Hollanda Vizesi

0
Detaylı Bilgi Almak İstiyorum
Ad Soyad*
Email Adresi*
Telefon Numarası*
Planlanan Tarih*
Kişi Sayısı*
Mesajınız*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

548

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Uygun Fiyat
 • Profesyonel Danışman Kadrosu
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Hızlı ve Kolay Vize Süreci

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize yazmaktan veya aramaktan çekinmeyin. Uzman ve deneyimli danışman kadromuz ile size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

0232 503 41 11

[email protected]

Summary
Hollanda Vizesi Başvuru İşlemleri
Service Type
Hollanda Vizesi Başvuru İşlemleri
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No: 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
Hollanda vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve Hollanda vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Hollanda vizesi için gerekli şartlar, Hollanda vize başvurusu için gerekli evraklar, Hollanda vize ücreti, Hollanda vizesi nereden alınır? Tüm cevaplar burada!

Lütfen Burayı Okuyun!

Bu sayfada ve aşağıdaki yönlendirme linklerinde Hollanda vizesi hakkında birçok sorunuza yanıt bulabileceğiniz uzun ve detaylı açıklamalar yer almaktadır. Bu kadar uzun açıklamayı okumak istemez iseniz, Hollanda vizesi hakkında daha kısa ve net bilgilerin yer aldığı sayfamıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Sizi Hiç Yormadan Vize İşlemlerinizi Tamamlıyoruz

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel evrak listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Gönderdiğiniz evrakları kontrol edip dosyanızı başvuruya hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

25 Eylül 2014'den sonra Schengen için parmak izi verdiyseniz gelmenize gerek yoktur.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Pasaportunuzu konsolosluktan biz alıyoruz ve size iletiyoruz.

Hollanda Vizesi Kimler Alabilir, Nasıl Alınır, Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hollanda vizesi için gerekli evraklar hangileridir, vize ücreti ne kadar, nasıl alınır, nereden alınır, vize başvuru işlemleri hakkında bilgiler. Hollanda vizesi kimler alabilir, önemli noktalar ve vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, vize başvurusu sonucu kaç günde çıkar? Hollanda vizesi için Danışmanlık Hizmeti Almalı mıyım?

Tüm bu sorularınızın cevabını, meslek durumunuza göre hazırlanması gereken evrak listeleri, ücretleri ve tüm merak ettiklerinizi bu sayfada bulabilirsiniz ya da hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neden BRS Global Vize Danışmanlık?

Hollanda Vize Başvurularında Başarı Oranımız
%0
Olumlu Sonuç

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda vizesi almak için istenen evraklar aslında çok azdır. Burada dikkat edilmesi gereken birkaç önemli konu vardır.

 1. İlk aşama Hollanda’ya gidiş amacınızı iyi belirlemenizdir, yani vize tipinizi doğru tespit etmelisiniz. Bu doğrultuda gerekli evrakları sunup, durumu kanıtlamanız gereklidir. Örn: bir fuar ya da konferansa gidecekseniz katılım biletleri, aile ya da arkadaş ziyareti ise resmi davetiye mektubu, turistik ise otel rezervasyonları doğru bir şekilde sunulmalıdır.
 2. İkinci aşama, mesleki durumunuza göre gerekli evrakları hazırlayıp gelir kaynaklarınızı ve maddi durumunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. 
 3. Üçüncü aşama, Hollanda’ya gittikten sonra Türkiye’ye geri döneceğinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Bunun için sizi buraya bağlayan sebepleri sunmanız gerekmektedir.

Tüm bu gerekli evraklar listesi, aşağıda yer alan vize tipleri kısmında açıkça belirtilmiştir. Vize tipleri kısmından size uygun vize tipini tıklayın ve size uygun vize tipi sayfasına geçin, oradaki mesleki durumunuza göre gerekli evrakları tamamlayın ya da bizimle iletişime geçerek sizin durumunuza uygun hazırlamanız gereken evrak listesini size ücretsiz olarak gönderelim, bu evrakları bize ilettiğiniz takdirde vize işleminiz sorunsuz bir şekilde tamamlanacaktır.

**Not: Hollanda vizesi hakkında merak ettiğiniz diğer soruların yanıtları vize tipleri kısmının altında devam etmektedir.

