Portekiz Vizesi

0
Detaylı Bilgi Almak İstiyorum
Ad Soyad*
Email Adresi*
Telefon Numarası*
Planlanan Tarih*
Kişi Sayısı*
Mesajınız*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

540

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Uygun Fiyat
 • Profesyonel Danışman Kadrosu
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Hızlı ve Kolay Vize Süreci

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize yazmaktan veya aramaktan çekinmeyin. Uzman ve deneyimli danışman kadromuz ile size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

0232 503 41 11

[email protected]

Summary
Portekiz Vizesi Başvuru İşlemleri
Service Type
Portekiz Vizesi Başvuru İşlemleri
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No: 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
Portekiz vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve Portekiz vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Portekiz vizesi için gerekli şartlar, Portekiz vize başvurusu için gerekli evraklar, Portekiz vize ücreti, Portekiz vizesi nereden alınır? Tüm cevaplar burada!

Portekiz Vizesi, Kimler Alabilir, Nasıl Alınır, Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Portekiz vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve Portekiz vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, Portekiz vizesi için gerekli evraklar hangileridir, Portekiz vizesi ücretleri ne kadar, vize başvurumun sonucu kaç günde belli olur? Portekiz vizesi için Danışmanlık Hizmeti Almalı mıyım?

Portekiz vizesi hakkındaki tüm bu sorularınızın cevabını, meslek durumunuza göre hazırlanması gereken evrak listeleri, ücretleri ve tüm merak ettiklerinizi aşağıda bulabilirsiniz.

Portekiz Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Portekiz vizesi (Schengen vizesi) için Portekiz konsolosluğu tarafından seyahat amacınıza göre farklı belgeler istenmektedir. Portekiz’e seyahat etmek için seyahat amacınıza uygun olan evraklar ile başvurmanız, doğru prosedürü izlemeniz, vize işlemlerinizin olumlu ve zamanında sonuçlanması adına çok önemlidir. 

Portekiz Devleti Schengen bölgesine üye ülkeler arasında yer almaktadır. Portekiz’e seyahat etmeyi planlayan umuma mahsus (bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş yapabilmek için Portekiz vizesi (Schengen vizesi) başvurusu yapmak zorundadırlar. Türkiye Cumhuriyeti hususi (yeşil) pasaport, diplomatik (siyah) pasaport veya hizmet (gri) pasaportu hamili kişiler, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için Portekiz vizesi işlemlerine tabi değildirler.

Portekiz Konsolosluğu, kısa süreli (90 güne kadar olan) seyahatlere ilişkin Portekiz vizesi başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Kısa süreli Portekiz vizesi başvurusunda bulunacak kişiler, vize başvurularını konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumlara ve vize merkezleri ile turizm/seyahat acentelerine yapabilmektedir. Uzun süreli konaklama gerektiren (öğrenci vizesi, aile birleşimi vizesi, çalışma vizesi, oturum vizesi vb.) Portekiz vizelerine başvuru yapması gereken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Portekiz vizesi başvurularını Macaristan Başkonsolosluğuna veya Portekiz Büyükelçiliği’ne doğrudan yapmak zorundadırlar.

Portekiz ve Macaristan Büyükelçilikleri arasında imzalanan anlaşma sonucunda, İstanbul’daki Macaristan Başkonsolosluğu Portekiz’i ziyaret etmek isteyen Türk Vatandaşı başvuru sahiplerinin vize başvurularını kabul etme yetkisine sahip olmuştur. Ankara’daki Portekiz Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü vize başvurularını kabul etmeye devam edecektir.

Portekiz Vizesi (Schengen Vizesi) İçin Temel Evraklar

Portekiz vizesi için genel evrak listesi aşağıdaki gibidir. Çalışma durumunuza ve başvuru yapacağınız Portekiz vizesi tipine göre evraklar değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için ilgili Slovenya vizesi sayfasına geçiş yaparak tüm detayları öğrenebilirsiniz. Portekiz vize başvurunuzda desteğe ihtiyaç duyarsanız iletişim kanallarımızdan herhangi birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olan bir pasaport ve pasaport’ta vize için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. Pasaportun veriliş tarihi 10 seneyi geçmemelidir.
 • Başvuru formunun büyük harflerle veya daktilo ile yazılmış, eksiksiz, gerçeğe uygun doldurulmuş ve müracaatçı tarafından imzalanmış olması gerekir
 • 2 adet yeni çekilmiş renkli vesikalık (3,5 x 4,5 cm) fotoğraf
 • İkamet belgesi
 • Uçak/tren/otobüs seyahatlerinde rezervasyon belgesi
 • Özel araçlı seyahatlerde, ruhsat fotokopisi, yeşil kart ve uluslar arası sürücü belgesi ve seyahat güzergahının detaylı beyanı.
 • Otel rezervasyonlarını gösteren belgeler.
 • Bütün Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000,00 EURO teminatlı zorunlu seyahat sağlık sigortası. 

Portekiz Vizesi (Schengen vizesi) Alırken Vize Türünüzü Doğru Seçin

Portekiz vizesi (Schengen vizesi) alırken dikkat edilmesi gereken diğer husus ise, seyahat amacınıza göre vize türü seçimidir. Bu noktada da vize danışmanınız sizi doğru yönlendirerek ve uygun vize başvurunuzu sağlamanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca Portekiz’de ki kalış süreniz ve buna göre de vize türü belirleme ve ona uygun başvuru ve evrak temini de dikkat etmeniz gereken bir diğer konudur. 90 günü aşan seyahat planlarınızda D tipi ulusal vize başvurusu yaparken 90 günden az olan seyahatlerinizde ise, Portekiz vizesi (Schengen vizesi)  başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Schengen Üye Ülkeleri Hangileridir?

