Almanya Vizesi

0
Detaylı Bilgi Almak İstiyorum
Ad Soyad*
Email Adresi*
Telefon Numarası*
Planlanan Tarih*
Kişi Sayısı*
Mesajınız*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1203

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Uygun Fiyat
 • Profesyonel Danışman Kadrosu
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Hızlı ve Kolay Vize Süreci

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize yazmaktan veya aramaktan çekinmeyin. Uzman ve deneyimli danışman kadromuz ile size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

0232 503 41 11

[email protected]

Summary
Almanya Vizesi Başvuru İşlemleri
Service Type
Almanya Vizesi Başvuru İşlemleri
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No: 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
Almanya vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve Almanya vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Almanya vizesi için gerekli şartlar, Almanya vize başvurusu için gerekli evraklar, Almanya vize ücreti, Almanya vizesi nereden alınır? Tüm cevaplar burada!

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Almanya Vizesi Kimler Alabilir, Nasıl Alınır, Dikkat Edilmesi Gerekenler

Almanya vizesi için gerekli evraklar hangileridir, Almanya vize ücreti ne kadar, Almanya vizesi nasıl alınır, nereden alınır, Almanya vize başvurusu ve işlemleri nasıl yapılır? Almanya vizesi kimler alabilir, önemli noktalar ve vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, Almanya vizesi kaç günde çıkar? Uzun süreli Almanya vizesi nasıl alınır? Almanya vize başvurusunda vize tipi ve kategorisi nasıl seçilir? Almanya vizesi için fotoğraf ölçüsü ve standartları nelerdir? Almanya vize başvuru merkezi neresidir, vize başvuruları nereden yapılır? Almanya vize başvuru formu nasıl doldurulur? Almanya vize talep dilekçesi nasıl yazılır? Almanya vize red sebepleri nelerdir, vize reddine itiraz ve yeniden başvuru nasıl yapılır? Almanya vizesi için Danışmanlık Hizmeti Almalı mıyım?

Tüm bu sorularınızın cevabını, meslek durumunuza göre hazırlanması gereken evrak listeleri, ücretleri ve tüm merak ettiklerinizi bu sayfada bulabilirsiniz.

Almanya vizesi almak için profesyonel destek

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Sizi Hiç Yormadan Vize İşlemlerinizi Tamamlıyoruz

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel evrak listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Gönderdiğiniz evrakları kontrol edip dosyanızı başvuruya hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

Son 5 sene içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz gelmenize gerek yoktur.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Pasaportunuzu konsolosluktan biz alıyoruz ve size iletiyoruz.

Neden BRS Global Vize Danışmanlık?

Almanya Vize Başvurularında Başarı Oranımız
%0
Olumlu Sonuç

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya vizesi almak için istenen evraklar aslında çok azdır. Burada dikkat edilmesi gereken birkaç önemli konu vardır.

 1. İlk aşama Almanya’ya gidiş amacınızı iyi belirlemenizdir, yani vize tipinizi doğru tespit etmelisiniz. Bu doğrultuda gerekli evrakları sunup, durumu kanıtlamanız gereklidir. Örn: bir fuar ya da konferansa gidecekseniz katılım biletleri, aile ya da arkadaş ziyareti ise resmi davetiye mektubu, turistik ise otel rezervasyonları doğru bir şekilde sunulmalıdır.
 2. İkinci aşama, mesleki durumunuza göre gerekli evrakları hazırlayıp gelir kaynaklarınızı ve maddi durumunuzu kanıtlamanız gerekmektedir.
 3. Üçüncü aşama, Almanya’ya gittikten sonra Türkiye’ye geri döneceğinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Bunun için sizi buraya bağlayan sebepleri sunmanız gerekmektedir.

Tüm bu gerekli evraklar listesi, aşağıda yer alan vize tipleri kısmında açıkça belirtilmiştir. Vize tipleri kısmından size uygun vize tipini tıklayın ve size uygun vize tipi sayfasına geçin, oradaki mesleki durumunuza göre gerekli evrakları tamamlayın ya da bizimle iletişime geçerek sizin durumunuza uygun hazırlamanız gereken evrak listesini size ücretsiz olarak gönderelim, bu evrakları bize ilettiğiniz takdirde vize işleminiz sorunsuz bir şekilde tamamlanacaktır.

**Not: Almanya vizesi hakkında merak ettiğiniz diğer soruların yanıtları vize tipleri kısmının altında devam etmektedir. Almanya vizesi hakkında merak edilen sorular için buraya tıklayın.

Almanya Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Uzman Ekibimiz ile Almanya vizenizi Hemen Alın

Almanya’ya seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesi Almanya vizesi (Schengen vizesi) almaları gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin Almanya vizesi (Schengen vizesi) almaları zorunlu olurken resmi pasaport sahibi kişiler ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmama koşuluyla Almanya vize işlemlerinden muaftır.

Almanya vizesi (Schengen vizesi) başvuru sahibinin seyahat amacına uygun vize kategorisine göre evrakları tam ve eksiksiz, Almanya vize başvuru formunu tamamen doğru ve tüm evrakları birbiriyle uyumlu ve gerçeği yansıta şekilde bir şekilde bir araya getirerek Almanya vize (Schengen vize) başvuru işlemini gerçekleştirmesi gereklidir. Almanya vizesi (Schengen vizesi) ve diğer tüm vizeler için konsolosluğun talep ettiği evraklar birbirine çok yakındır. Gidiş amacınıza göre bu evraklar daha detaylı olarak istenir ve/veya bazı ek evraklar istenir. Almanya vize uyum koşullarının tamamlanmasının ardından kısa süreli seyahatler için (maksimum 90 gün konaklama yapma hakkı) Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine ve yine yetkili seyahat ve turizm acentelerine Almanya vize müracaatlarını gerçekleştirmelidirler.

Almanya Konsolosluğu, direk olarak yapılan kısa süreli Schengen vize başvurularını kabul etmemektedir. Kısa süreli Almanya vizesi (Schengen vizesi) başvuruları Almanya Konsolosluğu tarafından yetkili kılınmış kurumlara ve seyahat acentelerine gerçekleştirilmelidir. Almanya vizesi başvuruları, işlem sonuçlanma süresi ve verilen vize süresi hakkında karar ise tamamen Almanya Konsolosluğu kararı olacaktır.

