Lüksemburg Vizesi

0
Detaylı Bilgi Almak İstiyorum
Ad Soyad*
Email Adresi*
Telefon Numarası*
Planlanan Tarih*
Kişi Sayısı*
Mesajınız*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

502

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Uygun Fiyat
 • Profesyonel Danışman Kadrosu
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Hızlı ve Kolay Vize Süreci

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize yazmaktan veya aramaktan çekinmeyin. Uzman ve deneyimli danışman kadromuz ile size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

0232 503 41 11

[email protected]

Summary
Lüksemburg Vizesi Başvuru İşlemleri
Service Type
Lüksemburg Vizesi Başvuru İşlemleri
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No: 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
Lüksemburg vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve Lüksemburg vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Lüksemburg vizesi için gerekli şartlar, Lüksemburg vize başvurusu için gerekli evraklar, Lüksemburg vize ücreti, Lüksemburg vizesi nereden alınır? Tüm cevaplar burada!

Lüksemburg Vizesi, Kimler Alabilir, Nasıl Alınır, Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lüksemburg vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve Lüksemburg vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, Lüksemburg vizesi için gerekli evraklar hangileridir, Lüksemburg vizesi ücretleri ne kadar, vize başvurumun sonucu kaç günde belli olur? Lüksemburg vizesi için Danışmanlık Hizmeti Almalı mıyım?

Lüksemburg vizesi hakkındaki tüm bu sorularınızın cevabını, meslek durumunuza göre hazırlanması gereken evrak listeleri, ücretleri ve tüm merak ettiklerinizi aşağıda bulabilirsiniz.

Lüksemburg Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Çalışan, öğrenci, memur, çalışmayan, ev hanımları, işveren, emekli kısaca Lüksemburg Schengen vizesini herkes alabilir. Önemli noktalar Konsolosluğun vize başvurunuzu incelemek ve değerlendirmek üzere talep etmiş olduğu evrak listesini doğru ve tam temin etmemiz bu vize sürecini hızlandırmakla beraber sağlıklı hale getirir. Lüksemburg vizesi (Schengen vizesi) başvurusu yaparken meslek grubunuza uygun evrak listesini ister firmamızın size özel vize işlemleriniz ile ilgilenecek vize danışmanı arkadaşlarımız aracılığı ile temin edebilir yada konsolosluğun resmi web sayfasından bakabilirsiniz. 

Lüksemburg’a seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesi Lüksemburg vizesi (Schengen vizesi) almaları gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin Lüksemburg vizesi (Schengen vizesi) almaları zorunlu olurken resmi pasaport sahibi kişiler ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmama koşuluyla Lüksemburg vize işlemlerinden muaftır.

Lüksemburg vizesi (Schengen vizesi) başvuru sahibinin seyahat amacına uygun vize kategorisine göre evrakları tam ve eksiksiz, Lüksemburg vize başvuru formunu tamamen doğru ve tüm evrakları birbiriyle uyumlu ve gerçeği yansıta şekilde bir şekilde bir araya getirerek Lüksemburg vize (Schengen vize) başvuru işlemini gerçekleştirmesi gereklidir. Lüksemburg vize uyum koşullarının tamamlanmasının ardından kısa süreli seyahatler için (maksimum 90 gün konaklama yapma hakkı) Lüksemburg Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine ve yine yetkili seyahat ve turizm acentelerine Lüksemburg vize müracaatlarını gerçekleştirmelidirler.

Lüksemburg Konsolosluğu, Konsolosluğa direk olarak yapılan kısa süreli Schengen vize başvurularını kabul etmemektedir. Kısa süreli Lüksemburg vizesi (Schengen vizesi) başvuruları Lüksemburg Konsolosluğu tarafından yetkili kılınmış kurumlara ve seyahat acentelerine gerçekleştirilmelidir. Lüksemburg vizesi başvuruları, işlem sonuçlanma süresi ve verilen vize süresi hakkında karar ise tamamen Lüksemburg Konsolosluğu kararı olacaktır.

