Notting Hill Karnavalı | BRS Global Vize Danışmanlık

Notting Hill Karnavalı

Notting Hill Karnavalı

Notting Hill Karnavalı, Avrupa’nın en büyük ve Rio Festivali’nden sonra dünyanın en büyük ikinci sokak festivalidir. Notting Hill Karnavalı, her yıl Ağustos ayında Londra’da düzenlenmektedir. İngiltere’de 1966 yılından beri, kültürel çeşitliliği, dansı ve müziği doyumsuz bir eğlence içerisinde katılımcılara sunar. Yolunuz Ağustos ayı içerisinde Londra’ya düşerse, bu karnavalı ziyaret etmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. 

İngiltere Vizesi Hakkında Detaylı Bilgi Banner Turuncu

Dünyanın en büyük sokak festivalleri arasında gösterilen karnaval, yaklaşık 2 milyon civarında insanın bir araya gelmesini sağlar. Karayip ve Afrika kültürünün devamlılığını gösteren bu festival dans ve müzikler ile doyumsuz bir seyahat geçirmenizi sağlar.

Festivalde Regge, Kalipso, Karayipler ile Batı müziğinin harmanlandığı zouk müziğini doyasıya yaşayabilirsiniz. Festivalde Amerika, Çin ve Afrika mutfakları ile etkileşmiş yerel mutfağı da sokak aralarında tatma fırsatı bulabilirsiniz.

Notting Hill Karnavalı'nın Tarihsel Gelişimi

Nıthing Hill Karnavalı Tarihsel Gelişimi

Geçmişte İngilizlerin Karayip bölgesinde çeşitli yerler alması sonucunda, iki bölge kültürü birbiriyle yakınlaşmaya başlamıştır. Londra’da Karayip kültürünü yaşatmak adına ilk kutlama 1959 yılında yapılmıştır. Yiyecekler ve tropikal içecekler festivalin ana öğesi olarak görülür, geçit törenleri, renkli ve canlı Karayip gelenekleri ile Karayip kültürünü Londra’da yaşatmaya başlamıştır.

Günümüzde Notting Hill Karnavalı, İngiliz Batı Hint halkı tarafından organize edilir. Günümüzde siyahi kültürünün Londra’da düzenlenen en büyük karnavalı olarak gösterilmektedir. 2006 yılından bu yana gerçekleşen karnaval, İngiltere’nin en ünlü kutlama simgelerinden biri olmuştur.

Notting Hill Karnavalı Nerede Düzenlenir?

Nothing Hill Karnavalı Haritası

Karnaval; W10 ve W11 sokaklarında; Notting Hill, Ladbroke Grove, Westbourne Grove, Westbourne Park ve Kensal Road civarında gerçekleştirilmektedir. 

İngiltere Vizesi Hakkında Detaylı Bilgi Banner Turuncu

Çocukları Karnavala götürmeli miyim?

Genellikle insanlar karnavala çocukları ile karnavala giderler özellikle Aile Günü olarak geçen Pazar günleri Pazartesi gününden daha az kalabalığa sahiptir. Karnavala aileniz ile katılmayı düşünüyorsanız Pazar gününü tercih etmenizi tavsiye ederiz

Yorum Bırakın

Call Now Button