fbpx
Polonya VizesiBilgi Bankası

Polonya Çalışma Vizesi – Çalışma İzni

Polonya Çalışma Vizesi - Çalışma İzni Hakkında Her Şey

Polonya çalışma vizesi – çalışma izni sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu sayfamız içerisinde Polonya çalışma vizesi ve çalışma izni hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İzmir ve çevre illerinde yaşayan misafirlerimiz, Polonya çalışma vizesi – çalışma izni başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

DİKKAT:

 • Konsolosluk her sigortayı vize başvurusunda kabul etmemektedir. Sadece bu sebeple ret alınabilmektedir. Konsolosluğun geçerli kabul ettiği sigorta hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Çalışma Vizesi – Çalışma İzni Başvurusu Hakkında Ücretsiz Ön Danışmanlık Almak için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Polonya çalışma vizesi – çalışma izni hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

Polonya Çalışma Vizesi – Çalışma İzni Hakkında Genel Bilgi

Polonya Çalışma Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Polonya çalışma vizesi – çalışma izni ulusal vize (D tipi vize) kapsamındadır. Polonya’daki bir firmada çalışıp maaş alacak her bir TC vatandaşı Polonya çalışma izni başvurusunda bulunmak ve çalışma vizesi almak zorundadır.

Polonya çalışma izni – çalışma vizesi ile Polonya’da 90 günden daha uzun süre çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu vizeye sahip olduktan sonra Polonya oturum hakkınız olur ve bu sayede ailenizi de yanınıza alabilirsiniz.

Bireysel olarak Polonya’da iş bulmuş ve işe kabul edilmiş yahut şuan aktif olarak çalıştığı şirketin Polonya’daki bir firma ile şirket içi / şirketler arası personel değişimi ya da transferi gerçekleştirecek kişiler Polonya çalışma vizesi – çalışma izni vize başvurusunda bulunabilir.

Polonya Çalışma İzni Nedir?

Polonya Çalışma İzni Nedir?

Polonya çalışma izin belgesi ile Polonya çalışma vizesi çokça karıştırılır. Burada size bu iki belge arasındaki farkları açıklayacağım. İlk olarak Polonya çalışma izni ile başlayalım.

Polonya çalışma izni belgesi, Polonya’ya çalışmak için gidebilmek ve Polonya çalışma vizesi alabilmek için gerekli en temel evraktır. Bu evrak Polonya’daki işveren/şirket tarafından Polonya’dan temin edilir ve size gönderilir.

Siz de Polonya çalışma vizesi başvurusu yapacağınızda gerekli diğer evraklar ile birlikte Polonya çalışma izin belgenizi de konsolosluğa sunarsınız.

Polonya Çalışma İzni Nasıl Alınır? Polonya Çalışma İzni Almak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Polonya çalışma izni alabilmek için öncelikle Polonya’da çalışacağınız bir firma bulmanız gereklidir. Polonya’da bulunan firma sizi işe almaya karar verirse, genellikle Türkiye’deki adresinize bir niyet mektubu ve iş sözleşmesi gönderir. Siz de bu niyet mektubu ve iş sözleşmesini imzalarsınız ve gerekli diğer evraklar ile birlikte Polonya’daki firmaya geri yollarsınız (Gerekli evraklar konusunda Polonya’daki firma sizi bilgilendirecektir).

Daha sonrasında Polonya’daki firma sizin adınıza çalışma izni talebinde bulunur ve çalışma izni belgesini size posta yoluyla ulaştırılır. Elinize çalışma izni ulaştıktan sonra aşağıdaki evrakları hazırlamaya başlayarak Polonya çalışma vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Polonya’da iş bulma ve işe yerleştirme konularında hizmet vermemekteyiz.

Polonya çalışma vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için Polonya’daki işinizi kendiniz bulmanız ve Polonya’dan tarafınıza gelmesi zorunlu olan evrakların tarafınıza ulaşmış olması gereklidir.

Polonya Çalışma Vizesi Nedir?

Polonya Çalışma Vizesi Nedir?

Polonya çalışma vizesi, Polonya’da uzun süre çalışabilmeniz için gerekli olan Polonya ulusal (D-Tipi) vize tipidir. Bu vize ile Polonya’da uzun süre çalışabilir ve oturum hakkına sahip olabilirsiniz. Daha sonrasında dilerseniz Polonya aile birleşimi vizesi ile ailenizi de yanınıza alabilirsiniz.

