Yunanistan Vizesi

0
Detaylı Bilgi Almak İstiyorum
Ad Soyad*
Email Adresi*
Telefon Numarası*
Planlanan Tarih*
Kişi Sayısı*
Mesajınız*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

873

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Uygun Fiyat
 • Profesyonel Danışman Kadrosu
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Hızlı ve Kolay Vize Süreci

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize yazmaktan veya aramaktan çekinmeyin. Uzman ve deneyimli danışman kadromuz ile size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

0232 503 41 11

[email protected]

Summary
Yunanistan Vizesi Başvuru İşlemleri
Service Type
Yunanistan Vizesi Başvuru İşlemleri
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No: 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
Yunanistan vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve Yunanistan vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Yunanistan vizesi için gerekli şartlar, Yunanistan vize başvurusu için gerekli evraklar, Yunanistan vize ücreti, Yunanistan vizesi nereden alınır? Tüm cevaplar burada!

Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Sizi Hiç Yormadan Vize İşlemlerinizi Tamamlıyoruz

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel evrak listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Gönderdiğiniz evrakları kontrol edip dosyanızı başvuruya hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

25 Eylül 2014'den sonra Schengen için parmak izi verdiyseniz gelmenize gerek yoktur.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Pasaportunuzu konsolosluktan biz alıyoruz ve size iletiyoruz.

Yunanistan Vizesi, Kimler Alabilir, Nasıl Alınır, Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar hangileridir, vize ücreti ne kadar, nasıl alınır, nereden alınır, vize başvuru işlemleri hakkında bilgiler. Yunanistan vizesi kimler alabilir, önemli noktalar ve vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, vize başvurusu sonucu kaç günde çıkar? Yunanistan vizesi için Danışmanlık Hizmeti Almalı mıyım?

Tüm bu sorularınızın cevabını, meslek durumunuza göre hazırlanması gereken evrak listeleri, ücretleri ve tüm merak ettiklerinizi bu sayfada bulabilirsiniz.

Neden BRS Global Vize Danışmanlık?

Yunanistan Vize Başvurularında Başarı Oranımız
%0
Olumlu Sonuç

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan vizesi almak için istenen evraklar aslında çok azdır. Burada dikkat edilmesi gereken birkaç önemli konu vardır.

 1. İlk aşama Yunanistan’a gidiş amacınızı iyi belirlemenizdir, yani vize tipinizi doğru tespit etmelisiniz. Bu doğrultuda gerekli evrakları sunup, durumu kanıtlamanız gereklidir. Örn: bir fuar ya da konferansa gidecekseniz katılım biletleri, aile ya da arkadaş ziyareti ise resmi davetiye mektubu, turistik ise otel rezervasyonları doğru bir şekilde sunulmalıdır.
 2. İkinci aşama, mesleki durumunuza göre gerekli evrakları hazırlayıp gelir kaynaklarınızı ve maddi durumunuzu kanıtlamanız gerekmektedir.
 3. Üçüncü aşama, Yunanistan’a gittikten sonra Türkiye’ye geri döneceğinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Bunun için sizi buraya bağlayan sebepleri sunmanız gerekmektedir.

Tüm bu gerekli evraklar listesi, aşağıda yer alan vize tipleri kısmında açıkça belirtilmiştir. Vize tipleri kısmından ilgili vize tipine tıklayın ve size uygun vize tipi sayfasına geçin, oradaki mesleki durumunuza göre gerekli evrakları tamamlayın ya da bizimle iletişime geçerek sizin durumunuza uygun evrak listesini size ücretsiz olarak gönderelim, bu evrakları bize ilettiğiniz takdirde vize işleminiz sorunsuz bir şekilde tamamlanacaktır.

**Not: Yunanistan vizesi hakkında merak ettiğiniz diğer soruların yanıtları vize tipleri kısmının altında devam etmektedir.

Yunanistan Vizesi Kimler Alabilir?

Yunanistan vizesi almak için öncelikle Türkiye’ye geri döneceğinize dair bir kanıt ve bağlayıcı sebep gösterebilmeniz gereklidir. Bunun yanı sıra Yunanistan’a seyahat edebilmek için gerekli maddi gelir ve kaynaklara sahip olmanız gerekmektedir.

