Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home2/brsvizec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home2/brsvizec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home2/brsvizec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
İngiltere Vizesi Almanın Kolay Yolu | BRS Global Vize Danışmanlık

İngiltere Vizesi

0
Detaylı Bilgi Almak İstiyorum
Ad Soyad*
Email Adresi*
Telefon Numarası*
Planlanan Tarih*
Kişi Sayısı*
Mesajınız*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2090

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Uygun Fiyat
 • Profesyonel Danışman Kadrosu
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Hızlı ve Kolay Vize Süreci

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize yazmaktan veya aramaktan çekinmeyin. Uzman ve deneyimli danışman kadromuz ile size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

0232 503 41 11

info@brsvize.com

Summary
İngiltere Vizesi Başvuru İşlemleri
Service Type
İngiltere Vizesi Başvuru İşlemleri
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No: 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
İngiltere vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve İngiltere vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İngiltere vizesi için gerekli şartlar, İngiltere vize başvurusu için gerekli evraklar, İngiltere vize ücreti, İngiltere vizesi nereden alınır? Tüm cevaplar burada!

İngiltere Vizesi (UK Vizesi)

İngiltere Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Değerli misafirlerimiz, İngiltere vizesi sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. İnternet sitemiz içerisinde İngiltere vizesi hakkında aradığınız birçok sorunun yanıtını bulacağınızdan emin olabilirsiniz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

İngiltere vize başvurusu yapmak, gerekli evrakları hazırlamak ve sonunda olumlu sonuç almak size zor, karmaşık ya da yorucu gelebilir. Bununla birlikte, bu süreç profesyonel bir şekilde yönetildiği takdirde İngiltere vizesi (UK Vizesi) almak aslında çok kolaydır.

İzmir ve çevre illerinde yaşayan misafirlerimiz, İngiltere vizesi başvuru işlemlerini İzmir merkezli BRS Global Vize Danışmanlık ile kusursuz bir şekilde yönetebilir ve olumlu sonuç alabilirsiniz.

İngiltere Vizesi (UK Vizesi) Hakkında Genel Bilgi

İngiltere Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İngiltere’yi ziyaret etmek isteyen isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Hizmet (Gri) pasaport ve  Husisi (Yeşil) pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Diplomatik pasaport (Siyah) sahipleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile, İngiltere’ye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Almış olduğunuz İngiltere vizesi aslında Birleşik Krallık vizesidir. Birleşik Krallık vizesi ile İngiltereİskoçyaGaller (Wales) ve Kuzey İrlanda ülkelerini ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vize başvurusu seyahate 1 yıl kala gerçekleştirilebilir. Bizim tavsiyemiz ise seyahate 3 ay kala gerçekleştirilmesi yönündedir. Bunun amacı, İngiltere vizesi başlangıç tarihinin istediğiniz zamanda başlaması ve gün kaybınız olmaması içindir.

İngiltere vize başvurusu direkt olarak konsolosluğa yapılamaz. Öncelikle İngiltere vizesi için gerekli evraklar hazırlanmalı ve online sistem üzerinden vize evrakları ile uyumlu İngiltere vize başvuru formu doldurulmalıdır. Ardından ödeme yapılarak form onaylanır ve randevu ekranına geçilir. Burada iki seçeneğiniz vardır. Bunlardan birincisi evrakları taratıp kendiniz sisteme yüklemeniz (Self Service), diğeri ise evraklarınızın başvuru merkezinde taratılmasıdır (Asisted Servise). Evraklar başvuru merkezinde taratılırsa bunun için ek ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu seçimden sonra randevu ücreti ödenir ve randevu alınır. Sonra olarak randevu günü İngiltere vize başvuru merkezine gitmeniz ve biyometri işlemlerini tamamlamanız gereklidir.

İngiltere vize başvurusu randevu gününden sonra ortalama 21 günde sonuçlanmaktadır. Ancak pasaport teslim aldıktan sonra onay ya da red aldığınızı öğrenebilirsiniz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak bizim farkımız, İngiltere vize başvurusu sonunda olumlu sonuç alma ihtimalinizi yükseltmektir.

İngiltere vizesi için gerekli evraklar listesine, aşağıdaki gerekli evraklar kısmındaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz. İngiltere vizesi ve vize başvurusu hakkında merak ettiğiniz diğer soruların yanıtlarını bu sayfanın devamında bulacaksınız.

İngiltere Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

İngiltere vize başvuru işlemleri İngiltere Konsolosluğu tarafınca yetkilendirilmiş olan TLS Contact başvuru merkezleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Her bir İngiltere vize kategorisi başvurusu için yetkili TLS Contact başvuru merkezinden alınacak randevuya gitmeniz gerekmektedir. 

İngiltere turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti gibi İngiltere vize kategorisi sonucunda talebiniz doğrultusunda 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık İngiltere vizesi alırsınız. Bu vize kategorileri İngiltere göçmen olamayan vize kategoridir. Firma olarak biz bu vize kategorileri için hizmet vermekteyiz ve internet sitemizde yer alan bilgiler İngiltere göçmen olmayan vize kategorileri için geçerlidir.

İngiltere oturum vizesi kategorileri yani çalışma, uzun süreli eğitim, evlilik, aile birleşimi gibi vize kategorileri İngiltere göçmen vize (ulusal vize) kategorisi kapsamındadır. Firma olarak biz bu konuda hizmet vermemekteyiz.

Bu sayfa içerisinde İngiltere vizesi (UK Vizesi) hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

İngiltere Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Merak Edilen Sorular İzmir

İngiltere vizesi hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarını internet sitemizin hangi kısmında bulabileceğinize ilişkin site haritamız aşağıdaki gibidir.

