fbpx
Fransa VizesiBilgi Bankası

Fransa Aile Birleşimi Vizesi

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Hakkında Her Şey

Fransa aile birleşimi vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu sayfamız içerisinde Fransa aile birleşimi vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İzmir ve çevre illerinde yaşayan misafirlerimiz, Fransa aile birleşimi vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Fransa Aile Birleşimi Vize Başvurusu Hakkında Ücretsiz Ön Danışmanlık Almak için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Fransa aile birleşimi vizesi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Birinci derece (Eş, çocuk, anne ya da baba) aile bireyin Fransa’da yaşıyorsa ve kendisinin Fransa oturum hakkı ya da vatandaşlığı bulunuyorsa, siz de bu sayede Fransa’da yaşama hakkı alabilirsiniz.

Fransa aile birleşimi vizesi ulusal vize (D tipi vize) kapsamındadır. Yani, Fransa aile birleşimi vizesi ile 90 günden daha uzun süre Fransa’da kalabilir ve orada yaşayabilirsiniz.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

 • İlk olarak aşağıda listelemiş olduğumuz evrakları hazırlamalısınız.
 • Daha sonra Fransa konsolosluğu resmi sitesi üzerinden online formu doldurmalısınız
 • Formu doldurduktan sonra ilgili başvuru merkezinden randevunuzu almanız gerekmektedir
 • Randevu günü başvuruda bizzat bulunarak biyometri işlemini tamamlamalı ve başvuru dosyanızı teslim etmelisiniz
 • Başvuru sonrası size verilen takip fişi ile başvurunuzu takip edip, işlem tamamlandığında başvuru yaptığınız yerden pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.
 • Vizeniz onaylandıktan sonra 3 ay içerisinde Fransa’ya giderek Fransa’daki göç ofisine kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Başvurusu Nereden Yapılır?

Fransa vize başvurusu Covid-19 pandemi öncesi sadece Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği üzerinden yapılıyordu. Pandemi döneminde alınan karar ile birlikte başvuru merkezleri üzerinden başvuru kabul edilmektedir.

Resmi ikamet adresleri aşağıdaki şehirlerde olan başvuru sahipleri için İzmir ve İstanbul’daki vize başvuru merkezi üzerinden Fransa aile birleşimi vize başvurusu yapılabilmektedir.

Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak.

Yukarıdaki şehirler dışında ikamet eden başvuru sahipleri, Fransa aile birleşimi vize başvurusunu Ankara’dan gerçekleştirmek zorundadır.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Her bir başvuru kendi durumuna göre değerlendirilir ve bu nedenle uzun vadeli (Ulusal – D Tipi) vizeler için özel bir işlem süresi yoktur.

Konsolosluğun yoğunluğuna göre Fransa aile birleşimi vize başvurusu sonuçlanma süresi 1 ay ile 3 ay arasında değişir. Konsolosluğun ek evrak talep etmesi ya da beklenmedik gecikmeler sebebiyle bu süre daha da uzayabilmektedir.

Bu duruma istinaden BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Fransa aile birleşimi vizesi başvurusunun planlanan seyahate en az 3 ay kala gerçekleştirilmesini tavsiye ediyoruz.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi için Gerekli Evraklar

Fransa’daki Eş Fransız Vatandaşı ise;

 • Eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış Fransa Ulusal Vize Başvuru Formu.
 • İki adet 35x45mm boyutunda biyometrik fotoğraf
 • Son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 boş sayfası olan ve planlanan seyahatten itibaren en az 3 ay geçerli pasaportun orijinali.
 • Sadece üst bölümü doldurulmuş OFII Formu.
 • Kimlik Fotokopisi (Yabancı ülke vatandaşları için Türkiye oturum kartı fotokopisi).
 • Son iki aya ait, Fransız evlilik akdinin tamamını içeren aslı gibi sureti Veya yabancı evlilik akdinin son üç aya ait transkriptinin aslı gibi sureti Aile cüzdanı Nikahın üç aydan eskiye dayanması halinde : Türk vatandaşı eşin, son bir aya ait ahvali şahsiye aile kayıt örneği.
 • CNIS veya Fransız vatandaşlığı sertifikası veya doğum belgesinin tamamının sureti veya Fransız eşin Fransız vatandaşlığına geçiş belgesinin aslının sureti

Fransa’daki Eş Fransa Oturum Sahibi Olan Yabancı Ülke Vatandaşı ise;