Daha açıklayıcı anlatırsak, Türkiye’de sabit bir işiniz ve geliriniz olması gerekiyor. Bu geliri evraklar ile kanıtlamanız gereklidir. Bu evraklar, iş yeri evrakları, maaşınızın yattığı banka hesabı ve maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü gibi evraklardır. Düzenli ve kanıtlanabilir maddi geliriniz varsa işiniz kolay olacaktır. Eğer çalışmıyorsanız, Yunanistan’a seyahat etmeniz için bir sponsor gerekmektedir ve 1.derece akrabanız olması gerekmektedir. 

Dikkat:

Çalışmıyor olmanın da belli şartları vardır. Eğer evliyseniz ve eşinizin düzenli bir geliri ve maddi birikimi varsa, çalışmaya ihtiyacınız olmadan tek gelirin size yettiğini gösterebilirseniz Yunanistan vizesi alabilirsiniz. Çalışmayan insanlar için Yunanistan’a temin edilmiş tüm masrafları ve konaklamanın da karşılayacağını taahhüt eden resmi davetiye almanız çok önemlidir.

Öğrenciler için ailenin sponsor olması gerekmektedir. Eğer ailenizin düzenli geliri yoksa da işiniz çok zor olacaktır. 

**Önemli:

Eğitim hayatı bitmiş, yaklaşık olarak da 22 yaşını aşmış çalışmayanların vize alması çok zordur. Bu kişilerin vize başvurusunda bulunmamasını öneriyorum. Konsolosluğun burada bakış açısı Yunanistan’a  gideceğinize işinize başlayın ve hayatınızı kurun, daha sonra yurt dışına çıkarsınız şeklinde oluyor. Yunanistan’da gidip tekrar Türkiye’ye geri dönmeyeceğiniz düşünüyor ve genel olarak vize başvuruları red ile sonuçlanıyor. Bu durumda olup da Yunanistan vizesi alabilecek olan kişiler, ailesinin yüksek geliri olup çalışmaya ihtiyacı olmadan yaşayabilecek ve tatil yapabilecek konumda olanlardır, tabi ki bu durumu belgeler ile kanıtlayabilir olunması gerekmektedir.

Yunanistan Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu kısmı yukarıda yazdıklarımın hepsini tamamladığınızı varsayarak devam ediyorum.

Vize tipinizi doğru belirlediniz ve gerekli evrakları olması gerektiği gibi sıraladınız. Hala tam olarak işiniz bitmedi. Yapmanız gereken bu evrakları belirli bir düzen içerisinde sıralamanız gereklidir. Bunu yaparken de sıkça değişen kuralları iyi takip ediyor olmanız ve hata yapmamanız gereklidir.

Burada dikkatinizi çekmek istiyorum, konsolosluk sizi tanımaz. Sizi sunduğunuz evraklar kadar değerlendirecektir. Tüm evrakların her biri uyum içerisinde olmak zorundadır. Kendinizi ve niyetinizi evraklar ile net bir şekilde konsolosluğa gösteriyor olmanız gerekmektedir.

Yunanistan başkonsolosluğu ve diğer tüm konsolosluklar size vize vermek isterler. Çünkü siz o ülkeye gittiğinizde ülke ekonomisine katkıda bulunacaksınız. Sıkça karşılaştığımız bir soru şudur ”Yunanistan konsolosluğu bana neden vize vermedi? Her şeyim çok iyi, mal varlıklarım da var. Ya da konsolosluk bana vize vermek istemiyor”

Konsolosluk çalışma prensibi olarak şüpheye düştüğü anda vizenizi onaylamaz. Bizim burada yaptığımız kilit nokta da bunun önüne geçmektir. Yukarıdaki bu yakınmaların sebepleri de bir şekilde konsolosluğun şüpheye düşmesinden kaynaklıdır.

Uzun Süreli Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Eskiden olduğu gibi uzun süreli Yunanistan vizesi almak artık o kadar kolay değildir, hatta kısa süreli Yunanistan vizesi almak dahi bir hayli zor olmaya başlamıştır. 