İlk olarak;

İngiltere vizesi başvuru işlemlerini bizim desteğimiz ile gerçekleştirmeniz halinde uygulamanız gereken basit adımlar sizlerle paylaşılmıştır. Akabinde İngiltere başvurusu konusunda sizlere nasıl destek olduğumuz ve kimler için hizmet verdiğimiz açıklanmıştır.

Gerekli evraklar kısmı içerisinde;

İngiltere vizesi (UK Vizesi) kategorileri, vize kategorisine ve çalışma durumuza göre detaylı bir şekilde hazırlanmış olan İngiltere vizesi için gerekli evraklar listesini bulacaksınız.

Merak edilen sorular içerisinde;

İngiltere vize ücreti, uzun süreli İngiltere vizesi almanın yolları, İngiltere vizesi nasıl alınır, kimler İngiltere vizesi alabilir, Amerika vizesi kaç günde çıkar, İngiltere vize başvuru formu nasıl doldurulur, İngiltere vize talep dilekçesi ve sponsorluk dilekçesi nasıl yazılır, İngiltere vize reddi ve redde itiraz işlemleri, İngiltere şahsi ve ticari davetiye detayları, İngiltere (Birleşik Krallık) Konsolosluğu ve Büyükelçiliği iletişim bilgileri hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

Bu sayfanın altlarına doğru indikçe;

İngiltere vizesi başvuru işlemleri yaparken dikkat edilmesi gerekenler, İngiltere vize başvurusu esnasında en sık yapılan hatalar, uzun süreli İngiltere vizesi nasıl alınır, İngiltere vizesi için bankada ne kadar para olmalı, seyahat süresinin doğru belirlenmesi, İngiltere vize talep dilekçesi ve destekleyici ek evrakların önemi, İngiltere vizesi (UK Vizesi) için fotoğraf ölçüsü ve standartları, randevu alma, başvuru ve pasaport takibi, vize başvuru sonucunu sorgulama hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

İngiltere Vizesi Almanın Kolay Yolu

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış İngiltere vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Gönderdiğiniz evrakları kontrol ediyoruz, online başvuru formunu dolduruyoruz, randevunuzu alıyoruz ve dosyanızı İngiltere vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Başvuruya Danışmanlarımız Eşliğinde Gidin

Randevu günü İzmir TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezine randevuya hazır bir şekilde danışmanlarımız eşliğinde giriyorsunuz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Randevu bitiminde size verilen pasaport teslim belgesini danışmanınıza teslim ediyorsunuz. İşlem tamamlandı.

Sizlere Nasıl Destek Oluyoruz?

İngiltere Vize Danışmanlık İzmir

İngiltere turistik vize başvuru işlemleriniz konusunda, sürecin en başından en sonuna kadar sizlere destek oluyoruz ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. İngiltere turistik vize başvuru işlemlerinin sizler için sorun olmasının önüne geçiyoruz. Bu süreçte sizlere nasıl destek olduğumuz aşağıda detaylı bir şekilde listelenmiştir.

 • Bizimle iletişime geçtiğinizde size bazı sorular sorarak durumunuzu analiz ediyoruz.
 • Durumunuza en uygun ve en güncel İngiltere vizesi için gerekli evraklar listesini hazırlayıp size iletiyoruz.
 • Sizden gelen evraklar üzerinde çalışarak eksik, hatalı ya da vize almanıza engel olacak evrakların düzenlenmesinde sizlere destek oluyoruz.
 • Talebiniz doğrultusunda en uygun güne İngiltere vize başvurusu için randevunuzu alıyoruz.
 • Gerekiyorsa otel ve uçak rezervasyonlarını yapıyoruz.
 • Online sistem üzerinden İngiltere vize başvuru formunu eksiksiz dolduruyor ve gerekli dilekçeleri hazırlıyoruz.
 • İngiltere vize başvuru dosyanızı kolaylıkla İngiltere vizesi alabilecek şekilde hazırlıyoruz.
 • Başvuru kişisinin durumuna göre özel olarak hazırlanan İngiltere vizesi için gerekli evraklar ve destekleyici diğer evrakların hepsini tarayarak konsolosluğun talep ettiği sisteme yüklüyoruz.
 • Randevu günü sizinle birlikte İngiltere vize başvuru merkezine eşlik ediyor, başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.
 • Pasaport takibinizi biz yapıyoruz ve sonuçlanan pasaportu teslim alarak sizlere iletiyoruz.
İngiltere Vizesi Başvurularında Başarı Oranımız
%0
Olumlu Sonuç

Kimler için Hizmet Veriyoruz?

 • Türkiye’de resmi oturuma sahip olmayan, 25 yaş ve üzerinde çalışmayan (Ev hanımları ve çalışmaya ihtiyacı olmayacak kadar sabit gelirleri olanlar hariç), sabit geliri ve finansal durumu yetersiz olan kişiler için hizmet vermemekteyiz.
 • İngiltere göçmen olamayan vize kategorisi kapsamında vize başvurusunda bulunacak kişiler için hizmet vermekteyiz. İngiltere ulusal vize (göçmen vizesi) başvurusu için hizmet vermemekteyiz.
 • Göçmenlik, eğitim kurumu bulma ve işe yerleştirme konularında hizmet vermemekteyiz.
 • Ofisimiz İzmir’de bulunmaktadır ve İngiltere vize başvuru işlemlerini İzmir’den gerçekleştirmekteyiz. Bu duruma istinaden özellikle İzmir ve Ege bölgesinde yaşayan misafirlerimiz için hizmet vermekteyiz. Bununla birlikte, diğer şehirlerde yaşayan misafirlerimizin de talepleri doğrultusunda İngiltere vizesi başvuru işlemleri için hizmet vermekteyiz.