Önemli Noktalar:

Lüksemburg uzun süreli – ulusal vize ya da D tipi Schengen vize başvurularında bulunacak olanlar, vize başvurularını Lüksemburg Konsolosluğu’na ya da Lüksemburg Büyükelçiliği’ne yapmalıdırlar. Vize başvuru merkezleri Lüksemburg ulusal vize başvurularını kabul etmemektedir.

Lüksemburg vizesi (Schengen vizesi) başvuruları için en önemli nokta gerekli evrakların tam ve eksiksiz halde konsolosluğa yada konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu kuruma teslim edilmesidir. Schengen üye ülkeleri içinde yer alıyor olsa da; son 2 yılda Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz tekrar parmak izi vermeniz gerekmektedir. (Dosyanız VIS’li olsa bile her Lüksemburg seyahatine yeniden parmak izi verilmesi gerekmektedir.) Her Lüksemburg’a olan seyahatlerde Lüksemburg vize başvurusu’nun her birinde yeniden parmak izi vermeniz gerekmektedir. Şirketimiz yada herhangi bir kurum size vize çıkacağı garantisini veremez. Bu karar tamamen konsolosluğa ait bir karardır. Bizim sizin için yaptığımız sürekli güncellenen konsolosluk isteklerini tam ve eksiksiz yerine getirmek ve ret olasılığını minimuma indirmektir.

Lüksemburg vizesi (Schengen vizesi) için gerekli evraklar gidiş amacına göre aşağıda listelenmiştir. Bu evraklar dışında konsolosluk gerekli gördüğü taktirde ek evraklar talep edebilir. Genel olarak Lüksemburg vizesi (Schengen vizesi) başvurunuzu seyahatinizi planladığınız tarihten 15 gün içinde yapılması tavsiye edilir. Fakat bizim sizlere tavsiyemiz olası bir konsolosluk yoğunluğuna ya da gecikme yaşanabilmesine karşın başvurunuzu seyahat planınızdan 1 ay önceden yapmanızdır. Bu şekilde herhangi bir gecikmeye mahal vermeden başvurunuz seyahat planınızdan önce sonuçlanıp pasaport ve vizeniz tarafınıza ulaşacaktır.

Lüksemburg vizesi (Schengen vizesi) ve diğer tüm vizeler için konsolosluğun talep ettiği evraklar birbirine çok yakındır. Gidiş amacınıza göre bu evraklar daha detaylı olarak istenir ve/veya bazı ek evraklar istenir.

Lüksemburg Vizesi (Schengen Vizesi) İçin Temel Evraklar

Lüksemburg vizesi için genel evrak listesi aşağıdaki gibidir. Çalışma durumunuza ve başvuru yapacağınız Lüksemburg vizesi tipine göre evraklar değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için ilgili Lüksemburg vizesi sayfasına geçiş yaparak tüm detayları öğrenebilirsiniz. Lüksemburg vize başvurunuzda desteğe ihtiyaç duyarsanız iletişim kanallarımızdan herhangi birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olan bir pasaport ve pasaport’ta vize için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. Pasaportun veriliş tarihi 10 seneyi geçmemelidir.
 • Başvuru formunun büyük harflerle veya daktilo ile yazılmış, eksiksiz, gerçeğe uygun doldurulmuş ve müracaatçı tarafından imzalanmış olması gerekir (Başvuru Formu şirketimiz tarafından doldurulacaktır, başvuru öncesi sadece imzalarınızı atacaksınız).
 • Dikkat!  Başvuru formun’da iki ayrı yer’de imzanız gereklidir. Lütfen kullandığınız E-Mail adresini ve cep telefonu numaranızı belirtiniz. Böylelikle konsolosluk tarafından sorular oluşursa, başvurunuz daha hızlı işlenebilecektir. 18 yaşından küçük olanların her iki ebeveynin başvuru formuna imza atması gerekiyor.
 • 2 adet yeni çekilmiş renkli vesikalık (3,5 x 4,5 cm) fotoğraf. Bir tanesi başvuru formunun sağ üst köşesinde yer almalıdır, diğerini de başvurunuza ekleyiniz. Fotoğrafın arka planı beyaz olmalıdır. Aynı anda kişinin yüz çehresi, yani yüz, alın, kulak ve boyun, açık olmalı ve net görülebilmeli (dini nedenlerden dolayı örtülen başörtüsü takılabilir). Gözlük çıkarılmalıdır.
 • İkamet belgesi.
 • Uçak/tren/otobüs seyahatlerinde rezervasyon belgesi
 • Özel araçlı seyahatlerde, ruhsat fotokopisi, yeşil kart ve uluslar arası sürücü belgesi ve seyahat güzergahının detaylı beyanı.
 • Otel rezervasyonlarını gösteren belgeler.
 • Bütün Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000,00 EURO teminatlı zorunlu seyahat sağlık sigortası. Uzun süreli vizeler’de ülkeye birkaç giriş hakkı doğuyorsa, ilk seyahat süresi için sigorta gösterilmelidir.