Almanya’da 90 günden fazla konaklama yapacak kişiler Almanya ulusal vize yada D tipi vize olarak geçen vize başvurularında bulunmalıdırlar. Bu kişiler Almanya’ya seyahat amaçlarını belirlenmelerinin ardından, vize başvuru işlemleri hakkında kapsamlı bilgiler edinmelidirler. Almanya ulusal vize başvuruları Almanya Başkonsolosluğu’na ya da Almanya Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Vize başvuru merkezleri Almanya ulusal vize başvurularını kabul etmemektedir.

Vize tipine göre;

Almanya Turistik Vize

T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni sahibi yabancılar Almanya turistik vize için müracaatlarını Almanya vize başvuru merkezlerine gerçekleştirebilirler. Almanya’ya gerçekleşecek bu seyahatin 90 günden uzun sürmemesi gerekmektedir. Schengen kuralları gereği, vizenizin süresi ne kadar uzun olursa olsun 180 günlük periyot içerisinde en fazla 90 gün Almanya’da kalabilirsiniz. 

Almanya Fuar Vizesi

Almanya’ya iş görüşmesi, fuar, toplantı ve müşteri ziyaretinde bulunmak için seyahat edecek olmaları halinde ise Almanya ticari vize için başvuruda bulunmaları gerekir. Almanya ticari/fuar vize başvuruları, Almanya vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilir. Almanya’ya gerçekleşecek bu seyahatin 90 günden uzun sürmemesi gerekmektedir. Schengen kuralları gereği, vizenizin süresi ne kadar uzun olursa olsun 180 günlük periyot içerisinde en fazla 90 gün Almanya’da kalabilirsin

Almanya Aile, Akraba ya da Arkadaş Ziyareti Vizesi

Almanya’ya, bu ülkede bulunan aile, akraba ve arkadaşlarını ziyaret etmek için seyahat edecek kişiler Almanya aile ziyareti vizesi için başvuruda bulunmaları gerekecektir. Almanya aile ziyareti vizesi için başvurular, Almanya vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilir. Almanya’ya gerçekleşecek bu seyahatin 90 günden uzun sürmemesi gerekmektedir. Schengen kuralları gereği, vizenizin süresi ne kadar uzun olursa olsun 180 günlük periyot içerisinde en fazla 90 gün Almanya’da kalabilirsin

Almanya Ticari Vize

Almanya’ya bir firma ile görüşmek için gidiyorsanız, başvuru yapmanız gereken vize tipidir. Almanya ticari vize için en önemli evrak Almanya’daki firma tarafından gönderilmiş olan ticari davetiyedir. Almanya ticari vize başvuruları 90 günü aşmaz ve bu sebepten dolayı, başvurular Almanya vize başvuru merkezlerinden gerçekleştirilebilir. Schengen kuralları gereği, vizenizin süresi ne kadar uzun olursa olsun 180 günlük periyot içerisinde en fazla 90 gün Almanya’da kalabilirsin

90 günü aşma durumunda bu vize ticari vize olmaktan çıkar ve çalışma vizesi kapsamına girer. Bu durumda direk olarak konsolosluğa başvuru yapılması gerekmektedir. 

Almanya Eğitim ya da Etkinlik Katılım Vizesi

Almanya’da gerçekleşecek bir eğitim ya da etkinliğe katılım gerçekleştirecek kişiler seyahatleri 90 günü aşmayacak ise Almanya vize başvuru merkezlerinden, 90 günü aşacak ise Almanya konsolosluğundan vize başvurularını gerçekleştirebilir. Almanya’ya gerçekleşecek bu seyahatin 90 günden uzun sürmemesi gerekmektedir. Schengen kuralları gereği, vizenizin süresi ne kadar uzun olursa olsun 180 günlük periyot içerisinde en fazla 90 gün Almanya’da kalabilirsin

Almanya Transit Vize

Almanya üzerinden başka bir ülkeye transit geçiş yapılarak seyahat edilecek olması halinde ise Almanya transit vize başvurularında bulunulması gerekecektir. Almanya transit vizesi için başvurular, Almanya vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilecektir. 

Almanya üzeri gemi ile seyahat edilecek olunması halinde kişilerin, Almanya gemici vizesi (transit vize) için başvuru gerçekleştirilmesi gerecektir. 

Yine Almanya’ya şoför olarak ticari bir seyahat gerçekleştirecek kişilerin, Almanya şoför vizesi için başvuruda bulunmaları gerekecektir. Almanya şoför vizesi için müracaatlar, Almanya vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilir. 

Almanya Sağlık ve Tedavi Amaçlı Vize

Almanya’ya herhangi bir sağlık ve tedavi amacıyla gidecekseniz, bu konuda gerekli evrakları tamamlayıp başvuru yapabilirsiniz. Tedavi 90 günden kısa sürecekse Almanya vize başvuru merkezlerinden, 90 günden uzun sürecekse Almanya konsolosluğundan işlem yapabilirsiniz. Almanya’ya gerçekleşecek bu seyahatin 90 günden uzun sürmemesi gerekmektedir. Schengen kuralları gereği, vizenizin süresi ne kadar uzun olursa olsun 180 günlük periyot içerisinde en fazla 90 gün Almanya’da kalabilirsin

Eşi AB Vatandaşı veya Almanya vatandaşı olan kişiler, Almanya Schengen vize başvuruları için Almanya vize başvuru merkezleri hizmetlerinden yararlanabileceklerdir. 

Almanya vize tipleri ve kategorileri hakkında detaylı bilgi için buraya, merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulmak için buraya tıklayınız.

Almanya vize işlemleri sizi yormasın

Kimler Almanya Vizesi Başvurusunda Bulunmalıdır?

Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport (Bordo) sahibi kişilerin Almanya’ya olan seyahatleri öncesi pasaportlarında geçerli Schengen vizeleri yok ise Almanya vizesi alarak seyahat etmeleri zorunludur. T.C. hususi (Yeşil), hizmet (Gri) ve diplomatik (Siyah) pasaporta sahip vatandaşların ise yıl içerisinde 90 ikame günü süreyi ihlal etmeme koşulu ile Almanya vize işlemlerinde bulunmaları gerekmez. Ancak söz konusu pasaportlara sahip kişilerin seyahatleri öncesinde pasaport geçerlilik sürelerini kontrol etmeleri önemle rica olunur.