İngiltere Vizesi (UK Vizesi) Hakkında Detaylı Bilgi

İngiltere Vizesi Hakkında Detaylı Bilgi

İngiltere vize (UK vizesi) başvuru işlemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan bir konu olursa bizimle iletişime geçebilir, uzman danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Gerekli Evraklar
Merak Edilen Sorular

İngiltere vizesi (UK vizesi) için gerekli evraklar, İngiltere’ye gidiş amacınıza (başvuru yapacağınız İngiltere vizesi kategorisine) ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. Aşağıda, İngiltere vizesi için gerekli evraklar hakkında genel bilgi ve İngiltere vizesi (UK vizesi) kategorileri paylaşılmıştır. Genel bilgi içerisinde İngiltere vize evrakları hakkında genel bilgiler mevcuttur. İngiltere’ye gidiş amacınıza uygun vize kategorisine tıklayıp ve ilgili sayfaya geçiş yaparsanız, geçiş yaptığınız sayfa içerisinde ilgili vize kategorisine ve çalışma durumunuza ilişkin gerekli evraklar listesine ulaşacaksınız.

İngiltere Vizesi için Gerekli Evraklar Hakkında Genel Bilgi

İngiltere Turistik Vize

İngiltere Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

İngiltere Ticari Vize ve Fuar Vizesi

İngiltere Konferans, Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

İngiltere Eğitim ve Öğrenci Vizesi

İngiltere Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

İngiltere Vizesi (UK Vizesi) Başvuru İşlemleri Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngiltere Vizesi Başvuru İşlemleri İzmir

İngiltere vizesi (UK vizesi) başvuru işlemleri yaparken dikkat etmeniz gereken durumları burada açıklamaya çalıştık. Aşağıdaki uyarılar ve dikkat edilmesi gereken konular sürekli güncellenmektedir ve İngiltere Konsolosluğu’nun talep ettiği konulara istinaden hazırlanmıştır.

İngiltere Vizesi için Gerekli Evraklar Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngiltere vizesi başvuru işlemleri için gerekli olan evraklar arasında iş verenlerin ve çalışanların alması zorunlu olan şirkete ait; vergi levhası, oda faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri/imza beyannamesi güncel bilgiyi içerir durumda olmalıdır. Bazı kurum ve kuruluşlar çalışanları ile bu belgeleri paylaşmak istemezler. Bu durumda iş yeri izin ve görev yazısında bu konu hakkında bir açıklama cümlesi bulunmasını tavsiye ederiz. İş yeri izin ve görev yazısı İngilizce olmalıdır.

İngiltere vize başvurusu gerçekleştiren birçok insan aynı hataya düşerek tüm belgelerin İngilizce çevirilerini de sunmaktadır. Fakat konsolosluk yalnızca belli belgelerin İngilizce olmasını talep etmektedir. Bu sebeple birçok başvuru kişisi fuzuli masraf yapmaktadır aynı zamanda boşuna zaman kaybetmektedir. Vize başvurusu için yalnızca konsolosluğun zorunlu tuttuğu gerekli belgelerinizin İngilizce olarak, geri kalan belgelerinizin de Türkçe olarak sunulmasını tavsiye ederiz. Böylelikle büyük oranda hem zamanda hem de paradan tasarruf edebilirsiniz.

Tüm İngiltere vizesi kategorileri için banka hesap dökümlerinin en fazla vize başvurusu için randevuya gideceğiniz günden 15 gün önce alınmış veya güncellenmiş olması gerekmektedir. Banka hesap dökümleri son 6 aya ait, imzalı ve kaşeli olarak alınmalıdır. Banka imza sirküleri zorunludur. Şahsi dilekçe zorunlu değildir ancak online forma durumunuzu anlatacak yer kalmaması durumundan dolayı tavsiye ederiz.

İlk kez İngiltere vizesi alacak olanların dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

İlk kez İngiltere vize başvurusunda bulunacak kişiler başvuru sürecini ciddiye alamayarak ve birkaç kez başvuru hakkı bulunduğunu düşündüğü için ilk ve aslında en önemli olan başvuruya yeterince özen göstermemesi sebebiyle red oranları yüksektir. İngiltere vizesi başvuru işlemleri süreci ile ilgili tam detaylı ve kolay erişim sağlanabilir bir kaynak bulunmak neredeyse imkansız olduğu için bir çok başvuru kişisi red almaktadır. Aynı zamanda İngiltere Konsolosluğu ile iletişime geçmek ve soru sormak da yüksek ücretlere tabi tutulduğu için de bu yola da başvurulmamaktadır. İngiltere vizesi başvuru işlemleri ve süreci hakkında internette genellikle kirli bilgiler mevcuttur. İngiltere vize başvuru süreci hakkında yetkin olan kurum ve kuruluşlar ise bu önemli bilgileri haklı olarak tam detaylı şekilde paylaşılmaz, hizmete tabi tutulmaktadır. İngiltere vizesi başvuru süreci hakkında sizinle paylaştığımız bu bilgiler düzeli olarak yaptığımız araştırma çalışmalarımız sayesindedir.

