Küba Vizesi | BRS Global Vize Danışmanlık Hizmetleri

Küba Vizesi

0
Detaylı Bilgi Almak İstiyorum
Ad Soyad*
Email Adresi*
Telefon Numarası*
Planlanan Tarih*
Kişi Sayısı*
Mesajınız*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

792

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Uygun Fiyat
 • Profesyonel Danışman Kadrosu
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Hızlı ve Kolay Vize Süreci

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize yazmaktan veya aramaktan çekinmeyin. Uzman ve deneyimli danışman kadromuz ile size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

0232 503 41 11

[email protected]

Summary
Küba Vizesi Başvuru İşlemleri
Service Type
Küba Vizesi Başvuru İşlemleri
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No: 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
Küba vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve Küba vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Küba vizesi için gerekli şartlar, Küba vize başvurusu için gerekli evraklar, Küba vize ücreti, Küba vizesi nereden alınır? Tüm cevaplar burada!

Küba Vizesi

Küba Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Değerli misafirlerimiz, Küba vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. İnternet sitemiz içerisinde Küba vize başvuru işlemleri hakkında aradığınız birçok sorunun yanıtını bulacağınızdan emin olabilirsiniz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Küba vizesi başvurularınızı BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde gerçekleştirebilir, 24 saat içerisinde Küba vizesi alabilirsiniz.

Ofisimiz İzmir‘de bulunmaktadır. Bununla birlikte, Türkiye’nin tüm şehirlerinde yaşan misafirlerimiz için hizmet vermekteyiz. İzmir’de yaşayan misafirlerimiz için 1 iş gününde vize teslim edilir. Diğer şehirlerde yaşayan misafirlerimizin vizeleri en fazla 3 iş günüde (Kargo süresi) teslim edilir.

Bu sayfa içerisinde aşağıdaki tüm soruların cevaplarını bulacaksınız.

Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Küba vizesi için gerekli evraklar nelerdir , Küba vize ücreti ne kadar, Küba vizesi nasıl alınır, nereden alınır, Küba vize başvurusu ve işlemleri nasıl yapılır? Kimler Küba vizesi alabilir, Amerika üzerinden Küba’ya nasıl gidilir, Küba’ya giriş yapanlar Amerika vizesi alabilir mi? Küba yeşil pasaporta vize istiyor mu, Küba vize başvurusunda önemli noktalar ve vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, Küba vizesi kaç günde çıkar?

Küba Vize Ücreti

Küba vizesi ücretleri ne kadar? Bu soru bize en çok sorulan sorulardan biridir. Evraksız olarak yani sadece pasaport görüntüsü ile alabileceğiniz tek tip vize vardır (Detaylar internet sitemiz içerisinde anlatılmıştır) ve bu tip Küba vize ücreti aşağıdaki gibidir.

Geçerlilik Süresi Giriş Sayısı Kalış Hakkı Vize Çıkış Süresi Küba Vize Ücreti
6 AY Tek Giriş 30 Gün 1 İş Günü 250 TL

**Not: Yukarıdaki fiyatlara KDV dahildir. 

**Not: İzmir dışından vize alacak misafirlerimiz için kargo ücreti dahil değildir.

Küba Vizesi için Gerekli Evraklar

Havana'ya Vize Almak için Gerekli Evraklar

1 – Pasaport Görüntüsü

Pasaportunuzun kimlik bilgileri içeren kısmın görüntüsünü bizimle paylaşmanız yeterlidir. Pasaport fotoğrafını iletişim sayfamız içerisindeki whatsapp hattımız üzerinden ya da mail yolu ile gönderebilirsiniz.

2 – Vize Ücreti Ödeme Dekontu

Küba vize ücretini İzmir’deki ofisimize gelerek elden nakit olarak gerçekleştirebilir.

Ofisimize gelemeyecek olanlar, aşağıdaki hesap numarasına vize ücreti ödemesini gerçekleştirebilirler. Açıklamaya muhakkak isim, soy isim ve Küba vize ücreti ödemesi şekline açıklama eklenmelidir.

