Hollanda Davetiye Mektubu Hakkında Bilgiler | BRS Global

Hollanda Davetiye Mektubu

Summary
Hollanda Davetiye Mektubu
Service Type
Hollanda Davetiye Mektubu
Provider Name
BRS Global Vize Danışmanlık,
Akdeniz Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı No: 81/301,İzmir,İzmir-35210,
Telephone No.+902325034111
Area
Türkiye, Turkey
Description
Hollanda davetiye mektubu; aile, arkadaş ya da akraba ziyareti amacıyla Hollanda'ya seyahat edecek ya da ticari ve iş maksadıyla ya da eğitim ve kültürel ya da sportif etkinlik amacıyla Hollanda'ya seyahat edecek kişiler için zorunlu bir belgedir. Bu sayfa içerisinde tüm Hollanda davetiye mektubu içeriklerinden ve davetiyeye ek olarak sunulması gereken evraklar hakkında sizlere gerekli bilgileri sağlayacağız. 

Hollanda Davetiye Mektubu

Değerli misafirlerimiz, ”Hollanda davetiye mektubu” sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. İnternet sitemiz içerisinde Hollanda Schengen vizesi hakkında aradığınız birçok sorunun yanıtını bulacağınızdan emin olabilirsiniz. BRS Global Vize Danışmanlık olarak, keyifli bir vize başvuru süreci geçirmenizi diliyoruz.

Hollanda davetiye mektubu; aile, arkadaş ya da akraba ziyareti amacıyla Hollanda’ya seyahat edecek ya da ticari ve iş maksadıyla ya da eğitim ve kültürel ya da sportif etkinlik amacıyla Hollanda’ya seyahat edecek kişiler için zorunlu bir belgedir. Bu sayfa içerisinde tüm Hollanda davetiye mektubu içeriklerinden ve davetiyeye ek olarak sunulması gereken evraklar hakkında sizlere gerekli bilgileri sağlayacağız. 

Aile, arkadaş ve akraba ziyareti için Hollanda vize başvurusunda bulunacak kişilerin, belediye onaylı davetiye alması gerekmektedir. Belediye onaylı davetiyenin orijinalinin tarafınıza ulaştırılması gerekmektedir.Aynı zamanda belediye onaylı davetiyeye ek davetiye gönderen kişinin Hollanda oturum kartı, kimlik kartı ya da pasaport fotokopisi de sunulmalıdır.

Ticari, sağlık ve eğitim için davetiyeler firma antetli kağıdına Flemenkçe ya da İngilizce olarak yazılabilir ve orijinaline gerek yoktur. Davetiye imzalanıp kaşelendikten sonra kaliteli bir şekilde taratılarak elektronik ortam üzerinden tarafınıza gönderilebilir. Tarafınıza gelen davetiyenin çıktısını alarak Hollanda vize başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Hollanda davetiye mektubu detayları aşağıda açıklanmıştır. Hollanda’dan size davetiye mektubu gönderecek kişileri ya da şirketleri detaylar hakkında bilgilendirmeli ve bu bağlamda bir davetiye mektubu istemelisiniz.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, tarafınıza gönderilmiş olan davetiye mektubunu ve eklerini inceliyor, değiştirilmesi gereken kısımlar hakkında sizi bilgilendiriyoruz. Bu sayede sorunsuz bir vize başvurusu gerçekleştirmenizi sağlıyoruz.

Hollanda vizesi için gerekli evraklar, vize kategorileri, vize ücreti, vize sonuçlanma süresi, Hollanda vize başvurusunda sizlere nasıl destek olacağımız ve kimler için hizmet verdiğimiz gibi Hollanda vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızın yanıtlarını Hollanda Vizesi sayfamız içerisinde bulabilirsiniz.

Hollanda Aile, Arkadaş ya da Akraba Ziyareti için Davetiye Mektubu

Hollanda’ya aile, arkadaş ya da akraba ziyaretinde bulunacak kişiler için Hollanda’daki yakınları tarafından davetiye mektubu gönderilmesi zorunludur. Hollanda davetiye mektubu almak için, Hollanda’daki yakınlarınızın bağlı bulundukları belediyeye giderek bir davetiye mektubu hazırlatması ve size göndermesi gerekmektedir.

Hollanda’dan tarafınıza gelen davetiye mektubunun yanında davetiye gönderen kişinin Hollanda oturum kartı,kimlik kartı ya da pasaport fotokopisinin de sunulması gerekmektedir.

Hollanda’dan davetiye gönderecek kişi belediye onaylı davetiye olmadan da sizi davet edebilir. Bir dilekçe ve gerekli ek evraklar ile sizi Hollanda’ya davet edebilir. Dilekçe metni Flemenkçe ya da İngilizce yazılmalıdır. Metin içerisinde neden size belediye onaylı davetiye gönderemediğini açıklamalıdır. Davetiye metni içerisinde yazması gerekenler ve ek evraklar aşağıdaki gibidir.

Belediye onaylı davetiye olmadan yapılan vize başvurularında Konsolosluk sizi arayarak belediye onaylı davetiye talep edebilir. Böyle bir durumda vize sonuçlanma süreniz uzar ve davetiyi zamanında yetiştiremezseniz Hollanda vize başvurunuz red ile sonuçlanır.

