Litvanya VizesiBilgi Bankası

Litvanya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi

Litvanya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Hakkında Her Şey

Litvanya eğitim, öğrenci ve erasmus vizesi (90 günden uzun süreli eğitimler, üniversite eğitimi ve erasmus öğrenci vizesi) sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu sayfamız içerisinde Litvanya eğitim, öğrenci ve erasmus vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İzmir ve çevre illerinde yaşayan misafirlerimiz, Litvanya eğitim, öğrenci ve erasmus (D Tipi vize) başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Litvanya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vize Başvurusu Hakkında Ücretsiz Ön Danışmanlık Almak için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Litvanya eğitim, öğrenci ve erasmus vizesi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

Litvanya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Litvanya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Nasıl Alınır?

Litvanya’da 90 günden daha uzun süreli bir eğitim alacaksanız, buradaki bilgiler sizler için derlenmiştir. 90 günden uzun süren Litvanya erasmus ve erasmus+ eğitimleri ya da üniversite, yüksek lisans ve doktora eğitimleri, araştırma, 90 günden uzun süreli dil eğitimi ve stajlar için başvuru yapacak öğrencilerin Litvanya ulusal eğitim vize kategorisi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Litvanya 90 günden uzun süren öğrenci vizesi Ulusal vize (D tipi) kapsamındadır, bu vize ile diğer Schengen ülkelerini de 180 gün içerisinde 90 günden uzun süre kalmamak şartı ile ziyaret edebilirsiniz.

Litvanya öğrenci vizesi başvurusunda bulunmanız için en önemli evrak, Litvanya’daki eğitim kurumundan tarafınıza gönderilmiş olan kabul yazıdır.

Litvanya’dan kabul mektubu geldikten sonra, bu sayfa içerisinde yer alan evrakları toparlamaya başlamalısınız.

Litvanya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Nasıl Alınır?

 1. İşlemlere başlamadan önce Litvanya’daki eğitim kurumdan kabul mektubu temin edin.
 2. Kabul mektubu elinize ulaştıktan sonra yapmanız gereken işlem Litvanya vize başvuru merkezlerinin birinden randevu almak olmalıdır. Çünkü randevular çok hızlı dolabilmektedir. Sayfanın devamında vize başvurusunu nereden yapabileceğiniz açıklanmıştır.
 3. Randevunuza göre gerekli evrakları, formları ve dilekçeleri hazırlayın (Aşağıdaki gerekli evraklar kısmında gerekli olan form ve evraklar açıklanmıştır).
 4. Randevu günü Litvanya vize başvuru merkezine giderek başvurunuzu gerçekleştirin.
 5. Başvurudan sonra size verilen takip fişindeki numara ile pasaport takibini yapabilirsiniz. Eğer kargo talimatı verdiyseniz pasaportunuz size direkt kargo ile gelir. Vermediyseniz pasaportunuzu başvuru yaptığınız aynı yerden teslim alabilirsiniz.
Bizim ile birlikte çalışacak misafirlerimiz için tüm süreç tarafımızca yönetilecek ve hangi durumda hangi adımların atılması gerektiği konusunda yönlendirmeler uzmanlarımızca yapılacaktır.

Litvanya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

90 günden uzun süreli eğitim, araştırma, öğrenci ve erasmus vizesi başvuruları randevu alınarak direkt olarak Ankara’daki Litvanya Büyükelçiliği üzerinden yapılabilir. Malum salgın hastalık sebebi ile elçilik başvuru almayı kabul etmeyebilir.

Bunun haricinde İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya, Gaziantep, Bodrum, Bursa, Edirne ve Trabzon’da bulunan Litvanya vize başvuru merkezleri üzerinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Litvanya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 • Vize verilmek üzere uygun bulunan başvurular, vize başvurusu yapıldığı günden itibaren  15 iş günü içinde sonuçlanır.
 • Başvurunun ayrıntılı bir inceleme gerektirdiği bazı durumlarda bu süre, en fazla 30 takvim gününe kadar uzatılabilir.
 • Çok nadir olarak görünen, bazı özel durumlarda bir takım ek belgelerin sunulması gerektiğinde, bu süre 60 takvim gününe kadar uzayabilir.
Bu duruma istinaden BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Litvanya ulusal eğitim, araştırma, öğrenci ve erasmus vizesi başvurularının seyahate en az 2 ay kala gerçekleştirilmesini tavsiye ediyoruz.

