Macaristan Vizesi | BRS Global Vize Danışmanlık Hizmetleri

Macaristan Vizesi

0
Detaylı Bilgi Almak İstiyorum
Ad Soyad*
Email Adresi*
Telefon Numarası*
Planlanan Tarih*
Kişi Sayısı*
Mesajınız*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1072

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Uygun Fiyat
 • Profesyonel Danışman Kadrosu
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Hızlı ve Kolay Vize Süreci

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize yazmaktan veya aramaktan çekinmeyin. Uzman ve deneyimli danışman kadromuz ile size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

0232 503 41 11

[email protected]

Summary
Macaristan Vizesi Başvuru İşlemleri İzmir
Service Type
Macaristan Vizesi Başvuru İşlemleri İzmir
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No: 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
Macaristan vize başvurusu yapmak ve sonunda olumlu sonuç almak size zor, karmaşık ya da yorucu gelebilir. Ancak, bu süreç profesyonel bir şekilde yönetildiği takdirde Macaristan vizesi almak aslında çok kolaydır. Macaristan vizesi başvurularınızı BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilir ve olumlu sonuç alabilirsiniz.

Macaristan Vizesi

Macaristan Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Macaristan vize başvurusu yapmak ve sonunda olumlu sonuç almak size zor, karmaşık ya da yorucu gelebilir. Bununla birlikte, bu süreç profesyonel bir şekilde yönetildiği takdirde Macaristan vizesi almak aslında çok kolaydır.

Macaristan vizesi başvurularınızı BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilir ve olumlu sonuç alabilirsiniz.

**Önemli: 0 – 12 yaş çocukların anne ve babası başka ülke üzerinden vize almış ise, 0 – 12 yaş arası çocukların tek olarak vize başvuruları kabul edilmiyor. 0 – 12 yaş arası çocuklar aile olarak ya da en az 1 ebeveyn ile Macaristan vize başvurusunda bulunabiliyor.

**Önemli: Macaristan Schengen vizesi başvuruları seyahate 6 ay kala gerçekleştirilebiliyor ve seyahate en az 20 gün kala Macaristan vize başvurusu yapılmak zorundadır. Seyahate 20 günden az süre kalmış başvuru sahipleri, Macaristan Schengen vizesi başvurusunda bulunamıyor.

Macaristan Vizesi Almanın Kolay Yolu

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel evrak listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Gönderdiğiniz evrakları kontrol edip dosyanızı başvuruya hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

1 Ocak 2017 tarihinden sonra Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz, siz gelmeden başvurunuzu sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Pasaportunuzu konsolosluktan biz alıyoruz ve size iletiyoruz.

Bu sayfa içerisinde Macaristan Schengen vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

İlk olarak; Macaristan vize başvurusu konusunda sizlere nasıl destek olduğumuz ve kimler için hizmet verdiğimiz açıklanmıştır.

Gerekli evraklar kısmı içerisinde; Macaristan vizesi kategorileri ve Macaristan vizesi için gerekli evraklar listesini bulacaksınız.

Merak edilen sorular içerisinde; Macaristan vize ücreti, uzun süreli ve çok girişli Macaristan vizesi almanın yolları, Macaristan vizesi nasıl alınır, kimler Macaristan vizesi alabilir, Macaristan vizesi kaç günde çıkar, Macaristan vize başvuru formu nasıl doldurulur, Macaristan vize talep dilekçesi ve sponsorluk dilekçesi nasıl yazılır, Macaristan vize reddi ve redde itiraz işlemleri, Macaristan şahsi ve ticari davetiye detayları, Macaristan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği iletişim bilgileri hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

Bu sayfanın altlarına doğru indikçe; Macaristan vizesi hakkında genel bilgi, Macaristan vizesi için fotoğraf ölçüsü ve standartları, parmak izi ve biyometri işlemi (VIS), randevu alma, başvuru takibi, vize sonucunu sorgulama ve Macaristan Schengen vizesi ile seyahat edebileceğiniz ülkeler hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız (Son Güncelleme Tarihi: 8 Şubat 2020).

Sizlere Nasıl Destek Oluyoruz?

Macaristan Vize Danışmanlık İzmir

Macaristan vize başvuru işlemleriniz konusunda, sürecin en başından en sonuna kadar sizlere destek oluyoruz ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Macaristan vize başvuru işlemlerinin sizler için sorun olmasının önüne geçiyoruz. Bu süreçte sizlere nasıl destek olduğumuz aşağıda detaylı bir şekilde listelenmiştir.

