Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home2/brsvizec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home2/brsvizec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home2/brsvizec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Malta Vizesi Almanın Kolay Yolu | BRS Global Vize Danışmanlık

Malta Vizesi

0
Detaylı Bilgi Almak İstiyorum
Ad Soyad*
Email Adresi*
Telefon Numarası*
Planlanan Tarih*
Kişi Sayısı*
Mesajınız*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

787

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Uygun Fiyat
 • Profesyonel Danışman Kadrosu
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Hızlı ve Kolay Vize Süreci

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize yazmaktan veya aramaktan çekinmeyin. Uzman ve deneyimli danışman kadromuz ile size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

0232 503 41 11

info@brsvize.com

Summary
Malta Vizesi Başvuru İşlemleri İzmir
Service Type
Malta Vizesi Başvuru İşlemleri İzmir
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No: 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
Malta vize başvurusu yapmak, gerekli evrakları hazırlamak ve sonunda olumlu sonuç almak size zor, karmaşık ya da yorucu gelebilir. Bununla birlikte, bu süreç profesyonel bir şekilde yönetildiği takdirde Malta vizesi almak aslında çok kolaydır. İzmir'den gerçekleştireceğiniz Malta vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilir ve olumlu sonuç alabilirsiniz.

Malta Vizesi

Malta Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Değerli misafirlerimiz, Malta vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. İnternet sitemiz içerisinde Malta Schengen vizesi hakkında aradığınız birçok sorunun yanıtını bulacağınızdan emin olabilirsiniz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Malta vize başvurusu yapmak, gerekli evrakları hazırlamak ve sonunda olumlu sonuç almak size zor, karmaşık ya da yorucu gelebilir. Bununla birlikte, bu süreç profesyonel bir şekilde yönetildiği takdirde Malta vizesi almak aslında çok kolaydır.

İzmir‘den gerçekleştireceğiniz Malta vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilir ve olumlu sonuç alabilirsiniz.

Malta Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Malta Schengen Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Malta’yı ziyaret etmek isteyen isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Diplomatik (Siyah) pasaport, Hizmet (Gri) pasaport ve  Husisi (Yeşil) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeden muaftır.

Malta vize başvurusu seyahate 6 ay kala gerçekleştirilebilir. Seyahate 6 ay kala vize başvurusunu gerçekleştirmeniz, vizenizin erken tarihte başlayacağı anlamına gelmez. Vize başlangıç tarihiniz, belirtmiş olduğunuz seyahat tarihinizde başlar ve gün kaybınız olmaz. Bu sayede daha rahat bir Malta vize başvurusu gerçekleştirmiş olursunuz.

Malta Schengen vizesi (90 güne kadar – C tipi vize) başvurusu direkt olarak konsolosluklara yapılamaz. Malta Schengen vize başvurusu VFS Global Malta vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilir ve buradan gerçekleştirilen vize başvurusu konsolosluğa gönderilir. Vize başvurusunun olumlu ya da olumsuz sonuçlanma kararı tamamen konsolosluğa aittir. BRS Global Vize Danışmanlık olarak bizim farkımız, Malta vize başvurusu sonunda olumlu sonuç alma ihtimalinizi yükseltmektir.

Malta Schengen vizesi kategorileri aşağıdaki gerekli evraklar içerisinde belirtilmiş olan vize kategorileridir ve bu vize kategorilerindeki Malta vize başvurusu için hizmet vermekteyiz.

Malta’ya oturum amacıyla (90 gün üzeri – D tipi vize) yani çalışma, aile birleşimi, 90 gün üzeri eğitim vb vize başvurusu gerçekleştirmek isteyenler, vize başvurusunu Malta Konsolosluğu ve Malta Büyükelçiliği’nden gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu vize kategorileri ulusal vize olarak geçer. Malta ulusal vize başvurusu için hizmet vermemekteyiz.

Malta vizesi için gerekli evraklar listesine, aşağıdaki gerekli evraklar kısmındaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz. Malta vizesi ve vize başvurusu hakkında merak ettiğiniz diğer soruların yanıtlarını da bu sayfanın devamında bulacaksınız.

Bu sayfa içerisinde Malta Schengen vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Malta Schengen Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Merak Edilen Sorular İzmir

Malta Schengen vizesi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarını internet sitemizin hangi kısmında bulabileceğinize ilişkin site haritamız aşağıdaki gibidir.

