Slovakya Vizesi Almanın Kolay Yolu | BRS Global Vize Danışmanlık

Slovakya Vizesi

0
Detaylı Bilgi Almak İstiyorum
Ad Soyad*
Email Adresi*
Telefon Numarası*
Planlanan Tarih*
Kişi Sayısı*
Mesajınız*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

850

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Uygun Fiyat
 • Profesyonel Danışman Kadrosu
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Hızlı ve Kolay Vize Süreci

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize yazmaktan veya aramaktan çekinmeyin. Uzman ve deneyimli danışman kadromuz ile size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

0232 503 41 11

[email protected]

Summary
Slovakya Vizesi Başvuru İşlemleri
Service Type
Slovakya Vizesi Başvuru İşlemleri
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No: 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
Slovakya vize başvurusu yapmak, gerekli evrakları hazırlamak ve sonunda olumlu sonuç almak size zor, karmaşık ya da yorucu gelebilir. Bununla birlikte, bu süreç profesyonel bir şekilde yönetildiği takdirde Slovakya vizesi almak aslında çok kolaydır. İzmir'den gerçekleştireceğiniz Slovakya vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilir ve olumlu sonuç alabilirsiniz.

Slovakya Vizesi

Slovakya Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Değerli misafirlerimiz, Slovakya vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. İnternet sitemiz içerisinde Slovakya Schengen vizesi hakkında aradığınız birçok sorunun yanıtını bulacağınızdan emin olabilirsiniz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Slovakya vize başvurusu yapmak, gerekli evrakları hazırlamak ve sonunda olumlu sonuç almak size zor, karmaşık ya da yorucu gelebilir. Bununla birlikte, bu süreç profesyonel bir şekilde yönetildiği takdirde Slovakya vizesi almak aslında çok kolaydır.

İzmir‘den gerçekleştireceğiniz Slovakya vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilir ve olumlu sonuç alabilirsiniz.

Slovakya Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Slovakya Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Slovakya’yı ziyaret etmek isteyen isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Diplomatik (Siyah) pasaport, Hizmet (Gri) pasaport ve  Husisi (Yeşil) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeden muaftır.

Slovakya vize başvurusu seyahate 6 ay kala gerçekleştirilebilir. Seyahate 6 ay kala vize başvurusunu gerçekleştirmeniz, vizenizin erken tarihte başlayacağı anlamına gelmez. Vize başlangıç tarihiniz, belirtmiş olduğunuz seyahat tarihinizde başlar ve gün kaybınız olmaz. Bu sayede daha rahat bir Slovakya vize başvurusu gerçekleştirmiş olursunuz.

Slovakya Schengen vizesi (90 güne kadar – C tipi vize) başvurusu direkt olarak Ankara’daki Slovakya Büyükelçiliği’ne ve İstanbul Başkonsolosluğu’ndan bizzat giderek yapılamamaktadır. Size en yakın VFS Global Slovakya vize başvuru merkezi üzerinden Slovakya vize başvurusu yapabilirsiniz. Buradan gerçekleştirilen vize başvurusu da konsolosluğa gönderilir. Vize başvurusunun olumlu ya da olumsuz sonuçlanma kararı tamamen konsolosluğa aittir. BRS Global Vize Danışmanlık olarak bizim farkımız, Slovakya vize başvurusu sonunda olumlu sonuç alma ihtimalinizi yükseltmektir.

Slovakya Schengen vizesi kategorileri aşağıdaki gerekli evraklar içerisinde belirtilmiş olan vize kategorileridir ve bu vize kategorilerindeki Slovakya vize başvurusu için hizmet vermekteyiz.

Slovakya’ya oturum amacıyla (90 gün üzeri – D tipi vize) yani çalışma, aile birleşimi, 90 gün üzeri eğitim vb vize başvurusu gerçekleştirmek isteyenler, vize başvurusunu Slovakya Büyükelçiliği’nden gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu vize kategorileri ulusal vize olarak geçer. Slovakya ulusal vize başvurusu için hizmet vermemekteyiz.

Slovakya vizesi için gerekli evraklar listesine, aşağıdaki gerekli evraklar kısmındaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz. Slovakya vizesi ve vize başvurusu hakkında merak ettiğiniz diğer soruların yanıtlarını da bu sayfanın devamında bulacaksınız.

Bu sayfa içerisinde Slovakya Schengen vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Slovakya Vizesi Hakkında Merak Edilen Sorular

Slovakya Schengen vizesi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarını internet sitemizin hangi kısmında bulabileceğinize ilişkin site haritamız aşağıdaki gibidir.

İlk olarak;

Slovakya Schengen vizesi başvuru işlemlerini bizim desteğimiz ile gerçekleştirmeniz halinde uygulamanız gereken basit adımlar sizlerle paylaşılmıştır. Akabinde Slovakya vize başvurusu konusunda sizlere nasıl destek olduğumuz ve kimler için hizmet verdiğimiz açıklanmıştır.