 • Bizimle iletişime geçtiğinizde size bazı sorular sorarak durumunuzu analiz ediyoruz.
 • Durumunuza en uygun ve en güncel evrak listesini hazırlayıp size iletiyoruz.
 • Sizden gelen evraklar üzerinde çalışarak eksik, hatalı ya da vize almanıza engel olacak evrakların düzenlenmesinde sizlere destek oluyoruz.
 • Talebiniz doğrultusunda en uygun güne randevunuzu alıyoruz.
 • Gerekiyorsa otel ve uçak rezervasyonlarını yapıyor, zorunlu seyahat sağlık sigortasını hazırlıyoruz.
 • Macaristan vize başvuru formunu ve gerekli dilekçeleri hazırlıyoruz.
 • Macaristan vize başvuru dosyanızı uzun süreli ve çok girişli Macaristan vizesi alabilecek şekilde hazırlıyoruz.
 • Eğer parmak izi vermeniz gerekiyorsa sizinle birlikte başvuru merkezine eşlik ediyor, başvurunuzu gerçekleştiriyoruz. Parmak izi vermeniz gerekmiyorsa, sizin gelmenize gerek kalmadan Macaristan vizesi başvurunuzu sizler adına biz gerçekleştiriyoruz.
 • Pasaport takibinizi biz yapıyoruz ve sonuçlanan pasaportu teslim alarak sizlere iletiyoruz.

Neden BRS Global Vize Danışmanlık?

Macaristan Vizesi Başvurularında Başarı Oranımız
%0
Olumlu Sonuç

Kimler için Hizmet Veriyoruz?

 • Şuan için sadece İzmir’de ofisimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı, Macaristan vize başvurusunu İzmir’den gerçekleştirecek misafirlerimiz için hizmet vermekteyiz. Macaristan vize başvurusunu diğer şehirden gerçekleştirecekler, internet sitemizi detaylı olarak incelediği takdirde Macaristan vizesi hakkında birçok bilgiye ulaşabilirler.
 • Türkiye’de resmi oturuma sahip olmayan, 25 yaş ve üzerinde çalışmayan (Ev hanımları ve çalışmaya ihtiyacı olmayacak kadar sabit gelirleri olanlar hariç), sabit geliri ve finansal durumu yetersiz olan kişiler için hizmet vermemekteyiz.
 • Macaristan Schengen Vizesi başvurusunda bulunacak kişiler için hizmet vermekteyiz. Macaristan Ulusal Vize başvuruları konusunda hizmet vermemekteyiz.
 • Göçmenlik, eğitim kurumu bulma ve işe yerleştirme konularında hizmet vermemekteyiz.

Macaristan Vizesi Hakkında Detaylı Bilgi

Macaristan vize başvuru işlemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan bir konu olursa bizimle iletişime geçebilir, uzman danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Gerekli Evraklar
Merak Edilen Sorular

Macaristan vizesi için gerekli evraklar, Macaristan’a gidiş amacınıza (başvuru yapacağınız Macaristan vizesi kategorisine) ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. Macaristan vizesi kategorileri aşağıdaki gibidir. Macaristan’a gidiş amacınıza uygun vize kategorisine tıklayın ve ilgili sayfaya geçiş yapın. Geçiş yaptığınız sayfa içerisinde çalışma durumunuza ilişkin gerekli evrak listesine ulaşacaksınız (Son Güncelleme Tarihi: 8 Şubat 2020).

Macaristan Turistik Vize

Macaristan Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Macaristan Ticari Vize ve Fuar Vizesi

Macaristan Konferans, Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

Macaristan Eğitim ve Öğrenci Vizesi

Macaristan Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Macaristan Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Macaristan’ı ziyaret etmek isteyen isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Diplomatik (Siyah) pasaport, Hizmet (Gri) pasaport ve  Husisi (Yeşil) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeden muaftır. 

Pasaportun en az dönüş tarihi itibari ile 90 gün geçerli olması gerekmektedir.

Macaristan vize başvurusunu seyahatinize 6 ay kala gerçekleştirebilirsiniz. Seyahate 6 ay kala vize başvurusunu gerçekleştirmeniz, vizenizin başvuru tarihinde başlayacağı anlamına gelmez. Vize başlangıç tarihiniz, vize başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz seyahat tarihinizde başlar. Yani, erken vize başvurusunda bulunmanız halinde gün kaybınız olmaz. Aksine daha rahat bir vize başvurusu gerçekleştirmiş olursunuz. 