Öncelikle en büyük yanılgıdan bahsetmek istiyorum. Sadece mal varlığınızın olması uzun süreli Yunanistan vizesi almanız konusunda bir önem taşımaz. Sadece vize almanız konusunda destekleyici bir belge olarak sunulmaktadır. 

Uzun Süreli Vize Almanın Yolları

Uzun süreli Yunanistan vizesi almanın ilk şartı daha önce Schengen vizesi almış olup bu vizeyi düzgün kullanmış olmanızdır. Amerika, İngiltere, Avusturalya, Kanada vizelerine sahip olmanız da uzun süreli vize almanız için büyük önem taşımaktadır. Buradaki mantık tamamen iyi referans kaynaklıdır. Yunanistan’a gittiğinizde bir sorun çıkarmadan ve size verilen süre dolmadan ülkenize döneceğinizi daha önce kanıtlamış olmanızdır.

Uzun süreli vize almanın diğer bir yolu ise, Yunanistan’dan resmi bir davetiye mektubuna sahip olmanızdır. Bu davetiye Yunanistan’daki masraflarınızı da davet eden kişinin karşılayacağı yönünde olursa çok daha etkili olacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken eğer bir işiniz varsa uzun süreli izin alamayacağınızdan dolayı uzun süreli vize almanız mümkün olmayacaktır.

Uzun süreli vize almanın bir diğer yolu ticari davetiye ile gidiyor olmanızdır. Burada size uzun süreli vize aldıran unsur şirketinizin sürekli yurt dışına çalışanlarını gönderiyor olması sebebiyle ve şirket referansı kaynaklı olmasıdır. Yine aynı konuya geliyoruz, önceki vizelerin düzgün kullanılması uzun süreli Yunanistan vizesi almanızı sağlıyor.

BRS Global Vize Danışmanlık ile

Toparlamak gerekirse en önemli kural, aldığınız kısa süreli Schengen vizelerini doğru kullanarak zamanla uzun süreli Yunanistan vizesi alabilirsiniz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak uzun süreli Yunanistan vizesi almanız için yapılması gereken her şeyi yapıyoruz. Tabi ki son kararın Yunanistan Başkonsolosluğunda ve onun insiyatifinde olduğunu da unutmamak gerekir.

Yunanistan Vizesi Nereden Alınır?

Yunanistan vizesinde genel olarak 2 tip vardır. Bunlardan birincisi 90 günden kısa kalışlar olup diğeri ise 90 gün üzeri kalışlar içindir. Burada bahsettiğim 90 günü size şu şekilde açıklarsam daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum. 

Burada bahsettiğimiz 90 gün vize süresi değildir, bu süre Yunanistan’da 180 gün içerisinde kalabileceğiniz maksimum süredir. Yunanistan’a bir etkinliğe, toplantıya, sportif faaliyete katılacaksanız ve bu seyahat zaten 90 günden uzun olamaz. Ya da turistik bir gezi ya da akraba ziyareti de aynı şekilde. Zaten 90 günden uzun olacaksa buna konsolosluk da müsaade etmiyor. Bu durum Yunanistan konsolosluğu size en fazla 90 gün vize verecek. Bu şu şekilde gerçekleşiyor. Örn. 5 sene vize veriyor ve bu vizede kalış hakkı 90 gün oluyor. Bu vizeyi 5 sene boyunca kullanabiliyorsunuz, ancak 180 günlük period içerisinde 90 gün olmak şartıyla.

Eğer 90 günden uzun kalmak istiyorsanız Yunanistan’a çalışmak, eğitim almak ya da evlenmek maksadıyla gidiyor olmanız gereklidir. Ancak bu şekilde 90 gün üzeri kalış hakkına sahip olabilirsiniz.

Vize Tipinize Göre Vize Başvuru Merkezi

90 günden kısa sürecek Yunanistan vizesi Schengen vizesidir. Bu vizeler için Yunanistan başkonsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu VFS Global isimli kurumdan başvuru gerçekleşiyor. İstanbul’da Kosmos Vize Hizmetleri isimli kurum üzerinden işlem alınıyor.