Litvanya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi için Gerekli Evraklar

Litvanya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış Litvanya ulusal vize başvuru formu.
 • Pasaport; geçerlilik süresi, talep edilen vizenin geçerlilik süresinden en az üç ay daha uzun olmalıdır, en az iki adet boş sayfaya sahip olmalıdır ve en fazla son 10 yıl içinde verilmiş olmalıdır.
 • Kriterlere uygun 2 adet biyometrik fotoğraf (35×45 mm boyutunda biyometrik).
 • Seyahat Sağlık Sigortası, Litvanya Cumhuriyeti’ndeki konaklama sırasında tıbbi nedenlerle yurda nakil, acil tıbbi yardım ve/veya acil hastane tedavisi veya ölüm gibi hususlardan doğabilecek her türlü masrafı kapsamalıdır. Sigorta, üye ülkelerde geçerli olmalı ve tüm konaklama süresini kapsamalıdır. Minimum teminat 30,000 EUR olmalıdır (Öğrencilere özel olmalı) (Anlaşmalı olduğumuz kurumlar vasıtasıyla öğrenci sigortaları tarafımızca sağlanmaktadır).
 • Uçak / seyahat rezervasyonları veya diğer seyahat şekline ilişkin belge. Rezervasyonlar, yalnızca Schengen bölgesine ilk giriş yapılacak olan üye devlet Litvanya’ya olmak durumundadır. NOT: Uçak rezervasyonları, arabuluculuk mektuplarında yazan tarihlerden 3’er gün öncesi ve sonrasını da kapsayabilir. Bu tarihlerden daha fazla talep edilen günlere tekabül eden ve Litvanya’dan farklı Schengen ülkelerine yapılmış olan rezervasyonlar/satın alınmış biletler kabul edilmez. (Litvanya vize başvurusu için gerekli olan rezervasyonlar tarafımızca düzenlenmektedir, vize çıkmadan önce satın alım yapmanıza gerek yoktur).
 • Başvuru sahibinin ziyaret edeceği ve kendisini davet eden Litvanya Cumhuriyeti’ndeki yerleşik bir kurum, kuruluş veya işletmenin standartlara uygun bir şekilde düzenlediği arabuluculuk mektubu kodu (başvuru sahibine birden fazla girişli vizenin düzenlenmesine ilişkin talep yazısı) NOT: Arabuluculuk Mektubu, elektronik olarak Elektronik Hizmetler Bilgi Sistemi (https://epis.vrm.lt/epis) üzerinden davet eden kurum tarafından düzenlenmektedir. Söz konusu mektuba ilişkin elektronik kod sunulmalıdır. Ayrıca, mektubun fotokopisi de sunulabilir.
 • Konaklamayı gösterir evraklar (Henüz konaklama kesinleşmediyse tarafımızca rezervasyon yapılmaktadır).
 • Ödeme teyit belgesi. (eğitimin ücretli olması halinde).
 • Pasaportta kişinin bilgilerinin yer aldığı sayfanın ve son 3 yılda alınmış Schengen vizelerinin fotokopisi
 • QR koda sahip adli sicil kayıt örneği (Türkçe dilinde)
 • QR koda sahip SGK tescil ve hizmet dökümü
 • Türkiye Yüksek Öğrenim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenmiş olan QR Koduna sahip en fazla 1 hafta güncelliğe sahip öğrenci belgesi. (E-devlet)
 • Mevcut eğitimine ait not döküm çizelgesi (transkript), önceki eğitimlere ait belgeler (diploma, yabancı dil sertifikası vb.)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ikametgah (E-devletten alınabilir)
 • Türk vatandaşı olmayanlar için, Türkiye’den Litvanya’dan dönüş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerli geçerli İkamet Tezkeresi.

Litvanya Erasmus Vizesi için Ek Evraklar;

 • Türkiye Ulusal Ajansı / Türkiye’deki eğitim görülen kurum tarafından antetli kağıda düzenlenmiş imzalı ve kaşeli hibe belgesi aslı. (E-imzalı belgeler veya fotokopisi çekilen kabul edilmemektedir). NOT: Öğrenci gönüllülük projesi ile seyahat ederse, gönderen ve davet eden kurum tarafından masraflarının karşılanacağına dair antetli kağıt üzerine düzenlenmiş hibe yazısı aslı sunmalıdır.
 • Varsa hibe yazısı.
 • Öğrencinin, Litvanya’daki üniversiteye Erasmus programı kapsamında kabul edildiğine ilişkin Litvanya’daki kurumdan gönderilen kabul belgesi (İngilizce dilinde de olabilir).

Litvanya’da Lisans (Üniversite Eğitimi), Yükseklisans, Doktora vb. Amacıyla Vize Alacaklar için Ek Belgeler;

 • Litvanya’daki eğitim kurumundan tarafınıza gönderilmiş kabul mektubu.

