Bilgi Bankası

Amerika Vize Yenilemesi

Amerika Vize Yenilemesi Hakkında Her Şey

Amerika vize yenilemesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Türkiye’de aktif hayata sahip ve Türkiye’de ikamet eden tüm misafirlerimiz, Amerika vize yenilemesi için vize başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Amerika Vize Yenilemesini Bizim Desteğimiz ve Danışmanlığımız ile Birlikte Gerçekleştirmek için;;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Amerika vize yenilemesi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

Amerika Vize Yenilemesi Hakkında Genel Bilgi

Amerika Vize Yenilemesi Hakkında Genel Bilgi

Son dört (4) sene içinde biten veya bitecek Amerika vizesi olan kişiler, yine aynı vize için başvuru yapacaksa genellikle mülakata gitmeden Amerika vizesini yenileyebilmektedir. Bu durumun kesinliği ancak başvuru esnasında öğrenilmektedir.

Vize yenilemesi için tekrar yeni bir vize başvurusu yapılmaktadır. Kısacası ilk kez Amerika vizesi için başvuru yapacak kişiler ile aynı adımları izlemeleri gerekmektedir. Mevcut Amerika vizesi kategorisine göre özel olarak tüm gerekli belgeler hazırlanmalıdır. Daha sonra online vize başvurusu yapılır ve ödeme gerçekleştirilir. Ödeme gerçekleştirdikten sonra mülakat muafiyetiniz kesinleşmektedir. İstisnai durumlarda ödeme gerçekleştirdikten sonra mülakata ihtiyaç duyulmasa dahi konsolosluğun mülakata çağırma yetkisi de bulunmaktadır.

Mülakat muafiyeti olan kişilerin konsolosluk talep ettikten sonra hazırladıkları başvuru dosyalarını ve pasaportu kargo yolu ile konsolosluğa göndermeleri gereklidir. İşlem sonuçlandıktan sonra seçtiğiniz pasaport teslim seçeneği ile pasaportunuz işlem tamamlanmış şekilde konsolosluk tarafından kargo ile gönderilir. Süreç tamamen online ortamdan ve kargo yolu ile mülakata gitmeden tamamlanmış olur.

Amerika Vize Yenilemesi Nasıl Yapılır?

Amerika Vize Yenilemesi Nasıl Yapılır?

 • İlk olarak durumunuza ve mevcut vizenizin kategorisine uygun olan gerekli evrakları hazırlamalısınız.
 • Daha sonra Amerika konsolosluğu resmi sitesi üzerinden online formu doldurmalısınız.
 • Formu doldurduktan sonra gerekli harç ödemesini yapmanız gerekmektedir.
 • Ödemeyi gerçekleştirdikten sonra mülakat muafiyeti hakkında sistem yönlendirmektedir.
 • Konsolosluktan tarafınıza kargoya verilmesi gerektiği hakkında bilgi gelecek.
 • Başvuru sonrası verdiğiniz eposta adresine işlem tamamlandı bilgisini içeren eposta gelecek, işlem tamamlandığında başvuru esnasında seçilen pasaport teslim yolu ile pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

Amerika Vize Yenilemesi Nereden Yapılır?

Amerika Vize Yenilemesi Nereden Yapılır?

Amerika vize yenilemeleri için önce Amerika konsolosluğunun resmi internet sitesi üzerinden vize başvurusu gerçekleştirilmektedir. Amerika konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu aracı bir kurum yoktur. Aynı zamanda mülakata gitmeden gerçekleştirilebilen bir vize başvuru türü olduğu için Ankara veya İstanbul Amerika Konsolosluğu’na gitmenize de gerek kalmamaktadır. Kargo yolu ile tamamlanan bu vize başvuru sürecinde ise Amerika konsolosluğunun tercih ettiği kargo şirketi ise yalnızca PTT’dir.