Hesap İsmi: Brs Global Turizm Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi (”BRS Global” yazmanız yeterli oluyor)

IBAN: TR59 0011 1000 0000 0078 5286 09

Banka adı: QNB Finansbank

3 – Adres ve Telefon Bilgisi

Sizinle iletişime geçebilmemiz, vizenizi kargolayabilmemiz adına bizimle adresinizi ve telefonunuzu paylaşmalısınız.

Küba Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Küba Vize Örneği

Küba vizesi almak diğer ülkelere kıyasla çok daha kolaydır. Küba vizesi, e-visa şeklinde A5 formatında özel bir kağıttır ve pasaport arasına iliştirilerek kullanılıyor. Schengen, İngiltere, Amerika gibi pasaportunuzu teslim etmenize ve konsolosluk tarafından pasaportunuza yapıştırılmasına gerek yoktur.

Küba vizesi almak için tek ihtiyacınız olan pasaportunuzdur. Pasaportunuzun kimlik bilgilerini içeren kısmını güzel bir görüntü kalitesi ile bize göndermeniz yeterlidir, pasaportunuzun orijinaline ya da ek bir evrağa ihtiyacımız yoktur. Vizeniz, siz bize görüntüyü ulaştırıp ödemeyi gerçekleştirdikten sonra hemen hazır olacaktır. 

Küba vizesi alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir konu vardır. Türkiye’den aldığınız Küba vizesi ile  Amerika üzerinden Küba’ya gidemezsiniz. Amerika’dan Küba’ya geçişler için sadece Amerika’dan alabileceğiniz özel bir vize vardır. Ancak Kanada ve Meksika üzerinden Küba’ya seyahat etmenizde bir sakınca yoktur.

Bizim aracılığımız ile alabileceğiniz vize ile Küba’da 30 gün kalış hakkına sahip olursunuz ve tek girişlidir. Daha uzun süreli vizeye ihtiyacınız varsa Ankara Küba Büyükelçiliği’nden vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, sadece Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için hizmet vermekteyiz.

Küba Turistik Vize Nasıl Alınır?

Havana Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Küba’da turistik amaçlı ziyarette bulunmak isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gereken vize türüdür. Vize başvuru sürecini en doğru şekilde başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Küba turistik vize için gerekli evrak listesi aşağıdaki gibidir.

 1. Renkli taranmış pasaport (kişisel bilgileri içeren bölüm)(kaliteli bir şekilde fotoğraf çekip whatsapp üzerinden ya da mail yolu ile gönderebilirsiniz).
 • Küba vizesinin hazırlanma süresi 1  iş günüdür.
 • Adınıza düzenlenmiş olan Küba vizesini ofisimizden elden teslim alabilirsiniz. Ofisimize gelemeyecek iseniz ya da İzmir dışında bir şehirde yaşıyorsanız, bize bildirmiş olduğunuz adrese kargo ile gönderilecektir.
 • Almış olduğunuz vize ile Küba’da 30 gün kalma hakkına sahip olursunuz.
 • Küba vizesinin 6 ay geçerlilik süresi vardır ve Küba’ya tek giriş hakkına sahip olursunuz.

Türkiye'den Sadece Turistik Vize Mi Alınır?

Türkiye’den tüm Küba vizesi başvurularında bulunabiliyorsunuz. Bizim aracılığımız ile evraksız olarak Küba Turistik Vize alabiliyorsunuz. Bizim aracılığımız ile alacağınız vize ile Küba’da 1 ay kalış hakkına sahip oluyorsunuz. 

Ancak eğitim, çalışma gibi sebeplerle 1 aydan uzun süre Küba’da kalmanız gerekiyorsa, bu tip vize başvurularını şahsen ve Ankara’daki Küba Büyükelçiliği’nden gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Küba Vizesi Nereden Alınır?