İlk olarak;

Malta Schengen vizesi başvuru işlemlerini bizim desteğimiz ile gerçekleştirmeniz halinde uygulamanız gereken basit adımlar sizlerle paylaşılmıştır. Akabinde Malta vize başvurusu konusunda sizlere nasıl destek olduğumuz ve kimler için hizmet verdiğimiz açıklanmıştır.

Gerekli evraklar kısmı içerisinde;

Malta Schengen vizesi kategorileri, vize kategorisine ve çalışma durumuza göre detaylı bir şekilde belirlenmiş olan Malta vizesi için gerekli evraklar listesini bulacaksınız.

Merak edilen sorular içerisinde;

Malta vize ücreti, uzun süreli ve çok girişli Malta vizesi almanın yolları, Malta vizesi nasıl alınır, kimler Malta vizesi alabilir, Malta vizesi kaç günde çıkar, Malta vize başvuru formu nasıl doldurulur, Malta vize talep dilekçesi ve sponsorluk dilekçesi nasıl yazılır, Malta vize reddi ve redde itiraz işlemleri, Malta şahsi ve ticari davetiye detayları, Malta Konsolosluğu ve Büyükelçiliği iletişim bilgileri hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

Bu sayfanın altlarına doğru indikçe;

Malta Schengen vizesi başvuru işlemleri yaparken dikkat edilmesi gerekenler, Malta vize başvurusunda en sık yapılan hatalar, Malta uzun süreli Schengen vizesi verir mi, Malta vizesi için bankada ne kadar para olmalı, seyahat süresinin doğru belirlenmesi, Malta vize talep dilekçesi ve destekleyici ek evrakların önemi, Malta vizesi için fotoğraf ölçüsü ve standartları, parmak izi ve biyometri işlemi (VIS), randevu alma, başvuru ve pasaport takibi, vize başvuru sonucunu sorgulama ve Malta Schengen vizesi ile seyahat edebileceğiniz ülkeler hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

Malta Vizesi Almanın Kolay Yolu

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış Malta vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı Malta vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

Belirlemiş olduğumuz randevu gününde birlikte vize başvuru merkezine giderek Malta vize başvurusunu gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Pasaportunuzu konsolosluktan biz alıyoruz ve size iletiyoruz.

Sizlere Nasıl Destek Oluyoruz?

Malta Vize Danışmanlık İzmir

Malta vize başvuru işlemleriniz konusunda, sürecin en başından en sonuna kadar sizlere destek oluyoruz ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Malta vize başvuru işlemlerinin sizler için sorun olmasının önüne geçiyoruz. Bu süreçte sizlere nasıl destek olduğumuz aşağıda detaylı bir şekilde listelenmiştir.

 • Bizimle iletişime geçtiğinizde size bazı sorular sorarak durumunuzu analiz ediyoruz.
 • Durumunuza en uygun ve en güncel Malta vizesi için gerekli evraklar listesini hazırlayıp size iletiyoruz.
 • Sizden gelen evraklar üzerinde çalışarak eksik, hatalı ya da vize almanıza engel olacak evrakların düzenlenmesinde sizlere destek oluyoruz.
 • Talebiniz doğrultusunda en uygun güne Malta vize başvurusu için randevunuzu alıyoruz.
 • Gerekiyorsa otel ve uçak rezervasyonlarını yapıyor, zorunlu seyahat sağlık sigortasını hazırlıyoruz.
 • Malta vize başvuru formunu, Malta vize başvurusu için ek formları ve gerekli dilekçeleri hazırlıyoruz.
 • Malta vize başvuru dosyanızı uzun süreli ve çok girişli Malta Schengen vizesi alabilecek şekilde hazırlıyoruz.
 • Randevu günü sizinle birlikte Malta vize başvuru merkezine eşlik ediyor, başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.
 • Pasaport takibinizi biz yapıyoruz ve sonuçlanan pasaportu teslim alarak sizlere iletiyoruz.

Neden BRS Global Vize Danışmanlık?

Malta Vizesi Başvurularında Başarı Oranımız
%0
Olumlu Sonuç

Kimler için Hizmet Veriyoruz?

