fbpx
Bilgi Bankası

Amerika Vize Yenilemesi

Amerika Vize Yenilemesi Hakkında Her Şey

Amerika vize yenilemesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İzmir ve çevre illerinde yaşayan misafirlerimiz, Amerika vize yenilemesi için vize başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Amerika Vize Yenilemesi Hakkında Ücretsiz Ön Danışmanlık Almak için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Amerika vize yenilemesi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

Amerika Vize Yenilemesi Hakkında Genel Bilgi

Amerika Vize Yenilemesi Hakkında Genel Bilgi

Son bir sene içinde biten veya bitecek Amerika vizesi olan kişiler, yine aynı vize için başvuru yapacaksa genellikle mülakata gitmeden Amerika vizesini yenileyebilmektedir. Bu durumun kesinliği ancak başvuru esnasında öğrenilmektedir.

Vize yenilemesi için tekrar yeni bir vize başvurusu yapılmaktadır. Kısacası ilk kez Amerika vizesi için başvuru yapacak kişiler ile aynı adımları izlemeleri gerekmektedir. Mevcut Amerika vizesi kategorisine göre özel olarak tüm gerekli belgeler hazırlanmalıdır. Daha sonra online vize başvurusu yapılır ve ödeme gerçekleştirilir. Ödeme gerçekleştirdikten sonra mülakat muafiyetiniz kesinleşmektedir. İstisnai durumlarda ödeme gerçekleştirdikten sonra mülakata ihtiyaç duyulmasa dahi konsolosluğun mülakata çağırma yetkisi de bulunmaktadır.

Mülakat muafiyeti olan kişilerin konsolosluk talep ettikten sonra hazırladıkları başvuru dosyalarını ve pasaportu kargo yolu ile konsolosluğa göndermeleri gereklidir. İşlem sonuçlandıktan sonra seçtiğiniz PTT şubesine pasaportunuz işlem tamamlanmış şekilde konsolosluk tarafından gönderilir. Süreç tamamen online ortamdan ve kargo yolu ile mülakata gitmeden tamamlanmış olur.

Amerika Vize Yenilemesi Nasıl Yapılır?

Amerika Vize Yenilemesi Nasıl Yapılır?

 • İlk olarak durumunuza ve mevcut vizenizin kategorisine uygun olan gerekli evrakları hazırlamalısınız.
 • Daha sonra Amerika konsolosluğu resmi sitesi üzerinden online formu doldurmalısınız.
 • Formu doldurduktan sonra gerekli harç ödemesini yapmanız gerekmektedir.
 • Ödemeyi gerçekleştirdikten sonra mülakat muafiyeti hakkında sistem yönlendirmektedir.
 • Konsolosluktan tarafınıza kargoya verilmesi gerektiği hakkında bilgi gelecek.
 • Başvuru sonrası verdiğiniz eposta adresine işlem tamamlandı bilgisini içeren eposta gelecek, işlem tamamlandığında başvuru esnasında seçilen PTT şubesinden pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

Amerika Vize Yenilemesi Nereden Yapılır?

Amerika Vize Yenilemesi Nereden Yapılır?

Amerika vize yenilemeleri için önce Amerika konsolosluğunun resmi internet sitesi üzerinden vize başvurusu gerçekleştirilmektedir. Amerika konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu aracı bir kurum yoktur. Aynı zamanda mülakata gitmeden gerçekleştirilebilen bir vize başvuru türü olduğu için Ankara veya İstanbul Amerika Konsolosluğu’na gitmenize de gerek kalmamaktadır. Kargo yolu ile tamamlanan bu vize başvuru sürecinde ise Amerika konsolosluğunun tercih ettiği kargo şirketi ise yalnızca PTT’dir. Dolayısıyla ikametinize en yakın PTT şubesi ile süreci tamamlayabilirsiniz.

Amerika Vize Yenilemesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Amerika Vize Yenilemesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Normal bir vize başvurusu için mülakat randevusu alınmalı ve bu randevu gününe kadar beklemek gereklidir. Ancak Amerika vize yenilemesi için mülakat randevusuna gidilmesi gerekmediği için ilk vize başvurusu işlem süresinden daha kısa sürmektedir. Yaklaşık 1 hafta ile 10 günde tüm süreç tamamlanmaktadır. Kargo aksaması sebebiyle süreç uzayabilmektedir.

