Polonya VizesiBilgi Bankası

Polonya Çalışma Vizesi – Çalışma İzni

Polonya Çalışma Vizesi - Çalışma İzni Hakkında Her Şey

Polonya çalışma vizesi – çalışma izni sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu sayfamız içerisinde Polonya çalışma vizesi ve çalışma izni hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İzmir ve tüm Türkiye genelinde yaşayan misafirlerimiz, Polonya çalışma vizesi – çalışma izni başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilirsiniz. Başvurularımızı İzmir, İstanbul ve Ankara’daki vize başvuru merkezleri üzerinden gerçekleştirebiliyoruz.

Bizimle çalışmanız gelinde evraklarınızı bizzat elden bize getirerek ya da İzmir’deki merkez ofisimize kargo ile göndererek işlemleri başlatabilirsiniz. Vize başvuru dosyanız İzmir ofisimizde hazırlandıktan sonra randevu aldığımız şehirden yalnız kalmadan, danışmanlarımız ile birlikte sorunsuz bir vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Polonya Çalışma Vizesi – Çalışma İzni Başvusunu Bizim Desteğimiz ile Birlikte Gerçekleştirmek için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Polonya çalışma vizesi – çalışma izni hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

Polonya Çalışma Vizesi – Çalışma İzni Hakkında Genel Bilgi

Polonya Çalışma Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Polonya çalışma vizesi – çalışma izni ulusal vize (D tipi vize) kapsamındadır. Polonya’daki bir firmada çalışıp maaş alacak her bir TC vatandaşı Polonya çalışma izni başvurusunda bulunmak ve çalışma vizesi almak zorundadır.

Polonya çalışma izni – çalışma vizesi ile Polonya’da 90 günden daha uzun süre çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu vizeye sahip olduktan sonra Polonya oturum hakkınız olur ve bu sayede ailenizi de yanınıza alabilirsiniz.

Bireysel olarak Polonya’da iş bulmuş ve işe kabul edilmiş yahut şuan aktif olarak çalıştığı şirketin Polonya’daki bir firma ile şirket içi / şirketler arası personel değişimi ya da transferi gerçekleştirecek kişiler Polonya çalışma vizesi – çalışma izni vize başvurusunda bulunabilir.

Polonya Çalışma İzni Nedir?

Polonya Çalışma İzni Temsili Görsel

Polonya çalışma izin belgesi ile Polonya çalışma vizesi çokça karıştırılır. Burada size bu iki belge arasındaki farkları açıklayacağım. İlk olarak Polonya çalışma izni ile başlayalım.

Polonya çalışma izni belgesi, Polonya’ya çalışmak için gidebilmek ve Polonya çalışma vizesi alabilmek için gerekli en temel evraktır. Bu evrak Polonya’daki işveren/şirket tarafından Polonya’dan temin edilir ve size gönderilir. Eğer çalışma izni mühürlü ise orijinali, e-imzalı ise çıktısı yeterlidir.

Siz de Polonya çalışma vizesi başvurusu yapacağınızda gerekli diğer evraklar ile birlikte Polonya çalışma izin belgenizi de konsolosluğa sunarsınız.

Polonya Çalışma İzni Nasıl Alınır? Polonya Çalışma İzni Almak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Polonya çalışma izni alabilmek için öncelikle Polonya’da çalışacağınız bir firma bulmanız gereklidir. Polonya’da bulunan firma sizi işe almaya karar verirse, genellikle Türkiye’deki adresinize bir niyet mektubu ve iş sözleşmesi gönderir. Siz de bu niyet mektubu ve iş sözleşmesini imzalarsınız ve gerekli diğer evraklar ile birlikte Polonya’daki firmaya geri yollarsınız (Gerekli evraklar konusunda Polonya’daki firma sizi bilgilendirecektir).

Daha sonrasında Polonya’daki firma sizin adınıza çalışma izni talebinde bulunur ve çalışma izni belgesini size posta yoluyla ulaştırılır. Elinize çalışma izni ulaştıktan sonra aşağıdaki evrakları hazırlamaya başlayarak Polonya çalışma vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Polonya’da iş bulma ve işe yerleştirme konularında hizmet vermemekteyiz.

Polonya çalışma vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için Polonya’daki işinizi kendiniz bulmanız ve Polonya’dan tarafınıza gelmesi zorunlu olan evrakların tarafınıza ulaşmış olması gereklidir.

Polonya Çalışma Vizesi Nedir?

Polonya Çalışma Vizesi Nedir?

Polonya çalışma vizesi, Polonya’da uzun süre çalışabilmeniz için gerekli olan Polonya ulusal (D-Tipi) vize tipidir. Bu vize ile Polonya’da uzun süre çalışabilir ve oturum hakkına sahip olabilirsiniz. Daha sonrasında dilerseniz Polonya aile birleşimi vizesi ile ailenizi de yanınıza alabilirsiniz.

Polonya Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Polonya çalışma vizesi alabilmeniz için en önemli şart Polonya’daki firma tarafından kabul edilmiş olmanız ve Polonya çalışma izni belgesinin orijinalinin elinize ulaşmış olması gereklidir.

Polonya çalışma izin belgesi elinize ulaştıktan sonra gerekli diğer evraklar ile birlikte Polonya vize başvuru merkezine giderek Polonya çalışma vizesi başvurusunda bulunmanız gerekir (Gerekli evraklar bu sayfanın devamında paylaşılmıştır). Bunun sonucunda Polonya konsolosluğu sizi vize almaya uygun görürse Polonya çalışma vizesi sahibi olabilirsiniz.

Almış olduğunuz bu vize süresini Polonya’ya gittikten sonra uzatma hakkınız da vardır ve Polonya’ya gittikten sonra size oturum kartı da verilecektir.

Polonya Çalışma Vizesi (İşçi Vizesi) için Randevu Nereden ve Nasıl Alınır?

Polonya çalışma vizesi başvuruları için tek yetkili kurum VFS Global’dir. Randevular >> https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/pol/book-your-appointment sitesi üzerinden alınmaktadır ve randevusuz başvuru kabul edilmemektedir.

Eskiden Polonya çalışma vizesi (çalışma izni) için randevular ücretsiz olarak alınabiliyordu ancak artık online sistem üzerinden ödeme yaparak randevu alabiliyoruz. Randevular iptal edilemez ve ücret iadesi yoktur, sadece sistem üzerinden gün değişikliği yapabiliyoruz.

Polonya çalışma izni randevusu için 12 € karşılığı TL olarak ödeme yapılmaktadır. Buradan dikkat etmeniz ilk konu Polonya konsolosluklarında bölge ayrımı vardır ve aşağıdaki haritada belirtmiş olduğum üzere ikametinize göre doğru başvuru merkezi üzerinden randevu almanız gerektedir. Aksi halde başvurunuz kabul edilmeyecektir.

Daha sonrasında doğru kategori seçimi yapmanız gerekmektedir. Uzun dönem (D tipi kategorisi seçilmesi), akabinde Work Permit (Çalışma İzni) kısmı üzerinden randevu almanız gerekmektedir. Diğer kategorilerden randevu alırsanız yine aynı şekilde başvurunuz kabul edilmeyecektir.

Polonya çalışma vizesi başvuruları için ciddi başvuru yoğunluğu vardır. Bu sebepten ötürü randevu almanız zaman alabilir. Bazı zamanlar da çalışma vizesi (work permit) randevuları açılmamaktadır. Bu durumda yapabileceğiniz bir şey yoktur, sadece sabırlı bir şekilde her gün kontrol ederek randevu açılmasını beklemeniz ve açıldığı zaman hızlıca randevunuzu almanız gerekmektedir.