Hollanda vize başvurusunda yardım ve desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Vizesi Tipleri

Hollanda vizesi tipleri aşağıdaki gibidir. Hollanda’ya gidiş amacınıza uygun vize tipine tıklayın ve ilgili sayfaya geçiş yapın. O sayfa içerisinde meslek durumunuza ilişkin evrak listesine ulaşacaksınız. Yardım ve desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin.

Hollanda Vizesi Kimler Alabilir?

Hollanda vizesi almak için öncelikle Türkiye’ye geri döneceğinize dair bir kanıt ve bağlayıcı sebep gösterebilmeniz gereklidir. Bunun yanı sıra Hollanda’ya seyahat edebilmek için gerekli maddi gelir ve kaynaklara sahip olmanız gerekmektedir.

Daha açıklayıcı anlatırsak, Türkiye’de sabit bir işiniz ve geliriniz olması gerekiyor. Bu geliri evraklar ile kanıtlamanız gereklidir. Bu evraklar, iş yeri evrakları, maaşınızın yattığı banka hesabı ve maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü gibi evraklardır. Düzenli ve kanıtlanabilir maddi geliriniz varsa işiniz kolay olacaktır. Eğer çalışmıyorsanız, Hollanda’ya seyahat etmeniz için bir sponsor gerekmektedir ve 1.derece akrabanız olması gerekmektedir. 

Dikkat:

Çalışmıyor olmanın da belli şartları vardır. Eğer evliyseniz ve eşinizin düzenli bir geliri ve maddi birikimi varsa, çalışmaya ihtiyacınız olmadan tek gelirin size yettiğini gösterebilirseniz Hollanda vizesi alabilirsiniz. Çalışmayan insanlar için Hollanda’dan temin edilmiş tüm masrafları ve konaklamanın da karşılayacağını taahhüt eden resmi davetiye almanız çok önemlidir.

Öğrenciler için ailenin sponsor olması gerekmektedir. Eğer ailenizin düzenli geliri yoksa da işiniz çok zor olacaktır. 

**Önemli:

Eğitim hayatı bitmiş, yaklaşık olarak da 22 yaşını aşmış çalışmayanların vize alması çok zordur. Bu kişilerin vize başvurusunda bulunmamasını öneriyorum. Konsolosluğun burada bakış açısı Hollanda’ya gideceğinize işinize başlayın ve hayatınızı kurun, daha sonra yurt dışına çıkarsınız şeklinde oluyor. Hollanda’da gidip tekrar Türkiye’ye geri dönmeyeceğiniz düşünüyor ve genel olarak vize başvuruları red ile sonuçlanıyor. Bu durumda olup da Hollanda vizesi alabilecek olan kişiler, ailesinin yüksek geliri olup çalışmaya ihtiyacı olmadan yaşayabilecek ve tatil yapabilecek konumda olanlardır, tabi ki bu durumu belgeler ile kanıtlayabilir olunması gerekmektedir.

Hollanda vize başvurusunda yardım ve desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu kısmı yukarıda yazdıklarımın hepsini tamamladığınızı varsayarak devam ediyorum.

Vize tipinizi doğru belirlediniz ve gerekli evrakları olması gerektiği gibi sıraladınız. Hala tam olarak işiniz bitmedi. Yapmanız gereken bu evrakları belirli bir düzen içerisinde sıralamanız gereklidir. Bunu yaparken de sıkça değişen kuralları iyi takip ediyor olmanız ve hata yapmamanız gereklidir.

Burada dikkatinizi çekmek istiyorum, konsolosluk sizi tanımaz. Sizi sunduğunuz evraklar kadar değerlendirecektir. Tüm evrakların her biri uyum içerisinde olmak zorundadır. Kendinizi ve niyetinizi evraklar ile net bir şekilde konsolosluğa gösteriyor olmanız gerekmektedir.

Hollanda başkonsolosluğu ve diğer tüm konsolosluklar size vize vermek isterler. Çünkü siz o ülkeye gittiğinizde ülke ekonomisine katkıda bulunacaksınız. Sıkça karşılaştığımız bir soru şudur ”Hollanda konsolosluğu bana neden vize vermedi? Her şeyim çok iyi, mal varlıklarım da var. Ya da konsolosluk bana vize vermek istemiyor”

Konsolosluk çalışma prensibi olarak şüpheye düştüğü anda vizenizi onaylamaz. Bizim burada yaptığımız kilit nokta da bunun önüne geçmektir. Yukarıdaki bu yakınmaların sebepleri de bir şekilde konsolosluğun şüpheye düşmesinden kaynaklıdır.