Lüksemburg Vizesi (Schengen vizesi) Alırken Vize Türünüzü Doğru Seçin

Lüksemburg vizesi (Schengen vizesi) alırken dikkat edilmesi gereken diğer husus ise, seyahat amacınıza göre vize türü seçimidir. Bu noktada da vize danışmanınız sizi doğru yönlendirerek ve uygun vize başvurunuzu sağlamanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca Lüksemburg’a ki kalış süreniz ve buna göre de vize türü belirleme ve ona uygun başvuru ve evrak temini de dikkat etmeniz gereken bir diğer konudur. 90 günü aşan seyahat planlarınızda D tipi ulusal  vize başvurusu yaparken 90 günden az olan seyahatlerinizde ise, Lüksemburg vizesi (Schengen vizesi)  başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Schengen Üye Ülkeleri Hangileridir?

Adını 14 Haziran 1985 tarihinde imzalanan Schengen Anlaşması’ndan alan Schengen Bölgesi, dış sınırları kontrol etmeye ve ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirerek suçla savaşmaya yönelik ortak kurallarla uyum içinde olarak insanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımı için diğer üye ülkelerle iç sınırlarının kaldırılmasını kabul eden 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölgeyi ifade eder. Schengen Bölgesinde 22 tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Anlaşması ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 üye ülke bulunmaktadır.

Schengen vizesi verme yetkisi olan ülkeler; Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İsveç ve Lihtenştayn’dır. Bu ülkelerden İzlanda, İsviçre, Norveç ve Lihtenştayn Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkeler arasında olup, diğer ülkeler Avrupa Birliği üyesi ülkelerdir. Schengen üyesi olmayan fakat Schengen vize’si ile ziyaret edilebileceğiniz ülkeler ise; Bulgaristan, Hırvatistan, Monaco, Romanya, San Marino ve Vatikan‘dır.

Schengen vizesi ile yukarıda bahsettiğimiz birbirinden farklı güzelliklere, tarihe, sanata, kültüre, gastronomi ve yaşam tarzlarına sahip olan 32 ülkeyi ziyaret etme şansınız vardır. Tek girişli vizelerle, bu ülkeler arasında seyahat etmeniz serbesttir. Çoklu giriş Schengen vizesine sahip iseniz bu ülkeler dışındaki herhangi bir ülkeye gittikten sonra dahi tekrar Schengen Bölgesi’ne giriş yapma fırsatınız olacaktır. Schengen Bölgesi dahilindeki ülkelere seyahat etmeyi planlarsanız, ilk olarak pasaport ve Schengen vizesine sahip olmanız gerekir. Schengen vize başvuru işlemleri karmaşık ve yorucu olabilir, fakat bu süreç stratejik, planlı ve doğru yönetildiğinde vize alınmaması için herhangi bir sebep yoktur. İnternet sitemiz içerisinden konsoloslukların talep etmiş olduğu gereklilikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Neden Vize Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