 • Türkiye’de resmi oturuma sahip olmayan, 25 yaş ve üzerinde çalışmayan (Ev hanımları ve çalışmaya ihtiyacı olmayacak kadar sabit gelirleri olanlar hariç), sabit geliri ve finansal durumu yetersiz olan kişiler için hizmet vermemekteyiz.
 • Malta Schengen vizesi başvurusunda bulunacak kişiler için hizmet vermekteyiz. Malta ulusal vize başvurusu için hizmet vermemekteyiz.
 • Göçmenlik, eğitim kurumu bulma ve işe yerleştirme konularında hizmet vermemekteyiz.
 • Şuan için sadece İzmir’de ofisimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı, Malta vize başvurusunu İzmir’den gerçekleştirecek misafirlerimiz için hizmet vermekteyiz. Malta Başkonsolosluklarının bölge ayrımı yoktur. Malta vizesi başvurusunu İzmir’den gerçekleştirebilmeniz için resmi ikamet adresinizin Türkiye’de olması gerekmektedir. 

Malta Vizesi Hakkında Detaylı Bilgi

Malta Schengen Vizesi Detaylı Bilgi

Malta vize başvuru işlemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan bir konu olursa bizimle iletişime geçebilir, uzman danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Gerekli Evraklar
Merak Edilen Sorular

Malta Schengen vizesi için gerekli evraklar, Malta’ya gidiş amacınıza (başvuru yapacağınız Malta vizesi kategorisine) ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. Aşağıda, Malta vizesi için gerekli evraklar hakkında genel bilgi ve Malta Schengen vizesi kategorileri paylaşılmıştır. Genel bilgi içerisinde Malta vize evrakları hakkında genel bilgiler mevcuttur. Malta’ya gidiş amacınıza uygun vize kategorisine tıklayıp ve ilgili sayfaya geçiş yaparsanız, geçiş yaptığınız sayfa içerisinde ilgili vize kategorisine ve  çalışma durumunuza ilişkin gerekli evraklar listesine ulaşacaksınız.

Malta Vizesi için Gerekli Evraklar Hakkında Genel Bilgi

Malta Turistik Vize

Malta Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Malta Ticari Vize ve Fuar Vizesi

Malta Konferans, Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

Malta Eğitim ve Öğrenci Vizesi

Malta Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

Malta Schengen Vizesi Başvuru İşlemleri Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Malta Schengen Vizesi Başvuru İşlemleri İzmir

Malta Schengen vizesi başvuru işlemleri yaparken dikkat etmeniz gereken durumları burada açıklamaya çalıştık. Aşağıdaki uyarılar ve dikkat edilmesi gereken konular sürekli güncellenmektedir ve İzmir’den gerçekleştirilecek olan Malta Schengen vizesi başvuru işlemleri için geçerlidir. Bu kurallara Konsolosluk tarafından sık sık değişiklik yapılabilmektedir. Bu duruma istinaden, bu bilgileri güncelleme konularında gecikme yaşanabilmektedir. Bununla birlikte, biz de bu bilgileri sitemizde güncel tutmak için sürekli güncelleme yapmaya gayret göstermekteyiz.

Malta vize başvuru işlemleri için gerekli olan evraklar arasında çalışanların alması zorunlu olan SGK işe giriş bildirgesi uzun barkodlu olarak alınmalıdır ve şirket yetkilisi tarafından imzalı ve kaşeli bir şekilde alınmalıdır. Yine sigortalı çalışanlar için Sgk Hizmet dökümü e-devlet üzerinden barkodlu olarak alınmalıdır. Maaş bordroları son 3 aya ait alınmalı, şirket yetkilisi tarafından imzalı ve kaşeli olmalıdır. Sigortalı çalışan kişilerin İzmir’den gerçekleştireceği Malta Schengen vizesi başvuru işlemleri için çalışılan şirkete ait vergi levhası, oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri/imza beyannamesi sunulması zorunludur.

Tüm Malta Schengen vizesi kategorileri için banka hesap dökümlerinin en fazla vize başvurusundan 15 gün önce alınmış olması gerekmektedir. Banka hesap dökümleri son 3 aya ait, imzalı ve kaşeli olarak alınmalıdır. Banka imza sirküleri zorunlu değildir. Bizim tavsiyemiz güvenin tam olması adına banka imza sirkülerinin de alınması yönündedir.

Malta Uzun Süreli Schengen Vizesi Verir Mi?

Malta Uzun Süreli Schengen Vizesi Verir Mi?

Aşağıda size açıklayacağımız bilgiler resmi kanıtlara dayanmamakta olup tamamen firma olarak edindiğimiz tecrübeler ve İzmir’deki diğer firmalar ile gerçekleştirdiğimiz istişareler ışığında paylaşılmıştır. Burada paylaşılan bilgiler İzmir’den gerçekleştirilen Malta Schengen vizesi başvuru işlemleri için geçerlidir.