Macaristan Schengen vizesi başvuruları direk olarak konsolosluklara yapılmaz. Konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu AS VISA SOLUTIONS isimli kurum üzerinden vize başvuruları gerçekleştirilir. Burada gerçekleştirilen başvurular konsolosluğa gönderilir ve vize başvurusunun olumlu ya da olumsuz sonuçlanma kararı tamamen konsolosluğa aittir.

Macaristan Schengen vizesi kategorileri bu sayfa içerisinde yer alan vize kategorileridir ve bu vize kategorilerindeki vize başvuruları konusunda hizmet vermekteyiz.

Macaristan’a oturum amacıyla yani çalışma, aile birleşimi ve 90 gün üzeri eğitim vizeleri için başvuru gerçekleştirmek isteyenler vize başvurularını Macaristan Konsolosluğu ya da Macaristan Büyükelçiliğinden gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu vize kategorileri ulusal vize olarak geçer. Ulusal vize başvuruları konusunda hizmet vermemekteyiz.

Macaristan Vizesi için Fotoğraf Ölçüsü ve Standartları

Macaristan vizesi için fotoğraf ölçüsü ve standartları aşağıdaki gibidir. Fotoğraf çektirirken aşağıdaki gerekliliklere dikkat etmelisiniz, aksi takdirde son anda fotoğraf yüzünden sorun yaşayabilirsiniz. Vize başvurusunda kullanılan fotoğraf daha önce pasaport ve vizelerde kullanılmamış olmalıdır. Vize başvurunuz öncesinde aşağıdaki gerekliliklere göre fotoğrafınızı çektirmenizi tavsiye ederiz.

 1. 35×45 mm boyutunda ve biyometrik olmalı
 2. Herhangi bir rötuş yapılmamalı
 3. Arka fonu beyaz olmalı
 4. 6 aydan eski olmamalı
 5. Yüz açık bir şekilde görünüyor olmalı, alın, boyun ve kulak görünmeli
 6. Yüzde gözlük, küpe vb. takılar çıkarılmalı
 7. Eğer başörtüsü kullanıyorsanız, alın, boyun ve kulaklar muhakkak görünmeli
 8. Fotoğraf net olmalı, kesinlikle bulanık olmamalı

Macaristan Vize Başvurusu için Biyometri İşlemi - Bilgi Kaydı Sistemi (VIS)

VIS kelimesinin açılımı Visa Information System yani Bilgi Kaydı Sistemi’dir. Burada VIS ile adlandırılan konunun tam anlaşılabilir ismi ise parmak izi verme işlemidir. Macaristan Konsolosluğu ve tüm Schengen üye ülkeler 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren biyometrik Bilgi Kaydı Sistemine (VIS) geçmiş bulunmaktadır. Bu sebeple pasaportunda ‘’VIS’’ ibaresi bulunmayan kişiler, Macaristan ve diğer Schengen ülkeleri için yapacak oldukları Schengen vize müracaatları için biyometrik bilgilerini ibraz etmekle yükümlü olacaklardır.

Schengen vizesi için vermiş olduğunuz parmak izi, sistemde 5 yıl boyunca tutulur. Bu 5 yıl içerisinde tekrar bir vize başvurunuz olduğunda parmak izi vermenize gerek yoktur, yani başvuruya gelmeniz de gerekmiyor. Sadece gerekli evrakları bize ileterek, Macaristan vize başvuru işlemleri tarafımızca gerçekleştirilebiliyor.

Macaristan Vize Başvurusu için Randevu Alma, Başvuru Takip ve Vize Sonucu Sorgulama

Macaristan vize başvurusu için randevu alma

Macaristan vize başvurusu için randevu alma işlemi hakkında detaylı bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum. Öncelikle, randevu alma işlemi tamamen ücretsizdir. Bu konuda maalesef ki birçok dolandırıcı firma vardır. Size sadece randevu alarak sizden yüksek miktarda ücretler almaktadırlar. Yasal olarak da bu firmalara bir yaptırım uygulayamazsınız. Çünkü bu hizmet karşılığında istedikleri parayı kendi rızanız ile onlara vermiş oluyorsunuz. 