Almanya Vizesi için Bilgi Kaydı Sistemi (VIS)

VIS kelimesinin açılımı Visa Information System yani Bilgi Kaydı Sistemi’dir. Burada VIS ile adlandırılan konunun tam anlaşılabilir ismi ise parmak izi verme işlemidir. Almanya Konsolosluğu ve tüm Schengen üye ülkeler 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren biyometrik Bilgi Kaydı Sistemine (VIS) geçmiş bulunmaktadır. Bu sebeple pasaportunda ‘’VIS’’ ibaresi bulunmayan kişiler, Almanya ve diğer Schengen ülkeleri için yapacak oldukları Schengen vize müracaatları için biyometrik bilgilerini ibraz etmekle yükümlü olacaklardır.

Schengen vizesi için vermiş olduğunuz parmak izi, sistemde 5 yıl boyunca tutulur. Bu 5 yıl içerisinde tekrar bir vize başvurunuz olduğunda parmak izi vermenize gerek yoktur, yani başvuruya gelmeniz de gerekmiyor. Sadece gerekli evrakları bize ileterek, Almanya vizesi başvurunuz tarafımızca gerçekleştirilebiliyor.

Almanya Vizesi için Gerekli Evraklar ve Vize Tipleri

Almanya vizesi için gerekli evraklar, Almanya’ya gidiş amacınıza (başvuru yapacağınız vize tipine) ve meslek durumunuza göre değişmektedir. Almanya vizesi tipleri aşağıdaki gibidir. Almanya’ya gidiş amacınıza uygun vize tipine tıklayın ve ilgili sayfaya geçiş yapın. O sayfa içerisinde meslek durumunuza ilişkin gerekli evrak listesine ulaşacaksınız.

Almanya Vizesi Hakkında Merak Edilen Sorular

Sorunsuz Almanya Vizesi

Almanya vizesi hakkında merak edilen sorular bu sayfa içerisinde ve birçok internet sitesinde de mevcuttur. Ancak sizden gelen taleplerden dolayı tamamen doğru bilgiler ve detaylı açıklamalar ile biz de internet sitemize bu soruların yanıtlarını ekledik ve tüm sorular aşağıda aşağıdaki link içerisinde listelenmiş durumdadır. Olası bir değişiklik durumunda internet sitemizi en kısa sürede güncellemeye gayret göstereceğimizden de emin olabilirsiniz.

Almanya vizesi hakkında merak edilen sorular için buraya tıklayın.

Almanya Vizesi Kimler Alabilir?

Almanya vizesi almak için öncelikle Türkiye’ye geri döneceğinize dair bir kanıt ve bağlayıcı sebep gösterebilmeniz gereklidir. Bunun yanı sıra Almanya’ya seyahat edebilmek için gerekli maddi gelir ve kaynaklara sahip olmanız gerekmektedir.

Daha açıklayıcı anlatırsak, Türkiye’de sabit bir işiniz ve geliriniz olması gerekiyor. Bu geliri evraklar ile kanıtlamanız gereklidir. Bu evraklar, iş yeri evrakları, maaşınızın yattığı banka hesabı ve maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü gibi evraklardır. Düzenli ve kanıtlanabilir maddi geliriniz varsa işiniz kolay olacaktır. Eğer çalışmıyorsanız, Almanya’ya seyahat etmeniz için bir sponsor gerekmektedir ve 1.derece akrabanız olması gerekmektedir. 

Dikkat!

Çalışmıyor olmanın da belli şartları vardır. Eğer evliyseniz ve eşinizin düzenli bir geliri ve maddi birikimi varsa, çalışmaya ihtiyacınız olmadan tek gelirin size yettiğini gösterebilirseniz Almanya vizesi alabilirsiniz. Çalışmayan insanlar için Almanya’dan temin edilmiş tüm masrafları ve konaklamanın da karşılayacağını taahhüt eden resmi davetiye almanız çok önemlidir.

Öğrenciler için ailenin sponsor olması gereklidir. Eğer ailenizin düzenli geliri yoksa da işiniz çok zor olacaktır. 

**Önemli

Eğitim hayatı bitmiş, yaklaşık olarak da 22 yaşını aşmış çalışmayanların vize alması çok zordur. Bu kişilerin vize başvurusunda bulunmamasını öneriyorum. Konsolosluğun burada bakış açısı Almanya’ya gideceğinize işinize başlayın ve hayatınızı kurun, daha sonra yurt dışına çıkarsınız şeklinde oluyor. Almanya’da gidip tekrar Türkiye’ye geri dönmeyeceğiniz düşünüyor ve genel olarak vize başvuruları red ile sonuçlanıyor. Bu durumda olup da Almanya vizesi alabilecek olan kişiler, ailesinin yüksek geliri olup çalışmaya ihtiyacı olmadan yaşayabilecek ve tatil yapabilecek konumda olanlardır, tabi ki bu durumu belgeler ile kanıtlayabilir olunması gerekmektedir.

Almanya Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu kısmı yukarıda yazdıklarımın hepsini tamamladığınızı varsayarak devam ediyorum.

Vize tipinizi doğru belirlediniz ve gerekli evrakları olması gerektiği gibi sıraladınız. Hala tam olarak işiniz bitmedi. Yapmanız gereken bu evrakları belirli bir düzen içerisinde sıralamanız gereklidir. Bunu yaparken de sıkça değişen kuralları iyi takip ediyor olmanız ve hata yapmamanız gereklidir.

Burada dikkatinizi çekmek istiyorum, konsolosluk sizi tanımaz. Sizi sunduğunuz evraklar kadar değerlendirecektir. Tüm evrakların her biri uyum içerisinde olmak zorundadır. Kendinizi ve niyetinizi evraklar ile net bir şekilde konsolosluğa gösteriyor olmanız gerekmektedir.

Almanya başkonsolosluğu ve diğer tüm konsolosluklar size vize vermek isterler. Çünkü siz o ülkeye gittiğinizde ülke ekonomisine katkıda bulunacaksınız. Sıkça karşılaştığımız bir soru şudur ”Almanya konsolosluğu bana neden vize vermedi? Her şeyim çok iyi, mal varlıklarım da var. Ya da konsolosluk bana vize vermek istemiyor”

Konsolosluk çalışma prensibi olarak şüpheye düştüğü anda vizenizi onaylamaz. Bizim burada yaptığımız kilit nokta da bunun önüne geçmektir. Yukarıdaki bu yakınmaların sebepleri de bir şekilde konsolosluğun şüpheye düşmesinden kaynaklıdır.

Almanya vize başvurunuzu riske atmayın

Almanya Vizesi Red Sebepleri Nelerdir?

