İspanya Vizesi

0
Detaylı Bilgi Almak İstiyorum
Ad Soyad*
Email Adresi*
Telefon Numarası*
Planlanan Tarih*
Kişi Sayısı*
Mesajınız*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

543

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Uygun Fiyat
 • Profesyonel Danışman Kadrosu
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Hızlı ve Kolay Vize Süreci

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize yazmaktan veya aramaktan çekinmeyin. Uzman ve deneyimli danışman kadromuz ile size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

0232 503 41 11

[email protected]

Summary
İspanya Vizesi Başvuru İşlemleri
User Rating
5 based on 1 votes
Service Type
İspanya Vizesi Başvuru İşlemleri
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No: 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
İspanya vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve İspanya vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İspanya vizesi için gerekli şartlar, İspanya vize başvurusu için gerekli evraklar, İspanya vize ücreti, İspanya vizesi nereden alınır? Tüm cevaplar burada!

İspanya Vizesi, Kimler Alabilir, Nasıl Alınır, Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İspanya vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve İspanya vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, İspanya vizesi için gerekli evraklar hangileridir, İspanya vizesi ücretleri ne kadar, vize başvurumun sonucu kaç günde belli olur? İspanya vizesi için Danışmanlık Hizmeti Almalı mıyım?

İspanya vizesi hakkındaki tüm bu sorularınızın cevabını, meslek durumunuza göre hazırlanması gereken evrak listeleri, ücretleri ve tüm merak ettiklerinizi aşağıda bulabilirsiniz.

İspanya Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İspanya vizesini çalışan, öğrenci, memur, çalışmayan, ev hanımları, işveren, emekli kısaca herkes alabilir. Önemli noktalar Konsolosluğun vize başvurunuzu incelemek ve değerlendirmek üzere talep etmiş olduğu evrak listesini doğru ve tam temin etmemiz bu vize sürecini hızlandırmakla beraber sağlıklı hale getirir. İspanya vizesi (Schengen vizesi) başvurusu yaparken meslek grubunuza uygun evrak listesini ister firmamızın size  özel vize işlemleriniz ile ilgilenecek vize danışmanı arkadaşlarımız aracılığı ile temin edebilir yada konsolosluğun resmi web sayfasından bakabilirsiniz. 

İspanya’ya seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesi İspanya vizesi (Schengen Vizesi) almaları gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin İspanya vizesi (Schengen Vizesi) almaları zorunlu olurken resmi pasaport sahibi kişiler ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmama koşuluyla İspanya vize işlemlerinden muaftır.

İspanya vizesi (Schengen Vizesi) başvuru sahibinin seyahat amacına uygun vize kategorisine göre evrakları tam ve eksiksiz, İspanya vize başvuru formunu tamamen doğru ve tüm evrakları birbiriyle uyumlu ve gerçeği yansıta şekilde bir şekilde bir araya getirerek İspanya vize (Schengen vize) başvuru işlemini gerçekleştirmesi gereklidir. İspanya vize uyum koşullarının tamamlanmasının ardından kısa süreli seyahatler için (maksimum 90 gün konaklama yapma hakkı) İspanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine ve yine yetkili seyahat ve turizm acentelerine İspanya vize müracaatlarını gerçekleştirmelidirler.

İspanya Konsolosluğu, Konsolosluğa direk olarak yapılan kısa süreli Schengen vize başvurularını kabul etmemektedir. Kısa süreli İspanya vizesi (Schengen vizesi) başvuruları İspanya Konsolosluğu tarafından yetkili kılınmış kurumlara ve seyahat acentelerine gerçekleştirilmelidir. İspanya vizesi başvuruları, işlem sonuçlanma süresi ve verilen vize süresi hakkında karar ise tamamen İspanya Konsolosluğu kararı olacaktır.

İspanya uzun süreli – ulusal vize yada D tipi Schengen vize başvurularında bulunacak olanlar, vize başvurularını İspanya Konsolosluğuna yada İspanya Büyükelçiliği’ne yapmalıdırlar. Vize başvuru merkezleri İspanya ulusal vize başvurularını kabul etmemektedir.

İspanya Vizesi Hakkında Önemli Bilgiler

İspanya, Schengen kapsamı içerisindeki ülkelerden biridir ve İspanya’ya seyahat edebilmek için Türk vatandaşlarının İspanya vizesi (Schengen vizesi) almaları gerekmektedir. İspanya’ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatlerini gerçekleştirebilmek için (Eğer pasaportlarında geçerli Schengen vizesi bulunmuyorsa) İspanya vizesi (Schengen Vizesi) başvurusu yapmak zorundadırlar.

Hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve diplomatik (siyah ve kırmızı) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için İspanya vize (Schengen vize) başvurusu işlemlerine tabi tutulmamaktadırlar.

İspanya’ya seyahat edecek olan kişiler 90 güne kadar olan seyahatleri için yapacakları vize başvurularını direkt olarak İspanya Konsolosluğu’na yapamamaktadır. Konsolosluk kısa süreli İspanya vize (Schengen vize) başvurularını direkt olarak kabul etmediğinden, kısa süreli İspanya vizesi talebinde bulunan kişiler İspanya vize  (Schengen vize) başvurularını konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumlar aracılığı ile yapmaktadırlar.