Havana için Vize Nereden Alınır?

Küba vize başvurusu yapmanın 3 yolu vardır. Aşağıda detaylar yazılmış durumdadır.

 1. Şahsen konsolosluğa giderek
 2. Konsolosluğa kargo ile evrak göndererek
 3. Bizim ile çalışıp online başvuru yaparak

Bunlardan herhangi birini kullanarak vize almanız mümkündür. Burada bizim farkımız sizi hiç yormadan, bir evrak istemeden, sorunsuz ve hızlı bir şekilde vize almanızı sağlamaktır.

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Küba vizeniz, pasaport görüntüsünü bize iletip,  ödemeyi gerçekleştirdikten 1 saat sonra hazırlanır. Eğer İzmir’de yaşıyorsanız size 24 saat içerisinde vizenizi iletebiliriz, ancak uzak bir şehirde yaşıyorsanız en fazla 2 iş günü kargo süresi vardır. Alacağınız vize 6 ay geçerlilik süresine sahiptir, tek giriş hakkına sahip olursunuz ve 1 ay kalış hakkı sunmaktadır. Bizim aracılığımız ile alabileceğiniz tek vize tipi de budur.

Küba Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Küba yeşil pasaporta vize istiyor mu? Cevap, hayır istemiyor. Bu konuda güncel bilgiye dış işleri bakanlığının sitesinden ve buradan ulaşabilirsiniz. Şuan için bu konudaki güncel bilgi aşağıdaki gibidir. Zaman içerisinde bir değişiklik olursa sitemizdeki bilgileri güncellemeye özen göstereceğiz.

Küba: Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik (Siyah pasaport), Hizmet (Gri pasaport) ve Hususi Pasaport (Yeşil pasaport) hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Küba'ya Giriş Yapanlar Amerika'ya Gidebilir Mi? Küba Vizesi Almak Amerika Vizesi Almayı Engeller Mi?

Havana'ya Giriş Yapan Amerika'ya Gidebilir Mi?

Küba’ya giriş yapanlar Amerika’ya gidebilir mi? Ya da Küba vizesi almak Amerika vizesi almayı engeller mi? Bazılarınızın aklında bu soruların olduğunu biliyoruz. Size burada tüm ayrıntıları açıklacağız.

2010 yılı öncesinde Küba’ya seyahatlerde pasaporta mühür vurulmazdı. Ayrı bir kağıda giriş-çıkış mührü vurulurdu. 2010 yılında verilen karardan sonra Küba’ya girişlerde pasaporta giriş-çıkış mührü vurulmaya başlandı. Bunun akabinde, o zamanlardaki Amerika ile Küba arasındaki sorunlardan dolayı Küba’ya giren kişilerin Amerika vizesi alamayacağı ve Amerika’ya giremeyeceği söylentileri dolanmaya başladı. Aslında bu sorunun kaynağı bu zamanlarda başlamıştır.

Ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kesinlikle böyle bir sorun yoktur. O zamanlardaki bu problem de Amerika vatandaşları içindi. 2016 yılında Obama’nın Küba’yı ziyaretinden sonra Amerika ile Küba arasındaki gerilim yumuşamasıyla ortalık bir hayli duruldu.

Günümüzde, TÜRSAB, DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI ve HAVANA BÜYÜKELÇİLİĞİ’mizin yaptığı açıklamalara göre Küba vizesi alan ya da Küba’yı ziyaret eden vatandaşlarımızın Amerika vizesi almasında ya da Amerika’yı ziyaret etmesinde hiçbir sorun yoktur. Bunun ile ilgili resmi yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Amerika Vizesi ile Küba'ya Gidilir Mi?

Amerika vizesi ile Küba’ya gidilir mi? Amerika vizenizin olması Küba’ya gitmenize engel değildir. Ancak hangi tip Amerika vizenizin olduğu gözetilmeksizin, Küba’ya gidecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Küba vizesi alması gerekmektedir. Yani Amerika vizesi ile Küba’ya serbest geçiş hakkı yoktur.