Almanya vizesi red sebepleri açık bir dilde listelenmiştir. Eğer Almanya vizesi red sebeplerini iyi öğrenip mantığını kavrarsanız Almanya vize başvurularınız red ile sonuçlanmaz. Biz de başarımızı bu şekilde sağlıyoruz. Red sebeplerini öğrenip buna yönelik çalışmalar ile dosyaları hazırlıyoruz.

Almanya vizesi red sebepleri, size gelen red mektubu içerisinde detaylı olarak yazmaz. Aşağıda bu konuda herkesin anlayabileceği şekilde listeledik.

 1. Yanlış vize tipi belirlemek ve bu doğrultuda vize başvurusu yapmak
 2. Gelen davetiyenin yetersiz olması
 3. Maddi durumunuzu ispatlayamamak ya da maddi durum yetersizliği
 4. Düzenli gelirin düzgün sunulamaması ya da yetersizliği
 5. Başvuru formunun hatalı doldurulması
 6. Seyahat sağlık sigortası kapsam ya da tarih sorunu
 7. Uçak ya da otel rezervasyonu dosyanız işlemdeyken iptal olması
 8. Türkiye’ye bağlayıcı sebeplerinizi düzgün sunamamanız
 9. Seyahat planı ya da tarihi belirme konusunda gerçekleşen hatalar
 10. Seyahat amacınızın düzgün bir şekilde sunulamaması ve kanıtlanamaması
 11. Seyahat süresini çok uzun göstermek
 12. Eksik, yanlış ya da hatalı evrak sunulması
 13. Düzensiz dosya sebebiyle başvurunuzun anlaşılamaması
 14. Niyet dilekçesinde durumunuzun eksik ya da yanlış belirtilmesi (Bazen hiç sunmayanlar da oluyor)
 15. Başvuru dosyası içerisinde tarihlerin uyuşmazlığı
 16. Konsolosluğun güncel bilgilerine hakim olunmaması sebebiyle yanlış başvuru

**Önemli:

Unutmayın ki Almanya vize reddi bir çok ülkeye vize başvurusu yaparken size olumsuz bir etki yaratır. Durumunuz çok iyi olsa da, bir kez red cevabı aldıktan sonra, bunu olumluya çevirmek çok zordur.

Vize başvurunuzda bu madddelere dikkat ederseniz siz de bizler gibi başvurularınızdan olumlu sonuç alabilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, yukarıdaki maddelerin hiçbiri ile karşılaşmamanız için elimizden gelen her hamleyi profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Tabi burada size düşen görev ise, sizden istediğimiz evrakları tam ve eksiksiz sağlamanızdır. En önemli konu ise ihtiyacımız olan bilgileri bize tam ve eksiksiz sunmaktır.

Almanya Vize Reddine İtiraz Etmek ve Yeniden Başvuru

Almanya vize başvurunuzdan red aldıysanız öncelikle bunun sebebini iyi bilmeniz gerekmektedir. Almanya red mektupları detaylı değildir ve size net bir gerekçe vermez. Bu sebepten nasıl bir başvuru yaptığınızı iyi hatırlamalısınız. Eğer gerçekten her şeyi doğru sunduğunuzu düşünüyorsanız bu redde itiraz etme hakkınız vardır. Biz İzmir’de hizmet verdiğimiz için Almanya İzmir Başkonsolosluğu’nun iletişim bilgilerine sahibiz. Vize reddine itiraz edecekseniz aşağıdaki iletişim bilgilerinden konsolosluğa redde itirazınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Tel Santral No: +90 232 488 88 88
Fax No: +90 232 436 49 90
 
Ancak burada belirtmek isterim ki, genellikle vize almaya uygun bir durumdaysanız ve gerekli tüm evrakları doğru bir şekilde sunduysanız Almanya red vermez. En azından şimdiye kadar biz böyle bir şey ile karşılaşmadık. Yani size tavsiyem neden red almış olabileceğinizi çok iyi tespit etmenizdir. Eğer haksızsanız itiraz etmek yerine tekrar ve bu kez doğru bir şekilde Almanya vizesi için başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.
Almanya vizesi alırken sorun yaşamayın

Uzun Süreli Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Eskiden olduğu gibi uzun süreli Almanya vizesi almak artık o kadar kolay değildir, hatta kısa süreli Almanya vizesi almak dahi bir hayli zor olmaya başlamıştır. 

Öncelikle en büyük yanılgıdan bahsetmek istiyorum. Sadece mal varlığınızın olması uzun süreli Almanya vizesi almanız konusunda bir önem taşımaz. Sadece vize almanız konusunda destekleyici bir belge olarak sunulmaktadır. 

Uzun Süreli Vize Almanın Yolları

Uzun süreli Almanya vizesi almanın ilk şartı daha önce Schengen vizesi almış olup bu vizeyi düzgün kullanmış olmanızdır. Amerika, İngiltere, Avusturalya, Kanada vizelerine sahip olmanız da uzun süreli vize almanız için büyük önem taşımaktadır. Buradaki mantık tamamen iyi referans kaynaklıdır. Almanya’ya gittiğinizde bir sorun çıkarmadan ve size verilen süre dolmadan ülkenize döneceğinizi daha önce kanıtlamış olmanızdır.

Uzun süreli vize almanın diğer bir yolu ise, Almanya’dan resmi bir davetiye mektubuna sahip olmanızdır. Bu davetiye Almanya’daki masraflarınızı da davet eden kişinin karşılayacağı yönünde olursa çok daha etkili olacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken eğer bir işiniz varsa uzun süreli izin alamayacağınızdan dolayı uzun süreli vize almanız mümkün olmayacaktır.

Uzun süreli vize almanın bir diğer yolu ticari davetiye ile gidiyor olmanızdır. Burada size uzun süreli vize aldıran unsur şirketinizin sürekli yurt dışına çalışanlarını gönderiyor olması sebebiyle ve şirket referansı kaynaklı olmasıdır. Yine aynı konuya geliyoruz, önceki vizelerin düzgün kullanılması uzun süreli Almanya vizesi almanızı sağlıyor.

BRS Global Vize Danışmanlık ile

Toparlamak gerekirse en önemli kural, aldığınız kısa süreli Schengen vizelerini doğru kullanarak zamanla uzun süreli Almanya vizesi alabilirsiniz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak uzun süreli Almanya vizesi almanız için yapılması gereken her şeyi yapıyoruz. Tabi ki son kararın Almanya Başkonsolosluğunda ve onun insiyatifinde olduğunu da unutmamak gerekir.

