İngiltere VizesiBilgi Bankası

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Hakkında Her Şey

İngiltere Aile Birleşimi vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İzmir ve çevre illerinde yaşayan misafirlerimiz, İngiltere Aile Birleşimi vizesi için vize başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

İngiltere Aile Birleşimi Vize Başvurusunu Bizim Desteğimiz ile Birlikte Gerçekleştirmek için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

Dikkat:

İngiltere Aile Birleşimi vizesi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtına hızlı ulaşabilmek için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ve Husisi (Yeşil) pasaport sahiplerinin İngiltere’deki eşlerine/partnerlerine katılabilmeleri için İngiltere Aile Birleşimi vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. İngiltere Aile Birleşimi vizesi göçmen olan vize kategorilerinden biridir. Birleşik Krallık’ta yaşayan ve İngiliz vatandaşı veya oturum sahibi olan kişilerin eşlerinin yaralanabileceği bir vize türüdür. Fakat ziyaret vizesi veya evlilik vizesi ile karıştırılmamalıdır. İngiltere’deki eşiyle/ partneri ile beraber Birleşik Krallık’ta yaşamaya devam etmek isteyenler yararlanmalıdır. Nişanları gerçekleşmiş olanlar, evliliği yasal olarak gerçekleşmiş olanlar, eşlerin çocukları, eşlerin ebeveynleri bu vize tipinden yararlanabilirler.

İngiltere Aile Birleşimi vizesi (göçmen olan vize) başvurusu direkt olarak konsolosluklara yapılamaz. İngiltere Aile Birleşimi vize başvurusu TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilir ve buradan gerçekleştirilen vize başvurusu konsolosluğa iletilir.

Vize başvurusunun olumlu ya da olumsuz sonuçlanma kararı tamamen konsolosluğa aittir. BRS Global Vize Danışmanlık olarak bizim farkımız, İngiltere vize başvurusu sonunda olumlu sonuç alma ihtimalinizi yükseltmektir.


İngiltere Aile Birleşimi Vizesi için Gerekli Evraklar

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi için Gerekli Evraklar

İngiltere’deki Eş İngiliz Vatandaşı ise;

 • Online sistem üzerinden eksiksiz doldurulmuş ve dijital olarak imzalanmış İngiltere Vize Başvuru Formu.
 • Son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 boş sayfası olan ve planlanan seyahatten itibaren en az 6 ay geçerli pasaportun orijinali.
 • Evlilik Cüzdanı
 • Birleşik Krallık’taki eşe ait pasaport fotokopisi
 • Birleşik Krallık’taki eve ait evrak
 • İngilizce Dil Sertifikası
 • İngiltere’ki eşin çalışma durumunu gösterir belgeler ve gelir beyanı
 • Türkiye’deki eşin durumunu gösterir belgeler

Eğer İngiltere’deki eş İngiliz Vatandaşı değilse ve Avrupa Birliği Vatandaşı İngiltere oturum sahibi ise konu hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


BRS Vize ile İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Almanın Kolay Yolu

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Danışmanlık Merkezi İzmir

Vize başvurusunun her adımında sizlere destek oluyoruz. Pasaportunuzu tekrar teslim alana kadar takibini yapıyor, konsolosluğun ek evrak talep etmesi halinde evrak temininin olabildiğince hızlı olmasını sağlayarak işlemin kısa sürede ve olumlu sonuçlanması için sizlere destek veriyoruz.

 1. Durumunuza en uygun ve en güncel İngiltere Aile Birleşimi vizesi için tarafınızca talep edildiğinde gerekli evrakları tarafınıza gönderiyoruz.
 2. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra kontrolleri yapıyoruz. Hatalı ya da eksik evrak var ise düzeltilmesini sağlıyoruz.
 3. E-devletten alınacak evrakları alıyoruz, formları ve başvuru dosyanızı biz hazırlıyoruz.
 4. Çeviri gerektiren evrakların belirlenmesi ve gerekli çevirilerin yapılması konusunda yardımcı oluyoruz.
 5. Online başvurunuzu biz tamamlıyoruz.
 6. Randevunuzu alıyoruz.
 7. Vize başvuru günü TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezinde randevuya birlikte gidiyoruz.