Eğer Küba’ya Amerika üzerinden geçecekseniz, Türkiye’den alacağınız vize yeterli olmayacaktır. Bunun için Amerika’daki bazı hava yolu şirketlerinden ya da Amerika’daki Büyükelçilikten Küba’ya gidebilmeniz için özel bir vize almanız gerekmektedir. Türkiye’den alınan vize ile Kanada ve Meksika üzerinden Kanada’ya geçiş yapmanızda herhangi bir sorun yoktur.

Amerika'dan Küba'ya Nasıl Gidilir?

Amerika’dan Küba’ya nasıl gidilir? Amerika üzerinden Küba’ya gidebilmek için Türkiye’den aldığınız aldığınız ya da alacağınız vize yeterli değildir. Amerika’dan Küba’ya gidebilmeniz için Amerika’daki bazı hava yolu şirketlerinden ya da Amerika’daki Büyükelçilikten Küba’ya gidebilmeniz için özel bir vize almanız gerekmektedir. Ancak bu vize ile Amerika üzerinden Küba’ya geçiş sağlayabilirsiniz.

Türkiye’den aldığınız ya da alacağınız vize ile Kanada ya da Meksika üzerinden Küba’ya geçişiniz serbesttir.

Küba Vizesi Tipleri Nelerdir?

Kuba Vize Kategorileri

Bizim aracılığımız ile evraksız olarak alabileceğiniz tek bir vize tipi vardır. Bu vize genel olarak turistik vize olarak geçer ancak özel bir kategorisi aslında yoktur. Alacağınız bu vizenin 6 ay geçerlilik süresi vardır, Küba’ya tek giriş hakkına sahip olursunuz ve 1 ay kalış hakkınız vardır. Daha uzun süreli vize almanız gerekiyorsa bu işlemleri Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nden şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir.

Küba Ticari Vize Nasıl Alınır?

Küba’ya iş görüşmekleri ve ya ticari maksat ile seyahat edecekseniz ve bu seyahatiniz 1 aydan kısa sürecekse bizim aracılığımız ile alacağınız Küba vizesi ile ticari seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

1 aydan uzun sürecek seyahatleriniz için Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği üzerinden vize başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Küba Eğitim ve Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Küba eğitim ve öğrenci vizesi başvuruları Ankara’daki Küba Büyükelçiliğinden gerçekleştirilmektedir. Ancak katılacağınız eğitim 1 aydan daha kısa sürecek ise, bizim aracılığımız ile aldığınız Küba vizesi ile eğitiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Sağlık Sebepli ve Tıbbi Tedavi Vizesi Nasıl Alınır?

Son zamanlarda Küba’da tedavi çok popüler olmuştur. Özellikle kanser tedavisinde Küba’nın çok başarılı olduğu söylenmektedir.

Küba sağlık sebepli ve tıbbi tedavi vizesi başvuruları Ankara’daki Küba Büyükelçiliğinden gerçekleştirilmektedir. Ancak tedaviniz 1 aydan daha kısa sürecek ise, bizim aracılığımız ile aldığınız Küba vizesi ile tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Küba'da Kanser Tedavisi için Vize Nasıl Alınır?

Küba kanser tedavisi için vize başvuruları Ankara’daki Küba Büyükelçiliğinden gerçekleştirilmektedir. Ancak tedaviniz 1 aydan daha kısa sürecek ise, bizim aracılığımız ile aldığınız turistik vize ile tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Küba Cumhuriyeti Büyükelçilik İletişim Bilgileri

Küba’ya uzun süreli eğitim, çalışma, sağlık sebebiyle, kanser tedavisi görmek amacıyla ya da Küba’da uzun süreli yaşamak maksadı ile seyahat etmek isteyen kişiler, Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’ne şahsen vize başvurusunda bulunarak vize alabilirler. Küba Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Call Now Button