Thames Festivali | BRS Global Vize Danışmanlık hizmetleri

Thames Festivali

Thames Festivali, her yıl eylül ayında gerçekleşen, Londra’nın ünlü nehri Thames kıyılarında büyük bir coşkuyla kutlanan bir festivaldir. Festival ayrıca Avrupa’nın en büyük ücretsiz sanat festivali olma unvanına sahiptir. Festival, Londra’nın barındırdığı birçok kültürün bir arada yaşamasını kutlamak amacı taşıyor. Her yıl ortalama 2 milyon kişi festival için Londra’da toplanırlar. Festival ücretsiz olarak yapılmaktadır

Thames Festivali

Thames Festivali Nerede Yapılıyor

Thames Festivali Nerede Yapılır?

Turistlerin uğrak yeri olan, nehir kenarında Southbank, Westminister Köprüsü, Waterloo Köprüsü ve London Eye önünde kurulan alanlarda gerçekleştirilir. Festival kapsamında, dans gösterileri, ışık oyunları, çocuklar için sokak tiyatroları ve özel eğlenceler düzenlenmektedir. Festivallerde kurulan pazarlarda alışveriş yapabilirsiniz ve Dünya Mutfaklarını yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz

İngiltere Vizesi Hakkında Detaylı Bilgi Banner Turuncu

Hoşgörü Gemisi

Hoşgörü Gemisi

Eylül ayında, The Kabakov Foundation and Art, Action Change tamamen Thames 2019’un en önemli sanat eseri olarak Nehirde Açığa Çıkması için Hoşgörü Gemisini getirecek.

Hoşgörü Gemisi, neslinin en ünlü sanatçılarından Ilya ve Emilia Kabakov tarafından yaratılan ve büyük ölçekli tasarımıyla tanınan uluslararası bir sanat projesidir.

Mısır’da ilk kez 2005 yılında başlatılan Hoşgörü Gemisi daha sonra Venedik, San Moritz, Sharjah, Miami, Havana, Moskova, New York, Zug, Roma ve Rostock’ta yaratıldı. Proje, 2010 yılında Yılın En İyi Sanat Projesi dalında Cartier Ödülü’ne layık görüldü.

Hoşgörü Gemisi, farklı kıtalardan, kültürlerden ve kimliklerden evrensel sanat dili yoluyla çocukları eğitmeye ve birleştirmeye adamıştır. Proje, okullar, topluluk grupları ve kültürel organizasyonları kültürler, ırklar ve fikirler arasındaki hoşgörü ve çeşitliliği tartışmak üzere tasarlanmış atölye çalışmalarına dahil eden kapsamlı bir tanıtım programını içermektedir.

Hoşgörü Gemisi, İngiltere’de Nadja Romain tarafından sanat projeleri, filmler, kitaplar ve kültürel etkinlikler yoluyla diyalogu teşvik etmek için kurulan kültürlerarası bir platform olan Art Action Change tarafından üretiliyor.

Dünyanın En Eski Tekne Yarışı

1715’ten bu yana Thames nehrinde düzenlenen kürek yarışması, ilk olara çırak nehir işçileri tarafından tutkuyla düzenlendi. Dünyanın en eski sürekli yarışan spor olayı olduğuna inanılıyor. Büyüleyici tarihine rağmen, Doggett’ın az bir kısmı belgelenmiştir ve çok daha ünlü Oxford-Cambridge Tekne Yarışları kadar popüler olamamıştır.

2018’de Thames Festival, kaydedilmiş sözlü tarihi belgeleri, Hydar Dewachi’nin fotografik portreleri sayesinde ilk kez halka açık hale getirilmesini sağlamış. Dewachi 100 yıllık arşiv materyalini kullanarak Thames Watermen’ı  soy ağacı şeklinde geleneklerini ortaya çıkartmıştır.  Dünyanın En Eski Tekne Yarışı , Londra’nın kalbindeki bu gizli tarihi canlandırıyor. Aile gururu ve aile rekabeti öykülerini ve Doggett’ın yarışını İkinci Dünya Savaşından bu yana canlı tutan bir tutku haline gelmiştir.

Yorum Bırakın

Call Now Button