Almanya Vizesi ile Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Almanya, Schengen topluluğuna üye ülkelerden olduğundan dolayı, Almanya vizesi ile tüm Avrupa ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Ancak burada belirtmek isterim ki eğer tek girişli bir Almanya vizeniz varsa size önerim sadece Almanya’ya girmeniz yönündedir. Yasal prosedürde, tek girişli vizeniz de olsa tüm Avrupa ülkelerine seyahat etme hakkınız vardır ancak tek girişli bir vizeniz varsa, sınır memurları sizi ülkelerine almayabilir. 

Bu sebepten dolayı çok girişti yani Multi bir Almanya vizeniz varsa tüm Avrupa ülkelerini rahatlıkla gezebilirsiniz. Almanya vizesi ile seyahat edebileceğiniz ülkeler hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Almanya Vizesi Nereden Alınır?

Almanya vizesinde genel olarak 2 tip vardır. Bunlardan birincisi 90 günden kısa kalışlar olup diğeri ise 90 gün üzeri kalışlar içindir. Burada bahsettiğim 90 günü size şu şekilde açıklarsam daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum. 

Burada bahsettiğimiz 90 gün vize süresi değildir, bu süre Almanya da 180 gün içerisinde kalabileceğiniz maksimum süredir. Almanya’ya bir etkinliğe, toplantıya, sportif faaliyete katılacaksanız ve bu seyahat zaten 90 günden uzun olamaz. Ya da turistik bir gezi ya da akraba ziyareti de aynı şekilde. Zaten 90 günden uzun olacaksa buna konsolosluk da müsaade etmiyor. Bu durum Almanya konsolosluğu size en fazla 90 gün vize verecek. Bu şu şekilde gerçekleşiyor. Örn. 5 sene vize veriyor ve bu vizede kalış hakkı 90 gün oluyor. Bu vizeyi 5 sene boyunca kullanabiliyorsunuz, ancak 180 günlük period içerisinde 90 gün olmak şartıyla.

Eğer 90 günden uzun kalmak istiyorsanız Almanya’ya çalışmak, eğitim almak ya da evlenmek maksadıyla gidiyor olmanız gereklidir. Ancak bu şekilde 90 gün üzeri kalış hakkına sahip olabilirsiniz.

Vize Tipinize Göre Vize Başvuru Merkezi

90 günden kısa sürecek Almanya vizesi Schengen vizesidir. Bu vizeler için Almanya başkonsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu iDATA isimli kurumdan başvuru gerçekleşiyor. 

90 günden uzun olan seyahatler için ise ulusal vize olarak geçer. Bu vize başvuruları Almanya Başkonsolosluğu’ndan gerçekleştirilmektedir.

Şuan için BRS Global Vize Danışmanlık olarak sadece 90 günden kısa vize tipleri konusunda hizmet vermekteyiz.

Almanya Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Almanya Vizesi Nedir?

Almanya vize başvurusu sonucu 15 gün içerisinde belli olmaktadır, bu süre konsolosluğun belirtmiş olduğu süredir.

Ancak, Almanya Başkonsolosluk’unun yoğunluğuna göre yukarıda belirtilen süre değişebilmektedir. Almanya vize başvuruları bazı zamanlar 4-5 günde sonuçlanırken, yoğun zamanlarda 15 günü de aşmaktadır. Bu sebepten ötürü vizeniz yetişmez ise itiraz hakkınız yoktur. Çünkü konsolosluk bu konuda sorumluluk kabul etmez ve  bu konudaki maddeyi Almanya başkonsolosluğunun resmi internet sitesinde de bulabilirsiniz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak bizim tavsiyemiz, süre konusunda herhangi bir sorun yaşanmaması adına, seyahat başlangıç tarihinizden en az 1 ay önce başvurunuzu gerçekleştirmeniz yönündedir. 

Erken başvuru yapmanız vize sürenizin erkenden başlayacağı anlamına gelmez. Bizim vize başvurusunda belirlemiş olduğumuz sürede vize süreniz başlayacaktır ve herhangi bir gün kaybınız kesinlikle olmayacaktır.

Almanya Vizesi için Fotoğraf Ölçüsü ve Standartları

Almanya vizesi için fotoğraf ölçüsü ve standartları aşağıdaki gibidir.

 1. 35×45 mm boyutunda ve biyometrik olmalı
 2. Herhangi bir rötuş yapılmamalı
 3. Arka fonu beyaz olmalı
 4. 6 aydan eski olmamalı
 5. Yüz açık bir şekilde görünüyor olmalı, alın ve kulak görünmeli
 6. Yüzde gözlük, küpe vb. takılar çıkarılmalı
 7. Eğer başörtüsü kullanıyorsanız, alın ve kulaklar muhakkak görünmeli
 8. Fotoğraf net olmalı, kesinlikle bulanık olmamalıngi bir takı bulunmamalı

Almanya Vize Talep Dilekçesi Nedir ve Nasıl Yazılır?

Almanya vize talep dilekçesi nasıl yazılır? Bu konu Almanya vizesi başvurularınızda ciddi önem taşımaktadır. Vize talep dilekçenizde evraklarınızda gösteremediğiniz, talep ettikleriniz, seyahat planınız, kendiniz hakkında bir çok bilgi yer almalıdır. Dilekçe konsolosluğa hitaben yazılmalıdır, içerisinde başvuru sahibinin kişisel bilgileri yer almalıdır, tarih yazılmalıdır ve muhakkak imzalanmalıdır.

Bu dilekçe içerisinde seyahat planınız ile alakalı, finansal durumunuza ve eklemek istediğiniz diğer bilgilerin tamamı yer almalıdır ancak dilekçe çok kısa ve öz yazılmalıdır.

Almanya vize talep dilekçesini dilerseniz bilgisayar çıktısı olarak ya da el yazısıyla yazabilirsiniz. Sadece imzanızın ıslak olması yeterli olacaktır. Bu dilekçeyi yazarken en az vize başvuru formu ya da diğer evraklarınız kadar özen göstermelisiniz.

Size burada dilekçe örneklerini de sunmak isterdim ancak bu dilekçelerin tam olarak bir standardı yoktur ve her bir kişi için özel olarak hazırlanmalıdır. Burada dikkat etmeniz gereken internetten bulduğunuz dilekçe örneklerini doğru kabul edip sunmamanızdır. 

BRS Global Vize Danışmanlık olarak Almanya vize talep dilekçesi tarafımızca, tam olması gerektiği gibi kişiye özel olarak yazılıp başvuru dosyası içerisine eklenmektedir. Yaptığımız işler arasında belki de en önemli ve kritik konu da budur.