İngiltere Vize Başvurusu Öncesinde Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Ayrıntı

Özellikle İzmir’den gerçekleştirilecek İngiltere vize (UK vize) başvurusu için randevu sistemi çok hızlı bir şekilde dolmaktadır. Randevular genellikle 1 hafta sonraya verilmektedir. Bununla birlikte, İngiltere vizesi için gerekli evrakların ve özellikle banka hesap dökümlerinin son 2 hafta içerisinde alınmış olması gereklidir. Online başvuru tarihine göre güncel tarihli olması gereken evrakları yenileyerek yüklemenizi öneririz. Tüm bu sebeplerden ötürü, seyahatinize ortalama 3 ay kala bizimle iletişime geçerek İngiltere vizesi başvuru işlemlerini başlatmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bununla birlikte, İngiltere vizesi başvuru işlemleri seyahate 1 yıl kala gerçekleştirilebilmektedir.

İngiltere üzerinden diğer ülkelere aktarmalı seyahat edecek vatandaşlarımız transit vizeye tabidir. Bununla birlikte, vatandaşlarımızın, gidilecek ülkeye (onward flight) 24 saat içinde uçmaları ve gerekli vizelerinin/belgelerinin olması şartının yanı sıra belirli koşulları sağlamaları halinde, transit vizeden muaf olacakları (transit without visa concession) Londra Başkonsolosluğumuz tarafından bildirilmektedir. Ayrıntılı bilgi için buraya bakınız.

Uzun Süreli İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Uzun Süreli İngiltere Vizesi (Birleşik Krallık Vizesi) Nasıl Alınır?

Uzun süreli İngiltere vizesi (UK vizesi) nasıl alınır? Bu sorunun yanıtını aşağıda elimizden geldiğince paylaştık. Bununla birlikte, aşağıda size açıklayacağımız bilgiler resmi kanıtlara dayanmamakta olup, tamamen firma olarak edindiğimiz tecrübeler ile İzmir, Ankara ve İstanbul’daki diğer firmalar ile gerçekleştirdiğimiz istişareler ışığında paylaşılmıştır. Burada paylaşılan bilgiler tüm yetkili TLS Contact başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilen İngiltere göçmen olmayan vize başvurusu için geçerlidir. Her şubede kişinin durumuna ve seyahat amacına özel hazırlaması gereken İngiltere vizesi için gerekli evraklar ve tüm başvuru süreci aynıdır. 

İngiltere (Birleşik Krallık vizesi) göçmen olmayan vize kategorisi vize başvurusu sonunda talebiniz doğrultusunda 6 aylık, 2 yıllık 5 ve 10 yıllık İngiltere vizesi vermektedir. Başvuru kişisinin seyahati 1 hafta sürse dahi en kısa süreli İngiltere vizesi 6 ay geçerli olup çok girişli olarak verilmektedir. Bu sebeple kişinin genellikle seyahati için ihtiyacı olandan çok daha uzun süre geçerli bir vize verildiğinden dolayı da tüm gereklilikleri tam ve eksiksiz olarak yerine getirmenizi bekler.

İngiltere Vize Başvurusunu Diğer Ülkelerden Ayıran Farklar

İngiltere vize başvurusu baştan sona asla hata kabul etmeyen hassas bir başvuru sürecine sahiptir. Öncelikle kişinin durumuna ve seyahat sebebine ilişkin hangi belgelerin hazırlanması ve hangi vize tipinin seçilmesi gerektiğinin tespiti ciddi önem teşkil etmektedir. Başvuru sürecinin ilk adımı olduğu için temel olarak varsayarsak temeli sağlam olmayan binanın gelecek adımlarda çökmesi kaçınılmaz olacaktır. Konsolosluk sitesinde sunulması gereken zorunlu belgeler hakkında detaylı bilgi mevcut değil, genel bir liste bulunmaktadır.

Online Form

İngiltere vize başvurusu konsolosluğun online sistemi üzerinden online form ile beraber gerçekleştirilmektedir. Online İngiltere vize başvuru formunu doldurmadan önce belgelerin hazırlanması ve seyahatin tüm detaylarının kesinleşmiş olması gerekmektedir. Online başvuru formunu şahsen doldurabilmek için yalnızca İngilizce bilmek yeterli değildir. Her başvuru kişisinin durumu şahsına özel olduğu için bu online formda bu özel durumlar doğru yerlerde konsolosluğun anlayabileceği şekilde belirtilmelidir. Online formu doldurulduktan sonra gerekli ödemeler online olarak yapılmaktadır.

Evrakların Sisteme Yüklenmesi

İngiltere vize başvurusunu diğer ülkelerden ayıran farklardan en önemli ve ciddi zaman alan bir diğer adım ise, kişinin şahsına özel hazırlaması gereken tüm gerekli evrakların konsolosluğun ve online sistemin isterlere uygun şekilde ve doğru kategorilere ayırarak taratılarak yüklenmesidir. İngiltere vize başvurusu son adım olan randevuya kadar tamamen online sistemler üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple İngilizce, teknoloji ve konsolosluk sitelerine ve online başvuru sistemlerine aşina olmak bu maça bir sıfır önde başlamanız anlamına gelecektir. Bu online başvuru sistemlerinde ara sıra hata olabilmekte bunun farkına varıp doğru hamleleri yapabilir ve kontrol edebilir yetkinlikte olmak da gerekmektedir.

Randevu ve Biyometri İşlemi

En önemli farklardan biri, İngiltere vize başvuru işlemleri için konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan başvuru merkezi TLS Contact’a her bir başvuru kişisinin şahsen online sistem üzerinden alınan randevuya gidilmesi gerekmektedir. Randevuya gidildiğinde tüm adımların doğru şekilde yapıldığına dair ve randevuya girilebilmesi için tüm gerekli evrakların eksiksiz şekilde bulunması gerekmektedir. Her başvuru kişisinin şahsen bu randevuda istenme sebebi biometri (parmak izi alımı ve fotoğraf çekimi) işlemlerinin tamamlanabilmesi içindir. Randevu bitiminde İngiltere vizesi başvurusunun sonuçlandıktan sonra aynı başvuru merkezinden teslim alınabilmesi için bir evrak verilmektedir. Bu evrağın kaybedilmemesi pasaportun teslim alınabilmesi için ciddi önem taşımaktadır.

