Macaristan Vizesi

0
Detaylı Bilgi Almak İstiyorum
Ad Soyad*
Email Adresi*
Telefon Numarası*
Planlanan Tarih*
Kişi Sayısı*
Mesajınız*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

763

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Uygun Fiyat
 • Profesyonel Danışman Kadrosu
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Hızlı ve Kolay Vize Süreci

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize yazmaktan veya aramaktan çekinmeyin. Uzman ve deneyimli danışman kadromuz ile size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

0232 503 41 11

[email protected]

Summary
Macaristan Vizesi Başvuru İşlemleri
Service Type
Macaristan Vizesi Başvuru İşlemleri
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No: 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
Macaristan vizesi başvurularınızı BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilir ve olumlu sonuç alabilirsiniz. Bu sayfa içerisinde Macaristan vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız. Macaristan vizesi kategorileri ve Macaristan vizesi için gerekli evraklar, Macaristan vize ücreti, uzun süreli ve çok girişli Macaristan vizesi almanın yolları, nasıl alınır, kimler alabilir, kaç günde çıkar, vize başvuru formu nasıl doldurulur, vize talep dilekçesi ve sponsorluk dilekçesi nasıl yazılır, vize reddi ve redde itiraz, şahsi davetiye ve ticari davetiye detayları, Macaristan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği iletişim bilgileri hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Aşağıdaki merak edilen sorular kısmında ilgili soru üzerine tıkladığınız takdirde ayrı açılan sayfa içerisinde detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu sayfanın altlarına doğru indikçe; genel bilgi, fotoğraf ölçücü ve standartları, parmak izi ve biyometri işlemi (VIS), Macaristan Schengen vizesi ile seyahat edebileceğiniz ülkeler, randevu alma, başvuru takibi, vize sonucunu öğrenme hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Bu sorular için ayrı bir sayfa olmayıp bu sayfa içerisinde gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Macaristan vizesi başvurularınızı BRS Global Vize Danışmanlık desteği ile gerçekleştirmek isterseniz, iletişim sayfamız içerisindeki iletişim kanalların herhangi birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak, siz değerli misafirlerimiz için verdiğimiz hizmetler ve sizlere nasıl destek olacağımız aşağıda açıklanmıştır.

Macaristan Vizesi

Rusya vizesi almak için profesyonel destek
Macaristan Vizesi Başvurularında Başarı Oranımız
%0
Olumlu Sonuç

Macaristan vizesi başvurularınızı BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilir ve olumlu sonuç alabilirsiniz.

Bu sayfa içerisinde Macaristan vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız. Macaristan vizesi kategorileri ve Macaristan vizesi için gerekli evraklar, Macaristan vize ücreti, uzun süreli ve çok girişli Macaristan vizesi almanın yolları, nasıl alınır, kimler alabilir, kaç günde çıkar, vize başvuru formu nasıl doldurulur, vize talep dilekçesi ve sponsorluk dilekçesi nasıl yazılır, vize reddi ve redde itiraz, şahsi davetiye ve ticari davetiye detayları, Macaristan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği iletişim bilgileri hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Aşağıdaki merak edilen sorular kısmında ilgili soru üzerine tıkladığınız takdirde ayrı açılan sayfa içerisinde detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu sayfanın altlarına doğru indikçe; genel bilgi, fotoğraf ölçücü ve standartları, parmak izi ve biyometri işlemi (VIS), Macaristan Schengen vizesi ile seyahat edebileceğiniz ülkeler, randevu alma, başvuru takibi, vize sonucunu öğrenme hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Bu sorular için ayrı bir sayfa olmayıp bu sayfa içerisinde gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Macaristan vizesi başvurularınızı BRS Global Vize Danışmanlık desteği ile gerçekleştirmek isterseniz, iletişim sayfamız içerisindeki iletişim kanalların herhangi birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak, siz değerli misafirlerimiz için verdiğimiz hizmetler ve sizlere nasıl destek olacağımız aşağıda açıklanmıştır.

BRS Global Vize Danışmanlık Sizlere Nasıl Destek Oluyor?