İspanya Vizesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzun süreli ikamet gerektiren (İspanya öğrenci vizesi, İspanya aile birleşimi vizesi, İspanya oturum vizesi, İspanya çalışma vizesi vb. ) nedenlerle İspanya’ya seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni bulunan üçüncü ülke vatandaşları İspanya vizesi (Schengen vizesi) için başvuruda bulunmak zorundadırlar. Uzun süreli İspanya vize (Schengen Vize) başvuruları yalnızca İspanya Konsolosluğu’na ya da İspanya Büyükelçiliği’ne direkt olarak yapılabilmektedir.

 • Yeşil,gri ve kırmızı pasaportlara vize uygulanmamaktadır. Schengen anlaşmasına dahil ülkelerdendir.
 • Pasaportunuzun süresi seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren minimum 3 ay 15 gün geçerli olmalıdır.Gümrük ve döviz kayıtları dışında vize alacak kişiler kadar boş vize sayfa bulunması gerekmektedir.
 • 18 yaşından küçük çocuklar yalnız seyahat ettikleri takdirde anne ve babalarından noter den alınmış muvafakatname olması gerekmektedir.
 • 18 yaşında küçük çocukların daha önce parmak izi ve biometrik fotoğrafı (VIS) alınmış olsa dahi mutlaka anne yada baba refakatinde müracaata gelmesi gerekmektedir.
 • Eksiksiz olarak doldurulmuş ve kesinlikle vize alacak kişi tarafından imzalanmış vize müracaat formu.
 • İstanbul İspanya Başkonsolosluğu faaliyet belgesi ve şahıs şirketleri için oda sicil kayıt belgesinin son 3 ay içerisinde alınmış orijinalini istemektedir kesinlikle fotokopi kabul edilmemektedir.
 • Vukuatlı nüfus örneği ve ikametgah MUTLAKA e-devletten BARKODLU alınması gerekli.
 • Fotoğraflarınızın mutlaka son 3 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir.
 • Öğrenci olan yolcularımız öğrenci belgelerini E-devletten Barkodlu almaları gerekli.
 • Yurt dışında geçerli minimum 30.000 euro teminat veren seyahat sigortası istemektedir.
 • Ankara İspanya Büyükelçiliği ve İstanbul İspanya başkonsolosluğu müracaat tarihinden en geç 1 hafta önce işlem görmüş sonunda bakiye olan hesap cüzdanı istemektedir.
 • Ankara İspanya büyükelçiliğine yazılacak dilekçeler mutlaka İngilizce olarak yazılmalıdır.
 • Ankara İspanya büyükelçiliği eski pasaportların asıllarını istemektedir.
 • Vize işlemlerinizin başlatılabilmesi için pasaportun aslının da evraklar ile birlikte tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir.
 • Eski pasaportu olan yolcularımız pasaportlarının 2,3,4. sayfa daha önce alınmış vizeler ile birlikte fotokopilerini çekerek evraklar ile birlikte tarafımıza göndermelidir.
 • İspanya Konsolosluğu banka hesap ekstrelerini bankadan alınmış orijinal bankanın antetli kağıdına (ıslak imzalı) olması gerekmektedir.

İspanya Vizesi (Schengen vizesi) Alırken Vize Tipini Doğru Seçin

İspanya vizesi (Schengen vizesi) alırken dikkat edilmesi gereken diğer husus ise, seyahat amacınıza göre vize türü seçimidir. Bu noktada da vize danışmanınız sizi doğru yönlendirerek ve uygun vize başvurunuzu sağlamanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca İspanya’daki kalış süreniz ve buna göre de vize türü belirleme ve ona uygun başvuru ve evrak temini de dikkat etmeniz gereken bir diğer konudur. 90 günü aşan seyahat planlarınızda D tipi ulusal  vize başvurusu yaparken 90 günden az olan seyahatlerinizde ise,  İspanya vizesi (Schengen vizesi)  başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Schengen Üye Ülkeleri Hangileridir?