Adını 14 Haziran 1985 tarihinde imzalanan Schengen Anlaşması’ndan alan Schengen Bölgesi, dış sınırları kontrol etmeye ve ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirerek suçla savaşmaya yönelik ortak kurallarla uyum içinde olarak insanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımı için diğer üye ülkelerle iç sınırlarının kaldırılmasını kabul eden 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölgeyi ifade eder. Schengen Bölgesinde 22 tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Anlaşması ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 üye ülke bulunmaktadır.

Schengen vizesi verme yetkisi olan ülkeler; Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İsveç ve Lihtenştayn’dır. Bu ülkelerden İzlanda, İsviçre, Norveç ve Lihtenştayn Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkeler arasında olup, diğer ülkeler Avrupa Birliği üyesi ülkelerdir. Schengen üyesi olmayan fakat Schengen vize’si ile ziyaret edilebileceğiniz ülkeler ise; Bulgaristan, Hırvatistan, Monaco, Romanya, San Marino ve Vatikan‘dır.

Schengen Bölgesi dahilindeki ülkelere seyahat etmeyi planlarsanız, ilk olarak pasaport ve Schengen vizesine sahip olmanız gerekir. Schengen vize başvuru işlemleri karmaşık ve yorucu olabilir, fakat bu süreç stratejik, planlı ve doğru yönetildiğinde vize alınmaması için herhangi bir sebep yoktur. İnternet sitemiz içerisinden konsoloslukların talep etmiş olduğu gereklilikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Neden Vize Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

Portekiz vizesi için aldığınız veya alacağınız danışmanlık hizmeti nasıl ve ne fayda sağlar, vize başvurunuz öncesinde doğru evrak temini ve takibi için doğru yönlendirme ve dosyanızın vize başvurunuz için doğru hazırlanması için Portekiz vizesi başvurularınızda danışmanlık almanız yararınıza olacaktır. Ayrıca Portekiz vizesi başvuru sonrası pasaport takibi ve Portekiz vizesi onaylanması halinde vize başvuru merkezinden teslim alıp size ulaşımına kadarki takibini vize danışmanınız sağlayacaktır, ayrıca konsolosluğun istisnai durumlarda isteyeceği ek belgelerin takip edilip size iletilmesi ve gerekli durumlarda sizin adınıza temin edebilir ve konsolosluğa iadesi konusunda vize danışmanları işinizi hafifletmekte ve doğru yönlendirme konusunda destek olmaktadır. Portekiz vizesi hakkında detaylı bilgi ve yönlendirmeleri de danışmanınız size en uygun şekilde sağlayacak ve vizenizi alırken danışmanlarınız her daim yanınızda olacaktır.

Neden BRS Vize ile çalışmalıyım?

Profesyonel ve deneyimli kadromuz ile alacağınız hizmete ve insana önem veriyoruz. Aradığınız tüm bilgilere sitemizden ulaşabilir ve profesyonel danışman arkadaşlarımızın danışmanlığında vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Danışmanlık Hizmeti

Almalı mıyım, neden?
 • Doğru evrak temini ve takibi
 • Doğru yönlendirme
 • Başvuru sonrası pasaport takibi
 • İşinizi kolaylaştırmak
 • Zaman kazanmak
 • Olumlu sonuç almak

Schengen Vizesi Hakkında

Tarihi ve kısa bir bilgi
 • Adı: 14 Haziran 1985 - Schengen Anlaşması
 • Amacı: Dış sınırları kontrol etmek
 • Ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirmek
 • İnsanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımını sağlamak
 • 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölge

Portekiz Vizesi Tipleri

 • Portekiz vizesi nasıl alınır?

  Portekiz Vizesi

 • Portekiz aile ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Portekiz Aile Ziyareti Vizesi

 • Portekiz akraba ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Portekiz Akraba Ziyareti Vizesi

 • Portekiz arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Portekiz Arkadaş Ziyareti Vizesi

 • Portekiz eğitim vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Portekiz Eğitim Vizesi

 • Portekiz fuar vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Portekiz Fuar Vizesi

 • Portekiz konferans vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Portekiz Konferans Vizesi

 • Portekiz kültürel etkinlik vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Portekiz Kültürel Etkinlik Vizesi

 • Portekiz sağlık sebepli vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Portekiz Sağlık Sebepli Vize

 • Portekiz sportif etkinlik vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Portekiz Sportif Etkinlik Vizesi

 • Portekiz tıbbi tedavi vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Portekiz Tıbbi Tedavi Vizesi

 • Portekiz ticari vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Portekiz Ticari Vize

 • Portekiz transit vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Portekiz Transit Vize

 • Portekiz turistik vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Portekiz Turistik Vize

 • Portekiz turist vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Portekiz Turist Vizesi

Portekiz Vize Başvuru Formu

Portekiz vize başvuru formu aşağıdaki gibidir. Portekiz vize başvurusu için gerekli olan Portekiz vize başvuru formu BRS Global Vize Danışmanlık olarak tarafımızca doldurulacaktır.

Portekiz Vize Başvuru Formu

Portekiz Vize Ücreti

Güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için hemen arayın
Pazartesi09:00 - 19:00
Salı09:00 - 19:00
Çarşamba09:00 - 19:00
Perşembe09:00 - 19:00
Cuma09:00 - 19:00
Cumartesi09:00 - 19:00
PazarKapalı

Portekiz Başkonsolosluk ve Büyükelçilik İletişim Bilgileri

Portekiz Büyükelçiliği Ankara

Adres: Kırlangıç Sokak No.39 Gaziosmanpaşa – Ankara

Telefon: (0312) 405 41 01

Fax : (0312) 446 36 70

E-mail : [email protected]
[email protected]

Call Now Button