BRS Global Vize Danışmanlık, durumunuza en uygun ve en güncel evrak listesini hazırlayıp size iletir. Talebiniz doğrultusunda en uygun güne randevunuzu alır. Sizden gelen evraklar üzerinde çalışarak eksik, hatalı ya da vize almanıza engel olacak evrakların düzenlenmesinde sizlere destek olur. Gerekiyorsa otel ve uçak rezervasyonlarını düzenler. Tüm evraklarınızı en uzun süreli ve çok girişli Macaristan vizesi almanız için hazırlar. Macaristan vize başvuru dosyanızı kusursuz bir şekilde randevu gününden önce hazır eder. Eğer parmak izi vermeniz gerekiyorsa sizinle birlikte başvuru merkezine eşlik edip başvurunuzu gerçekleştirir. Pasaport takibinizi yapar ve sonuçlanan pasaportu BRS Global Vize Danışmanlık teslim alarak sizlere iletir. Size de Macaristan seyahatinizin keyfini çıkarmak kalır.

BRS Global Vize Danışmanlık Kimlere Hizmet Veriyor?

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, şuan için sadece İzmir’de ofisimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı, Macaristan vizesi başvurusunu İzmir’den gerçekleştirecek misafirlerimiz için hizmet vermekteyiz. Macaristan vizesi başvurusunu diğer şehirden gerçekleştirecekler, internet sitemizi detaylı olarak incelediği takdirde Macaristan vizesi hakkında birçok bilgiye ulaşabilirler.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Türkiye’de resmi oturuma sahip olmayan, 25 yaş ve üzerinde çalışmayan (Ev hanımları ve çalışmaya ihtiyacı olmayacak kadar sabit gelirleri olanlar hariç), sabit geliri ve finansal durumu yetersiz olan kişiler için hizmet vermemekteyiz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Macaristan Schengen Vizesi başvurusunda bulunacak kişiler için hizmet vermekteyiz. Macaristan Ulusal Vize başvuruları konusunda hizmet vermemekteyiz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, göçmenlik, eğitim kurumu bulma ve işe yerleştirme konularında hizmet vermemekteyiz.

BRS Global Vize Danışmanlık ile 3 Adımda Macaristan Vizesi

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin ve Gerekli Evrakları Bize İletin

Size göndermiş olduğumuz listedeki, durumunuza özel hazırlamanız gereken evrakları bize iletiyorsunuz ve biz onları başvuruya hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Buluşalım ve Başvuruyu Gerçekleştirelim

Son 5 sene içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz, siz gelmeden başvurunuzu biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Pasaport takibini biz yapıyoruz, pasaportunuzu vize başvuru merkezinden alıp size iletiyoruz.
Macaristan Vizesi Kategorileri ve Macaristan Vizesi için Gerekli Evraklar
Macaristan Vizesi Hakkında Merak Edilen Sorular

Macaristan vizesi için gerekli evraklar, Macaristan’a gidiş amacınıza (başvuru yapacağınız Macaristan vizesi kategorisine) ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. Macaristan vizesi kategorileri aşağıdaki gibidir. Macaristan’a gidiş amacınıza uygun vize kategorisine tıklayın ve ilgili sayfaya geçiş yapın. Geçiş yaptığınız sayfa içerisinde çalışma durumunuza ilişkin gerekli evrak listesine ulaşacaksınız.

Macaristan Turistik Vize

Macaristan Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Macaristan Ticari Vize ve Fuar Vizesi

Macaristan Konferans, Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

Macaristan Eğitim ve Öğrenci Vizesi

Macaristan Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Macaristan’ı ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye’de en az dönüş tarihi itibari ile 3 ay geçerli yasal oturma izni olan yabancı uyruklu kişiler, Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Macaristan’ı ziyaret etmek isteyen isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Diplomatik (Siyah) pasaport, Hizmet (Gri) pasaport ve  Husisi (Yeşil) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeden muaftır. 

Pasaportun en az dönüş tarihi itibari ile 90 gün geçerli olması gerekmektedir.

Macaristan Schengen vizesi başvuruları direk olarak konsolosluklara yapılmaz. Konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu AS VISA SOLUTIONS isimli kurum üzerinden vize başvuruları gerçekleştirilir. Burada gerçekleştirilen başvurular konsolosluğa gönderilir ve vize başvurusunun sonuçlanma kararı tamamen konsolosluğa aittir.