Uzun Süreli Malta Schengen Vizesi Almanın Şartları

Özellikle son 3 yıl içerisinde Malta Schengen vizesi almış ve bu vizeyi doğru kullanmış olan başvuru sahiplerinin bir önce ki vizelerine göre daha uzun süreli bir Malta Schengen vizesi alması olasıdır. Gerek Malta ticari vize, gerek turistik vize, gerekse aile ve arkadaş ziyareti vizesi Malta Schengen vize kategorisindeki tüm vize kategorileri için bu durum geçerlidir. Tabi burada unutulmaması gereken konu sosyal ve finansal durumunuzun geçmişe göre düşüşe geçmemiş olması ciddi önem taşımaktadır.

İlk kez Schengen vizesi alacak olanlar Malta üzerinden Schengen vize başvurusu yaparsa nasıl olur?

İlk kez Schengen vizesi başvurusunda bulunacaklar için Malta en çok red veren ülkelerden biridir demek çok yanlış olmaz. Tabi bu ilk kez Schengen vizesi alacak olan herkesin red alacağı anlamına gelmiyor. Malta Konsolosluğu, ilk kez Schengen vizesi alacak olan başvuru sahiplerinin daha önce bir Schengen vizesi referansı olmadığı için detaylı olarak inceleme yapmaktadır. Bu inceleme esnasında şüpheye düşerse red cevabı vermektedir. Doğru ve kaliteli bir Malta Schengen vizesi başvurusu yapıldığı takdirde, durumu uygun olan herkes kolaylıkla vize alabilir.

Burada Malta Konsolosluğunun en çok dikkat ettiği konu maddi durum ve Türkiye’de düzenli bir hayatınızın olduğunu ispatlamanızdır. İlk kez Schengen vizesi alacak kişiler eğer Malta Schengen vizesi alacak ise maddi durumlarının resmi belgeler ile iyi olduğunu ispat etmelidir. Çalışanlar için bordro maaşlarının yüksek olması ve banka hesabındaki birikimler, iş verenler için maddi gelirin iyi olduğunu gösterir vergi levhası ve banka hesapları, kira gelirleri vb ek gelirlerin ispatı gibi. Eğer konsolosluk maddi durumunuz ile ilgili bir şüpheye düşerse genellikle sonuç olumsuz olmaktadır.

İlk kez Schengen vizesini Malta üzerinden alacak kişilerin vize başvurusu sonucunda olumlu sonuç alması durumunda da ilk vizeler genellikle seyahat kadar ve tek girişli olarak verilmektedir. Bu vizeyi doğru kullanmanız halinde daha sonra alacağınız Malta Schengen vizesi büyük olasılıkla çok girişli ve daha uzun süreli olacaktır.

İlk kez Malta Schengen vizesi başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerini (özellikle de Malta ticari ve turistik vize başvurusunda bulunan kişiler) Malta konsolosluğu arayabilir ve mülakata çağırabilir. Bu sebepten ötürü Malta Schengen vizesi başvurunuz sonuçlanana kadar tarafınıza gelen çağrıları kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Malta vize başvurusu için banka hesabında nakit para olmalı mı ya da banka hesabınızda ne kadar para olmalı?

Valetta'ya Vize Almak için Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Malta vizesi almak için bankada ne kadar para gösterilmeli? Malta Schengen vizesi başvurusu yapmak isteyen birçok kişinin aklındaki en büyük soru ve red alınma sebeplerinden en büyük olanı da bu konudur. Size bu konuyu net bir şekilde açıklayacağım. 

Banka hesabınızda bulundurulması gereken rakam Malta’ya gidiş amacınıza göre değişmektedir. Aynı zamanda çalışma durumunuza (emekli, iş veren, sigortalı çalışan gibi) göre de değişmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, konsolosluk vadeli hesapları ciddiye almayabilmektedir, daha net olmak gerekirse seyahat için gerekli birikim olarak kabul etmeyebilmektedir. Seyahat için gerekli olan miktarın vadesiz hesapta bulunmasına özen gösteriniz. Eğer vadeli hesaplarınızda da bakiye bulunuyor ise seyahat için gerekli olan vadesiz banka hesabınıza ek olarak destekleyici evrak niteliğinde vadeli hesabı sunabilirsiniz.

