İngiltere VizesiBilgi Bankası

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Hakkında Her Şey

İngiltere Aile Birleşimi vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İzmir ve çevre illerinde yaşayan misafirlerimiz, İngiltere Aile Birleşimi vizesi için vize başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Hakkında Ücretsiz Ön Danışmanlık Almak için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

İngiltere aile birleşimi vizesi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İngiltere Aile Birleşimi vizesi göçmen olan vize kategorilerinden biridir. Birleşik Krallık’ta yaşayan ve İngiliz vatandaşı veya oturum sahibi olan kişilerin eşlerinin yaralanabileceği bir vize türüdür. Fakat ziyaret vizesi veya evlilik vizesi ile karıştırılmamalıdır. İngiltere’deki eşiyle/ partneri ile beraber Birleşik Krallık’ta yaşamaya devam etmek isteyenler yararlanmalıdır. Nişanları gerçekleşmiş olanlar, evliliği yasal olarak gerçekleşmiş olanlar, eşlerin çocukları, eşlerin ebeveynleri bu vize tipinden yararlanabilirler. Fakat belirli bir birikime sahip olunması da gerekmektedir. Bu ilişkinin aynı zamanda gerçek olduğunun ve duygusal bir gönül bağı olduğu kanıtlanabilir durumda olmalıdır.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

 • İlk olarak durumunuza uygun olan gerekli evrakları hazırlamalısınız.
 • Daha sonra İngiltere (Birleşik Krallık) konsolosluğu resmi sitesi üzerinden online formu doldurmalısınız
 • Formu doldurduktan sonra ilgili başvuru merkezinden randevunuzu almanız gerekmektedir
 • Randevu günü başvuruda bizzat bulunarak biyometri işlemini tamamlamalı ve başvuru dosyanızı teslim etmelisiniz (Gerekli evrakları şahsen randevuya gitmeden taratıp sisteme yükleyebilir veya TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezinden ücretli olan tarama işlemi hizmetini satın alarak yardım alabilirsiniz.)
 • Başvuru sonrası verdiğiniz eposta adresine işlem tamamlandı bilgisini içeren eposta gelecek, işlem tamamlandığında başvuru yaptığınız yerden pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

İngiltere Aile Birleşimi Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

İngiltere Aile Birleşimi vize vize başvuruları İngiltere Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezleri üzerindendir. Vize başvurunuzun değerlendirme ve karar verme yetkisi yalnızca Birleşik Krallık Konsolosluğu’na aittir.

Resmi ikamet adresi fark etmeksizin başvuru sahipleri Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve İzmir’de bulunan TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezlerinden gerçekleştirebilirler.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Her bir başvuru kendi durumuna göre değerlendirilir ve bu nedenle oturum vize başvuruları gibi daha uzun süreli kalışın verildiği için, göçmen olmayan vize başvurularından daha uzun sürede sonuçlanmaktadır.

Konsolosluğun yoğunluğuna göre İngiltere Aile Birleşimi vize başvurusu sonuçlanma süresi yaklaşık 12 haftadır. Daha kısa süre de sonuçlanabilmektedir. Konsolosluğun ek evrak talep etmesi ya da beklenmedik gecikmeler sebebiyle bu süre daha da uzayabilmektedir. Daha kısa sürede sonuçlanması için ek ücretli hizmetler mevcut. Her durumda ekspres işlem süre hizmeti sağlanmamaktadır. Randevu alınan ekran üzerinden ekspres ek hizmetlerden yararlanabilme durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi için Gerekli Evraklar

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi için Gerekli Evraklar

İngiltere’deki Eş İngiliz Vatandaşı ise;

 • Eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış İngiltere online Ulusal Vize Başvuru Formu.
 • Son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 boş sayfası olan ve planlanan seyahatten itibaren en az 6 ay geçerli pasaportun orijinali.
 • Evlilik Cüzdanının Orijinali
 • Birleşik Krallık’taki eşe ait pasaport fotokopisi
 • Birleşik Krallık’taki evin tapu veya kira kontratının fotokopisi, faturalar ve tarafsız ev raporu
 • İngilizce Dil Sertifikası
 • Çalışma durumunu gösterir evraklar

Eğer İngiltere’deki eş İngiliz Vatandaşı değilse ve Avrupa Birliği Vatandaşı İngiltere oturum sahibi ise konu hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi Vize Başvurusu için Dil Şartı Aranıyor Mu?

İngiltere Aile Birleşimi Vize Başvurusu için Dil Şartı Aranıyor Mu?