Almanya vize başvurusu zamanınızı çalmasın

Almanya Vizesi İzmir

Almanya vizesi başvurusunu İzmir şehrinden gerçekleştirecek olan misafirlerimiz için profesyonel vize danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Kısa dönem Almanya vizesi başvuruları İzmir’de iDATA isimli kurum üzerinden, uzun dönem vize başvuruları ise İzmir Almanya Başkonsolosluğu‘ndan gerçekleştirilmektedir.

İzmir ve çevre illerde yaşayan misafirlerimizin vize işlemlerinde sürecin en başından, pasaportun ve vizenin elimize geçene kadar olan tüm süreç tarafımızca profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir ve sizi hiç bir zaman yalnız bırakmamaktayız.

Sitemizde de görebileceğiniz üzere Almanya vizesi konusunda başarı oranımız bir hayli yüksektir. Siz de sorunsuz bir vize başvurusu gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

iDATA Almanya Vize Başvuru Merkezi

Almanya vize başvuru merkezi iDATA isimli kurumdur. Almanya Başkonsolosluğu bu kurumu kısa dönem yani 90 günden daha az kalış süresi olan vize tipleri için evraklarını kendilerine iletme, vize ücretini tahsil etme ve gerekiyorsa parmak izinizi yani biyometri işlemini gerçekleştirme konularında yetkilendirmiştir. 

Biz de Almanya vizesi başvurularımızı iDATA isimli kurum üzerinden gerçekleştiriyoruz. iDATA Almanya vizesi konusunda hizmet veren bir danışmanlık hizmeti vermemektedir. Hatta iDATA çalışanlarının sizi yönlendirme ya da danışmanlık hizmeti vermeleri de yasaktır. Onlar sadece gerekli evraklarınızı kontrol eder ancak detaylarını incelemez, bunun dışında yukarıda bahsettiğim işlemleri yapma konusunda yetkilidirler.

iDATA sadece Almanya vizesi için kısa dönem vizeler konusunda hizmet vermektedir. Uzun dönem vize işlemleri Almanya konsolosluğundan gerçekleştirilmektedir. Bu konuda iDATA sadece randevu ücreti almaktadır. 

Kısa dönem ve uzun dönem Almanya vizesi hakkında detaylı bilgi edinmek için Almanya Vizesi Tipleri isimli makalemize göz gezdirebilirsiniz.

Biz de sitemizde de görebileceğiniz üzere Almanya vizesi konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Başarı oranımız sitemizde de yazdığımız üzere bir hayli yüksektir. Siz de sorunsuz bir vize başvurusu gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Vizesi için Randevu Alma, Başvuru Takip ve Vize Sonucu Sorgulama

Almanya vizesi için randevu alma

Almanya vizesi için randevu alma işlemi hakkında detaylı bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum. Öncelikle, randevu alma işlemi tamamen ücretsizdir. Bu konuda maalesef ki birçok dolandırıcı firma vardır. Size sadece randevu alarak sizden yüksek miktarda ücretler almaktadırlar. Yasal olarak da bu firmalara bir yaptırım uygulayamazsınız. Çünkü bu hizmet karşılığında istedikleri parayı kendi rızanız ile onlara vermiş oluyorsunuz. 

Almanya vize başvurularınız için iDATA isimli kurum üzerinden randevu alabilirsiniz. Randevunuzu dilerseniz telefon ile dilerseniz online sistem üzerinden alabilirsiniz. Randevu alırken kişisel bilgilerinizi ve seyahat tarihlerinizi girmeniz isteniyor. Bu da demek oluyor ki daha randevu almadan gidiş ve dönüş tarihleriniz net bir şekilde belirlenmiş olmalıdır.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak sadece randevu alma konusunda hizmet vermemekteyiz. Çalışma politikamız olarak vize başvurusunu en başından en sonuna kadar yürütmekteyiz. Yaptığımız işlerden biri de hem size, hem bize uygun zamanda randevunuzu almaktır. Yani randevu almak için ek bir ücret talep etmiyoruz. Aynı zamanda, Almanya vize başvuruları randevu almadan da gerçekleştirilebiliyor. Uygun gün ve zamanda başvuruya gelirseniz başvurunuzu gerçekleştiriyoruz. 

Almanya vize başvuru takip

Almanya vize başvuru takip işlemleri eğer bizimle çalıştıysanız tarafımızca yürütülmektedir. Eğer şahsi olarak başvuru gerçekleştirdiyseniz, başvuru esnasında size verilen vize takip fişi ile iDATA isimli kurumun resmi internet sitesi üzerinden online olarak ya da telefon ile arayarak Almanya vize başvuru takip işlemlerini yürütebilirsiniz.

Almanya vize sonucu sorgulama

Almanya vize sonucu sorgulama işlemleri eğer bizimle çalıştıysanız tarafımızca yürütülmektedir. Eğer şahsi olarak başvuru gerçekleştirdiyseniz, başvuru esnasında size verilen vize takip fişi ile iDATA isimli kurumun resmi internet sitesi üzerinden online olarak ya da telefon ile arayarak vize sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Ancak burada belirtmek isterim ki, burada öğreneceğiniz tek bilgi pasaportunuzun başvuru merkezine gelip gelmediğidir. Vize sonucunuzu ancak pasaportu teslim aldığınızda öğrenebilirsiniz. O zamana kadar vize sonucunuz hakkında bilgi alamazsınız.

Almanya Vizesi (Schengen Vizesi) Alırken Vize Türünüzü Doğru Seçin

Kolay Almanya Vizesi

Almanya vizesi (Schengen vizesi) alırken dikkat edilmesi gereken diğer husus ise, seyahat amacınıza göre vize türü seçimidir. Bu noktada da vize danışmanınız sizi doğru yönlendirerek ve uygun vize başvurunuzu sağlamanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca Almanya’da ki kalış süreniz ve buna göre de vize türü belirleme ve ona uygun başvuru ve evrak temini de dikkat etmeniz gereken bir diğer konudur. 90 günü aşan seyahat planlarınızda D tipi ulusal  vize başvurusu yaparken 90 günden az olan seyahatlerinizde ise,  Almanya vizesi (Schengen vizesi)  başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Schengen Üye Ülkeleri Hangileridir?

