Ukrayna VizesiBilgi Bankası

Ukrayna Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi

Ukrayna Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Hakkında Her Şey

Ukrayna eğitim, öğrenci ve erasmus vizesi (90 günden uzun süreli eğitimler, üniversite eğitimi ve erasmus öğrenci vizesi) sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu sayfamız içerisinde Ukrayna eğitim, öğrenci ve erasmus vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İzmir ve çevre illerinde yaşayan misafirlerimiz, Ukrayna ulusal eğitim vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Ukrayna Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vize Başvurusu Hakkında Ücretsiz Ön Danışmanlık Almak için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Ukrayna eğitim, öğrenci ve erasmus vizesi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

Ukrayna Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Ukrayna Eğitim Öğrenci ve Erasmus Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Ukrayna’da 90 günden daha uzun süreli bir eğitim alacaksanız, buradaki bilgiler sizler için derlenmiştir. 90 günden uzun süren Ukrayna erasmus ve erasmus+ eğitimleri ya da üniversite, yüksek lisans ve doktora eğitimleri, 90 günden uzun süreli dil eğitimi ve stajlar için başvuru yapacak öğrencilerin Ukrayna ulusal eğitim vize kategorisi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Ukrayna 90 günden uzun süren öğrenci vizesi Ulusal vize (D tipi) kapsamındadır.

Ukrayna öğrenci vizesi başvurusunda bulunmanız için en önemli evrak, Ukrayna’daki eğitim kurumundan tarafınıza gönderilmiş olan kabul yazıdır. Devlet okulları için fotokopisi kabul edilebilir, özel okullarda orijinali alınmalıdır.

Ukrayna’dan kabul mektubu geldikten sonra, bu sayfa içerisinde yer alan evrakları toparlamaya başlamalısınız.

Ukrayna Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Nasıl Alınır?

 1. İşlemlere başlamadan önce Ukrayna’daki eğitim kurumdan kabul mektubu temin edin.
 2. Kabul mektubu elinize ulaştıktan sonra, resmi ikametinizin bağlı olduğu şehirlerin birinden randevu almak olmalıdır. Çünkü randevular çok hızlı dolabilmektedir. Aşağıda ikametinize göre vize başvurusunu nereden yapabileceğiniz açıklanmıştır.
 3. Randevunuza göre gerekli evrakları, formları ve dilekçeleri hazırlayın (Aşağıdaki gerekli evraklar kısmında gerekli olan form ve evraklar açıklanmıştır).
 4. Randevu günü başvuru merkezine giderek başvurunuzu gerçekleştirin.
 5. Başvurudan sonra size verilen takip fişindeki numara ile pasaport takibini yapabilirsiniz. Eğer kargo talimatı verdiyseniz pasaportunuz size direkt kargo ile gelir. Vermediyseniz pasaportunuzu başvuru yaptığınız aynı yerden teslim alabilirsiniz.
Bizim ile birlikte çalışacak misafirlerimiz için tüm süreç tarafımızca yönetilecek ve hangi durumda hangi adımların atılması gerektiği konusunda yönlendirmeler uzmanlarımızca yapılacaktır.

Ukrayna Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Ukrayna ulusal vize başvurularını Ankara, Antalya, İstanbul ve İzmir VFS Global Ukrayna başvuru merkezlerinden gerçekleştirilebilmektedir. Ukrayna ulusal vize başvuruları Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu veya Ukrayna Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir.

Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu yetki bölgesi olan şehirlerde ikamet eden kişilerin İzmir ve İstanbul’da bulunan VFS Global Ukrayna vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilir.

Ukrayna Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Kaç Günde Çıkar?

  • Vize verilmek üzere uygun bulunan başvurular, vize başvurusu yapıldığı günden itibaren 10 iş günü içinde sonuçlanır.
  • Başvurunun ayrıntılı bir inceleme gerektirdiği bazı durumlarda bu süre, en fazla 30 iş gününe kadar uzatılabilir.
  • Hızlı servis seçim hakkı sunulmaktadır (bazı dönemlerde bu servis kapatılabilmektedir). Başvuru günü hariç 5 iş gününde karara bağlanır. Ancak hızlı servis ücreti normal başvuru süresinde yapılan ödemelerin iki katıdır. Bu servisi seçmeden önce aktif durumda olup, yararlanılabilir durumda olunduğunun teyidi mutlaka sağlanmalıdır.
  Bu duruma istinaden BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Ukrayna öğrenci vizesi başvurusunun seyahate en az 2 ay kala gerçekleştirilmesini tavsiye ediyoruz.

Ukrayna Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi için Gerekli Evraklar

Ukrayna Öğrenci Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Okunaklı ve dikkatlice doldurulmuş, kaydedilmiş ve imzalanmış Ukrayna ulusal vize online başvuru formu (Ukrayna Ulusal Vize Başvuru Formu – İngilizce).
 • Kriterlere uygun pasaport (Daha önceden alınan pasaportlar ve e-devlet sisteminden alınacak pasaport protokolü. Pasaportta bilgilerin olduğu sayfanın ve son 3 yılda verilen Ukrayna’ya ait vize fotokopileri).
 • Kriterlere uygun 1 adet biyometrik fotoğraf (35×45 mm boyutunda biyometrik).
 • Fibabank’a konsolosluk adına yatırılması gereken harç bedeli ödeme dekontu orijinali
 • Tüm kalış süresini kapsayan, minimum 30.000 € teminatlı sağlık sigortası.
 • Eğitim veren kurumdan kabul veya eğitimin devam ettiğini gösterir belge.
 • Erasmus eğitimi durumunda, gönderen üniversiteden öğrencinin programa kabul edildiğini teyit
  eden belgenin aslı.
 • Konaklamayı gösterir evraklar (Henüz konaklama kesinleşmediyse tarafımızca rezervasyon yapılmaktadır).
 • Ödeme teyit belgesi. (eğitimin ücretli olması halinde).
 • Aşağıda belirtilen maliyetleri karşılamaya yeterli mali kaynaklara sahip olunduğunu teyit eden
  belgelerin ibrazı gerekmektedir (Aşağıda ayrı bir başlıkta miktar açıklanmıştır).
 • Türk vatandaşı olmayanlar için, Türkiye’de 6 ay daha geçerliliği olan oturum izni, noter onaylı kira sözleşmesi, adres kaydı ve su/elektrik faturası

