merhaba benim 12 senedir Fransa’da oturma iznim var ailemle yaşıyorum ve daha önce burda hiç çalışmadım. İzmir’den eşimi buraya getirmek istiyorum bazıları çok zor diyo çalışman lazım diyor acaba öyle bişey var mı illa çalışmam mi gerek bilgi verirseniz sevinirim

  1. Merhaba,

   Kesin olmaz diyemem ama tabi bu durumda biraz zor olacak. Bunun sebebi de, eşiniz oraya geldikten sonra çalışamayacak çünkü çalışma izni olmamış olacak ve garantörü siz olacaksınız. Siz de çalışmıyor olduğunuzdan eşinize bakacak maddi gücünüz bulunmuyor ve kendinize ait kiralık ya da sahip olduğunuz bir konaklama yeri de olmamasından dolayı konsolosluğun eşinizin Fransa’ya gelmesine izin vermemesi muhtemel. Umarım mantığını da anlatabilmişimdir. İyi günler dilerim.

 3. Merhaba eşim fransada yaşıyor her ikimizin de 2ci evliliği 2 senedir evliyiz. Benim ilk eşimden 2 çocuğum var. Resmi bir evlilik değildi fakat tanıma işlemi ile baba soy ismi yazmakta. Türkiye kanunlarına göre velayet hakkı annede velayet hakkı annede olan çocuğun seyahat etmesi babanın muafakatına bağlı değildir dedi avukatım vize basrusunda bir problemle karşılaşır mıyım cevaplarsanız sevinirim saygılar .

  1. MErhaba,

   Eğer baba yaşıyorsa ve hala resmi açıdan çocuğun babası olarak görünüyorsa babadan muvafakatname almadan çocuğu yurt dışına çıkarmanız çok mümkün değil. Sadece ender durumlarda özel mahkeme kararı çıkararak çocuk yurt dışına çıkarılabilir. Daha net bilgi için konsolosluk ve avukatınız ile görüşmenizi tavsiye ederim.

   1. Cevapladiginiz için çok teşekkür ederim öncelikle . Fransa konsolosluğuna bu şekilde sorunumu belirttim mail olarak bana cevap olarak evraklarımizi inceliyeceklerini ve mevcut evraklarla ve kendileri ile mail çıktısını dosya içerinde dahil etmemi söylediler.

   2. Avukatimla görüstum ana yasının 337. Maddesine göre velayet hakkı annede olan çocuk yurt dışına çıkışı babanın muafakatıne bağlı değildir. Emsal kararlar mevcuttur.Cocuk ortak velayet ise baba izni alinmaktaymis bende araştırmalarım ve avukatımdan öğrendim. Pasaport ortak velayette ise çocuk psaport çıkarma işlemi için dahi baba muafakatıni istiyorlar. Lakin anne çocuğun tek olarak sahipse pasaport cikarmasinda da hiçbir engel yoktur. Kendi deneyimlerimden yazıyorum teşekkür ederim.

 4. Merhaba 29.02.2021 firansada yaşayan eşim benim için firansada baş vuruda bulundu 6 ay oldu henüz ev kontrolüne gelmediler tahmini bekleme sürecimiz ne kadar olur

  1. Merhaba, bu konuda bizim bilgi vermemiz pek mümkün değil. Bilgiyi Fransa’daki ilgili kurumlardan almalıdır. İyi günler dilerim.

 5. Merhaba eşim Fransız vatandaşı benim ve eşimin 2. 2liliklerimiz benim ilk eşimden çocuklarım var. tüm evraklarimiz çocuklarımın velayet hakkı dilekçelerinin vs hepsi tamam. Vfs globalden randevu aldım aldığım tarihte tüm evraklarimla gittiğimde bana şunu söylediler siz sahsiniz adına vize başvurusu yapabilirsiz fakat çocuklarınızı 15 ay sonra aldira bilirsiniz . Çocuklarım 18 yaşından küçük ve okul çağında her çocuğun annesine ihtiyacı vardır küçük çocukları sizemi emanet ediyoruz peki dediğimde suratıma baktı 3 tane çocuğu kime 15 ay emanet edebiliriz böyle bir sacmalik olabilirmi siz önce gidiceksiniz yani şart su ya Fransa ve eşin yada çocukların. Bir anne çocuklarını bırakıp gidebilirmi bu nasıl bir seçenek bile olamaz. Çocuklar annesiz ne yapar bu akla aykırı 15 ay birakicaksin sonra gelicekler dedi pişkin pişkin. Biz Türkiye olarak Fransızlara çocuğunuzu bırakın 15 ay sonra mi alabilirsiniz diyoruz 🤔

 6. Merhaba benim bir sorum olacak benim eşim ve 2 çocuğum fransada aile birlesimi yaptık tüm süreçlerden geçtik vizeyi bekliyorum benim 9 yıl önce olan talihsiz bir olayım karşıma çıktı yaralama olayım olmuştu haksız tahrik altında işlediğim bir olay bundan dolayı red verirlermi tesekkurler

  1. Merhaba, bu karar tamamen konsolosluğun insiyatifinde olan bir konu. Red verir ya da vermez gibi bir cevap maalesef diyemeyiz.

 7. Merhabalar,eşim yurt dışında işçi çalışıyor evleneli biz 3 sene oldu. İstek isteyeli tam 1 sene oldu.memurun eve gelip bakması ise 3 ay oldu.ne zaman sonuç gekir sizce daha çok uzar mi?lutfen bir bilgi verirmisiniz.?şimdiden teşekkürler

  1. Merhaba, bu tamamen Fransa’daki otoriteler ile alakalı bir durum. Bu sebepten ötürü bizim bu konuda maalesef bilgimiz yok.

 8. Merhaba ben fransaya geri donus vizesine basvurdum oturum hakli gostermitorsun cevabını aldim itiraz mektubunu fransjz avukata yazdirsam alirmiyim vize suan turkiyedeyim

  1. Merhaba, bunun kararını konsolosluk verecektir, kesin olarak alırsınız alamazsınız şeklinde bir yorumda maalesef bulunamam.

 9. Merhabalar kız arkadaşım 2 yıldır Fransa’da yaşıyor öğrenci olarak, Türkiye’de evlendikten sonra bu vizeden faydalanma imkanımız var mı acaba?

 10. Mrb. Nişanlım fransada. Oturum izni alabilmek için, türkiyeden vize alıp fransaya turist olarak gidip orda evlenmek istiyoruz. Orda nikahlanabilirmiyiz. Turist olarak gittiğimde problem olurmu. Ya da nasıl bir yol izlememiz lazım. Teşekkür ederim

 11. Mrb. Nişanlım fransada yaşıyor. Oturum alabilmek için, fransada evlenmek istiyoruz. Turist olarak gitsem orada evlenebilirmiyiz?. Ya da nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button