Bilgi Bankası

Almanya Öncelikli Online Vize Randevusu Başladı

Randevu Nasıl Alınır?

Almanya vize başvurusu Loronavirüs COVID-19 pandemi sebebiyle, Konsolosluğun talimatı ile Almanya yetkili vize başvuru merkezi olan iDATA Türkiye vize başvurularını süresiz olarak durdurma kararı almıştı. Ancak an itibariyle Almanya Schengen vize başvuruları için iDATA online randevu sistemini açmış olup, Almanya vizesi için Almanya vize randevusu alınabilmektedir. Alınabilen randevu Koronavirüs COVID-19 kısıtlamaları sonrasında gerçekleşecek olan öncelikli vize randevusudur.

Merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

Öncelikli Vize Randevusu Nedir ve Ne Anlama Gelmektedir?

Almanya Konsolosluğu tekrar vize başvurularını kabul etmeye başladığında, alınan online Almanya Schengen vize randevu kayıtları sırasına göre başvurular gerçekleştirilecektir. Almanya Schengen vize randevusu numaranızın önlerde yer alması ve öncelikli vize randevu alımı önerilmektedir. Öncelikli vize randevusu sayesinde Koronavirüs COVID-19 seyahat engelleri sınırlandırmaları süreci boyunca oluşan aşırı yoğun talep ve taleplerdeki yığılma sebebiyle beklemek durumunda kalmadan öne geçmenizi sağlamaktadır. Dolayısıyla alınacak Almanya Schengen öncelikli vize randevusu, Almanya vizesi için başvurular açıldığında kişiye ciddi avantaj sağlayacaktır. Almanya Konsolosluğu Almanya Vize başvuru alımı için henüz kesin bir tarih yayınlamamıştır. Ancak gelişmeleri yakından takip etmeye devam edip, Almanya Konsolosluğu tarafından tarih yayınlandıktan sonra tarafımızca bilgilendirme sağlanacaktır.

Almanya Schengen Vizesi Online Öncelikli Vize Randevusu için Ücret Ödeniyor mu?

Daha önce Almanya Schengen vize başvurusu için ücretsiz olarak randevu alınabilinmekteydi. Ancak yeni gelen Almanya Schengen Öncelikli Vize Randevu sistemi ile iDATA 195TL randevu ödemesini online olarak talep etmektedir. Bu ödemenin yapılması, Almanya Schengen vize başvuru ücretinin değiştiği veya arttığı anlamına gelmemektedir. Öncelikli vize için ödenen ücret iDATA başvuru merkezi koordinasyon bedelidir. Daha önce Almanya vizesi için randevuya gidildiğinde ödenmesi gereken başvuru merkezi koordinasyon bedeli, güncel sistemde başvuruya gidildiğinde alınmayacaktır. Dolayısıyla öncelikli randevu günü iDATA üzerinden Almanya vize başvurusu yapıldığında yalnızca Almanya vizesi harç bedeli ödemesi yapılacaktır. Bu online ödeme online sistem sebebiyle 20 dakika içerisinde doğru şekilde yapılmalıdır. Ücret ve öncelikli vize randevu alımı hakkında bir değişiklik yapılması şu an için beklenmese de her iki konuda da güncelleme yapılabilir.

Öncelikli Almanya Vize Randevusu için Değişiklik Yapabilir Mi?

Öncelikli Almanya vize randevusu resmi tarihin belirlenmesinin ardından, randevu gününe 1 gün kalana kadar değişiklik yapabilmek mümkündür. Ancak daha az süre kalır ve değişiklik veya iptalinin sağlanması gerekir ise sistem izin vermeyecektir. Alınan öncelikli Almanya vize randevusunun ardından kesin randevu tarihi iDATA tarafından kişiye bildirilecektir. Ancak bu bilgilendirme için kesin bir tarih henüz açıklanmamıştır.

