İsviçre Vizesi Almak BRS Vize Güvencesi ile Çok Kolay

İsviçre Vizesi

0
Detaylı Bilgi Almak İstiyorum
Ad Soyad*
Email Adresi*
Telefon Numarası*
Planlanan Tarih*
Kişi Sayısı*
Mesajınız*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

833

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Uygun Fiyat
 • Profesyonel Danışman Kadrosu
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Hızlı ve Kolay Vize Süreci

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize yazmaktan veya aramaktan çekinmeyin. Uzman ve deneyimli danışman kadromuz ile size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

0232 503 41 11

[email protected]

Summary
İsviçre Vizesi Başvuru İşlemleri
Service Type
İsviçre Vizesi Başvuru İşlemleri
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No: 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
İsviçre vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve İsviçre vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İsviçre vizesi için gerekli şartlar, İsviçre vize başvurusu için gerekli evraklar, İsviçre vize ücreti, İsviçre vizesi nereden alınır? Tüm cevaplar burada!

İsviçre Vizesi, Kimler Alabilir, Nasıl Alınır, Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İsviçre vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve İsviçre vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, İsviçre vizesi için gerekli evraklar hangileridir, İsviçre vizesi ücretleri ne kadar, vize başvurumun sonucu kaç günde belli olur? İsviçre vizesi için Danışmanlık Hizmeti Almalı mıyım?

İsviçre vizesi hakkındaki tüm bu sorularınızın cevabını, meslek durumunuza göre hazırlanması gereken evrak listeleri, ücretleri ve tüm merak ettiklerinizi aşağıda bulabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İsviçre’ye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi vatandaşlarımız İsviçre vizesi başvurusunda bulunmak zorundadırlar. İsviçre Schengen Bölgesi’ne üye bir ülkedir. Dolayısıyla, pasaportlarında geçerli Schengen vizesi bulunmayan bordo pasaport sahibi kişiler İsviçre’ye  gerçekleştirecekleri kısa süreli (90 güne kadar olan) seyahatler öncesinde İsviçre vizesine başvurmalıdır. Hususi, Diplomatik veya Hizmet Pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatler için İsviçre vizesi başvurusu yapma mecburiyeti yoktur. İsviçre’ye uzun süreli vize yani; İsviçre aile birleşimi vizesi , İsviçre oturum vizesi, İsviçre çalışma vizesi ya da İsviçre uzun süreli eğitim vizesi gibi sebeplerle seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, başvurularını İsviçre Ankara Büyükelçiliği’ne ve İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu’na yapmaları gereklidir.

İsviçre Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Departmanı kapandığı için Türkiye’de yaşayan İsviçre vatandaşlarının konsolosluk hizmetleri ve vize ile ilgili bütün işlemler 15 Nisan 2013 tarihinden itibaren İstanbul’da bulunan İsviçre Başkonsolosluğu tarafından yürütülmektedir.  İsviçre’ye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından resmi pasaporta sahip olanlar, 6 ay içerisinde 90 gün ile sınırlı seyahatlerini vizesiz gerçekleştirebilmektedir. Umuma Mahsus pasaport sahipleri İsviçre’ye seyahat etmek için İsviçre Konsolosluğuna, İsviçre Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlara başvuru yapılır.

İsviçre Vizesi İçin Temel Evraklar

 • Yeşil,gri ve kırmızı pasaportlara vize uygulanmamaktadır. Schengen anlaşmasına dahil ülkelerdendir.
 • Pasaportunuzun süresi seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren minimum 6 ay geçerli olmalıdır. Gümrük ve döviz kayıtları dışında pasaportunuza kayıtlı, vize alacak kişiler kadar boş vize sayfa bulunması gerekmektedir.
 • 10 yıldan eski normal yada yeşil pasaportlar ile yurt dışına seyahat edilememektedir.
 • Eksiksiz olarak doldurulmuş ve kesinlikle vize alacak kişi tarafından imzalanmış  İsviçre vize başvuru formu.
 • 18 yaşından küçük çocuklar yalnız seyahat ettikleri takdirde anne ve babalarından noterden alınmış muvafakatname olması gerekmektedir. Anne veya baba dan birisi ile seyahat ediyorsa seyahate katılmayan velisinden muvafakatname gerekmektedir.
 • Yurt dışında geçerli minimum 30.000 euro teminat veren zorunlu seyahat sigortası istemektedir.
 • İsviçre vize işlemlerinizin başlatılabilmesi için pasaportun aslının da evraklar ile birlikte tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir.
 • Evlenme yada boşanmadan dolayı soy isim değişikliği olan misafirlerimizin pasaportlarını değiştirmeleri gerekmektedir.

İsviçre Vizesi Alırken Vize Türünüzü Doğru Seçin

İsviçre vizesi (Schengen vizesi) alırken dikkat edilmesi gereken diğer husus ise, seyahat amacınıza göre vize türü seçimidir. Bu noktada da vize danışmanınız sizi doğru yönlendirerek ve uygun vize başvurunuzu sağlamanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca İsviçre’de ki kalış süreniz ve buna göre de vize türü belirleme ve ona uygun başvuru ve evrak temini de dikkat etmeniz gereken bir diğer konudur.