Adını 14 Haziran 1985 tarihinde imzalanan Schengen Anlaşması’ndan alan Schengen Bölgesi, dış sınırları kontrol etmeye ve ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirerek suçla savaşmaya yönelik ortak kurallarla uyum içinde olarak insanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımı için diğer üye ülkelerle iç sınırlarının kaldırılmasını kabul eden 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölgeyi ifade eder. Schengen Bölgesinde 22 tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Anlaşması ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 üye ülke bulunmaktadır. Schengen vizesi verme yetkisi olan ülkeler; Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İsveç ve Lihtenştayn’dır. Bu ülkelerden İzlanda, İsviçre, Norveç ve Lihtenştayn Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkeler arasında olup, diğer ülkeler Avrupa Birliği üyesi ülkelerdir. Schengen üyesi olmayan fakat Schengen vize’si ile ziyaret edilebileceğiniz ülkeler ise; Bulgaristan, Hırvatistan, Monaco, Romanya, San Marino ve Vatikan‘dır. Schengen vizesi ile yukarıda bahsettiğimiz birbirinden farklı güzelliklere, tarihe, sanata, kültüre, gastronomi ve yaşam tarzlarına sahip olan 32 ülkeyi ziyaret etme şansınız vardır. Tek girişli vizelerle, bu ülkeler arasında seyahat etmeniz serbesttir. Çoklu giriş Schengen vizesine sahip iseniz bu ülkeler dışındaki herhangi bir ülkeye gittikten sonra dahi tekrar Schengen Bölgesi’ne giriş yapma fırsatınız olacaktır. Schengen Bölgesi dahilindeki ülkelere seyahat etmeyi planlarsanız, ilk olarak pasaport ve Schengen vizesine sahip olmanız gerekir. Schengen vize başvuru işlemleri karmaşık ve yorucu olabilir, fakat bu süreç stratejik, planlı ve doğru yönetildiğinde vize alınmaması için herhangi bir sebep yoktur. İnternet sitemiz içerisinden konsoloslukların talep etmiş olduğu gereklilikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Neden Vize Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

Aldığınız veya alacağınız danışmanlık hizmeti nasıl ve ne fayda sağlar, vize başvurunuz öncesinde doğru evrak temini ve takibi için doğru yönlendirme ve dosyanızın vize başvurunuz için doğru hazırlanması için vize başvurularınızda danışmanlık almanız yararınıza olacaktır ayrıca başvuru sonrası pasaport takibi ve vize onaylanması halinde vize başvuru merkezinden teslim alıp size ulaşımına kadarki takibini vize danışmanınız sağlayacaktır, ayrıca  konsolosluğun istisnai durumlarda isteyeceği ek belgelerin takip edilip size iletilmesi ve gerekli durumlarda sizin  adınıza temin edebilir ve konsolosluğa iadesi konusunda vize danışmanları işinizi hafifletmekte ve doğru yönlendirme konusunda destek olmaktadır. İspanya vizesi (Schengen vizesi) hakkında detaylı bilgi ve yönlendirmeleri de danışmanınız size en uygun şekilde sağlayacak ve İspanya vizesi (Schengen vizesi) alırken danışmanlarınız her daim yanınızda olacaktır.

Neden BRS Vize ile çalışmalıyım?

Profesyonel ve deneyimli kadromuz ile alacağınız hizmete ve insana önem veriyoruz . Aradığınız tüm bilgilere sitemizden ulaşabilir ve profesyonel danışman arkadaşlarımızın danışmanlığında vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Danışmanlık Hizmeti

Almalı mıyım, neden?
 • Doğru evrak temini ve takibi
 • Doğru yönlendirme
 • Başvuru sonrası pasaport takibi
 • İşinizi kolaylaştırmak
 • Zaman kazanmak
 • Olumlu sonuç almak

Schengen Vizesi Hakkında

Tarihi ve kısa bir bilgi
 • Adı: 14 Haziran 1985 - Schengen Anlaşması
 • Amacı: Dış sınırları kontrol etmek
 • Ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirmek
 • İnsanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımını sağlamak
 • 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölge

İspanya Vizesi Tipleri

 • İspanya vizesi nasıl alınır?

  İspanya Vizesi

 • İspanya aile ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  İspanya Aile Ziyareti Vizesi

 • İspanya akraba ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  İspanya Akraba Ziyareti Vizesi

 • İspanya arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  İspanya Arkadaş Ziyareti Vizesi

 • İspanya eğitim vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  İspanya Eğitim Vizesi

 • İspanya fuar vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  İspanya Fuar Vizesi

 • İspanya konferans vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  İspanya Konferans Vizesi

 • İspanya kültürel etkinlik vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  İspanya Kültürel Etkinlik Vizesi

 • İspanya sağlık sebepli vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  İspanya Sağlık Sebepli Vize

 • İspanya sportif etkinlik vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  İspanya Sportif Etkinlik Vizesi

 • İspanya tıbbi tedavi vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  İspanya Tıbbi Tedavi Vizesi

 • İspanya ticari vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  İspanya Ticari Vize

 • İspanya transit vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  İspanya Transit Vize

 • İspanya turistik vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  İspanya Turistik Vize

 • İspanya turist vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  İspanya Turist Vizesi

İspanya Vize Başvuru Formu

İspanya Vize Ücreti

Güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için hemen arayın
Pazartesi09:00 - 19:00
Salı09:00 - 19:00
Çarşamba09:00 - 19:00
Perşembe09:00 - 19:00
Cuma09:00 - 19:00
Cumartesi09:00 - 19:00
PazarKapalı

İspanya Başkonsolosluk ve Büyükelçilik İletişim Bilgileri

İspanya Ankara Büyükelçiliği

Adres: Çankaya Mahallesi, Prof. Dr Aziz Sancar Caddesi No:8, 06680 Çankaya/Ankara

İspanya Ankara Büyükelçiliği hafta içi her gün, 09:00 – 13.30 / 15:00 – 18:00 saatleri arasında işlem kabul etmektedir.

Call Now Button