Malta Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusu için Banka Hesabında Olması Gereken Bakiye

Eğer emekliyseniz ve Malta’da yaşayan arkadaş ya da ailenizi ziyaret edecekseniz aynı zamanda Malta’dan tarafınıza gelen belediye onaylı davetiye tüm masraflarınızı karşılar nitelikte ise, hesabınızda en az 1000 € değerinde bakiye bulunması gerekmektedir. Eğer davetiyeniz tüm masraflarınızı karşılar nitelikte değil ve sadece konaklamanızı karşılar nitelikte ise, gidiş – dönüş uçak biletleriniz ve günlük en az 50 € dan hesap yaparak bankanızda bulunması gereken rakam hesaplanabilir.

Yine aile ve arkadaş ziyaretinde çalışan ve iş verenler için bu bakiyenin biraz daha üzerinde bakiye bulunması tavsiye edilir. Sigortalı çalışanlar için bordrodaki maaşlarına orantılı olarak, yine uçak bileti ve günlük en az 50 € dan hesap yapılması gerekir. Bunun üstüne de banka hesap bakiyesi sıfırlanmamalı ve en azından ayı rahat bitirecek kadar banka hesabında bakiye geri kalıyor olması gerekir.

İş verenler için de hesaplama aynıdır. Bununla birlikte, iş verenlerin sabit bir geliri olmaması ve Konsolosluğun beklentisinin bir sigortalı çalışana göre çok daha yüksek olması sebebinden ötürü, şirketin işleyişi ile orantılı olarak olabildiğinde bakiye gösterilmesi tavsiye edilir.

Malta Turistik Vize / Turist Vizesi Başvurusu için Banka Hesabında Olması Gereken Bakiye

Malta turistik vize / turist vizesi başvurusu için banka hesabında olması gereken bakiye hesaplanırken seyahat edeceğiniz tarihlerdeki ortalama gidiş – dönüş uçak bileti fiyatı + gideceğiniz bölgedeki ortalama otel fiyatları + günlük 150 € dan hesap yaparak banka hesabınızda bulunması gereken bakiyeyi hesaplayabilirsiniz. Bunun sonucunda da rahat rahat ayı geçirebilecek bakiyenin banka hesabınızda bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde maddi yetersizlik sebebi ile vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Malta Ticari Vize ve Fuar Vizesi Başvurusu için Banka Hesabında Olması Gereken Bakiye

Malta ticari vize ve fuar vizesi başvuru işlemleri için gerek iş veren, gerek ise firma çalışanlarının seyahat giderlerinin şirket tarafından karşılanıyor olması beklenmektedir. Bu sebepten ötürü kişisel banka hesapları çok da büyük bir önem teşkil etmemekle birlikte, olası bir aksilik durumunda birkaç gün Malta’da yaşamı sürdürebilecek ve geri dönüş biletini alabilecek kadar kişisel hesaplarda bulunması tavsiye edilir. Şirket banka hesabı bakiyesi için ise, bir çalışanını seyahate gönderdiği için seyahat masraflarını rahatlıkla karşılayabilecek ve bu süreçte şirket giderlerini de karşılayabilecek kadar bakiyenin şirket banka hesabında görünmesi beklenmektedir. 

Malta Eğitim ve Öğrenci Vizesi Başvurusu için Banka Hesabında Olması Gereken Bakiye

Malta’ya eğitime gidecek kişiler de turistik vize başvurusu hesap mantığında hesap yaparak gerekli olan bakiye hesabını yapabilirler. Sadece konu eğitim olduğundan ötürü günlük harcama bakiyeleri ortalama 80 € olarak hesaplanabilir.

Malta Vize Başvurusu Yaparken Seyahat Süresini Planlama

Valetta'ya Vize Almak için Seyahat Süresini Doğru Belirleme

Malta vize başvurusu yaparken en büyük hatalardan biri de seyahat süresinin çok uzun tutulmasıdır. Malta’ya turistik maksatlı seyahatlerde bu durum çok sık yaşanmaktadır. Başka amaçlar ile Malta’ya seyahat etmek isteyen ve genellikle Malta’dan davetiye temin edemeyen kişilerin çok sık yaptığı bir hatadır. Genellikle vize sonuçlanması için gerekli olan kargo süreleri hariç 5 – 10 iş gününden daha az kala seyahat planı yapılması ya da Malta’da kalış süresinin çok uzun süre belirlenmesi sebebi ile bu durum ile çok sık karşılaşılmaktadır.