Hollanda vize başvurusunda yardım ve desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uzun Süreli Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Eskiden olduğu gibi uzun süreli Hollanda vizesi almak artık o kadar kolay değildir, hatta kısa süreli Hollanda vizesi almak dahi bir hayli zor olmaya başlamıştır. 

Öncelikle en büyük yanılgıdan bahsetmek istiyorum. Sadece mal varlığınızın olması uzun süreli Hollanda vizesi almanız konusunda bir önem taşımaz. Sadece vize almanız konusunda destekleyici bir belge olarak sunulmaktadır. 

Uzun Süreli Vize Almanın Yolları

Uzun süreli Hollanda vizesi almanın ilk şartı daha önce Schengen vizesi almış olup bu vizeyi düzgün kullanmış olmanızdır. Amerika, İngiltere, Avusturalya, Kanada vizelerine sahip olmanız da uzun süreli vize almanız için büyük önem taşımaktadır. Buradaki mantık tamamen iyi referans kaynaklıdır. Hollanda’ya gittiğinizde bir sorun çıkarmadan ve size verilen süre dolmadan ülkenize döneceğinizi daha önce kanıtlamış olmanızdır.

Uzun süreli vize almanın diğer bir yolu ise, Hollanda’dan resmi bir davetiye mektubuna sahip olmanızdır. Bu davetiye Hollanda’daki masraflarınızı da davet eden kişinin karşılayacağı yönünde olursa çok daha etkili olacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken eğer bir işiniz varsa uzun süreli izin alamayacağınızdan dolayı uzun süreli vize almanız mümkün olmayacaktır.

Uzun süreli vize almanın bir diğer yolu ticari davetiye ile gidiyor olmanızdır. Burada size uzun süreli vize aldıran unsur şirketinizin sürekli yurt dışına çalışanlarını gönderiyor olması sebebiyle ve şirket referansı kaynaklı olmasıdır. Yine aynı konuya geliyoruz, önceki vizelerin düzgün kullanılması uzun süreli Hollanda vizesi almanızı sağlıyor.

BRS Global Vize Danışmanlık ile

Toparlamak gerekirse en önemli kural, aldığınız kısa süreli Schengen vizelerini doğru kullanarak zamanla uzun süreli Hollanda vizesi alabilirsiniz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak uzun süreli Hollanda vizesi almanız için yapılması gereken her şeyi yapıyoruz. Tabi ki son kararın konsolosluğun insiyatifinde olduğunu da unutmamak gerekir.

Hollanda Vizesi Nereden Alınır?

Hollanda vizesinde genel olarak 2 tip vardır. Bunlardan birincisi 90 günden kısa kalışlar olup diğeri ise 90 gün üzeri kalışlar içindir. Burada bahsettiğim 90 günü size şu şekilde açıklarsam daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum. 

Burada bahsettiğimiz 90 gün vize süresi değildir, bu süre Hollanda’da 180 gün içerisinde kalabileceğiniz maksimum süredir. Hollanda’ya bir etkinliğe, toplantıya, sportif faaliyete katılacaksanız ve bu seyahat zaten 90 günden uzun olamaz. Ya da turistik bir gezi ya da akraba ziyareti de aynı şekilde. Zaten 90 günden uzun olacaksa buna konsolosluk da müsaade etmiyor. Bu durum Hollanda konsolosluğu size en fazla 90 gün vize verecek. Bu şu şekilde gerçekleşiyor. Örn. 5 sene vize veriyor ve bu vizede kalış hakkı 90 gün oluyor. Bu vizeyi 5 sene boyunca kullanabiliyorsunuz, ancak 180 günlük period içerisinde 90 gün olmak şartıyla.

Eğer 90 günden uzun kalmak istiyorsanız Hollanda’ya çalışmak, eğitim almak ya da evlenmek maksadıyla gidiyor olmanız gereklidir. Ancak bu şekilde 90 gün üzeri kalış hakkına sahip olabilirsiniz.

Vize Tipine Göre Vize Başvuru Merkezi

90 günden kısa sürecek Hollanda vizesi Schengen vizesidir. Bu vizeler için Hollanda başkonsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu VFS Global isimli kurumdan başvuru gerçekleşiyor. 

