Amerika Vizesi

0
Detaylı Bilgi Almak İstiyorum
Ad Soyad*
Email Adresi*
Telefon Numarası*
Planlanan Tarih*
Kişi Sayısı*
Mesajınız*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

884

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Uygun Fiyat
 • Profesyonel Danışman Kadrosu
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Hızlı ve Kolay Vize Süreci

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize yazmaktan veya aramaktan çekinmeyin. Uzman ve deneyimli danışman kadromuz ile size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

0232 503 41 11

[email protected]

Summary
Amerika Vizesi Başvuru İşlemleri
Service Type
Amerika Vizesi Başvuru İşlemleri
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No: 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
Amerika vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve Amerika vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Amerika vizesi için gerekli şartlar, Amerika vize başvurusu için gerekli evraklar, Amerika vize ücreti, Amerika vizesi nereden alınır? Tüm cevaplar burada!

Amerika Vizesi (A.B.D. Vizesi) Nasıl Alınır?

Amerika vizesi nasıl alınır, kimler alabilir, önemli noktalar ve Amerika vizesi (A.B.D. vizesi) başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, Amerika vizesi (A.B.D. vizesi) için gerekli evraklar hangileridir, Amerika vizesi (A.B.D. vizesi) ücretleri ne kadar, vize başvurumun sonucu kaç günde belli olur? Amerika vizesi (A.B.D. vizesi) için Danışmanlık Hizmeti Almalı mıyım?

Tüm bu sorularınızın cevabını, meslek durumunuza göre hazırlanması gereken evrak listeleri, ücretleri ve tüm merak ettiklerinizi aşağıda bulabilirsiniz.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Sizi Hiç Yormadan Vize İşlemlerinizi Tamamlıyoruz

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel evrak listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Gönderdiğiniz evrakları kontrol ediyoruz, online başvuru formunu dolduruyoruz, randevunuzu alıyoruz ve dosyanızı başvuruya hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Mülakata Gelin

Randevu öncesi sizi mülakata hazırlıyoruz. Randevu günü belirlemiş olduğunuz Amerika Başkonsolosluğunda mülakata hazır bir şekilde giriyorsunuz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Mülakatta elinizde hazır olan dosyayı sunuyorsunuz ve size verdiğimiz bilgiler doğrultusunda cevaplar veriyorsunuz. İşlem tamamlandı.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika vizesi almak için istenen evraklar aslında çok azdır. Burada dikkat edilmesi gereken birkaç önemli konu vardır.

İlk aşama Amerika’ya gidiş amacınızı iyi belirlemenizdir, yani vize tipinizi doğru tespit etmelisiniz. Bu doğrultuda gerekli evrakları sunup, durumu kanıtlamanız gereklidir. Örn: bir fuar ya da konferansa gidecekseniz katılım biletleri, aile ya da arkadaş ziyareti ise resmi davetiye mektubu, turistik ise otel rezervasyonları doğru bir şekilde sunulmalıdır.

İkinci aşama, mesleki durumunuza göre gerekli evrakları hazırlayıp gelir kaynaklarınızı ve maddi durumunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. 

Üçüncü aşama, Amerika’ya gittikten sonra Türkiye’ye geri döneceğinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Bunun için sizi buraya bağlayan sebepleri sunmanız gerekmektedir.

Amerika vizesi için gerekli evraklar listesi, bu sayfanın devamında açıkça belirtilmiştir. Gidiş amacınıza ve meslek durumunuza göre hazırlamanız gereken evrak listesini bizimle iletişime geçerek size ücretsiz olarak gönderelim.

Amerika vize başvurusunda yardım ve desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Vizesi Kimler Alabilir?

Amerika vizesi almak için öncelikle Türkiye’ye geri döneceğinize dair bir kanıt ve bağlayıcı sebep gösterebilmeniz gereklidir. Bunun yanı sıra Amerika’ya seyahat edebilmek için gerekli maddi gelir ve kaynaklara sahip olmanız gerekmektedir.