Lüksemburg vizesi için aldığınız veya alacağınız danışmanlık hizmeti nasıl ve ne fayda sağlar, vize başvurunuz öncesinde doğru evrak temini ve takibi için doğru yönlendirme ve dosyanızın vize başvurunuz için doğru hazırlanması için Lüksemburg vizesi başvurularınızda danışmanlık almanız yararınıza olacaktır. Ayrıca Lüksemburg vizesi başvuru sonrası pasaport takibi ve Lüksemburg vizesi onaylanması halinde vize başvuru merkezinden teslim alıp size ulaşımına kadarki takibini vize danışmanınız sağlayacaktır, ayrıca konsolosluğun istisnai durumlarda isteyeceği ek belgelerin takip edilip size iletilmesi ve gerekli durumlarda sizin adınıza temin edebilir ve konsolosluğa iadesi konusunda vize danışmanları işinizi hafifletmekte ve doğru yönlendirme konusunda destek olmaktadır. Lüksemburg vizesi hakkında detaylı bilgi ve yönlendirmeleri de danışmanınız size en uygun şekilde sağlayacak ve Lüksemburg vizesi alırken danışmanlarınız her daim yanınızda olacaktır.

Neden BRS Vize ile çalışmalıyım?

Profesyonel ve deneyimli kadromuz ile alacağınız hizmete ve insana önem veriyoruz . Aradığınız tüm bilgilere sitemizden ulaşabilir ve profesyonel danışman arkadaşlarımızın danışmanlığında vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Danışmanlık Hizmeti

Almalı mıyım, neden?
 • Doğru evrak temini ve takibi
 • Doğru yönlendirme
 • Başvuru sonrası pasaport takibi
 • İşinizi kolaylaştırmak
 • Zaman kazanmak
 • Olumlu sonuç almak

Schengen Vizesi Hakkında

Tarihi ve kısa bir bilgi
 • Adı: 14 Haziran 1985 - Schengen Anlaşması
 • Amacı: Dış sınırları kontrol etmek
 • Ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirmek
 • İnsanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımını sağlamak
 • 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölge

Lüksemburg Vizesi Tipleri

 • Lüksemburg vizesi nasıl alınır?

  Lüksemburg Vizesi

 • Lüksemburg aile ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Lüksemburg Aile Ziyareti Vizesi

 • Lüksemburg akraba ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Lüksemburg Akraba Ziyareti Vizesi

 • Lüksemburg arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Lüksemburg Arkadaş Ziyareti Vizesi

 • Lüksemburg eğitim vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Lüksemburg Eğitim Vizesi

 • Lüksemburg fuar vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Lüksemburg Fuar Vizesi

 • Lüksemburg konferans vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Lüksemburg Konferans Vizesi

 • Lüksemburg kültürel etkinlik vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Lüksemburg Kültürel Etkinlik Vizesi

 • Lüksemburg sağlık sebepli vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Lüksemburg Sağlık Sebepli Vize

 • Lüksemburg sportif etkinlik vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Lüksemburg Sportif Etkinlik Vizesi

 • Lüksemburg tıbbi tedavi vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Lüksemburg Tıbbi Tedavi Vizesi

 • Lüksemburg ticari vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Lüksemburg Ticari Vize

 • Lüksemburg transit vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Lüksemburg Transit Vize

 • Lüksemburg turistik vize başvurusunda dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

  Lüksemburg Turistik Vize

 • Lüksemburg turist vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Lüksemburg Turist Vizesi

Lüksemburg Vize Başvuru Formu

Lüksemburg Vize Ücreti

Güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için hemen arayın
Pazartesi09:00 - 19:00
Salı09:00 - 19:00
Çarşamba09:00 - 19:00
Perşembe09:00 - 19:00
Cuma09:00 - 19:00
Cumartesi09:00 - 19:00
PazarKapalı
Call Now Button