Hollanda VizesiBilgi Bankası

Hollanda Uzun Mesafeli İlişki Vizesi

Hollanda Uzun Mesafeli İlişki Vizesi Hakkında Her Şey

Hollanda uzun mesafeli ilişki vizesi, eş vizesi, sevgili vizesi ya da partner vizesi olarak da bilinir.

Bu vize kategorisi, koronavirüs covid-19 önlemleri kapsamında gelmiş olan seyahat yasakları sonrasında çıkarılmış özel bir kategoridir.

Hollanda uzun mesafeli ilişki vizesi (sevgili ya da partner vizesi) ile temel amaç, koronavirüs covid-19 salgını sebebiyle getirilmiş olan yasaklar dolasıyla görüşemeyen sevgililerin görüşebilmelerine olanak tanımaktır.

Hollanda uzun mesafeli sevgili vizesi aslında bir Schengen vizesi’dir. 180 gün içerisinde 90 gün Hollanda’da kalmanıza olanak tanır.

Hollanda uzun mesafeli ilişki vizesi alabilmek için belirli şartları yerine getirmiş olmak ve standart Hollanda Schengen vize evraklarına ek olarak ilişkiyi kanıtlar evraklar da sunmak gerekmektedir.

Hollanda Uzun Mesafeli İlişki Vizesi için Gerekli Şartlar ve Ek Evraklar

 1. Hollanda’daki eşiniz tarafından size gönderilmiş olan davetiye olmalı.
 2. Hollanda’daki eş sizi davet ettiğinde Hollanda’da yaşıyor ve ikamet ediyor olmalı.
 3. İlişkiniz en az 3 aydır başlamış olmalı. Seyahat kısıtlamaları gelmeden önce 2 ayrı zamanda en az 2 kere fiziksel olarak görmüş olması ve zaman geçirmiş olması gerek veya tek seferde 4 hafta görüşme zamanı tamamlanış olmalı. Uçak biletleri ve birlikte konaklamış olduğunuz otel rezervasyonları buna kanıt gösterilebilir.
 4. Hollanda’ya seyahat etmeden önce, Hollanda’dan geri dönüş biletinin satın alınmış olması gereklidir. Bu aynı zamanda eşinizle seyahat eden 18 yaşın altındaki çocuklar için de geçerlidir.
 5. Her iki taraf da ”Declaration of relationship for COVID-19 entry ban exemption” imzalamalıdır (Bu form tarafımızca size gönderilecektir). Bu formda ilişkinizin ne zaman başladığını belirtmelisiniz. Ayrıca ilişkinizin ve birlikte geçirdiğiniz zamanın kanıtını da eklemelisiniz. Hangi kanıtı göndereceğinize siz karar verebilirsiniz. Örneğin:
 • Uçak bileti
 • Önceden kullanılan vizeler
 • Pasaport damgalarının kopyaları
 • Bir yerde birlikte zaman geçirdiğinizi gösteren ödeme ayrıntıları (otel rezervasyonları gibi)
 • Üçüncü şahısların bir ilişki içinde olduğunuza dair beyanları (ebeveynlerden veya arkadaşlardan gelen bir beyan gibi)
 • Fotoğraflar.
 • Online yazışmalar.

Eğer bu şartları yerine getiriyor ve gerekli kanıtları sağlayabilirseniz Hollanda uzun süreli ilişki vizesi (sevgili vizesi ya da partner vizesi) alma şansınız olur. Bu şartları yerine getirmeniz halinde yukarıda da bahsettiğim gibi standart zamandaki aile ve arkadaş ziyareti yapıyor gibi Hollanda Schengen vizesi evraklarını da sunmalısınız.

Hollanda Schengen vizesi hakkında bilgi edinmek için >> https://brsvize.com/hollanda-vizesi/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hollanda Uzun Mesafeli İlişki Vizesi Hakkında Ücretsiz Ön Danışmanlık Almak için;

>>Hemen Bizimle İletişime Geçin<<

13 Yorum

  1. Merhaba, kişinin seyahat tarihlerine ve hangi ülkeden seyahat ettiğine göre sınır polislerinden güncel karantina bilgisine erişebilirsiniz.

  1. Merhaba uzun mesafeli ilişki vizesi 90 gün altı seyahatler için geçerlidir. Dolayısıyla MVV gerekli değildir.

 1. Merhaba,
  Eger iki tarafin da imzalamasi gereken belgede islak imza olma sarti var midir cunku iki taraf da suan ayri ülkede mantiken? Ve 3. Sahislarin iliskiyi onaylamasi icin de mi bu sart gecerlidir ?

  1. Artık online karşılıklı belge imzalayabiliyorsunuz veya taratıp karşılıklı göndererek halledebilirsiniz. Fakat başvuru sürecinde gelmesi gereken belediye onaylı davetiye kargo ile gönderilmelidir. Üçüncü kişiden alınacak dilekçe de ıslak imzalı olacağı için başvuru gerçekleştirilirken orijinaline ihtiyaç olacaktır.

 2. Merhabalar sevgili vizesinden sonra gittikten sonra evlenmek istiyoruz orda oturum alabilir miyim

  1. Merhaba, sevgili vizesi denilen vize Hollanda Schengen vizesi yani C tipi vizedir. Bu vize ile oturum pek mümkün olmuyor. Oturum almak için Hollanda D tipi yani ulusal vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Biz de maalesef bu konuda hizmet vermemekteyiz.

 3. Merhaba, kız arkadaşım amsterdam da yaşıyor. Kendi yaşadığı yarı ev yarı yurt tarzında bir yerde yaşarken master programına devam ediyor. Yaklaşık 2 yıl kadar da orada. Ben Türkiyeden oraya çalışma izni alabilecek şekilde nasıl gidebilirim? Kız arkadaşım eğer ki bir işe girerse orada bu mümkün gözüküyor mu ? Duyduguma göre orda çalışan biri oldugu vakit partner vizesi ile karşı tarafı oraya aldırarak çalışma izniyle beraber yaşayabildiğini söyledi. bu ne kadar mümkün bilmiyorum fakat bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

 4. Merhaba ‘

  Ben bu şekilde partner olarak vize alıp gittim bana orda 5 yıllık oturum kartı verdiler . 3 ay birlikte yaşadık fakat anlaşamadık ben geri Türkiye’ye döndüm .
  Benim oturumum iptal olmuşumdur ? Çünkü nikahımız yok aynı yukardaki şekilde gittim .
  3 ay kalma şartımız olduğunu bilmiyordum 2 ay sonunda partnerim ordan gitmem için eziyet etti olayları anlamaya çalışıyorum . Teşekkürler

 5. Partnerim hollanda/beverwijk’ta yaşıyor ve hemşire kendisi beraber izmir’de tatil yaptık ilk defa ve beni yanına davet etmek istiyor bu durumda sevgili vizesi ( partner vizesi yani ) gönderdiğinde 90 gün bitmeden önce yada bittikten sonra orada bir iş bulup sözleşmeli olarak çalışırsak oturum alma şansımız olur mu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button