Amerika Vize Yenilemesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Amerika Vize Yenilemesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Normal bir vize başvurusu için mülakat randevusu alınmalı ve bu randevu gününe kadar beklemek gereklidir. Ancak Amerika vize yenilemesi için mülakat randevusuna gidilmesi gerekmediği için ilk vize başvurusu işlem süresinden daha kısa sürmektedir. Yaklaşık 1 hafta ile 10 günde tüm süreç tamamlanmaktadır. Kargo aksaması sebebiyle süreç uzayabilmektedir.

BRS Vize ile Amerika Vize Yenilemesi’nden Yararlanmanın Kolay Yolu

Vize yenilemesinin her adımında sizlere destek oluyoruz. Pasaportunuzu tekrar teslim alana kadar takibini yapıyor, konsolosluğun ek evrak talep etmesi halinde evrak temininin olabildiğince hızlı olmasını sağlayarak işlemin kısa sürede ve olumlu sonuçlanması için sizlere destek veriyoruz.

 1. Durumunuza, mevcut vize kategorinize en uygun ve en güncel Amerika vizesi için tarafınızca talep edildiğinde gerekli evrakları tarafınıza gönderiyoruz.
 2. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra kontrolleri yapıyoruz. Hatalı ya da eksik evrak var ise düzeltilmesini sağlıyoruz.
 3. E-devletten alınacak evrakları alıyoruz, formları ve başvuru dosyanızı biz hazırlıyoruz.
 4. Çeviri gerektiren evrakların belirlenmesi ve gerekli çevirilerin yapılması konusunda yardımcı oluyoruz.
 5. Online başvurunuzu biz tamamlıyoruz.
 6. Kargo planlamanızı ve takibini biz yapıyor ve sizi en doğru şekilde yönlendiriyoruz.

Amerika Vize Yenilemesi Ücreti Ne Kadar?

Amerika Vize Yenilemesi Ücreti Ne Kadar?

Amerika vize yenileme ücreti bazı vize kategorilerinde değişmektedir. Aşağıda yer almayan bir vize tipinin vize yenileme ücreti hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Amerika vize yenilemesi için gerçekleştirilen vize başvurularında yaş gözetmeksizin her başvuru kişisi için ödeme yapılmalıdır. Aşağıda sırası ile;

 • Amerika vize yenilemesi fiyatları
 • Fiyatlar ile ilgili açıklamalar

ayrıntılı olarak paylaşılmıştır.

Vize Tipi Vize Harç Bedeli ZORUNLU KARGO BRS Vize Hizmet Bedeli Toplam
Turistik 160 $ 15 $ 100 $ 275 $
Ticari 160 $ 15 $ 100 $ 275 $
Aile ve Arkadaş Ziyareti 160 $ 15 $ 100 $ 275 $
  • Yukarıdaki fiyatlara KDV dahil değildir.
  • 2022 güncelleme kapsamında vize başvurularında kargo için ek ödeme yapılması gereklidir. Amerika Konsolosluğu’ndaki işlem bittikten sonra pasaport teslim aşamasında pasaportun kargo ile seçtiğiniz en yakın PTT şubesi veya kişisel olarak tercih edilen adrese teslimi için ek ödeme yapılması gereklidir. Yukarıdaki tabloda ücret bilgisi Zorunlu Kargo olarak belirtilmiştir.
  • Amerika başvuru formu tamamladıktan sonra konsolosluk ödemesi online olarak yapıldıktan sonra randevu ekranına ulaşılabilmektedir. Konsolosluk harç bedeli ödemesi yapıldıktan sonra randevu oluşturulabilir, değişiklik yapılabilmektedir veya mülakat muafiyet bilgisi verilmektedir.
  • Vize başvurusunun ret ile sonuçlanma durumunda vize başvurusu için gerçekleştirmiş olduğunuz ücretler iade edilmez.
  • Amerika vize yenilemesi için yapılması gereken tüm ödemeler online olarak konsolosluk sitesi üzerinden ödenmektedir. Bu sitede bir hesap oluşturarak ödeme yapılması gerekmektedir. Ödeme yapılacak kartın uluslararası çekime açık olup günlük limiti düşük olmamalıdır. Aynı zamanda kart visa veya mastercard özelliği taşımalıdır.
  • Schengen ülkelerinde olduğu gibi Amerika vize yenilemesi için gerçekleştirilen vize başvurusunda seyahat sağlık sigortası zorunlu değildir. Başvuru kişisinin isteğine göre yapılabilmektedir.
  • Amerika vize yenilemesi için vize ücreti yaşa göre değişmemektedir. Her yaş için aynı ödemelerin yapılması zorunludur.
  • Amerika vize yenilemesi için yapılan ödemeler 1 yıl boyunca kullanılabilir. DS-160 formu doldurulup konsolosluk sitesi üzerinden hesap açılarak ödeme yapıldıktan sonra, herhangi istisnai bir durumdan dolayı başvuru ertelenmek zorunda kalınırsa; yapılan ödeme iade edilmemektedir. Fakat bu ödemenin yapıldığı gün dahil olmak üzere 365 gün boyunca işlem yapabilme hakkı tanınmaktadır. Ancak vize yenilemesi için süreyi kaçırmadığınızdan emin olmanızı tavsiye ederiz.