90 günden uzun olan seyahatler için ise ulusal vize olarak geçer. Bu vize başvuruları Yunanistan Başkonsolosluğu’ndan gerçekleştirilmektedir.

Şuan için BRS Global Vize Danışmanlık olarak sadece 90 günden kısa vize tipleri konusunda hizmet vermekteyiz.

Yunanistan Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Yunanistan vize başvurusu sonucu 15 gün içerisinde belli olmaktadır, bu süre konsolosluğun belirtmiş olduğu süredir.

Ancak, Yunanistan Başkonsolosluk’unun yoğunluğuna göre yukarıda belirtilen süre değişebilmektedir. Yunanistan vize başvuruları bazı zamanlar 4-5 günde sonuçlanırken, yoğun zamanlarda 15 günü de aşmaktadır. Bu sebepten ötürü vizeniz yetişmez ise itiraz hakkınız yoktur. Çünkü konsolosluk bu konuda sorumluluk kabul etmez ve  bu konudaki maddeyi Yunanistan başkonsolosluğunun resmi internet sitesinde de bulabilirsiniz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak bizim tavsiyemiz, süre konusunda herhangi bir sorun yaşanmaması adına, seyahat başlangıç tarihinizden en az 1 ay önce başvurunuzu gerçekleştirmeniz yönündedir. 

Erken başvuru yapmanız vize sürenizin erkenden başlayacağı anlamına gelmez. Bizim vize başvurusunda belirlemiş olduğumuz sürede vize süreniz başlayacaktır ve herhangi bir gün kaybınız kesinlikle olmayacaktır.

Yunanistan Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Yunanistan’a seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesi Yunanistan vizesi (Schengen vizesi) almaları gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin Yunanistan vizesi (Schengen vizesi) almaları zorunlu olurken resmi pasaport sahibi kişiler ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmama koşuluyla Yunanistan vize işlemlerinden muaftır.

Yunanistan vizesi (Schengen vizesi) başvuru sahibinin seyahat amacına uygun vize kategorisine göre evrakları tam ve eksiksiz, Yunanistan vize başvuru formunu tamamen doğru ve tüm evrakları birbiriyle uyumlu ve gerçeği yansıta şekilde bir şekilde bir araya getirerek Yunanistan vize (Schengen vize) başvuru işlemini gerçekleştirmesi gereklidir. Yunanistan vize uyum koşullarının tamamlanmasının ardından kısa süreli seyahatler için (maksimum 90 gün konaklama yapma hakkı) Yunanistan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine ve yine yetkili seyahat ve turizm acentelerine Yunanistan vize müracaatlarını gerçekleştirmelidirler.

Yunanistan Konsolosluğu, direk olarak yapılan kısa süreli Schengen vize başvurularını kabul etmemektedir. Kısa süreli Yunanistan vizesi (Schengen vizesi) başvuruları Yunanistan Konsolosluğu tarafından yetkili kılınmış kurumlara ve seyahat acentelerine gerçekleştirilmelidir. Yunanistan vizesi başvuruları, işlem sonuçlanma süresi ve verilen vize süresi hakkında karar ise tamamen Yunanistan Konsolosluğu kararı olacaktır.

Yunanistan uzun süreli – ulusal vize yada D tipi Schengen vize başvurularında bulunacak olanlar, vize başvurularını Yunanistan Konsolosluğu’na ya da Yunanistan Büyükelçiliği’ne yapmalıdırlar. Vize başvuru merkezleri Yunanistan ulusal vize başvurularını kabul etmemektedir.

Vize tipine göre;

Yunanistan Turistik Vize

T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni sahibi yabancılar Yunanistan turistik vize için müracaatlarını Yunanistan vize başvuru merkezlerine gerçekleştirebilirler. 

Yunanistan Fuar ve Ziyaret Vizeleri

Yunanistan’a iş görüşmesi, fuar, toplantı ve müşteri ziyaretinde bulunmak için seyahat edecek olmaları halinde ise Yunanistan ticari vize için başvuruda bulunmaları gerekir. Yunanistan ticari vize başvuruları, Yunanistan vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilir. 