Daha açıklayıcı anlatırsak, Türkiye’de sabit bir işiniz ve geliriniz olması gerekiyor. Bu geliri evraklar ile kanıtlamanız gereklidir. Bu evraklar, iş yeri evrakları, maaşınızın yattığı banka hesabı ve maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü gibi evraklardır. Düzenli ve kanıtlanabilir maddi geliriniz varsa işiniz kolay olacaktır. Eğer çalışmıyorsanız, Amerika’ya seyahat etmeniz için bir sponsor gerekmektedir ve 1.derece akrabanız olması gerekmektedir. 

Dikkat: Çalışmıyor olmanın da belli şartları vardır. Eğer evliyseniz ve eşinizin düzenli bir geliri ve maddi birikimi varsa, çalışmaya ihtiyacınız olmadan tek gelirin size yettiğini gösterebilirseniz Amerika vizesi alabilirsiniz. Çalışmayan insanlar için Amerika’dan temin edilmiş tüm masrafları ve konaklamanın da karşılayacağını taahhüt eden resmi davetiye almanız çok önemlidir.

Öğrenciler için ailenin sponsor olması gerekmesi gereklidir. Eğer ailenizin düzenli geliri yoksa da işiniz çok zor olacaktır. 

**Önemli: Eğitim hayatı bitmiş, yaklaşık olarak da 22 yaşını aşmış çalışmayanların vize alması çok zordur. Bu kişilerin vize başvurusunda bulunmamasını öneriyorum. Konsolosluğun burada bakış açısı Amerika’ya gideceğinize işinize başlayın ve hayatınızı kurun, daha sonra yurt dışına çıkarsınız şeklinde oluyor. Amerika’da gidip tekrar Türkiye’ye geri dönmeyeceğiniz düşünüyor ve genel olarak vize başvuruları red ile sonuçlanıyor. Bu durumda olup da Almanya vizesi alabilecek olan kişiler, ailesinin yüksek geliri olup çalışmaya ihtiyacı olmadan yaşayabilecek ve tatil yapabilecek konumda olanlardır, tabi ki bu durumu belgeler ile kanıtlayabilir olunması gerekmektedir.

Amerika vize başvurusunda yardım ve desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu kısmı yukarıda yazdıklarımın hepsini tamamladığınızı varsayarak devam ediyorum.

Amerika başvurusunda en önemli konu online başvuru formunun doğru doldurulmuş olmasıdır. Bu forma yazdığınız bilgiler resmiyette ve belgelerle kanıtlanabilir nitelikte olmak zorundadır. Amerika başkonsolosluğu siz daha mülakata gitmeden önce online formu inceler ve size vize verip vermeyecekleri konusunda bir karara varır.

Amerika vize başvurusunda diğer önemli konu ise mülakattır. Mülakatta size sorulan sorulara verdiğiniz yanıtlar ve oradaki tavrınız çok önemlidir. Vize almanız konusunda son ve en kilit nokta bu mülakattır. 

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, mülakatta size sorabilecekleri sorular ve vermeniz gereken yanıtlar hakkında sizi bilgilendiriyor ve sizi mülakata hazırlıyoruz.

Vize tipinizi doğru belirlediniz ve gerekli evrakları olması gerektiği gibi sıraladınız. Hala tam olarak işiniz bitmedi. Yapmanız gereken bu evrakları belirli bir düzen içerisinde sıralamanız gereklidir. Bunu yaparken de sıkça değişen kuralları iyi takip ediyor olmanız ve hata yapmamanız gereklidir.

Burada dikkatinizi çekmek istiyorum, konsolosluk sizi tanımaz. Sizi sunduğunuz evraklar ve mülakkata söyledikleriniz kadar değerlendirecektir. Tüm evrakların her biri uyum içerisinde olmak zorundadır. Kendinizi ve niyetinizi evraklar ile net bir şekilde konsolosluğa gösteriyor olmanız ve mülakatta bunları desteklemeniz gerekmektedir.