Malta Turistik Vize / Turist Vizesi Başvurusunda için Seyahat Süresi Planlama

Bu durumu size daha net anlatmak gerekirse, sigortalı çalışanların genellikle izin süresi 15 gündür (aynı firmada çok eski çalışanlar hariç), eğer aynı firmanın çok eski olmayan bir çalışanı iseniz ve turistik bir maksat ile konsolosluğa 15 günden uzun bir seyahat planı sunarsanız sonuç muhtemel olumsuz olacaktır. Aynı şekilde iş verenlerin de işini gücünü 15 günden uzun süre bırakıp Malta’ya seyahat etmesi şüphe uyandırır. Eğer iş yeri tatilde ise ve bu durum kanıtlanabilirse, aynı zamanda maddi açıdan yeterlilik de ispat edilirse 15 günden uzun bir turistik seyahat sorun olmaktan çıkabilmektedir. 15 günden uzun süre turistik seyahat etmek isteyen emeklilerin risk durumu maddi yeterlilik ile doğru orantılıdır. Aynı zamanda 15 günden uzun süre bir turistik seyahat planının amacı da dilekçelerde çok net bir şekilde izah edilmelidir.

Malta Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusu için Seyahat Süresi Planlama

Aile ve arkadaş ziyareti amacı ile (Resmi makamlar tarafından onaylı davetiye ile vize başvurusu yapılması durumunda) Malta’ya seyahat planı olan sigortalı ya da kamu çalışanlarının 15 günden uzun süre Malta’da kalması gerekiyor ise, gerekçeyi evraklar ve dilekçe ile beyan etmesi gerekmektedir. Kanıtlar bir evrak sunulamıyor ve hiç bir gerekçe sunmadan uzun bir seyahat süresi belirtilmemesi durumunda sonucun olumsuz olması da muhtemeldir.

Aile ve arkadaş ziyareti amacı ile (Resmi makamlar tarafından onaylı davetiye ile vize başvurusu yapılması durumunda) Malta’ya seyahat edecek emekliler, ilk seyahat planını 90 gün olarak sunabilmektedir. Emekliler için bu durumda hiçbir sakınca yoktur.

Malta Ticari ve Eğitim Maksatlı Vize Başvurusu için Seyahat Süresi Belirleme

Ticari ya da eğitim maksatlı seyahatlerde bu durumlar pek yaşanmamaktadır. Çok nadir olarak, ticari davetiye bahane edilerek uzun süre vize başvurusu talebinde bulunulması durumlarında olumsuz sonuçlar görülmektedir. Eğer gerçekten uzun süre Malta’da kalınması gereken bir ticari amaç ya da eğitim var ise, Malta’dan gelen davetiye ve gerekli olabilecek ek evraklar sunularak rahatlıkla ilk seyahat planı uzun süreli gösterilebilir.

Malta Vize Talep Dilekçesinin Önemi ve Destekleyici Evrakların Sunulması

Valetta'ya Vize Almak için Vize Talep Dilekçesi Önemi İzmir

Malta seyahatiniz için vize talep dilekçeleri ve durumu izah eden destekleyici evraklar ciddi önem taşımaktadır. BRS Global Vize Danışmanlık olarak açık bir şekilde belirtmek isteriz ki, vize alması çok güç olan misafirlerimize bu şekilde çok fazla kez vizelerini aldık. Bu durumu size basit iki örnek ile netleştirmeye çalışacağım.

Malta Vize Talep Dilekçesi ve Destekleyici Ek Evraklar Hakkında Örnekler;

Örneğin; yakınlarınızdan biri hasta ve kendisini görmek istiyorsunuz, ancak kendisi hasta olduğundan dolayı size davetiye gönderemiyor. Böyle bir durumda ‘daki başka bir kişi size davetiye gönderir, durumu izah eden bir dilekçe yazar ve yakınınızın hastane raporunu ve yakınınıza ait pasaport ya da Malta oturum kartı fotokopisini de size gönderir ise ve siz de dilekçenizde durumu konsolosluğa net bir şekilde belirtir iseniz, kişisel durumunuz vize almaya çok müsait olmasa dahi bu durumdan ötürü konsolosluk genellikle mağdur etmez ve vize verir. Hatta, başka bir kişi de yoğunluğundan dolayı size davetiye gönderemiyor ise, hastane size duruma ilişkin bir davetiye gönderir ise yine konsolosluk bu durumu anlar ve genellikle sizi mağdur etmez. Bu şekilde Malta Schengen vizesi alabilirsiniz.