Başvuru yapılan vize türü göçmen olan vize başvurusu kategorisine girmektedir. 6 aydan daha fazla Birleşik Krallık’ta kalacağınız anlamına geldiği için günlük hayatınızda sorun yaşamıyor durumda olmanız gerekiyor. Eşinizle aynı dili konuşabiliyor olmanız bir istisna sağlamaz. Bu konuda İngiltere Konsolosluğu’nun net olarak belirlemiş olduğu bir seviye mevcut değil. Dolayısıyla bizim her zaman tavsiyemiz başvuru yapana kadar mümkün olan en yüksek İngilizce dil seviyesine gelerek bu durumu kanıtlayıcı bir evrak saklamanızdır.

BRS Vize ile İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Almanın Kolay Yolu

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Danışmanlık Merkezi İzmir

Vize başvurusunun her adımında sizlere destek oluyoruz. Pasaportunuzu tekrar teslim alana kadar takibini yapıyor, konsolosluğun ek evrak talep etmesi halinde evrak temininin olabildiğince hızlı olmasını sağlayarak işlemin kısa sürede ve olumlu sonuçlanması için sizlere destek veriyoruz.

 1. Durumunuza en uygun ve en güncel İngiltere Aile Birleşimi vizesi için tarafınızca talep edildiğinde gerekli evrakları tarafınıza gönderiyoruz.
 2. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra kontrolleri yapıyoruz. Hatalı ya da eksik evrak var ise düzeltilmesini sağlıyoruz.
 3. E-devletten alınacak evrakları alıyoruz, formları ve başvuru dosyanızı biz hazırlıyoruz.
 4. Çeviri gerektiren evrakların belirlenmesi ve gerekli çevirilerin yapılması konusunda yardımcı oluyoruz.
 5. Online başvurunuzu biz tamamlıyoruz.
 6. Randevunuzu alıyoruz.
 7. Vize başvuru günü TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezinde randevuya birlikte gidiyoruz.

İngiltere Aile Birleşimi Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere Aile Birleşimi Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere Aile Birleşimi toplam vize ücreti, sigorta ödemesi sebebiyle değişmektedir. Toplam vize ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İngiltere Aile Birleşimi vize başvurularında yaş gözetmeksizin her başvuru kişisi için ödeme yapılmalıdır. Aşağıda sırası ile;

 • İngiltere Aile Birleşimi vizesi fiyatı
 • Fiyatlar ile ilgili açıklamalar

ayrıntılı olarak paylaşılmıştır.

Vize Tipi Vize Harç Bedeli BRS Vize Hizmet Bedeli Toplam
Aile Birleşimi vizesi 2285 $ 500 $ 2785 $
 • İzmir’den başvuru gerçekleştirecek kişilerin toplam ücrete ek olarak 55 £ İngiltere başvuru merkezi TLS Contact randevu ücreti ödemesi gerekli.

Ücret hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, durumunuza uygun evrak listesini ve bilgi formunu talep edebilirsiniz.

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

7 Yorum

 1. Merhaba ingiltere vizesi aile birlesimi hakkinda bilgi almak istiorum.. a1 seviye ingilizce kursunu nereden almak gerekiyor

 2. Merhaba Eşim ek ücret ödeyip priority başvurduk ortalama kaç günde gelir bilgi verirmisiniz.Teşekkürler

 3. Merhaba, aile birleşiminde eşimden 18600 gelir sarti isteniyor, bu net gelir midir yani vergi düşülmüş halimi ? Yoksa vergi dahil olsa sorun yaşarmiyiz

 4. Merhabalar vize başvurusu için herşeyimiz hazır ve biz gerçek bir evlilik yapacağız ama eşim 41 ben 29 yaşındayım bu sorun olur mu? Ve 1.5 yıldır beraberiz sadece 2 sefer tatil yapa bildik ukrayna ve turkiyede daha fazla tatil yapma fırsatimiz vardı ama korona vardı…Bu virüsü göz önünde bulundururlar mı? Bu durumda vize verilir mi yoksa red mi gelir

 5. Eşim Bulgaristan vatandaşı İngiltere oturumu var bende onun sayesinde Bulgaristan sürekli oturum aldım.ingiltereye gitmek için aile birleşim vizesi almak istiyorum .izlemem gereken yol nasıldır?

 6. Merhabalar benim eşim ingiliz vatandaşı ben 2 sefer ziyaretçi vizesi başvurusu yaptım 2 Red aldım.5 ay sonra da aile birleşimi vizesi başvurusu yaptık evrak eksiğimiz yok..tekrar Red gelme olasılığı nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button