Gerekli evraklar kısmı içerisinde;

Slovakya Schengen vizesi kategorileri, vize kategorisine ve çalışma durumuza göre detaylı bir şekilde belirlenmiş olan Slovakya vizesi için gerekli evraklar listesini bulacaksınız.

Merak edilen sorular içerisinde;

Slovakya vize ücreti, uzun süreli ve çok girişli Slovakya vizesi almanın yolları, Slovakya vizesi nasıl alınır, kimler Slovakya vizesi alabilir, Slovakya vizesi kaç günde çıkar, Slovakya vize başvuru formu nasıl doldurulur, Slovakya vize talep dilekçesi ve sponsorluk dilekçesi nasıl yazılır, Slovakya vize reddi ve redde itiraz işlemleri, Slovakya şahsi ve ticari davetiye detayları, Slovakya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği iletişim bilgileri hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

Bu sayfanın altlarına doğru indikçe;

Slovakya Schengen vizesi başvuru işlemleri yaparken dikkat edilmesi gerekenler, Slovakya vizesi başvurusunda en sık yapılan hatalar, Slovakya uzun süreli Schengen vizesi verir mi, Slovakya vizesi için bankada ne kadar para olmalı, seyahat süresinin doğru belirlenmesi, Slovakya vize talep dilekçesi ve destekleyici ek evrakların önemi, Slovakya vizesi için fotoğraf ölçüsü ve standartları, parmak izi ve biyometri işlemi (VIS), randevu alma, başvuru ve pasaport takibi, vize başvuru sonucunu sorgulama ve Slovakya Schengen vizesi ile seyahat edebileceğiniz ülkeler hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

Slovakya Vizesi Almanın Kolay Yolu

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış Slovakya vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı Slovakya vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

Belirlemiş olduğumuz randevu gününde birlikte vize başvuru merkezine giderek Slovakya vize başvurusunu gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Pasaportunuzu konsolosluktan almanızı sağlıyoruz.

Sizlere Nasıl Destek Oluyoruz?

Slovakya Schengen Vizesi Danışmanlık İzmir

Slovakya vize başvuru işlemleriniz konusunda, sürecin en başından en sonuna kadar sizlere destek oluyoruz ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Slovakya vize başvuru işlemlerinin sizler için sorun olmasının önüne geçiyoruz. Bu süreçte sizlere nasıl destek olduğumuz aşağıda detaylı bir şekilde listelenmiştir.

 • Bizimle iletişime geçtiğinizde size bazı sorular sorarak durumunuzu analiz ediyoruz.
 • Durumunuza en uygun ve en güncel Slovakya vizesi için gerekli evraklar listesini hazırlayıp size iletiyoruz.
 • Sizden gelen evraklar üzerinde çalışarak eksik, hatalı ya da vize almanıza engel olacak evrakların düzenlenmesinde sizlere destek oluyoruz.
 • Talebiniz doğrultusunda en uygun güne Slovakya vize başvurusu için randevunuzu alıyoruz.
 • Gerekiyorsa otel ve uçak rezervasyonlarını yapıyor, zorunlu seyahat sağlık sigortasını hazırlıyoruz.
 • Slovakya vize başvuru formunu, Slovakya vize başvurusu için ek formları ve gerekli dilekçeleri hazırlıyoruz.
 • Slovakya vize başvuru dosyanızı kolaylıkla Slovakya Schengen vizesi alabilecek şekilde hazırlıyoruz.
 • Randevu günü sizinle birlikte Slovakya vize başvuru merkezine eşlik ediyor, başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.
 • Pasaport takibinizi biz yapıyoruz ve sonuçlanan pasaportu teslim alabilmeniz için sizleri yönlendiriyoruz.

Neden BRS Global Vize Danışmanlık?

Slovakya Vizesi Başvurularında Başarı Oranımız
%0
Olumlu Sonuç

Kimler için Hizmet Veriyoruz?

 • Türkiye’de resmi oturuma sahip olmayan, 25 yaş ve üzerinde çalışmayan (Ev hanımları ve çalışmaya ihtiyacı olmayacak kadar sabit gelirleri olanlar hariç), sabit geliri ve finansal durumu yetersiz olan kişiler için hizmet vermemekteyiz.
 • Slovakya Schengen Vizesi başvurusunda bulunacak kişiler için hizmet vermekteyiz. Slovakya Ulusal Vize başvuruları konusunda hizmet vermemekteyiz.
 • Göçmenlik, eğitim kurumu bulma ve işe yerleştirme konularında hizmet vermemekteyiz.
 • Şuan için sadece İzmir’de ofisimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı, Slovakya vize başvurusunu İzmir’den gerçekleştirecek misafirlerimiz için hizmet vermekteyiz. İzmir’den gerçekleştirilecek Slovakya vize başvuru işlemleri, İstanbul Slovakya Başkonsolosluğu yetki alanı içerisindedir. Slovakya Başkonsolosluklarının bölge ayrımı vardır. Slovakya vize başvurusunu İzmir’den gerçekleştirebilmeniz için resmi ikamet adresinizin aşağıdaki şehirlerden birinde olması gerekmektedir. BRS Global Vize Danışmanlık olarak, İzmir ve aşağıdaki şehirlerden birinde ikamet edenler, Slovakya vize başvuru işlemlerini İzmir’den gerçekleştirecek misafirlerimiz için hizmet vermekteyiz.

Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, İzmir, Karabük, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Zonguldak

Slovakya Vizesi Hakkında Detaylı Bilgi

Slovakya Vizesi Hakkında Detaylı Bilgi

Slovakya vize başvuru işlemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan bir konu olursa bizimle iletişime geçebilir, uzman danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Gerekli Evraklar
Merak Edilen Sorular

Slovakya Schengen vizesi için gerekli evraklar, Slovakya’ya gidiş amacınıza (başvuru yapacağınız Slovakya vizesi kategorisine) ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. Aşağıda, Slovakya vizesi için gerekli evraklar hakkında genel bilgi ve Slovakya Schengen vizesi kategorileri paylaşılmıştır. Genel bilgi içerisinde Slovakya vize evrakları hakkında genel bilgiler mevcuttur. Slovakya’ya gidiş amacınıza uygun vize kategorisine tıklayıp ve ilgili sayfaya geçiş yaparsanız, geçiş yaptığınız sayfa içerisinde ilgili vize kategorisine ve  çalışma durumunuza ilişkin gerekli evraklar listesine ulaşacaksınız.

Slovakya Vizesi için Gerekli Evraklar Hakkında Genel Bilgi

Slovakya Turistik Vize

Slovakya Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Slovakya Ticari Vize ve Fuar Vizesi

Slovakya Konferans, Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

Slovakya Eğitim ve Öğrenci Vizesi

Slovakya Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

Slovakya Schengen Vizesi Başvuru İşlemleri Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Slovakya Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Slovakya Schengen vizesi başvuru işlemleri yaparken dikkat etmeniz gereken durumları burada açıklamaya çalıştık. Aşağıdaki uyarılar ve dikkat edilmesi gereken konular sürekli güncellenmektedir ve İzmir’den gerçekleştirilecek olan Slovakya Schengen vizesi başvurusu için geçerlidir. Bu kurallara Konsolosluk tarafından sık sık değişiklik yapılabilmektedir. Bu duruma istinaden, bu bilgileri güncelleme konularında gecikme yaşanabilmektedir. Bununla birlikte, biz de bu bilgileri sitemizde güncel tutmak için sürekli güncelleme yapmaya gayret göstermekteyiz.

Slovakya vize başvuru işlemleri için gerekli olan evraklar arasında çalışanların alması zorunlu olan SGK işe giriş bildirgesi uzun barkodlu olarak alınmalıdır ve şirket yetkilisi tarafından imzalı ve kaşeli bir şekilde alınmalıdır. Yine sigortalı çalışanlar için Sgk Hizmet dökümü e-devlet üzerinden barkodlu olarak alınmalı ve vize başvurusundan en fazla 7 gün önce alınmış olmalıdır. Maaş bordroları son 3 aya ait alınmalı, şirket yetkilisi tarafından imzalı ve kaşeli olmalıdır. Sigortalı çalışan kişilerin İzmir’den gerçekleştireceği Slovakya Schengen vizesi başvuru işlemleri için çalışılan şirkete ait vergi levhası, oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri/imza beyannamesi sunulması zorunludur.

Tüm Slovakya Schengen vizesi kategorileri için banka hesap dökümlerinin en fazla vize başvurusundan 15 gün önce alınmış olması gerekmektedir. Banka hesap dökümleri son 3 aya ait, imzalı ve kaşeli olarak alınmalıdır. Banka imza sirküleri zorunlu değildir. Bizim tavsiyemiz güvenin tam olması adına banka imza sirkülerinin de alınması yönündedir.

Sabit geliri olmayan başvuru sahiplerine sponsor olacak kişi, başvuru sahibinin seyahat masraflarını karşılayacağına dair sponsorluk dilekçesinin de hazırlanması gereklidir.

Slovakya Schengen vizesi başvuru işlemleri için gerekli evrakları birleştirmek için zımba ve işaretleme için highlighter kullanılmamalıdır.

Slovakya Uzun Süreli Schengen Vizesi Verir Mi?

Slovakya Uzun Süreli ve Çok Girişli Schengen Vizesi Verir Mi?

Aşağıda size açıklayacağımız bilgiler resmi kanıtlara dayanmamakta olup tamamen firma olarak edindiğimiz tecrübeler ve İzmir’deki diğer firmalar ile gerçekleştirdiğimiz istişareler ışığında paylaşılmıştır. Burada paylaşılan bilgiler İzmir’den gerçekleştirilen Slovakya Schengen vizesi başvurusu için geçerlidir.