Polonya Çalışma Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Polonya Çalışma Vizesi - Çalışma İzni için Konsolosluk Bölge Ayrım Haritası

1 Ocak 2023’ten itibaren ikamet şehrine göre belirlenen bölge ayrımı kuralı kaldırılıyor. İkamet şehri farketmeksizin istenilen başvuru merkezinden vize başvurusu gerçekleştirebilecektir. Ancak redde itiraz sürecinde karar veren konsolosluk üzerinden işlem yapılması gerekecektir.

Polonya İstanbul Başkonsolosluğunun yetki bölgesi kırmızı alanları kapsamaktadır. Bu şehirlerde ikamet eden kişiler, Harbiye, Altunizade, İzmir, Gaziantep ve Trabzon’da bulunan VFS Global vize başvuru merkezi üzerinden Polonya çalışma vizesi – çalışma izni başvurusu gerçekleştirebilir.

Polonya İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanı içerisindeki iller; Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, İstanbul, İzmir, Iğdır, İzmit (Kocaeli), Kahramanmaraş, Kars, Kilis, Kırklareli, Kütahya, Malatya, Manisa, Muğla, Mardin, Muş, Osmaniye, Rize, Sakarya (Adapazarı), Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Trabzon, Tunceli, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Van illeri bulunacaktır.

Beyaz bölge Polonya Ankara Büyükelçiliği yetki bölgesi olduğundan buralarda ikamet eden kişilerin Ankara ve Antalya’da bulunan VFS Global Polonya vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilir.

Polonya Ankara Büyükelçiliği yetki alanı içerisindeki iller; Adana, Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Bartın, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Düzce, Eskişehir, Hatay, İçel (Mersin), Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Yozgat, Zonguldak.

Polonya Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 • Vize verilmek üzere uygun bulunan başvurular, vize başvurusu yapıldığı günden itibaren 15 iş günü içinde sonuçlanır.
 • Başvurunun ayrıntılı bir inceleme gerektirdiği bazı durumlarda bu süre, en fazla 30 takvim gününe kadar uzatılabilir.
 • Çok nadir olarak görünen, bazı özel durumlarda bir takım ek belgelerin sunulması gerektiğinde, bu süre 60 takvim gününe kadar uzayabilir.
Bu duruma istinaden BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Polonya çalışma vizesi başvurusunun seyahate en az 2 ay kala gerçekleştirilmesini tavsiye ediyoruz.

Polonya Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Okunaklı ve dikkatlice doldurulmuş, tarih yazılmış ve imzalanmış Polonya ulusal vize başvuru formu.
 • Kriterlere uygun pasaport (Daha önceden alınan pasaportlar ve e-devlet sisteminden alınacak pasaport protokolü. Pasaportta bilgilerin olduğu sayfanın ve son 3 yılda verilen Polonya ve diğer Schengen ülkelerine ait vize fotokopileri).
 • Kriterlere uygun 2 adet biyometrik fotoğraf (35×45 mm boyutunda biyometrik)
 • Planlanan kalış süresini tamamını kapsayan, minimum 30.000 € teminatlı sağlık sigortası YA DA kişinin Polonya Sosyal Sigortalar Kurumu’na (ZUS) kayıtlı ve sigortalı olduğunu kanıtlayıcı belge.
 • Polonya’dan çalışma izni ve fotokopisi (Gelen çalışma izni mühürlü ise orijinali, e-imzalı ise çıktısı gerekidir).
 • Polonya’da bulunan firmadan kişinin işe alınma niyetini belirten, antetli kağıda yazılmış imzalı ve kaşeli şirket yazısı. Yazıda imzası bulunan kişinin adı, soyadı ve unvanının bulunması gereklidir.
 • Polonya’daki firma ile aranızdaki iş sözleşmesi ya da kontrat (Zorunlu değildir ancak bu evrakın da sunulmasını şiddetle tavsiye ederiz).
 • Konaklama belgesi
 • Meslek diploması veya mesleki eğitim ve vasıflarını gösteren belge ve sertifikalar.
 • Barkodlu SGK hizmet dökümü ve son iş yerine ait SGK işe giriş bildirgesi. (E-devlet üzerinden barkodlu)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (E-devletten alınabilir).
 • İkametgah (E-devletten alınabilir).
 • Askerlik durum belgesi (E-devletten alınabilir).
 • Türk vatandaşı olmayanlar: Türkiye’den planlanan çıkış tarihine kadar geçerli İkamet Tezkeresi

DİKKAT:

 • Konsolosluğun yukarıdaki evraklar dışında ek evrak talebinde bulunma ve sizi mülakata çağırma yetkisi olduğu unutulmamalıdır.

BRS Vize ile Polonya Çalışma Vizesi Almanın Kolay Yolu

BRS Vize ile Polonya Çalışma Vizesi Almak Çok Kolay

 1. Polonya çalışma izni belgeniz elinize ulaştıktan sonra bizimle iletişime geçiyorsunuz.
 2. Durumunuza en uygun ve en güncel Polonya çalışma vizesi için gerekli evrakları tarafınıza gönderiyoruz.
 3. Polonya çalışma vize başvurusu için randevunuzu alıyoruz ve evraklarınızı bize iletmenizi istiyoruz.
 4. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra kontrolleri yapıyoruz. Hatalı ya da eksik evrak var ise düzeltilmesini sağlıyoruz.
 5. E-devletten alınacak evrakları alıyoruz, formları ve dilekçelerinizi biz hazırlıyoruz.
 6. Vize başvuru günü randevunuza danışmanlarımızdan biri eşliğinde gidiyorsunuz ve başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.
 7. Vize başvurusu sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu biz teslim alıyoruz ve sizlere iletiyoruz.

Polonya Çalışma Vizesi Ücreti Ne Kadar?

polonya KONSOLOSLUK ÜCRETİ VİZE BAŞVURU MERKEZİ hizmet bedeli 1 YILIN TAMAMINI KAPSAYAN ÖZEL ÇALIŞMA SİGORTASI BRS Vize Hizmet Bedeli Toplam
86 $ 12 € (TL Karşılığı) 80 € 100 € 280 €

** Randevulardaki aşırı yoğunluk ve alınamamasından ötürü randevular ücret karşılığında alınmaktadır. Randevu ücretleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

** Ayrıca şehir dışından randevu alındığında işlem sonrası pasaportunuzun adresinize gelmesi için ekstra olarak 265 TL kargo ücreti ödenir.

Polonya Çalışma Vizesi – Çalışma İzni Başvusunu Bizim Desteğimiz ile Birlikte Gerçekleştirmek için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Diğer Polonya vize kategorileri hakkında detaylı bilgi için https://brsvize.com/category/polonya-vizesi/

Yorumlar

160 Yorum

 1. Merhaba, 3.sınıf üniversite öğrencisiyim. Yazın polonyada staj yapmak istiyorum. 4 5 aylık bir süre için. Staj yerim hazır ve firma bana vize konusunda güvenemiyor. Ne yapmalıyım? Sizce vize çıkması için riskli bi sebep mi?

  1. Merhaba, davetiye geldi ise detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gerekli evrakınızı görmeden durumu ve risk analizi yapabilmemiz pek mümkün değil. Şartları sağlayabiliyorsanız onay alabilirsiniz.

    1. Merhaba,

     Burada ret sebebi ne olduğu önemlidir. Bizimle iletişime geçerseniz size yardımcı olmaya çalışırız.

     1. Merhaba, Polonyadan çalışma davetiyesi için işyerinden vize gönderildi ama 2 ay oldu hala gelmedi. (D tipi vize). Acaba Türkiye deki polonya konsolosluğuna mı gitmem gerekiyor?

     2. Merhaba, sorunuzu tam olarak anlayamadım. Çalışma davetiyesi ve vize çok farklı şeylerdir. Eğer çalışma izin belgeniz gönderildi ve elinize ulaşmadıysa başka, Türkiye’den Polonya çalışma vizesi başvurusuna bulunduysanız konu başkadır.