İngiltere vizesi online başvuru formu ödemesini 1 yıl boyunca gerçekleştirebilirsiniz. Formu doldurabilmek için açtığınız üyelik üzerinden 1 yıl boyunca forma ulaşabilir, iptal edebilir, yeni form doldurabilir veya ödemesini gerçekleştirebilme hakkınız saklı kalmaktadır. Bizim tavsiyemiz ise herhangi istisnai bir durum sebebiyle mümkün olan en kısa sürede işlemlerinizi bitirmeniz üzerinedir.

Randevu Sonrası Yapılacaklar

Seçim yapılan şehirdeki randevunun bitiminin ardından genellikle başvuru kişisinin yapması gereken tek ve son adım ise başvuru merkezinden yukarıda açıkladığımız belgeler ile beraber pasaportu teslim almaktır. 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi İngiltere vizesi için ilk kez başvuru yapacak kişilerin herhangi yetkin bir kurum/kuruluş veya kişiden yardım alarak başvurmasını tavsiye ederiz. İngiltere vize başvurusu red ile sonuçlanan başvuru sahipleri ikinci kez başvuru yapmak istediklerinde genellikle yalnız kalmakta ve bir yardım bulamamaktadır.

Çoğu yetkin kurum ve kuruluş ilk başvurunun nasıl yapıldığından emin olmadığı ve tam detaylı bilgiye sahip olmadığı için redli dosya kabul etmezler. Çünkü öncelikle bu reddin sebebi bulunup kapatılarak bir başvuru yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde ikinci İngiltere vize başvurusu yine aynı şekilde, büyük olasılıkla red ile sonuçlanacaktır. İngiltere vizesi mevcut red mektubunuzu ileride tekrar bir başvuru yapmak istemeniz halinde ihtiyaç duyulacağı için saklamanızı önemle tavsiye ederiz.

Uzun Süreli İngiltere Vizesi Almanın Şartları

Eğer daha önce İngiltere vizeniz/vizeleriniz var ise ve bu vizeyi/vizeleri düzgün kullandıysanız (giriş yapılırken beyan edilen seyahat tarihlerine uymak, vb.) tekrar İngiltere vizesi alma olasılığınız yüksektir. İngiltere göçmen olamayan vize tiplerinden en az bir tanesine daha önceden sahipseniz tekrar herhangi bir İngiltere (göçmen olmayan) vizesi sahibi olmanız daha olasıdır. Özellikle daha önce almış olduğunuz İngiltere vizesi tipi ile aynı vize tipine başvuru yapılıyorsa ve bu daha önce var olan vize doğru kullanmış ise 10 yıllık bir İngiltere vizesi alması olasıdır. İngiltere vizesi yenileme işleminde yine randevuya gidilmesi gerekmektedir.

Vize Kategorisine Göre;

İngiltere aile ve arkadaş ziyareti vize başvurusu için, eğer sürekli İngiltere’ye gitmeniz gerekiyorsa ve bunu karşılayabilecek maddi olanaklara sahipseniz İngiltere konsolosluğu size 10 yıllık bir İngiltere vizesi verebilir.

İngiltere ticari vize başvurusu için, eğer daha önce de aynı şirket ile ticari maksat ile İngiltere’ye seyahat ettiyseniz, 10 yıllık İngiltere vizesi almanız mümkün olur.

İngiltere turistik vize başvurusunda bulunacak kişiler için gereklilikler biraz daha fazladır. Burada önemli nokta daha önce alınmış olan vizenin/vizelerin doğru kullanımı ciddi önem taşımaktadır. Başvuru sahibinin maddi durumlarının resmi belgeler ile iyi olduğu ispat edilmelidir. Çalışanlar için bordro maaşlarının yüksek olması ve banka hesabındaki birikimler, iş verenler için maddi gelirin iyi olduğunu gösterir vergi levhası ve banka hesapları, kira gelirleri vb. ek gelirlerin ispatı gibi. Eğer konsolosluk maddi durumunuz ile ilgili bir şüpheye düşerse genellikle sonuç olumsuz olmaktadır. Bunun dışında İngiltere’ye daha sonra da seyahat edebileceğini ispatlamanız gerekmektedir. Bu konularda sorunu olmayan kişilerin 10 yıllık İngiltere vizesi alması mümkündür.

İngiltere vize başvurusu için banka hesabında nakit para olmalı mı ya da banka hesabınızda ne kadar para olmalı?

UK Vizesi Almak için Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

İngiltere vizesi (UK vizesi) almak için bankada ne kadar para gösterilmeli? İngiltere vizesi başvurusu yapmak isteyen bir çok kişinin aklındaki en büyük soru ve red alınma sebeplerinden en büyük olanı da bu konudur. Size bu konuyu net bir şekilde açıklayacağım. 

Banka hesabınızda bulundurulması gereken rakam İngiltere’ye gidiş amacınıza göre değişmektedir. Aynı zamanda çalışma durumunuza (emekli, iş veren, sigortalı çalışan gibi) göre de değişmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, konsolosluk vadeli hesapları ciddiye almayabilmektedir, daha net olmak gerekirse seyahat için gerekli birikim olarak kabul etmeyebilmektedir.