Polonya Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Polonya çalışma vizesi alabilmeniz için en önemli şart Polonya’daki firma tarafından kabul edilmiş olmanız ve Polonya çalışma izni belgesinin orijinalinin elinize ulaşmış olması gereklidir.

Polonya çalışma izin belgesi elinize ulaştıktan sonra gerekli diğer evraklar ile birlikte Polonya vize başvuru merkezine giderek Polonya çalışma vizesi başvurusunda bulunmanız gerekir (Gerekli evraklar bu sayfanın devamında paylaşılmıştır). Bunun sonucunda Polonya konsolosluğu sizi vize almaya uygun görürse Polonya çalışma vizesi sahibi olabilirsiniz.

Almış olduğunuz bu vize süresini Polonya’ya gittikten sonra uzatma hakkınız da vardır ve Polonya’ya gittikten sonra size oturum kartı da verilecektir.

Polonya Çalışma Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Polonya Çalışma İzni Başvurusu Nereden Yapılır?

Polonya İstanbul Başkonsolosluğunun yetki bölgesi kırmızı alanları kapsamaktadır. Bu şehirlerde ikamet eden kişiler, Harbiye, Altunizade, İzmir, Gaziantep ve Trabzon’da bulunan VFS Global vize başvuru merkezi üzerinden Polonya çalışma vizesi – çalışma izni başvurusu gerçekleştirebilir.

Polonya İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanı içerisindeki iller; Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, İstanbul, İzmir, Iğdır, İzmit (Kocaeli), Kahramanmaraş, Kars, Kilis, Kırklareli, Kütahya, Malatya, Manisa, Muğla, Mardin, Muş, Osmaniye, Rize, Sakarya (Adapazarı), Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Trabzon, Tunceli, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Van illeri bulunacaktır.

Beyaz bölge Polonya Ankara Büyükelçiliği yetki bölgesi olduğundan buralarda ikamet eden kişilerin Ankara ve Antalya’da bulunan VFS Global Polonya vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilir.

Polonya Ankara Büyükelçiliği yetki alanı içerisindeki iller; Adana, Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Bartın, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Düzce, Eskişehir, Hatay, İçel (Mersin), Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Yozgat, Zonguldak.

Polonya Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 • Vize verilmek üzere uygun bulunan başvurular, vize başvurusu yapıldığı günden itibaren 15 iş günü içinde sonuçlanır.
 • Başvurunun ayrıntılı bir inceleme gerektirdiği bazı durumlarda bu süre, en fazla 30 takvim gününe kadar uzatılabilir.
 • Çok nadir olarak görünen, bazı özel durumlarda bir takım ek belgelerin sunulması gerektiğinde, bu süre 60 takvim gününe kadar uzayabilir.
Bu duruma istinaden BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Polonya çalışma vizesi başvurusunun seyahate en az 2 ay kala gerçekleştirilmesini tavsiye ediyoruz.

Polonya Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Okunaklı ve dikkatlice doldurulmuş, tarih yazılmış ve imzalanmış Polonya ulusal vize başvuru formu.
 • Kriterlere uygun pasaport (Daha önceden alınan pasaportlar ve e-devlet sisteminden alınacak pasaport protokolü. Pasaportta bilgilerin olduğu sayfanın ve son 3 yılda verilen Polonya ve diğer Schengen ülkelerine ait vize fotokopileri).
 • Kriterlere uygun 2 adet biyometrik fotoğraf (35×45 mm boyutunda biyometrik)
 • Planlanan kalış süresini kapsayan, minimum 30.000 € teminatlı sağlık sigortası YA DA kişinin Polonya Sosyal Sigortalar Kurumu’na (ZUS) kayıtlı ve sigortalı olduğunu kanıtlayıcı belge.
 • Polonya’dan çalışma izni orijinali ve fotokopisi.
 • Polonya’da bulunan firmadan kişinin işe alınma niyetini belirten, antetli kağıda yazılmış imzalı ve kaşeli şirket yazısı. Yazıda imzası bulunan kişinin adı, soyadı ve unvanının bulunması gereklidir.
 • Polonya’daki firma ile aranızdaki iş sözleşmesi ya da kontrat (Zorunlu değildir ancak bu evrağın da sunulmasını şiddetle tavsiye ederiz).
 • Meslek diploması veya mesleki eğitim ve vasıflarını gösteren belge ve sertifikalar.
 • Barkodlu SGK hizmet dökümü ve son iş yerine ait SGK işe giriş bildirgesi. (E-devlet üzerinden ya da SGK’dan alınabilir).
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (E-devletten alınabilir).
 • Tarihçeli yerleşim yeri (E-devletten alınabilir).
 • Askerlik durum belgesi (E-devletten alınabilir).
 • Türk vatandaşı olmayanlar: Türkiye’den planlanan çıkış tarihine kadar geçerli İkamet Tezkeresi.