İzmir’den yapılan Slovakya vize başvurusu sonucunda verilen vizeler genellikle çok kısa süreli verilmektedir. Aynı zamanda en çok red veren ülkelerden biri de Slovakya’dır. Tabiki vize vermeyecek ya da hep kısa süreli vize verir demek de doğru değildir. Bu sebepten dolayı Slovakya Schengen vizesi başvuru işlemleri gerçekleştirirken çok titiz davranılması gerekmektedir.

Uzun Süreli Slovakya Schengen Vizesi Almanın Şartları

Eğer daha önce Schengen vizeleriniz var ise ve bu vizeleri düzgün kullandıysanız (Schengen vizesi geçerlilik süresinin en az %60’ını vize aldığınız ülkede kullanmak) uzun süreli Slovakya vizesi alma olasılığınız yüksektir. Özellikle son 3 yıl içerisinde Slovakya Schengen vizesi almış ve bu vizeyi doğru kullanmış olan başvuru sahiplerinin oldukça uzun süreli bir Slovakya Schengen vizesi alması olasıdır. 

Slovakya aile ve arkadaş ziyareti vize başvurusu için, eğer sürekli Slovakya’ya gitmeniz gerekiyorsa ve bunu karşılayabilecek maddi olanaklara sahipseniz Slovakya konsolosluğu size uzun süreli ve çok girişli bir Schengen vizesi verebilir. Bu durumlar dışındaysanız seyahatiniz kadar vize verme olasılığı çok yüksektir.

Slovakya ticari vize başvurusu için, eğer daha önce de aynı şirket ile ticari maksat ile Slovakya’ya seyahat ettiyseniz, uzun süreli Slovakya Schengen vizesi almanız mümkün olur.

Slovakya turistik vize başvurusunda bulunacak kişiler için gereklilikler biraz daha fazladır. Burada önemli nokta daha önce alınmış olan vizelerin doğru kullanımı ciddi önem taşımaktadır. Başvuru sahibinin maddi durumlarının resmi belgeler ile iyi olduğu ispat edilmelidir. Çalışanlar için bordro maaşlarının yüksek olması ve banka hesabındaki birikimler, iş verenler için maddi gelirin iyi olduğunu gösterir vergi levhası ve banka hesapları, kira gelirleri vb ek gelirlerin ispatı gibi. Eğer konsolosluk maddi durumunuz ile ilgili bir şüpheye düşerse genellikle sonuç olumsuz olmaktadır. Bunun dışında Slovakya’ya daha sonra da seyahat edebileceğini ispatlamanız gerekmektedir. Bu konularda sorunu olmayan kişilerin uzun süreli Slovakya Schengen vizesi alması mümkündür.

İlk kez Schengen vizesi alacak olanlar Slovakya üzerinden Schengen vize başvurusu yaparsa nasıl olur?

İlk kez Schengen vize başvurusunda bulunacak kişiler, Slovakya üzerinden Schengen vizesi başvurusunda bulunacaksa, başvuru yapılan vize kategorisine, başvuru sahibinin sosyal ve ekonomik statüsüne göre vize alma ya da uzun süreli Slovakya Schengen vizesi alma ihtimali değişiklik göstermektedir.

Aile ve arkadaş ziyareti için yapılan vize başvurusu sonucunda Slovakya genellikle seyahat kadar vize vermektedir ve bu vizeyi çok girişli olarak. Turistik vize başvurusu için yine seyahat kadar vize vermektedir ve tek girişli vize verme olasılığı çok yüksektir. Ticari vize başvurusu için de turistik vize gibi ilk vizeyi tek giriş ve seyahat kadar vermek olasılığı oldukça yüksektir.

İlk kez Schengen vizesi alacak kişilerin Slovakya üzerinden Schengen vizesi başvurusunda bulunması durumunda başvuru sahibinin sosyal ve finansal statüsü ciddi önem taşımaktadır. Burada Slovakya Konsolosluğunun en çok dikkat ettiği konu maddi durum ve Türkiye’de düzenli bir hayatınızın olduğunu ispatlamanızdır. İlk kez Schengen vizesi alacak kişiler eğer Slovakya Schengen vizesi alacak ise maddi durumlarının resmi belgeler ile iyi olduğunu ispat etmelidir. Çalışanlar için bordro maaşlarının yüksek olması ve banka hesabındaki birikimler çok önemlidir. İş verenler için maddi gelirin iyi olduğunu gösterir vergi levhası ve banka hesapları, kira gelirleri vb ek gelirlerin ispatına özen gösterilmelidir. Eğer konsolosluk maddi durumunuz ile ilgili bir şüpheye düşerse genellikle sonuç olumsuz olmaktadır.

