Çek Cumhuriyeti Vizesi Almak BRS Vize Güvencesi ile Çok Kolay

Çek Cumhuriyeti Vizesi

0
Detaylı Bilgi Almak İstiyorum
Ad Soyad*
Email Adresi*
Telefon Numarası*
Planlanan Tarih*
Kişi Sayısı*
Mesajınız*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

584

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Uygun Fiyat
 • Profesyonel Danışman Kadrosu
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Hızlı ve Kolay Vize Süreci

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize yazmaktan veya aramaktan çekinmeyin. Uzman ve deneyimli danışman kadromuz ile size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

0232 503 41 11

[email protected]

Summary
Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvuru İşlemleri
Service Type
Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvuru İşlemleri
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
Çek Cumhuriyeti vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Çek Cumhuriyeti vizesi için gerekli şartlar, Çek Cumhuriyeti vize başvurusu için gerekli evraklar, Çek Cumhuriyeti vize ücreti, Çek Cumhuriyeti vizesi nereden alınır? Tüm cevaplar burada!

Çek Cumhuriyeti Vizesi, Kimler Alabilir, Nasıl Alınır, Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çek Cumhuriyeti vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Çek Cumhuriyeti vizesi için gerekli evraklar hangileridir, Çek Cumhuriyeti vizesi ücretleri ne kadar, vize başvurumun sonucu kaç günde belli olur? Çek Cumhuriyeti vizesi için Danışmanlık Hizmeti Almalı mıyım?

Tüm bu sorularınızın cevabını, meslek durumunuza göre hazırlanması gereken evrak listeleri, ücretleri ve tüm merak ettiklerinizi aşağıda bulabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Çek Cumhuriyeti vizesi halk arasından farklı isimlerle de adlandırılmaktadır. Bu isimler Çekya vizesi ve Prag vizesi şeklindedir.

Çek Cumhuriyeti vize işlemleri tam bir kapsamlı evrak, doküman toplama işlemidir. Çek Cumhuriyeti bu konuda çok titiz çalışmaktadır ve herhangi bir hata, yanlışlık, şüphe ve uyumsuzluk istememektedir. Çek Cumhuriyeti vizesi (Schengen vizesi) için gerekli evraklar Çek Konsolosluğunun biçimlendirdiği şekilde bir araya getirilmesi gerekirken eksik, hatalı ve önerilmeyen şekilde yapılacak başvurularınız kabul edilmeyecektir. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Çek vizesi (Schengen vizesi) için randevu sistemi ile çalışırken Çek Cumhuriyeti randevu sistemi olan visapoint’ten randevu alarak Çek vize işlemleri için ilk adımınızı atabilirsiniz. Seyahat tarihinizden 15 – 20 gün önce yapılacak olan randevu ve vize başvuruları Çek vizesi işlemlerinizin yolunda gidebilmesi için yeterli bir süre olacaktır. Ayrıca Çek Cumhuriyeti vize (Schengen vize) işlemleri mülakatı da bulunurken başvurularınız şahsen yapılmalıdır. 

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu, Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu, Çek Başkonsolosluğu İstanbul, Çek Büyükelçiliği Ankara ve Çek vize işlemleri için yetkilendirilmiş vize merkezlerinden ve bu kurumların internet sitelerinden Çek Cumhuriyeti vize başvuru formunu edinebilirsiniz. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu internet sitelerinden alınacak olması halinde yazdırarak kullanabilirsiniz. Çek Cumhuriyeti vize (Schengen vize) başvuru formunu İngilizce ve Çekçe olarak doldurabilirsiniz. Ayrıca büyük harfle, okunaklı, eksiksiz ve Çek Cumhuriyeti vizesi (Schengen vizesi) için gerekli olan evraklarda bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde doldurulmalıdır. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu vize başvuru formu olmadan yapılacak başvurularını kabul etmeyecektir. Çek Cumhuriyeti vizesi (Schengen vize) başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve vize başvuru evrakları arasında mutlaka bulundurulmalıdır.