90 günden uzun olan seyahatler için ise ulusal vize olarak geçer. Bu vize başvuruları Hollanda Başkonsolosluğu’ndan gerçekleştirilmektedir.

Şuan için BRS Global Vize Danışmanlık olarak sadece 90 günden kısa vize tipleri konusunda hizmet vermekteyiz.

Hollanda vize başvurusunda yardım ve desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Hollanda vize başvurusu sonucu 15 gün içerisinde belli olmaktadır, bu süre konsolosluğun belirtmiş olduğu süredir.

Ancak, Hollanda Başkonsolosluk’unun yoğunluğuna göre yukarıda belirtilen süre değişebilmektedir. Hollanda vize başvuruları bazı zamanlar 7 günde sonuçlanırken, yoğun zamanlarda 15 günü de aşmaktadır. Bu sebepten ötürü vizeniz yetişmez ise itiraz hakkınız yoktur. Çünkü konsolosluk bu konuda sorumluluk kabul etmez ve  bu konudaki maddeyi Hollanda başkonsolosluğunun resmi internet sitesinde de bulabilirsiniz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak bizim tavsiyemiz, süre konusunda herhangi bir sorun yaşanmaması adına, seyahat başlangıç tarihinizden en az 1 ay önce başvurunuzu gerçekleştirmeniz yönündedir. 

Erken başvuru yapmanız vize sürenizin erkenden başlayacağı anlamına gelmez. Bizim vize başvurusunda belirlemiş olduğumuz sürede vize süreniz başlayacaktır ve herhangi bir gün kaybınız kesinlikle olmayacaktır.

Hollanda vize başvurusunda yardım ve desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Hollanda vizesini (Schengen vizesini) çalışan, öğrenci, memur, çalışmayan, ev hanımları, işveren, emekli kısaca herkes alabilir. Önemli noktalar Konsolosluğun vize başvurunuzu incelemek ve değerlendirmek üzere talep etmiş olduğu evrak listesini doğru ve tam temin etmemiz bu vize sürecini hızlandırmakla beraber sağlıklı hale getirir. Hollanda vizesi (Schengen vizesi) başvurusu yaparken meslek grubunuza uygun evrak listesini ister firmamızın size  özel vize işlemleriniz ile ilgilenecek vize danışmanı arkadaşlarımız aracılığı ile temin edebilir yada konsolosluğun resmi web sayfasından bakabilirsiniz.

Hollanda’ya seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesi Hollanda vizesi (Schengen vizesi) almaları gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin Hollanda vizesi (Schengen vizesi) almaları zorunlu olurken resmi pasaport sahibi kişiler ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmama koşuluyla Hollanda vize işlemlerinden muaftır.

Hollanda vizesi (Schengen vizesi) başvuru sahibinin seyahat amacına uygun vize kategorisine göre evrakları tam ve eksiksiz, Hollanda vize başvuru formunu tamamen doğru ve tüm evrakları birbiriyle uyumlu ve gerçeği yansıta şekilde bir şekilde bir araya getirerek Hollanda vize (Schengen vize) başvuru işlemini gerçekleştirmesi gereklidir. Hollanda vize uyum koşullarının tamamlanmasının ardından kısa süreli seyahatler için (maksimum 90 gün konaklama yapma hakkı) Hollanda Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine ve yine yetkili seyahat ve turizm acentelerine Hollanda vize müracaatlarını gerçekleştirmelidirler.

Hollanda Konsolosluğu, direk olarak yapılan kısa süreli Schengen vize başvurularını kabul etmemektedir. Kısa süreli Hollanda vizesi (Schengen vizesi) başvuruları Hollanda Konsolosluğu tarafından yetkili kılınmış kurumlara ve seyahat acentelerine gerçekleştirilmelidir. Hollanda vizesi başvuruları, işlem sonuçlanma süresi ve verilen vize süresi hakkında karar ise tamamen Hollanda Konsolosluğu kararı olacaktır.

Hollanda uzun süreli – ulusal vize yada D tipi Schengen vize başvurularında bulunacak olanlar, vize başvurularını Hollanda Konsolosluğu’na ya da Hollanda Büyükelçiliği’ne yapmalıdırlar. Vize başvuru merkezleri Hollanda ulusal vize başvurularını kabul etmemektedir.