İlk kez Schengen vizesini Slovakya üzerinden alacak kişilerin vize başvurusu sonucunda olumlu sonuç alması durumunda da ilk vizeler genellikle seyahat kadar ve tek girişli olarak verilmektedir. Bu vizeyi doğru kullanmanız halinde daha sonra alacağınız Slovakya Schengen vizesi daha uzun süreli olacaktır.

Slovakya vize başvurusu için banka hesabında nakit para olmalı mı ya da banka hesabınızda ne kadar para olmalı?

Bratislava Vize Başvurusu için Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Slovakya vizesi almak için bankada ne kadar para gösterilmeli? Slovakya Schengen vizesi başvurusu yapmak isteyen birçok kişinin aklındaki en büyük soru ve red alınma sebeplerinden en büyük olanı da bu konudur. Size bu konuyu net bir şekilde açıklayacağım. 

Banka hesabınızda bulundurulması gereken rakam Slovakya’ya gidiş amacınıza göre değişmektedir. Aynı zamanda çalışma durumunuza (emekli, iş veren, sigortalı çalışan gibi) göre de değişmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, konsolosluk vadeli hesapları ciddiye almayabilmektedir. Daha net olmak gerekirse seyahat için gerekli birikim olarak kabul etmeyebilmektedir. Seyahat için gerekli olan miktarın vadesiz hesapta bulunmasına özen gösteriniz. Eğer vadeli hesaplarınızda da bakiye bulunuyor ise seyahat için gerekli olan vadesiz banka hesabınıza ek olarak destekleyici evrak niteliğinde vadeli hesabı sunabilirsiniz.

Slovakya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusu için Banka Hesabında Olması Gereken Bakiye

Eğer emekliyseniz ve Slovakya’da yaşayan arkadaş ya da ailenizi ziyaret edecekseniz aynı zamanda Slovakya’dan tarafınıza gelen belediye onaylı davetiye tüm masraflarınızı karşılar nitelikte ise, hesabınızda en az 1000 € değerinde bakiye bulunması gerekmektedir. Eğer davetiyeniz tüm masraflarınızı karşılar nitelikte değil ve sadece konaklamanızı karşılar nitelikte ise, gidiş – dönüş uçak biletleriniz ve günlük en az 50 € dan hesap yaparak bankanızda bulunması gereken rakam hesaplanabilir.

Yine aile ve arkadaş ziyaretinde çalışan ve iş verenler için bu bakiyenin biraz daha üzerinde bakiye bulunması tavsiye edilir. Sigortalı çalışanlar için bordrodaki maaşlarına orantılı olarak, yine uçak bileti ve günlük en az 50 € dan hesap yapılması gerekir. Bunun üstüne de banka hesap bakiyesi sıfırlanmamalı ve en azından ayı rahat bitirecek kadar banka hesabında bakiye geri kalıyor olması gerekir.

İş verenler için de hesaplama aynıdır. Bununla birlikte, iş verenlerin sabit bir geliri olmaması ve Konsolosluğun beklentisinin bir sigortalı çalışana göre çok daha yüksek olması sebebinden ötürü, şirketin işleyişi ile orantılı olarak olabildiğinde bakiye gösterilmesi tavsiye edilir.

Slovakya Turistik Vize / Turist Vizesi Başvurusu için Banka Hesabında Olması Gereken Bakiye

Slovakya turistik vize / turist vizesi başvurusu için banka hesabında olması gereken bakiye hesaplanırken seyahat edeceğiniz tarihlerdeki ortalama gidiş – dönüş uçak bileti fiyatı + gideceğiniz bölgedeki ortalama otel fiyatları + günlük 150 € dan hesap yaparak banka hesabınızda bulunması gereken bakiyeyi hesaplayabilirsiniz. Bunun sonucunda da rahat rahat ayı geçirebilecek bakiyenin banka hesabınızda bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde maddi yetersizlik sebebi ile vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Slovakya Ticari Vize ve Fuar Vizesi Başvurusu için Banka Hesabında Olması Gereken Bakiye

Slovakya ticari vize ve fuar vizesi başvurusu için gerek iş veren, gerek ise firma çalışanlarının seyahat giderlerinin şirket tarafından karşılanıyor olması beklenmektedir. Bu sebepten ötürü kişisel banka hesapları çok da büyük bir önem teşkil etmemekle birlikte, olası bir aksilik durumunda birkaç gün Slovakya’da yaşamı sürdürebilecek ve geri dönüş biletini alabilecek kadar kişisel hesaplarda bulunması tavsiye edilir. Şirket banka hesabı bakiyesi için ise, bir çalışanını seyahate gönderdiği için seyahat masraflarını rahatlıkla karşılayabilecek ve bu süreçte şirket giderlerini de karşılayabilecek kadar bakiyenin şirket banka hesabında görünmesi beklenmektedir. 