Yunanistan’a, bu ülkede bulunan aile, akraba ve arkadaşlarını ziyaret etmek için seyahat edecek kişiler Yunanistan aile ziyareti vizesi için başvuruda bulunmaları gerekecektir. Yunanistan aile ziyareti vizesi için başvurular, Yunanistan vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilir. 

Yunanistan Eğitim ya da Etkinlik Katılım Vizeleri

Yunanistan’da gerçekleşecek bir eğitim ya da etkinliğe katılım gerçekleştirecek kişiler seyahatleri 90 günü aşmayacak ise Yunanistan vize başvuru merkezlerinden, 90 günü aşacak ise Yunanistan konsolosluğundan vize başvurularını gerçekleştirebilir.

Yunanistan Transit Vize

Yunanistan üzerinden başka bir ülkeye transit geçiş yapılarak seyahat edilecek olması halinde ise Yunanistan transit vize başvurularında bulunulması gerekecektir. Yunanistan transit vizesi için başvurular, Yunanistan vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilecektir. 

Yunanistan üzeri gemi ile seyahat edilecek olunması halinde kişilerin, Yunanistan gemici vizesi (transit vize) için başvuru gerçekleştirilmesi gerecektir. 

Yine Yunanistan’a şoför olarak ticari bir seyahat gerçekleştirecek kişilerin, Yunanistan şoför vizesi için başvuruda bulunmaları gerekecektir. Yunanistan şoför vizesi için müracaatlar, Yunanistan vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilir. 

Yunanistan Sağlık ve Tedavi Amaçlı Vize

Yunanistan’a herhangi bir sağlık ve tedavi amacıyla gidecekseniz, bu konuda gerekli evrakları tamamlayıp başvuru yapabilirsiniz. Tedavi 90 günden kısa sürecekse Yunanistan vize başvuru merkezlerinden, 90 günden uzun sürecekse Yunanistan konsolosluğundan işlem yapabilirsiniz.

Eşi AB Vatandaşı veya Yunanistan vatandaşı olan kişiler, Yunanistan Schengen vize başvuruları için Yunanistan vize başvuru merkezleri hizmetlerinden yararlanabileceklerdir. 

Önemli Noktalar:

Yunanistan, bir Avrupa Birliği üyesi ve Schengen topluluğu üye ülkesidir. T.C. Vatandaşları Yunanistan seyahatleri öncesi umuma mahsus pasaport (bordo) sahibi olmaları halinde veya pasaportlarında geçerli Schengen vizeleri yok ise bu ülkeye, Yunanistan vizesi (Schengen vizesi) alarak seyahat etmeleri mecburidir. Türkiye Cumhuriyeti diplomatik (siyah), hizmet (gri) ve hususi (yeşil) pasaport sahipleri ise; 180 gün içinde 90 ikame günü süreyi ihlal etmeme koşulu ile ülkeler arasında yapılan vize muafiyeti anlaşması nedeni ile Yunanistan vize (Schengen vize) işlemlerinde muaf tutulacaklardır.

Yunanistan’da maksimum 90 gün konaklayacak kişilerin Yunanistan Schengen vizesi için müracaat etmeleri gerekmektedir. Yunanistan’da maksimum 90 gün konaklayacak kişilerin Yunanistan vizesi (Schengen vizesi) için başvuru gerçekleştirmeleri gerekirken Yunanistan vize (Schengen vize) başvuruları, kısmen Yunanistan Konsoloslukları’na gerçekleştirilebilmektedir. Bu sebeple, vize başvuru sahipleri ikamet etmekte oldukları il/ilçeye hizmet vermekte olan Yunanistan Konsolosluğu vize departmanı çalışmaları hakkında bilgi edinerek, vize başvurularında bulunmaları gerekmektedir. Yunanistan Başkonsolosluğu İstanbul, Yunanistan Schengen vize başvurularını yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla kabul etmektedir. Vize başvuru sahipleri Yunanistan Schengen vizesi için başvurularını yetkili başvuru merkezlerine gelerek gerçekleştirebilirler. Yunanistan vize başvuru merkezleri randevu sistemi ile vize başvurularını kabul etmektedir. Yunanistan vizesi için başvuruda bulunacak kişiler Yunanistan vizesi (Schengen vizesi) randevularını alarak, başvuru merkezlerini ziyaret etmeleri önemle tavsiye olunur.

