Reading Festivali | BRS Global Vize Danışmanlık Hizmetleri

Reading Festivali

Reading Festivali, Adını Londra’ya 64 km uzaklıktaki Reading şehrinden almış olup, ilk defa 1961 yılında düzenlenmiştir. Bu kadar ünlü ve popüler olmasının sebebi ise halen yapılmaya devam eden dünyanın en eski müzik festivali olmasıdır.

3 gün süren festivalde, rock, alternative, indie, punk ve metal tarzları ile müzik hayranı 80.000’in üzerindeki katılımcıyı hem müziğe eşsiz bir müzik keyfi sunuyor hem de çılgınlar gibi eğlenmesini sağlıyor. Festivalin kalabalığı korkutmasın. O kadar iyi organize olmuşlar ki içki, yemek, duş ve tuvalet sırası hemen hemen hiç olmuyor. 

reading-festivali

Reading Festivali'ne Nasıl Ulaşılır?

Reading Festival alanına ulaşmak için, İngiltere’ye ulaştıktan sonra Londra tren istasyonuna gitmeniz gerekmektedir. Londra – Reading arası trenle 20 dakika Reading tren istasyonundan festivalin yapıldığı alana gün içinde sürekli olarak shuttle otobüsler var. Bu otobüsler ile kesintisiz festival alanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca festival biletlerini otobüslerde temin edebilirsiniz. 

İngiltere Vizesi Hakkında Detaylı Bilgi Banner Turuncu

Reading Festivali'nde Konaklama Durumu Nasıldır?

reading-festivali-konaklama

Festivalde Weekend Ticket ile esktra ücret ödemeden kamp alanların kullanma imkanına sahip oluyorsun. Festival biletleri olan kampçılar için her sabah kahvaltı yemek fişleri dağıtılıyor. Kamptan hoşlanmıyorsan Festival alanın çevresinde hotellerde kalma şansın var fakat festival döneminde fiyatlar biraz pahalı bir hal alabiliyor.

Reading Festivali Alanında Yeme İçme Sorunu Var Mı?

reading-yeme-içme

Reading Festivali alanına dışarıdan yiyecek içecek sokmak serbest. Sadece cam şişe sokamıyorsun. Kasa kasa bira, sandviç, pet şişede şarap, artık aklına ne gelirse sokman serbest. Kamp yapıyorsan bu konu gerçekten çok önemli bir hal alıyor. Festival alanında fiyatlar dışarıdan çok yüksek olmuyor. Bazı ürünlerde hatta dışarıdan daha uygun olan ürünler bulabiliyorsunuz. Festival içerisinde çeşitli sosyal projelerde bulunursanız bazı ürünleri bedavaya getirme şansınız olabiliyor.

Reading Festivali Alanında Tuvalet Sorunu Bulunuyor Mu?

reading-festivali-tuvalet

Festival süresince diğer festivallere kıyasla en düzgün tuvaletlere sahip festival diyebiliriz. Sahne tarafında biraz sıra bekleyebilirsiniz fakat arka taraflarda ki tuvaletlerde öyle aman aman bir tuvalet sırası bulunmamaktadır.

İngiltere Vizesi Hakkında Detaylı Bilgi Banner Turuncu

Reading Festivali'ne Giderken Nasıl Giyinmelisin?

reading-festivali-nasıl-giyinmeli

İngiltere bol yağışlı olduğu için bot ve yağmurluk senin için hayati bir önem taşımaktadır. Festival alanında hazırlıksız olduğunuz her şey için bir stant bulma şansınız var. Fakat fiyatları biraz pahalı gelebilir, bu sebepten dolayı festivale gitmeden hava durumunu takip etmenizi tavsiye ederiz.

Reading Festivali'nde Güvenlik Durumu Nasıl?

reading-festivali-güvenlik

Festival girişinde ve sahnelerin olduğu alana girişte birer kez çanta kontrolü yapılıyor. Sahnelerin önünde basının ve güvenliğin girebileceği bariyerle ayrılmış bir alan var. Bariyerin arkasında duran özel güvenlik görevlileri sahne önünde bulunan dinleyicilere -buralar çok kalabalık olduğu ve çıkmak mümkün olmadığı için- istediklerinde su veriyorlar.  Daha büyük sahnelerde ilk bariyerin çok daha arkasında başka bir bariyerle ayrılmış ikinci bir alan daha var. İki bariyer arasında kalan alanda grupların azılı hayranları olduğu için buralar sıkış tıkış ve konser izlemek için rahatsız yerler oluyor. Çok önlere gittiğin takdirde kalabalıkla birlikte hayranların taşkınlık katsayısı da artıyor. Pogo falan yaparlarsa ezilme tehliken var. Eğer sevdiğin sanatçı için her şeyi göze alıyorsan önleri tavsiye ederiz fakat arkalar daha temiz ve sakin olabiliyor.

Festivalin en önemli güvenlik olayı, ortalama bir fiyata kilitli dolap kiralayabiliyorsun, değerli eşyalarını ve pasaportunu buraya koyabiliyorsun. Özellikle kampçılar için hem değerli eşyaları için hem de telefon şarjı için çok önemli bir avantaj sağlıyor.

İngiltere Vizesi Hakkında Detaylı Bilgi Banner Turuncu

Festival Nasıl Bir Tat Bırakıyor?

Festivale gelenler genelde eğlenmeye gelenler mevcut bu yüzden bu konuda sizde önceliğinizi rahatlıkla buna verebilirsiniz. Festivalin tadını en çok İngilizler çıkartıyor. Bu yüzden festival boyunca birkaç İngiliz dost edinmeniz festivali daha eğlenceli hale getirmenizi sağlayabilir.

Yorum Bırakın

Call Now Button