Hollanda Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır? | BRS Global Vize Danışmanlık

Hollanda Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Summary
Hollanda Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?
Service Type
Hollanda Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No: 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
Hollanda vize talep dilekçesi nasıl yazılır? Hollanda vizesi başvurularınızda yazılan dilekçeler ciddi önem taşımaktadır. Vize talep dilekçenizde evraklarınızda gösteremediğiniz, talep ettikleriniz, seyahat planınız, kendiniz hakkında bir çok bilgi yer almalıdır. Dilekçe konsolosluğa hitaben yazılmalıdır, içerisinde başvuru sahibinin kişisel bilgileri yer almalıdır, tarih yazılmalıdır ve muhakkak imzalanmalıdır. Vize talep dilekçesi Türkçe, İngilizce ya da Felemenkçe yazılabilir, ancak size tavsiyemiz Türkçe ya da İngilizce yazılması yönündedir. Bunun amacı bizim ve vize başvuru merkezindeki çalışanların da dilekçeyi rahat anlayabilmemiz içindir.

Hollanda Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Değerli misafirlerimiz, ”Hollanda vize talep dilekçesi nasıl yazılır?” sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. İnternet sitemiz içerisinde Hollanda Schengen vizesi hakkında aradığınız birçok sorunun yanıtını bulacağınızdan emin olabilirsiniz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Hollanda vize talep dilekçesi nasıl yazılır? Hollanda vizesi başvurularınızda yazılan dilekçeler ciddi önem taşımaktadır. Vize talep dilekçenizde evraklarınızda gösteremediğiniz, talep ettikleriniz, seyahat planınız, kendiniz hakkında birçok bilgi yer almalıdır. Dilekçe konsolosluğa hitaben yazılmalıdır, içerisinde başvuru sahibinin kişisel bilgileri yer almalıdır, tarih yazılmalıdır ve muhakkak imzalanmalıdır. Vize talep dilekçesi Türkçe, İngilizce ya da Felemenkçe yazılabilir, ancak size tavsiyemiz Türkçe ya da İngilizce yazılması yönündedir. Bunun amacı bizim ve vize başvuru merkezindeki çalışanların da dilekçeyi rahat anlayabilmemiz içindir.

Bu dilekçe içerisinde seyahat planınız ile alakalı, finansal durumunuza ve eklemek istediğiniz diğer bilgilerin tamamı yer almalıdır ancak dilekçe çok kısa ve öz yazılmalıdır.

Hollanda vize talep dilekçesini dilerseniz bilgisayar çıktısı olarak ya da el yazısıyla yazabilirsiniz. Sadece imzanızın ıslak olması yeterli olacaktır. Bu dilekçeyi yazarken en az vize başvuru formu ya da diğer evraklarınız kadar özen göstermelisiniz.

Size burada Hollanda vize talep dilekçesi örneği de sunmak isterdim ancak bu dilekçelerin tam olarak bir standardı yoktur ve her bir kişi için özel olarak hazırlanmalıdır. Burada dikkat etmeniz gereken internetten bulduğunuz dilekçe örneklerini doğru kabul edip sunmamanızdır.

Hollanda vize talep dilekçesi başvuru sahibi tarafından yazılmak zorundadır. Aynı zamanda sponsor kullanıyorsanız sponsor tarafından ve çalışan kişiler için iş vereni tarafından da vize talep dilekçeleri yazılmalıdır. Sponsor tarafından yazılan dilekçe Sponsorluk Dilekçesi, iş veren tarafından yazılan dilekçe ise İş Yeri Görev ve İzin Yazısı olarak adlandırılmaktadır.

Hollanda Vize Talep Dilekçesi Konusunda Sizlere Nasıl Destek Oluyoruz?

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Hollanda vize talep dilekçesi konusunda sizlere destek oluyoruz. Hem şahsi dilekçeniz, hem sponsorluk dilekçesi, hem de iş yeri görev ve izin yazınızın doğru bir şekilde yazılmasını sağlıyoruz. Dilekçelerinizde hatalar var ise bu hataların düzeltilmesini sağlıyoruz.

Hollanda vizesi için gerekli evraklar, vize kategorileri, vize ücreti, vize sonuçlanma süresi, Hollanda vize başvurusunda sizlere nasıl destek olacağımız ve kimler için hizmet verdiğimiz gibi Hollanda vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızın yanıtlarını Hollanda Vizesi sayfamız içerisinde bulabilirsiniz.

Hollanda Vize Başvurusu için Sponsorluk Dilekçesi

Hollanda vizesi başvurularını sponsor kullanarak gerçekleştirecek öğrenciler, çocuklar, ev hanımları ve çalışmayan kişilerin sponsorları tarafından sponsorluk dilekçesi yani vize talep dilekçesi yazılmalıdır. Sponsor kişi başvuru sahibinin birinci dereceden akrabası olmalıdır. Birinci dereceden kastımız anne ya da baba, evli ise eşidir.

Anne, baba ya da eşin sponsor olamaması durumunda, sponsor olamama nedeni bir dilekçe ve evraklar ile ispatlanmalıdır. Bu durumlarda başvuru sahibinin kardeşleri ya da çocuğu sponsorluğu üstlenebilir.

Sponsor olacak kişi Hollanda Başkonsolosluğu’na hitaben başvuru sahibine sponsor olduğunu belirten bir vize talep dilekçesi yazmalıdır. Bu dilekçe içerisinde başvuru sahibi ile olan yakınlığı, başvuru sahibinin seyahat tarihleri, neden sponsorluk yaptığı açık bir şekilde belirtilmelidir. Dilekçeye ek olarak da gelir beyanında bulunulması gerekmektedir.

Gelir evrakları hakkında detaylı bilgiyi ilgili vize tipi içerisindeki gerekli evrak listesi içerisinde bulabilirsiniz.

Hollanda Vize Başvurusu için İş Yeri Görev ve İzin Yazısı

Hollanda vize başvurusunda bulunacak çalışan kişilerin iş vereninden iş yeri görev ve izin yazısı alması gerekmektedir. Bu yazı şirket antetli kağıdına yazılmalı ve imzalanmalıdır. İş yeri görev ve izin yazısında, başvuru sahibinin iş yerindeki görevi, işe başlama tarihi, izinli olduğu tarihler, izin süresinde yurt dışına çıkmasının şirket tarafından sorun olmadığı belirtilmelidir ve başvuru sahibinin vize başvurusunun onaylanması iş yeri görev ve izin yazısı içerisinde talep edilmelidir. İş yeri görev yazısına, son 6 aya ait maaş bordrosu, SGK işe giriş bildirgesi, sgk tescil ve hizmet dökümü ve şirket evrakları ek olarak sunulmalıdır.

Eğer seyahatiniz iş ya da ticari maksatlı olacaksa, iş yeri görev ve izin yazısında ticari seyahat amacı yazılmalıdır. Şirket tarafından seyahate başvuru sahibinin gönderildiği yer almalıdır. Seyahat masraflarının şirket tarafından karşılanacağı dilekçe içerisinde belirtilmek zorundadır. Bu dilekçeye ve diğer iş yeri evraklarına ek olarak şirket banka hesabının da eklenmesi şiddetle tavsiye edilmektedir.

Yorum Bırakın

Call Now Button
blank