Bilgi Bankasıİngiltere Vizesi

İngiltere Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Şahsi Dilekçe, Sponsorluk Dilekçesi, İş Yeri Görev ve İzin Yazısı

İngiltere vize dilekçesi nasıl yazılır? diye sürekli soru oluyoruz.

Burada verdiğimiz örnekler size yol göstermesi ve mantığın kavranması içindir. Bu örnekleri birebir almamanızı tavsiye ederiz. Çünkü, her bir dilekçe kişiye özel olmalıdır.Bu sayfada bulacağınız İngiltere vize dilekçe örnekleri aşağıdaki gibidir.

  • İngiltere vize başvurusu için şahsi dilekçe örneği
  • İngiltere sponsorluk dilekçesi örneği
  • İngiltere’ye turistik seyahatler için iş yeri görev ve izin yazısı örneği
  • İngiltere’ye ticari seyahatler için iş yeri görev ve izin yazısı örneği

İngiltere Şahsi Vize Talep Dilekçe Örneği

İngiltere vize başvurusu için şahsi vize dilekçesi yazmak zorunlu değildir. Başvuru formu içerisinde yer alan alanlara aşağıdaki metni kendinize göre düzenlemelisiniz. Eğer formda yanlış bir şey yazmış ve sonradan farkettiyseniz, sonradan bu tarz bir dilekçe ile bu durumu izah edebilirsiniz. İngiltere vize başvurusu için şahsi dilekçe örneği aşağıdaki gibidir.

TARİH

UNITED KINGDOM CONSULATE GENERAL

VISA DEPARTMENT

to whom It may concern,

I (Ad, soyadı) am planning a holiday trip dates between 01/10/2020 and 20/10/2020 as a visitor to London, UK.

(Belirli seyahat planlarından bahsedilen, konaklanacak otel adresi ile beraber açıklayıcı kısa bir paragraf yazılması yeterli.)

I guarantee and undertake that I can and will cover all my expenses during my travel and will return to my country before my visa validity expires.

I presented all the information and the necessary documents on your behalf. If you need further information do not hesitate to contact me from (mail ve telefon olarak iletişim kanalları eklenmeli)

I kindly need you to approve my visa application for me to visit London, UK as a visitor.

Best Regards,

Ad, Soyadı

(Vatandaşlık bilgileri ve iletişim bilgileri yer almalı)

İngiltere Vize Başvurusu için Sponsorluk Dilekçesi Örneği

İngiltere vize başvurusu için çalışmayan ev hanımları, öğrenciler ve çocuklara 1. derece akrabaların (anne, baba, eş ya da çocuk) sponsor olması gerekmektedir. Sponsor olan kişiler gelir evrakları ile birlikte İngiltere vize başvurusu için sponsorluk dilekçesi de ibraz etmek zorundadır. İngiltere vize başvurusu için sponsorluk dilekçesi örneği aşağıdaki gibidir.

TARİH

UNITED KINGDOM CONSULATE GENERAL

VISA DEPARTMENT

           My daughter/son (ad, soyadı) is planning a visit dates between 01/10/2020 and 20/10/2020 as a tourist to London, UK.

She/He is an 18 year old high school student. Therefore he doesn’t have personal income. I as her/his father am guarantee and undertake that I can and will cover all my daughter/son as (ad, soyadı)’s costs as accommodation, travel and living during his visit to UK.

I kindly need you to approve my daughter/son’s visa application for her/him to improve her/his vision and language.

Best Regards,

İngiltere Turistik Vize Başvurusu için İş Yeri Görev ve İzin Yazısı Örneği

İngiltere’ye turistik ya da aile ve arkadaş ziyareti gibi maksatlar ile seyahat edecek çalışanların iş yerlerinden görev ve izin yazısı alması gerekmektedir. Bunun amacı, İngiltere konsolosluğunun bu seyahatinizi şirketin İngiltere’ye gideceğinizden haberdar olduğu, izin verdiği ve bu seyahati onaylandığını görmek istemesinden dolayıdır. Bu yazı şirket antetli kağıdına yazılmalı, şirket kaşesi vurulmalı ve şirket imza yetkisi tarafından imzalanmalıdır. İngiltere turistik vize başvurusu için iş yeri görev ve izin yazısı örneği aşağıdaki gibidir.

TARİH

UNITED KINGDOM CONSULATE GENERAL

VISA DEPARTMENT

to whom It may concern,

Our employee (Ad, soyadı) is planning a visit in her/his annual leave dates between 01/10/2020 and 20/10/2020 as a visitor to London, UK within our knowledge and approval. There is no issue for her/him to travel abroad according to our company. She/he will continue to work on the same position when she/he returns.

Best Regards,

Ad, Soyadı

(Pozisyon ve iletişim bilgileri yer almalı)

İngiltere Ticari Vize Başvurusu için İş Yeri Görev ve İzin Yazısı Örneği

İngiltere ticari vize başvurusu için şirketinizin sizi bu seyahat için görevlendirdiğini anlatan bir dilekçe sunulması gerekmektedir. Bu yazı şirket antetli kağıdına yazılmalı, şirket kaşesi vurulmalı ve şirket imza yetkisi tarafından imzalanmalıdır. İngiltere ticari vize başvurusu için iş yeri görev ve izin yazısı örneği aşağıdaki gibidir.

TARİH

UNITED KINGDOM CONSULATE GENERAL

VISA DEPARTMENT

to whom It may concern,

Our employee (Ad, soyadı) is planning a visit dates between 01/10/2020 and 20/10/2020 as to visit the (Şirket adı) company in London, UK, on behalf of our company.

(Belirli seyahat planlarından bahsedilen, konaklanacak otel adresi ile beraber masrafların hangi şirket tarafından karşılanacağının anlatıldığı açıklayıcı kısa bir paragraf yazılması yeterli.)

We as (Çalıştığınız şirket adı) company guarantee and undertake that we can and will cover all (ad, soyadı)’s expenses during her/his company visit in UK and will return to her/his country before her/his visa validity expires.

We presented all the information and the necessary documents on your behalf. If you need further information do not hesitate to contact us from (mail ve telefon olarak iletişim kanalları eklenmeli)

We kindly need you to approve our employee (ad, soyadı)’s visa application for her/him to visit the company on behalf of us as (çalştığınız şriketin adı).

Best Regards,

Ad, Soyadı

(Pozisyon ve iletişim bilgileri yer almalı)

İngiltere vizesi hakkında merak ettiğiniz diğer soruların yanıtlarına https://brsvize.com/ingiltere-vizesi/ sayfamız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. İyi günler.Ev hanımıyım,çocuklarımla birlikte İngiltere de oturan kardeşimin ziyaretine gitmeyi planlıyoruz.Sponsorumuz kamu işçisi olan eşim.İngiltere vize başvurusu için gerekli evrakların neler olduğunu ve hangileri ingilizce olmalı yazarsanız sevinirim.
    Teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button