Adını 14 Haziran 1985 tarihinde imzalanan Schengen Anlaşması’ndan alan Schengen Bölgesi, dış sınırları kontrol etmeye ve ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirerek suçla savaşmaya yönelik ortak kurallarla uyum içinde olarak insanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımı için diğer üye ülkelerle iç sınırlarının kaldırılmasını kabul eden 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölgeyi ifade eder. Schengen Bölgesinde 22 tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Anlaşması ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 üye ülke bulunmaktadır.

Schengen Vizesi Kapsamındaki Ülkeler

Schengen vizesi verme yetkisi olan ülkeler; Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İsveç ve Lihtenştayn’dır. Bu ülkelerden İzlanda, İsviçre, Norveç ve Lihtenştayn Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkeler arasında olup, diğer ülkeler Avrupa Birliği üyesi ülkelerdir. Schengen üyesi olmayan fakat Schengen vize’si ile ziyaret edilebileceğiniz ülkeler ise; Bulgaristan, Hırvatistan, Monaco, Romanya, San Marino ve Vatikan‘dır.

Schengen vizesi ile yukarıda bahsettiğimiz birbirinden farklı güzelliklere, tarihe, sanata, kültüre, gastronomi ve yaşam tarzlarına sahip olan 32 ülkeyi ziyaret etme şansınız vardır. Tek girişli vizelerle, bu ülkeler arasında seyahat etmeniz serbesttir. Çoklu giriş Schengen vizesine sahip iseniz bu ülkeler dışındaki herhangi bir ülkeye gittikten sonra dahi tekrar Schengen Bölgesi’ne giriş yapma fırsatınız olacaktır. Schengen Bölgesi dahilindeki ülkelere seyahat etmeyi planlarsanız, ilk olarak pasaport ve Schengen vizesine sahip olmanız gerekir. Schengen vize başvuru işlemleri karmaşık ve yorucu olabilir, fakat bu süreç stratejik, planlı ve doğru yönetildiğinde vize alınmaması için herhangi bir sebep yoktur. İnternet sitemiz içerisinden konsoloslukların talep etmiş olduğu gereklilikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Neden Almanya Vizesi için Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

Aldığınız veya alacağınız danışmanlık hizmeti nasıl ve ne fayda sağlar, vize başvurunuz öncesinde doğru evrak temini ve takibi için doğru yönlendirme ve dosyanızın vize başvurunuz için doğru hazırlanması için vize başvurularınızda danışmanlık almanız yararınıza olacaktır ayrıca başvuru sonrası pasaport takibi ve vize onaylanması halinde vize başvuru merkezinden teslim alıp size ulaşımına kadarki takibini vize danışmanınız sağlayacaktır, ayrıca  konsolosluğun istisnai durumlarda isteyeceği ek belgelerin takip edilip size iletilmesi ve gerekli durumlarda sizin  adınıza temin edebilir ve konsolosluğa iadesi konusunda vize danışmanları işinizi hafifletmekte ve doğru yönlendirme konusunda destek olmaktadır. Almanya vizesi (Schengen vizesi) hakkında detaylı bilgi ve yönlendirmeleri de danışmanınız size en uygun şekilde sağlayacak ve vizenizi alırken danışmanlarınız her daim yanınızda olacaktır.

Neden BRS Vize ile çalışmalıyım?

Profesyonel ve deneyimli kadromuz ile alacağınız hizmete ve insana önem veriyoruz. Almanya vizesi hakkında aradığınız tüm bilgilere sitemizden ulaşabilir ve profesyonel danışman arkadaşlarımızın danışmanlığında vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Neden Biz?

BRS Global Vize Danışmanlık
Başarı Oranımız
0%
Olumlu Sonuç

Almanya vize başvurusu sadece internette gördüğünüz evrakları hazırlayıp sunmak değildir. Her bir kişi için durumuna uygun bir şekilde dosyanın hazırlanması, güncel bilgilere anında ulaşarak herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçmek gerekmektedir.

Biz de başarımızı bu şekilde sağlıyoruz. Güncel bilgileri sürekli edinerek ve her bir misafirimize özel çalışma yaparak oluşabilecek herhangi bir aksiliğin ya da olumsuzluğun önüne geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizin hayallerini gerçekleştirmek ve güvenini kazanmak için çalışıyoruz ve en önemlisi işimizi çok seviyoruz.

Hizmetlerimiz

Verdiğimiz danışmanlık hizmeti ile zamandan ve paradan tasarruf edinebilir, vize başvurunuzdan onay alabilirsiniz!
 • Profesyonel danışmanlık hizmeti
 • Doğru evrak temini ve takibi
 • Doğru yönlendirme
 • Tüm hataların ortadan kaldırılması
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Otel ve uçak rezervasyonu
 • Başvuru sonrası pasaport takibi
 • İşinizi kolaylaştırmak
 • Zaman kazanmak
 • Olumlu sonuç almak

Sizi Aramamızı İster Misiniz?

Sizden Gelenler

 • Almanya’ya konferans için gittim, iş yoğunluğumdan dolayı Almanya vizesi işlemlerimi BRS Vize yürüttü. Çok memnun kaldım ve bundan sonra BRS Vize ile çalışacağım. Sizlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

  Uluç K.
 • Motorlarımızla Avrupa turuna çıktık. Vize işlemlerimizi BRS Vize gerçekleştirdi. Kısa sürede ve sorunsuz vizelerimizi aldık. Bundan sonra sizlerle çalışacağız, herkese tavsiye ediyoruz.

  Oğuz Can T., Uğur T, Ahmet T.
 • Biz 3 arkadaş olarak her boş zamanımızda dünyayı geziyoruz, bu seyahatimiz Almanya oldu ve Almanya vize başvurumuzu BRS Vize gerçekleştirdi. Biz çok memnun kaldık ve bundan sonra BRS Vize ile çalışacağız. Yolunuz açık olsun.

  Pınar H., Yeliz T. & Funda K.
 • Ailecek sürekli Almanya’daki yakınlarımızı ziyarete gidiyoruz, Almanya vize işlemlerimizi BRS Vize yürütüyor, BRS Vize çalışanlarına yardımları için çok teşekkür ediyoruz.

  Gencay Ailesi
 • Sürekli yurt dışına fuarlara ve görüşömelere gidiyorum, bu kez Almanya’ya olan seyahatimde vize işlemlerimi BRS Vize yürüttü ve çok memnun kaldım. Bundan sonra da sürekli sizlerle çalışmayı düşümüyorum. Sizlere çok teşekkür ederim.

  Emre C.
 • Almanya’daki yakınlarımızı ziyarete gittik, Almanya vizemizi BRS Vize aldı. Bize çok yardımcı oldular. Herkese tavsiye ediyoruz. Başarılarınız devamını diliyoruz, teşekkür ederiz.