İngiltere Aile Birleşimi Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere Aile Birleşimi Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere Aile Birleşimi toplam vize ücreti, sigorta ödemesi sebebiyle değişmektedir. Toplam vize ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İngiltere Aile Birleşimi vize başvurularında yaş gözetmeksizin her başvuru kişisi için ödeme yapılmalıdır. Aşağıda sırası ile;

 • İngiltere Aile Birleşimi vizesi fiyatı
 • Fiyatlar ile ilgili açıklamalar

ayrıntılı olarak paylaşılmıştır.

Vize Tipi Vize Harç Bedeli BRS Vize Hizmet Bedeli Toplam
Aile Birleşimi vizesi 1950 $ 750 $ 2700 $
 • BRS Vize Hizmet Bedeli içerisinde; hem danışmanlık ve hizmet bedeli, hem de zorunlu çeviri ücreti dahildir.
 • İzmir’den başvuru gerçekleştirecek kişilerin toplam ücrete ek olarak 55 £ İngiltere başvuru merkezi TLS Contact randevu ücreti ödemesi gerekli.
 • Yukarıdaki ücretlere ek olarak, başvuru esnasında sigorta ödeme çıkmaktadır. Bunun için net fiyat veremiyoruz çünkü online formda girilen cevaplara göre sigorta ücreti otomatik olarak çıkmaktadır ve her bir kişi için bu ücret değişmektedir.
 • Yukarıdaki fiyatlara KDV dahil değildir.

 >>Vize Danışmanlık Hizmetimizden Faydalanmak için Bizimle İletişime Geçin<<


İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

 • İlk olarak durumunuza uygun olan gerekli evrakları hazırlamalısınız.
 • Daha sonra İngiltere (Birleşik Krallık) konsolosluğu resmi sitesi üzerinden online formu doldurmalısınız
 • Formu doldurduktan sonra TLS Contact başvuru merkezinden randevunuzu almanız gerekmektedir
 • Randevu günü başvuruda bizzat bulunarak biyometri işlemini tamamlamalı ve başvuru dosyanızı teslim etmelisiniz (Gerekli evrakları şahsen randevuya gitmeden taratıp sisteme yükleyebilir veya TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezinden ücretli olan tarama işlemi hizmetini satın alarak yardım alabilirsiniz.)
 • Başvuru sonrası verdiğiniz eposta adresine işlem tamamlandı bilgisini içeren eposta gelecek, işlem tamamlandığında başvuru yaptığınız yerden pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

İngiltere Aile Birleşimi Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

İngiltere Aile Birleşimi vize başvuruları gov.uk sitesinden online sistem üzerinden gerçekleştirilir ve online sistemdeki işlem sonrasında İngiltere Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezleri üzerinden biyometri işlemi gerçekleştirilerek süreç tamamlanır. Vize başvurunuzun değerlendirme ve karar verme yetkisi yalnızca Birleşik Krallık Konsolosluğu’na aittir.

Resmi ikamet adresi fark etmeksizin başvuru sahipleri Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve İzmir’de bulunan TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezlerinden gerçekleştirebilirler.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Her bir başvuru kendi durumuna göre değerlendirilir ve bu nedenle oturum vize başvuruları gibi daha uzun süreli kalışın verildiği için, göçmen olmayan vize başvurularından daha uzun sürede sonuçlanmaktadır.

Konsolosluğun yoğunluğuna göre İngiltere Aile Birleşimi vize başvurusu sonuçlanma süresi yaklaşık 12 haftadır. Daha kısa süre de sonuçlanabilmektedir. Konsolosluğun ek evrak talep etmesi ya da beklenmedik gecikmeler sebebiyle bu süre daha da uzayabilmektedir. Daha kısa sürede sonuçlanması için ek ücretli hizmetler mevcut. Her durumda ekspres işlem süre hizmeti sağlanmamaktadır. Randevu alınan ekran üzerinden ekspres ek hizmetlerden yararlanabilme durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

Dikkat:

 • Ukrayna durumu sebebiyle İngiltere Aile Birleşimi vizesi için gerçekleştirilen başvuruların işlem süresi 24 hafta sürebilmektedir. Randevuya gidip biometri işlemlerinin tamamlanmasının ardından işlem süresi başlar.
 • İstisna ve kota durumlarına göre hızlandırma ek servisleri kapanabilmektedir.