Amerika başkonsolosluğu ve diğer tüm konsolosluklar size vize vermek isterler. Çünkü siz o ülkeye gittiğinizde ülke ekonomisine katkıda bulunacaksınız. Sıkça karşılaştığımız bir soru şudur ”Amerika konsolosluğu bana neden vize vermedi? Her şeyim çok iyi, mal varlıklarım da var. Ya da konsolosluk bana vize vermek istemiyor”

Konsolosluk çalışma prensibi olarak şüpheye düştüğü anda vizenizi onaylamaz. Bizim burada yaptığımız kilit nokta da bunun önüne geçmektir. Yukarıdaki bu yakınmaların sebepleri de bir şekilde konsolosluğun şüpheye düşmesinden kaynaklıdır.

Amerika vize başvurusunda yardım ve desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uzun Süreli Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika vizesi Schengen vizeleri gibi değildir. Amerika göçmen olmayan vize başvurularında (bu seyehat 1 gün dahi olsa) size 10 senelik Amerika vizesi verilecektir. Burada yoğunlaşmanız gereken nokta uzun süre vize almak yerine sadece vize alabilmek olmalıdır. Bu arada göçmen olmayan vizenin anlamı, Amerika’da sürekli yaşamak amacıyla gitmeyenlerin, gidip dönecek olan kişilerin başvuracağı vizelerdir. Örn: fuara katılım, turistik, aile ya da arkadaş ziyareti gibi.

Amerika’ya göçmen vizesi ile gidecek olursanız, elinizdeki kontrat bazında vize verilir. Gidiş amacınız evlilik ise size geçici vize verilecek ve bu vizeyi Amerika’dan uzatacaksınız.

Amerika vize başvurusunda yardım ve desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Vizesi Nereden Alınır?

Amerika vize başvuruları İstanbul ve Ankara’daki konsolosluk ve büyükelçilikten gerçekleştirilmektedir. Konsolosluk iletişim bilgilerine sayfanın en altından ulaşabilirsiniz.

Amerika vize başvurusunda yardım ve desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Amerika vize başvurusunun sonucu siz mülakata gittiğinizde belli olacaktır. Mülakat sonunda size vizeniz onaylandı ya da onaylanmadı diyecekler. Vizeniz onaylanmadıysa hemen orada size pasaportunuzu teslim edecekler. 

Eğer vizeniz onaylanırsa yaklaşık 2 hafta pasaportun işlem süresi olacak ve sizin başvuruda belirtmiş olduğunuz ptt şubesine pasaportunuz kargolanacaktır. Tabi bu süre konsolosluk yoğunluğuna göre değişebilmektedir.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak seyahat başlangıç tarihinizden en az 1 ay önce vize başvurusunu gerçekleştirmenizi öneriyoruz.

Amerika vize başvurusunda yardım ve desteğe ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Vizesi (A.B.D. Vizesi) Hakkında Genel Bilgi

Amerika vizesi (A.B.D Vizesi) için ilk olarak başvuru yapılacak vize tipini belirlemek gerekir. Daha sonra online olarak DS-160 formu doldurulur ve İstanbul ya da Ankara Başkonsolosluklarından randevu alınır. Daha sonra randevu tarihinde ve saaatinde gerekli evraklar ile randevu alınan konsolosluğa şahsi olarak başvuru yapılır. Bu işlemlerin doğru yapılması çok önemlidir.

Amerika Göçmen Olmayan Vize Tipleri

(A, G, NATO) Amerika Diplomatik ve Resmi Vizeler

(B) Amerika Turist Vizesi, Amerika İş Vizesi, Amerika Tıbbi Tedavi Vizesi

(C) Amerika Transit Geçiş Vizesi

(D) Amerika Mürettebat Vizesi

(E1/E2/E3) Amerika Tüccar Vizesi, Amerika Yatırımcı Vizesi

(F/M) Amerika Akademik Eğitim Vizesi veya Amerika Akademik Olmayan Eğitim Vizeleri veya Amerika Dil Öğrencisi Vizesi/ Amerika Mesleki Vize