Şirket İçi Transfer için Gerekli Evraklar

Yukarıdaki evraklara ek olarak aşağıdaki evrakların da hazırlanması gerekmektedir.

 • Çalıştığınız şirket tarafından şirket için transferi açıklayan dilekçe (Şirket antetli kağıdına yazılmalı, kaşe ve imza olmalı).
 • Polonya’daki şirket ile aradaki bağı gösterir sözleşme vb.
 • Türkiye’deki şirkete ait güncel vergi levhası, son 3 ay içinde alınmış oda faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi ve ticaret sicil tastiknamesi.
 • SGK işe giriş bildirgesi (Şirket tarafından kaşe ve imzalı olmalı).
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu (Şirket tarafından kaşe ve imzalı olmalı).

DİKKAT:

 • İstenilen belgeler güncel olmalıdır (3 aydan daha yeni).
 • Belgelerin aslı ve bir adet fotokopisi sunulmalıdır.
 • Konsolosluğun yukarıdaki evraklar dışında ek evrak talebinde bulunma ve sizi mülakata çağırma yetkisi olduğu unutulmamalıdır.

BRS Vize ile Polonya Çalışma Vizesi Almanın Kolay Yolu

BRS Vize ile Polonya Çalışma Vizesi Almak Çok Kolay

 1. Polonya çalışma izni belgeniz elinize ulaştıktan sonra bizimle iletişime geçiyorsunuz.
 2. Durumunuza en uygun ve en güncel Polonya çalışma vizesi için gerekli evrakları tarafınıza gönderiyoruz.
 3. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra kontrolleri yapıyoruz. Hatalı ya da eksik evrak var ise düzeltilmesini sağlıyoruz.
 4. Size ve bize en uygun günü kararlaştıralım ve vize başvurusu için randevunuzu alıyoruz.
 5. E-devletten alınacak evrakları alıyoruz, formları ve dilekçelerinizi biz hazırlıyoruz.
 6. Vize başvuru günü randevunuza danışmanlarımızdan biri eşliğinde gidiyorsunuz ve başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.
 7. Vize başvurusu sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu biz teslim alıyoruz ve sizlere iletiyoruz.

Polonya Çalışma Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Polonya çalışma vizesi – çalışma izni ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Diğer Polonya vize kategorileri hakkında detaylı bilgi için https://brsvize.com/category/polonya-vizesi/

36 Yorum

 1. Merhaba, 3.sınıf üniversite öğrencisiyim. Yazın polonyada staj yapmak istiyorum. 4 5 aylık bir süre için. Staj yerim hazır ve firma bana vize konusunda güvenemiyor. Ne yapmalıyım? Sizce vize çıkması için riskli bi sebep mi?

  1. Merhaba, davetiye geldi ise detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gerekli evrakınızı görmeden durumu ve risk analizi yapabilmemiz pek mümkün değil. Şartları sağlayabiliyorsanız onay alabilirsiniz.

    1. Merhaba,

     Burada ret sebebi ne olduğu önemlidir. Bizimle iletişime geçerseniz size yardımcı olmaya çalışırız.

   1. Merhaba bende 1 yillik.polanya vizesi var calisma baska ulkede nasil calisma izni cikarabilirim

    1. Merhaba,

     2 seçeneğiniz var. 1- Polonya’ya gittikten sonra orada işinize başlayacaksınız ve bu süreçte vizeyi oturum kartına çevireceksiniz. Akabinde diğer üye ülkelerden birinden iş bulmanız halinde o ülkede çalışabilirsiniz. Bu süreç genellikle 3 ay civarı sürer. 2- Sanki hiç vize almamış gibi çalışmak istediğiniz diğer ülke için Türkiye’den vize başvurusu yapmak.

 2. Polonya d tipi vize ile Almanya’da yasal çalişabilirmiyim ??? Ve daha sonra Almanya’da oturum alabilirmiyim ??

  1. Hangi ülkeye gidecekseniz oradan ve seyahat sebebinize göre uygun vize tipine başvuru yaparak seyahat etmeniz gerekiyor.