     3. Merhaba efendim rendevi lazım yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim

   1. Merhaba bende 1 yillik.polanya vizesi var calisma baska ulkede nasil calisma izni cikarabilirim

    1. Merhaba,

     2 seçeneğiniz var. 1- Polonya’ya gittikten sonra orada işinize başlayacaksınız ve bu süreçte vizeyi oturum kartına çevireceksiniz. Akabinde diğer üye ülkelerden birinden iş bulmanız halinde o ülkede çalışabilirsiniz. Bu süreç genellikle 3 ay civarı sürer. 2- Sanki hiç vize almamış gibi çalışmak istediğiniz diğer ülke için Türkiye’den vize başvurusu yapmak.

     1. merhaba 12.sınıf lise son sınıf dil öğrencisiyim herhangi bir sigortam yok fakat seneye polonyada çalışma ihtimalim var mı sizce yani bir lokamtadan bile teklif alsak ve diğer şartları karşılasak vize alınır mı

     2. Merhaba, Polonya çalışma vizesi şartlarından biri sizi gelen iş teklifi ile alakalı tecrübe ya da sertifikanızın olmasıdır. Bunu sağlarsanız bir sorun yaşanmaz.

     3. Merhaba, benim çalışma izni belgem bugün yeni geldi. Buarada kendim İstanbul’da oturuyorum. 3 arkadaşımın visesi red geldi İstanbul’dan. Şimdi ben o yüzden Baküden gitmeyi düşünüyorum oradan randevi alıp bu konuda ban ne tavsiye verebilirsiniz. Birşey daha sorcam, vizem çıkarsa İnşallah Plonyadakı bana ÇALIŞMA İZINİ BELGEMİ gönderen firmaya varmak zorunda mıyım hanı zararı gelermi deport falan ile ilgili . Ben Polonya geçtikden sonra başka bir işde çalışacağımda o yüzden sordum. Şimdiden teşekkür ederim.

     4. Merhaba ben 18 yaşımdayım, Polonya davetiye bekliyorum davetiye geldiğinde danışman firma olarak sizi tercih etmek isterim bahsettiğiniz belge toplamadan vize gününe kadar olan süreç için danışmanlık ücreti fiyatını öğrenebilir miyim?

 2. Polonya d tipi vize ile Almanya’da yasal çalişabilirmiyim ??? Ve daha sonra Almanya’da oturum alabilirmiyim ??

  1. Hangi ülkeye gidecekseniz oradan ve seyahat sebebinize göre uygun vize tipine başvuru yaparak seyahat etmeniz gerekiyor.

   1. Arkadaşın sorusuna verdiğiniz yanıtı biraz açabilir misiniz. D tipi Polonya vizemiz var diyelim. Önce Polonyaya giriş yaptık ve sonra Polonyadan Almanya’ya geçip orada iş bulup yasal olarak çalışma imkanımız olur mu..

    1. Merhaba, Polonya için almış olduğunuz çalışma vizesini oturum kartına çevirdikten sonra bu mümkün olabiliyor. Bunun için daha detaylı bilgiyi konsolosluk ile görüşerek teyit alabilirsiniz. Yahut Almanya’da nerede çalışmayı düşünüyorsanız oradaki firmadan bu konuda bilgi alabilirsiniz.

    2. Vizeyi oturuma çevirdikten sonra polonyadaki.isyeriniz.size Almanya’daki firma.icin işçi kira sözleşmesi yapıp verirse Almanya’da çalışabilirsiniz diye biliyorum bu şekilde Almanya’ya geçip çalışan arkadaşlarım var

 3. Merhaba. Kolay gelsin. Acaba Türkiye’de ikamet eden yabancı ülke vatandaşı Türkiye’de Polonya başkonsolosluğuna çalışma izni için müracat etme imkanı varmıdır. Tabiki çalışıcak yerinden daveti varsa.

  1. Merhaba teşekkürler, Türkiye’den planlanan çıkış tarihine kadar geçerli İkamet Tezkeresi varsa ve gerekli diğer belgeleri tamamlayabiliyorsa vize başvurusu yapabilir.

 4. Selam Çalışma iznim bir kaç güne elimde olacak güncel evrak listesi verirmisiniz.D tipi vize için Banka hesap dökümü isteniyormu ve sigortayi 1 yıllık polonyadanmi yaptırmak gerekiyor

  1. Merhaba,
   Evrak listesini mail olarak [email protected] ‘a gönderdik. Evet hesap dökümü dahil olarak başvuru gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Sigorta konusunda da yardımcı olabiliriz. Polonya’dan kesilmesi ve 1 yıllık olması gerekli sadece bu sebeple ret alanlar çok maalesef.

 5. Vize başvurusu 29/03/2021 tarihinde İstanbul Harbiye Başvuru Merkezindeki Polonya Vize Başvuru Merkezinde alınmıştır. Ne anlama geliyor Erasmus için başvurmuştum ben

  1. Başvurunuzun alındığı anlamına geliyor. Polonya VFS Global çağrı merkezini arayarak işlemin bitip bitmediğini öğrenebilirsiniz, bazen sistemsel hata olabiliyor.

   1. Merhaba! Benim turkmen pasaportum süresi on yıllık yani bitti 2021-de şimdi uzattım 31.12.2022 kadar , bana şimdi polonyadan çalışma izni geleceği 100/100 gelir ama polonya konsolosluk ben pasaportum uzatma olanı üçün visa verir mi

    1. Merhaba, Polonya’dan gelecek çalışma izin belgenizin süresi ile alakalı gerekli pasaport süresi. İzin süresinin bitiminden en az 91 gün daha geçerli pasaport ile Polonya çalışma vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 6. Merhabalar polonyadan iş için davetiye m gelecek ancak oğlumla birlikte gitmem gerekli bu konuda nasıl bir prosedür izliyoruz 10 gün için de şirketten bana gereken davet ve yazı gelmiş olur.nasıl yol almalıyım

  1. Merhaba, 0554 141 44 78 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirseniz detaylı bilgi verebiliriz. Gerekli evrakı ilettiğiniz takdirde tüm işlem en doğru şekilde tarafımızca yapılacak merak etmeyin.

   1. Merhaba ben 18 yaşımdayım, Polonya davetiye bekliyorum davetiye geldiğinde danışman firma olarak sizi tercih etmek isterim bahsettiğiniz belge toplamadan vize gününe kadar olan süreç için danışmanlık ücreti fiyatını öğrenebilir miyim?

  2. Merhaba bana bir ay içinde Polonya çalışma davetiyesi gelicek ama benim Türkiye’de sigortam ve bankada hesap hareketliliğim yok nasıl yardımcı olursunuz bize

  3. Merhaba Sinem Hanım, oğlunuzu goturebildiniz mi? Benim de anasinifi okuyan oğlum var. Vize ile aldirabilir miyim?

 7. Kolay gelsin polanyada kaynım oturuyor eşimin abisi döner dükkanları var beni döner ustası ve tezgâhtar olarak götürmek istiyor ve davetiye diye bir takım evraklar geldi yanlız benim ustalık belgem yok, daha önce öğrenciyken kayıt dışı kebapcilarda ve donercilerde çalıştım işi biliyorum bunun için bu sekilde ustalık belgesi olmadan gidebilir miyim ve evrakları sizin takip etmeniz için ne kadar ücret ödememiz lazım mail atarsanız sevinirim. selamlar.

  1. Merhaba teşekkürler. Evrak listesinde mesleki sertifika maddesi bulunmaktadır. Eksik evrak ile başvuru yapmak dosyanın şansını düşürmektedir. Ancak nihai karar konsolosluk tarafından verilecektir. Güncel evrak listesi ve fiyat bilgisi için 0554 141 44 78 numaralı şirket hattımızdan bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

 8. Merhaba
  Çalışma vizesi için başvuru yapıldı ama şuan için ne durumda olduğunu bilmiyorum yaklaşık 6 ay oldu durumunu nereden kontrol edebilirim

  1. Vize başvurunuzu gerçekleştirdiyseniz başvuru merkezi internet sitesi üzerinden başvuru takibi bölümünden kontrol edebilirsiniz veya konsoloslukla mail yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

 9. Merhaba, bireysel davet aracılığıyla polonya ya gidersem orada başka bir iş yerinde çalışabilir miyim?

  1. Merhaba Polonya’da çalışmaya gidebilmeniz için çalışma izni, iş sözleşmesi ve ticari davetiye olmalıdır. Aksi taktirde bu vize tipi için başvuru yapılamaz.

