fbpx
Polonya VizesiBilgi Bankası

Polonya Çalışma Vizesi – Çalışma İzni

Polonya Çalışma Vizesi - Çalışma İzni Hakkında Her Şey

Polonya çalışma vizesi – çalışma izni sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu sayfamız içerisinde Polonya çalışma vizesi ve çalışma izni hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İzmir ve çevre illerinde yaşayan misafirlerimiz, Polonya çalışma vizesi – çalışma izni başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Polonya Çalışma Vizesi – Çalışma İzni Başvurusu Hakkında Ücretsiz Ön Danışmanlık Almak için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Polonya çalışma vizesi – çalışma izni hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

Polonya Çalışma Vizesi – Çalışma İzni Hakkında Genel Bilgi

Polonya Çalışma Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Polonya çalışma vizesi – çalışma izni ulusal vize (D tipi vize) kapsamındadır. Polonya’daki bir firmada çalışıp maaş alacak her bir TC vatandaşı Polonya çalışma izni başvurusunda bulunmak ve çalışma vizesi almak zorundadır.

Polonya çalışma izni – çalışma vizesi ile Polonya’da 90 günden daha uzun süre çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu vizeye sahip olduktan sonra Polonya oturum hakkınız olur ve bu sayede ailenizi de yanınıza alabilirsiniz.

Bireysel olarak Polonya’da iş bulmuş ve işe kabul edilmiş yahut şuan aktif olarak çalıştığı şirketin Polonya’daki bir firma ile şirket içi / şirketler arası personel değişimi ya da transferi gerçekleştirecek kişiler Polonya çalışma vizesi – çalışma izni vize başvurusunda bulunabilir.

Polonya Çalışma İzni Nedir?

Polonya Çalışma İzni Nedir?

Polonya çalışma izin belgesi ile Polonya çalışma vizesi çokça karıştırılır. Burada size bu iki belge arasındaki farkları açıklayacağım. İlk olarak Polonya çalışma izni ile başlayalım.

Polonya çalışma izni belgesi, Polonya’ya çalışmak için gidebilmek ve Polonya çalışma vizesi alabilmek için gerekli en temel evraktır. Bu evrak Polonya’daki işveren/şirket tarafından Polonya’dan temin edilir ve size gönderilir.

Siz de Polonya çalışma vizesi başvurusu yapacağınızda gerekli diğer evraklar ile birlikte Polonya çalışma izin belgenizi de konsolosluğa sunarsınız.

Polonya Çalışma İzni Nasıl Alınır? Polonya Çalışma İzni Almak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Polonya çalışma izni alabilmek için öncelikle Polonya’da çalışacağınız bir firma bulmanız gereklidir. Polonya’da bulunan firma sizi işe almaya karar verirse, genellikle Türkiye’deki adresinize bir niyet mektubu ve iş sözleşmesi gönderir. Siz de bu niyet mektubu ve iş sözleşmesini imzalarsınız ve gerekli diğer evraklar ile birlikte Polonya’daki firmaya geri yollarsınız (Gerekli evraklar konusunda Polonya’daki firma sizi bilgilendirecektir).

Daha sonrasında Polonya’daki firma sizin adınıza çalışma izni talebinde bulunur ve çalışma izni belgesini size posta yoluyla ulaştırılır. Elinize çalışma izni ulaştıktan sonra aşağıdaki evrakları hazırlamaya başlayarak Polonya çalışma vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Polonya’da iş bulma ve işe yerleştirme konularında hizmet vermemekteyiz.

Polonya çalışma vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için Polonya’daki işinizi kendiniz bulmanız ve Polonya’dan tarafınıza gelmesi zorunlu olan evrakların tarafınıza ulaşmış olması gereklidir.

Polonya Çalışma Vizesi Nedir?

Polonya Çalışma Vizesi Nedir?

Polonya çalışma vizesi, Polonya’da uzun süre çalışabilmeniz için gerekli olan Polonya ulusal (D-Tipi) vize tipidir. Bu vize ile Polonya’da uzun süre çalışabilir ve oturum hakkına sahip olabilirsiniz. Daha sonrasında dilerseniz Polonya aile birleşimi vizesi ile ailenizi de yanınıza alabilirsiniz.