Vize tipine göre;

T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni sahibi yabancılar Hollanda turistik vize için müracaatlarını Hollanda vize başvuru merkezlerine gerçekleştirebilirler. 

Hollanda Fuar ve Ziyaret Vizeleri

Hollanda’ya iş görüşmesi, fuar, toplantı ve müşteri ziyaretinde bulunmak için seyahat edecek olmaları halinde ise Hollanda ticari vize için başvuruda bulunmaları gerekir. Hollanda ticari vize başvuruları, Hollanda vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilir. 

Hollanda’ya, bu ülkede bulunan aile, akraba ve arkadaşlarını ziyaret etmek için seyahat edecek kişiler Hollanda aile ziyareti vizesi için başvuruda bulunmaları gerekecektir. Hollanda aile ziyareti vizesi için başvurular, Hollanda vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilir.

Hollanda Transit Vize

Hollanda üzerinden başka bir ülkeye transit geçiş yapılarak seyahat edilecek olması halinde ise Hollanda transit vize başvurularında bulunulması gerekecektir. Hollanda transit vizesi için başvurular, Hollanda vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilecektir. 

Hollanda üzeri gemi ile seyahat edilecek olunması halinde kişilerin, Hollanda gemici vizesi (transit vize) için başvuru gerçekleştirilmesi gerecektir. 

Yine Hollanda’ya şoför olarak ticari bir seyahat gerçekleştirecek kişilerin, Hollanda şoför vizesi için başvuruda bulunmaları gerekecektir. Hollanda şoför vizesi için müracaatlar, Hollanda vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilir. 

Hollanda Sağlık ve Ziyaret Amaçlı Vize

Hollanda’ya herhangi bir sağlık ve tedavi amacıyla gidecekseniz, bu konuda gerekli evrakları tamamlayıp başvuru yapabilirsiniz.

Eşi AB Vatandaşı veya Hollanda vatandaşı olan kişiler, Hollanda Schengen vize başvuruları için Hollanda vize başvuru merkezleri hizmetlerinden yararlanabileceklerdir. 

Hollanda’ya eğitim amaçlı seyahat edecek kimseler, Hollanda eğitim vizesi için Hollanda vize başvuru merkezlerine başvuruda bulunabilirler. Ayrıca Hollanda Erasmus vizesi başvuruları için Hollanda vize başvuru merkezleri ve Hollanda Konsoloslukları ile bu konu hakkında bilgi alışverişinde bulunulması önemle tavsiye edilmektedir.

Önemli Noktalar:

Hollanda’da 90 günden fazla konaklama yapacak kişilerin Hollanda seyahat amaçlarını belirlenmelerinin ardından, vize başvuru işlemleri hakkında kapsamlı bilgiler edinmelidirler. Hollanda aile birleşim vizesi, Hollanda oturum vizesi işlemleri ve Hollanda eğitim vizeleri için Hollanda Büyükelçiliği Konsolosluk Departmanı ve Hollanda Konsolosluklarının Konsolosluk ve Vize Departmanlarına müracaat etmeleri gerekir.

Hollanda vizesi (Schengen vizesi) ve diğer tüm vizeler için konsolosluğun talep ettiği evraklar birbirine çok yakındır. Gidiş amacınıza göre bu evraklar daha detaylı olarak istenir ve/veya bazı ek evraklar istenir.

Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport sahibi kişilerin Hollanda’ya olan seyahatleri öncesi pasaportlarında geçerli Schengen vizeleri yok ise Hollanda vizesi alarak seyahat etmeleri zorunludur. T.C. hususi (yeşil), hizmet ve diplomatik pasaporta sahip vatandaşların ise yıl içerisinde 90 ikame günü süreyi ihlal etmeme koşulu ile Hollanda vize işlemlerinde bulunmaları gerekmez. Ancak söz konusu pasaportlara sahip kişilerin seyahatleri öncesinde pasaport geçerlilik sürelerini kontrol etmeleri önemle rica olunur.