   1. Merhaba iyi akşamlar ben şuan polanyadayim polanya işçi vizem var bitmesine üç ayım var Türkiye ye gelip tekrar polanya ya dönemem de bir sorun yaşamıyım lütfen Bilgi alabilir miyim

  1. Merhaba bu konu hakkında şahsen araştırma yapmanız gerekli belli bir platform bulunmuyor maalesef.

 10. Merhaba ben asım benim pasaport var sade bende polonya da çalışmak istiyorum davetiye olmadan iş için vize başvurusu yapa bilirmiyim teşekürler

  1. Merhaba Asım Bey, her vize kategorisi için zorunlu evrak vardır. Bu zorunlu evrak olmadan o vize kategorisi için başvuru yapılamaz. Polonya çalışma vizesi başvuru gerçekleştirebilmeniz için Polonya’da bulunan bir şirketten adınıza Çalışma Bakanlığı’ndan çalışma izni çıkartılarak tarafınıza gönderilmesi gereklidir.

 11. Mrb ben arda polonya çalışma vizesi ile polonyaya gidip orda 1 veya 2. Gün kalıp başka schengen ülkesine gidip çalışabilirmiyim mesela hollandaya gidip sigortalı çalışabilirmiyim. Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim

  1. Merhaba, Polonya çalışma vizesi ile Polonya’ya gittikten sonra Türkiye’den aldığınız vize ile birlikte Polonya’dan tekrar bir başvuru yaparak oturum kartı ve çalışma izni almanız gerekir ki bu yaklaşık 3 ay sürer. Bazı zamanlar daha da uzun sürer. Bu işlem tamamlanana kadar Türkiye’den aldığınız Polonya çalışma vizesi ile diğer Schengen ülkelerinde legal olarak çalışamazsınız. Ancak Polonya’daki prosedürler tamamlandıktan sonra diğer Schengen ülkelerinde çalışma hakkınız olur.

   1. Merhaba şimdi benim elimde Polonya çalışma izni vizem var . Belçika’da akrabalarım var ben ilk girişi Belçika’dan yapabilir miyim acaba ?

   2. Merhaba ben ahmet milli eğitim bakanligindan aldigim kalfalik belgesiyle polonya da calisabilirmiyim.universite mezunuyum kalfalik belgesini denklik sarti var mi?

 12. Merhabalar polonyadan bir şirket tarafından davetiyem var aşçı olarak gidicem konsoloslukta vize başvurusunda herhangi bir mülakat oluyor mu bilgi verirseniz çok sevinirim

  1. Merhaba,

   Polonya çalışma vize başvurusu yaparken mülakat yapılmaz. Bununla birlikte, konsolosluğun ek evrak talep etme ve sizi görüşmeye çağırıp mülakat yapma yetkisi bulunmaktadır. Polonya çalışma vizesi hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  2. Mrb ben daha önce başvuru yaptım ama bana red geldi 20 yaşındayken bana red gelmesini gerekçesi yaşım olarak gösterildi bana tekrar davetiye gelecek kayınım tarafında firma sahibi tarafından yani ben eski bonservisimle tekrar başvuru yapabilirmiyim bide çalıştığım süre zaafında sigortasız çalışmıştım bana bilgi verirseniz sevinirim

   1. Merhaba,

    Aynı bonservis’ten kastınızın ne olduğunu tam olarak anlayamadım. Eğer çalışma izin belgesinden bahsediyorsanız eskisini kullanamazsınız. Sigortasız çalışma konusuna gelirsek, konsolosluğun sizden beklentisi çalışacağınız işe hakim olmanızdır. Bunun için de sizden mesleki yeterlilik sertifikası ister ve varsa önceki iş yerinden referans mektubu destekleyici niteliktedir. Polonya çalışma vizesi başvurusu için bizden destek almak isterseniz 0554 141 44 78 numaralı telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

 13. İyi günler bana Polonya’dan dönerci de çalışmak için davetgelcek ama bende ustalık belgesi yok burada zaten başka bir iş yapıyorum sorun çıkarmı ne yapmalıyım saygılarımla

  1. Merhaba,

   Polonya’da çalışacağınız iş konusunda Türkiye’de iş tecbübeniz ve/veya mesleki sertifika gerekiyor. Aksi takdirde vize almanız çok zor olacaktır. Teşekkürler.

   1. En az bir ay kalış süresini kapsayan, minimum 30.000 € teminatlı sağlık sigortasi tutarını biz mi karsiliyoruz?

    1. Merhaba,

     O bilgi maalesef değişti. Sitemizi güncellemeyi atlamışız, sizin yorumunuz ile fark ettik ve güncelledik. Bu konuda size teşekkür ederiz. Güncel bilgi ”Planlanan kalış süresini kapsayan, minimum 30.000 € teminatlı sağlık sigortası YA DA kişinin Polonya Sosyal Sigortalar Kurumu’na (ZUS) kayıtlı ve sigortalı olduğunu kanıtlayıcı belge.” bu şekildedir. Bununla birlikte bu sigorta muafiyetsiz şekilde olmalıdır ve bunu henüz Türkiye’deki bir sigorta şirketi üzerinden temin edemiyoruz. Polonya çalışma vizesi başvurusu gerekliliklerine uygun sigortayı sizler için Polonya’dan anlaşmalı olduğumuz sigorta şirketleri aracılığı ile temin ediyoruz. Kalış süresi, yaşınız vs. gibi bilgilere göre bu sigorta fiyatı ortaya çıkıyor. Bayram tatili sebebi ile danışmanlarımız çalışmıyor, bayram sonrası (26 Temmuz 2021 Pazartesi Günü) 0554 141 44 78 numaralı telefonumuzdan bize ulaşırsanız konu ile alakalı bilgileri daha net size iletiriz ve isteğiniz doğrultusunda sigorta ihtiyacınızı giderebiliriz. İyi günler ve iyi bayramlar dileriz.

 14. Merhaba ben Özbekistan vatandaşiyim. Polonyaya gitmek için davetiye bekliyorum. Turkiyede oturma iznim var başka hangi evraklar lazim olur. Cevaplarsiniz sevinirim.

  1. Merhaba,

   İnternet sitemizde de yazdığımız üzere başka evraklar da gerekiyor. Bu sayfadaki gerekli evraklar kısmını inceleyebilirsiniz. Teşekkürler.

 15. Merhaba benim nişanlım Polonya da yaşıyor ve polonya lı nikahımızı türkiyede kıyacaz daha sonra nasıl bir yol izlememiz gerekiyor

  1. Merhaba evlilik tamamlandıktan sonra gerekli evrak hazırlanarak aile birleşimi için vize başvurusu yapılması gerekli. Detaylı bilgi için 0554 141 44 78 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 16. Iyi günler
  Polonya vizesi ( D vizesi ) aldiktan sonra almanyaya gecip orda calisabilmem mümkünmü? Eger mümkünse neler yapmam gerekiyor ?

  1. Merhaba, Polonya üzerinden aldığınız D vizesi Polonya’da çalışmak ya da okumak içindir. Eğer oturum kartı sahibi olursanız sonrasında Almanya’da çalışmanız mümkün olabilir. Daha net bilgi için konsolosluk ile görüşebilirsiniz. İyi günler dilerim.