Seyahat için gerekli olan miktarın vadesiz hesapta bulunmasına özen gösteriniz. Eğer vadeli hesaplarınızda da bakiye bulunuyor ise seyahat için gerekli olan vadesiz banka hesabınıza ek olarak destekleyici evrak niteliğinde vadeli hesabı sunabilirsiniz. Fakat mevcut vadeli ve vadesiz tüm hesapların sunulmasını tavsiye ederiz.

İngiltere vizesi başvuru işlemleri diğer ülkelerin vize başvurusundan daha farklı ve daha detaylı bir başvuru sürecine sahiptir. Dolayısıyla farklı bir bankanın vadeli hesabında birikim mevcut ise yalnızca vadesiz hesapta ki meblağın ibraz edilmesi yeter olamayacak ve büyük olasılık red ile sonuçlanacaktır. Aynı zamanda aylık sabit gelir Türkiye’nin asgari maaş ücretinden düşük veya yakın ise; büyük olasılıkla maddi gerekliliklere uygun bulunmayacak ve başvuru red ile sonuçlanacaktır.

İngiltere Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusu için Banka Hesabında Olması Gereken Bakiye

Eğer emekliyseniz ve İngiltere’de yaşayan arkadaş ya da ailenizi ziyaret edecekseniz aynı zamanda İngiltere’den tarafınıza gelen davetiye tüm masraflarınızı karşılar nitelikte ve tüm davet eden ek belgeleri mevcut ise, konsolosluk hesabınızda seyahat süresi boyunca olası herhangi olumsuz bir durum sebebiyle seyahatinizi gerçekleştirebileceğiniz meblağda ki bakiyeyi görmek ister. Bu meblağı her kalınacak gün için 50 £ dan hesaplayabilirsiniz. Eğer davetiyeniz tüm masraflarınızı karşılar nitelikte değil ve sadece konaklamanızı karşılar nitelikte ise, gidiş – dönüş uçak biletleriniz ve günlük en az 100 £ dan hesap yaparak bankanızda bulunması gereken rakam hesaplanabilir.

Yine aile ve arkadaş ziyaretinde çalışan ve iş verenler için bu bakiyenin biraz daha üzerinde bakiye bulunması tavsiye edilir. Sigortalı çalışanlar için bordrodaki maaşlarına orantılı olarak, yine uçak bileti ve günlük en az 100 £ dan hesap yapılması gerekir. Bunun üstüne de banka hesap bakiyesi sıfırlanmamalı ve en azından ayı rahat bitirecek kadar banka hesabında bakiye geri kalıyor olması gerekir.

İş verenler için de hesaplama aynıdır. Bununla birlikte, iş verenlerin sabit bir geliri olmaması ve Konsolosluğun beklentisinin bir sigortalı çalışana göre çok daha yüksek olması sebebinden ötürü, şirketin işleyişi ile orantılı olarak olabildiğinde bakiye gösterilmesi tavsiye edilir.

İngiltere Turistik Vize / Turist Vizesi Başvurusu için Banka Hesabında Olması Gereken Bakiye

İngiltere turistik vize / turist vizesi başvurusu için banka hesabında olması gereken bakiye hesaplanırken seyahat edeceğiniz tarihlerdeki ortalama gidiş – dönüş uçak bileti fiyatı + gideceğiniz bölgedeki ortalama otel fiyatları + günlük 150 £ dan hesap yaparak banka hesabınızda bulunması gereken bakiyeyi hesaplayabilirsiniz. Bunun sonucunda da rahat rahat ayı geçirebilecek bakiyenin banka hesabınızda bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde maddi yetersizlik sebebi ile vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

İngiltere Ticari Vize ve Fuar Vizesi Başvurusu için Banka Hesabında Olması Gereken Bakiye

İngiltere ticari vize ve fuar vizesi başvurusu için gerek iş veren, gerek ise firma çalışanlarının seyahat giderlerinin şirket tarafından karşılanıyor olması beklenmektedir. Bu sebepten ötürü kişisel banka hesapları çok da büyük bir önem teşkil etmemekle birlikte, olası bir aksilik durumunda birkaç gün İngiltere’de yaşamı sürdürebilecek ve geri dönüş biletini alabilecek kadar kişisel hesaplarda bulunması tavsiye edilir. Şirket banka hesabı bakiyesi için ise, bir çalışanını seyahate gönderdiği için seyahat masraflarını rahatlıkla karşılayabilecek ve bu süreçte şirket giderlerini de karşılayabilecek kadar bakiyenin şirket banka hesabında görünmesi beklenmektedir. 

İngiltere Eğitim ve Öğrenci Vizesi Başvurusu için Banka Hesabında Olması Gereken Bakiye

İngiltere’ye eğitime gidecek kişiler de turistik vize başvurusu hesap mantığında hesap yaparak gerekli olan bakiye hesabını yapabilirler. Sadece konu eğitim olduğundan ötürü günlük harcama bakiyeleri ortalama 80 £ olarak hesaplanabilir.

İngiltere Vize Başvurusu Yaparken Seyahat Süresini Planlama

Londra'ya Vize Almak için Seyahat Süresini Doğru Belirleme

İngiltere vize başvurusu yaparken en büyük hatalardan biri de seyahat süresinin çok uzun veya çok kısa tutulmasıdır. İngiltere’ye turistik maksatlı seyahatlerde bu durum çok sık yaşanmaktadır. Başka amaçlar ile İngiltere’ye seyahat etmek isteyen ve genellikle İngiltere’den davetiye temin edemeyen kişilerin çok sık yaptığı bir hatadır. Genellikle vize sonuçlanması için gerekli olan 15 iş gününden daha az kala seyahat planı yapılması ya da İngiltere’de kalış süresinin çok uzun süre belirlenmesi sebebi ile bu durum ile çok sık karşılaşılmaktadır.