Hollanda davetiye mektubuna ek dilekçe içeriği;

 1. Dilekçenin Flemenkçe ve rahat okunması açısından bilgisayar ortamında yazılması tavsiye edilmektedir. 
 2. Davetiye Hollanda Başkonsolosluğu Vize Departmanı’na hitaben yazılmalıdır.
 3. Davetiyede, davet edilen kişilerin isim, soyisim, doğum tarihi, TC ve pasaport numaraları muhakkak yazılmalıdır.
 4. Davet edilen tarihler gidiş ve dönüş olmak üzere net bir şekilde belirtilmelidir.
 5. Davet eden kişi, davet edilenler ile olan yakınlık derecesini belirtmeli ve davet etme sebebini çok açık bir dille açıklamalıdır.
 6. Dilekçe metni içerisinde neden belediye onaylı davetiye gönderilmediği net bir şekilde açıklanmalıdır.
 7. Davet edilen evin, misafirlerini ağırlamak için yeterli olduğu belirtilmelidir.
 8. Davet eden kişinin, pasaport ya da vatandaşlık numarası, telefon numarası, mail adresi, davet edilen yere ait adres yazılmalıdır.
 9. Eğer davet edilen kişilerin seyahat masrafları davet eden kişi tarafından karşılanacak ya da destek olunacaksa davetiye metni içerisinde belirtilmelidir.
 10. Dilekçe davet eden kişi tarafından imzalanmalıdır ve davetiyenin yazıldığı günün belirtilmesi açısından dilekçeye tarih eklenmelidir.

Hollanda davetiye mektubuna ek olarak aşağıdaki evrakların da gönderilmesi gerekmektedir;

 1. Davet edilen eve ait tapu ya da kira kontratı sunulmalıdır. Ayrıca güncel elektrik, su ve varsa gaz faturası eklenmelidir.
 2. Davet eden kişinin pasaport, oturum ya da vatandaşlık kartının fotokopisi gönderilmelidir.
 3. Eğer davet edilen kişilerin seyahat masrafları davet eden kişi tarafından karşılanacak ya da destek olunacaksa davetiye metni içerisinde belirtilmelidir ve aşağıdaki evraklar eklenmelidir.

Hollanda’ya davet eden kişi, davet ettiği kişilerin seyahat masraflarına destek olacaksa gönderilmesi gereken evraklar;

 1. İş yerinden alınmış görev yazısı ve son 3 aya ait maaş bordrosu
 2. Eğer kişi iş veren ise işyerine ait evraklar
 3. Son 3 aya ait, içerisinde davet ettiği kişilerin seyahat masraflarına destek olabilecek kadar bakiyesi olan banka hesap hareketi dökümü sunulmalıdır.

Hollanda Ticari Davetiye

Hollanda’ya iş ya da ticari maksatlı ziyarette bulunacak kişiler için Hollanda’daki şirket tarafından gönderilmiş Hollanda ticari davetiye mektubu sunulması gerekmektedir.

Hollanda’dan tarafınıza gönderilmiş ve başvuru sahibi adına düzenlenmiş ticari davetiye mektubu detayları;

 1. Hollanda ticari davetiye mektubu bilgisayar ortamında yazılıp, imzalanıp kaşelenmelidir. Kaliteli taranmış şekilde e-posta ile gönderilebilir, orijinaline gerek yoktur.
 2. Davetiye’nin Flemenkçe ya da İngilizce yazılması tavsiye edilir.
 3. Davetiyede seyahat tarihleri açık bir şekilde yazıyor olmalı.
 4. Hollanda’daki firmanın antetli kağıdına yazılmalı, davet eden firmanın ismi, adresi, e-posta adresi ve telefon numarası açık bir şekilde görünür olmalı, eğer konaklamanız ve seyahat masraflarınız Hollanda’daki firma tarafından karşılanacaksa davetiyede belirtilmeli.
 5. Davetiyede davet edilen kişilerin isimleri, pasaport numaraları yazmalı, davet edilen kişilerin çalıştığı firma ve firmadaki görevleri belirtilmeli, davet edilen kişilerin Hollanda’ya çağrılma amaçları net bir şekilde açıklanmalı.
 6. Davetiyeyi imzalayan kişinin adres, telefon ve mail adresi yazılmalı.
 7. Davetiyeyi imzalayan kişinin pasaport, vatandaşlık ya da oturum kartının fotokopisi davetiyeye ek olarak sunulmalıdır.

Hollanda Eğitim ve Etkinlik için Davetiye Mektubu

Hollanda’ya eğitim ya da herhangi bir etkinliğe katılacak kişiler için de seyahat amacını kanıtlayabilmesi için davetiye mektubu zorunludur. Hollanda’dan gelen eğitim ve etkinlik davetiye metinlerini değiştirmek neredeyse imkansızdır. Sizin burada dikkat etmeniz gereken konu, seyahat tarihleri, isim, pasaport numarası gibi bilgilerin doğru yazılmış olmasıdır. Bu tip kritik ve değiştirilmesi zorunlu olan hataların değişikliği kısa sürede gerçekleştirilmektedir, ancak metni değiştirmek çok da mümkün değildir.

BRS Global Vize Danışmanlık olarak, tarafınıza gönderilmiş olan davetiye mektubunu ve eklerini inceliyor, değiştirilmesi zorunlu kısımlar hakkında sizi bilgilendiriyoruz. Bu sayede sorunsuz bir vize başvurusu gerçekleştirmenizi sağlıyoruz.

Yorum Bırakın

Call Now Button
blank