Dubai En'lerin Şehri | Yapılacaklar Listesi | Dubai Gezgini

Dubai En’lerin Şehri

Dubai'nin Popüler En'leri

Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza Dubai turistik vize ile turist olarak Dubai’ye gitmek ve gezmek hakkında ışık tutuyoruz. Aynı zamanda BRS Global Vize Danışmanlık olarak, Dubai Turistik Vize süreci hakkında da yol gösteriyoruz. İlginç bilgilerle süslediğimiz bu makalemizi faydalı bulmanızı umuyor, keyifle okumanızı diliyoruz.

Birleşik Arap Emirlikleri Şehirleri arasında en büyük 2. şehir olan Dubai nüfus yoğunluğuyla birinci sıradadır. Dünyanın ilk ve en büyük yapılarıyla meşhur, her geçen gün bu görkemli yapılarına bir yenisini daha eklemeye devam etmektedir. Dünyadaki her dört vinçten birinin burada bulunması, görkemli yapıların inşasına devam edileceğinin göstergelerinden biridir. Dünya’nın en hızlı gelişen şehirlerinden biri olan Dubai’de, 1968 yılında sadece on üç adet araba var iken, günümüzde dokuz şeritli yollar dahi yeterli gelmemektedir. Bu durum gelişim ve büyüme hızının istikrarına bir örnektir.

En büyük alışveriş merkezi Dubai Mall, en yüksek otel Burj Al Arab, en yüksek bina Burj Khalifa ve bünyesinde bulunan en yüksek cami, en yüksek restoran, en yüksek gece kulübü ile ve en büyük akvaryum Dubai’ye en’lerin şehri ününü kazandırmıştır. Tüm yapılarda, Arap mimarisi ihtişamıyla göz kamaştırmaktadır.

Dubai Vizesi Hakkında Detaylı Bilgi
BAE Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi Başvuru İşlemleri

Dubai Hakkında İlginç Bilgiler

Kültürü, Birleşik Arap Emirlikleri yaşam tarzını oluşturan İslami geleneklere dayanmaktadır. Ziyaretçilerin, Dubai halkının dinine ve kültürüne saygı gösteren davranışlar sergilemeleri beklenmektedir.

Orta Doğu’nun eğlence merkezi olarak bilinen Dubai, tüm ülkelerden gelen eğlence tutkunlarını ağırlamaktadır. Ancak Müslüman kişilerin, sunulan bu eğlence organizasyonlarına katılımları emirliğin kültürü açısından hoş karşılanmamaktadır. Bu sebeple eğlence mekanları ve merkezleri genel olarak turistik alanlara konumlandırılmıştır. Herhangi bir otel, bar ya da eğlence merkezinde alkol tüketmek yasak değildir, ancak yine bu durum halka açık yerlerde yasaktır. Belediye tarafınca verilen alkol lisansına sahip konut sakinleri kendi konutlarında alkol tüketmekte özgürdürler. İnançlarına göre onlar için ne kadar yasak olsa da, ziyaretçiler için domuz eti de bulundurmaktadırlar.

Kendi kültür ve tarihine önem veren halk, İslam dininin kurallarına göre giyinirler. Emirlik ziyaretçilerinin de özellikle tarihi yerler ve sokaklarda diz altı seviyesinde etek/pantolon giymeleri önemle tavsiye edilir. Ancak geri kalan yerlerde istenilen şekilde giyinmek mümkündür.

Dubai hakkında ilginç bilgiler ve Dubai vizesi

Dubai'de Yaşam

Halk şehre gelen ziyaretçilere karşı içten, hoşgörülü ve sıcaktır. Ancak kendi kültür ve toplumsal kurallarına saygı göstermeyen hal ve hareketler sergileyenlere karşı pek toleranslı değillerdir. Genellikle Dubai halkı cömert davranışları ve misafirperverlikleriyle ün kazanmıştır.

Resmi dili Arapça olsa da, ticaret ve turizmin en yoğun olduğu şehirlerden biri olduğu için İngilizce’de çoğunlukla kullanılır. Halkının %85’ini göç eden farklı ülkelerden kişiler oluşturmaktadır. Bir ilginç bilgi ise; 2013 yılında Dubai’deki turist sayısı Shenzhen nüfusundan fazla idi.