Yunanistan Vizesi (Schengen vizesi) Alırken Vize Türünüzü Doğru Seçin

Yunanistan vizesi (Schengen vizesi) alırken dikkat edilmesi gereken diğer husus ise, seyahat amacınıza göre vize türü seçimidir. Bu noktada da vize danışmanınız sizi doğru yönlendirerek ve uygun vize başvurunuzu sağlamanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca Yunanistan’da ki kalış süreniz ve buna göre de vize türü belirleme ve ona uygun başvuru ve evrak temini de dikkat etmeniz gereken bir diğer konudur. 90 günü aşan seyahat planlarınızda D tipi ulusal  vize başvurusu yaparken 90 günden az olan seyahatlerinizde ise,  Yunanistan vizesi (Schengen vizesi)  başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Schengen Üye Ülkeleri Hangileridir?

Adını 14 Haziran 1985 tarihinde imzalanan Schengen Anlaşması’ndan alan Schengen Bölgesi, dış sınırları kontrol etmeye ve ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirerek suçla savaşmaya yönelik ortak kurallarla uyum içinde olarak insanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımı için diğer üye ülkelerle iç sınırlarının kaldırılmasını kabul eden 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölgeyi ifade eder. Schengen Bölgesinde 22 tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Anlaşması ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 üye ülke bulunmaktadır.

Schengen Vizesi Kapsamındaki Ülkeler

Schengen vizesi verme yetkisi olan ülkeler; Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İsveç ve Lihtenştayn’dır. Bu ülkelerden İzlanda, İsviçre, Norveç ve Lihtenştayn Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkeler arasında olup, diğer ülkeler Avrupa Birliği üyesi ülkelerdir. Schengen üyesi olmayan fakat Schengen vize’si ile ziyaret edilebileceğiniz ülkeler ise; Bulgaristan, Hırvatistan, Monaco, Romanya, San Marino ve Vatikan‘dır.

Schengen vizesi ile yukarıda bahsettiğimiz birbirinden farklı güzelliklere, tarihe, sanata, kültüre, gastronomi ve yaşam tarzlarına sahip olan 32 ülkeyi ziyaret etme şansınız vardır. Tek girişli vizelerle, bu ülkeler arasında seyahat etmeniz serbesttir. Çoklu giriş Schengen vizesine sahip iseniz bu ülkeler dışındaki herhangi bir ülkeye gittikten sonra dahi tekrar Schengen Bölgesi’ne giriş yapma fırsatınız olacaktır. Schengen Bölgesi dahilindeki ülkelere seyahat etmeyi planlarsanız, ilk olarak pasaport ve Schengen vizesine sahip olmanız gerekir. Schengen vize başvuru işlemleri karmaşık ve yorucu olabilir, fakat bu süreç stratejik, planlı ve doğru yönetildiğinde vize alınmaması için herhangi bir sebep yoktur. İnternet sitemiz içerisinden konsoloslukların talep etmiş olduğu gereklilikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Neden Yunanistan Vizesi için Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

Aldığınız veya alacağınız danışmanlık hizmeti nasıl ve ne fayda sağlar, Yunanistan vizesi başvurunuz öncesinde doğru evrak temini ve takibi için doğru yönlendirme ve dosyanızın vize başvurunuz için doğru hazırlanması için vize başvurularınızda danışmanlık almanız yararınıza olacaktır. Ayrıca vize başvuru sonrası pasaport takibi ve vize onaylanması halinde vize başvuru merkezinden teslim alıp size ulaşımına kadarki takibini vize danışmanınız sağlayacaktır, ayrıca  konsolosluğun istisnai durumlarda isteyeceği ek belgelerin takip edilip size iletilmesi ve gerekli durumlarda sizin  adınıza temin edebilir ve konsolosluğa iadesi konusunda vize danışmanları işinizi hafifletmekte ve doğru yönlendirme konusunda destek olmaktadır. Yunanistan vizesi (Schengen vizesi) hakkında detaylı bilgi ve yönlendirmeleri de danışmanınız size en uygun şekilde sağlayacak ve Yunanistan vizesi alırken danışmanlarınız her daim yanınızda olacaktır.