Hollanda kısa süreli vize başvuruları, bu konuda yetkili kılınmış başvuru merkezlerine ve akredite turizm acentalarına gerçekleştirilebilinir. Hollanda Konsolosluğu ve tüm Schengen üye ülkeler 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren biyometrik Bilgi Kaydı Sistemine (VIS) geçmiş bulunmaktadır. Bu sebeple pasaportunda ‘’VIS’’ ibaresi bulunmayan kişiler, Hollanda ve diğer Schengen ülkeleri için yapacak oldukları Schengen vize müracaatları için biyometrik bilgilerini ibraz etmekle yükümlü olacaklardır.

Hollanda Vizesi (Schengen vizesi) Alırken Vize Türünüzü Doğru Seçin

Hollanda vizesi (Schengen vizesi) alırken dikkat edilmesi gereken diğer husus ise, seyahat amacınıza göre vize türü seçimidir. Bu noktada da vize danışmanınız sizi doğru yönlendirerek ve uygun vize başvurunuzu sağlamanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca Hollanda’da ki kalış süreniz ve buna göre de vize türü belirleme ve ona uygun başvuru ve evrak temini de dikkat etmeniz gereken bir diğer konudur. 90 günü aşan seyahat planlarınızda D tipi ulusal  vize başvurusu yaparken 90 günden az olan seyahatlerinizde ise,  Hollanda vizesi (Schengen vizesi)  başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Schengen Üye Ülkeleri Hangileridir?

Adını 14 Haziran 1985 tarihinde imzalanan Schengen Anlaşması’ndan alan Schengen Bölgesi, dış sınırları kontrol etmeye ve ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirerek suçla savaşmaya yönelik ortak kurallarla uyum içinde olarak insanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımı için diğer üye ülkelerle iç sınırlarının kaldırılmasını kabul eden 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölgeyi ifade eder. Schengen Bölgesinde 22 tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Anlaşması ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 üye ülke bulunmaktadır.
 
Schengen Vizesi Kapsamındaki Ülkeler

Schengen vizesi verme yetkisi olan ülkeler; Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İsveç ve Lihtenştayn’dır. Bu ülkelerden İzlanda, İsviçre, Norveç ve Lihtenştayn Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkeler arasında olup, diğer ülkeler Avrupa Birliği üyesi ülkelerdir. Schengen üyesi olmayan fakat Schengen vize’si ile ziyaret edilebileceğiniz ülkeler ise; Bulgaristan, Hırvatistan, Monaco, Romanya, San Marino ve Vatikan‘dır.

Schengen vizesi ile yukarıda bahsettiğimiz birbirinden farklı güzelliklere, tarihe, sanata, kültüre, gastronomi ve yaşam tarzlarına sahip olan 32 ülkeyi ziyaret etme şansınız vardır. Tek girişli vizelerle, bu ülkeler arasında seyahat etmeniz serbesttir. Çoklu giriş Schengen vizesine sahip iseniz bu ülkeler dışındaki herhangi bir ülkeye gittikten sonra dahi tekrar Schengen Bölgesi’ne giriş yapma fırsatınız olacaktır. Schengen Bölgesi dahilindeki ülkelere seyahat etmeyi planlarsanız, ilk olarak pasaport ve Schengen vizesine sahip olmanız gerekir. Schengen vize başvuru işlemleri karmaşık ve yorucu olabilir, fakat bu süreç stratejik, planlı ve doğru yönetildiğinde vize alınmaması için herhangi bir sebep yoktur. İnternet sitemiz içerisinden konsoloslukların talep etmiş olduğu gereklilikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Neden Hollanda Vizesi için Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

Hollanda vizesi için aldığınız veya alacağınız danışmanlık hizmeti nasıl ve ne fayda sağlar, vize başvurunuz öncesinde doğru evrak temini ve takibi için doğru yönlendirme ve dosyanızın vize başvurunuz için doğru hazırlanması için vize başvurularınızda danışmanlık almanız yararınıza olacaktır. Ayrıca vize başvuru sonrası pasaport takibi vizenin onaylanması halinde vize başvuru merkezinden teslim alıp size ulaşımına kadarki takibini vize danışmanınız sağlayacaktır, ayrıca konsolosluğun istisnai durumlarda isteyeceği ek belgelerin takip edilip size iletilmesi ve gerekli durumlarda sizin adınıza temin edebilir ve konsolosluğa iadesi konusunda vize danışmanları işinizi hafifletmekte ve doğru yönlendirme konusunda destek olmaktadır. Hollanda vizesi hakkında detaylı bilgi ve yönlendirmeleri de danışmanınız size en uygun şekilde sağlayacak ve Hollanda vizesi alırken danışmanlarınız her daim yanınızda olacaktır.