Macaristan Schengen vizesi kategorileri bu sayfa içerisinde yer alan vize kategorileridir ve BRS Global Vize Danışmanlık olarak, bu vize kategorilerindeki vize başvuruları hakkında hizmet vermekteyiz.

Macaristan’a oturum amacıyla yani çalışma, aile birleşimi ve 90 gün üzeri eğitim vizeleri için başvuru gerçekleştirmek isteyenler vize başvurularını Macaristan Konsolosluğu ya da Macaristan Büyükelçiliğinden gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu vize kategorileri ulusal vize olarak geçer. BRS Global Vize Danışmanlık olarak, ulusal vize başvuruları konusunda hizmet vermemekteyiz.

Macaristan Vizesi için Fotoğraf Ölçüsü ve Standartları

Macaristan vizesi için fotoğraf ölçüsü ve standartları aşağıdaki gibidir. Fotoğraf çektirirken aşağıdaki gerekliliklere dikkat etmelisiniz, aksi takdirde son anda fotoğraf yüzünden sorun yaşayabileceksiniz. Vize başvurusunda kullanılan fotoğraf daha önce pasaport ve vizelerde kullanılmış olmamalıdır. Vize başvurunuz öncesinde gerekliliklere göre çektirmenizi tavsiye ederiz.

 1. 35×45 mm boyutunda ve biyometrik olmalı
 2. Herhangi bir rötuş yapılmamalı
 3. Arka fonu beyaz olmalı
 4. 6 aydan eski olmamalı
 5. Yüz açık bir şekilde görünüyor olmalı, alın ve kulak görünmeli
 6. Yüzde gözlük, küpe vb. takılar çıkarılmalı
 7. Eğer başörtüsü kullanıyorsanız, alın ve kulaklar muhakkak görünmeli
 8. Fotoğraf net olmalı, kesinlikle bulanık olmamalı

Macaristan Vize Başvurusu için Biyometri İşlemi - Bilgi Kaydı Sistemi (VIS)

VIS kelimesinin açılımı Visa Information System yani Bilgi Kaydı Sistemi’dir. Burada VIS ile adlandırılan konunun tam anlaşılabilir ismi ise parmak izi verme işlemidir. Macaristan Konsolosluğu ve tüm Schengen üye ülkeler 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren biyometrik Bilgi Kaydı Sistemine (VIS) geçmiş bulunmaktadır. Bu sebeple pasaportunda ‘’VIS’’ ibaresi bulunmayan kişiler, Macaristan ve diğer Schengen ülkeleri için yapacak oldukları Schengen vize müracaatları için biyometrik bilgilerini ibraz etmekle yükümlü olacaklardır.

Schengen vizesi için vermiş olduğunuz parmak izi, sistemde 5 yıl boyunca tutulur. Bu 5 yıl içerisinde tekrar bir vize başvurunuz olduğunda parmak izi vermenize gerek yoktur, yani başvuruya gelmeniz de gerekmiyor. Sadece gerekli evrakları bize ileterek, Macaristan vize başvuru işlemleri tarafımızca gerçekleştirilebiliyor.

Macaristan Vize Başvurusu için Randevu Alma, Başvuru Takip ve Vize Sonucu Sorgulama

Macaristan vize başvurusu için randevu alma

Macaristan vize başvurusu için randevu alma işlemi hakkında detaylı bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum. Öncelikle, randevu alma işlemi tamamen ücretsizdir. Bu konuda maalesef ki birçok dolandırıcı firma vardır. Size sadece randevu alarak sizden yüksek miktarda ücretler almaktadırlar. Yasal olarak da bu firmalara bir yaptırım uygulayamazsınız. Çünkü bu hizmet karşılığında istedikleri parayı kendi rızanız ile onlara vermiş oluyorsunuz. 