Neden BRS Vize ile çalışmalıyım?

Profesyonel ve deneyimli kadromuz ile alacağınız hizmete ve insana önem veriyoruz. Aradığınız tüm bilgilere sitemizden ulaşabilir ve profesyonel danışman arkadaşlarımızın danışmanlığında vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Neden Biz?

BRS Global Vize Danışmanlık
Başarı Oranımız
0%
Olumlu Sonuç

Yunanistan vize başvurusu sadece internette gördüğünüz evrakları hazırlayıp sunmak değildir. Her bir kişi için durumuna uygun bir şekilde dosyanın hazırlanması, güncel bilgilere anında ulaşarak herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçmek gerekmektedir.

Biz de başarımızı bu şekilde sağlıyoruz. Güncel bilgileri sürekli edinerek ve her bir misafirimize özel çalışma yaparak oluşabilecek herhangi bir aksiliğin ya da olumsuzluğun önüne geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizin hayallerini gerçekleştirmek ve güvenini kazanmak için çalışıyoruz ve en önemlisi işimizi çok seviyoruz.

Hizmetlerimiz

Verdiğimiz danışmanlık hizmeti ile zamandan ve paradan tasarruf edinebilir, vize başvurunuzdan onay alabilirsiniz!
 • Profesyonel danışmanlık hizmeti
 • Doğru evrak temini ve takibi
 • Doğru yönlendirme
 • Tüm hataların ortadan kaldırılması
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Otel ve uçak rezervasyonu
 • Başvuru sonrası pasaport takibi
 • İşinizi kolaylaştırmak
 • Zaman kazanmak
 • Olumlu sonuç almak

Sizi Aramamızı İster Misiniz?

Sizden Gelenler

 • Yunanistan vize başvurumuzu bir akrabamın tavsiyesi ile BRS Global Vize Danışmanlık ile gerçekleştirdik. Çok memnun kaldık ve herkese tavsiye ediyoruz.

  Hasan T.
 • Arkadaşlarım ile gerçekleştirdiğim Yunanistan gezimizde vize işlemlerimizi BRS Vize ile gerçekleştirdik. BRS Vize çalışanlarına ilgi ve alakaları için çok teşekkür ederiz.

  Tarık C.
 • Arkadaşlarımla dönem tatilinde Yunanistan’a gittik ve vize işlemlerimiz BRS Vize ile birlikte yürütüldü. BRS Vize’ye çok teşekkür ederiz.

  Büşra M.
 • Yunanistan’a olan seyahatimizde vize işlemlerimiz bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine BRS Vize tarafından yapıldı. Kısa sürede vizemizi aldık ve BRS Vize’ye çok teşekkür ederiz.

  Buğra Y.
 • Akrabalarımın düğününe katılmak için Yunanistan’a gittim. BRS Vize’yi internetten bulmuştum ve çok memnun kaldım. BRS Vize çalışanlarına yardımları için teşekkür ediyorum.

  Hanife M.
 • Yunanistan’a arkadaşlarımla gezmek için gittik. Vize işlemleriyle kendimiz uğraşmak istemedik ve BRS Vize ile çalıştık. 6 aylık vize çıktı. Yardımları için çok teşekkür ederiz.

  Kezban U.
 • Sömestr tatilini Yunanistan’da geçirdik. BRS Vize’ye vize işlemleri konusundaki destekleri için çok teşekkür ederiz ve herkese tavsiye ederiz.

  Elif H.

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan vize başvuru formu aşağıdaki gibidir. Yunanistan vize başvurusu için gerekli olan Yunanistan vize başvuru formu BRS Global Vize Danışmanlık olarak tarafımızca doldurulacaktır.

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan Vize Ücreti

Şirket prosedürümüz gereği internet sitemizde fiyat paylaşamıyoruz. Güncel ücretlendirme hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pazartesi09:00 - 19:00
Salı09:00 - 19:00
Çarşamba09:00 - 19:00
Perşembe09:00 - 19:00
Cuma09:00 - 19:00
Cumartesi09:00 - 19:00
PazarKapalı
Call Now Button