Polonya Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Polonya çalışma vizesi alabilmeniz için en önemli şart Polonya’daki firma tarafından kabul edilmiş olmanız ve Polonya çalışma izni belgesinin orijinalinin elinize ulaşmış olması gereklidir.

Polonya çalışma izin belgesi elinize ulaştıktan sonra gerekli diğer evraklar ile birlikte Polonya vize başvuru merkezine giderek Polonya çalışma vizesi başvurusunda bulunmanız gerekir (Gerekli evraklar bu sayfanın devamında paylaşılmıştır). Bunun sonucunda Polonya konsolosluğu sizi vize almaya uygun görürse Polonya çalışma vizesi sahibi olabilirsiniz.

Almış olduğunuz bu vize süresini Polonya’ya gittikten sonra uzatma hakkınız da vardır ve Polonya’ya gittikten sonra size oturum kartı da verilecektir.

Polonya Çalışma Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Polonya Çalışma İzni Başvurusu Nereden Yapılır?

Polonya İstanbul Başkonsolosluğunun yetki bölgesi kırmızı alanları kapsamaktadır. Bu şehirlerde ikamet eden kişiler, Harbiye, Altunizade, İzmir, Gaziantep ve Trabzon’da bulunan VFS Global vize başvuru merkezi üzerinden Polonya çalışma vizesi – çalışma izni başvurusu gerçekleştirebilir.

Polonya İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanı içerisindeki iller; Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, İstanbul, İzmir, Iğdır, İzmit (Kocaeli), Kahramanmaraş, Kars, Kilis, Kırklareli, Kütahya, Malatya, Manisa, Muğla, Mardin, Muş, Osmaniye, Rize, Sakarya (Adapazarı), Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Trabzon, Tunceli, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Van illeri bulunacaktır.

Beyaz bölge Polonya Ankara Büyükelçiliği yetki bölgesi olduğundan buralarda ikamet eden kişilerin Ankara ve Antalya’da bulunan VFS Global Polonya vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilir.

Polonya Ankara Büyükelçiliği yetki alanı içerisindeki iller; Adana, Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Bartın, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Düzce, Eskişehir, Hatay, İçel (Mersin), Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Yozgat, Zonguldak.

Polonya Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 • Vize verilmek üzere uygun bulunan başvurular, vize başvurusu yapıldığı günden itibaren 15 iş günü içinde sonuçlanır.
 • Başvurunun ayrıntılı bir inceleme gerektirdiği bazı durumlarda bu süre, en fazla 30 takvim gününe kadar uzatılabilir.
 • Çok nadir olarak görünen, bazı özel durumlarda bir takım ek belgelerin sunulması gerektiğinde, bu süre 60 takvim gününe kadar uzayabilir.
Bu duruma istinaden BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Polonya çalışma vizesi başvurusunun seyahate en az 2 ay kala gerçekleştirilmesini tavsiye ediyoruz.

Polonya Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Okunaklı ve dikkatlice doldurulmuş, tarih yazılmış ve imzalanmış Polonya ulusal vize başvuru formu.
 • Kriterlere uygun pasaport (Daha önceden alınan pasaportlar ve e-devlet sisteminden alınacak pasaport protokolü. Pasaportta bilgilerin olduğu sayfanın ve son 3 yılda verilen Polonya ve diğer Schengen ülkelerine ait vize fotokopileri).
 • Kriterlere uygun 2 adet biyometrik fotoğraf (35×45 mm boyutunda biyometrik)
 • En az bir ay kalış süresini kapsayan, minimum 30.000 € teminatlı sağlık sigortası YA DA kişinin Polonya Sosyal Sigortalar Kurumu’na (ZUS) kayıtlı ve sigortalı olduğunu kanıtlayıcı belge.
 • Polonya’dan çalışma izni orijinali ve fotokopisi.
 • Polonya’da bulunan firmadan kişinin işe alınma niyetini belirten, antetli kağıda yazılmış imzalı ve kaşeli şirket yazısı. Yazıda imzası bulunan kişinin adı, soyadı ve unvanının bulunması gereklidir.
 • Polonya’daki firma ile aranızdaki iş sözleşmesi ya da kontrat (Zorunlu değildir ancak bu evrağın da sunulmasını şiddetle tavsiye ederiz).
 • Meslek diploması veya mesleki eğitim ve vasıflarını gösteren belge ve sertifikalar.
 • Barkodlu SGK hizmet dökümü ve son iş yerine ait SGK işe giriş bildirgesi. (E-devlet üzerinden ya da SGK’dan alınabilir).
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (E-devletten alınabilir).
 • Tarihçeli yerleşim yeri (E-devletten alınabilir).
 • Askerlik durum belgesi (E-devletten alınabilir).
 • Türk vatandaşı olmayanlar: Türkiye’den planlanan çıkış tarihine kadar geçerli İkamet Tezkeresi.