Sponsorun banka hesabında bulunması gereken miktar 1000 $’dan (veya eş değer başka bir para biriminden) az olmamasını kesinlikle tavsiye ederiz. Bununla birlikte, ulaşım ve geri dönüş masrafları, konaklama masrafları ve günlük cep harçlıklarının kalış süresine istinaden hesaplanması gereklidir. Sponsorun hazırlayacağı diğer evraklar da sayfanın devamında açıklanmıştır.

Öğrenciye sponsor olacak kişi çalışma durumuna göre değişen aşağıdaki evrakları hazırlamalıdır.

Emekliler için; sgk tescil ve hizmet dökümü, son 6 aya ait içerisinde en az yukarıdaki tutar kadar bakiye bulunan banka hesap dökümü (imzalı ve kaşeli), varsa tapu ve ruhsat fotokopisi, sponsorluk dilekçesi.

Çalışanlar için; şirketten alınmış imzalı ve kaşeli görev yazısı, imzalı ve kaşeli son 6 aya ait maaş bordrosu, imzalı ve kaşeli işe giriş bildirgesi, sgk tescil ve hizmet dökümü, şirkete son yıla ait vergi levhası, sicil gazetesi, imza sirküleri, son 6 ay içinde alınmış faaliyet belgesi, son 6 aya ait içerisinde en az yukarıdaki tutar kadar bakiye bulunan banka hesap dökümü (imzalı ve kaşeli), varsa tapu ve ruhsat fotokopisi, sponsorluk dilekçesi.

İş verenler için; şirkete son yıla ait vergi levhası, sicil gazetesi, imza sirküleri, son 6 ay içinde alınmış faaliyet belgesi, son 6 aya ait içerisinde en az yukarıdaki tutar kadar bakiye bulunan banka hesap dökümü (imzalı ve kaşeli), varsa tapu ve ruhsat fotokopisi, sponsorluk dilekçesi.

Kamu çalışanı için; şirketten alınmış imzalı ve kaşeli görev yazısı, imzalı ve kaşeli son 6 aya ait maaş bordrosu, imzalı ve kaşeli işe giriş bildirgesi, sgk tescil ve hizmet dökümü, son 6 aya ait içerisinde en az yukarıdaki tutar kadar bakiye bulunan banka hesap dökümü (imzalı ve kaşeli), varsa tapu ve ruhsat fotokopisi, sponsorluk dilekçesi.

Çiftçiler için; çiftçilik belgesi aslı ve fotokopisi, SGK tescil ve hizmet dökümü, son 6 aya ait içerisinde en az yukarıdaki tutar kadar bakiye bulunan banka hesap dökümü (imzalı ve kaşeli), varsa tapu ve ruhsat fotokopisi, sponsorluk dilekçesi.

DİKKAT:

 • İstenilen belgeler güncel olmalıdır (3 aydan daha yeni).
 • Belgelerin aslı sunulmalıdır.
 • Konsolosluğun yukarıdaki evraklar dışında ek evrak talebinde bulunma ve sizi mülakata çağırma yetkisi olduğu unutulmamalıdır.

BRS Vize ile Ukrayna Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Almanın Kolay Yolu

 1. Bizimle iletişime geçtikten sonra durumunuzu anlamak için bazı sorular soruyoruz.
 2. Durumunuza en uygun ve en güncel Ukrayna öğrenci vizesi için gerekli evrakları tarafınıza gönderiyoruz.
 3. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra kontrolleri yapıyoruz. Hatalı ya da eksik evrak var ise düzeltilmesini sağlıyoruz.
 4. Size ve bize en uygun günü kararlaştırıp ve vize başvurusu için randevunuzu alıyoruz.
 5. E-devletten alınacak evrakları alıyoruz, formları ve dilekçelerinizi biz hazırlıyoruz.
 6. Vize başvuru günü randevunuza danışmanlarımızdan biri eşliğinde gidiyorsunuz ve başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.
 7. Vize başvurusu sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu biz teslim alıyoruz ve sizlere iletiyoruz.

Ukrayna Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Ukrayna Öğrenci Vizesi Ücreti Ne Kadar?

 

Konsolosluk Vİze Harcı Başvuru Merkezİ Ücreti BRS Vİze Hizmet Bedeli Toplam
65 $ 24 $  70 $ 159$
 • Yukarıdaki ücretlere KDV dahildir.
 • Kalabalık grup başvuruları için bizimle iletişime geçerek fiyat alabilirsiniz.
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası tüm seyahati kapsar şekilde olmalıdır. Eğitim sürenize göre değişen sigorta ücret bilgisini bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.
 • Yukarıdaki ücretler T.C. vatandaşları içindir, yabancı uyruklu kişilerin ödemeleri değişebilmektedir.
Daha Detaylı Bilgi ve Destek Almak için Bizimle İletişime Geçin
Diğer Ukrayna vize kategorileri hakkında detaylı bilgi için >> https://brsvize.com/category/ukrayna-vizesi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button