 • Son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 boş sayfası olan ve planlanan seyahatten itibaren en az 3 ay geçerli pasaportun orijinali.
 • İki adet 35x45mm boyutunda biyometrik fotoğraf
 • Kimlik Fotokopisi (Yabancı ülke vatandaşları için Türkiye oturum kartı fotokopisi).
 • Sadece üst bölümü doldurulmuş OFII Formu.
 • Fransa’da ikamet eden lehtara ait detaylı ahvali şahsiye aile kayıt örneği
 • Talep eden kişiye ait detaylı ahvali şahsiye aile kayıt örneği
 • Evlilik akdinin tamamı (mernis) (noter tasdikli tercümesi)
 • Boşanma durumunda : boşanmaya dair mahkeme kararı
 • Reşit olmayan çocuklar için : çocukların doğum belgelerinin tamamı (mernis) (noter tasdikli tercümesi)
 • Ebeveynlerin boşanması durumunda : reşit olmayan çocuklar için Türkiye’de kalan velinin vekaletnamesi (noter tasdikli tercümesi)

Fransa Aile Birleşimi Vize Başvurusu için Dil Şartı Aranıyor Mu?

Türkiye’den yaptığınız Fransa aile birleşimi vize başvurusu için dil zorunluluğu yoktur.

Bununla birlikte, konsolosluğun sizden ek evraklar ve dil yeterliliği talep etme hakkı mevcuttur.

BRS Vize ile Fransa Aile Birleşimi Vizesi Almanın Kolay Yolu

Fransa Vize Danışmanlık Merkezi İzmir

Fransa aile birleşimi vize başvurusunun her adımında sizlere destek oluyoruz. Pasaportunuzu tekrar teslim alana kadar takibini yapıyor, konsolosluğun ek evrak talep etmesi halinde evrak temininin olabildiğince hızlı olmasını sağlayarak işlemin kısa sürede ve olumlu sonuçlanması için sizlere destek veriyoruz.

 1. Durumunuza en uygun ve en güncel Fransa aile birleşimi vizesi için gerekli evrakları tarafınıza gönderiyoruz.
 2. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra kontrolleri yapıyoruz. Hatalı ya da eksik evrak var ise düzeltilmesini sağlıyoruz.
 3. Randevunuzu alıyoruz.
 4. E-devletten alınacak evrakları alıyoruz, formları ve dilekçelerinizi biz hazırlıyoruz.
 5. Çeviri gerektiren evrakların belirlenmesi ve gerekli çevirilerin yapılması konusunda yardımcı oluyoruz.
 6. Vize başvuru günü Fransa aile birleşimi vizesi başvurunuza birlikte gidiyoruz.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Ücreti Ne Kadar?

 • Konsolosluk Ücreti; 99 € (Eş Fransız vatandaşı ise ücretsiz).
 • Başvuru Merkezi Ücreti; 26 €.
 • Bizim ile çalışmanız halinde BRS Global Vize Danışmanlık hizmet bedeli; 60 €.
 • Seyahat sağlık sigortası zorunlu değildir. Talep edilmesi durumunda harici fiyat bilgisi verilecektir.
 • Çeviri gerekmesi durumunda evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra anlaşmalı olduğumuz tercümanlardan fiyat teklifi alınıp tarafınıza bilgi sağlanacaktır.

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

4 Yorum

 1. Merhaba. Ben yakın bir zamanda fransız kız arkadaşım ile istanbulda evleneceğim. Belgelerimi sizin yardımınız ile ilerleyen zamanda tamamlamayı düşünüyorum.
  Evlendikten sonra fransaya aile birleşimi vizesi alırken benden herhangi bir banka dökümü isteniyor mu? Yada banka ile borç durumu var ise bu vizede sorun olur mu?
  Teşekkür ederim. Cevabınızı bekliyorum.

  1. Merhaba hayırlısı olsun. Hesap dökümü başvuru dosyasına dahil ediyoruz. Alacağınız hesap döküm özetinde borcun nasıl göründüğü önem taşıyor bu sebeple görmeden net bir şey söylemek olası değil. Daha detaylı bilgi için 0554 141 44 78 numaralı şirket hattımızdan veya info@brsvize.com eposta yolu ile bize ulaşabilirsiniz. Rica eder biz teşekkür ederiz.

 2. Merhaba benim 12 senedir Fransa’da oturma iznim var ailemle yaşıyorum ve daha önce burda hiç çalışmadım. İzmir’den eşimi buraya getirmek istiyorum bazıları çok zor diyo çalışman lazım diyor acaba öyle bişey var mı illa çalışmam mi gerek bilgi verirseniz sevinirim

  1. Merhaba,

   Kesin olmaz diyemem ama tabi bu durumda biraz zor olacak. Bunun sebebi de, eşiniz oraya geldikten sonra çalışamayacak çünkü çalışma izni olmamış olacak ve garantörü siz olacaksınız. Siz de çalışmıyor olduğunuzdan eşinize bakacak maddi gücünüz bulunmuyor ve kendinize ait kiralık ya da sahip olduğunuz bir konaklama yeri de olmamasından dolayı konsolosluğun eşinizin Fransa’ya gelmesine izin vermemesi muhtemel. Umarım mantığını da anlatabilmişimdir. İyi günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button