 3. Merhaba. Kolay gelsin. Acaba Türkiye’de ikamet eden yabancı ülke vatandaşı Türkiye’de Polonya başkonsolosluğuna çalışma izni için müracat etme imkanı varmıdır. Tabiki çalışıcak yerinden daveti varsa.

  1. Merhaba teşekkürler, Türkiye’den planlanan çıkış tarihine kadar geçerli İkamet Tezkeresi varsa ve gerekli diğer belgeleri tamamlayabiliyorsa vize başvurusu yapabilir.

 4. Selam Çalışma iznim bir kaç güne elimde olacak güncel evrak listesi verirmisiniz.D tipi vize için Banka hesap dökümü isteniyormu ve sigortayi 1 yıllık polonyadanmi yaptırmak gerekiyor

  1. Merhaba,
   Evrak listesini mail olarak adem_pek@hotmail.com ‘a gönderdik. Evet hesap dökümü dahil olarak başvuru gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Sigorta konusunda da yardımcı olabiliriz. Polonya’dan kesilmesi ve 1 yıllık olması gerekli sadece bu sebeple ret alanlar çok maalesef.

 5. Vize başvurusu 29/03/2021 tarihinde İstanbul Harbiye Başvuru Merkezindeki Polonya Vize Başvuru Merkezinde alınmıştır. Ne anlama geliyor Erasmus için başvurmuştum ben

  1. Başvurunuzun alındığı anlamına geliyor. Polonya VFS Global çağrı merkezini arayarak işlemin bitip bitmediğini öğrenebilirsiniz, bazen sistemsel hata olabiliyor.

 6. Merhabalar polonyadan iş için davetiye m gelecek ancak oğlumla birlikte gitmem gerekli bu konuda nasıl bir prosedür izliyoruz 10 gün için de şirketten bana gereken davet ve yazı gelmiş olur.nasıl yol almalıyım

  1. Merhaba, 0554 141 44 78 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirseniz detaylı bilgi verebiliriz. Gerekli evrakı ilettiğiniz takdirde tüm işlem en doğru şekilde tarafımızca yapılacak merak etmeyin.

 7. Kolay gelsin polanyada kaynım oturuyor eşimin abisi döner dükkanları var beni döner ustası ve tezgâhtar olarak götürmek istiyor ve davetiye diye bir takım evraklar geldi yanlız benim ustalık belgem yok, daha önce öğrenciyken kayıt dışı kebapcilarda ve donercilerde çalıştım işi biliyorum bunun için bu sekilde ustalık belgesi olmadan gidebilir miyim ve evrakları sizin takip etmeniz için ne kadar ücret ödememiz lazım mail atarsanız sevinirim. selamlar.

  1. Merhaba teşekkürler. Evrak listesinde mesleki sertifika maddesi bulunmaktadır. Eksik evrak ile başvuru yapmak dosyanın şansını düşürmektedir. Ancak nihai karar konsolosluk tarafından verilecektir. Güncel evrak listesi ve fiyat bilgisi için 0554 141 44 78 numaralı şirket hattımızdan bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

 8. Merhaba
  Çalışma vizesi için başvuru yapıldı ama şuan için ne durumda olduğunu bilmiyorum yaklaşık 6 ay oldu durumunu nereden kontrol edebilirim

  1. Vize başvurunuzu gerçekleştirdiyseniz başvuru merkezi internet sitesi üzerinden başvuru takibi bölümünden kontrol edebilirsiniz veya konsoloslukla mail yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

 9. Merhaba, bireysel davet aracılığıyla polonya ya gidersem orada başka bir iş yerinde çalışabilir miyim?

  1. Merhaba Polonya’da çalışmaya gidebilmeniz için çalışma izni, iş sözleşmesi ve ticari davetiye olmalıdır. Aksi taktirde bu vize tipi için başvuru yapılamaz.

  1. Merhaba bu konu hakkında şahsen araştırma yapmanız gerekli belli bir platform bulunmuyor maalesef.

 10. Merhaba ben asım benim pasaport var sade bende polonya da çalışmak istiyorum davetiye olmadan iş için vize başvurusu yapa bilirmiyim teşekürler

  1. Merhaba Asım Bey, her vize kategorisi için zorunlu evrak vardır. Bu zorunlu evrak olmadan o vize kategorisi için başvuru yapılamaz. Polonya çalışma vizesi başvuru gerçekleştirebilmeniz için Polonya’da bulunan bir şirketten adınıza Çalışma Bakanlığı’ndan çalışma izni çıkartılarak tarafınıza gönderilmesi gereklidir.