 17. Merhaba polonyada üniversite okurken oturma ve çalışma iznimiz oluyor, hafta sonları Almanyaya geçip Uber gibi sigortasız işler yapabilir miyim sonuç olarak telefon üzerinden yapılan çok fazla resmi prosedür gerektirmeyen bir iş

  1. Merhaba, bu konuda net bilgiye sahip değiliz. Polonya’ya gittiğinizde oradan öğrenmenizi tavsiye edebilirim. İyi günler dilerim.

 18. Merhabalar benim ve eşimin polanya başvuru oluyor çalışmak için yalnız çocuk da var onu da götürebiliyor muyuz acaba çocuk 4 yaşında bunun için şartlar neler acaba

  1. Merhaba, Polonya çalışma vizesi başvurusunda bulunurken çocuğunuz için de vize başvurusunda bulunmanız gereklidir.

 19. Merhabalar ben sevda Polonya ya işçi olarak gitmek istiyoruz yalnız küçük bir çocuğum var çocuğum 4 yaşında nasıl bir yol izlemeliyim

  1. Merhaba, Polonya çalışma vizesi başvurusunda bulunurken çocuğunuz için de vize başvurusunda bulunmanız gereklidir.

 20. Merhaba Polonya işçi vizesi ile Polonyadan başka bir Avrupa Birliği ülkesine geçiş yapabilirmiyim

  1. Merhaba, Polonya’ya gittikten sonra çalıştığınız firma ile birlikte oturum kartı başvurusunda bulunuyorsunuz. Oturum kartını aldıktan sonra AB ülkelerine geçiş yapabiliyorsunuz. Daha net bilgi için konsolosluk ile görüşebilirsiniz. İyi günler dilerim.

  2. Halil bey almanyaya geçebildiniz mi? benimde kardeşim Turkiye’ de Polonya üzerinden almanyaya getirmek istiyoruz ne yaptınız siz

 21. Merhaba ben 2 haftadır randevu almaya çalışıyor fakat hiç bir yerde randevu bulunmuyor çok acil randevu Almam lazım ne yapmalıyım ?

  1. Merhaba, Şuan için Polonya çalışma vizesi için randevular çok çok az. Sebebi de Polonya’ya eğitime gidecek öğrencilerin çok az zamanı kaldığından ve sayılarının çok fazla olmasından dolayı Polonya konsolosluğunun onlara öncelik vermesidir. Öğrenci yoğunluğu azaldıktan sonra muhtemelen çalışma vizesi için kotalar da artacaktır.

   1. Merhaba bana polonyadan calışma izni belgesi geldi istanbulda başvuru yapıcam randevu alamıyorum acaba bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz bide dosyamı hazırlarsanız ucreti nekadardır

    1. Merhaba,
     konsolosluğun düzgün kota sağlamaması sebebiyle Polonya vize başvurularında randevu sıkıntısı tüm Türkiye’de genel maalesef. Ancak bir kaç danışmanımızı sadece randevu alımı konusunda görevlendirdik boşluk olduğu takdirde yardımcı olabiliriz. Fiyat ve süreç hakkında detaylı bilgi için 0554 141 44 78 numaralı hattımızdan mesai saatleri içerisinde bize ulaşabilirsiniz.

 22. Önlisans dış ticaret mezunuyum aof Maliye son siniftayim ingilizce egitimim devam ediyor Polonya’da çalışmak istiyorum ne yapmaliyim

  1. Merhaba,
   Polonya’da çalışabilmeniz için çalışacağınız şirketten çalışma izni, iş sözleşmesi gelmesi gerekli. Aynı zamanda çağırıldığınız pozisyona ait akademik ve veya mesleki diploma/ sertifika sahibi olmanız gerekmektedir.

 23. MERHABALAR KOLAY GELSİN. POLANYADA BİR FABRİKADAN BANA ÇALIŞMA İZNİ BELGESİ GÖNDERİLECEK. ÖN LİSANS MEZUNUYUM VE USTALIK BELGEMDE VAR. BELEDİYEDE TEKNİKER OLARAK ÇALIŞIYORUM. SİGORTA KODUM İNŞAAT TEKNİKERİ OLARAK GÖZÜKMEKTEDİR. DOĞALGAZ ISITMA VE SIHHİ TESİSAT TEKNİKERİYİM ÇALIŞMA İZNİNDE FABRİKANIN TESİSAT VE ISITMA İŞLERİNİ YAPACAKTIR DİE İSTEK GELECEK. SSK KODU BUNA TERS ETKİ EDERMİ. BİRDE SGK DÖKÜNAMI KAÇ AYLIK YADA YILLIK OLMASI BUNLAR İÇİN ÖNEMLİMİR. BİLİYOSUNUZKİ BELEDİYELER HAKKINDA GRİ PASOPORTLA GİTTİLER GELMEDİ POLEMİĞİ OLDU BANA ETKİ ETMESİN DİE BELEDİYEDEN AYRILMAYI DÜŞÜNÜORUM. YOKSA BELEDİYEDEN AYRILIP BAŞKA BİR FİRMAYA SSK GİRİŞİMİ YAPTIRIP ÖLE BAŞVURU YAPSAM SİZCE NASIL OLUR. BİRDE ANKARADA BİR VİZE ŞİRKETİNİN KURBANI OLDUM. ALMANYADAN TİCARİ İSTEK GELDİ RET YEDİM. ÇEKYAYA TRUSLİK BAŞVURU YAPTIM YİNE RET YEDİM. BUNLAR ÇALIŞMA VİZESİ İÇİN ETKİ EDERMİ. CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM. (POLANYADAKİ FİRMA BENİM HERŞEYİME KEFİL OLUYOR) SAYGILAR

  1. Merhaba, Schengen ülkelerinden aldığınız red ler ister istemez etki edecektir ve konsolosluk bunu araştıracaktır. Bunun dışında Polonya çalışma vizesi ile alakalı tüm bilgiler, gerekli evraklar bu sayfada mevcuttur. Bizden danışmanlık hizmeti almak isterseniz mesai saatlerimiz içerisinde +90 554 141 44 78 / +90 552 605 44 78 numaralı telefonları arayarak ya da whatsapp tan arayarak bize ulaşabilirsiniz.

 24. Biz ekip 16 kişi Polonya inşaat şirketi tarafından D vize davet gönderildi. Sizden tek ricam var pasaporta vize basması,ne yardamci olarmisiniz

  1. Merhaba, Polonya’dan çalışma izin belgesi geldikten sonra hemen konsolosluk vize basmıyor maalesef. İnternet sitemizde de prosedürü açıkladık. Polonya’dan çalışma izni geldikten sonra bir de buradan vize başvurusunda bulunmanız gerekli, gerekli evraklar da sitemizde mevcut. Önce randevu alıp, gerekli evrakları hazırlayıp başvuruda bulunduktan sonra konsolosluk değerlendirecek ve uygun görürse size vize verecek, uygun bulmazsa ise red verebilir. Bizden danışmanlık hizmeti almak isterseniz mesai saatlerimiz içinde bize whatsapp ya da telefon ile ulaşırsanız (https://www.brsvize.comiletisim/) bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 25. Kolay gelsin, benim Polonya çalışma vizem var Polonya’da çalışma vizemin olduğu şirket Almanya’da başka bir firmaya transfer yoluyla çalışma imkanım olduğunu söylüyor doğrumudur

  1. Merhaba, Polonya’dan oturum aldıktan sonra Almanya’ya transfer olunabileceği konusunda duyumlar aldık. Bunun kesin bilgisini Polonya’daki ve Almanya’daki türk konsolosluğu ile görüşerek alabilirsiniz.

 26. Merhaba ben 19 yaşındayım öğrenciyim ama okula gitmiyorum ve bir kaç gün sonra bana çalışma izni gönderilecek yaş sınırlaması varmı bunun için?

 27. Merhaba benim pasaport süre bitmesine 1 sene var ben polonya çalışma vize başvuru yapabilirmiyim. Lütfen sizden haber bekliyorum!