Macaristan vize başvurularınız için AS VISA SOLUTIONS  isimli kurum üzerinden randevu alabilirsiniz. Randevunuzu dilerseniz telefon ile dilerseniz online sistem üzerinden alabilirsiniz. Randevu alırken kişisel bilgilerinizi girmeniz isteniyor. Adım adım bu bilgileri girdikten sonra randevunuzu almış oluyorsunuz. Bizimle çalışmanız halinde randevunuz tarafımızca alınacaktır.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, sadece randevu alma konusunda hizmet vermemekteyiz. Çalışma politikamız olarak vize başvurusunu en başından en sonuna kadar yürütmekteyiz. Yaptığımız işlerden biri de hem size, hem bize uygun zamanda randevunuzu almaktır. Yani randevu almak için ek bir ücret talep etmiyoruz. Aynı zamanda, Macaristan vize başvuruları randevu almadan da gerçekleştirilebiliyor. Uygun gün ve zamanda başvuruya gelirseniz başvurunuzu gerçekleştiriyoruz. 

Macaristan vize başvuru takip

Macaristan vize başvuru takip işlemleri eğer bizimle çalıştıysanız tarafımızca yürütülmektedir. Eğer şahsi olarak başvuru gerçekleştirdiyseniz, başvuru esnasında size verilen vize takip fişi ile AS VISA SOLUTIONS isimli kurumun resmi internet sitesi üzerinden online olarak ya da telefon ile arayarak Macaristan vize başvuru takip işlemlerini yürütebilirsiniz.

Macaristan vize sonucu sorgulama

Macaristan vize sonucu sorgulama işlemleri eğer bizimle çalıştıysanız tarafımızca yürütülmektedir. Eğer şahsi olarak başvuru gerçekleştirdiyseniz, başvuru esnasında size verilen vize takip fişi ile AS VISA SOLUTIONS isimli kurumun resmi internet sitesi üzerinden online olarak ya da telefon ile arayarak vize sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Ancak burada belirtmek isterim ki, burada öğreneceğiniz tek bilgi pasaportunuzun başvuru merkezine gelip gelmediğidir. Vize sonucunuzu ancak pasaportu teslim aldığınızda öğrenebilirsiniz. O zamana kadar vize sonucunuz hakkında bilgi alamazsınız.

Macaristan Schengen Vizesi ile Seyahat Edilebilecek Ülkeler

Macaristan üzerinden alacağınız vize Schengen vizesidir. Schengen vizesi alabileceğiniz ülkeler ve Schengen vizesi ile seyahat edebileceğiniz ülkeler aşağıda paylaşılmıştır.

Adını 14 Haziran 1985 tarihinde imzalanan Schengen Anlaşması’ndan alan Schengen Bölgesi, dış sınırları kontrol etmeye ve ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirerek suçla savaşmaya yönelik ortak kurallarla uyum içinde olarak insanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımı için diğer üye ülkelerle iç sınırlarının kaldırılmasını kabul eden 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölgeyi ifade eder. Schengen Bölgesinde 22 tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Anlaşması ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 üye ülke bulunmaktadır.

Schengen vizesi verme yetkisi olan ülkeler;

Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İsveç ve Lihtenştayn’dır. Bu ülkelerden İzlanda, İsviçre, Norveç ve Lihtenştayn Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkeler arasında olup, diğer ülkeler Avrupa Birliği üyesi ülkelerdir.

Schengen üyesi olmayan fakat Schengen vizesi ile ziyaret edebileceğiniz ülkeler;

Bulgaristan, Hırvatistan, Monaco, Romanya, San Marino ve Vatikan‘dır.

Schengen vizesi ile yukarıda bahsettiğimiz birbirinden farklı güzelliklere, tarihe, sanata, kültüre, gastronomi ve yaşam tarzlarına sahip olan 32 ülkeyi ziyaret etme şansınız vardır. Tek girişli vizelerle, bu ülkeler arasında seyahat etmeniz serbesttir. Çoklu giriş Schengen vizesine sahip iseniz bu ülkeler dışındaki herhangi bir ülkeye gittikten sonra dahi tekrar Schengen Bölgesi’ne giriş yapma fırsatınız olacaktır. Schengen Bölgesi dahilindeki ülkelere seyahat etmeyi planlarsanız, ilk olarak pasaport ve Schengen vizesine sahip olmanız gerekir. Schengen vize başvuru işlemleri karmaşık ve yorucu olabilir, fakat bu süreç stratejik, planlı ve doğru yönetildiğinde vize alınmaması için herhangi bir sebep yoktur.

Call Now Button