Diğer bir örnek ise; Malta’ya ticari maksatlı bir seyahat planı olduğunu var sayalım ve Malta ticari vize başvurusunda bulunacağınızı düşünelim. Malta’daki firma ile daha önce gerçekleştirmiş ticari faaliyetler var ise onların faturalarını ya da aranızda sözleşme var ise bunları dosyanıza eklemek ciddi önem taşımaktadır. Bu destekleyici ek evraklar ile birlikte, Malta’dan gelen davetiye metni içerisinde ve Türkiye’deki firmadan alınmış şirket yazısında ticari ilişkinin amacını açıklar metinler sunarak uzun süreli vize talebinde bulunabilirsiniz. Bu şekilde bir dosya ile çok uzun süreli bir Malta Schengen vizesi sahibi olabilirsiniz.

Buradan da anlaşılabileceği gibi, Malta vizesi için gerekli olan standart evraklar dışında birçok konuda ek ve destekleyici evraklar sunmak, vize talep dilekçeleri ile durumu izah etmek olumsuz sonuç almanın önüne geçmektedir. BRS Global Vize Danışmanlık olarak, yüksek başarı oranına sahip olmamızın en büyük sebepleri de bunu yapmamızdır.

Malta Vizesi için Fotoğraf Ölçüsü ve Standartları

Malta vizesi için fotoğraf ölçüsü ve standartları aşağıdaki gibidir. Fotoğraf çektirirken aşağıdaki gerekliliklere dikkat etmelisiniz, aksi takdirde son anda fotoğraf yüzünden sorun yaşayabilirsiniz. Malta vize başvurusu işlemleri için kullanılan fotoğraf daha önce pasaport ve vizelerde kullanılmamış olmalıdır. Malta vize başvuru işlemleri öncesinde aşağıdaki gerekliliklere göre fotoğrafınızı çektirmenizi tavsiye ederiz.

 1. 35×45 mm boyutunda ve biyometrik olmalı
 2. Herhangi bir rötuş yapılmamalı
 3. Arka fonu beyaz olmalı
 4. 6 aydan eski olmamalı
 5. Yüz açık bir şekilde görünüyor olmalı, alın ve kulak görünmeli
 6. Yüzde gözlük, küpe vb. takılar çıkarılmalı
 7. Eğer başörtüsü kullanıyorsanız, alın ve kulaklar muhakkak görünmeli
 8. Fotoğraf net olmalı, kesinlikle bulanık olmamalı

Malta Vize Başvurusu için Biyometri İşlemi - Bilgi Kaydı Sistemi (VIS)

VIS kelimesinin açılımı Visa Information System yani Bilgi Kaydı Sistemi’dir. Burada VIS ile adlandırılan konunun tam anlaşılabilir ismi ise parmak izi verme işlemidir. Malta Konsolosluğu ve tüm Schengen üye ülkeler 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren biyometrik Bilgi Kaydı Sistemine (VIS) geçmiş bulunmaktadır. Bu sebeple pasaportunda ‘’VIS’’ ibaresi bulunmayan kişiler, Malta ve diğer Schengen ülkeleri için yapacak oldukları Schengen vize müracaatları için biyometrik bilgilerini ibraz etmekle yükümlü olacaklardır.

Schengen vizesi için vermiş olduğunuz parmak izi, sistemde 5 yıl boyunca tutulur. Schengen ülkelerinin genel kuralı, bu 5 yıl içerisinde tekrar bir vize başvurunuz olduğunda parmak izi vermenize gerek yoktur, yani başvuruya gelmeniz de gerekmiyor. Bununla birlikte, ülkeler bu kural içerisinde değişiklik yapabilmektedir. Malta her vize başvurusu için başvuru sahibini görmek ister ve tekrar parmak izi alır.

Malta Vize Başvurusu için Randevu Alma, Başvuru Takip ve Vize Sonucu Sorgulama

Malta vize başvurusu için randevu alma

Malta vize başvurusu için randevu alma işlemi hakkında detaylı bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum. Öncelikle, randevu alma işlemi tamamen ücretsizdir. Bu konuda maalesef ki birçok dolandırıcı firma vardır. Size sadece randevu alarak sizden yüksek miktarda ücretler almaktadırlar. Yasal olarak da bu firmalara bir yaptırım uygulayamazsınız. Çünkü bu hizmet karşılığında istedikleri parayı kendi rızanız ile onlara vermiş oluyorsunuz. 

