Amerika Vizesi | ABD Vizesi | BRS Global Vize Danışmanlık Hizmetleri

Amerika Vizesi

0
Detaylı Bilgi Almak İstiyorum
Ad Soyad*
Email Adresi*
Telefon Numarası*
Planlanan Tarih*
Kişi Sayısı*
Mesajınız*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

947

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Uygun Fiyat
 • Profesyonel Danışman Kadrosu
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Hızlı ve Kolay Vize Süreci

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize yazmaktan veya aramaktan çekinmeyin. Uzman ve deneyimli danışman kadromuz ile size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

0232 503 41 11

[email protected]

Summary
Amerika Vizesi Başvuru İşlemleri İzmir
Service Type
Amerika Vizesi Başvuru İşlemleri İzmir
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No: 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
Amerika vize başvurusu yapmak ve sonunda olumlu sonuç almak size zor, karmaşık ya da yorucu gelebilir. Bununla birlikte, bu süreç profesyonel bir şekilde yönetildiği takdirde Amerika vizesi almak aslında çok kolaydır. Amerika vizesi başvurularınızı BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilir ve olumlu sonuç alabilirsiniz.

Amerika Vizesi (ABD Vizesi)

Amerika Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Amerika vize başvurusu yapmak ve sonunda olumlu sonuç almak size zor, karmaşık ya da yorucu gelebilir. Bununla birlikte, bu süreç profesyonel bir şekilde yönetildiği takdirde Amerika vizesi (ABD Vizesi) almak aslında çok kolaydır.

Amerika vizesi başvurularınızı BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilir ve olumlu sonuç alabilirsiniz.

Amerika Vizesi Almanın Kolay Yolu

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel evrak listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Gönderdiğiniz evrakları kontrol ediyoruz, online başvuru formunu dolduruyoruz, randevunuzu alıyoruz ve dosyanızı başvuruya hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Mülakata Gidin

Randevu öncesi sizi mülakata hazırlıyoruz. Randevu günü belirlemiş olduğunuz Amerika Başkonsolosluğunda mülakata hazır bir şekilde giriyorsunuz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Mülakatta elinizde hazır olan dosyayı sunuyorsunuz ve size verdiğimiz bilgiler doğrultusunda cevaplar veriyorsunuz. İşlem tamamlandı.

Bu sayfa içerisinde Amerika vizesi (ABD Vizesi) hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

İlk olarak; Amerika vize başvurusu konusunda sizlere nasıl destek olduğumuz ve kimler için hizmet verdiğimiz açıklanmıştır.

Gerekli evraklar kısmı içerisinde; Amerika vizesi kategorileri ve Amerika vizesi için gerekli evraklar listesini bulacaksınız.

Merak edilen sorular içerisinde; Amerika vize ücreti, 10 yıllık Amerika vizesi almanın yolları, Amerika vizesi nasıl alınır, kimler Amerika vizesi alabilir, Amerika vizesi kaç günde çıkar, Amerika vize başvuru formu DS 160 nasıl doldurulur, Amerika vize talep dilekçesi ve sponsorluk dilekçesi nasıl yazılır, Amerika vize reddi ve redde itiraz işlemleri, Amerika şahsi ve ticari davetiye detayları, Amerika Konsolosluğu ve Büyükelçiliği iletişim bilgileri hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

Bu sayfanın altlarına doğru indikçe; Amerika vizesi (ABD Vizesi) hakkında genel bilgi, Amerika vizesi için fotoğraf ölçüsü ve standartları, randevu alma, başvuru ve pasaport takibi, vize başvuru sonucunu sorgulama ve Amerika vizesi ile vize çeşitleri ile ne yapabileceğiniz hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

Sizlere Nasıl Destek Oluyoruz?

Amerika Vize Danışmanlık İzmir

Amerika vize başvuru işlemleriniz konusunda, sürecin en başından en sonuna kadar sizlere destek oluyoruz ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Amerika vize başvuru işlemlerinin sizler için sorun olmasının önüne geçiyoruz. Bu süreçte sizlere nasıl destek olduğumuz aşağıda detaylı bir şekilde listelenmiştir.