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Amerika vize kategorileri hakkında detaylı bilgi için https://brsvize.com/amerika-vizesi/

14 Yorum

 1. Merhabalar,

  Amerika konsolosluğunda vize yenilemesi yapıldıktan sonra pasaportu kargo ile göndermeleri zorunlu mu? Elden alındığına dair bir bilginiz var mı?

  1. Vize bitikten ne kadar süre sonra yenileme işlemine baş vurursam geçerli olur. 10 yıllık vizem biteli iki yıl olmuşsa gitmeden yenileme yapılabiliyor mu, yoksa vizem bitmeden mi başvurmak gerekiyor.

 2. Merhabalar,

  Amerika konsolosluğunda vize yenilemesi yapıldıktan sonra pasaportu kargo ile göndermeleri zorunlu mu? Elden alındığına dair bir bilginiz var mı?

  1. Semra Hanım merhaba,

   Bildiğim kadarıyla vize yenilenmesi sonrasında sadece kargo gönderimi yapıyorlar. Halbuki elden alma imkanı olsa dediğiniz gibi çok makbule geçer.

 3. Merhaba bu ay vize yenileme icin Istanbul’da basvuruda bulundum basvuru kargom kabul edildikten sonra, 15 gun sonunda vizem islenmis olarak geri gonderi kargosu bildirmi aldim.

  Merak edenler icin guncel bilgi olsu idye paylasiyorum. Eylul/22

  1. Merhaba vize statünüzü kontrol ettiğinizde approved mu yazıyordu yoksa issued mi? bende şuan yenileme yaptım 15 gün oldu henüz geri bildirim almadım:(

 4. Merhaba,
  10 yıllık B1/B2 vizem bitti ve yeniden konsolosluğunuza başvuruda bulundum.Gerekli evrakların kopyasını orjinali olmadan PTT Kargo yoluyla gönderdim.
  Size sorum; pasaportlarımın ve 10 yıl önce pasaportuma eklenen vize sayfasının fotokopilerini gönderdim.Pasaportumun orjinalini göndermem gerekir miydi? Eğer orjinal pasaport gerekli ise bunun için ne yapmam gerekiyor?

  Eksik evrak diye email alir miyim yada bu sebepten dolayi direk red alir miyim?

 5. merhaba
  10 yillik amerika vizem bitti, simdi yeniden uzatma icin basvuru yapicam. dokumanlarimi herhangi bir ptt adresinden kargoya verebilir miyim? bir de gonderecegim adres Poligon caddesi mi?

 6. Yenilenen ve mülakat gerektirmeyen öğrenci vizesi ne kadar zamanda çıkıyor bilgisi olan?

 7. Merhaba Ben 10 yıllık vizemi uzatacağım ds-160 formunda kalcak yer vs gibi bilgiler de bulunuyor onları nasıl dolduracağım. Şuanplanlı bir seyahatim yok. Bir de pasaport numaramı istiyor yeni pasaportumun numarası mı yoksa vizemin bulunduğu eski pasaportumu numarasını mı girmeliyim. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button