Neden BRS Vize ile çalışmalıyım?

Profesyonel ve deneyimli kadromuz ile alacağınız hizmete ve insana önem veriyoruz. Hollanda vizesi hakkında aradığınız tüm bilgilere sitemizden ulaşabilir ve profesyonel danışman arkadaşlarımızın danışmanlığında vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Neden Biz?

BRS Global Vize Danışmanlık
Başarı Oranımız
0%
Olumlu Sonuç

Hollanda vize başvurusu sadece internette gördüğünüz evrakları hazırlayıp sunmak değildir. Her bir kişi için durumuna uygun bir şekilde dosyanın hazırlanması, güncel bilgilere anında ulaşarak herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçmek gerekmektedir.

Biz de başarımızı bu şekilde sağlıyoruz. Güncel bilgileri sürekli edinerek ve her bir misafirimize özel çalışma yaparak oluşabilecek herhangi bir aksiliğin ya da olumsuzluğun önüne geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizin hayallerini gerçekleştirmek ve güvenini kazanmak için çalışıyoruz ve en önemlisi işimizi çok seviyoruz.

Hizmetlerimiz

Verdiğimiz danışmanlık hizmeti ile zamandan ve paradan tasarruf edinebilir, vize başvurunuzdan onay alabilirsiniz!
 • Profesyonel danışmanlık hizmeti
 • Doğru evrak temini ve takibi
 • Doğru yönlendirme
 • Tüm hataların ortadan kaldırılması
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Otel ve uçak rezervasyonu
 • Başvuru sonrası pasaport takibi
 • İşinizi kolaylaştırmak
 • Zaman kazanmak
 • Olumlu sonuç almak

Sizi Aramamızı İster Misiniz?

Sizden Gelenler

 • Dönem tatilinde arkadaşlarım ile gerçekleştirdiğimiz gezimizde Hollanda vize işlemlerimizi BRS Vize ile yürüttük. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

  Işık T.
 • Denizli’de yaşıyorum. Hollanda vize başvurum ben hiç İzmir’e gelmeden BRS Vize tarafından tamamlandı. BRS Vize’ye teşekkür ederim.

  Fatma K.
 • Ticari görüşme amacıyla gerçekleştirdiğim Hollanda seyahatimde vize işlemlerim BRS Vize tarafından gerçekleştirildi. BRS Vize’ye çok teşekkür ederim.

  Hasan T.
 • Erkek arkadaşımı ziyaret etmek için Hollanda’ya gittim. Hollanda vizesi işlemlerim BRS Vize ile gerçekleştirildi. BRS Vize çalışanlarına çok teşekkür ederim.

  Yasemin P.
 • Akrabalarımızın düğününe gitmek için Hollanda vizesi aldık. BRS Vize bize çok yardım etti. BRS Vize çalışanlarına yardımları için çok teşekkür ederiz.

  Halil & Serap S.
 • Eşimle birlikte henüz emekli olduk ve emekliliğin tadını çıkarmak ve gezmek için Hollanda’ya gittik. BRS Vize bize vize işlemlerinde çok yardım etti. Çok teşekkür ederiz.

  Selma U.
 • Akrabalarımın düğününe gitmek için Hollanda’ya gittik. Hollanda vizesi işlemlerimizde BRS Vize bize çok destek oldu. BRS Vize çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

  Cemile G.
 • Hollanda’da düzenlenen fuara katıldım. Vize işlemlerim hiç yorulmadan BRS Vize tarafından gerçekleştirildi. Çok teşekkür ederim.

  Bahriye Y.

Siz de deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz ve sadece önemli yazım hatalarını düzelterek, gönderdiğiniz şekilde yorumlar kısmına eklemekten memnuniyet duyarız.

Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda vize başvuru formu online sistem üzerinden doldurulmaktadır. Ancak aşağıdaki form doldurularak da vize başvurusu yapmak serbesttir.

Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda Vize Ücreti

Güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için hemen arayın
Pazartesi09:00 - 19:00
Salı09:00 - 19:00
Çarşamba09:00 - 19:00
Perşembe09:00 - 19:00
Cuma09:00 - 19:00
Cumartesi09:00 - 19:00
PazarKapalı
Call Now Button