 • Bizimle iletişime geçtiğinizde size bazı sorular sorarak durumunuzu analiz ediyoruz.
 • Durumunuza en uygun ve en güncel evrak listesini hazırlayıp size iletiyoruz.
 • Sizden gelen evraklar üzerinde çalışarak eksik, hatalı ya da vize almanıza engel olacak evrakların düzenlenmesinde sizlere destek oluyoruz.
 • Talebiniz doğrultusunda Ankara veya İstanbul’dan en uygun güne mülakat randevunuzu alıyoruz.
 • Gerekiyorsa otel ve uçak rezervasyonlarını yapıyoruz.
 • Amerika vize başvuru formu DS-160’ı ve gerekli dilekçeleri hazırlıyoruz.
 • Amerika vize başvuru dosyanızı 10 yıllık Amerika vizesi alabilecek şekilde hazırlıyoruz.
 • Eğer İzmir’de ikamet ediyorsanız ofisimizde mülakata profesyonel danışmanlarımız mülakata hazırlıyor, İzmir dışında ikamet ediyorsanız talebiniz doğrultusunda telefonda mülakata hazırlıyoruz. 
 • Pasaport takibinizi biz yapıyoruz.
Amerika Vizesi Başvurularında Başarı Oranımız
%0
Olumlu Sonuç

Kimler için Hizmet Veriyoruz?

 • Türkiye’de resmi oturuma sahip olmayan, 25 yaş ve üzerinde çalışmayan (Ev hanımları ve çalışmaya ihtiyacı olmayacak kadar sabit gelirleri olanlar hariç), sabit geliri ve finansal durumu yetersiz olan kişiler için hizmet vermemekteyiz.
 • Amerika Vizesi (ABD Vizesi) başvurusunda bulunacak kişiler için hizmet vermekteyiz. Amerika Ulusal Vize başvuruları konusunda hizmet vermemekteyiz.
 • Göçmenlik, eğitim kurumu bulma ve işe yerleştirme konularında hizmet vermemekteyiz.
 • Şuan için sadece İzmir’de ofisimiz bulunmaktadır. Fakat Amerika Vize başvuruları yalnızca Ankara ve İstanbul üzerinden gerçekleştirildiği için, Amerika turistik vize başvurusunu tüm Türkiye’den gerçekleştirecek misafirlerimiz için hizmet vermekteyiz. Amerika Başkonsolosluklarının bölge ayrımı yoktur. Amerika turistik vize başvurusunu ikamet gözetmeksizin arzu edilen Ankara veya İstanbul üzerinden gerçekleştirilebilir. 

Amerika Vizesi (ABD Vizesi) Hakkında Detaylı Bilgi

Amerika vize başvuru işlemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan bir konu olursa bizimle iletişime geçebilir, uzman danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Gerekli Evraklar
Merak Edilen Sorular

Amerika vizesi için gerekli evraklar, Amerika’ya gidiş amacınıza (başvuru yapacağınız Amerika vizesi kategorisine) ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. Amerika vizesi (ABD vizesi) kategorileri aşağıdaki gibidir. Amerika’ya gidiş amacınıza uygun vize kategorisine tıklayın ve ilgili sayfaya geçiş yapın. Geçiş yaptığınız sayfa içerisinde çalışma durumunuza ilişkin gerekli evrak listesine ulaşacaksınız (Son Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020).

Amerika Turistik Vize

Amerika Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Amerika Ticari Vize ve Fuar Vizesi

Amerika Konferans, Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

Amerika Eğitim ve Öğrenci Vizesi

Amerika Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

Amerika vizesi (ABD vizesi) hakkında merak edilen tüm soruları burada topladık. Merak ettiğiniz sorunun üzerine tıklayarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Eklememizi istediğiniz başka sorular varsa, bize mail atarsanız kısa sürede internet sitemize ekleyeceğiz (Son Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020).

Amerika Vize Ücreti Ne Kadar?

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Amerika Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

10 Yıllık Amerika Vizesi Almanın Yolları

Kimler Amerika Vizesi Alabilir?

Amerika Vize Talep Dilekçesi ve Sponsorluk Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Amerika Şahsi, Ticari, Eğitim ve Etkinlik için Davetiye Mektubu Detayları

Amerika Vize Reddi ve Redde İtiraz

Amerika Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği

Amerika Vizesi (ABD Vizesi) Hakkında Genel Bilgi

Amerika Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Amerika’yı ziyaret etmek isteyen isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Diplomatik (Siyah) pasaport, Hizmet (Gri) pasaport ve  Husisi (Yeşil) pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. 