Slovakya Eğitim ve Öğrenci Vizesi Başvurusu için Banka Hesabında Olması Gereken Bakiye

Slovakya’ya eğitime gidecek kişiler de turistik vize başvurusu hesap mantığında hesap yaparak gerekli olan bakiye hesabını yapabilirler. Sadece konu eğitim olduğundan ötürü günlük harcama bakiyeleri ortalama 80 € olarak hesaplanabilir.

Slovakya Vize Başvurusu Yaparken Seyahat Süresini Planlama

Bratislava Vize Başvurusu için Seyahat Süresi Planlama

Slovakya vize başvurusu yaparken en büyük hatalardan biri de seyahat süresinin çok uzun tutulmasıdır. Slovakya’ya turistik maksatlı seyahatlerde bu durum çok sık yaşanmaktadır. Başka amaçlar ile Slovakya’ya seyahat etmek isteyen ve genellikle Slovakya’dan davetiye temin edemeyen kişilerin çok sık yaptığı bir hatadır. Genellikle vize sonuçlanması için gerekli olan 15 iş gününden daha az kala seyahat planı yapılması ya da Slovakya’da kalış süresinin çok uzun süre belirlenmesi sebebi ile bu durum ile çok sık karşılaşılmaktadır.

Slovakya Turistik Vize / Turist Vizesi Başvurusunda için Seyahat Süresi Planlama

Bu durumu size daha net anlatmak gerekirse, sigortalı çalışanların genellikle izin süresi 15 gündür (aynı firmada çok eski çalışanlar hariç). Eğer aynı firmanın çok eski olmayan bir çalışanı iseniz ve turistik bir maksat ile konsolosluğa 15 günden uzun bir seyahat planı sunarsanız sonuç muhtemel olumsuz olacaktır. Aynı şekilde iş verenlerin de işini gücünü 15 günden uzun süre bırakıp Slovakya’ya seyahat etmesi şüphe uyandırır. Eğer iş yeri tatilde ise ve bu durum kanıtlanabilirse, aynı zamanda maddi açıdan yeterlilik de ispat edilirse 15 günden uzun bir turistik seyahat sorun olmaktan çıkabilmektedir. 15 günden uzun süre turistik seyahat etmek isteyen emeklilerin risk durumu maddi yeterlilik ile doğru orantılıdır. Aynı zamanda 15 günden uzun süre bir turistik seyahat planının amacı da dilekçelerde çok net bir şekilde izah edilmelidir.

Slovakya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusu için Seyahat Süresi Planlama

Aile ve arkadaş ziyareti amacı ile (Belediye onaylı davetiye ile vize başvurusu yapılması durumunda) Slovakya’ya seyahat planı olan sigortalı ya da kamu çalışanlarının 15 günden uzun süre Slovakya’da kalması gerekiyor ise, gerekçeyi evraklar ve dilekçe ile beyan etmesi gerekmektedir. Kanıtlar bir evrak sunulamıyor ve hiç bir gerekçe sunmadan uzun bir seyahat süresi belirtilmemesi durumunda sonucun olumsuz olması da muhtemeldir.

Aile ve arkadaş ziyareti amacı ile (Belediye onaylı davetiye ile vize başvurusu yapılması durumunda) Slovakya’ya seyahat edecek emekliler, ilk seyahat planını 90 gün olarak sunabilmektedir. Emekliler için bu durumda hiçbir sakınca yoktur.

Slovakya Ticari ve Eğitim Maksatlı Vize Başvurusu için Seyahat Süresi Belirleme

Ticari ya da eğitim maksatlı seyahatlerde bu durumlar pek yaşanmamaktadır. Çok nadir olarak, ticari davetiye bahane edilerek uzun süre vize başvurusu talebinde bulunulması durumlarında olumsuz sonuçlar görülmektedir. Eğer gerçekten uzun süre Slovakya’da kalınması gereken bir ticari amaç ya da eğitim var ise, Slovakya’dan gelen davetiye ve gerekli olabilecek ek evraklar sunularak rahatlıkla ilk seyahat planı uzun süreli gösterilebilir.

Slovakya Vize Talep Dilekçesinin Önemi ve Destekleyici Evrakların Sunulması

Bratislava'ya Vize Almak için Talep Dilekçesi ve Destekleyici Ek Evrakların Önemi

Slovakya seyahatiniz için vize talep dilekçeleri ve durumu izah eden destekleyici evraklar ciddi önem taşımaktadır. BRS Global Vize Danışmanlık olarak açık bir şekilde belirtmek isteriz ki, vize alması çok güç olan misafirlerimize bu şekilde çok fazla kez vizelerini aldık. Bu durumu size basit iki örnek ile netleştirmeye çalışacağım.

