Fransa Vizesi

0
Detaylı Bilgi Almak İstiyorum
Ad Soyad*
Email Adresi*
Telefon Numarası*
Planlanan Tarih*
Kişi Sayısı*
Mesajınız*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

442

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Uygun Fiyat
 • Profesyonel Danışman Kadrosu
 • Yüksek Başarı Oranı
 • Hızlı ve Kolay Vize Süreci

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize yazmaktan veya aramaktan çekinmeyin. Uzman ve deneyimli danışman kadromuz ile size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

0232 503 41 11

[email protected]

Summary
Fransa Vizesi Başvuru İşlemleri
Service Type
Fransa Vizesi Başvuru İşlemleri
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No: 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
Fransa vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve Fransa vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Fransa vizesi için gerekli şartlar, Fransa vize başvurusu için gerekli evraklar, Fransa vize ücreti, Fransa vizesi nereden alınır? Tüm cevaplar burada!

Fransa Vizesi Kimler Alabilir, Nasıl Alınır, Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fransa vizesi kimler alabilir, nasıl alınır, önemli noktalar ve Fransa vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, Fransa vizesi için gerekli evraklar hangileridir, Fransa vizesi ücretleri ne kadar, vize başvurumun sonucu kaç günde belli olur? Vize Danışmanlık Hizmeti Almalı mıyım?

Fransa vizesi hakkında tüm bu sorularınızın cevabını, meslek durumunuza göre hazırlanması gereken evrak listeleri, ücretleri ve tüm merak ettiklerinizi aşağıda bulabilirsiniz.

Fransa Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Fransa vizesini (Schengen vizesini) çalışan, öğrenci, memur, çalışmayan, ev hanımları, işveren, emekli kısaca herkes alabilir. Önemli noktalar Konsolosluğun vize başvurunuzu incelemek ve değerlendirmek üzere talep etmiş olduğu evrak listesini doğru ve tam temin etmemiz bu vize sürecini hızlandırmakla beraber sağlıklı hale getirir. Fransa vizesi (Schengen vizesi) başvurusu yaparken meslek grubunuza uygun evrak listesini ister firmamızın size  özel vize işlemleriniz ile ilgilenecek vize danışmanı arkadaşlarımız aracılığı ile temin edebilir yada konsolosluğun resmi web sayfasından bakabilirsiniz.

Fransa’ya seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesi Fransa vizesi (Schengen vizesi) almaları gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin Fransavizesi (Schengen vizesi) almaları zorunlu olurken resmi pasaport sahibi kişiler ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmama koşuluyla Fransa vize işlemlerinden muaftır.

Fransa vizesi (Schengen vizesi) başvuru sahibinin seyahat amacına uygun vize kategorisine göre evrakları tam ve eksiksiz, Fransa vize başvuru formunu tamamen doğru ve tüm evrakları birbiriyle uyumlu ve gerçeği yansıta şekilde bir şekilde bir araya getirerek Fransa vize (Schengen vize) başvuru işlemini gerçekleştirmesi gereklidir. Fransa vize uyum koşullarının tamamlanmasının ardından kısa süreli seyahatler için (maksimum 90 gün konaklama yapma hakkı) Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine ve yine yetkili seyahat ve turizm acentelerine Fransa vize müracaatlarını gerçekleştirmelidirler.

Fransa Konsolosluğu, direk olarak yapılan kısa süreli Schengen vize başvurularını kabul etmemektedir. Kısa süreli Fransa vizesi (Schengen vizesi) başvuruları Fransa Konsolosluğu tarafından yetkili kılınmış kurumlara ve seyahat acentelerine gerçekleştirilmelidir. Fransa vizesi başvuruları, işlem sonuçlanma süresi ve verilen vize süresi hakkında karar ise tamamen Fransa Konsolosluğu kararı olacaktır.

Fransa uzun süreli – ulusal vize yada D tipi Schengen vize başvurularında bulunacak olanlar, vize başvurularını Fransa Konsolosluğu’na ya da Fransa Büyükelçiliği’ne yapmalıdırlar. Vize başvuru merkezleri Fransa ulusal vize başvurularını kabul etmemektedir.

Vize tipine göre;

T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni sahibi yabancılar Fransa turistik vize için müracaatlarını Fransa vize başvuru merkezlerine gerçekleştirebilirler. 

Fransa’ya iş görüşmesi, fuar, toplantı ve müşteri ziyaretinde bulunmak için seyahat edecek olmaları halinde ise Fransa ticari vize için başvuruda bulunmaları gerekir. Fransa ticari vize başvuruları, Fransa vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilir. 

Fransa’ya, bu ülkede bulunan aile, akraba ve arkadaşlarını ziyaret etmek için seyahat edecek kişiler Fransa aile ziyareti vizesi için başvuruda bulunmaları gerekecektir. Fransa aile ziyareti vizesi için başvurular, Fransa vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilir. 

Fransa üzerinden başka bir ülkeye transit geçiş yapılarak seyahat edilecek olması halinde ise Fransa transit vize başvurularında bulunulması gerekecektir. Fransa transit vizesi için başvurular, Fransa vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilecektir. 