Uzun dönem (90 gün üzeri) İsviçre vizesi (D tipi Schengen vizesi) için gerekli evraklar ve bilgilendirme için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Schengen Üye Ülkeleri Hangileridir?

Adını 14 Haziran 1985 tarihinde imzalanan Schengen Anlaşması’ndan alan Schengen Bölgesi, dış sınırları kontrol etmeye ve ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirerek suçla savaşmaya yönelik ortak kurallarla uyum içinde olarak insanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımı için diğer üye ülkelerle iç sınırlarının kaldırılmasını kabul eden 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölgeyi ifade eder. Schengen Bölgesinde 22 tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Anlaşması ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 üye ülke bulunmaktadır. Schengen vizesi verme yetkisi olan ülkeler; Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İsveç ve Lihtenştayn’dır. Bu ülkelerden İzlanda, İsviçre, Norveç ve Lihtenştayn Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkeler arasında olup, diğer ülkeler Avrupa Birliği üyesi ülkelerdir. Schengen üyesi olmayan fakat Schengen vize’si ile ziyaret edilebileceğiniz ülkeler ise; Bulgaristan, Hırvatistan, Monaco, Romanya, San Marino ve Vatikan‘dır. Schengen vizesi ile yukarıda bahsettiğimiz birbirinden farklı güzelliklere, tarihe, sanata, kültüre, gastronomi ve yaşam tarzlarına sahip olan 32 ülkeyi ziyaret etme şansınız vardır. Tek girişli vizelerle, bu ülkeler arasında seyahat etmeniz serbesttir. Çoklu giriş Schengen vizesine sahip iseniz bu ülkeler dışındaki herhangi bir ülkeye gittikten sonra dahi tekrar Schengen Bölgesi’ne giriş yapma fırsatınız olacaktır. Schengen Bölgesi dahilindeki ülkelere seyahat etmeyi planlarsanız, ilk olarak pasaport ve Schengen vizesine sahip olmanız gerekir. Schengen vize başvuru işlemleri karmaşık ve yorucu olabilir, fakat bu süreç stratejik, planlı ve doğru yönetildiğinde vize alınmaması için herhangi bir sebep yoktur. İnternet sitemiz içerisinden konsoloslukların talep etmiş olduğu gereklilikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Neden Vize Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

Aldığınız veya alacağınız danışmanlık hizmeti nasıl ve ne fayda sağlar, vize başvurunuz öncesinde doğru evrak temini ve takibi için doğru yönlendirme ve dosyanızın vize başvurunuz için doğru hazırlanması için vize başvurularınızda danışmanlık almanız yararınıza olacaktır ayrıca başvuru sonrası pasaport takibi ve vize onaylanması halinde vize başvuru merkezinden teslim alıp size ulaşımına kadarki takibini vize danışmanınız sağlayacaktır, ayrıca  konsolosluğun istisnai durumlarda isteyeceği ek belgelerin takip edilip size iletilmesi ve gerekli durumlarda sizin  adınıza temin edebilir ve konsolosluğa iadesi konusunda vize danışmanları işinizi hafifletmekte ve doğru yönlendirme konusunda destek olmaktadır. İsviçre vizesi hakkında detaylı bilgi ve yönlendirmeleri de danışmanınız size en uygun şekilde sağlayacak ve İsviçre vizesi alırken danışmanlarınız her daim yanınızda olacaktır.

Neden BRS Vize ile çalışmalıyım?

Profesyonel ve deneyimli kadromuz ile alacağınız hizmete ve insana önem veriyoruz. Aradığınız tüm bilgilere sitemizden ulaşabilir ve profesyonel danışman arkadaşlarımızın danışmanlığında vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Danışmanlık Hizmeti

Almalı mıyım, neden?
 • Doğru evrak temini ve takibi
 • Doğru yönlendirme
 • Başvuru sonrası pasaport takibi
 • İşinizi kolaylaştırmak
 • Zaman kazanmak
 • Olumlu sonuç almak

Schengen Vizesi Hakkında

Tarihi ve kısa bir bilgi
 • Adı: 14 Haziran 1985 - Schengen Anlaşması
 • Amacı: Dış sınırları kontrol etmek
 • Ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirmek
 • İnsanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımını sağlamak
 • 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölge

İsviçre Vize Başvuru Formu

İsviçre vize başvuru formu online olarak doldurulmaktadır. Ekteki form online sistem üzerinden dolduracağınız form hakkında bilginiz olması sebebiyle paylaşılmıştır. BRS Global Vize olarak İsviçre vize başvuru formu tarafımızca sorunsuz bir şekilde doldurulacaktır.

blankİsviçre Vize Başvuru Formu

İsviçre Vize Ücreti

Güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için hemen arayın
Pazartesi09:00 - 19:00
Salı09:00 - 19:00
Çarşamba09:00 - 19:00
Perşembe09:00 - 19:00
Cuma09:00 - 19:00
Cumartesi09:00 - 19:00
PazarKapalı

İsviçre Başkonsolosluk ve Büyükelçilik İletişim Bilgileri

Call Now Button
blank