 28. Hocam merhabalar Polonyada bulunan firma işe almaya karar verdi bir niyet mektubu da geldi gitmeyi düşünüyorum askerligim 2 yıllık tecilli askerliği yapmamak bi sıkıntı yaratır mı ? şimdiden teşekkürler

 29. Merhaba ben d tipi vize almak istiyorum polanya için bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler kolay gelsin

 30. Mrhaba Polonya iş davetiyesi gelecek bana lakin şu anda iş değişikliği yapmak zorundayım
  Yaptığım bu iş değişikliği onumuzdeki 2 ayda SGK hizmet dökümü üzerinde görüleceği üzere konsolosluk üzerinde herhangi bir olumsuz etki yapar mı
  Teşekkür ediyorum
  Bu arada prim günüm 4000 lerde farklı işyerlerinde sırasıyla 7 sene 4 sene diye devam ediyor

 31. Merhabalar,
  Polonyadaki şirketten çalışma izin yazılarımız geldi. Fakat VFS global den bir türlü başvuru randevusu alamıyorum.
  Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.
  iyi çalışmalar.

 32. Merhaba,
  Ben Polonya’da Varşova’dayım. Burada Yüksek Lisans için geldim ve 1 ay önce sigortalı bir iş bularak çalışmaya başladım. Türkiye’de eşim ve çocuğum var. Maddi açıdan bana bağlı oldukları için eşimi ve kızımı yanıma getirebilir miyim? Henüz oturum iznim gelmedi. Pasel aldım. Ama sigortalı çalışmaya başladıktan sonra davetiye ile eş ve çocuk vize alabiliyor diye bir bilgi duydum. Doğru mu değil mi öğrenmek istedim. Teşekkürler.

  1. Eğer Polonya’dan Belediye onaylı resmi davetiye gönderebiliyorsanız olur. Bağlı olduğunuz belediye ve göçmenlik ofisinden bilgi alabilirsiniz.

 33. Merhaba,

  Çalışma izni tarafıma ulaştı. İstenilen evraklarda belirtilen eski pasaportum mevcut değil. Pasaport protokolünde eski pasaportum geçersiz (süresi dolmuş), yeni pasaportum geçerli gözükmektedir. Eski pasaportumu sunamamam vize almakta sorun teşkil eder mi?

  Teşekkürler

 34. Merhaba önemli bir sorum olacak. Ben yaz sezonunda otellerde masör olarak çalışıyorum. Polonya’da fabrikası olan bir müşterim bana Polonya’da çalışabilmem için bir çalışma davetiyesi hazırladı. Sorun şu ki, davetiye inşaat sonrası tesisat üzerine ve benim o alanda herhangi bir mesleki belgem yok. Davetiye bana ulaştığında bu alanda mesleki belgem olmamasından dolayı çalışma vizesi başvurusunda sorun yaşar mıyım?

  1. Polonya’dan gelen davetiye ile sizin iş tecrübenizin uyuşmadığı durumlarda red söz konusu olabilir. Ama bu kesin sorun olacak anlamına da gelmez.

 35. Merhabalar, Polonyada iş buldum ve bana davet mektubu gönderdiler. Fakat polonya çalışma izninw ben Polonyaya gelince başvuracaklarınj söylediler. Ben davet mektubu ve iş sözleşmesi ile d tipi çalışma vizesine başvuru yapabilir miyim?

  1. Selamlar, Polonya’dan sadece size sözleşme gönderilerek Polonya D Tipi çalışma vizesi başvurusunda bulunamazsınız. Size oradan çalışma bakanlığınca onaylanmış çalışma izin belgesinin orijinalini göndermeleri gerekmektedir.

 36. Daha önce ilgili iş tecrübemiz yoksa ama 4 yıllık iyi bir üniversiteden mezunsak da çalışma izni alabilir miyiz, şirket teklifte bulunursa? Tecrübe istemeyen ancak bildiğim yabancı dillerden dolayı tercih sebebi olacağım.

  Sadece staj ve freelance işlerde çalıştım ve onların da haliyle sigortası yok.

 37. Merhaba. Polonyadan davetiyenin gelmesini bekliyorum 4 buçuk ay oldu. Bu davetiyenin hangi aşamada olduğunu nasıl öğrenebilirim. Böyle bir sistem varmı Polonya’da. Bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Merhaba, o konuda maalesef bir bilgimiz yok. Davetiyenizi kim çıkartıyorsa o kişiden ya da firmadan bilgi almanız gerekmektedir.

 38. Merhabalar bana anlastigim kurumdan evraklar geldi polonyadan izmirde yasiyorum evrakların birini n uzerinde izmirdeki vfs globalin adresi var sadece calisma vizesini izmirden mi alabiliyorum yoksa ankarada falan alabilirmiyim.Tesekkurler

 39. Merhabalar.
  Polonya için D tipi çalışma vizesine başvurdum. Daha önce UK kendi işimi yapıyordum. Türkiyeye kesin dönüş yapmak zorunda kaldım.
  Eğer polonya çalışma vizem onaylanırsa. Ülkeye girerken aşı kartı gerekli mi. Yoksa pcr testi yeterli midir?

  1. Merhaba,
   güncel olarak vize başvurusunda aşı sertifikası zorunluğu yoktur. Güncel seyahat kuralları için ise havayolu şirketleri ile iletişime geçmeniz gerekli.

   1. Slm geçen Pazartesi
    Vize başvuru yaptım
    Pasaport. Verdim Polonya çalışma müsadesini verdim acaba kaç gönde viza
    Çikıyor
    Sayğılar

 40. Merhababen 9 aylık çalışma davetiyesiyle polonyaya gideeceğim yaşım 18 ama daha önce hiçbir yerde sigortalı çalışmadım ama uluslar arası mesklek kartı alacam sigorta geçmişim olmadığı ve. Daha önce bir yerde çalışmadığım için sorun olurmu

  1. Merhaba, Polonya çalışma vizesi başvurularında en çok red alanlar tam olarak bu şekilde olan profiller. Tabi kesin red alırsınız diyemeyiz ama riskli durumdasınız.

 41. Ben turkum polonya calismaya gitmek istiyorum 1 ci sorum size ben geçmişte kavgada üç tane adlı sicil kaydim vardı sildirme şimdi adlı sicil kaydim yok fakat devam eden bir tane mahkemem var çalışma izni almama engel olur mu

  1. Merhaba, adli sicilde eğer şuan bir kayıt yok ise Polonya çalışma vizesi başvurusunda pek bir sorun olacağını düşünmüyorum.

   1. Peki o 1 yillik vizeyle hemen gittikden sonra avusturyadan bi eblilik yapabilinirmi yoksa direkt polanya vizesinimi almasi gerekio polanya gelip avusturyadan gecip eblilik yapiliyormu o vizeyle

 42. Merhabalar, Turkiye haritasinin kirmizi ve beyaza bolunmesine istinaden bir sorum olacakti, kirmizi bolgede ikamet edenler, ilgili bolge icinde baska bir merkeze gidebilirler mi? Ornegin Trabzon’da yasayan biri Izmir’den randevu alabilir mi veya Istanbul’da yasayan biri Gaziantep’ten randevu alabilir mi? Yoksa bu merkezlerin oldugu illerde yasayanlar sadece bu illerden mi randevu alabilirler? cok tesekkurler.

 43. Merhaba. Öncelikle bilgilendirici yazınızı hazırlamak için verdiğiniz emek ve soruları özenle/sabırla cevapladığınız için teşekkür ederim. Umarım çalışanlarınız Türkiye’deki zor hayat ve çalışma koşullarında huzurla çalışabiliyordur.

  Türkiye’de Doktora öğrencisiyim. Şu an Erasmus+ programıyla Schengen bölgesindeyim. Uluslararası bir firmanın İspanya ofisinde 1.5 yıllık iş deneyimime çok uygun bir pozisyona başvurdum ve İspanyolca bilgimi kullanarak pozisyon için teknik müdürle iletişime geçtim. Sonradan öğrendim ki İspanya’nın iş vizesi için güncel olarak 40.077 Euro yıllık brüt maaş sınırı varmış.