(J) Amerika Değişim Programı Vizesi (Amerika öğrenci değişimi veya work and travel vizesi)

(H, L, O, P, Q, R) Amerika Geçici İşçi Vizesi, Amerika Staj Vizesi veya Amerika Çalışma Vizesi

(I) Basın Mensubu ve Gazeteciler Aşağıdaki kriterlere uyan ve B-1/B-2 veya C-1/D vizelerine başvuran kişilerin Konsolosluk Bölümü’ne gelerek vize görüşmesi yapması gerekmeyebilir. Bu şartları karşılayan başvuru sahipleri usvisa-info.com adresinde bir hesap oluşturmalı ve vize başvuru ücretini ödemelidir. Ardından, şahsen başvuru yapmak zorunda olmayan kişileri, sistem posta yoluyla başvuru için yönlendirecektir.

14 yaşın altındaki Amerika vizesi başvuru sahipleri;

Ebeveynlerden herhangi birinin aynı türde geçerli Amerika vizesi olması gerekmektedir.

79 yaşın üstündeki Amerika vizesi başvuru sahipleri;

Başvuru yapılan tarihte başvuru sahibinin 80 yaşına girmiş olması gerekmektedir.

Vizesini yenileyen Amerika vizesi başvuru sahipleri;

Aşağıdaki kriterlere uyan ve B-1/B-2 veya C-1/D vizelerini yenilemek isteyen başvuru sahipleri vize görüşmesine gelmeden başvuru yapabilirler:

 • Başvuru sahibi Küba, Irak, İran,Libya, Kuzey Kore, Somali, Sudan, Suriye, Venezuela ve ya Yemen vatandaşı olmamalı ve Türkiye’de daimi olarak ikamet ediyor olmalı;
 • Ankara ABD Büyükelçiliği ya da İstanbul Başkonsolosluğu’nda 10 parmak izi alınmış olmalı; (1 Mayıs 2007’den sonra);
 • Bir önceki vize halen geçerli olmalı ya da bitiş tarihi üzerinden henüz 12 ay geçmemiş olmalı;
 • İsim, doğum yeri ve doğum tarihi gibi kimlik bilgileri değişmemiş olmalı;
 • Önceki vize için kayıp/çalıntı bildirimi yapılmamış olmalı;
 • Daha önceki vize başvuruları idari işleme tabi tutulmamış olmalı.

Amerika Vize (A.B.D. Vize) Başvuru Nasıl Yapılır?

Ankara ve İstanbul’daki vize bölümlerinden randevu alabilmek için öncelikle http://www.usvisa-info.com/ adresinde bulunan yönlendirmeleri takip etmeniz gerekmektedir. Websitesinden randevu almak için takip edilmesi gereken aşamalar aşağıda listelenmiştir:

 1. DS-160 formunu tamamlayınız.
 2. www.usvisa-info.com adresine giriniz
 3. Sağ üst köşede bulunan Hesap Oluştur’a tıklayınız. Başvuru sahibinin pasaport numarasını, doğum tarihini ve uyruğunu girerek bir hesap oluşturunuz.
 4. Vize bilgilerini inceleyip seyahat amacınıza göre bir vize türü seçiniz.
 5. Başvuru sahibinin kimlik bilgilerini giriniz.
 6. Pasaportun teslim edileceği PTT şubesini seçiniz.
 7. MRV (vize başvuru ücreti) ödeme yöntemini seçiniz.
 8. Randevu tarih ve saatini seçiniz.
 9. Randevu tarih ve saatini onaylayınız.
 10. Lütfen randevunuza gelmeden önce vize mülakatınız için yanınızda getirmeniz gereken belgeleri inceleyiniz.

Eğer internet erişiminiz yoksa vize başvuru formunuzu (DS-160) doldurduktan sonra aşağıdaki telefon numaralarını kullanarak işlemlerinizi telefon üzerinden yapmanız mümkündür.