Pasaportun en az dönüş tarihi itibari ile 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Amerika vize başvurusunu seyahatinize 1 yıl, tavsiyemiz ise 3 ay kala gerçekleştirebilirsiniz. Seyahate 3 ay kala vize başvurusunu gerçekleştirmeniz, vizenizin başvuru tarihinde başlayacağı anlamına gelmez. Vize başlangıç tarihiniz, vize başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz seyahat tarihinizde başlar. Yani, erken vize başvurusunda bulunmanız halinde gün kaybınız olmaz. Aksine daha rahat bir vize başvurusu gerçekleştirmiş olursunuz. Erken başvuru konsolosluğun tavsiyesidir. Aynı zamanda seyahati çok yakın olan başvuru kişileri için randevu hızlandırma seçeneği de mevcuttur. 

Amerika vizesi (ABD vizesi) başvuruları direkt olarak konsolosluklara yapılır. Yalnızca Ankara ve İstanbul Konsolosluklarından göçmen olmayan vize başvuruları gerçekleştirilir. Randevu günü seçilen konsolosluğa başvuru kişisinin şahsen mülakat için gitmesi gerekmektedir. Mülakatın bitiminde göçmen olmayan vize başvurusunun olumlu ya da olumsuz sonuçlanma kararı tamamen konsolosluğa aittir ve başvuru kişisine bildirilir.

Amerika vizesi (ABD vizesi) kategorileri yukarıdaki gerekli evraklar içerisinde belirtilmiş olan vize kategorileridir ve bu vize kategorilerindeki vize başvuruları konusunda hizmet vermekteyiz.

Amerika’ya oturum amacıyla yani çalışma, aile birleşimi ve göçmen olan vizeler için başvuru gerçekleştirmek isteyenler vize başvurularını yine Ankara ve İstanbul’da bulunan Amerika Konsolosluğu’ndan göçmen olan vize departmanından gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu vize kategorileri ulusal vize/göçmen olan olarak geçer. Ulusal vize/göçmen olan başvurular konusunda hizmet vermemekteyiz.

Amerika Vizesi için Fotoğraf Ölçüsü ve Standartları

Amerika vizesi için fotoğraf ölçüsü ve standartları aşağıdaki gibidir. Fotoğraf çektirirken aşağıdaki gerekliliklere dikkat etmelisiniz, aksi takdirde son anda fotoğraf yüzünden sorun yaşayabilirsiniz. Vize başvurusunda kullanılan fotoğraf daha önce pasaport ve vizelerde kullanılmamış olmalıdır. Vize başvurunuz öncesinde aşağıdaki gerekliliklere göre fotoğrafınızı çektirmenizi tavsiye ederiz. Fotoğrafçıdan mail ortamında tarafınıza gönderilmesini talep etmeyi unutmayınız. 

 1. 5×5 mm boyutunda ve vesikalık olmalı
 2. Herhangi bir rötuş yapılmamalı
 3. Arka fonu beyaz olmalı
 4. 6 aydan eski olmamalı
 5. Yüz açık bir şekilde görünüyor olmalı, alın ve kulak görünmeli
 6. Yüzde gözlük, küpe vb. takılar çıkarılmalı
 7. Eğer başörtüsü kullanıyorsanız, alın ve kulaklar muhakkak görünmeli
 8. Fotoğraf net olmalı, kesinlikle bulanık olmamalı

Amerika Vize Başvurusu için Randevu Alma, Mülakat, Başvuru Takip ve Vize Sonucu Sorgulama

Amerika vize başvurusu için randevu alma

Amerika vize başvurusu için randevu alma işlemi hakkında detaylı bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum. Öncelikle, randevu alma işlemi tamamen ücretsizdir. Bu konuda maalesef ki birçok dolandırıcı firma vardır. Size sadece randevu alarak sizden yüksek miktarda ücretler almaktadırlar. Yasal olarak da bu firmalara bir yaptırım uygulayamazsınız. Çünkü bu hizmet karşılığında istedikleri parayı kendi rızanız ile onlara vermiş oluyorsunuz. 

Amerika vize başvurularınız için doğru vize kategorisini seçtikten sonra ABD online vize başvuru formu olan DS 160 formunu konsolosluk resmi internet sitesi olan https://ceac.state.gov/CEAC/ üzerinden online formu doldurup gerekli diğer resmi konsolosluk sitesi olan https://ais.usvisa-info.com/ adresinden kişisel hesap oluşturduktan sonra göçmen olmayan vize (MRV) başvuru ücreti için online ödeme yapılmalıdır. Ödeme yaptıktan sonra aynı konsolosluk resmi internet sitesi üzerinden randevu alabilirsiniz. Randevunuzu dilerseniz telefon ile dilerseniz online sistem üzerinden alabilirsiniz. Randevu alırken kişisel bilgilerinizi girmeniz isteniyor. Adım adım bu bilgileri girdikten sonra randevunuzu almış oluyorsunuz. Bizimle çalışmanız halinde randevunuz tarafımızca alınacaktır.