Malta vize başvurusu için VFS Global  isimli vize başvuru merkezi üzerinden randevu alabilirsiniz. Malta Schengen vize başvurusu için randevunuzu dilerseniz telefon ile dilerseniz online sistem üzerinden alabilirsiniz. Randevu alırken kişisel bilgilerinizi girmeniz isteniyor. Adım adım bu bilgileri girdikten sonra randevunuzu almış oluyorsunuz. Bizimle çalışmanız halinde randevunuz tarafımızca alınacaktır.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, sadece randevu alma konusunda hizmet vermemekteyiz. Çalışma politikamız olarak Malta vize başvuru işlemlerini en başından en sonuna kadar yürütmekteyiz. Yaptığımız işlerden biri de hem size, hem bize uygun zamana randevunuzu almaktır. Yani randevu almak için ek bir ücret talep etmiyoruz.

Malta vize başvuru ve pasaport takip işlemleri

Malta vizesi başvuru takip işlemleri eğer bizimle çalıştıysanız tarafımızca yürütülmektedir. Vize başvurunuz sonuçlanıp pasaportunuz vize başvuru merkezine ulaştığında pasaportunuzu biz teslim alıyoruz ve sizlere iletiyoruz.

Eğer şahsi olarak başvuru gerçekleştirdiyseniz, başvuru esnasında size verilen vize takip fişi ile VFS Global isimli vize başvuru merkezi resmi internet sitesi üzerinden online olarak ya da telefon ile arayarak Malta vize başvuru takip işlemlerini yürütebilirsiniz.

Malta vize sonucu sorgulama

Malta vize başvuru takip işlemleri eğer bizimle çalıştıysanız tarafımızca yürütülmektedir. Vize başvurunuz sonuçlanıp pasaportunuz vize başvuru merkezine ulaştığında pasaportunuzu biz teslim alıyoruz ve sizlere iletiyoruz.

Eğer şahsi olarak başvuru gerçekleştirdiyseniz, başvuru esnasında size verilen vize takip fişi ile VFS Global isimli vize başvuru merkezi resmi internet sitesi üzerinden online olarak ya da telefon ile arayarak Malta vize sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Ancak burada belirtmek isterim ki, burada öğreneceğiniz tek bilgi pasaportunuzun başvuru merkezine gelip gelmediğidir. Vize sonucunuzu ancak pasaportu teslim aldığınızda öğrenebilirsiniz. O zamana kadar Malta vize sonucunuz hakkında bilgi alamazsınız.

Malta Schengen Vizesi ile Seyahat Edilebilecek Ülkeler

Malta Schengen Vizesi ile Seyahat Edilebilecek Ülkeler

Malta üzerinden alacağınız vize Schengen vizesidir. Schengen vizesi alabileceğiniz ülkeler ve Schengen vizesi ile seyahat edebileceğiniz ülkeler aşağıda paylaşılmıştır.

Adını 14 Haziran 1985 tarihinde imzalanan Schengen Anlaşması’ndan alan Schengen Bölgesi, dış sınırları kontrol etmeye ve ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirerek suçla savaşmaya yönelik ortak kurallarla uyum içinde olarak insanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımı için diğer üye ülkelerle iç sınırlarının kaldırılmasını kabul eden 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölgeyi ifade eder. Schengen Bölgesinde 22 tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Anlaşması ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 üye ülke bulunmaktadır.

Schengen vizesi verme yetkisi olan ülkeler;

Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İsveç ve Lihtenştayn’dır. Bu ülkelerden İzlanda, İsviçre, Norveç ve Lihtenştayn Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkeler arasında olup, diğer ülkeler Avrupa Birliği üyesi ülkelerdir.

Schengen üyesi olmayan fakat Schengen vizesi ile ziyaret edebileceğiniz ülkeler;

Bulgaristan, Hırvatistan, Monaco, Romanya, San Marino ve Vatikan‘dır.

Malta Schengen vizesi ile yukarıda bahsettiğimiz birbirinden farklı güzelliklere, tarihe, sanata, kültüre, gastronomi ve yaşam tarzlarına sahip olan 32 ülkeyi ziyaret etme şansınız vardır. Tek girişli vizelerle, bu ülkeler arasında seyahat etmeniz serbesttir. Çoklu giriş Schengen vizesine sahip iseniz bu ülkeler dışındaki herhangi bir ülkeye gittikten sonra dahi tekrar Schengen Bölgesi’ne giriş yapma fırsatınız olacaktır. Schengen Bölgesi dahilindeki ülkelere seyahat etmeyi planlarsanız, ilk olarak pasaport ve Schengen vizesine sahip olmanız gerekir. Schengen vize başvuru işlemleri karmaşık ve yorucu olabilir, fakat bu süreç stratejik, planlı ve doğru yönetildiğinde vize alınmaması için herhangi bir sebep yoktur.

Call Now Button
blank