Fransa üzerinden gemi ile seyahat edilecek olunması halinde kişilerin, Fransa gemici vizesi (transit vize) için başvuru gerçekleştirilmesi gerecektir. 

Yine Fransa’ya şoför olarak ticari bir seyahat gerçekleştirecek kişilerin, Fransa şoför vizesi için başvuruda bulunmaları gerekecektir. Fransa şoför vizesi için müracaatlar, Fransa vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilir. 

Fransa’ya herhangi bir sağlık ve tedavi amacıyla gidecekseniz, bu konuda gerekli evrakları tamamlayıp başvuru yapabilirsiniz.

Eşi AB Vatandaşı veya Fransa vatandaşı olan kişiler, Fransa Schengen vize başvuruları için Fransa vize başvuru merkezleri hizmetlerinden yararlanabileceklerdir. 

Fransa’ya eğitim amaçlı seyahat edecek kimseler, Fransa eğitim vizesi için Fransa vize başvuru merkezlerine başvuruda bulunabilirler. Ayrıca Fransa Erasmus vizesi başvuruları için Fransa vize başvuru merkezleri ve Fransa Konsoloslukları ile bu konu hakkında bilgi alışverişinde bulunulması önemle tavsiye edilmektedir.

Önemli Noktalar:

Fransa’da 90 günden fazla konaklama yapacak kişilerin Fransa seyahat amaçlarını belirlenmelerinin ardından, vize başvuru işlemleri hakkında kapsamlı bilgiler edinmelidirler. Fransa aile birleşim vizesi, Fransa oturum vizesi işlemleri ve Fransa eğitim vizeleri için Fransa Büyükelçiliği Konsolosluk Departmanı ve Fransa Konsolosluklarının Konsolosluk ve Vize Departmanlarına müracaat etmeleri gerekir.

Fransa vizesi (Schengen vizesi) ve diğer tüm vizeler için konsolosluğun talep ettiği evraklar birbirine çok yakındır. Gidiş amacınıza göre bu evraklar daha detaylı olarak istenir ve/veya bazı ek evraklar istenir.

Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport sahibi kişilerin Fransa’ya olan seyahatleri öncesi pasaportlarında geçerli Schengen vizeleri yok ise Fransa vizesi alarak seyahat etmeleri zorunludur. T.C. hususi (yeşil), hizmet ve diplomatik pasaporta sahip vatandaşların ise yıl içerisinde 90 ikame günü süreyi ihlal etmeme koşulu ile Fransa vize işlemlerinde bulunmaları gerekmez. Ancak söz konusu pasaportlara sahip kişilerin seyahatleri öncesinde pasaport geçerlilik sürelerini kontrol etmeleri önemle rica olunur.

Fransa kısa süreli vize başvuruları, bu konuda yetkili kılınmış başvuru merkezlerine ve akredite turizm acentalarına gerçekleştirilebilinir. Fransa Konsolosluğu ve tüm Schengen üye ülkeler 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren biyometrik Bilgi Kaydı Sistemine (VIS) geçmiş bulunmaktadır. Bu sebeple pasaportunda ‘’VIS’’ ibaresi bulunmayan kişiler, Fransa ve diğer Schengen ülkeleri için yapacak oldukları Schengen vize müracaatları için biyometrik bilgilerini ibraz etmekle yükümlü olacaklardır.

Fransa Vizesi (Schengen vizesi) Alırken Vize Türünüzü Doğru Seçin

Fransa vizesi (Schengen vizesi) alırken dikkat edilmesi gereken diğer husus ise, seyahat amacınıza göre vize türü seçimidir. Bu noktada da vize danışmanınız sizi doğru yönlendirerek ve uygun vize başvurunuzu sağlamanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca Fransa’daki kalış süreniz ve buna göre de vize türü belirleme ve ona uygun başvuru ve evrak temini de dikkat etmeniz gereken bir diğer konudur. 90 günü aşan seyahat planlarınızda D tipi ulusal  vize başvurusu yaparken 90 günden az olan seyahatlerinizde ise,  Fransa vizesi (Schengen vizesi)  başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Schengen Üye Ülkeleri Hangileridir?

 

Adını 14 Haziran 1985 tarihinde imzalanan Schengen Anlaşması’ndan alan Schengen Bölgesi, dış sınırları kontrol etmeye ve ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirerek suçla savaşmaya yönelik ortak kurallarla uyum içinde olarak insanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımı için diğer üye ülkelerle iç sınırlarının kaldırılmasını kabul eden 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölgeyi ifade eder. Schengen Bölgesinde 22 tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Anlaşması ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 üye ülke bulunmaktadır.

Schengen vizesi verme yetkisi olan ülkeler; Çek Cumhuriyeti, Belçika, Avusturya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, İsveç ve Lihtenştayn’dır. Bu ülkelerden İzlanda, İsviçre, Norveç ve Lihtenştayn Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkeler arasında olup, diğer ülkeler Avrupa Birliği üyesi ülkelerdir. Schengen üyesi olmayan fakat Schengen vize’si ile ziyaret edilebileceğiniz ülkeler ise; Bulgaristan, Hırvatistan, Monaco, Romanya, San Marino ve Vatikan‘dır.