Çek Cumhuriyeti vizesi de diğer Schengen vizeleri gibi kısa dönem ve uzun dönem vize tipleri vardır. Seyahat planınıza ve niyetinize göre hangi vize tipine başvuru yapacağınızı ve bu vize tipinin gerekliliği olan evrakların tam ve eksiksiz derlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde olumsuz sonuç alabilmemiz neredeyse imkansız olacaktır.

Çek Cumhuriyeti Vize Tipleri

Kısa Dönem Çek Cumhuriyeti Vizeleri (90 Günden Daha Az Süre) (Schengen Vizesi)

 • Çek Cumhuriyeti Turist Vizesi
 • Çek Cumhuriyeti İş Vizesi
 • Çek Cumhuriyeti Kültürel, Bilimsel ve Sanatsal Etkinlikler Vizesi
 • Çek Cumhuriyeti Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Çek Cumhuriyeti Şoför Vizesi

Uzun  Dönem Çek Cumhuriyeti Vizeleri (90 Günden Daha Uzun Süre) (D Tipi Vize)

 • Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Vizesi
 • Çek Cumhuriyeti Oturum Vizesi
 • Çek Cumhuriyeti Çalışma Vizesi
 • Çek Cumhuriyeti Eğitim Vizesi

Çek Cumhuriyeti Vizesi (Schengen vizesi) Alırken Vize Tipini Doğru Seçin

Çek Cumhuriyeti vizesi (Schengen vizesi) alırken dikkat edilmesi gereken diğer husus ise, seyahat amacınıza göre vize tipi seçimidir. Bu noktada da vize danışmanınız sizi doğru yönlendirerek ve uygun vize başvurunuzu sağlamanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca Çek Cumhuriyeti’de ki kalış süreniz ve buna göre de vize türü belirleme ve ona uygun başvuru ve evrak temini de dikkat etmeniz gereken bir diğer konudur. 90 günü aşan seyahat planlarınızda D tipi ulusal  vize başvurusu yaparken 90 günden az olan seyahatlerinizde ise,  Çek Cumhuriyeti vizesi (Schengen vizesi)  başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Schengen Üye Ülkeleri Hangileridir?

Adını 14 Haziran 1985 tarihinde imzalanan Schengen Anlaşması’ndan alan Schengen Bölgesi, dış sınırları kontrol etmeye ve ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirerek suçla savaşmaya yönelik ortak kurallarla uyum içinde olarak insanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımı için diğer üye ülkelerle iç sınırlarının kaldırılmasını kabul eden 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölgeyi ifade eder. Schengen Bölgesinde 22 tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Anlaşması ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 üye ülke bulunmaktadır. Schengen vizesi verme yetkisi olan ülkeler; Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İsveç ve Lihtenştayn’dır. Bu ülkelerden İzlanda, İsviçre, Norveç ve Lihtenştayn Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkeler arasında olup, diğer ülkeler Avrupa Birliği üyesi ülkelerdir. Schengen üyesi olmayan fakat Schengen vize’si ile ziyaret edilebileceğiniz ülkeler ise; Bulgaristan, Hırvatistan, Monaco, Romanya, San Marino ve Vatikan‘dır. Schengen vizesi ile yukarıda bahsettiğimiz birbirinden farklı güzelliklere, tarihe, sanata, kültüre, gastronomi ve yaşam tarzlarına sahip olan 32 ülkeyi ziyaret etme şansınız vardır. Tek girişli vizelerle, bu ülkeler arasında seyahat etmeniz serbesttir. Çoklu giriş Schengen vizesine sahip iseniz bu ülkeler dışındaki herhangi bir ülkeye gittikten sonra dahi tekrar Schengen Bölgesi’ne giriş yapma fırsatınız olacaktır. Schengen Bölgesi dahilindeki ülkelere seyahat etmeyi planlarsanız, ilk olarak pasaport ve Schengen vizesine sahip olmanız gerekir. Schengen vize başvuru işlemleri karmaşık ve yorucu olabilir, fakat bu süreç stratejik, planlı ve doğru yönetildiğinde vize alınmaması için herhangi bir sebep yoktur. İnternet sitemiz içerisinden konsoloslukların talep etmiş olduğu gereklilikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Neden Vize Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