 11. Mrb ben arda polonya çalışma vizesi ile polonyaya gidip orda 1 veya 2. Gün kalıp başka schengen ülkesine gidip çalışabilirmiyim mesela hollandaya gidip sigortalı çalışabilirmiyim. Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim

  1. Merhaba, Polonya çalışma vizesi ile Polonya’ya gittikten sonra Türkiye’den aldığınız vize ile birlikte Polonya’dan tekrar bir başvuru yaparak oturum kartı ve çalışma izni almanız gerekir ki bu yaklaşık 3 ay sürer. Bazı zamanlar daha da uzun sürer. Bu işlem tamamlanana kadar Türkiye’den aldığınız Polonya çalışma vizesi ile diğer Schengen ülkelerinde legal olarak çalışamazsınız. Ancak Polonya’daki prosedürler tamamlandıktan sonra diğer Schengen ülkelerinde çalışma hakkınız olur.

 12. Merhabalar polonyadan bir şirket tarafından davetiyem var aşçı olarak gidicem konsoloslukta vize başvurusunda herhangi bir mülakat oluyor mu bilgi verirseniz çok sevinirim

  1. Merhaba,

   Polonya çalışma vize başvurusu yaparken mülakat yapılmaz. Bununla birlikte, konsolosluğun ek evrak talep etme ve sizi görüşmeye çağırıp mülakat yapma yetkisi bulunmaktadır. Polonya çalışma vizesi hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  2. Mrb ben daha önce başvuru yaptım ama bana red geldi 20 yaşındayken bana red gelmesini gerekçesi yaşım olarak gösterildi bana tekrar davetiye gelecek kayınım tarafında firma sahibi tarafından yani ben eski bonservisimle tekrar başvuru yapabilirmiyim bide çalıştığım süre zaafında sigortasız çalışmıştım bana bilgi verirseniz sevinirim

   1. Merhaba,

    Aynı bonservis’ten kastınızın ne olduğunu tam olarak anlayamadım. Eğer çalışma izin belgesinden bahsediyorsanız eskisini kullanamazsınız. Sigortasız çalışma konusuna gelirsek, konsolosluğun sizden beklentisi çalışacağınız işe hakim olmanızdır. Bunun için de sizden mesleki yeterlilik sertifikası ister ve varsa önceki iş yerinden referans mektubu destekleyici niteliktedir. Polonya çalışma vizesi başvurusu için bizden destek almak isterseniz 0554 141 44 78 numaralı telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

 13. İyi günler bana Polonya’dan dönerci de çalışmak için davetgelcek ama bende ustalık belgesi yok burada zaten başka bir iş yapıyorum sorun çıkarmı ne yapmalıyım saygılarımla

  1. Merhaba,

   Polonya’da çalışacağınız iş konusunda Türkiye’de iş tecbübeniz ve/veya mesleki sertifika gerekiyor. Aksi takdirde vize almanız çok zor olacaktır. Teşekkürler.

   1. En az bir ay kalış süresini kapsayan, minimum 30.000 € teminatlı sağlık sigortasi tutarını biz mi karsiliyoruz?

    1. Merhaba,

     O bilgi maalesef değişti. Sitemizi güncellemeyi atlamışız, sizin yorumunuz ile fark ettik ve güncelledik. Bu konuda size teşekkür ederiz. Güncel bilgi ”Planlanan kalış süresini kapsayan, minimum 30.000 € teminatlı sağlık sigortası YA DA kişinin Polonya Sosyal Sigortalar Kurumu’na (ZUS) kayıtlı ve sigortalı olduğunu kanıtlayıcı belge.” bu şekildedir. Bununla birlikte bu sigorta muafiyetsiz şekilde olmalıdır ve bunu henüz Türkiye’deki bir sigorta şirketi üzerinden temin edemiyoruz. Polonya çalışma vizesi başvurusu gerekliliklerine uygun sigortayı sizler için Polonya’dan anlaşmalı olduğumuz sigorta şirketleri aracılığı ile temin ediyoruz. Kalış süresi, yaşınız vs. gibi bilgilere göre bu sigorta fiyatı ortaya çıkıyor. Bayram tatili sebebi ile danışmanlarımız çalışmıyor, bayram sonrası (26 Temmuz 2021 Pazartesi Günü) 0554 141 44 78 numaralı telefonumuzdan bize ulaşırsanız konu ile alakalı bilgileri daha net size iletiriz ve isteğiniz doğrultusunda sigorta ihtiyacınızı giderebiliriz. İyi günler ve iyi bayramlar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button