Bilgi BankasıUkrayna Vizesi

Ukrayna Çalışma Vizesi – Çalışma İzni

Ukrayna Çalışma Vizesi - Çalışma İzni Hakkında Her Şey

Ukrayna çalışma vizesi – çalışma izni sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu sayfamız içerisinde Ukrayna çalışma vizesi çalışma izni hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İzmir ve çevre illerinde yaşayan misafirlerimiz, Ukrayna çalışma vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Ukrayna Çalışma Vizesi – Çalışma İzni Başvurusu Hakkında Ücretsiz Ön Danışmanlık Almak için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Ukrayna çalışma vizesi – çalışma izni hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

Ukrayna Çalışma Vizesi ve Çalışma İzni Hakkında Genel Bilgi

Ukrayna Çalışma Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Ukrayna çalışma vizesi ulusal vize (D tipi vize) kapsamındadır. Ukrayna’daki bir firmada çalışıp maaş alacak her bir TC vatandaşı Ukrayna çalışma izni başvurusunda bulunmak ve çalışma vizesi almak zorundadır.

Ukrayna çalışma izni ile Ukrayna’da 90 günden daha uzun süre çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu vizeye sahip olduktan sonra Ukrayna oturum hakkınız olur ve bu sayede ailenizi de yanınıza alabilirsiniz.

Bireysel olarak Ukrayna’da iş bulmuş ve işe kabul edilmiş yahut şuan aktif olarak çalıştığı şirketin Ukrayna’daki bir firma ile şirket içi / şirketler arası personel değişimi ya da transferi gerçekleştirecek kişiler Ukrayna çalışma vizesi başvurusunda bulunabilir.

Ukrayna Çalışma İzni Nedir?

Ukrayna Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ukrayna çalışma izin belgesi ile Ukrayna çalışma vizesi çokça karıştırılır. Burada size bu iki belge arasındaki farkları açıklayacağım. İlk olarak Ukrayna çalışma izni ile başlayalım.

Ukrayna çalışma izni belgesi, Ukrayna’ya çalışmak için gidebilmek ve Ukrayna çalışma vizesi alabilmek için gerekli en temel evraktır. Bu evrak Ukrayna’daki işveren/şirket tarafından Ukrayna’dan temin edilir ve size gönderilir.

Siz de Ukrayna çalışma vizesi başvurusu yapacağınızda gerekli diğer evraklar ile birlikte Ukrayna çalışma izin belgenizi de konsolosluğa sunarsınız.

Ukrayna Çalışma İzni Nasıl Alınır? Ukrayna Çalışma İzni Almak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Ukrayna çalışma izni alabilmek için öncelikle Ukrayna’da çalışacağınız bir firma bulmanız gereklidir. Ukrayna’da bulunan firma sizi işe almaya karar verirse, genellikle Türkiye’deki adresinize bir niyet mektubu ve iş sözleşmesi gönderir. Siz de bu niyet mektubu ve iş sözleşmesini imzalarsınız ve gerekli diğer evraklar ile birlikte Ukrayna’daki firmaya geri yollarsınız (Gerekli evraklar konusunda Ukrayna’daki firma sizi bilgilendirecektir).

Daha sonrasında Ukrayna’daki firma sizin adınıza çalışma izni talebinde bulunur ve çalışma izni belgesini (noter tasdikli kopyasıyla beraber) size posta yoluyla ulaştırılır. Elinize çalışma izni ulaştıktan sonra aşağıdaki evrakları hazırlamaya başlayarak Ukrayna çalışma vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Ukrayna’da iş bulma ve işe yerleştirme konularında hizmet vermemekteyiz.

Ukrayna çalışma vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için Ukrayna’daki işinizi kendiniz bulmanız ve Ukrayna’dan tarafınıza gelmesi zorunlu olan evrakların tarafınıza ulaşmış olması gereklidir.

Ukrayna Çalışma Vizesi Nedir?

Ukrayna Çalışma Vizesi Nedir?