Geçerli Almanya Vize veya Schengen Vize Sahipleri Yakında Vize Geçerlilik Süreci Dolacak Olan Kişiler Geçerli Almanya Schengen Vizesi Varken Başvuru Yapabilir mi?

Almanya Konsolosluğu başvuru sürecini tekrar başlattığında, mevcut olan talep yığılma yoğunluğu sebebiyle mağduriyet yaşamamak adına öncelikli vize randevusu alınabilmektedir. Seyahat planının kesinleşmesinin ardından, kişiye uygun bir tarihte Almanya vize başvurusu yapılabilmektedir. Geçerli bir vize sahibi olsanız dahi öngörülen seyahat tarih aralığında geçerliliği bitmiş olacak ise yeni bir vize başvurusu yapılmalıdır. Aynı zamanda geçerli Almanya vize sahipleri vize bitimlerine yakın bir süreçte Almanya Vize başvurusu yaptığı taktirde onay alma olasılığı büyük oranla artacaktır.

Almanya Vizesi ile Başka Ülkelere Seyahat Edebilir Miyim?

Mevcut Almanya vizesi ile daha önce 1 kez Almanya’ya giderek vizeyi açtırdıysanız, seyahat engellerinin bitiminin ardından talep ettiğiniz Schengen Ülkesi’ne seyahat edebilirsiniz. Eğer tek girişli bir Almanya vizesi sahibi iseniz, ilk öncelikle Almanya’ya giriş yapmalı, ardından başka Schengen ülkelerini ziyaret etmek istiyorsanız vizeyi doğru kullanabilmek ve vize kullanım ihlali yapmamak adına Schengen Bölgesi’nden çıkmadan seyahat edilmelidir. Çok girişli Almanya vizesi sahibiyseniz Schengen Bölgesi’nden çıkıp çıkmamanız önem teşkil etmemektedir. Schengen kurucu ülkesi olan Almanya vizesi ile geçerli olan süreç boyunca tüm Schengen Ülkeleri’ne seyahat edilebilmektedir. Ancak mevcut seyahat engelleri kısıtlamalarına göre şu an için seyahat edilememektedir. Şu an için Almanya’ya veya herhangi bir Schengen Ülkesine uçuş mevcut değildir. Seyahat edilebilecek olan ülke ve şehir listelerini seyahat engellerinin kademeli olarak kaldırılma sürecinde büyük olasılıkla yayınlanacaktır. Seyahat rotasının yapılabilmesi için bu listenin yayınlanmasını beklemek faydalı olacaktır.

Henüz Seyahat Tarihim Belli Olmayanlar Kişiler Öncelikli Vize Randevusu Alabilir ve Başvuru Yapabilir Mi?

Almanya Konsolosluğu vize başvurularını tekrar kabul etmeye başladığında alınmış olan Öncelikli Almanya Vize randevusu için kesin bir tarih belirtilecek ve başvuru kişisi bilgilendirilecektir. Online öncelikli vize randevusu için sıra numarası sahipleri öncelikli olarak randevu tarih seçimi yapabileceklerdir. Bu durumlara istinaden şu an için seyahat tarihlerini kesinleşmeden online öncelikli Almanya vize randevusu alınabilmektedir.

Almanya vizesi hakkında detaylı bilgi için >> https://brsvize.com/almanya-vizesi/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Vize işlemleri hakkında güncel bilgilerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı (@brsvize) takip edin.

Bir Yorum

  1. Merhabalar,

    Ablam ve ben 9 Mart-17 Mart arası Almanya’ya gidebilmek için pasaportlarımız uçak biletlerimiz ve otel rezervasyonlarımızı yaptırdık. İkimiz de özel şirkette çalışıyoruz ve vizeye başvurmak istiyoruz. Fakat vizeye randevu bulamadığımız için size başvurmak durumunda kaldım. 2 kişi için ücret ne kadar ve ne kadar sürede çıkar? Yapmamız gerekenler nelerdir?

    Cep Telefonum: 0541 933 50 91

    İyi Günler.

    Sezer Karabağ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button