Schengen vizesi ile yukarıda bahsettiğimiz birbirinden farklı güzelliklere, tarihe, sanata, kültüre, gastronomi ve yaşam tarzlarına sahip olan 32 ülkeyi ziyaret etme şansınız vardır. Tek girişli vizelerle, bu ülkeler arasında seyahat etmeniz serbesttir. Çoklu giriş Schengen vizesine sahip iseniz bu ülkeler dışındaki herhangi bir ülkeye gittikten sonra dahi tekrar Schengen Bölgesi’ne giriş yapma fırsatınız olacaktır. Schengen Bölgesi dahilindeki ülkelere seyahat etmeyi planlarsanız, ilk olarak pasaport ve Schengen vizesine sahip olmanız gerekir. Schengen vize başvuru işlemleri karmaşık ve yorucu olabilir, fakat bu süreç stratejik, planlı ve doğru yönetildiğinde vize alınmaması için herhangi bir sebep yoktur. İnternet sitemiz içerisinden konsoloslukların talep etmiş olduğu gereklilikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Neden Vize Danışmanlık Hizmeti Almalıyım?

Fransa vizesi için aldığınız veya alacağınız danışmanlık hizmeti nasıl ve ne fayda sağlar? vize başvurunuz öncesinde doğru evrak temini ve takibi için doğru yönlendirme ve dosyanızın vize başvurunuz için doğru hazırlanması için Fransa vizesi başvurularınızda danışmanlık almanız yararınıza olacaktır. Ayrıca vize başvuru sonrası pasaport takibi ve vizenin onaylanması halinde vize başvuru merkezinden teslim alıp size ulaşımına kadarki takibini vize danışmanınız sağlayacaktır, ayrıca konsolosluğun istisnai durumlarda isteyeceği ek belgelerin takip edilip size iletilmesi ve gerekli durumlarda sizin adınıza temin edebilir ve konsolosluğa iadesi konusunda vize danışmanları işinizi hafifletmekte ve doğru yönlendirme konusunda destek olmaktadır. Fransa vizesi hakkında detaylı bilgi ve yönlendirmeleri de danışmanınız size en uygun şekilde sağlayacak ve Fransa vizesi alırken danışmanlarınız her daim yanınızda olacaktır.

Neden BRS Vize ile çalışmalıyım?

Profesyonel ve deneyimli kadromuz ile alacağınız hizmete ve insana önem veriyoruz. Aradığınız tüm bilgilere sitemizden ulaşabilir ve profesyonel danışman arkadaşlarımızın danışmanlığında vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Danışmanlık Hizmeti

Almalı mıyım, neden?
 • Doğru evrak temini ve takibi
 • Doğru yönlendirme
 • Başvuru sonrası pasaport takibi
 • İşinizi kolaylaştırmak
 • Zaman kazanmak
 • Olumlu sonuç almak

Schengen Vizesi Hakkında

Tarihi ve kısa bir bilgi
 • Adı: 14 Haziran 1985 - Schengen Anlaşması
 • Amacı: Dış sınırları kontrol etmek
 • Ortak adli sistemi ve polis iş birliğini güçlendirmek
 • İnsanların, malların, hizmetlerin ve anaparanın serbest ve kısıtlamasız dolaşımını sağlamak
 • 26 farklı Avrupa ulusundan oluşan bir bölge

Fransa Vizesi Tipleri

 • Fransa vizesi nasıl alınır?

  Fransa Vizesi

 • Fransa aile ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Fransa Aile Ziyareti Vizesi

 • Fransa akraba ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Fransa Akraba Ziyareti Vizesi

 • Fransa arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Fransa Arkadaş Ziyareti Vizesi

 • Fransa eğitim vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Fransa Eğitim Vizesi

 • Fransa fuar vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Fransa Fuar Vizesi

 • Fransa konferans vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Fransa Konferans Vizesi

 • Fransa kültürel etkinlik vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Fransa Kültürel Etkinlik Vizesi

 • Fransa sağlık sebepli vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Fransa Sağlık Sebepli Vize

 • Fransa sportif etkinlik vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Fransa Sportif Etkinlik Vizesi

 • Fransa tıbbi tedavi vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Fransa Tıbbi Tedavi Vizesi

 • Fransa ticari vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Fransa Ticari Vize

 • Fransa transit vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Fransa Transit Vize

 • Fransa turistik vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Fransa Turistik Vize

 • Fransa turist vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Fransa Turist Vizesi

Fransa Vize Başvuru Formu

Fransa Vize Ücreti

Güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için hemen arayın
Pazartesi09:00 - 19:00
Salı09:00 - 19:00
Çarşamba09:00 - 19:00
Perşembe09:00 - 19:00
Cuma09:00 - 19:00
Cumartesi09:00 - 19:00
PazarKapalı
Call Now Button