İngiltere Aile Birleşimi Vize Başvurusu için Dil Şartı Aranıyor Mu?

İngiltere Aile Birleşimi Vize Başvurusu için Dil Şartı Aranıyor Mu?

Başvuru yapılan vize türü göçmen olan vize başvurusu kategorisine girmektedir. 6 aydan daha fazla Birleşik Krallık’ta kalacağınız anlamına geldiği için günlük hayatınızda sorun yaşamıyor durumda olmanız gerekiyor. Eşinizle aynı dili konuşabiliyor olmanız bir istisna sağlamaz. Bu konuda İngiltere Konsolosluğu’nun net olarak belirlemiş olduğu bir puan yoktur, sınavdan başarı ile geçmeniz gereklidir. Göstereceğiniz sınav başarısı vize başvuru dosyanızın bir parçası olduğu için önem teşkil etmektedir. Dolayısıyla bizim her zaman tavsiyemiz başvuru yapana kadar mümkün olan en yüksek puanı alarak bu durumu kanıtlayıcı belgeyi saklamanızdır. Vize başvurusunun gerçekleştirildiği sırada sertifikanın geçerli olması gereklidir. Konsolosluğun İngiltere Aile Birleşimi Vizesi için talep ettiği sertifikayı temin etmek için British Council ile iletişime geçmeniz gereklidir.


İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Hakkında Merak Edilen Diğer Sorular

İngiltere Aile Birleşimi vize başvurusu en zorlu İngiltere vize kategorilerinden biridir. Aynı zamanda 1 Ocak 2021’den itibaren Brexit’in sona ermesi ile beraber İngiltere Aile Birleşimi Vize başvurularında gerekli şartlar kapsamında güncellemeler yapılmıştır. Bu güncellemelerin çoğu özellikle Avrupa Birliği Vatandaşı olan ve Birleşik Krallık oturum kartı sahiplerini ilgilendirmektedir.

Avrupa Birliği Vatandaşı Eşleri için Dil Sertifikası Zorunluluğu Var Mı?

Brexit’in sona ermesi ile beraber Avrupa Birliği vatandaşı ve İngiltere oturum kartı sahiplerinin eşlerinin British Council tarafından gerçekleştirilen Aile Birleşimi Sınavı’na girerek dil sertifikası almaları zorunluluğu getirilmiştir. Farklı kurumlardan temin edilen sertifika ve belgeler kabul edilmemektedir. Vize başvurusu gerçekleştirilecek dönemde alınasında fayda vardır. Alınan sertifikaların geçerlilik süreleri bulunmaktadır. Bu süreye dikkat ederek geçerli olduğu sürede başvuru yapılmalıdır. Eğer ilişkinin veya evliliğinin 1 Ocak 2021’den önce başladığı veya gerçekleştiği kanıtlanabiliyor ise bu şarttan muaf olunabilmektedir. Ancak konsolosluk ilişkinin bu tarih sonrasında başladığına karar verebilir. Dolayısıyla muafiyet konusunda karar verme yetkisi sadece Birleşik Krallık Konsolosluğu’na aittir.

İngiltere Aile Birleşimi Vize Başvurusu Gerçekleştirirken Hesapta Ne kadar Para Bulunmalıdır?

Birleşik Krallık, vize başvurularında finansal durumları titizlikle ele almaktadır. Finansal şart ve gerekliliklere uymayan kişilerin vize başvuruları ret ile sonuçlandırılmaktadır. Bu sebeple hesap yaparken dikkatli olunmalıdır. Birleşik Krallık kararı olarak yıllık en az 18.600 (£) Pound gelir olmalıdır. En fazla olarak belirlenen bir meblağ bulunmamaktadır. Bu meblağ tek kişinin kazancı veya eşlerin toplam geliri ile sağlanabilmektedir. Eğer İngiltere’de yaşayan eşin tek başına geliri bu meblağa yeterli değil ise; gerekli toplam meblağın her iki eşin de hesap dökümünde görünür durumda olması gereklidir. 1 Ocak 2021’den itibaren Brexit’in sona ermesi ile beraber Avrupa Birliği Vatandaşları ve eşlerinden de aynı finansal şart zorunluluğu getirilmiştir. Eğer ilişkinin veya evliliğinin 1 Ocak 2021’den önce başladığı veya gerçekleştiği kanıtlanabiliyor ise bu şarttan muaf olunabilmektedir. Ancak konsolosluk ilişkinin bu tarih sonrasında başladığına karar verebilir. Dolayısıyla muafiyet konusunda karar verme yetkisi sadece Birleşik Krallık Konsolosluğu’na aittir.