İngiltere Turistik Vize / Turist Vizesi Başvurusunda için Seyahat Süresi Planlama

Bu durumu size daha net anlatmak gerekirse, sigortalı çalışanların genellikle izin süresi 15 gündür (aynı firmada çok eski çalışanlar hariç), eğer aynı firmanın çok eski olmayan bir çalışanı iseniz ve turistik bir maksat ile konsolosluğa 15 günden uzun bir seyahat planı sunarsanız sonuç muhtemel olumsuz olacaktır. Aynı şekilde iş verenlerin de işini gücünü 15 günden uzun süre bırakıp İngiltere’ye seyahat etmesi şüphe uyandırır. Eğer iş yeri tatilde ise ve bu durum kanıtlanabilirse, aynı zamanda maddi açıdan yeterlilik de ispat edilirse 15 günden uzun bir turistik seyahat sorun olmaktan çıkabilmektedir. 15 günden uzun süre turistik seyahat etmek isteyen emeklilerin risk durumu maddi yeterlilik ile doğru orantılıdır. Aynı zamanda 15 günden uzun süre bir turistik seyahat planının amacı da dilekçelerde çok net bir şekilde izah edilmelidir.

İngiltere Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusu için Seyahat Süresi Planlama

Aile ve arkadaş ziyareti amacı ile (davetiye ile vize başvurusu yapılması durumunda) İngiltere’ye seyahat planı olan sigortalı ya da kamu çalışanlarının 15 günden uzun süre İngiltere’de kalması gerekiyor ise, gerekçeyi evraklar ve dilekçe ile beyan etmesi gerekmektedir. Kanıtlar bir evrak sunulamıyor ve hiç bir gerekçe sunmadan uzun bir seyahat süresi belirtilmemesi durumunda sonucun olumsuz olması da muhtemeldir.

Aile ve arkadaş ziyareti amacı ile davetiye ile vize başvurusu yapılması durumunda) ‘ya seyahat edecek emekliler, ilk seyahat planını 90 gün olarak sunabilmektedir. Emekliler için bu durumda hiçbir sakınca yoktur.

İngiltere Ticari ve Eğitim Maksatlı Vize Başvurusu için Seyahat Süresi Belirleme

Ticari ya da eğitim maksatlı seyahatlerde bu durumlar pek yaşanmamaktadır. Çok nadir olarak, ticari davetiye bahane edilerek uzun süre vize başvurusu talebinde bulunulması durumlarında olumsuz sonuçlar görülmektedir. Eğer gerçekten uzun süre İngiltere’de kalınması gereken bir ticari amaç ya da eğitim var ise, İngiltere’den gelen davetiye ve gerekli olabilecek ek evraklar sunularak rahatlıkla ilk seyahat planı uzun süreli gösterilebilir.

İngiltere Vize Talep Dilekçesinin Önemi ve Destekleyici Evrakların Sunulması

Birleşik Krallık Vize Talep Dilekçesi ve Destekleyici Ek Evraklar

İngiltere vize başvurusunda online formda kişinin durumunu tam detaylı şekilde açıklayabileceği kadar bir boşluk genellikle bulunmamaktadır. Başvuru kişisinin düzenli ve tam detaylı şekilde yetkin İngilizce ile yazılmış bir dilekçe değerlendirme aşamasında onay alınabilmesi adına ciddi önem teşkil etmektedir. İngiltere vize başvurusu işlemlerinde bir diğer önemli adım da bu açıklayıcı dilekçedir. Aynı zamanda bu dilekçede beyan edilen özel durumlar kanıtlayıcı nitelikli evraklarla beraber destekleyebilir durumda olmalıdır. Özel durumlara istinaden İngiltere vize başvurusuna dahil edilmesi gereken kanıtlayıcı nitelikli evrakların tespiti ve konsolosluğa sunulması gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru kişisinin dilekçesinde ki sadece yazılı bir beyan olarak kalacak, konsolosluk bu özel durumu göz önünde bulundurmayacaktır.

Tüm bu durumlara istinaden, İngiltere seyahatiniz için vize talep dilekçeleri ve durumu izah eden destekleyici evraklar ciddi önem taşımaktadır. BRS Global Vize Danışmanlık olarak, açık bir şekilde belirtmek isteriz ki, vize alması çok güç olan misafirlerimize bu şekilde çok fazla kez vizelerini aldık. 

İngiltere Vizesi için randevu ve randevu sürecinde yapılması gerekenler;

İngiltere vize tiplerinde diğer ülkelerden farklı adımlardan bir diğeri randevu sürecidir. Gerçekleştirilen randevu İngiltere vize başvuru sürecinin en son adımlarından biridir. Konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu TLS Contact başvuru merkezine randevudan 15 dakika önce hazır olunmalıdır. Randevu saati geldiğinde yetkili kişi yalnızca başvuru kişisini içeri alır. 18 yaşından küçük başvuru sahiplerine ise ebeveynler eşlik edebilmektedir. İçeride bir mülakat aşaması yoktur. İngiltere vize başvuru işlemlerinin tamamlanabilmesi adına yalnızca biometri alım aşaması mevcuttur. Parmak izi alımı ve fotoğraf çekimi bittikten sonra başvuru merkezinde ki aşamalar neredeyse biter. Son olarak İngiltere vize başvurusu sonucunun alınabilmesi adına başvuru merkezinde ki yetkili kişi, başvuru kişisine pasaport teslim belgelerini teslim eder. Bu son aşamanın tamamlanmasının ardından başvuru merkezindeki tüm aşamalar biter.