Turkiye’den: +90 (850) 390-2884 A.B.D’den: +1 (703) 520-2490

Fulbright Programları ve ABD Sponsorluğundaki Diğer Burslar;

Fulbright bursları ve ABD sponsorluğundaki diğer burslardan faydalanan başvuru sahipleri vize başvuru ücreti ödemekten muaf oldukları için randevu sistemi üzerinden randevu almaları mümkün olmamaktadır. Ankara’dan başvuru yapmak için lütfen önce elektronik DS-160 formunuzu tamamlayınız. Randevu tarihiniz tarafımızdan belirlenecek ve size e-posta ile bildirilecektir.

Amerika vize (A.B.D. Vize) başvurusu için sunulması zorunlu olan belgeler aşağıda listelenmiştir
 1. Geçerli bir pasaport
 2. Elektronik başvuru formu DS-160’ın barkodlu onay sayfasının çıktısı
 3. Bir adet fotoğraf 

**Önemli Not: 1 Kasım 2016 tarihinden itibaren gözlükle çekilmiş fotoğraflar kabul edilmemektedir.

Vize sınıfına bağlı olarak sınırlı sayıda ilave destekleyici belge gerekli olabilir. Daha fazla bilgi için aşağıyı okuyunuz:

Her vize türü için gerekli olan genel başvuru belgelerine ek olarak, 14 yaşın altındaki başvuru sahipleri için aşağıda belirtilen ilave belgelerin de gönderilmesi gerekmektedir:

 • Çocuğun nüfus cüzdanının fotokopisi
 • Ebeveynlerden birinin  geçerli ABD – Amerika vizesinin fotokopisi

79 yaş üzeri başvuru sahiplerinin seçtikleri vize tipinin gerektirdiği evraklara ek olarak tamamlaması gereken özel bir evrak bulunmamaktadır.

Genel başvuru belgelerine ek olarak, vize kategorinize göre lütfen aşağıdaki destekleyici belgeleri hazırlayınız:

Amerika Ziyaretçi Vizesi (B1,B1/B2, B2) / Amerika Transit Vize (C)
 • Görüşmenize gelirken başvurunuzu destekleyeceğini düşündüğünüz evrakları beraberinizde getirebilirsiniz. Eğer bir üniversite öğrencisi değilseniz normal şartlarda B1/B2 vize görüşmesine gelirken getirmeniz gereken zorunlu evraklar bulunmamaktadır.
 • Eğer üniversite öğrencisiyseniz, veya bir yıl içersinde mezun olduysanız B1/B2 vize görüşmenize okulunuzdan almış olduğunuz resmi not dökümünü (transkript) getirmeniz zorunludur. Okulunuzdan almış olduğunuz ve not durumunuzu göstermeyen diploma ve benzeri evraklar “not dökümü” yerine geçmemektedir ve değerlendirilmeyecektir.
 Amerika Öğrenci Vizeleri (F1, F2, M1, M2)
 • Okul tarafından verilen SEVIS kaynaklı I-20 Formu
 • Öğrenci ve/veya yeni mezunlar için, kapalı zarfta alınmış not dökümü – transcript
 • Özgeçmiş, davet mektubu, askerlik durumunu gösterir belge, araştırma planı (İran vatandaşları için)
Amerika Ziyaretçi Değişim Vizesi (J1, J2)
 • DS-2019 Formu (Ziyaretçi Değişimi Statüsü için Uygunluk Sertifikası)
 • DS-7002 Formu (Eğitim / Staj Yerleştirme Planı)
 • Özgeçmiş, davet mektubu, askerlik durumunu gösterir belge, araştırma planı (İran vatandaşları için)
Amerika Mürettebat Üyeleri Vizesi(D, C1/D)
 • İşverenden antetli kağıtla teyit edilmiş iş sözleşmesi ve Amerika Birleşik Devletleri’nde geçirilecek tarih aralıklarını belirten bir yazı
 • İşveren tarafından düzenlendiği şekliyle çalışma kimliğinin kopyası
Amerika Geçici İşçi Vizesi/ Amerika Çalışma ve Stajyer Vizesi (H1B,L,P,O)
 • Tüm dilekçe (petition) esaslı vize başvurularında onaylı dilekçenizin orjinalini yanınızda getirmeniz gerekmektedir.
Amerika Gazeteci Vizesi (I)
 • İşveren tarafından düzenlendiği gibi Basın Kimliğinin kopyası
 • İşverenden, işi, pozisyonun türünü (kadrolu/geçici vb.) seyahat amacını ve kalış süresini belirten yazı

Lütfen Dikkatle Okuyunuz!