  Hüseyin L. & Hayriye L.
 • Ailecek Almanya’ya gerçekleştirdiğimiz seyahatimizde 2. kez Almanya vizesi başvurumuzu BRS Vize gerçekleştirdi. Biz çok memnunuz ve herkese tavsiye ederiz.

  Arslan Ailesi

Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya vize başvuru formu, kendinizi, seyahat amacınızı ve finansal kaynaklar gibi bir çok  bilgiyi konsolosuğa açıklayabileceğiniz önemli bir bilgi formudur, formlar aşağıdaki gibidir. Almanya Başkonsolosluğu dosyanızı kontrol ederken öncelikle vize başvuru formunuza bakar ve diğer tüm evrakların başvuru formundaki bilgiler ile eşleşir ve destekler nitelikte olmasını bekler. Bu da demek oluyor ki, vize başvuru formunu nasıl doldurduğunuz ciddi önem taşımaktadır. BRS Global Vize Danışmanlık olarak vize başvuru formunuz tarafımızca doldurulacaktır.

Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya vize başvuru formu doldurmak aslında çok kolaydır. Burada yapmanız gereken durumunuzu açık bir şekilde formda belirtmektir. Almanya vize başvuru formu kendinizi ve seyahat amacınızı konsolosluğa anlatma yönteminizdir.

Başvuru formunu doldururken tüm bilgileri resmiyette kanıtlayabileceğiniz bilgiler ile doldurmalısınız. Seyahat planınızı, vize başvuru dosyanız içerisindeki evraklar ile uyumlu olacak şekilde açıklamalısınız. Tüm vize başvuru evraklarınız ile vize başvuru formu uyuşmak zorundadır. Aksi takdirde sonuç olumsuz olacaktır.

Biraz daha durumu açıklamak gerekirse, sorulan sorularda gidiş ve dönüş tarihleri yazan kısımda evraklarınızda yazan bilgileri yazmalısınız. Almanya için giriş sayısını çok girişli olarak yazabilirsiniz. Adres, iletişim ve kişisel bilgiler resmiyette olduğu şekilde yazılmalıdır. İlk giriş ve son giriş ülkelerini sunduğunuz evraklar eşliğinde doldurmalısınız. Seyahat masraflarınızı nasıl karşılayacaksınız sorusunda ise, evraklarda gösterebildiğiniz durumları işaretlemeniz gerekmektedir.

Buradan da anlaşıldığı gibi aslında çok zor bir konu değildir. Sadece titizlik ile doldurulmalıdır ve kesinlikle hata yapılmamalıdır.

Almanya Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Kanıtlayamayacağınız bilgileri yazmayın
 2. Gidiş dönüş tarihleri, evraklarınız ile uyumlu olsun
 3. Kalacağınız gün sayısını yazarken hata yapmadığınızdan emin olun
 4. Gidiş amacınızı doğru işaretlediğinizden emin olun
 5. Seyahat masraflarını kimin karşılayacağı konusunda doğru kutucukları işaretlediğinizden emin olun
 6. Başvuru formunu okunaklı bir şekilde doldurun ki vize memurları durumunuzu daha iyi anlasın

Almanya Vize Ücreti

Burada size ilk belirtmek istediğim konu Almanya vizesi için randevu almak ücretsizdir, bazı dolandırıcı firmalar bu konuda birçok insanı aldatmıştır. Sizden randevu almak için ücret talep eden firmalara güvenmeyiniz.

Almanya vize ücreti birkaç duruma göre değişiklik göstermektedir ancak temel olarak Almanya vize başvurusunda yapmanız gereken ödemeler aşağıdaki gibidir;

 • Konsolosluk ödemesi
 • iDATA vize başvuru merkezi koordinasyon bedeli
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Eğer bizimle çalışmak isterseniz, danışmanlık ve hizmet bedelimiz

Ayrıca Almanya vize başvurusunda vize başvuru merkezinin VIP başvuru hizmeti bulunmaktadır.  Tabiki bu hizmet ücretlidir. Ancak bu hizmeti misafirlerimize önermiyoruz. VIP hizmetin normal başvurudan farkı bazı fotokopilerin ücretsiz çekilmesi ve başvuru dosyanızı teslim ederken ayakta durmak yerine sandalyede oturmaktır. Bunun dışında başvurunuzu hızlandırmak ya da başvurunuzun onaylanması gibi hiç bir katkısı yoktur. Bize göre VIP hizmetin tek artısı randevuların dolu olduğu günlerde, zaman kazanmak için kullanılabilir. Tabi bu hizmeti tercih etmek ya da etmemek sizin kararınızdır.

Yukarıda yazdığım ödemeler dışında Almanya vize başvurusunda yapmanız gereken herhangi bir ödeme yoktur. Almanya vize ücreti hakkında net rakamları burada belirtmek isterdim ancak şirket prosedürümüz gereği internet sitemizde fiyat paylaşamıyoruz. Güncel ücretlendirme hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pazartesi09:00 - 19:00
Salı09:00 - 19:00
Çarşamba09:00 - 19:00
Perşembe09:00 - 19:00
Cuma09:00 - 19:00
Cumartesi09:00 - 19:00
PazarKapalı

Almanya Başkonsolosluk ve Büyükelçilik İletişim Bilgileri

Almanya konsolosluğu ve büyükelçiliği iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Tüm konsolosluk ve Büyükelçilik iletişim bilgileri tıklanabilir olup hızlı erişim sağlayabilirsiniz. Bu bilgileri internet sitemiz içerinde sürekli güncel tutmak için çaba sarf edeceğiz. Eğer bir hatamız var ise sizler de bizi bu konuda uyarır ve bilgilendirirseniz çok memnun oluruz ve hatamızı kısa sürede düzeltiriz.

Burada belirtmek isteriz ki, kısa dönem vize başvurularınızı direk Almanya konsolosluğu ya da Büyükelçiliğinden gerçekleştiremiyorsunuz. Kısa dönem vize başvurularınız iDATA isimli kurum üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Ancak, ulusal vize başvurularınız direk olarak Almanya konsolosluğu ve büyükelçiliği üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu konuda detaylı bilgi için bu sayfanın altındaki linklere geçiş yaparak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Zaman içerisinde tüm Türkiye genelindeki, Almanya fahri konsolosluk iletişim bilgilerini de bu sayfamız içerisinde paylaşacağız.

Call Now Button