Slovakya Vize Talep Dilekçesi ve Destekleyici Ek Evraklar Hakkında Örnekler;

Örneğin; yakınlarınızdan biri hasta ve kendisini görmek istiyorsunuz, ancak kendisi hasta olduğundan dolayı size davetiye gönderemiyor. Böyle bir durumda Slovakya’daki başka bir kişi size davetiye gönderir, durumu izah eden bir dilekçe yazar ve yakınınızın hastane raporunu ve yakınınıza ait pasaport ya da Slovakya oturum kartı fotokopisini de size gönderir ise ve siz de dilekçenizde durumu konsolosluğa net bir şekilde belirtir iseniz, kişisel durumunuz vize almaya çok müsait olmasa dahi bu durumdan ötürü konsolosluk genellikle mağdur etmez ve vize verir. Hatta, başka bir kişi de yoğunluğundan dolayı size davetiye gönderemiyor ise, hastane size duruma ilişkin bir davetiye gönderir ise yine konsolosluk bu durumu anlar ve genellikle sizi mağdur etmez. Bu şekilde sorunsuz bir şekilde Slovakya vizesi alabilirsiniz.

Diğer bir örnek; Slovakya’ya ticari maksatlı bir seyahat planı olduğunu var sayalım ve Slovakya ticari vize başvurusunda bulunacağınızı düşünelim. Slovakya’daki firma ile daha önce gerçekleştirmiş ticari faaliyetler var ise onların faturalarını ya da aranızda sözleşme var ise bunları dosyanıza eklemek ciddi önem taşımaktadır. Bu destekleyici ek evraklar ile birlikte, Slovakya’dan gelen davetiye metni içerisinde ve Türkiye’deki firmadan alınmış şirket yazısında ticari ilişkinin amacını açıklar metinler sunarak uzun süreli vize talebinde bulunabilirsiniz. Bu şekilde bir dosya ile çok uzun süreli bir Slovakya vizesi sahibi olabilirsiniz.

Buradan da anlaşılabileceği gibi, Slovakya vizesi için gerekli olan standart evraklar dışında birçok konuda ek ve destekleyici evraklar sunmak, vize talep dilekçeleri ile durumu izah etmek olumsuz sonuç almanın önüne geçmektedir. BRS Global Vize Danışmanlık olarak, yüksek başarı oranına sahip olmamızın en büyük sebepleri de bunu yapmamızdır.

Slovakya Vizesi için Fotoğraf Ölçüsü ve Standartları

Slovakya vizesi için fotoğraf ölçüsü ve standartları aşağıdaki gibidir. Fotoğraf çektirirken aşağıdaki gerekliliklere dikkat etmelisiniz, aksi takdirde son anda fotoğraf yüzünden sorun yaşayabilirsiniz. Slovakya vize başvurusu işlemleri için kullanılan fotoğraf daha önce pasaport ve vizelerde kullanılmamış olmalıdır. Slovakya vize başvuru işlemleri öncesinde aşağıdaki gerekliliklere göre fotoğrafınızı çektirmenizi tavsiye ederiz.

 1. 35×45 mm boyutunda ve biyometrik olmalı
 2. Herhangi bir rötuş yapılmamalı
 3. Arka fonu beyaz olmalı
 4. 6 aydan eski olmamalı
 5. Yüz açık bir şekilde görünüyor olmalı, alın ve kulak görünmeli
 6. Yüzde gözlük, küpe vb. takılar çıkarılmalı
 7. Eğer başörtüsü kullanıyorsanız, alın ve kulaklar muhakkak görünmeli
 8. Fotoğraf net olmalı, kesinlikle bulanık olmamalı

Slovakya Vize Başvurusu için Biyometri İşlemi - Bilgi Kaydı Sistemi (VIS)

VIS kelimesinin açılımı Visa Information System yani Bilgi Kaydı Sistemi’dir. Burada VIS ile adlandırılan konunun tam anlaşılabilir ismi ise parmak izi verme işlemidir. Slovakya Konsolosluğu ve tüm Schengen üye ülkeler 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren biyometrik Bilgi Kaydı Sistemine (VIS) geçmiş bulunmaktadır. Bu sebeple pasaportunda ‘’VIS’’ ibaresi bulunmayan kişiler, Slovakya ve diğer Schengen ülkeleri için yapacak oldukları Schengen vize müracaatları için biyometrik bilgilerini ibraz etmekle yükümlü olacaklardır.

Schengen vizesi için vermiş olduğunuz parmak izi, sistemde 5 yıl boyunca tutulur. Schengen ülkelerinin genel kuralı, bu 5 yıl içerisinde tekrar bir vize başvurunuz olduğunda parmak izi vermenize gerek yoktur. Yani başvuruya gelmeniz de gerekmiyor. Bununla birlikte, ülkeler bu kural içerisinde değişiklik yapabilmektedir. Slovakya her vize başvurusu için başvuru sahibini görmek ister ve tekrar parmak izi alır.