Zorunlu Sigorta Ödemesi Nedir, Ne kadar ve İade Oluyor Mu?

İngiltere Aile Birleşimi vize başvurularında Türkiye’den vize başvuru gerçekleştiren eş için zorunlu ödenmesi gereken bir sigorta bedeli mevcuttur. İngiltere Aile Birleşimi vize başvurusu ret ile sonuçlanırsa geri iadesi yapılan tek ödeme sigorta bedelidir. Sigorta bedeli için belirlenmiş olan genel bir meblağ yoktur. Bu bedelin meblağı ancak vize başvurusu gerçekleştirirken verilen cevaplara göre kişiye özel olarak belirlenerek çıkmaktadır. Bu ödeme İngiltere Aile Birleşimi vize başvurusu gerçekleştiren tüm kişilerin ödemesi zorunludur herhangi bir muafiyet bulunmamaktadır.

Yorumlar

13 Yorum

 1. Merhaba ingiltere vizesi aile birlesimi hakkinda bilgi almak istiorum.. a1 seviye ingilizce kursunu nereden almak gerekiyor

  1. Merabalar ailemden annem ingiliz vatandasi ile evleniyor ben ise 24 yasindayim bu vizeden faydalabiliyormuyum

 2. Merhaba Eşim ek ücret ödeyip priority başvurduk ortalama kaç günde gelir bilgi verirmisiniz.Teşekkürler

  1. Merhaba priority sonucu suresini hizlandirdi mi. Cunku bende boyle basvuru yapacagim.lutfen bana bu konuda yardimci olur musunuz. Ve sizin vizeniz ciktiysa kac gunde cikti ?
   Teşekkürler

 3. Merhaba, aile birleşiminde eşimden 18600 gelir sarti isteniyor, bu net gelir midir yani vergi düşülmüş halimi ? Yoksa vergi dahil olsa sorun yaşarmiyiz

 4. Merhabalar vize başvurusu için herşeyimiz hazır ve biz gerçek bir evlilik yapacağız ama eşim 41 ben 29 yaşındayım bu sorun olur mu? Ve 1.5 yıldır beraberiz sadece 2 sefer tatil yapa bildik ukrayna ve turkiyede daha fazla tatil yapma fırsatimiz vardı ama korona vardı…Bu virüsü göz önünde bulundururlar mı? Bu durumda vize verilir mi yoksa red mi gelir

 5. Eşim Bulgaristan vatandaşı İngiltere oturumu var bende onun sayesinde Bulgaristan sürekli oturum aldım.ingiltereye gitmek için aile birleşim vizesi almak istiyorum .izlemem gereken yol nasıldır?

 6. Merhabalar benim eşim ingiliz vatandaşı ben 2 sefer ziyaretçi vizesi başvurusu yaptım 2 Red aldım.5 ay sonra da aile birleşimi vizesi başvurusu yaptık evrak eksiğimiz yok..tekrar Red gelme olasılığı nedir?

  1. Merhaba
   Vize sonucunda geldi mi ve ne kadar sürdü. Benim parmak izi daha onumuzdeki ay olacak bir aksilik çıkmazsa. Birde sormak istedigim bir sey ; super priority ile basvuru yapsak sureyi degistirir mi ?

 7. Ankara anlaşmalıların 18 yaş altı çocukları için ihs ve harç istenmiyor diye biliyorum doğru mu?

 8. Aile birleşimi eş vizesi için 2022 gerekli evraklar tam olarak neler bilgilendirirseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button