Aldığınız veya alacağınız danışmanlık hizmeti nasıl ve ne fayda sağlar? Vize başvurunuz öncesinde doğru evrak temini ve takibi için doğru yönlendirme ve dosyanızın vize başvurunuz için doğru hazırlanması için vize başvurularınızda danışmanlık almanız yararınıza olacaktır ayrıca başvuru sonrası pasaport takibi ve vize onaylanması halinde vize başvuru merkezinden teslim alıp size ulaşımına kadarki takibini vize danışmanınız sağlayacaktır. Konsolosluğun istisnai durumlarda isteyeceği ek belgelerin takip edilip size iletilmesi ve gerekli durumlarda sizin  adınıza temin edebilir ve konsolosluğa iadesi konusunda vize danışmanları işinizi hafifletmekte ve doğru yönlendirme konusunda destek olmaktadır. Çek Cumhuriyeti vizesi (Schengen vizesi) hakkında detaylı bilgi ve yönlendirmeleri de danışmanınız size en uygun şekilde sağlayacak ve vizenizi alana kadar danışmanlarınız her daim yanınızda olacaktır.

Neden BRS Vize ile çalışmalıyım?

Profesyonel ve deneyimli kadromuz ile alacağınız hizmete ve insana önem veriyoruz . Aradığınız tüm bilgilere sitemizden ulaşabilir ve profesyonel danışman arkadaşlarımızın danışmanlığında vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Danışmanlık Hizmeti

Almalı mıyım, neden?
 • Doğru evrak temini ve takibi
 • Doğru yönlendirme
 • Başvuru sonrası pasaport takibi
 • İşinizi kolaylaştırmak
 • Zaman kazanmak
 • Olumlu sonuç almak

Schengen Vizesi Hakkında

Tarihi ve kısa bir bilgi
 • Adı: 14 Haziran 1985 - Schengen Anlaşması
 • Amacı: Dış sınırları kontrol etmek
 • Ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirmek
 • İnsanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımını sağlamak
 • 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölge

Çek Cumhuriyeti Vizesi Tipleri

 • Çek Cumhuriyeti vizesi nasıl alınır?

  Çek Cumhuriyeti Vizesi

 • Çek Cumhuriyeti aile ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Çek Cumhuriyeti Aile Ziyareti Vizesi

 • Çek Cumhuriyeti akraba ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Çek Cumhuriyeti Akraba Ziyareti Vizesi

 • Çek Cumhuriyeti arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Çek Cumhuriyeti Arkadaş Ziyareti Vizesi

 • Çek Cumhuriyeti eğitim vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Çek Cumhuriyeti Eğitim Vizesi

 • Çek Cumhuriyeti fuar vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Çek Cumhuriyeti Fuar Vizesi

 • Çek Cumhuriyeti konferans vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Çek Cumhuriyeti Konferans Vizesi

 • Çek Cumhuriyeti kültürel etkinlik vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Çek Cumhuriyeti Kültürel Etkinlik Vizesi

 • Çek Cumhuriyeti sağlık sebepli vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Çek Cumhuriyeti Sağlık Sebepli Vize

 • Çek Cumhuriyeti sportif etkinlik vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Çek Cumhuriyeti Sportif Etkinlik Vizesi

 • Çek Cumhuriyeti tıbbi tedavi vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Çek Cumhuriyeti Tıbbi Tedavi Vizesi

 • Çek Cumhuriyeti ticari vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Çek Cumhuriyeti Ticari Vize

 • Çek Cumhuriyeti transit vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Çek Cumhuriyeti Transit Vize

 • Çek cumhuriyeti turistik vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Çek Cumhuriyeti Turistik Vize

 • Çek Cumhuriyeti turist vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Çek Cumhuriyeti Turist Vizesi

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti

Güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için hemen arayın
Pazartesi09:00 - 19:00
Salı09:00 - 19:00
Çarşamba09:00 - 19:00
Perşembe09:00 - 19:00
Cuma09:00 - 19:00
Cumartesi09:00 - 19:00
PazarKapalı

Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluk ve Büyükelçilik İletişim Bilgileri

Call Now Button