Randevu Konusunda Sizlere Nasıl Destek Oluyoruz?

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, kişinin durumuna ve seyahatine özel olarak İngiltere vize başvuru dosyasını hazırlıyor, randevuya götürülmesi gereken tüm evrakları hazırlıyor, İngiltere vize başvurusu İzmir’den gerçekleştirilecek ise danışmanlarımız eşliğinde tam destekli bir randevu süreci geçirilebilmesini sağlıyoruz. 

Konsoloslukta ki işlem bittikten sonra pasaportlar, randevuya gidilen TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezine kargolanmaktadır. İngiltere vize başvuru işlemleri son adımı olan başvuru merkezinden pasaport teslim evrakları ile beraber İngiltere vize başvuru sonucunu almaktır.

İngiltere vize başvuru süreci yukarıda bahsettiğimiz gibi diğer ülkelerden farklı çok daha yorucu ve meşakkatli bir süreçtir. Dolayısıyla ilk hakkın kişinin durumuna ve seyahat amacına göre en doğru şekilde kullanılmasının önemini bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Buradan da anlaşılabileceği gibi, İngiltere vizesi için gerekli olan standart evraklar dışında bir çok konuda ek ve destekleyici evraklar sunmak, vize talep dilekçeleri ile durumu izah etmek olumsuz sonuç almanın önüne geçmektedir. BRS Global Vize Danışmanlık olarak, yüksek başarı oranına sahip olmamızın en büyük sebepleri de bunu yapmamızdır.

İngiltere Vizesi için Fotoğraf Ölçüsü ve Standartları

UK Vize İşlemleri için Fotoğraf Ölçüsü ve Standartları

İngiltere vizesi için fotoğraf sunmanız gerekmiyor. Fotoğrafınız başvuru merkezinde çekiliyor. Ancak biz yine de yanınızda 2 adet fotoğraf getirmenizi öneriyoruz. Bunun sebebi ise çok nadir de olsa fotoğraf çekilememesi ve bu durumda sizden fotoğraf talep etmeleridir. Özellikle küçük çocuklar için muhakkak yanınızda fotoğraf bulundurmalısınız. Çünkü çocuklar başvuru merkezinde fotoğrafını çektirmezse, oradaki görevliler bunun için beklemeyecek ve sizden fotoğraf talep edeceklerdir.

İngiltere vizesi için fotoğraf ölçüsü ve standartları aşağıdaki gibidir.

 1. 35×45 mm boyutunda ve biyometrik olmalı
 2. Herhangi bir rötuş yapılmamalı
 3. Arka fonu beyaz olmalı
 4. 6 aydan eski olmamalı
 5. Yüz açık bir şekilde görünüyor olmalı, alın ve kulak görünmeli
 6. Yüzde gözlük, küpe vb. takılar çıkarılmalı
 7. Eğer başörtüsü kullanıyorsanız, alın ve kulaklar muhakkak görünmeli
 8. Fotoğraf net olmalı, kesinlikle bulanık olmamalı herhangi bir takı bulunmamalı

İngiltere Vize Başvurusu için Randevu Alma, Mülakat, Başvuru Takip ve Vize Sonucu Sorgulama

İngiltere Vizesi için Randevu Alma

İngiltere vizesi için randevu alabilmek için önce online başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Online formu doldurduktan sonra karşınıza ödeme ekranı gelecek. Bu ödemeyi gerçekleştirdikten sonra randevu ekranına geçebilmeniz için sistem karşınıza bir link çıkaracak. Bu linke tıkladığınızda randevu alabilmek için TLS Contact’ın web sitesine geçiş yapacaksınız. İzmir için randevu almak ücretlidir. TLS Contact sitesine girdiğinizde randevu ekranını bulacaksınız. Randevu ücretini ödedikten sonra karşınıza randevu alabilmeniz için takvim gelecek. Kendinize uygun randevu tarihini buradan seçebilirsiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, sadece randevu alma konusunda hizmet vermemekteyiz. Çalışma politikamız olarak İngiltere vize başvuru işlemlerini en başından en sonuna kadar yürütmekteyiz. Yaptığımız işlerden biri de hem size, hem bize uygun zamana randevunuzu almaktır. Yani randevu almak için ek bir ücret talep etmiyoruz.

İngiltere Vize Başvuru Takibi

İngiltere vize başvuru formunu doldururken size oradan bilgilerin iletileceği mail adresi sorulur. Online formda girdiğiniz mail adresine sürekli mail gelerek size bilgilendirmeler yapılır. Başvuru yaptığınızda hemen bir başvuru yapıldı maili alırsınız. Vize çıktığı zaman vizeniz sonuçlandı ve başvuru merkezine gönderiliyor maili gelir. En son da vizeniz başvuru merkezine geldi alabilirsiniz maili alacaksınız ve bu mailden sonra başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz TLS Contact’a giderek pasaportunuzu teslim alabilirsiniz. Bazen sadece vize başvurunuz karara bağlandı 1-3 gün içinde pasaportunuz başvuru merkezine teslim edilecektir diye bir mail gelir ve başka mail almazsınız. Bu maili aldıktan sonra başka mail beklemenize gerek yok, 3 gün sonra pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

İngiltere Vize Sonucu Sorgulama

İngiltere vize başvurusu sonucunu ancak pasaportu teslim aldığınızda öğrenmeniz mümkün oluyor.

Yukarıda bahsettiğim mailler arasında hiç bir mail içerisinde vize sonucunuz size söylenmez. Vizeniz geldi mailinden sonra başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz merkezden pasaportunuzu aldığınızda vize sonucunuzu öğreneceksiniz.

Call Now Button
blank