  Polonya için bunun gibi bir maaş sınırı var mı? Bilginiz dahilindeyse paylaşmanızdan memnuniyet duyarım. Ya da tecrübenize dayanarak resmi olmayan bir maaş sınırından söz edebilir misiniz?

  Aynı şirketin Polonya’da da ofisi var ve iş tecrübemin olmadığı ancak Doktora’da aldığım derslerden biriyle çok alakalı bir pozisyon üç gün önce Polonya’da açıldı. İspanya için maaş sınırına takılırsam ilk olarak İspanya’daki pozisyon için Polonya’ya yönlendirmelerinin mümkün olup olamayacağı konusunda, sonra da Polonya’daki yeni pozisyon için başvuru hazırlayıp iletişime geçmeyi düşünüyorum. Bu açıdan maaş sınırı var mı diye öğrenmek istedim.

  Özellikle uzun yazdım vaktini aldığım kişiler umarım mazur görür. Son olarak genç arkadaşlar için bir şeyler yazmak isterim. Burası ticari kaygıların da haricinde bir dayanışma ortamı gibi olmuş bana göre, bunun için de sizi tebrik ederim. Ben İnşaat Mühendisiyim. Türkiye’nin en iyilerinden olmasa da onların hemen altında sayabileceğimiz bir üniversitesinden mezunum. Mezun olduktan sonra dört yıl Türkiye’de yetişmiş hiçbir işveren beni işe almadı. O arada tutunduğum tek şey olan Yüksek Lisansımı işsizlik psikolojisiyle zar zor bitirdim. Bitiminden iki ay sonra çalıştığım firmadaki iş ilanı denk geldi ve yabancı müdür bildiğim dillere ve eğitimime bakarak beni işe aldı (Erasmus için işten ayrılacağımı konuşmaya gittiğimde -bu konuşma 1.5 yıl içinde iş görüşmem dahil kendisiyle üçüncü diyaloğumdu, beni ne ara tanıdı belirsiz- aynı müdür bunu kabul etmedi ve ücretsiz izin verdi; biz de maaile, yakın arkadaşlarım ve iş yerinde benim adıma sevinenler yılın Oscar’ını ona verdik(: ). Kendinizi yetiştirmekten vazgeçmeyin. Motivasyonunuzu düşürmeyip, İnstagram’a bakar gibi değil bilinçli bir şekilde iş arayın. Ne olursa olsun ülkenizi, sizi zorlasalar da çevrenizi sevmekten de vazgeçmeyin. Çözüm arayışlarınızı dengeli ve sakin kafayla yapmaya çalışın. Herkese sevgiler.

 44. Merhaba, Polanya”da bir süt ürünleri firmasına işçi olarak kabul edildim. (D tipi) Çalışma vizesi ile ne kadar süre o firmada çalışmam lazım. Oturma izni alıp eşimi de yanıma almak için. Üniversite mezunuyum ve farklı bir iş bulmak isityorum orada tamamen o firmada beden işçii olarak çalışmak istemiyorum.

 45. Merhaba,

  Polonya’ya turist vizesi ile giris yaptim ve bir sirkette yonetici olarak calismaya basladim. Calisma iznim cikti ancak Turkiye’ye donup calisma vizesi almam gerektigi soyleniyor. Oysa bunun Turkiye’ye gitmeden bir yolu vardir diye dusunuyorum. Gidecek olsam bile VFS Global zaten randevu da acmiyor. Konu hakkinda destek olabilir misiniz?

  1. Merhaba çalışma vizesi için randevular açıktır, yoğunluk çok olduğu için bulamıyor olabilirsiniz. Ayrıca göçmenlik kurallarından dolayı Polonya içinde bu değişikliği yapamıyor olabilirsiniz. Ülke içindeki vatandaşlık işlemleri için bilgimiz yoktur. O şekilde bilgi verildiyse doğrudur nitekim bizim gördüğümüz örnekler de bu şekildedir. Aynı zamanda bir çok farklı vize kategorisinin olmasının sebebi de budur. Seyahat amacınıza uygun vize kategorisi için vize başvurusu yapılmalıdır. Aksi takdirde sizin aktardığınız gibi sorunlar yaşanmaktadır. Çoğu ülke içinde bu değişiklikler de bu sebeple zaten yapılamaz.

   1. Meraba ben adem Polonya çalışma izni gelicek turkiyede inşaat yahut olarak esnafım MYK belgem var vergi levham var fakat aktif bagkurluyum esnaf olduğum için zorunlu bagkur fakat pirimlerimi odeyemedim vizede sorun olurmu bana

 46. İşlerim iyi değil vergi borclarim var vizede sorun olurmu bağkur borclarim var

 47. merhaba ben polonya ya işçi vize başvurusu yaptım ama 3 hafta bitiyor konsolosluktan bi cevap gelmedi sebebi nedir acaba

 48. Merhabalar öncelikle, ben çok alakasız bir soru olucak ama size danışmak istedim bilgi almak istedim , tanidigim biri polonya için işler var fabrika eş seçenekler sundu çarşamba günü o gönderen kişilerle gorumemi detaylı bilgi almamı söyledi, ben neye dayanarak güvenebilirim, umarım anlamışsınızdır beni , demek istediğim gerçekten bir iş olduğuna gerçekten gondericegine nasıl güvenebilirim demek istiyorum, egerki cevaplarsanız çok mutlu olurum , teşekkürler şimdiden 😌

 49. Merhabalar, Sirket hangi kuruma basvuru yapiyor calisma izni icin? Ve calisma izninin cikmasi kac suruyor? Ayrica turkiyeye ulasmasi kac suruyor? Tesekkur ederim

 50. Polonya işçi vizesi alımı hakkında bilgi için aradım
  İletişim 05346431808
  Sizinle telefon ile konuşmak istiyorum

 51. Merhaba, polonyadan kamyon şoförlüğü calisma iznimi aldim, agir vasıta şoförlüğü ile alakali tüm ehliyet ve sertifikalarim var ancak şoförlük alaninda sgk gecmisim yok,vizeden red yeme gibi bir durum olabilir mi

 52. Diyelimki 1 yıllık polonya calisma vizem var multi, oturum karti almadan istedigim kadar giriş çıkış yapabilir miyim ?

 53. Selamlar sayın adminlerim, hayırlı ramazanlar dilerim.
  Ben bir aracıya Polonya işçi vizesi çıkartmaya çalışıyorum yaklaşık 10 aydır adamlar bizi bekletiyor.

  Bizim bu vizelerin akıbeti önümüzdeki aylarda başvuru sonrası akıbeti belli olacak.

  Yani davetiye ustalık belgesi vesaire şirket hazır oradan başka ülkeye geçip amcamlarda çalışacağız. Oradan kazanım Türkiye’deki borçlarımızı ödemek için gidiyoruz.

  Benim 6 ay aktif sigortam yok en son 2 sene önce vardı sanıyorum bu vizelerin çıkmasına engel olurmu?

  Olursa üzerime ticari araç kayıt ettirsek yine çıkma olasılığı varmı

  Acil cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler ediyorum.

  1. Öncelikle orijinalinin elinize geçmesi lazım. sonrasında bağlı bulduğunuz bölgeye göre randevu alacaksınız ve dosyanız hazır bir şekilde başvurunuzu gerçekleştireceksiniz. Gerekli tüm bilgiler bu sayfa içerisinde mevcuttur. Danışmanlık hizmeti almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 54. Merhaba, ben Polonya’dan iş teklifi aldım ve çalışma iznim çıkınca çalışma vizesine başvuracağım. Eşim de benle gelmesi için hangi vizeye başvurmalı ve bana çalışma vizesi çıkınca ona da çalışma vizesi hakkı doğuyor mu ?