Şirket İçi Transfer için Gerekli Evraklar

Yukarıdaki evraklara ek olarak aşağıdaki evrakların da hazırlanması gerekmektedir.

 • Çalıştığınız şirket tarafından şirket için transferi açıklayan dilekçe (Şirket antetli kağıdına yazılmalı, kaşe ve imza olmalı).
 • Polonya’daki şirket ile aradaki bağı gösterir sözleşme vb.
 • Türkiye’deki şirkete ait güncel vergi levhası, son 3 ay içinde alınmış oda faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi ve ticaret sicil tastiknamesi.
 • SGK işe giriş bildirgesi (Şirket tarafından kaşe ve imzalı olmalı).
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu (Şirket tarafından kaşe ve imzalı olmalı).

DİKKAT:

 • İstenilen belgeler güncel olmalıdır (3 aydan daha yeni).
 • Belgelerin aslı ve bir adet fotokopisi sunulmalıdır.
 • Konsolosluğun yukarıdaki evraklar dışında ek evrak talebinde bulunma ve sizi mülakata çağırma yetkisi olduğu unutulmamalıdır.

BRS Vize ile Polonya Çalışma Vizesi Almanın Kolay Yolu

BRS Vize ile Polonya Çalışma Vizesi Almak Çok Kolay

 1. Polonya çalışma izni belgeniz elinize ulaştıktan sonra bizimle iletişime geçiyorsunuz.
 2. Durumunuza en uygun ve en güncel Polonya çalışma vizesi için gerekli evrakları tarafınıza gönderiyoruz.
 3. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra kontrolleri yapıyoruz. Hatalı ya da eksik evrak var ise düzeltilmesini sağlıyoruz.
 4. Size ve bize en uygun günü kararlaştıralım ve vize başvurusu için randevunuzu alıyoruz.
 5. E-devletten alınacak evrakları alıyoruz, formları ve dilekçelerinizi biz hazırlıyoruz.
 6. Vize başvuru günü randevunuza danışmanlarımızdan biri eşliğinde gidiyorsunuz ve başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.
 7. Vize başvurusu sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu biz teslim alıyoruz ve sizlere iletiyoruz.

Polonya Çalışma Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Polonya çalışma vizesi – çalışma izni ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Diğer Polonya vize kategorileri hakkında detaylı bilgi için https://brsvize.com/category/polonya-vizesi/

6 Yorum

 1. Merhaba, 3.sınıf üniversite öğrencisiyim. Yazın polonyada staj yapmak istiyorum. 4 5 aylık bir süre için. Staj yerim hazır ve firma bana vize konusunda güvenemiyor. Ne yapmalıyım? Sizce vize çıkması için riskli bi sebep mi?

  1. Merhaba, davetiye geldi ise detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gerekli evrakınızı görmeden durumu ve risk analizi yapabilmemiz pek mümkün değil. Şartları sağlayabiliyorsanız onay alabilirsiniz.

 2. Polonya d tipi vize ile Almanya’da yasal çalişabilirmiyim ??? Ve daha sonra Almanya’da oturum alabilirmiyim ??

  1. Hangi ülkeye gidecekseniz oradan ve seyahat sebebinize göre uygun vize tipine başvuru yaparak seyahat etmeniz gerekiyor.

 3. Merhaba. Kolay gelsin. Acaba Türkiye’de ikamet eden yabancı ülke vatandaşı Türkiye’de Polonya başkonsolosluğuna çalışma izni için müracat etme imkanı varmıdır. Tabiki çalışıcak yerinden daveti varsa.

  1. Merhaba teşekkürler, Türkiye’den planlanan çıkış tarihine kadar geçerli İkamet Tezkeresi varsa ve gerekli diğer belgeleri tamamlayabiliyorsa vize başvurusu yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button