ABD Göçmenlik ve Vatandaşlık kanununa göre; göçmen olmayan vize başvurusu yapan kisinin Amerika dışında bir ikametinin olması ve ülkesine yeterince güçlü ailevi, sosyal ve ekonomik bağlarının olduğunu kanıtlaması gerekir.  Bu yüzden; konsolos, başvuru sahibinden istenen zorunlu dökümanlara ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri’ne yapacağı kısa bir ziyaretin ardından ülkesine geri döneceğinin bir kanıtı olarak ziyaretin amacına iliskin belgeler ile beraber ekonomik, ailevi, sosyal her türlü bağlarını gösteren destekleyici belgeleri de isteyebilir.

Bu tür destekleyici belgelerin bazıları şunladır: Personel/kurum kimlik kartı; maaş bordrosu, banka hesabı, banka cuzdanı gibi gelirinizi gösterir evraklar; şahsınıza veya ailenize ait mal-mülk tapuları; vergi beyannamesi, şirket personeline ait maaş bordroları, bankadaki para akışını gösteren banka cüzdanları, yıllık bilanço veya gelir-gider tablosu, kar-zarar tablosu, imza sirküleri, ticaret odasi kaydı gibi şirketinizin finansal durumuyla ilgili belgeler. Kredi kartları destekleyici belge niteliği taşımadığı için sunulmamalıdır.

Sağlık sebebiyle A.B.D.’de tedavi göreceklerden istenebilecek destekleyici belgeler

ABD’deki doktordan sağlık değerlendirme raporu ve/veya tedavi prosedürünu anlatan rapor getirilmelidir. Rapor aşağıdakileri açıkça belirtmelidir:

 • Hastanın sağlık durumunu gösterir hastaneden, doktordan veya bir sağlik kuruluşundan alınan rapor ABD’de gidilecek olan hastaneden alınmış randevu tarihini, uygulanacak tedavi, tahmini tedavi süresi ile doktor, anestezi, radyoloji gibi masrafları da içermelidir.
 • Tedavi sırasında yapılacak işlemler için kişinin ön ödeme yaptığının kanıtı olan belgeler (örneğin her sağlık kuruluşundan alınan orjinal faturalar) getirilmelidir.
 • Türkiye’deki doktordan alınmış, başvuru sahibinin hastalık teşhisini gösteren sağlık raporu.
 • Sağlık masraflarının nasıl karşılanacağına ilişkin mali durumu yansıtan belgeler.
 • Resmi görevliler için, Sağlık Bakanlığı heyet raporu ve ödenek kağıdı.

Lütfen bu belgelerin asıllarını yeminli tercüme bürosu tarafından İngilizce çevirileri ile birlikte getiriniz. Ancak, bu tür belgelerin temini başvunuzun kabul edilmesi için tek başına yeterli olmayabilir.  Konsolos vize görüşmesi sırasında ABD Göçmenlik ve Vatandaşlık kanununun kendisine tanıdığı yetki  çerçevesinde durumunuzu değerlendirerek kararını verebilecektir.

Amerika (A.B.D.) Göçmen Vize Başvurusu

Göçmen vizeler Amerika’ya kalıcı olarak yerleşecek kişiler için gereklidir. Bu kişiler ABD’de çalışma niyetinde olmasalar dahi göçmen vize ile ABD’ye seyahat etmelidirler. ABD Göçmenlik yasalarına göre göçmen vizeleri şu dört kategoride verilmektedir:birinci derece akrabalar, aile dayanaklı göçmenler, iş dayanaklı göçmenler, yeşil kart kurası olarak da bilinen çeşitlilik göçmen vize kura programı.