BRS Vize ile Amerika Vize Yenilemesi’nden Yararlanmanın Kolay Yolu

Vize yenilemesinin her adımında sizlere destek oluyoruz. Pasaportunuzu tekrar teslim alana kadar takibini yapıyor, konsolosluğun ek evrak talep etmesi halinde evrak temininin olabildiğince hızlı olmasını sağlayarak işlemin kısa sürede ve olumlu sonuçlanması için sizlere destek veriyoruz.

 1. Durumunuza, mevcut vize kategorinize en uygun ve en güncel Amerika vizesi için tarafınızca talep edildiğinde gerekli evrakları tarafınıza gönderiyoruz.
 2. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra kontrolleri yapıyoruz. Hatalı ya da eksik evrak var ise düzeltilmesini sağlıyoruz.
 3. E-devletten alınacak evrakları alıyoruz, formları ve başvuru dosyanızı biz hazırlıyoruz.
 4. Çeviri gerektiren evrakların belirlenmesi ve gerekli çevirilerin yapılması konusunda yardımcı oluyoruz.
 5. Online başvurunuzu biz tamamlıyoruz.
 6. Kargo planlamanızı ve takibini biz yapıyor ve sizi en doğru şekilde yönlendiriyoruz.

Amerika Vize Yenilemesi Ücreti Ne Kadar?

Amerika Vize Yenilemesi Ücreti Ne Kadar?

Amerika vize yenileme ücreti bazı vize kategorilerinde değişmektedir. Aşağıda yer almayan bir vize tipinin vize yenileme ücreti hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Amerika vize yenilemesi için gerçekleştirilen vize başvurularında yaş gözetmeksizin her başvuru kişisi için ödeme yapılmalıdır. Aşağıda sırası ile;

 • Amerika vize yenilemesi fiyatları
 • Fiyatlar ile ilgili açıklamalar

ayrıntılı olarak paylaşılmıştır.

Vize Tipi Vize Harç Bedeli BRS Vize Hizmet Bedeli Toplam
Turistik 160 $ 90 $ 250 $
Ticari 160 $ 90 $ 250 $
Aile ve Arkadaş Ziyareti 160 $ 90 $ 250 $
  • Amerika başvuru formu tamamladıktan sonra konsolosluk ödemesi online olarak yapıldıktan sonra randevu ekranına ulaşılabilmektedir. Konsolosluk harç bedeli ödemesi yapıldıktan sonra randevu oluşturulabilir, değişiklik yapılabilmektedir veya mülakat muafiyet bilgisi verilmektedir.
  • Vize başvurusunun ret ile sonuçlanma durumunda vize başvurusu için gerçekleştirmiş olduğunuz ücretler iade edilmez.
  • Amerika vize yenilemesi için yapılması gereken tüm ödemeler online olarak konsolosluk sitesi üzerinden ödenmektedir. Bu sitede bir hesap oluşturarak ödeme yapılması gerekmektedir. Ödeme yapılacak kartın uluslararası çekime açık olup günlük limiti düşük olmamalıdır. Aynı zamanda kart visa veya mastercard özelliği taşımalıdır.
  • Schengen ülkelerinde olduğu gibi Amerika vize yenilemesi için gerçekleştirilen vize başvurusunda seyahat sağlık sigortası zorunlu değildir. Başvuru kişisinin isteğine göre yapılabilmektedir.
  • Amerika vize yenilemesi için vize ücreti yaşa göre değişmemektedir. Her yaş için aynı ödemelerin yapılması zorunludur.
  • Amerika vize yenilemesi için yapılan ödemeler 1 yıl boyunca kullanılabilir. DS-160 formu doldurulup konsolosluk sitesi üzerinden hesap açılarak ödeme yapıldıktan sonra, herhangi istisnai bir durumdan dolayı başvuru ertelenmek zorunda kalınırsa; yapılan ödeme iade edilmemektedir. Fakat bu ödemenin yapıldığı gün dahil olmak üzere 365 gün boyunca işlem yapabilme hakkı tanınmaktadır. Ancak vize yenilemesi için süreyi kaçırmadığınızdan emin olmanızı tavsiye ederiz.
Amerika vize kategorileri hakkında detaylı bilgi için https://brsvize.com/category/amerika-vizesi/

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button