 55. Merhabalar, Polonya ya D tipi vize ile gidip işe basladiktan ne kadar sonra eşim ve 2 cocugumu yanima aldirabilirim? Bununla alakali prosedür nedir? Aciklarsaniz cok sevinirim…

 56. Iyi gunler

  Polonya calisma izni icin randevu alabiliyormusunuz
  Sure ne kadar asagi yukari
  Fiyati nedir sigortasiz

 57. Merhabalar polonya d tipi Mult vizesi aldıktan sonra vize bitimine kadar türkiye ye sorunsuz gelinip gidilebilir mi?

 58. Merhaba,askerlikte bakaya durumundayım,diğer şartlar oluşursa bu askerlik durumum vize işlemlerini olumsuz etkiler mi?

 59. Merhaba,

  Polonyada bir firmadan ise kabul edildim ve calisma iznim cikti. Evraklarim elime ulasti. Calisma vizesi basvurusu icin VSF Global’den randevu almaya calisiyorum ama surekli olarak “Şu anda uygun randevu bulunmamaktadır” notunu cikiyor. Calisma vizesi basvurulari ne zaman acilacaktir? Farkli bir yol izlemem gerekiyor mu?

 60. merhaba. polonya çalışma vizem çıktı. polonyadan belçikaya geçip eşimin yanına yerleşebilirmiyim. 1 senedir evliyim. aile birleşim vizesi talebim red geldi. bu yüzden bu şekil bir yol buldum.

 61. Çalışma vizesi başvurusunda istenen Bütün T.C Kurumlarından alınacak gerekli belgeler E-devlet üzerinden alındığında Polonya konsolosluğu tarafınca kabul ediliyormu ayrıca Türkçe belgelerin polonya diline tercüme edilmesi zorunluluğu varmıdır iyi çalışmalar

 62. Merhaba,
  Ben Polonyadan sezonluk çalışma izini davetiyesi aldım.Vfs globalda randevu alarkene D tipi Long stay visa olarak alırsam
  kabul ederler mi yoksa kesinlikle D tipi Work permit visa olarak almak zorundamıyız?
  Teşekkürler iyi çalışmalar dilerim..

 63. Merhaba,Polonya işçi oturumu vizem çıktı bir döner firmasında şimdi ben oradaki oturum vizesi ile Avrupa’daki herhangi bir ülkede dükkan acabilirmiyim ya da ortaklık yapabiliyormuyum.

 64. Merhaba. Polonyada çalışacağım yıl veya yıllar boyunca ücrete tabi olarak danışmanlığımızı yapmayı sürdürüyormusuz?
  2018yılında, sicilime işlemiş olan basit suçlardan dolayı sabıka kaydım mevcut. Sicil kaydının silinmesine 1 sene daha var. Bu durum çalışma vizesinin çıkmasında olumsuz sonuçlar doğururmu veya öyle bir ihtimal varmı?

 65. Merhaba adım Delil. Türkiye den bir vize acentesı Avrupa ya çıkabilmem için bana evraklar yaptılar fakat inşaatta sıvacı olarak. D MULTİ VİZE bir yıllık çıktı ve polonya ya geldim. Fakat şirketi tanımıyorum. Ve hiç kimsem polonya da yok. Direk Belçika ya ailemin yanına gittim. Ailem Belçika da yaşıyor. Sorum şu lütfen cevaplayın. 1. Ben bilgisayar teknikeriyim belgelerim var garson tecrübem çok inşaattan anlamıyorum. Bu vize ile polonya da başka firmada resmi olarak çalışabiliyor muyum yoksa davetiye gönderen şirkette mı mecburi çalışmam mı gerekiyor. 2. Belçika geldim 3 hafta sonunda pasaportumu kaybettim yeni pasaport başvurusunda bulundum. Gelecek olan pasaportta polonya vizesi görünmeyecek diye biliyorum. 1 yıllık vizem iptal olur mu giriş çıkışlarda Sorun olur mu Türkiye git gel gibi veya Belçika dan polonya git gel gibi sorunlar olur mu. Belçika da ki Türk konsolosluğun da pasaport başvurusu yaptım. Eski pasaport ta ki vizemi tekrar nasıl yapıştırabilirim lütfen yardım edin. 3 Belçika da bu vize ile nasıl çalışabilirim veya nasıl oturum alabilirim. Türkiye de tek çocuktum bütün ailem Belçika da yaşıyor. Türkiye ye geri gitmek istemiyorum lütfen cevap yazar mısınız.

 66. Merhaba eşim ve kendim için Polonya dan çalışma davetiyesi aldık diyelim, aynı zamanda iki çocuğum var. Biri 8 digeri 10 yaşındalar. Ben ve eşime çalışma vizesi çıkarsa çocuklarımı da yanımda götürmek için herhangi bir işlem yapmam gerekiyor mu ? Pasaport larimiz var( çocuklar için de)

  1. Ahmet bey bu sorunuzun cevabını bulabildiniz mi. Eşim Polonya dan çalışma izin belgesini aldı. Polonya çalışma vizesine başvuracak. 5 yaşında oğlum var. Beraberinde çocukta gelecek. Çocukla alakalı şirket belge gönderdi. Kreş ve ana okulu eğitimini karşılayacağız diyerekten. Muvakafatnamede var. Başka bi işlem yapılması gerekiyor mu çocukla alakalı

 67. Merhabalar polonya ya iş için gittikten sonra ne kadar süre sonra oturum alınabiliyor ve polonya da oturum aldıktan sonra fransaya falan gidip orada da çalışma izni alınabilir mi ?

 68. merhaba, polonya oturum kartina sahip oldugumda diger avrupa ulkelerinde calisma ve yasama hakkina sahip oluyor muyum? tesekkürler.

 69. Merhaba Bir şirketten çalışma vizesi çıkarttıktan sonra Polonya’da başka bir yerde çalışabilirmiyiz?

 70. Merhaba iyi akşamlar sizlere bir sorum olacak inşaAllah yardımcı olursunuz benim Polonya D tipi vizem var ve şuan burdayım sürem daha 10 ay var ama Türkiye’ye gelmek istiyorum gelip bir ay kalacağım sonrasında geri dönebilirmiyim.?
  Teşekkürler saygılar.

 71. Merhabalar kolay gelsin
  Polonya d vizesiyle geldim hiç polonyaya gitmedim almanyadayım ve burda acente aracılığıyla polonya oturumuna başvurdum ve onaylandı (3 yıllık) bu oturum ile almanyada yasal çalışmam mümkünmü a1 harici başka bi yolda varmı

 72. Merhaba.Polonya’ya gitmek istiyorum.Ve orda (kalıcı kalıp) çalışmak istiyorum.Bu hakkı bize veren böyle bir vize türü var mı.Varsa hangi vize türüdür?

 73. Merhaba benim polonya da 3 senelik çalışma iznim var ama bir türlü vize alamıyorum yardımcı olabilirmisiniz istanbul polonya konsolosluğu teşekkür ederim

 74. Merhaba ben Kadir ..polonyada 3 yıllık çalışma davetiyesi aldım ..ve vizeye gittim . sen sonra ret geldi… 10 ncü maddeden ret aldım …ama davetiyemde doğum tarihi (1987 olmasın gereklidi ama 1982 yazlimisti yanlışlikla ..ve şimdi ayın davetiyele tekrar vize başvurusu yapacaz…ayın davetiye sıkıntı olur mu …size zahmet bilgilendirs biz sevinirim.teşekkur ederim

 75. Diyelimki 1 yıllık polonya calisma vizem var multi, oturum karti almadan istedigim kadar giriş çıkış yapabilir miyim ?
  Türkiye gidip gelebilrmiyim

 76. Merhaba 10 aylık Polonya işçi vizem var d tipi 1 hafta sonra bitiyor uzatma şansım var mıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button