Genellikle bir göçmen vizesi almak isteyen ve başka bir ülkenin vatandaşı olan kişiye bir Amerikan vatandaşı ya da yasal göçmen statüsünde olan bir kişi ya da bir işveren sponsor olmalıdır ve bu kişi adına Amerikan Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu tarafından onaylanmış bir başvurunun olması gerekmektedir. Bu başvuru ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen Amerikan Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu’nun (İngilizce) web sitesini ziyaret ediniz.  Göçmen vize kategorileri (İngilizce) ile ilgili detaylı bilgi için almak için websitesini (İngilizce) ziyaret ediniz.

Amerika Göçmen vize bölümü Pazartesi gününden Cuma gününe kadar hizmet vermektedir. Görüşmeler sadece randevu ile yapılmaktadır.

Amerika Göçmen Vize tipleri aşağıdaki gibidir;

 • Amerika Aile Dayanaklı Göçmen Vizeler
 • Amerika Nişanlılık Vizesi
 • Amerika İşveren Dayanaklı Göçmen Vizeler
 • Amerika Yeşil Kart Vizesi( Greencard Visa )
 • Amerika Geri Dönen Yerleşik Yabancı Müracaatları Vizesi

Diğer Vize Kategorileri, Sağlık Raporu Yönergeleri ve İdari İşlem Durumu için ile ilgili bilgi almak Amerikan konsolosluk web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Neden Amerika Vizesi (A.B.D. Vizesi) için Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

Amerika vizesi (A.B.D. vizesi) için aldığınız veya alacağınız danışmanlık hizmeti nasıl ve ne fayda sağlar, Amerika vizesi (A.B.D. vizesi) başvurunuz öncesinde doğru evrak temini ve takibi için doğru yönlendirme ve dosyanızın başvurunuz için doğru hazırlanması için Amerika vizesi (A.B.D. vizesi) başvurularınızda danışmanlık almanız yararınıza olacaktır. Ayrıca Amerika vizesi (A.B.D. vizesi) başvuru sonrası pasaport takibi ve Amerika vizesi (A.B.D. vizesi) onaylanması halinde vize başvuru merkezinden teslim alıp size ulaşımına kadarki takibini vize danışmanınız sağlayacaktır, ayrıca konsolosluğun istisnai durumlarda isteyeceği ek belgelerin takip edilip size iletilmesi ve gerekli durumlarda sizin adınıza temin edebilir ve konsolosluğa iadesi konusunda vize danışmanları işinizi hafifletmekte ve doğru yönlendirme konusunda destek olmaktadır. Amerika vizesi (A.B.D. vizesi) hakkında detaylı bilgi ve yönlendirmeleri de danışmanınız size en uygun şekilde sağlayacaktır.

Neden BRS Vize ile çalışmalıyım?

Profesyonel ve deneyimli kadromuz ile alacağınız hizmete ve insana önem veriyoruz. Amerika vizesi (A.B.D.) vizesi hakkında aradığınız tüm bilgilere sitemizden ulaşabilir ve profesyonel danışman arkadaşlarımızın danışmanlığında vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Neden Biz?

BRS Global Vize Danışmanlık
Başarı Oranımız
0%
Olumlu Sonuç

Amerika vize başvurusu sadece internette gördüğünüz evrakları hazırlayıp sunmak değildir. Her bir kişi için durumuna uygun bir şekilde dosyanın hazırlanması, güncel bilgilere anında ulaşarak herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçmek gerekmektedir. Ayrıca online formun dikkatli ve kusursuz doldurulması gerekmektedir.

Biz de başarımızı bu şekilde sağlıyoruz. Güncel bilgileri sürekli edinerek ve her bir misafirimize özel çalışma yaparak oluşabilecek herhangi bir aksiliğin ya da olumsuzluğun önüne geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizin hayallerini gerçekleştirmek ve güvenini kazanmak için çalışıyoruz ve en önemlisi işimizi çok seviyoruz.