Macaristan vize başvurularınız için AS VISA SOLUTIONS  isimli kurum üzerinden randevu alabilirsiniz. Randevunuzu dilerseniz telefon ile dilerseniz online sistem üzerinden alabilirsiniz. Randevu alırken kişisel bilgilerinizi girmeniz isteniyor. Adım adım bu bilgileri girdikten sonra randevunuzu almış oluyorsunuz. Bizimle çalışmanız halinde randevunuz tarafımızca alınacaktır.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, sadece randevu alma konusunda hizmet vermemekteyiz. Çalışma politikamız olarak Macaristan vize başvuru işlemlerini en başından en sonuna kadar yürütmekteyiz. Yaptığımız işlerden biri de hem size, hem bize uygun zamana randevunuzu almaktır. Yani randevu almak için ek bir ücret talep etmiyoruz.

Macaristan vize başvuru ve pasaport takip işlemleri

Macaristan vize başvuru takip işlemleri eğer bizimle çalıştıysanız tarafımızca yürütülmektedir. Vize başvurunuz sonuçlanıp pasaportunuz vize başvuru merkezine ulaştığında pasaportuzu biz teslim alıyoruz ve sizlere iletiyoruz.

Eğer şahsi olarak başvuru gerçekleştirdiyseniz, başvuru esnasında size verilen vize takip fişi ile AS VISA SOLUTIONS isimli kurumun resmi internet sitesi üzerinden online olarak ya da telefon ile arayarak vize başvuru takip işlemlerini yürütebilirsiniz.

Macaristan vize sonucu sorgulama

Macaristan vize başvuru takip işlemleri eğer bizimle çalıştıysanız tarafımızca yürütülmektedir. Vize başvurunuz sonuçlanıp pasaportunuz vize başvuru merkezine ulaştığında pasaportuzu biz teslim alıyoruz ve sizlere iletiyoruz.

Eğer şahsi olarak başvuru gerçekleştirdiyseniz, başvuru esnasında size verilen vize takip fişi ile AS VISA SOLUTIONS isimli kurumun resmi internet sitesi üzerinden online olarak ya da telefon ile arayarak vize sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Ancak burada belirtmek isterim ki, burada öğreneceğiniz tek bilgi pasaportunuzun başvuru merkezine gelip gelmediğidir. Vize sonucunuzu ancak pasaportu teslim aldığınızda öğrenebilirsiniz. O zamana kadar vize sonucunuz hakkında bilgi alamazsınız.

Macaristan Schengen Vizesi ile Seyahat Edilebilecek Ülkeler

Macaristan üzerinden alacağınız vize Schengen vizesidir. Schengen vizesi alabileceğiniz ülkeler ve Schengen vizesi ile seyahat edebileceğiniz ülkeler aşağıda paylaşılmıştır.

Adını 14 Haziran 1985 tarihinde imzalanan Schengen Anlaşması’ndan alan Schengen Bölgesi, dış sınırları kontrol etmeye ve ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirerek suçla savaşmaya yönelik ortak kurallarla uyum içinde olarak insanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımı için diğer üye ülkelerle iç sınırlarının kaldırılmasını kabul eden 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölgeyi ifade eder. Schengen Bölgesinde 22 tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Anlaşması ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 üye ülke bulunmaktadır.

Schengen vizesi verme yetkisi olan ülkeler;

Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İsveç ve Lihtenştayn’dır. Bu ülkelerden İzlanda, İsviçre, Norveç ve Lihtenştayn Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkeler arasında olup, diğer ülkeler Avrupa Birliği üyesi ülkelerdir.

Schengen üyesi olmayan fakat Schengen vizesi ile ziyaret edebileceğiniz ülkeler;

Bulgaristan, Hırvatistan, Monaco, Romanya, San Marino ve Vatikan‘dır.

Schengen vizesi ile yukarıda bahsettiğimiz birbirinden farklı güzelliklere, tarihe, sanata, kültüre, gastronomi ve yaşam tarzlarına sahip olan 32 ülkeyi ziyaret etme şansınız vardır. Tek girişli vizelerle, bu ülkeler arasında seyahat etmeniz serbesttir. Çoklu giriş Schengen vizesine sahip iseniz bu ülkeler dışındaki herhangi bir ülkeye gittikten sonra dahi tekrar Schengen Bölgesi’ne giriş yapma fırsatınız olacaktır. Schengen Bölgesi dahilindeki ülkelere seyahat etmeyi planlarsanız, ilk olarak pasaport ve Schengen vizesine sahip olmanız gerekir. Schengen vize başvuru işlemleri karmaşık ve yorucu olabilir, fakat bu süreç stratejik, planlı ve doğru yönetildiğinde vize alınmaması için herhangi bir sebep yoktur.

Call Now Button