Bazı durumlarda Ankara veya İstanbul Konsolosluğu’nada gerçekleşen mülakata gidilmesine gerek kalmadan Amerika göçmen olmayan vize başvuru yapılabilmektedir. Merak edilen sorular arasında mülakata gidilip gidilmeyeceği hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, mülakata gitmeden göçmen olmayan vize başvurusu yapabilme şart ve koşullarına uygunluğunuzu kontrol edebilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, sadece randevu alma konusunda hizmet vermemekteyiz. Çalışma politikamız olarak Amerika vize başvuru işlemlerini en başından en sonuna kadar yürütmekteyiz. Yaptığımız işlerden biri de hem size, hem bize uygun zamana randevunuzu almaktır. Yani randevu almak için ek bir ücret talep etmiyoruz.

Amerika vize başvuru mülakatı

Amerika vize başvurusunda, vize uygulaması bulunan diğer ülkelerde bulunmayan ve online başvuru formu DS 160’ın doğru doldurulmasından sonra en önemli ikinci adım ise mülakattır. Mülakat süreci konsolosluktan ilk adım attığınız andan itibaren başlar. Beklemeye başladığınız andan itibaren değerlendirme başlar.

Amerika vize başvuruları için yalnızca Ankara ve İstanbul Konsolosluğu’ndan göçmen olmayan vize başvurusu gerçekleştirilebilmektedir. Konsoloslukta mülakat için farklı dil seçenekleri sunulmaktadır. Ankara’da bulunan konsoloslukta İngilizce, Türkçe, Farsça ve Arapça dil seçenekleri mevcuttur. İstanbul’da bulunan konsoloslukta ise Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri sunulmaktadır. Fakat farklı dil seçenekleri bulunsa dahi, gidilecek ülkenin resmi dili seçilerek mülakata girilmesi tavsiyemizdir.

İzmir’de ikamet eden başvuru sahiplerimiz için mülakata hazırlık hizmetimiz de bulunmaktadır. İzmir dışında ikamet eden başvuru sahipleri ile ise talebiniz doğrultusunda, telefonla iletişime geçerek mülakat hazırlık hizmeti sunmaktayız.

Vize başvurusunda duruma göre mülakat muafiyeti de bulunmaktadır. Vize başvurusunda mülakat muafiyetine uygun olup olmadığınızı yukarıda merak edilen sorular arasında ilgili başlığa tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Amerika vize başvuru ve pasaport takip işlemleri

Amerika vize başvuru takip işlemleri eğer bizimle çalıştıysanız tarafımızca yürütülmektedir. Vize başvurunuz sonuçlanıp pasaportunuz seçtiğiniz en yakın PTT şubesine ulaştığında pasaportunuzu şahsen teslim almanız gerekmektedir.

Konsolosluk ödemesi yapılan resmi internet sitesi olan https://ceac.state.gov/CEAC/ üzerinden oluşturduğunuz hesaptan online olarak Amerika göçmen olmayan vize başvuru takip işlemlerini yürütebilirsiniz.

Amerika vize sonucu sorgulama

Amerika vize başvuru takip işlemleri eğer bizimle çalıştıysanız tarafımızca yürütülmektedir. Vize başvurunuz sonuçlanıp pasaportunuz PTT şubesine ulaştığında pasaportunuzu şahsen teslim almanız gerekmektedir.

Konsolosluk ödemesi yapılan resmi internet sitesi olan https://ceac.state.gov/CEAC/ üzerinden oluşturduğunuz hesaptan online olarak Amerika göçmen olmayan vize sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Aynı zamanda konsoloslukta ki işlemin sonuçlanmasının ardından, pasaport kargoya verildiğinde konsolosluğa sağlamış olduğunuz iletişim numarasına konu hakkında bilgilendirme mesajı gelmektedir.

Ancak burada belirtmek isterim ki, burada öğreneceğiniz tek bilgi pasaportunuzun PTT şubesine gelip gelmediğidir. Vize sonucunuzu ancak pasaportu teslim aldığınızda öğrenebilirsiniz. O zamana kadar vize sonucunuz hakkında bilgi alamazsınız.

Call Now Button