Hizmetlerimiz

Verdiğimiz danışmanlık hizmeti ile zamandan ve paradan tasarruf edinebilir, vize başvurunuzdan onay alabilirsiniz!
 • Profesyonel danışmanlık hizmeti
 • Doğru evrak temini ve takibi
 • Doğru yönlendirme
 • Tüm hataların ortadan kaldırılması
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Otel ve uçak rezervasyonu
 • Başvuru sonrası pasaport takibi
 • İşinizi kolaylaştırmak
 • Zaman kazanmak
 • Olumlu sonuç almak

Sizi Aramamızı İster Misiniz?

Sizden Gelenler

 • Amerika’ya NBA maçı izlemek için gittim. Vize işlemleri konusunda BRS Vize çalışanları bana çok yardımcı oldular. BRS Vize çalışanlarına çok teşekkür ederim.

  Ahmet T.
 • Amerika’ya arkadaşlarımı ziyaret etmek için seyahat ettim. Vize işlemleri konusunda BRS Vize çalışanları beni çok iyi yönlendirdi ve yardım etti. BRS Vize’ye çok teşekkür ederim.

  Pelin S.
 • Kardeşimi ziyaret etmek için Amerika’ya gittim. Amerika vizesi almamızda BRS Vize bize çok destek oldu. Tekrar çok teşekkür ederim.

  Gizem Ö.
 • Eşim ile birlikte Amerika’ya kızlarımı ziyarete gittik. Vize işlemlerimiz sorunsuz bir şekilde BRS Vize tarafından tamamlandı. BRS Vize çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

  Tarık C.
 • Amerika’ya dil okuluna gittim. Vize işlemleri konusunda BRS Vize bana çok yardımcı oldu. İlgi ve alakaları için çok teşekkür ederim.

  Fatma K.
 • Amerika’ya ticari bir görüşme için seyahat ettik. Vize işlemlerimizi BRS Vize gerçekleştirdi. Sorunsuz bir şekilde vizemizi aldık. BRS Vize çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

  Yunus G.
 • Amerika’ya sadece arkadaşlarımla gezmek ve eğlenmek için gittim. Vize işlemlerimizi BRS Vize ile gerçekleştirdik. Yardımları için BRS Vize’ye çok teşekkür ederim.

  Rıfat K.

Siz de deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz ve sadece önemli yazım hatalarını düzelterek, gönderdiğiniz şekilde yorumlar kısmına eklemekten memnuniyet duyarız.

Amerika Vizesi (A.B.D. Vizesi) Ücreti

Güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için hemen arayın
Pazartesi09:00 - 19:00
Salı09:00 - 19:00
Çarşamba09:00 - 19:00
Perşembe09:00 - 19:00
Cuma09:00 - 19:00
Cumartesi09:00 - 19:00
PazarKapalı

Amerika (A.B.D.) Başkonsolosluk ve Büyükelçilik İletişim Bilgileri

Telefon: (0212) 335 90 00 (Sadece Acil Durumlarda)

Turkiye’den: +90 (850) 390-2884 A.B.D’den: +1 (703) 520-2490

http://www.usvisa-info.com/

Çalışma saatleri için, https://tr.usembassy.gov/tr/embassy-consulates-tr/

Telefon: (0322) 455 41 00 (Sadece Acil Durumlarda)

Turkiye’den: +90 (850) 390-2884 A.B.D’den: +1 (703) 520-2490

http://www.usvisa-info.com/

Çalışma saatleri için, https://tr.usembassy.gov/tr/embassy-consulates-tr/

Amerika (A.B.D.) Ankara Büyükelçiliği

Adres: 110 Atatürk Bulvarı 06100 Kavaklıdere, Ankara

Tel: (0312) 455 55 55  (Sadece Acil Durumlarda)

Turkiye’den: +90 (850) 390-2884 A.B.D’den: +1 (703) 520-2490

http://www.usvisa-info.com/

Çalışma saatleri için, https://tr.usembassy.gov/tr/embassy-consulates-tr/

Call Now Button