Ukrayna çalışma vizesi, Ukrayna’da uzun süre çalışabilmeniz için gerekli olan Ukrayna ulusal (D-Tipi) vize tipidir. Bu vize ile Ukrayna’da uzun süre çalışabilir ve oturum hakkına sahip olabilirsiniz. Daha sonrasında dilerseniz Ukrayna aile birleşimi vizesi ile ailenizi de yanınıza alabilirsiniz.

Ukrayna Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Ukrayna çalışma vizesi alabilmeniz için en önemli şart Ukrayna’daki firma tarafından kabul edilmiş olmanız ve Ukrayna çalışma izni belgesinin orijinalinin ve noter tasdikli kopyasının elinize ulaşmış olması gereklidir.

Ukrayna çalışma izin belgesi ve noter tasdikli kopyası elinize ulaştıktan sonra gerekli diğer evraklar ile birlikte Ukrayna vize başvuru merkezine giderek Ukrayna çalışma vizesi başvurusunda bulunmanız gerekir (Gerekli evraklar bu sayfanın devamında paylaşılmıştır). Bunun sonucunda Ukrayna konsolosluğu sizi vize almaya uygun görürse Ukrayna çalışma vizesi sahibi olabilirsiniz.

Almış olduğunuz bu vize süresini Ukrayna’ya gittikten sonra uzatma hakkınız da vardır ve Ukrayna’ya gittikten sonra size oturum kartı da verilecektir.

Ukrayna Çalışma Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Ukrayna ulusal vize başvurularını Ankara, Antalya, İstanbul ve İzmir VFS Global Ukrayna başvuru merkezlerinden gerçekleştirilebilmektedir. Ukrayna ulusal vize başvuruları Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu veya Ukrayna Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir.

Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu yetki bölgesi olan şehirlerde ikamet eden kişilerin İzmir ve İstanbul’da bulunan VFS Global Ukrayna vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilir.

Ukrayna Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 • Vize verilmek üzere uygun bulunan başvurular, vize başvurusu yapıldığı günden itibaren 10 iş günü içinde sonuçlanır.
 • Başvurunun ayrıntılı bir inceleme gerektirdiği bazı durumlarda bu süre, en fazla 30 iş gününe kadar uzatılabilir.
 • Hızlı servis seçim hakkı sunulmaktadır (bazı dönemlerde bu servis kapatılabilmektedir). Başvuru günü hariç 5 iş gününde karara bağlanır. Ancak hızlı servis ücreti normal başvuru süresinde yapılan ödemelerin iki katıdır. Bu servisi seçmeden önce aktif durumda olup, yararlanılabilir durumda olunduğunun teyidi mutlaka sağlanmalıdır.
Bu duruma istinaden BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Ukrayna çalışma vizesi başvurusunun seyahate en az 2 ay kala gerçekleştirilmesini tavsiye ediyoruz.

Ukrayna Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Okunaklı ve dikkatlice doldurulmuş, kaydedilmiş ve imzalanmış Ukrayna ulusal vize online başvuru formu (Ukrayna Ulusal Vize Başvuru Formu – İngilizce).
 • Kriterlere uygun pasaport (Daha önceden alınan pasaportlar ve e-devlet sisteminden alınacak pasaport protokolü. Pasaportta bilgilerin olduğu sayfanın ve varsa eski verilen Ukrayna vize fotokopileri).
 • Kriterlere uygun 1 adet biyometrik fotoğraf (35×45 mm boyutunda biyometrik)
 • En az üç ay kalış süresini kapsayan, minimum 30.000 € teminatlı Ukrayna’da geçerli sağlık sigortası
 • Ukrayna’dan çalışma izni orijinali ve noter tasdikli fotokopisi.
 • Başvuru sahibinin içinde bakiye bulunan son 2 aylık dönemi gösteren banka hesap döküm özeti
 • Türk vatandaşı olmayanlar: Türkiye’de en az 6 ay daha geçerlilik süresi bulunan oturum izni ve fotokopisi, noter onaylı kira sözleşmesi, adres kaydı ve su/elektrik faturası, ulaşım rezervasyonları
 • Fibabank’a konsolosluk adına yatırılması gereken harç bedeli ödeme dekontu orijinali

Şirket İçi Transfer için Gerekli Evraklar

Yukarıdaki evraklara ek olarak aşağıdaki evrakların da hazırlanması gerekmektedir.