Slovakya Vize Başvurusu için Randevu Alma, Başvuru Takip ve Vize Sonucu Sorgulama

Slovakya vize başvurusu için randevu alma

Slovakya vize başvurusu için randevu alma işlemi hakkında detaylı bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum. Öncelikle, randevu alma işlemi tamamen ücretsizdir. Bu konuda maalesef ki birçok dolandırıcı firma vardır. Size sadece randevu alarak sizden yüksek miktarda ücretler almaktadırlar. Yasal olarak da bu firmalara bir yaptırım uygulayamazsınız. Çünkü bu hizmet karşılığında istedikleri parayı kendi rızanız ile onlara vermiş oluyorsunuz. 

İzmir’den Slovakya vize başvurusu randevu alınmadan gerçekleştirilebilmektedir. Vize başvuru merkezinin çalışma saatleri içerisinde VFS Global isimli vize başvuru merkezi üzerinden Slovakya vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Slovakya vize başvuru ve pasaport takip işlemleri

Slovakya vize başvuru takip işlemleri eğer bizimle çalıştıysanız tarafımızca yürütülmektedir. Vize başvurunuz sonuçlanıp pasaportunuz vize başvuru merkezine ulaştığında pasaportunuzu teslim alabilmeniz için eşlik ederek en doğru şekilde yönlendiriyoruz.

Eğer şahsi olarak başvuru gerçekleştirdiyseniz, başvuru esnasında size verilen vize takip fişi ile VFS Global isimli vize başvuru merkezi resmi internet sitesi üzerinden online olarak ya da telefon ile arayarak Slovakya vize başvuru takip işlemlerini yürütebilirsiniz.

Slovakya vize sonucu sorgulama

Slovakya vize başvuru takip işlemleri eğer bizimle çalıştıysanız tarafımızca yürütülmektedir. Vize başvurunuz sonuçlanıp pasaportunuz vize başvuru merkezine ulaştığında pasaportunuzu teslim alabilmeniz için eşlik ederek en doğru şekilde yönlendiriyoruz.

Eğer şahsi olarak başvuru gerçekleştirdiyseniz, başvuru esnasında size verilen vize takip fişi ile VFS Global isimli vize başvuru merkezi resmi internet sitesi üzerinden online olarak ya da telefon ile arayarak Slovakya vize sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Ancak burada belirtmek isterim ki, burada öğreneceğiniz tek bilgi pasaportunuzun başvuru merkezine gelip gelmediğidir. Vize sonucunuzu ancak pasaportu teslim aldığınızda öğrenebilirsiniz. O zamana kadar Slovakya vize sonucunuz hakkında bilgi alamazsınız.

Slovakya Schengen Vizesi ile Seyahat Edilebilecek Ülkeler

Slovakya Schengen Vizesi ile Seyahat Edilebilecek Ülkeler

Slovakya üzerinden alacağınız vize Schengen vizesidir. Schengen vizesi alabileceğiniz ülkeler ve Schengen vizesi ile seyahat edebileceğiniz ülkeler aşağıda paylaşılmıştır.

Adını 14 Haziran 1985 tarihinde imzalanan Schengen Anlaşması’ndan alan Schengen Bölgesi, dış sınırları kontrol etmeye ve ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirerek suçla savaşmaya yönelik ortak kurallarla uyum içinde olarak insanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımı için diğer üye ülkelerle iç sınırlarının kaldırılmasını kabul eden 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölgeyi ifade eder. Schengen Bölgesinde 22 tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Anlaşması ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 üye ülke bulunmaktadır.

Schengen vizesi verme yetkisi olan ülkeler;

Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İsveç ve Lihtenştayn’dır. Bu ülkelerden İzlanda, İsviçre, Norveç ve Lihtenştayn Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkeler arasında olup, diğer ülkeler Avrupa Birliği üyesi ülkelerdir.

Schengen üyesi olmayan fakat Schengen vizesi ile ziyaret edebileceğiniz ülkeler;

Bulgaristan, Hırvatistan, Monaco, Romanya, San Marino ve Vatikan‘dır.

Slovakya Schengen vizesi ile yukarıda bahsettiğimiz birbirinden farklı güzelliklere, tarihe, sanata, kültüre, gastronomi ve yaşam tarzlarına sahip olan 32 ülkeyi ziyaret etme şansınız vardır. Tek girişli vizelerle, bu ülkeler arasında seyahat etmeniz serbesttir. Çoklu giriş Schengen vizesine sahip iseniz bu ülkeler dışındaki herhangi bir ülkeye gittikten sonra dahi tekrar Schengen Bölgesi’ne giriş yapma fırsatınız olacaktır. Schengen Bölgesi dahilindeki ülkelere seyahat etmeyi planlarsanız, ilk olarak pasaport ve Schengen vizesine sahip olmanız gerekir. Schengen vize başvuru işlemleri karmaşık ve yorucu olabilir, fakat bu süreç stratejik, planlı ve doğru yönetildiğinde vize alınmaması için herhangi bir sebep yoktur.

Call Now Button
blank