Gelir vergisi olmaması sebebiyle bir çok ülkeden çalışmak ve birikim yapmak için gelen kişileri ağırlamaktadır. 2013 yılında küresel altın ticaretinin %40’ı bu emrilikte gerçekleştirilmiştir. Toplamda bu rakam 354 fil ağırlığındadır. Bilinenin aksine petrol ekonominin yalnızca %6 gibi bir kısmını oluşturmakta, geri kalanını ise gayrimenkul ve turizm karşılamaktadır. Şehirdeki iş ve işçi kapasitesi birbirlerini karşılamakta, dolayısıyla sokaklarda dilenci barınmamaktadır.

Dubai'de yaşam ve Dubai vizesi

Dubai Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

2020 yılında yapılacak olan Expo 2020 ile bir kez daha kendini tüm dünyaya tanıtmak ve dünyanın her yerinden yatırımlar çekebilmek için inanılmaz bir yapılaşma içerisine girmiştir. Bu kadar büyük bir değişimin gerçekleşebilmesi için iş gücüne olan ihtiyaç artmıştır. Bu değişimi sağlayabilmek için diğer emirliklerin lideri olarak sayılan bu emirlik, dünyanın dört bir yanından gelerek kendine yarar sağlayabilecek her türlü iş gücüne kapısını sonuna kadar açmıştır. Özellikle inşaat, turizm ve hizmet sektörü en çok personel talebinin olduğu iş alanlarıdır. Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Emirates ile transit yolcu trafiğinin en çok yaşandığı ülke olması, seyahat/yolcu taşımacılığı ve otelcilik alanlarında personel taleplerini maximuma çıkarmaktadır.

Dubai’de çalışma, haftalık olarak 40-48 saat arası değişmekle birlikte bu saatler şirketlerin politikasına göre değişim gösterebilmektedir. Ramazan ayında mesai saatleri değişmektedir ve mesailer altı saat kısaltılır.

Bu emirlikte çalışmak aynı zamanda keyiflidir. Çoğu işveren, çalışanları ve motivasyonlarını önemser ve motivasyon yükseltici yollar yaratır.

Özellikle son yıllarda yaşanan turist trafiği daha da artmıştır. Her yönden ziyaretçilerinin taleplerini karşılayan, yalnızca Dubai Turistik Vize alarak, emirliğin etkileyici Arap ezgilerine kendinizi kaybedebilirsiniz. Görkemli yapılarına ve etkileyici kültürüne canlı şahit olabilmeniz için BRS Global Vize Danışmanlık Dubai Turistik Vize işlem süreçlerinizde her zaman yanınızdadır. Dubai vize süreci hakkında daha detaylı bilgiye, bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz.

Dubai hakkında mutlaka bilmeniz gerekenler ve Dubai vizesi

Dubai Turistik Vize Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Resmi pasaport sahipleri, Dubai vizesi olmadan, Dubai’de 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla, serbest dolaşım ve ikamet haklarına sahiptir. Bordo pasaport (umuma mahsus) sahiplerinin; aile ziyaret veya turistik sebeple seyahat edebilmeleri için Dubai turistik vizesi alımı zorunludur. Dubai turistik vize ortalama 1 ile 3 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Turistik vize onaylandığında, bu vize kişiye mail yolu ile gönderimi sağlanır. Dubai turistik vizenin geçerlilik süresi 90 gündür. Ancak konaklayabilme süresi 29 gündür. Bu süre, giriş yapılan ilk günden itibaren sayılmaya başlanır. Dubai turistik vize süresini geçiren kişilere cezai yaptırım uygulanmakta ve haklarında ömür boyu giriş yasağı kararı alınır.

Sizin için özenle hazırladığımız bu makaleyi umarız beğenmiş ve faydalı bulmuşsunuzdur. Makale hakkında soru ve görüşlerinizi bildirmeniz, siz değerli okurlarımıza daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmemizi sağlamaktadır. Dubai turistik vize ya da diğer vizeler ve süreçleri hakkında daha detaylı bilgi ve destek alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dubai vizesi hakkında daha detaylı bilgi için internet sitemizin ilgili bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Dubai Vizesi Hakkında Detaylı Bilgi

Yorum Bırakın

Call Now Button
blank