 • Çalıştığınız şirket tarafından şirket için transferi açıklayan dilekçe (Şirket antetli kağıdına yazılmalı, kaşe ve imza olmalı).
 • Ukrayna’daki şirket ile aradaki bağı gösterir sözleşme vb.
 • Türkiye’deki şirkete ait güncel vergi levhası, son 3 ay içinde alınmış oda faaliyet belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi ve ticaret sicil tasdiknamesi.
 • SGK işe giriş bildirgesi (Şirket tarafından kaşe ve imzalı olmalı).
 • Sgk tescil ve hizmet dökümü
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu (Şirket tarafından kaşe ve imzalı olmalı).

DİKKAT:

 • İstenilen belgeler güncel olmalıdır (3 aydan daha yeni).
 • Belgelerin aslı ve bir adet fotokopisi sunulmalıdır.
 • Konsolosluğun yukarıdaki evraklar dışında ek evrak talebinde bulunma ve sizi mülakata çağırma yetkisi olduğu unutulmamalıdır.

BRS Vize ile Ukrayna Çalışma Vizesi Almanın Kolay Yolu

BRS Vize ile Ukrayna Çalışma Vizesi Almak Çok Kolay

 1. Ukrayna çalışma izni belgeniz ve noter tasdikli fotokopisi elinize ulaştıktan sonra bizimle iletişime geçiyorsunuz.
 2. Durumunuza en uygun ve en güncel Ukrayna çalışma vizesi için gerekli evrakları tarafınıza gönderiyoruz.
 3. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra kontrolleri yapıyoruz. Hatalı ya da eksik evrak var ise düzeltilmesini sağlıyoruz.
 4. Size ve bize en uygun günü kararlaştıralım ve vize başvurusu için randevunuzu alıyoruz.
 5. E-devletten alınacak evrakları alıyoruz, formları ve dilekçelerinizi biz hazırlıyoruz.
 6. Vize başvuru günü randevunuza danışmanlarımızdan biri eşliğinde gidiyorsunuz ve başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.
 7. Vize başvurusu sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu biz teslim alıyoruz ve sizlere iletiyoruz.

Ukrayna Çalışma Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Konsolosluk Vİze Harcı Başvuru Merkezİ Ücreti Seyahat Sağlık Sİgortası BRS Vize Hizmet Bedelİ Toplam
65 $ 24 $ 39 € 70 $ 200 $
 • Yukarıdaki ücretlere KDV dahildir.
 • Kalabalık grup başvuruları için bizimle iletişime geçerek fiyat alabilirsiniz.
 • Yukarıdaki ücretler T.C. vatandaşları içindir, yabancı uyruklu kişilerin ödemeleri değişebilmektedir.
Daha Detaylı Bilgi ve Destek Almak için Bizimle İletişime Geçin
Diğer Ukrayna vize kategorileri hakkında detaylı bilgi için https://brsvize.com/category/ukrayna-vizesi/

3 Yorum

 1. Merhaba 10 gün oldu çalışma iznim çıktı. Hangi durumda iptal olur Ukrayna daki avukatım iptal oldu dedi ve 100 dolar istedi yenisini çıkartmam için dogrumudur.

  1. Merhaba, hangi durumda iptal olabileceği konusunda bilgi sahibi değiliz. Onu Ukrayna’daki iş yerinizden öğrenebilirsiniz. Biz çalışma izin belgeniz geldikten sonra, vize işlemleri konusunda bilgi sahibiyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button