Litvanya’da 90 günden Uzun Süreli Araştırmaya Katılacaklar için Ek Evraklar;

 • Litvanya Cumhuriyeti’nde kayıtlı bir bilim ve araştırma kurumu ile imzalanan bir iş
  sözleşmesi veya sponsorluk sözleşmesi

Litvanya Eğitim, Öğrenci, Erasmus ve Araştırma Amacıyla Seyahat Edecek Kişilerin Banka’da Bulundurması Gereken Nakit ve Finansal Durumu Gösterir Belgeler

Yeterli mali kaynakları (örn. Son 3 aylık hesap hareketlerini gösterir banka hesap özeti) ve/veya düzenli geliri (örn. iş, düzenli burs veya sponsorluk sözleşmesi) gösterir belge:

 • Litvanya Cumhuriyeti’nde yaşam için yeterli geçim kaynağı, yetişkin bir yabancı için 1 aylık asgari ücrete (607 Euro x kalınacak ay sayısı) ve reşit olmayanlar için aylık yarım asgari ücrete eşittir (304 Euro x kalınacak ay sayısı)
 • Başvuru sahibinin çıkış yaptığı ülkeye dönüş veya yabancının giriş yapma hakkına sahip olduğu yabancı bir başka ülkeye dönüşü için yeterli miktara ek olarak 1 aylık asgari ücrete eşittir. (Yukarıda tanımlanan banka hesap özetinde bulunması gereken miktara ek olarak + 607 Euro)

NOT: Yukarıda belirtilen mali durumu gösterir belgelere ek olarak; başvuru sahibinin son 3 aylık hareketleri gösteren kişisel banka hesabı bulunmuyorsa, ve masrafları farklı bir sponsor tarafından karşılanacaksa, Noter onaylı taahhütname de sunulmalıdır.

Başvuru Sahibinin Banka Hesabında Nakit Yoksa, Sponsor Olacak Kişinin Hazırlaması Gereken Evraklar

Öğrenciye sponsor olacak kişi çalışma durumuna göre değişen aşağıdaki evrakları hazırlamalıdır.

Emekliler için; sgk tescil ve hizmet dökümü, son 6 aya ait içerisinde en az yukarıdaki tutar kadar bakiye bulunan banka hesap dökümü (imzalı ve kaşeli), varsa tapu ve ruhsat fotokopisi, sponsorluk dilekçesi.

Çalışanlar için; şirketten alınmış imzalı ve kaşeli görev yazısı, imzalı ve kaşeli son 6 aya ait maaş bordrosu, imzalı ve kaşeli işe giriş bildirgesi, sgk tescil ve hizmet dökümü, şirkete son yıla ait vergi levhası, sicil gazetesi, imza sirküleri, son 6 ay içinde alınmış faaliyet belgesi, son 6 aya ait içerisinde en az yukarıdaki tutar kadar bakiye bulunan banka hesap dökümü (imzalı ve kaşeli), varsa tapu ve ruhsat fotokopisi, sponsorluk dilekçesi.

İş verenler için; şirkete son yıla ait vergi levhası, sicil gazetesi, imza sirküleri, son 6 ay içinde alınmış faaliyet belgesi, son 6 aya ait içerisinde en az yukarıdaki tutar kadar bakiye bulunan banka hesap dökümü (imzalı ve kaşeli), varsa tapu ve ruhsat fotokopisi, sponsorluk dilekçesi.

Kamu çalışanı için; şirketten alınmış imzalı ve kaşeli görev yazısı, imzalı ve kaşeli son 6 aya ait maaş bordrosu, imzalı ve kaşeli işe giriş bildirgesi, sgk tescil ve hizmet dökümü, son 6 aya ait içerisinde en az yukarıdaki tutar kadar bakiye bulunan banka hesap dökümü (imzalı ve kaşeli), varsa tapu ve ruhsat fotokopisi, sponsorluk dilekçesi.

Çiftçiler için; çiftçilik belgesi aslı ve fotokopisi, SGK tescil ve hizmet dökümü, son 6 aya ait içerisinde en az yukarıdaki tutar kadar bakiye bulunan banka hesap dökümü (imzalı ve kaşeli), varsa tapu ve ruhsat fotokopisi, sponsorluk dilekçesi.

BRS Vize ile Litvanya  Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Almanın Kolay Yolu

LİTVANYA VİZE İŞLEMLERİ SORUN OLMASIN

 1. Bizimle iletişime geçtikten sonra durumunuzu anlamak için bazı sorular soruyoruz.
 2. Durumunuza en uygun ve en güncel Litvanya öğrenci vizesi için gerekli evrakları tarafınıza gönderiyoruz.
 3. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra kontrolleri yapıyoruz. Hatalı ya da eksik evrak var ise düzeltilmesini sağlıyoruz.
 4. Size ve bize en uygun günü kararlaştırıp ve vize başvurusu için randevunuzu alıyoruz.
 5. E-devletten alınacak evrakları alıyoruz, formları ve dilekçelerinizi biz hazırlıyoruz.
 6. Vize başvuru günü randevunuza danışmanlarımızdan biri eşliğinde gidiyorsunuz ve başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.
 7. Vize başvurusu sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu biz teslim alıyoruz ve sizlere iletiyoruz.

Litvanya Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Litvanya eğitim, öğrenci ve erasmus vizesi ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Diğer Litvanya vize kategorileri hakkında detaylı bilgi için >> https://brsvize.com/category/litvanya-vizesi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button